Opinie o Miejski Zakład Oczyszczania Sp. z o.o. w Leszno

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Miejski Zakład Oczyszczania Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Miejski Zakład Oczyszczania Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Miejski Zakład Oczyszczania Sp. z o.o. w Leszno

JimmyMAX666

Jak dla mnie na dłuższą metę po prostu nie opłaca się pracować w tej firmie, jest to zwyczajnie nieopłacalne. Wg mnie najgorszy w firmie z tych ludzi, z którymi miałem kontakt jest kierownik od zamiataczy, zamiatarek. Ten facet nie ma pojęcia, na czym polega zarządzanie ludźmi. A przy tym zachowuje się tam, jakby pozjadał wszystkie rozumy, jakby wiedział wszystko najlepiej. Atmosfera w pracy także dobra nie jest. Wracając do tego kierownika specyficznego, z wątpliwym poziomem, a w zasadzie z zerową umiejętnością przewidywania pewnych rzeczy, czy też logicznego myślenia, kojarzenia faktów. Z drugiej strony jest tam prawdopodobnie tylko dzięki znajomościom, a daje to finalnie straszny efekt, bardzo niekorzystny dla zwykłego pracownika. Wiele razy będąc na rejonie słyszałem głosy ludzi którzy pytali się ile w tej firmie można zarobić, czy jest wolne miejsce na stanowisku zamiatacza, natomiast gdy mówiłem, kto jest moim przełożonym, to temat sam się ucinał. Od razu było słychać tylko taki tekst- aa to nie, to dziękuję. To o czymś świadczy... Ale oczywiście powiedz to w oczy najlepiej temu zadufanemu w sobie człowiekowi- nic nie osiągniesz, a jeszcze Cię (usunięte przez administratora) czy też się na Ciebie obrazi, zamiast przyjąć te informację do wiadomości, takie są fakty. W ogóle ja byłem w tej firmie jednym z niewielu pracowników, którzy stawiali mu się, temu kierownikowi, najpierw w cztery oczy, a później także na forum, przy wszystkich otwarcie mówiłem, co mi się nie podoba, co bym zmienił itp. A on jest pamiętliwy i miałem dzięki temu pod górkę. Z drugiej strony komuś takiemu, jak on nigdy w życiu nie próbowałbym nawet wejść w cztery litery. To była w zasadzie sytuacja bez wyjścia na dłuższą metę- jeśli wchodziło mu się w cztery litery, nie krytykowało się go, nie odzywało się, wtedy dawał coraz więcej zadań do wykonania. Jeśli natomiast ktoś go otwarcie krytykował, był do niego nastawiony negatywnie, mówił, co mu się nie podoba, wtedy nie dawał więcej zadań do wykonania, tylko wtedy za to gdzie się dało robił takiemu pracownikowi na złość, dlatego w zasadzie na dłuższą metę tak źle i tak niedobrze. Dlatego uważam, że póki ten człowiek tam będzie kierownikiem praca tam, w dłuższej perspektywie czasowej nie ma absolutnie żadnego sensu. Generalnie w ogóle nie opłaca się praca tam, tyrasz jak osioł, nic za to nie masz- ani konkretnej, wyższej wypłaty, ani nie ma więcej wolnego, bo oczywiście pracowników do pracy brakuje. Generalnie jak najszybciej trzeba stamtąd uciekać.

Wiktoria

na czym konkretnie polega ta wspomniana pomoc w każdym rejonie? kto i na jakiej zasadzie ja świadczy? i lepszość śmieciarki co konkretnie ma oznaczać? jakie są ich obecne rodzaje, którymi można dysponować?

Osme dziecko ogrodnika

Ale o co chodzi tymi zamiataczami, ostatnio słyszałam ze jednemu Panu niejaki kierownik zamiataczy zabrał premie ,gdyż ten nie zdazyl czegoś wykonać ze względu na warunki pogodowe ,lalo wtedy jak cholera.Prawda to czy nie bo z nie ostatnio tyran jakiś nie zrobil czy co .pozdrawiam

Maciej
@Pracownik 123

Pan z zamiatarki oraz pan z wąsem to są główni bohaterowie zabranych premi niektórym z zamiataczy.

Jaka jest kultura pracy w Miejski Zakład Oczyszczania Sp. z o.o.?

