Opinie o Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. zo.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. zo.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. zo.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Materiały budowlane - produkcja cegieł i dachówek

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. zo.o. w Warszawa

Usul

Firma przechodzi teraz metamorfozę, wprowadza korporacyjne standardy i bezduszne podejście do pracowników ( a raczej do zasobów ludzkich). Płace średnie, a ze względu na inflację w tendencji malejącej. Brak możliwości rozwoju lub awansu chyba że jesteś korposzczurem i potrafisz wygryźć sobie miejsce.. Stosunki międzyludzkie kiedyś były tam zaletą teraz robią się coraz gorsze co bardzo źle wróży na przyszłość. Nie polecam ani na początek ani na kontynuowanie kariery.

sroka
@Usul

na ile może liczyć przedstawiciel handlowy? ile proponują podstawy a ile dają rzeczywistej premii ?

pytanie o ofertę sap experta

Wienerberger od dość dawna szuka kogos na stanowisko experta SAP- czy wiecie jakie tam są wymagania, bo oferta wisi bardzo długo więc chyba potencjalni kandydaci nie przechodzą przez sito rekrutacji ?

Szalony Edek
@pytanie o ofertę sap experta

Przechodzą, przechodzą - od zeszłego roku mieliśmy kilku ale odchodzą. No i do tego smutna Pani której firma nie mogła się pozbyć więc ją awansowali. A według mnie powinna być dawno do odstrzału za (usunięte przez administratora)i to co się tam odjaniepawla.

@Szalony Edek

Nie mogli się kogoś pozbyć więc ta osoba została awansowana? A czemu nie udało się jej zwolnić skoro faktycznie problemy tworzyła?

Szalony Edek
@Ewa

Bo dobrze zna firmę i jest robotna. Ale miękkich umiejętności za grosz i do tego (usunięte przez administratora)za ktory powinna juz dawno opuścić mury tej firmy. Oj, ile ludzi przez nią płakało i odchodziło to tylko garstka osób wie..

Magda

Ludzie co ta firma zadzwoniłam do doradcy technicznego w dolnośląskim. Nie dość że nie można go kompletnie zrozumieć (usunięte przez administratora) to do tego bezczelnie odpowiada że nie ma czasu bo się dzieckiem zajmuje.

Rozczarowany

Jedyne co jest tu dobre to wyplaty w terminie i nic wiecej kierownictwo zyjace jakby w innym swiecie niz pracownicy.Zaklamanie oraz perfidne wykorzystywanie ludzi ktorzy ze strachu na wszystko sie zgadzaja.A propaganda o milosiernym wienebergerze ratujacym roszczeniowych polaczkow przed polskimi januszami biznesu toklamstwo w stylu gebelsa

@Rozczarowany

Dużo czasu tu spędziłeś? I serio nic innego nie ma na plus niż wypłaty w terminie?

Rozczarowany

Wiem ze straszne ale taka jest prawda

@Rozczarowany

ja to w sumie bym konkretów była ciekawa, skoro tak się tu opowiadacie o tym wykorzystywaniu. Co konkretnie w trakcie Twojej pracy się działo, że mogłeś coś takiego odczuć?

Jakie zadania lub pytania rekrutacyjne otrzymałeś od rekrutera w firmie Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. zo.o. na stanowisko Koordynator magazynu? Czy były zgodne z wymaganiami wskazanymi w ogłoszeniu? Kiedy otrzymałeś odpowiedź zwrotną?
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
Nark

Ciągła kontrola pracowników w biurze i w terenie brak zaufania kierownictwa niezapowiedziane kontrole mające za zadanie zastraszanie pracowników i wytykanie im błędów. Przeniesie zwyczajów z FMCG przez ludzi spoza branży budowlanej.

