Tutlo Sp. z o.o.

Opinie o Tutlo Sp. z o.o.

Aleksandra

Przy śmieciowych umowach, jakie tu się oferuje stawka lektorska za godzinę jest śmieszna dla kogoś, kto płaci podatki. Dlatego najwięcej tu studentów i to innych kierunków niż filologia angielska. Słowem poziom nauczania marny, stawka niegodziwa w dobie inflacji i rozsnących kosztów życia. Odradzam, czas tu przepracowany uważam za stracony.

Szkoda czasu

Jeżeli szanujecie swój czas, to nie polecam aplikować do tej śmiesznej firemki. Męczenie przez ponad godzinę na rozmowie, po czym klasyczne "oddzwonimy", które nigdy nie miało miejsca. Niby taka duża firma, a jednak poziom rekrutacji to (usunięte przez administratora)

tak
@Szkoda czasu

Na jakie stanowisko aplikowałeś?

Jirex
@Szkoda czasu

Zgadzam się. Na rozmowie zdalnej jakiś dziwny pan poprosił mnie po angielsku o wybranie sobie jakiejś reguły z angielskiego i wytłumaczenie mu jej. Zrobiłem to, po czy ten oznajmił mi że oddzwonią do mnie do najbliższego poniedziałku. Minął już trzeci rok i oczywiście zero odzewu. Po co tak kłamać? Poza tym zaniechanie mojej kandydatury naraziło nie tylko mnie na straty (dalszą praca w znienawidzonym zakładzie) ale też działanie sobie na szkodę ( zdaniem większości moich uczniów bardzo dobrze tłumacze zawiłości języka angielskiego) Ale cóż, ludzie nie wiedzą co tracą.

Klient Konrad

Szkoda ze nie można dokupić dodatkowych lekcji z nauczycielami. Dlatego ludzie nie kontynuują i wybierają inne platformy

BB

Zrezygnowałam z tej roboty po 3 miesiącach. Pracowałam jako lektor, ale jak sobie policzyłam ile spędziłam ekstra czasu czekając na połączenia albo z powodu technicznych problemów, dałam sobie spokój. NIeopłacalne w ogóle. Odradzam.

Lektor języka angielskiego

Bardzo szybki proces rekrutacji. Najpierw wypełnienie formularza na stronie. Potem test z angielskiego. Potem rozmowa z metodykiem, składająca się z ogólnych pytań o naukę języka, ustalenia formalności i lekcji próbnej. Metodyczka była bardzo miła. Dobry kontakt. Rozmowę miałam wieczorem, a następnego dnia rano już zapadła decyzja o przyjęciu mnie. Tak jak pisali już inni, metodycy podczas próbnej lekcji faktycznie są małomówni i wydają się speszeni, ale O TO CHODZI. Przecież z lekcji mogą korzystać osoby nieśmiałe. W tym ćwiczeniu chodzi o pokazanie, że potrafimy w przyjazny sposób zaktywizować uczniów. Naprawdę nie ma co się obrażać za uwagi, o których kandydaci tu wspominają, jak "brak uśmiechu", czy "niezmuszanie do rozmowy". Taki rodzaj pracy. Sama nie chciałabym, aby lektor oferował mi sztywną atmosferę i łatwo odpuszczał, jak przerośnie mnie mówienie.

1. Na jakie wyzwania moim zdaniem można natrafić ucząc się języków obcych? 2. Jakie porady dałabym osobom, które uczą się języka obcego po raz pierwszy? 3. Jakich metod nauczania używałam do tej pory, tak, aby lekcje były ciekawe? 4. Dlaczego ktoś miałby chcieć się u mnie uczyć? Jakoś mniej więcej tak. Jeśli chodzi o część informacyjną o mnie to: ile godzin w miesiącu/tygodniu mogę pracować, ile lat już uczę języków, czy odpłatnie, ile mam lat, czy jestem studentką, jakiego kierunku itp.