Zamiatacz
@Zamiatacz

Kobra ..każdy wie że Lewus jesteś

Kierowca śmieciarki

Witam, Tak się składa, że obecnie pracuję w tej firmię na stanowisku kierowcy. Prawdę mówiąc jestem nieźle zaskoczony opiniami na jej temat. W żadnym wypadku nie bronię tej firmy; nie jest to praca idealna. Niektóre rzeczy mógłyby być lepiej rozwiązane np. logistyka, zarządzanie. Jednakże w ogólnym rozrachunku nie jest zła; ma swoje plusy. (o których w sumie nikt nie wspomniał ;) Do dnia dzisiejszego pracuje tu sporo osób z długim stażęm, rotacja jest moim zdaniem niewielka. Co do kierownika zamiataczy...nie mam z nim żądnej styczności, więc się nie wypowiadam. Na koniec chciałbym tylko dodać jedną radę odnośnie opinii na tym serwisie. Moim zdaniem przeważająca większość opinii jest ewidentnie przesadzona, przejaskrawiona, pełna frustracji i urazy. Czytając je podchodził bym z lekkim dystansem i rozsądkiem. Pozdrawiam

@Kierowca śmieciarki

Jeśli firma miałaby dobrą opinię pośród zwykłych ludzi, to ludzie pchaliby się do mzo drzwiami i oknami, a tak nie jest, jest wręcz przeciwnie. Już nie wspomnę o zamiataczach, w przeszłości mieli płacone tzw. setki za pracę w weekendy, obecnie nic takiego nie ma, pracowników jest coraz mniej na tym dziale, zamiast coraz więcej. Czyli gołym okiem widać, iż nie jest wcale tak dobrze w firmie. Logistycznie to ona całkowicie leży, to zaobserwowałem nie raz sam na własne oczy.

Jaka jest kultura pracy w Miejski Zakład Oczyszczania Sp. z o.o.?

Michu 666

W tym zakładzie nie ma żadnej kultury pracy, tylko praktycznie non stop za przeproszeniem zapieprz, osobiście nie miałem tam ani jednego w miarę chociaż luźniejszego dnia. W żadnym wypadku nie polecam pracy w tej firmie.

@Michu 666

To jak taki przykładowy dzień wyglądał w Twoim przypadku? Kto prowadzi nadzór wspomnianych prac i w jaki sposób obecnie mierzona jest efektywność? Macie normy do wyrobienia? Jeśli tak to jakie?

Rafał

Tam nie funkcjonuje te słowo. Zastanów się dwa razy nad ta pracą. Jak coś będzie nie tak, obciążają kosztami i konsekwencjami pracownika, bo każdy umywa ręce. Łącznie z właścicielami.

@Rafał

Dokładnie tak jest, jak piszesz. Żałuję, że swego czasu poszedłem do tej firmy, tam człowieka mają za nic. Albo pracownika obciążają kosztami, albo w najlepszym razie zabierają mu premię. Ta firma to jedna wielka porażka, pomyłka.

Sylwia
@Michu 666

Mnie przy tych waszych opiniach ciekawiłaby sytuacja ze strony biura, czy znana jest komuś tamtejsza perspektywa? Jaka w tym przypadku występuje rotacja i jakie występują jeszcze inne działy prócz samej obsługi klienta? zarobki są znane?

@Sylwia

To jest także ciekawe, że jeśli miały być tzw " cięcia", to dotyczyły one zawsze tylko pracowników fizycznych- albo tzw zamiataczy, albo ładowaczy, bądź kierowców, nigdy osób z biura, a to w biurze zawsze pracowało za dużo ludzi. Do tego jeszcze wiele razy osobiście słyszałem, jak kierownik mówił, że pracownicy fizyczni przynoszą straty, a ciekawe, że Ci z biura takich strat nigdy nie przynosili, a przecież w biurach wszyscy ludzie, którzy tam pracowali, to bardzo często byli tam po znajomości po prostu. Te osoby z biura bardzo często, z tego co wiem były przekonane, że pracownicy fizyczni nic nie robią, albo wszystkie zadania na dany dzień, czy np rejony w dany dzień bardzo szybko ogarną i można było im coś jeszcze za wcześnie wcisnąć, dać kolejne zadanie do wykonania. A potem pretensje do takich pracowników, że czegoś nie zrobili, to trzeba było nie wymyślać kolejnych zadań do wykonania, ale nikt się tym z biura nigdy nie przejmował. Tak, jak już wspomniałem, w biurach powinna być spora rotacja, a największa jest wśród pracowników fizycznych, którzy się w tej firmie bardzo często zmieniali i zapewne nadal się zmieniają. Z tego, co wiem, to obok samej obsługi klienta było biuro prezesa, aczkolwiek on tam był dość rzadko, z jednej strony biuro jednego kierownika, po drugiej stronie drugiego. W tym samym pomieszczeniu, gdzie znajdowała się główna obsługa klienta były jeszcze kadry, a także była kasa zakładowa, gdzie można było odebrać wypłatę, jeśli nie miało się akurat konta bankowego. Niestety nie wiem, ile wynosiły zarobki osób, które pracowały w biurze, aczkolwiek mogę się domyślać, że nie były one małe, niskie. Każda osoba zawsze się kolokwialnie mówiąc pchała, by trafić do biura.