Zawiedziony

Firma która tylko i wyłącznie dzięki pozycji na rynku jeszcze funkcjonuje !!!. Przy zarządzaniu handlem nowymi osobami z branży FMCG to zarządzanie nie pomaga tylko wprowadza chore zasady korporacyjne , które nie pomagają w pracy a jedynie są kolejnym narzędziem inwigilacji pracownika. Nawet jeżeli wykonujesz założone budżety - i jesteś w czołówce sprzedażowej , a za swoje wyniki jesteś chwalony. Okazuje się, że jeżeli nie jesteś potencjalnym "donosicielem" lub po prostu masz inne zdanie to wystarczy do natychmiastowego zwolnienia po wielu latach pracy - dodam ponownie nie za wyniki w sprzedażowe !!!. Jedynie osoby na szczeblach kierowniczych (nie wszyscy tylko te osoby tzw. "lizusy", "donosiciele" ) w jakimś stopniu mają przywileje i szacunek całej zarządzającej kadry z Warszawy. Bo Ci Kierownicy którzy się nie podporządkowali mieli własne zdanie na zmiany handlowe poprzez swoje wieloletnie doświadczenie zawodowe dostali natychmiastowe zwolnienia i znów nie za wyniki sprzedażowe te były w czołówce!! Reszta traktowana jak zwykłe (usunięte przez administratora) - kolejny numerek w największej korporacji ceramicznej na Świecie a co za tym idzie inwigilacja w całe życie łącznie z wszystkimi mediami społecznościowymi (co robisz, kiedy , o której godzinie) Brak zrozumienia pracownika, względem nałożonych obowiązków , których nie da się wykonać w założonych godzinach pracy !!! Do tego wszystkiego kiepskie zarobki w porównaniu do dużo mniejszych firm na rynku zajmujących się produkcją budowlaną. Zarobki nierównomierne mimo zajmowanych takich samych stanowisk pracy jedni na tym samym stanowisku dostają więcej drudzy mniej czyli kolejny raz " kolesistwo" i przywileje. I znów tylko i wyłącznie z zarobków może być tylko zadowolona kadra kierownicza która zarabia po kilkanaście tysięcy złotych dlatego trzymają się kurczowo tych stołków i zrobią wszystko aby tej pracy nie stracić - czytaj " sprzedadzą twoją skórę " by tylko zostały przywileje. Warszawska kadra zarządzająca sprzedażą z "pepsi" na czele , nie pomaga swoim pracownikom terenowym a wręcz przeciwnie utrudnia im pracę , dodaje obowiązków , nie szanuje , inwigiluje , sprawdza na każdym kroku w zamian nie dając nic. Zakłamanie i wykorzystywanie na każdym kroku sprzedażowym swojej pozycji rynkowej , nie szanując przy tym ani pracowników ani też dystrybutorów - którzy przy obecnej polityce firmy są drugoplanową a może i trzecioplanową stroną sprzedaży. A UOKiK powinien się zająć z palca wyssanym inwestycją - których notabene nie ma i są fikcyjne , tylko po to aby sprzedać i dać dodatkowy rabat - aby zabić konkurencję. Będzie takie zgłoszenie celem udowodnienia nie czystych praktyk handlowych. Powinny być wielomilionowe kary za zaniżanie cen poprzez rabaty inwestycyjne na inwestycje których nie ma lub są przewartościowane ilościowo - i tworzą w ten sposób nie równą konkurencje cenową. Jeżeli chcesz pracować w handlu to nie w tej firmie wykorzystają Cię , wręcz wykończą psychicznie będą sprawdzać Ciebie na każdym kroku - wydaję się że są z Tobą nawet w WC , sprawdzanie nieformalnie poprzez media społecznościowe. A za wykonaną pracę dostaniesz wynagrodzenie nierównomierne w stosunku do zaangażowania i spędzonego czasu pracy.

boomerang
@Zawiedziony

czyli pracowales mobilnie jako hmmm przedstawiciel? jesli tak i mozna wiedziec to jaka czesc kraju? jak sie mialy plany sprzedazy wzgledem mocy produkcyjnych? sadzac po wpisie raczej nie polecasz tej firmy hehe :D :D :D

