Opinie o Śląskie Kamienice S.A. w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Śląskie Kamienice S.A.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Śląskie Kamienice S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Agencje nieruchomości
Agencje nieruchomości Katowice

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Śląskie Kamienice S.A. w Katowice

Klient

Firma nie placi swoim pracowników. Co tydzień słyszy się, że w następnym tygodniu będzie wypłata w transzach. To za tydzień nie następuje. Zero szacunku. Firma na skraju upadłości

Edward
@Jhr

To długo już czekacie na swoje wynagrodzenie. Ja aktualnie analizuję rynek, bo też szukam pracy i myślałem, że może by była opcja tu się jakoś załapać ale widzę, że może być kiepsko. Pracownicy mają jakąś informację, co będzie dalej z nimi? Tak Twoim zdaniem jest w ogóle szansa, aby wróciła na właściwe tory i stanęła na nogi, aby móc normalnie z czasem pracować i na czas otrzymywać wynagrodzenie?

Jak obecnie wygląda sytuacją z niewypłacalnością firmy, o której pisaliście w tamtym roku, unormowało się wszystko, czy nadal są problemy. Interesuje mnie praca w biurze na stanowisku recepcjonistki, i tak się zastanawiam, czy to dobry moment na aplikowanie. Nadal na tym stanowisku oferują umowę zlecenie, czy można liczyć na uop nawet już po jakimś czasie?

Vik Nowy wpis

Brak kontaktu z osobami decyzyjnymi, brak współpracy, generalnie bardzo niekorzystne wrażenie i sposób traktowania

Mieszkaniec Nowy wpis

Mieszkam w Kamienicy z tej firmy. Uważam, że spełnili obietnicę. Mam świetną lokalizację, wyremontowane mieszkanie za przystępną cenę.

Były pracownik Nowy wpis
@Mieszkaniec

Pracowałem w firmie, ze mną się rozliczyli. Szefostwo było znośne. Ogromne ambicje, wolne wykonanie. Życzę firmie jak najlepiej w tych ciężkich czasach. Zaproponowali Mi też dużą zniżkę na mieszkanie.

Klient

Danuta
@Klient

Serio aż tak źle? Są jakieś głosy, że mają być zwolnienia skoro mówisz nawet o skraju upadłości?

Jhr
@Danuta

Co maja zwolnienia do tego jak oni i tak nie płacą za wykonana pracę kto normalny tam zostanie?

Wiktoria
@Jhr

Tobie też nie wypłacili? To jaka jest przyczyna tego, że nie płacą? Ilu osobom zalegają z pensją?

Jhr
@Wiktoria

Tak nie wyplacli od stycznia, przyczyna taka sama ze nie wypłacili klientom, firma w sanacji a raczej bym powiedział ze dąży do upadłości, a co jesteś pracownikiem??

Edward
@Jhr

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w Śląskie Kamienice S.A. spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!
logo firmy Pracownik w Dziale Technicznym ds. technicznych
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy
logo firmy Agent nieruchomości
Sokółka
Successio Sp. z o.o.
dramat

czytajcie szybko te wpisy w weekend, bo w poniedzialek juz zostana usuniete.. Grupa berg (czyli prohibicja rowniez) dba by usuwano je z predkoscia swiatla.. prawda jest taka ze od 4 miesiecy nie placa ludziom sporo dramatów osobistych i rodzinnych się z tym wiąże ZWLASZCZA ze zmusili ludzi do podpisywania umow B2B (wlasna dzialalnosc) wiec nie sa chronieni prawem pracy tylko stoją w dluuugiej kolejce dluznikow z marnymi szansami na szybkie odzyskanie wynagrodzen BRAWO OFKA !!!

substancja

Nie placa wynagrodzenia pracownikom, niektórzy czekają nawet od grudnia na pieniądze, traktują tak samo klientów jak pracowników, nie polecam.

Leszek
@substancja

Od grudnia to już długo. A dopiero ktoś pisał że był na rekrutacji to przyjmują nowych ludzi jak nie płacą już tym zatrudnionym? Myślisz że w tym miesiącu uda się odzyskać kasę?

postępowanie sanacyjne

50 mln zadłużenia zarząd podał sie do dymisji i złozono wnioski do prokuratury... i tyle w temacie

Zofia
@postępowanie sanacyjne

No tak, i mają od piątku nowego akcjonariusza. I co to robi pracownikom, będą zwolnienia? Bo zatrudnienia nie widzę. Jak wiesz, to napisz, bo to forum po to jest, dla kandydatów na pracowników, nie dla inwestorów :3

no tak

Berg placi za usuwanie nieprzychylnych opinii, lepiej sprawdzic forum gieldowe tam mniejsza cenzura. mozna sobie wyrobic opinie o metodach dzialania grupy. https://www.bankier.pl/forum/forum_o_berg-holding-sa,6,21,10000001653.html

Maria
@no tak

A masz jakieś na to dowody czy to domysły?