Zamiatacz Nowy wpis

Praca bardzo dobra lecz są zamiatacze gdzie pójdą na zastępstwo na dany rejon kapują do kierownika a sami sobie nie radzą i plusuja kapowaniem.Kapowanie to kłamstwa że ktoś nie wyrwal zielska albo ma (usunięte przez administratora) na rejonie .A kierownik im wierzy i zabiera premie.Chetnie bym się przeniósł na ładowacza żeby nie oglądać niektórych nich.

Kobra nie wypisuj głupot

@Zamiatacz

Kobra ..każdy wie że Lewus jesteś

Osme dziecko ogrodnika

@Osme dziecko ogrodnika

Owszem, coś jest na rzeczy, jeden pracownik rzeczywiście stracił premię, chociaż konkretnego powodu nie znam. Natomiast ostatnio coś dziwnego dzieje się z tym" kierownikiem" od zamiataczy- facet podobno zawsze był (usunięte przez administratora), jak but, czy też inaczej mówiąc, jak przysłowiowa puszka sardynek, ale ostatnio znowu mu coś odwala, zrobił się perfidny, chamski, za wszelką cenę musi postawić na swoim, nie słucha, co się do niego mówi, odleciał konkretnie, stracił kontakt z rzeczywistością...

@Pracownik 123

A co konkretnie mówicie, że podobno nie słucha? Czego konkretnie to dotyczy i w jakich okolicznościach jest mówione? I tak w sumie co w takiej sytuacji? w razie czego z kim jeszcze się tu rozmawia?

@Wiktoria

Chodziło mi o to, że ten kierownik od zamiataczy ma w głębokim poważaniu zdanie swoich pracowników, którzy są mu podlegli. Nawet jeśli oni chcą dobrze, widzą rozwiązanie danej sprawy, czy też problemu bardziej pozytywnie, skuteczniej aniżeli ten facet, chcieliby usprawnić swoje codzienne obowiązki, działanie tej firmy w pewnym stopniu, to i tak na końcu musi być tak, jak on chce. On ma gdzieś argumenty innych ludzi, wyjątek jest wtedy, gdy mówi do niego osoba na wyższym od niego stanowisku, wtedy taka prośba, czy też sprawa jest załatwiana niemalże od ręki.

Anieluk
@Pracownik 123

Kierownikowi Zamiataczy nalezy sie szkola. Ubrac go w lkombinezon roboczy, miotla do lapy, wozek na odpady i dac mu prace. Moze wtedy zrozumie gdzie jest jego miejsce.

Baleron56
@Anieluk

Paranoją jest także to, że ten kierownik od zamiataczy, od siedmiu boleści w każdej w zasadzie sprawie wysługuje się pracownikami. On nie potrafi wyjść do ludzi, by aktywnie pozyskać nowego pracownika, tylko liczy na to, że ludzie sami przyjdą do tej firmy. A po drugie- wiele razy miała miejsce taka sytuacja, że ten facet był zdziwiony, kiedy się mu mówiło, że zatrudnienie nowych ludzi to jeden z obowiązków kierownika, a on by chciał, żeby pracownik przyjął najlepiej innego pracownika, to jest już totalna porażka... Co za łeb, po prostu brak słów.

@Baleron56

w jakim kontekście piszesz o tym przyjmowaniu nowego pracownika? chodzi o sposób wdrażania na zasadzie starszego kolegi z pracy? czy to się nie sprawdza, że tak tę kwestię podkreślasz?

Baleron56
@Wiktoria

Zatrudnienie nowych ludzi to jeden z głównych obowiązków kierownika, a ten facet ma to gdzieś, bo przecież dlaczego nie obciążyć tym zadaniem innych pracowników... W ogóle jak widywałem tego człowieka w pracy, to już na samą myśl o rozmowie z nim miałem odruch wymiotny. On nawet do tego stopnia był perfidny, że jak kogoś nie było w pracy, to mówił, że taka osoba jest tzw nygusem, nie chce się jej pracować, obgadywanie innych w tej firmie jest w ogóle na porządku dziennym. Najśmieszniejsze jest to, że określenia "nygus" w stosunku do pracownika używała osoba, która sama jak to się mówi pierdziala w stołek, miała całkowicie w (usunięte przez administratora) to, ile osób przyszło do pracy danego dnia, sama olewala swoje obowiązki i to notorycznie. To trzeba mieć dopiero tupet, o kimś gadać, że ktoś olewa pracę, a samemu tak naprawdę robić w tej pracy jeszcze mniej... Po prostu paranoja. Ale tak funkcjonował i podejrzewam, że nadal funkcjonuje ten zakład.

Maciej Nowy wpis

Do zamiatacz

Pracujemy do 14 nie do 18:30 Przyjdzie nowy prezes i kierownik to kablowanie nic nie da wam.

Wiolka

Kiedy jak widziałam ofertę od zakładu dla elektryka to były w nią wpisane zarobki do 8,000 zł. zastanawiam się ile teraz partner by zarobił gdyby aplikował z 3-letnim doświadczeniem. Zarobki ponad 10,000 zł są osiągalne?