@boomerang

Pracowałem na wyższym stanowisku niż przedstawiciel handlowy , pracowałem kilkanaście lat w firmie budowałem handel. Miałem czołowe wyniki sprzedażowe w całej grupie , ale po zmianach na stanowisku dyrektora handlowego cały mój wkład był nieważny !!! Tak jak wkład moich kolegów, którzy wraz ze mną budowali tą firmę . Podziękowano nam w sposób ,że czuję się właśnie "zawiedziony" ,że nikt w tej chwili w tej Korporacji nie liczy się z człowiekiem. Co do planów coraz mniej ważna jest sprzedaż produktów stricte produkowanych przez firmę , a ważniejsza jest sprzedaż produktów kupowanych u innych producentów tzw. "akcesoriów" z naklejką w/w firmy. Jeszcze 10 lat temu poleciłbym ta firmę każdemu , była logika była normalność i szacunek do pracownika jak również do klienta w tej chwili wszystko zostało wywrócone do góry nogami przez nowego dyrektora z branży FMCG. W tej chwili w handlu w tej firmie już nikt nie chce pracować - jak mają tylko możliwość uciekają do innych firm nawet długoletni pracownicy.

boomerang
@Zawiedziony

chyba wiem o czym mowisz tez kiedys w bardzo podobny sposob w bardzo podobnej firmie zostalem potraktowany typowy system korporacyjny. Dziwne ze nikt nie widzi ze jeden dyrektorek przychodzi robi zamieszanie i wielki (usunięte przez administratora) i wszyscy sie na to godzą. Logiki o ile takowa istnieje w takich korporacjach nigdy raczej nie zrozumiem.

dżejson
@Zawiedziony

zawiedziony jak sie mozna z toba skontaktowac poza konursem mialbym kilka pytan i moze pomysl jak zweryfikowac jednego czy drugiego hehe :D pozdro

Hanna
@Zawiedziony

przez podziekowano mam rozumiec ze zostaliscie zwolnieni w grudniu ?

Zniesmaczona

Hej, brałam w ostatnim czasie udział w rekrutacji do tej firmy. Oferta wydawała się ciekawa, a pani z HR przez telefon sympatyczna. Umówiłyśmy się na spotkanie online. Tego samego dnia przed spotkaniem pani zadzwoniła do mnie z prośbą o przesunięcie godziny. Powiedziałam, że nie ma problemu. Po czym czekałam, czekałam - nikt się nie połączył. Po pół godzinie otrzymałam od niej telefon, że już jest. Postanowiłam, że będę wyrozumiała i połączyłam się ponownie. Podczas rozmowy pani robiła różne dziwne miny do kogoś kto znajdował się w pomieszczeniu i zdawała się nie słuchać moich wypowiedzi. Widać było, że również jej się spieszyło, więc starała się skracać rozmowę. Miałam dostać odpowiedź w ciągu tygodnia. Po 3 tygodniach dostałam maila, że postanowili wziąć kogoś innego:) Pozostawiam do interpretacji postawę HR.

Czy Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. zo.o. zapewnia kartę multisportu?

Ona jest w 100% finansowana czy trzeba się dorzucać? I co z innymi benefitami?

Zawiedziony

Wprawdzie wyplaty sa na czas i nie w ratach jak u polskich prywaciarzy ale podobnie wykorzystuja ludzi, coraz to nowe nadgodziny bo najwazniejsze sa wyniki a nie ludzie kierownictwo to chciwe korposzczury oraz pasozyty ktore zeruja na ludziach

Były

Nie polecam przychodzenia do tej firmy. Podwyżki na śmiesznym poziomie, pracownicy w Warszawie nie ogarniają tematów, nie rozwiązują na bieżąco problemów. Zdecydowanie Warszawa odkleiła się od rzeczywistości, nie znając realnych warunków pracy. Liczy się dla nich tylko zysk dla firmy, totalnie mając gdzieś pracowników. Unikać jak najbardziej!!!!! Cieszę się, że od lutego się zwolniłem, bo wypłaty przyszły dużo niższe.