Tjutor :)

Jest szansa, że masz rację, ja patrząc z perspektywy pracy w korpo mam/miałem wrażenie że może mimo wszystko po prostu brakuje tutaj przekazu informacji. Co do samego szacunku do pracownika i braku odpowiedzi z firmy na zadawane pytania - to już nie kwestia prezesów, a ludzi i ich nastawienia. I ciekawe czy to słabe zarobki powodują, że taki "etatowy" pracownik biurowy tutlo "wyżywa" się na biednym lektorze, olewając go, bo nie ma innej możliwości pokazania frustracji, czy jednak jest to natura ludzi ? ;)

Nie dostaniesz umowy o pracę tylko b2b i nie licz na pracę po 8h dziennie, masz mieć odblokowany kalendarz i robić spotkania z Kientami od 8:00 - 21:00. W firmie jest napięta atmosfera bo od miesięcy dział sprzedaży nie realizuje celu. Do tego (usunięte przez administratora) Prowizja jest śmieszna, ta firma szuka taniej siły roboczej na 2-3 miesiące i później zwalniają cię bez ostrzeżenia bo nie zrobisz celu

K.G

Nie polecam... forma ratalna na 0%.. albo za 24 miesiące płatność z góry czyli 8600.. w tym wszystkim najgorsze jest podejście do klienta, wręcz nachalne namawianie... że taką decyzję mam podjąć już tu i teraz.. że, jaka to różnica system ratalny.. bo to przecież 0%... Jest różnica ogromna. Jak oznajmiłam Pani Beacie, że nie chcę skorzystać jednak z takiej formy, to już nie była zbyt miła WMAWIAJĄC MI , że nie znajdę takiego kursu i ledwo się żegnając z oburzeniem rozłączyła się .. ;) typowe wciśnięcie produktu i wysokie mniemanie...

Bardzo nie polecam pracy w Tutlo. Ghostowanie przez umowionych wczesniej stalych uczniow, ciagle zapominanie o lekcjach przez uczniow, nieterminowe wyplaty (!) - wyplate za pazdziernik w rzeczyswistosci otrzymujemy pod koniec listopada. Nudne i pelne bledow materialy oraz roszczeniowi klienci. Naprawde nikomu nie polecam, jesli ma mozliwosci pracowac w innym miejscu. Mi stawka 40 zl/h pasuje jako studentce chcacej dorobic, ale nie widze sie w tej pracy dluzej niz do wakacji.

kandydatka

Hej! Czy ktoś z was się orientuje po jakim czasie można sie spodziewać feedbacku po rozmowie? I czy dostanę go nawet jeśli np się nie dostanę?

mleko
@kandydatka

jak się nie dostaniesz po rozmowie to raczej jeszcze cię o tym poinformują, mi mówili że dadzą znać o wyniku rekrutacji więc pewnie jakbym się nie dostała to też by dali znać

Były pracownik Tutlo

Firma nie spełnia rządnych standardów pracy. Góra ma coraz wyższe oczekiwania wypłaty cały czas idą w dół. (usunięte przez administratora)

NANA

Wolą bulić na reklamy niż dać podwyżkę pracownikom. Dlatego ciągle mają nowych. Ale przechwałki w necie na każdym kroku. (usunięte przez administratora)

Chris

Firma ma w(usunięte przez administratora)lektorów, płaci najniższe stawki, nie płaci za czekanie, które może trwać długo zanim ktoś zadzwoni, nie płaci za lekcje, na których uczeń się nie pojawił, Jak ktoś się na to godzi, to niech marnuje tu swój czas, to znaczy że nie ceni go, ani swojej osoby. (usunięte przez administratora)

elastyna

ho ho ho! jak tam mikołajowy czas? czy na horyzoncie nieopodal pomykającego po niebie w ogromnych saniach brodatego staruszka widać ewentualnie jakieś zniżki świąteczne? :D

golfik
@elastyna

to zdarzają się czasem jakieś zniżki dla uczniów? gdzieś można o tym poczytać?

@golfik

w sumie to właśnie dlatego pytam, że nie mam pojęcia i nie ukrywam, że bardzo chciałabym się dowiedzieć :D

@golfik

czasami firmy organizują z okazji świąt jakieś zniżki albo pakiety dlatego zastanawiałam się czy tutaj można na takie coś liczyć

Niedoszły

O rany, teraz to współczuję lektorom tutaj, jak tak się czyta te opinie. W dzisiejszym czasach jest tyle możliwości, że chyba nie trzeba się godzić na tak kiepskie warunki. A sam zastanawiałem się, czy by nie wysłać cv. Jednak raczej to praca nie dla mnie ;-)

Maks

Ciekawe. Jak tylko pojawia się seria negatywnych wypowiedzi od byłych lektorów, pojawiają się natychmiast wpisy, zazwyczaj po kilka 1-2 zdaniowych naraz od pseudo zadowolonych klientów celem zepchnięcia tych negatywnych opinii żeby ludzie się do nich nie dokopali. To już jest szorowanie po dnie . Ale to się nie uda, musieliby zatrudnić kogoś na etacie, bo liczba niezadowolonych byłych lektorów jest tak duża, że nie da się ich uciszyć.