Czy brałeś udział w spotkaniu rekrutacyjnym w firmie Miejski Zakład Oczyszczania Sp. z o.o.? Czy rekruter weryfikował w jakiś sposób Twoje umiejętności? Jak oceniasz stosunek wymogów podanych w ogłoszeniu do rzeczywistych? Czy była to dla Ciebie łatwa, a może trudna rozmowa?
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Leszno
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
logo firmy Kierownik Działu Kontroli Jakości
Leszno
Dawtona Frozen Sp. z o.o.
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
@123A

Nie polecam tej firmy, traktowanie pracownika jak najgorsze zło, pomiatanie młodymi pracownikami. Pani kierowniczka myśli, że może traktować pracowników jak jej się podoba, nie wywiązuje się z podpisanych dokumentów. Mówi się pracownikowi że nie ma do niego pracy,a następnie zatrudnia następna osobę na cały etat. Podejście do pracownika zmienia się wraz z humorem na dany dzień, zero profesjonalizmu.

Wiecie może, czy w Miejski Zakład Oczyszczania Sp. z o.o. szukają chętnych na staż?

JimmyMaxx666

Z tego, co wiem to nie potrzebują chętnych na staż w firmie, ale zawsze można zapytać się w biurze, zadzwonić do firmy w tej sprawie.

@JimmyMaxx666

A czy wcześniej potrzebowali? Nie mogę się w tym nawet rozeznać na stronie zakładu, bo jak wchodzę chociażby w sekcje z praca to mi błąd 404 teraz wychodzi. chce się dowiedzieć w jakim zakresie kiedyś były organizowane staże, żeby było wiadomo o czym ewentualnie rozmawiać

Pracownik 123

Tam już od dłuższego czasu ten błąd wyskakuje, w sekcji praca. Z drugiej strony i tak można zawsze zanieść cv do kadr i po prostu tam zapytać, na miejscu, czy firma organizuje staże.

@Pracownik 123

Ja też raczej bym poświecił czas na wybranie się na miejsce w momencie gdybym wiedział czego mniej więcej się spodziewać. Zastanowiło mnie jednak to, że ten wspomniany błąd do teraz nie został jakoś naprawiony. Jak pracownicy coś zgłaszają to jest całkiem inaczej z reakcją?

Kojot 456

Co ostatnio odwala się w tej firmie, to woła o pomstę do nieba- nie dość, że kierowcy i ładowacze jeżdżą trupami, starymi gratami, które są w stanie zrobić pracowników krzywdę, zepsuć się kolejny raz, to jeszcze brakuję tego, by stanęły na środku drogi blokując całkowicie ruch drogowy i na tym środku drogi by tam ostatecznie zakończyły swój żywot... W tłusty czwartek kierownictwo wyliczało każdemu pracownikowi po jednym pączku... Po prostu beka, śmiać się chcę z tego, co się odwala w mzo w Lesznie. Na Trzebani inwestycje są porobione, tymczasem w Lesznie, na Saperskiej nic, w końcu autentycznie nie będzie totalnie czym jeździć. Ale oczywiście kierownictwo ma to wszystko tam, gdzie światło nie dochodzi. On mają ważniejsze tematy, jak choćby to, by dowiedzieć się od niektórych pracowników, kto i co złego o nich mówi. Zamiast wypalać gorącym żelazem tzw (usunięte przez administratora) wśród pracowników, to kierownik osoby, które podpieprzają innych ceni, nie daję ich na najcięższe rejony danego dnia i jeszcze do pomocy innych wysyła, po prostu paranoja...

qwerty
@Kojot 456

Widzę, że w ostatnim czasie pojawiło się sporo opinii podobnych do twojej, więc chyba coś jest na rzeczy. A kierowcy i ładowacze zgłaszają gdzieś usterki swoich pojazdów? Nie ma na to reakcji? Piszesz, że stan pojazdów im zagraża, więc to chyba poważny problem. Mam jeszcze pytanie odnośnie nadgodzin - można ich odmawiać? Bo czytałem, że się zdarzają