Romek
@Maria

hahah dowody? dowody to się znalazły na zarząd :) ktory juz sie podal do dymisji i czeka na przesluchania prokuratury firma w sanacji!!!

Pan X

Witam, moim zdaniem firma jest niepoważna. Byłem umówiony na spotkanie rekrutacyjne na kamerce. O podanej godzinie wstawiłem się na spotkanie ale niestety okazało się, że nie działa mi mikrofon. Od początku było to dziwnie ,ponieważ u mnie wszystko działało (nawet po spotkaniu skontaktowałem się ze znajomym i wszystko było okej). Po 20 minutach kombinowania jak to naprawić zdzwoniłem się z Panią ze spotkania i umówiliśmy się, że napewno zadzwoni do mnie w przyszłym tygodniu. Mija chyba 4 tydzień i dalej nic, oczywiście moich telefonów nikt nie odbiera. Moim zdaniem jest brak szacunku oraz dziecinne zachowanie. Nie będę nikomu odradzał bo może innego kandydata potraktują inaczej ale mnie potraktowali z brakiem szacunku.

Leszek
@Pan X

Minęło trochę czasu więc zastanawiam się czy w kocu udało ci się skontaktować z firmą i byłeś na tej rozmowie czy sobie odpuściłeś? Bo przecież mogłeś umówić się na rozmowę w biurze, czy tylko zdalnie rekrutują?

@Leszek

Teraz zdalnie już nie.

Niestety muszę zgodzić się z powyższą opinią

Magdalena

Niestety treść jest ukryta, muszę poprosić Cię o jej przytoczenie, żeby każdy mógł się dowiedzieć z czym tak się zgadzasz. ;) Napiszesz? ;p

@Magdalena

No coś skoro administrator usuwa opinie z prędkością światła… (usunięte przez administratora) , umowa śmieciowa itd

Magdalena

Eh, no przynajmniej o tej umowie coś się dowiem... Ale w skrócie bez żadnych skrupułów po prostu nie polecasz?

mieszkanka_jadw123

Troszke dziwia mnie te negatywne opinie o firmie, gdyz szukajac mieszkania w Katowicach zdecydowałam się na oferte Sląskich Kamienic i jestem zadowolona.Szybkie załatwienie formalnosci, lokal spełnial wymogi zawarte w umowie,uczynna i kompetentna pani sprzedająca. Moze miałam szczęscie a moze to kwaestia sprzedawanej przestzreni.

@mieszkanka_jadw123

To dotyczy pracowników szanowna Pani

@Kandydat

Opinia czy całe to forum? Bo nie wiem czy Ty teraz ją kulturalnie wypraszasz czy o co chodzi

olala

Mogę się wypowiedzieć na temat firmy Berg Holding, która kiedyś nazywała się Śląskie Kamienice.(usunięte przez administratora)Umowa B2B tylko i wyłącznie