Nie wiedziałam gdzie napisać swoją opinię odnośnie Tutlo także pozwolę sobie tutaj :) Mój synek od dwóch miesięcy uczęszcza na język angielski właśnie tutaj i jestem bardzo zadowolona. Poziom lektorów jest bardzo wysoki :) Już teraz potrafi więcej niż inne dzieciaki w jego wieku za co bardzo serdecznie dziękuję. Myślę nad zapisaniem się sama na lekcje!

B.
@Kasia

Mam podobne odczucie, do tej pory zawsze cięzko było skłonic mojego do nauki, ale lektorzy go wkręcili i widze wyraźną poprawę. Tylko gratulowac kadry :)

Majjjk
@B.

A ja się tak dopytam jeszcze czy lektorzy są dobierani losowo ew. przez system czy to właśnie uczeń może wybrać swojego lektora?

Mika
@B.

Właśnie sama się zastanawiam czy nie spróbować się czegoś pouczyć ale trochę się wstydzę w swoim wieku :/ Co myślicie? Angielski zawsze się przyda ale mam wrażenie, że powinnam już dawno go umieć :/

familijnie
@B.

ze swojej strony mogę z czystym sercem potwierdzić całą rodzina sie zapisalismy i był to krok zdecydowanie w dobrą stronę

familijnie
@familijnie

nie tylko jest możliwość żeby sie indywidualnie rozwinąć ale też jest sposobność żeby poszerzyć rodzinne tematy do rozmowy :)

4 razy nie

Kompletny brak umów o pracę - firma nie zatrudnia w ogóle w taki sposób. Możesz liczyć na zatrudnienie w Tutlo lub spółkach córkach na śmieciowe lub b2b. Tyle jeśli chodzi o zatrudnienie - jeśli nie chcesz pracować w firmie o wątpliwie moralnych fundamentach, to nie jest to odpowiednie miejsce. Kredyty - konsumenci nie są zawsze świadomi zobowiązania, jakie zaciągają, by się uczyć lub dać szanse na rozwój dziecku. Wszystko grubymi nićmi szyte - doradca, który zawiera umowę szumnie nazwany dydaktykiem często nawet nie zna angielskiego, a doradza co wybrać. Autorskie metody i świetne kursy to fikcja - tam nie ma metodologii, a dostęp do wylfalifkowanych lektorów to jeszcze większa ściema, bo ci - jak można dowiedzieć się chociażby z wpisów tutaj - odchodzą ze względu na warunki. Tutlo sprzedaje iluzję jakości, a realnie dostajecie kurs z błędami prowadzony przez osoby, które chcą pracować w tych niegodnych warunkach. Klienci biorą kredyty, do firmy trafia bardzo dużo pieniędzy, a uczyć nie ma kto i nie wiadomo czy będzie miał kto uczyć za kilka miesięcy. UOKiK i kara to kwestia czasu.

Krzak

Strata czasu. (usunięte przez administratora) uciekać, omijać szerokim łukiem jako lektor. I klient zresztą też, bo tu kazdy może uczyć. I niech to posłuży za cały komentarz.

Szczery

Wszystkie te negatywne opinie są niestety prawdziwe, ponieważ wiem to z własnego doświadczenia. Spędziłem tak zbyt dużo czasu i uważam, że go zmarnowałem całkowicie. Tutlo to firma, która ma gdzieś potrzeby lektorów. Mnie doświadczonemu ale już na szczęście byłemu pracownikowi nie raczyli dać nawet paru złotych podwyżki oferując w zamian ten ich śmieszny program wzrostu gdzie de facto zabrali wszelkie udogodnienia. Co do pracy na platformie to wkurzające są jeszcze te telefony od agentów Tutlo, którzy ze sztucznym uśmieszkiem dzwonią do Ciebie i nagabują na wzięcie lekcji z 4 latkiem, który nie czyta, nie mówi dobrze nawet po polsku ale w ich mniemaniu "bardzo chce" się uczyć angielskiego. Gdy przychodzi do lekcji z takim dzieckiem widzimy jak jest ono na siłę pilnowane przez rodziców, którzy obserwują każdy Twój ruch i słuchają wszystkiego co mówisz żeby potem ewidentnie się przyczepić do tego, że ich bąbelek nie był zadowolony i niczego się nie nauczył. Nauka takich dzieci to istna męka, nie dość, że większość z nich patrzy się na CIebie jak na (usunięte przez administratora) i nie odzywa się przez większość czasu nawet jak pytasz ich o coś po polsku to jeszcze lekcje są tak skonstruowane, że zamiast 20 minut można ją zrobić w 5, bo uczeń odpowiada jednym słówkiem, nawet jak zna dość dobrze angielski. Naprawdę odechciewa Ci się pracy w takich warunkach. Zastanawia mnie fakt dlaczego szanowny Janusz biznesu (czytaj pracodawca) nie odniesie się do wszystkich negatywnych komentarzy udając, że ich nie widzi? Dlaczego w internecie chwalą się milionowymi zyskami, a żałują paru złotych podwyżki dla lektorów? Dlaczego z roku na rok zabierają co raz to więcej lektorom udając, że jest zupełnie inaczej? Niech zainwestują w więcej reklam, bo Tutlo już dosłownie wychodzi z lodówki. Jakie to typowo polskie i krótkowzroczne. Po co zadbać o pracowników, lepiej postawić na reklamę. Ale widząc po tym jak desperacko szukają ludzi do pracy to chyba nie działa. Żegnam i nie pozdrawiam. @pracodawca.