@qwerty

Usterki zgłasza się do kierownika, on później karze zająć się nimi ekipie z warsztatu, aczkolwiek on, gdy nie ma humoru to potrafi powiedzieć coś takiego- nie zawracaj mi (usunięte przez administratora) teraz. A później, gdy się coś popsuje na poważnie, to zostaję się po godzinach, gdyż szybko takiej usterki nie naprawi warsztat. Generalnie - nie ma ani wystarczającej liczby ludzi do pracy, ani, co jeszcze gorsze- nie ma czym już powoli robić... To jest dopiero tragedia, a kierownictwo firmy absolutnie nic z tym nie robi. Z nadgodzinami sprawa wygląda tak, że nie da się ich odmówić, zależy jakim autem jeździsz i co robisz, jeśli np zbierasz worki z plastikiem śmieciarką, a jest ich na danym rejonie, przede wszystkim na gminie dużo, to nawet tam zdarzają się nadgodziny. Jeśli jedziesz na papier i szkło worki lodówką, lub busem, to nadgodziny masz pewne w zasadzie, wtedy robisz tak długo, aż wszystkich worków na rejonie swoim nie pozbierasz. Śmieciarka na plastik jedzie do pomocy na rejony właśnie lodówek i busów. Natomiast, gdy jedziesz na pojemniki, czy to (usunięte przez administratora) zmieszane, czy bio, czy jeszcze popioły, to są auta, które jadą do pomocy tym, które mają rejony, a są takie, które jadą na rejony swoje, ale w przypadku pojemników robi się tak długo, aż się wszystkiego nie objedzie, nadgodziny są praktycznie pewne, to jest norma. Tym bardziej na gminach. Jeśli chodzi o sposób rozliczania nadgodzin, to nie płaci za to firma, tylko za nie odbiera się dzień, czy też dni wolne. Jeśli wcześniej się powie kierownikowi, że tego i tego dnia chcę się wolne za nadgodziny, a się je ma, to wtedy dostanie się wolne, tylko trzeba ze sporym wyprzedzeniem powiedzieć. A jeśli się nie powie, kiedy chcę się wolne, to kierownictwo daję wtedy z góry wolne, oczywiście wtedy w środku tygodnia dostanie się wolne.

@qwerty

Jeszcze jedno - usterki w danym aucie zgłasza kierowca, kierownik ma gdzieś z reguły, gdy ładowacz takie usterki zgłasza, natomiast przejmuje się, gdy zrobi to kierowca.

@Bali123

Czy w tym przypadku nie wystarczy po prostu dogadać się z kierowcą, żeby to zrobił i po problemie? Jemu to bez różnicy, bo i tak dostanie jakieś inne auto w zastępstwie? Czemu pracownicy nie chcą się dogadać?

JimmyMaxx666

Jak nie ma nic na placu, nie ma czym jechać w zastępstwie, to nie dostanie żadnego auta... W tej firmie nie dość, że brakuję ludzi ( rąk do pracy), to jeszcze, co gorsza brakuję porządnego sprzętu - nie ma czym jeździć, to się łatwo mówi z pozycji kierownictwa jedź tym, czy tym. A praktycznie 3/4 aut dostępnych dla firmy, dla pracowników to złomy, (usunięte przez administratora). I weź tu bądź mądry, planuj pracę, jak ułożyć sobie dany dzień w pracy... Odechciewa się wszystkiego, a kierownictwo i tak wie lepiej, co jest z danym autem, choć nie jeździ na rejony, nie ma tak naprawdę zielonego pojęcia o awariach w samochodach, a także o tym, jaki kto ma rejon, ile ma do zrobienia danego dnia. Pracownicy między sobą często nie chcą się ze sobą dogadać, bo każdy chcę skończyć pracę danego dnia jak najszybciej, z uwagi na to, że i tak firma nie płaci za nadgodziny... Co najwyżej można odebrać za to dzień wolnego, nic więcej. A zakup nowych aut to konieczność rozpisania przetargów, a takich spraw nie ogarnia się w kilka dni, tylko one ciągną się miesiącami. Podczas gdy nowe auta, nowa flota jest potrzebna na wczoraj. Tak duże jest zapotrzebowanie na nowe auta.

Witam, tak jak już ktoś wcześniej zdążył zauważyć nie ma ofert od zakładu na innych portalach, gdzie można dodawać oferty prócz jednego. Pojawiła się też porada co do zaniesienia swojego CV do kadr, reflektuję tę opcję. Po jakim czasie zazwyczaj można dostać informację zwrotną? Jeśli nie będą zainteresowani to także o tym wspomną?