klient

Chciałam się podzielić doświadczeniem i opinią o tej firmie. Miałam rezerwacje mieszkania na (usunięte przez administratora) Firma była reprezentowana przez pracownika działu handlowego, jak i pośrednika. W trakcie pokazywania lokalu poinformowano nas, kupujących, ze bedzie wymieniona winda na nową jak i instalacja elektryczna łącznie z gniazdkami etc. Jednak poprosiliśmy o spotkanie w celu sprecyzowania informacji, ponieważ ciągle dostarczane były do nas informacje sprzeczne. Na spotkaniu, dopiero po zadawaniu pytań o standard wykonanych prac ( w celu wpisania ich w umowę) okazało sie m.in, ze firma nie wymieni windy, o czym oczywiście nie poinformowała nikogo, kto już podpisał umowę przedwstępną jak również nie wykona innych prac jak instalacja elektryczna etc. Uzgodniliśmy jednak, ze poprawki zostaną zawarte w umowie. Czekałam na nie, ale co sie okazało, ze dostałam telefon, ze mieszkanie na które miałam rezerwację zostało sprzedane i nowy klient wpłacił juz zadatek, i zadatek został zaksięgowany. Nie musze mówić co pomyślałam o profesjonalizmie firmy, a raczej jego braku . Jednak co sie wydarzyło, po kilku dniach dostałam telefon, ze jednak mieszkanie wróciło klient jednak nie wpłacił zadatku. Zaoferowano mi mieszkanie. Zdecydowałam się nie rezygnować z rezerwacji. upomniałam się o umowę. Pani pełnomocnik firmy nie odpowiadała na maile, telefony także nie podała numeru do przełożonego. Na pośrednika jednak wywierano presje, ze mam jak najszybciej podpisać umowę (w tym czasie umowy jeszcze nie otrzymałam). Czułam się wręcz (usunięte przez administratora), jakiekolwiek pytanie powodowało irytacje Pani pełnomocnik firmy. Nie można pytać czy korytarze będą odmalowane, gdzie będzie przebiegać instalacja, za każdym razem, kiedy klient pyta otrzymuje się komentarz, inni podpisali. Ja podeszłam bardzo poważnie do zakupu, przyjechałam z fachowcem, aby oglądnął stan lokalu i zapłaciłam mu za ta usługę. Po jakimś czasie otrzymałam informacje: umowa będzie być przesłana w kilka dni, ale zajęło to kilka dobrych tygodni. Pani pełnomocnik oczywiście nie przesłała żadnej informacji w międzyczasie pomimo upominania sie o status sytuacji. Po tygodniu oczekiwań dowiedziałam sie, ze Pani pełnomocnik pojechała na wczasy zagranice i potem i tak ciągle czekałyśmy z Panią pośrednik tygodniami prosząc codziennie o umowę. W końcu dotarła umowa, ale tez nowe informacje.Wyszły nowe niezgodności techniczne m.in odnośnie drzwi i układu mieszkania. Usłyszałam dosłownie, ze jedne drzwi na korytarzu będą już w ramach kupującego. Zadałam pytanie, jak to w ramach kupującego na takie przeróbki trzeba mieć pozwolenie, drzwi musza być takie same, wspólnota musi wyrazić zgodę, etc. Wiec kolejna niespodzianka. Pani pośrednik spisała się wspaniale udzielając mi odpowiedzi na pytania, Co się okazało, ze firma nie ustaliła daty podpisania umowy. Poinformowała natomiast Panią pośrednik , ze sprzedaje mieszkanie komuś innemu. Zadacie sobie Państwo pytanie dlaczego? Juz wiem za kazdym razem jak znajduje, sobie klienta chce ominąć koszty prowizji. W zadnym momencie nie zrezygnowalam z zakupu mieszkania, mialam słowo Pani pełnomocnik firmy, która zapewniła mnie, ze rezerwacja jest dla mnie , a jednak było to (usunięte przez administratora). Przecież zawsze można powiedzieć, ze klient za długo się zastanawia a terminu umowy sie nie ustala tylko szuka innego klienta za plecami. Firma w ostatnim czasie weszła na giełdę, ale pierwsza zasada na giełdzie to etyka i przejrzystość . Z tym Pani pełnomocnik nie ma nic wspólnego, daje bardzo zły wizerunek dla firmy i holdingu. Czy jest ta taka polityka firmy? Tego nie wiem. Zdecydowanie takie praktyki działają na niekorzyść firmy. Traktować klientów w taki sposób i omijać zapłaty innej firmie, na rynku taka informacja szybko się roznosi. (usunięte przez administratora)Proszę o ostrożność, jeżeli Państwo będą zawierać jakaś transakcje z ta firma. Nie liczcie Państwo, ze ktoś odbierze telefon lub odpowie na maila. Zachęcam do przeczytania innych opinii.

Karol

W wątku swoimi opiniami podzielili się jedynie klienci, a bardzo chciałbym się dowiedzieć czy z perspektywy pracownika korzystnym byłoby podjąć tutaj pracę. Co to za pracodawca? Jakie zatrudnienie oferuje? Poproszę o info.

Zostaw merytoryczną opinię o Śląskie Kamienice S.A. - Katowice

• Jak się pracuje w Śląskie Kamienice S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Śląskie Kamienice S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Śląskie Kamienice S.A.?

Śląskie Kamienice S.A.
1.8/5 Na podstawie 5 ocen.
  • Drzymały 4/1
    40-005 Katowice