Te warunki o których tu piszecie to od samego początku takie w sumie są? chce się upewnić, bo ja to dopiero po nowym roku jeśli już zatrudnienia będzie szukać branży i zastanawiam się czy do tego czasu będą i tak wprowadzane jeszcze jakieś konkretne zmiany, czy wiadomo?

A tfu

Omijaj szerokim łukiem, nic dobrego cię tu nie czeka. Znajdż lepszą robotę online w innych szkołach, które płacą lepiej. Tu jeśli coś się zmienia, to zawsze na gorsze dla lektora. Firma bazuje na szerokiej dostępności studentów, którzy chcą dorobić do studiów, reklamuje się dosłownie non stop, bo ciągle musi szukać nowych, jako że, jak tylko się ludzie zorientują, że to się po prostu nie opłaca godzinowo, to szybko zmykają stąd. I przychodzą nowi, i koło się kręci, póki firma wydaje krocie na reklamy i ludzie się dowiadują że ta szuka lektorów. Ale spokojnie, pula się kiedyś skończy i trzeba będzie postawić na jakoś, a nie ilość, bo tak długo się nie da. Są limity ludzi, klienci też nie głupi, odchodzą, bo nie chcą mieć ciągle problemów ze znalezieniem kogoś na dłużej i na odpowiednim poziomie a nie post licealistów lub studentów kierunków od czapy. A rodzice bąbelków 5-6-7 lat to mają przechlapane po prostu, bo który lektor chciałby dosłownie robić z siebie błazna za takie grosze. Więc chcą znależć stałego lektora, ale nie mogą, bo nikt nie chce tu uczyć przedszkołaków za taką stawkę. Tak więc każda strona niezadowolona. Dla właścicieli tylko kasa się liczy chyba, zadowolenie ludzi nie ma większego znaczenia. Byznes narazie się kręci. Mam nadzieję, że już niedługo.

Bardzo negatywna opinia

Ta platforma ma już dużą konkurencję, jeśli chodzi o inne tego typu szkoły online w grupie wiekowej nastolatki/ dorośli. Dlatego w tym roku tutaj uczą się głównie przedszkolaki i szkoła podstawowa. Dużo innych uczniów dawno pouciekało do lepszych szkół online, albo prywatnych nauczycieli uczących online, bo tam lektorzy są wykwalifikowani, pracują za lepsze pieniądze, przez co bardziej im się chce, nie rezygnują, ,nie ma takiej rotacji i jest ciągłość w nauczaniu. Jak ktoś lubi pracę z maluchami za grosze to niech się męczy. Ja już podziękowałam i nigdy więcej nie mam zamiaru prowadzić lekcji z rodzicem siedzącym i oceniającym jak to robię "breathing down my neck" jak to się mówi jawnie z boku malucha, lub gdzieś zza komputera siedząc cicho, ale w razie jakieś problemów gotowego do tzw. interwencji. Jest to bardzo niekomfortowe dla nauczyciela prowadzić taką lekcję nadzorowaną. Nie za takie pieniądze na pewno. Jeżeli ktoś tu się jeszcze zastanawia nad podjęciem współpracy to szczerze odradzam, są o wiele lepsze miejsca. Założyciele wolą wydawać na reklamy i ciągłe przyuczanie nowych, niż dać godziwą płacę lektorom, żeby nie chciało im się odchodzić po 2-3 miesiącach.