Brak słów na ten zakład... Z roku na rok jest tam coraz gorzej... Nie dość, że sprzęt jest bardzo kiepski, by nie powiedzieć fatalny, auta, którymi jeżdżą kierowcy, ładowacze to złomy, zdecydowana większość nie powinna w ogóle wyjechać na publiczne drogi, podobnie zresztą jak te rowery, którymi jeżdżą na co dzień zamiatacze. A to nie wszystko, gdyż oczywiście rąk do pracy brakuję, generalnie dobrze radzę omijać ten pseudo zakład, gdzie się nic nie zgadza dużym łukiem. Kierowcy i ładowacze zaczynają pracę o 6, ale kiedy ją skończą tego nigdy nikt nie wie... Kierownictwo od siedmiu boleści wykorzystuje pracowników jak tylko się da, jednego dnia zapieprzasz jak osioł na dużym rejonie, a drugiego dnia masz do ogarnięcia jeszcze większy rejon... Paranoja, a wolnego brak... Najgorzej jest na koniec miesiąca, gdy zaczynają się gminy, wtedy jest po prostu tragedia, nie rzadko zostaję się wtedy po godzinach. Jeśli raz na jakiś czas by się zostało dłużej, to nie byłoby problemu, ale jeśli to się dzieje regularnie, to o czym to świadczy? O katastrofalnym wręcz zarządzaniu tej firmy. Zresztą zarządzania takiego z prawdziwego zdarzenia, organizacji pracy w tej firmie nigdy nie było. Pracownicy (usunięte przez administratora) jak (usunięte przez administratora), tymczasem kierownictwo wolne daje wtedy, kiedy im pasuję. Zamiast poniedziałku, czy piątku dostaję się wolne we wtorek, czy środę. Co mi po takim wolnym. Jeśli ktoś uczciwie pracuję, nie chodzi co chwila na L4, to powinien mieć możliwość wzięcia dnia, czy też dni wolnych wtedy, kiedy takiemu pracownikowi pasuje. A nie, że jak zwykle ktoś inny decyduję za takiego pracownika. Taki np kierownik od zamiataczy( leń śmierdzący), można zapomnieć, że w czymkolwiek pomoże, całymi dniami nic nie robi, a pracownicy mają tyle zadań do wykonania każdego dnia, że nie wiedzą od czego zacząć... I gdzie tu sprawiedliwość? Po prostu nie opłaca się praca w tej firmie, finalnie nie dostanie się ani tyle wolnego, ile by się chciało, ile się należy, mimo iż ma się do tego pełne prawo, jeśli się regularnie haruję jak (usunięte przez administratora) w tym zakładzie. Ani też nie dostanie się takiej wypłaty, na jaką zasługują pracownicy zatrudnieni w mzo... Po prostu śmiech na sali. Co z tego, że niby ładowacze mogą wyjść o 13:30 z zakładu, do domu, jeśli się do tej godziny wyrobią danego dnia, skoro są dni, gdzie trzeba zostać po godzinach nawet do tej 17-19, lub nawet dłużej... Gdzie tu logika? Po prostu paranoja, co to w ogóle za firma i dlaczego żadna inspekcja pracy się tym nie interesuje? W mzo ewentualnie można popracować parę lat, jakiś czas i w tzw międzyczasie szukać czegoś innego, a następnie szybko zmienić miejsce pracy. Pracować w tej firmie dłuższy czas się po prostu nie opłaca- nie dość, że człowiek się zajedzie fizycznie, psychicznie, to jeszcze nawet nie zarobi z tego powodu konkretnych pieniędzy. Szkoda czasu na ten szajs zwany mzo...

Gdzie zakład wystawia ogłoszenia? Leszno sobie przeglądam teraz i widzę, że cos ludzie praca są zainteresowani. Z ciekawości wszedłem na stronę i na niej nie ma zakładki z karierą. To jak na tego elektryka chcecie aplikować, o którego pytaliście teraz? gdzieś indziej wszystko jest dodawane?

JimmyMaxx666

Z tego, co wiem, ogłoszenia w sprawie pracy w firmie mzo publikowane są tylko na portalu elka.pl. Nie ma ich ani na portalu pracuj.pl, ani też np. na portalu olx. Można także przynieść swoje CV bezpośrednio do zakładu i zostawić w kadrach.

Dziurawiec 1234

To, co się ostatnio dzieję w tej firmie przechodzi ludzkie pojęcie. Pomału robi się z mzo (usunięte przez administratora)... Nie dość, że rejony poszczególnych ekip są tak duże, czy to na worki, czy na pojemniki, że można się za przeproszeniem (usunięte przez administratora) to jeszcze jak się jedzie komuś na pomoc, na jego rejon, to osoba z tego rejonu bardzo często zjeżdża sobie jak gdyby nigdy nic na bazę, a Ci, którzy jadą jej pomóc (usunięte przez administratora) do wieczora, tak nie może być... Kierownictwo ma to w głębokim poważaniu, podobnie jak ten cały prezes tej firmy. On nie ma pojęcia, co się naprawdę dzieję w środku w firmie. Kierownik od kierowców, ładowaczy woli słuchać tego, co mu doniosą kapusie, niż zweryfikować informacje, co jest prawdą, a co nie. Z kolei ten cały kierownik( tylko z nazwy) od zamiataczy najchętniej w każdej czynności wysługiwałby się pracownikami, sam nigdy (usunięte przez administratora) nie ruszy, najchętniej by pierdział w stołek i nic by nie robił, tylko by kasę brał. Ogólnie w firmie jest coraz gorzej, zamiast coraz lepiej. Coraz trudniej tam wytrzymać, na dłuższą metę w żadnym wypadku nie opłaca się tam pracować.

Ktoś tu ostatnio zasugerował ze nic by się nie stało gdyby osoby z biura pojechały pomóc kierowcom oraz ładowaczom. Ale czy wtedy nie trzeba byłoby najpierw zrobić jakiegoś konkretnego przeszkolenia? Teraz biuro z jakich działów się składa i jaka prace się w nim wykonuje?