Szczerość 100%

Brakuje lektorów polskojęzycznych, ponieważ płaca jest nieporównywalnie niska i każdy po kilku miesiącach odchodzi. Ponadto, lektorzy (ci z większym oraz mniejszym doświadczeniem) są od siebie odgradzani przez firmę i poczucie jedności z zespołem praktycznie nie istnieje; usunięto grupy, które przedtem służyły do komunikacji takie jak Telegram, ponieważ nie chciano aby wylewał się bród na firmę i aby nowsi lektorzy szybciej odeszli. Materiały na platformie są niewłaściwie przygotowane - zwykle posiadają śladową ilość pytań, przez co starczają na 10 minut zamiast wymaganych 20, a poza tym zawierają liczne błędy. Kompetencje większości lektorów też wymagają zastanowienia; większość z nich to ludzie, którzy angielskiego nauczyli się albo na miesięcznym pobycie za granicą lub są studentami innych kierunków, którzy wpadli na pomysł by sobie dorobić. Po szukaniu na Linkedinie, można znaleźć osoby, które nauczają na Tutlo, gdy jeszcze uczą się w liceum! W dodatku, platforma zamieniła się z czasem w przedszkole dla dzieci, których rodzice często siedzą ukryci obok tak, aby nie było ich widać i obserwują zajęcia, robiąc problem gdy lekcja trwa 5 sekund krócej niż potrzeba. Obecnie nie ma dnia, w którym na harmonogramie nie pojawiłoby się przynajmniej 20 ogłoszeń z prośbami o lekcję dla 5/6/7 latków. Dlaczego jest ich tak dużo? Drodzy rodzice, lektorzy ignorują te lekcje, ponieważ nikomu się nie chce uczyć waszych bachorków, które po 20 / 30 min nie są w stanie zapamiętać 2 słówek - lektorów to wykańcza psychicznie. Nikomu też nie chce się paradować i robić z siebie (usunięte przez administratora) dla dziecka za 32 zł. Lektorzy! Są szkoły, gdzie dadzą wam nawet 65 zł / h uciekajcie stąd!

Raz dwa trzy, uciekasz Ty
@Szczerość 100%

Zgadzam się z przedmówcą ;) Jedyny "plus" - kiedy nie masz co robić, a masz wolne 20 - 40 minut zawsze można wskoczyć na neta i sobie dorobić parę złotych. Mniej niż na bukmacherce, ale przynajmniej bardziej pewny zarobek, a czasu nie poświęcasz nie wiadomo ile :) Oczywiście byle nie z dziećmi... Ale nie jest to praca, z której można się utrzymać. Ja zostałem - dla mnie to po prostu kontakt z językiem innym niż ten w pracy. Mam wolne parę minut dziennie to wskakuję. Ale gdybym miał to traktować jako główne źródło dochodu - o nieee, uciekam od razu.

Szczerze nie polacam
@Szczerość 100%

Święta racja. Platforma zamieniła się w przedszkole dla dzieci, nikt tej grupy wiekowej nie chce niestety uczyć, bo jest to bardzo wymagające psychicznie i szczerze mówiąc, lektor nie ma zbyt dużej satysfakcji ucząc na tak podstawowym poziomie. Mógłby to robić raczej nauczyciel nauczania początkowego i to bez certyfikatu językowego a zrobiłby to pewnie dużo lepiej, bo tu chodzi bardziej o zabawę i podejście, a nie wiedzę językową. Ze zdumieniem patrzę na osoby, które tu jeszcze zostały, z tej powiedzmy starszej kadry, odczuwam pewnego rodzaju współczucie dla tych osób, że może nie mają wyjścia lub innych perspektyw i ciułają tutaj za te grosze od rana do wieczora.

No nie wiem
@Raz dwa trzy, uciekasz Ty

Odnosząc sie to Twojego wpisu :wskoczyć na neta to można, ale czy masz gwarancję, że ktoś zadzwoni? Poświęcisz 40 minut a wyrobisz może 20. Zarobisz może 12-15 zł. Rzeczywiście warto :-) Śmiech na sali. Na takim właśnie podejściu bazuje ten pseudo pracodawca, i wykorzystuje tysiące ludzi, takich właśnie z doskoku, taki biznesik sobie wymyślili. Podziękuję za takie podejście.

Zostaw merytoryczną opinię o Tutlo Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Tutlo Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Tutlo Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 306.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tutlo Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 179, z czego 10 to opinie pozytywne, 141 to opinie negatywne, a 28 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Tutlo Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Tutlo Sp. z o.o. napisali 15 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Tutlo Sp. z o.o.