Mordziaty 666

Nie opłaca się totalnie pracować w mzo, na każdym kroku w tej firmie obecny jest wyzysk, wykorzystywanie ludzi, po prostu jedno wielkie(usunięte przez administratora) Do tego to całe (usunięte przez administratora)kierownictwo, nie mające za grosz szacunku do pracowników, aż dziwię się, że nie było tam w niedalekiej przeszłości żadnego buntu, postawienia sytuacji na ostrzu noża. Mówię Wam ludzie- jak możecie, to omijajcie ten zakład!!! W tej firmie, nawet gdy pracujecie dłużej, to i tak jesteście nikim, będą wami gardzić, jak (usunięte przez administratora), traktować jak za przeproszeniem (usunięte przez administratora). Od tylu lat to trwa i nadal nic się nie zmienia, po prostu trzeba powiedzieć jasno- omijać ten zakład pracy szerokim łukiem,(usunięte przez administratora)

A elektryk na spokojnie 8,000 zł przypadkiem nie ściąga? Zastanawiam się w nawiązaniu do zapytania takiej pani, która tu pisała o jakiejś piątce z przodu, ja tam dawniejszą ofertę widziałem z taka kwota. możliwe ze jeszcze więcej jest? i co takiego składa się na to „pełne” świadczenia socjalne?

O co chodzi z tymi stawkami, które teraz tu opisują? Pewna pani podała na przykład kwotę 5,000 zł. mnie natomiast mignęła taka oferta dla „pracownika warsztatu” gdzie pisali o widełkach do 8,000 zł i to rok temu było. to czemu jakieś mniejsze kwoty teraz padają? Były podwyżki?

Bożena

Ktoś pisał w jednym z wątków o tym, że kandydat może zawołać o kwotę 5 tys. zastanawiam się ile przy tym zgarnia elektryk dyżurny? Jest teraz takie ogłoszenie z opcja na dwie zmiany. Narzeczony ma doświadczenie i chce tylko podpytać tak wstępnie. Ile od nowego roku zarobi? I czy wtedy tez będą publikowane jeszcze ogłoszenia?

Maluszek 666

Masakra, co się dzieje w tej firmie pracując jako kierowca lub ładowacz- wyjeżdżasz rano, a nie wiadomo, o której przyjdziesz tego nigdy nie wiadomo, a nadgodzin nie ma... Paranoja po prostu, ewentualnie jeśli uzbiera się więcej godzin, wtedy dadzą Ci dzień wolny, ale to też nie poniedziałek, albo piątek, a taki dzień wolny w środku tygodnia można sobie wsadzić wiadomo w co. Rejony są tak duże, że można się na nich dosłownie zajechać, zamiast podzielić ja na mniejsze, kupić więcej aut, zatrudnić więcej pracowników, to najlepiej (usunięte przez administratora) do wieczora, aż się wszystkiego nie objedzie, każdej ulicy. Najgorzej, jak się trafi, że trzeba akurat jechać busem, lub tzw lodówką, wtedy jakby tego było mało, oprócz ogromnego rejonu trzeba jeszcze ogarnąć pszoka... I to wszystko w jeden dzień, a tam mało rzeczy do zabrania nie ma, nie są to lekkie rzeczy. Zamiatacze także wcale lepiej nie mają, w każdą pogodę( nawet gdy leję jak z cebra) muszą rano wyjechać na rejony. Wg mnie absolutnie na dłuższą metę nie opłaca się praca w tej firmie, kierownictwo nie ma żadnego szacunku do pracowników, choćby najmniejszego. W tej firmie pracownik jest po prostu (usunięte przez administratora) nikim więcej. A tym (usunięte przez administratora) z biura wydaję się, że mogą wszystko i to dosłownie. Jako praca przejściowa można jakiś czas w mzo wytrzymać, aczkolwiek tym, co pracują tam dłuższy czas należą się najwyższe odznaczenia państwowe. Do tego wszystkiego, jakby tego było mało prezes nie ma pojęcia, co dzieje się w firmie, sam się dziwię jakim cudem jeszcze nie wywalił na zbity pysk zarówno tej kierowniczki od pszoku, tego kierownika od kierowców, ładowaczy, który ma ludzi za nic, jak i tego jego zastępcy, tego pozal się Boże dawidka, który nie ogarnia choćby w najmniejszym stopniu logistyki w tej firmie, po tego kompletnego imbecyla, skończonego kretyna, niejakiego " kociembe". W każdej normalnej firmie Ci ludzie już dawno by nie pracowali, a w mzo jakby nigdy nic nadal są... Porażka na całej linii to całe mzo. Życzę tej firmie, by kiedyś zabrakło pracowników i kierownicy sami musieli jechać na rejony i tam (usunięte przez administratora) do utraty tchu... (usunięte przez administratora) po prostu.

@Maluszek 666

Praca w mzo jest poniżej krytyki- nie dość, że nie wiadomo, o której się danego dnia skończy, to jeszcze jest niebezpieczna, plus logistyka leży i kwiczy, dłużej niż parę lat bardzo trudno tam wytrzymać. Szczerze podziwiam osoby, które tego dokonały.

@Bali123

Na te całą logistykę to można się w ogóle przyjąć? zastanawia mnie jej postrzeganie przez osoby z wyższych stanowisk skoro piszecie, że jest niewydajna. Od jakiego konkretnie czasu taki stan się utrzymuje? i jak często wdrażane są w zakładzie jakiekolwiek zmiany?

Bali123

Do biura bez znajomości nie ma co w ogóle się pchać, niby są tam ludzie po studiach, aczkolwiek to nic nie pomaga, logistyka od dawna leży i kwiczy... Zmian w firmie praktycznie nie ma, ciągle ten sam (usunięte przez administratora) Mnie zastanawia także inny fakt- niby firma obraca milionami, zysk jest i to spory, a ciągle mówi się pracownikom, że przynoszą straty, nie zatrudnia się nowych ludzi, nie kupuję nowego sprzętu, nowych aut do pracy.

@Bali123

Piszesz o zysku a co z jakaś płynnością finansową przy tym wszystkim? Są jakieś zobowiązania, które jeszcze należy po drodze spłacić? Narzeczony będzie chciał przyjść jako mechanik do zakładu. Teraz niedawno widzieliśmy ofertę na Targówek. Doświadczenie ma, uprawnienia z mile widzianych posiada, ogarnia także tokarki. Ile na start na rozmowie może na spokojnie zawołać?

Bali123

Płynność finansowa jest jak najbardziej, 10. dnia każdego miesiąca są wypłaty, czasami wcześniej, zależy jak to przypada w kalendarzu akurat, są oprócz tego premię roczne, czasami jeszcze coś prezes extra dorzuci. Jeśli ma doświadczenie, to wg mnie te 5000 miesięcznie może zawołać na spokojnie.

Ile jest zmian w Miejski Zakład Oczyszczania Sp. z o.o.?

Płonący Konar 789

Wg mnie najgorsze w tej firmie poza tym całym kierownictwem, które ma ludzi za nic, poza tymi wyjebanymi w kosmos rejonami fakt, iż pracownicy nie są zgrani ze sobą, tylko każdy za przeproszeniem ciągnie w swoją stronę... Gdyby pracownicy mówili jednym głosem trudniej byłoby im coś z góry narzucić, a tak kierownictwo się cieszy, że ludzie nie są zgrani, takimi łatwiej manipulować, wtedy łatwiej zrzucić całą winę na ludzi, którzy tam pracują... I wtedy na spokojnie to całe kierownictwo z wątpliwym poziomem inteligencji może umyć ręce w sprawie jakiegoś problemu, który się zdarzy w danym momencie w firmie. Niech pracownicy sami sobie z nim radzą.

Dziurawiec 1234

To cale mzo to jedno wielkie (usunięte przez administratora) odradzam komukolwiek szukanie tam pracy... (usunięte przez administratora) jakich mało, (usunięte przez administratora) w tym zakładzie jest nadal obecna i ma się bardzo dobrze. Pracownicy generalnie dzielą się na trzy grupy, z tym, że tych normalnych, z którymi można na spokojnie pogadać na wiele tematów nie ma wielu. Najczęściej w tej firmie można spotkać albo tzw nadgorliwców, pracoholików, którzy mają także skłonności do donoszenia na innych pracowników, albo też takich, którzy mają za przeproszeniem (usunięte przez administratora) całkowicie na wszystko. Oczywiście także są tacy, którzy wchodzą głęboko w (usunięte przez administratora)litery kierownictwu. Jak się dołoży do tego fakt, iż kierownicy w tej firmie nie są najdelikatniej mówiąc normalni( grożą swoim pracownikom, odgrywają się na nich, robią im pod górkę, po złości, są strasznie zawistni, nie mają za grosz szacunku do pracownika), to daje to finalnie niezbyt dobry obraz tego, co się dzieję w tej firmie. Z mojej perspektywy ta firma to jeden wielki (usunięte przez administratora) do tego obecny jest tam (usunięte przez administratora). Nie polecam nikomu mzo!!!

Zostaw merytoryczną opinię o Miejski Zakład Oczyszczania Sp. z o.o. - Leszno

• Jak się pracuje w Miejski Zakład Oczyszczania Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Miejski Zakład Oczyszczania Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 21.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Miejski Zakład Oczyszczania Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 2 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Miejski Zakład Oczyszczania Sp. z o.o.
1.3/5 Na podstawie 6 ocen.
  • Saperska 23
    64-100 Leszno
  • NIP: 6972057367 REGON: 411416981 KRS: 0000012980

Miejski Zakład Oczyszczania Sp. z o.o.