Iza
@Były

a jak długo tutaj pracowałeś? od początku tak było czy z czasem zaczęło się pogarszać? może mniej zleceń to i podwyżki niższe...

@Iza

Kilka lat. Z każdym rokiem roboty coraz więcej, coraz więcej dachówki się sprzedaje, na pół roku do przodu, nie można czasem iść do toalety, firma osiąga rekordowe zyski, a dla pracowników zostawia ochłapy... Podwyżki na poziomie inflacji, czyli tak, jakby ich nie było.

Beata
@Były

a w jakich widełkach te wypłaty się mieszczą? okolice średniej krajowej?

@Beata

Jeśli dla kogoś zarobiki między 3000-3500 zł są satysfakcjonujące, to powodzenia. Warszawa ma kasy od groma, a żałują dla zwykłych pracowników.

@Były

Poniewaz w naszym oddziale firmy podobnie, kierownictwo oderwane od rzeczywistosci ,srubowanie norm,wszechobecne (usunięte przez administratora) wieczne nadgodziny, faworyzowanie donosicieli przez kierownictwo

@Anonim

O którym oddziale piszesz?

Zniesmaczony

Warszawa boi się ludzi. Unika rozmów z pracownikami. Po prostu boją się spojrzeć ludziom w twarz, bo nic mądrego nie mają do przekazania. Zgarniają po paręnaście tysięcy złotych, a gdy trzeba rozwiązać najprostszy problem, to nie potrafią sobie z nim poradzić, z prostego powodu. Ci ludzie nie wiedzą jak wygląda normalna praca. Siedzą zamknięci w swojej bańce. Oby to wszystko obróciło się przeciwko nim i żeby nie mieli pieniędzy na spłaty kredytów za to, że nie liczą się z pracownikami

Grzegorz
@Zniesmaczony

Czyli ze strony przełożonych nie ma co liczyć na rozmowę o warunkach pracy, o tym co jest do poprawy bądź zmiany? Wygląda to tak jakby byli jedynie od pilnowania i wymagania od pracowników, ale w drugą stronę to już nie działa? Ktoś wcześniej napisał, żeby wysłać list do Centrali w Austrii, może to by pomogło? A przynajmniej zwróciło ich uwagę na potencjalne przyszłe problemy z pozyskaniem kompetentnych osób do firmy?

Warszawskie kierownictwo nie rozwiązuje problemów, same je stwarza, nie szanuje pracowników, płaci ludziom ochłapy, mimo, że mamy rekordową sprzedaż. Nie polecam przychodzenia do tej firmy, ponieważ płacą poniżej poziomu przyzwoitości, a sam zarząd warszawski pławi się w luksusach. Chyba trzeba napisać duży list do władz w Austrii. Może zrobią porządek z warszawskim oddziałem, który tylko patrzy jak (usunięte przez administratora)ludzi na pieniądze

Jaka jest kultura pracy w Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. zo.o.? Obowiązuje typowy dress code?

Kultura pracy jest na bardzo wysokim poziomie, nowoczesne biuro, ludzie są uprzejmi, narzędzia do pracy są bardzo dobrze dobrane. Na większości stanowisk nie ma dress codu. Ogólnie nie ma na co narzekać.

Olga

Hej @Pracownik, fajnie,że zdecydowałeś się podzielić swoją opinią o firmie, jako że jesteś w niej aktualnie zatrudniony, Twój post jest bardzo pomocny. Powiedz, czy wiesz coś na temat stażu w Wienerbergerze? Są?

xxx

Czy ktoś może coś powiedzieć nt. pracy w centrali w Warszawie w Wienerberger. Szukają do IT/SAP. Proszę bardzo o opinie. Z góry dziękuję

@xxx

Siedzi tam taka Pani, która pracuje od 20 lat w SAP i wymaga od kandydatów aby mieli taką samą wiedzę co ona. Dlatego wciąż nie mogą znalezc nikogo. I jeszcze zanim spotka się z kandydatem do pracy to najpierw go sobie ogląda przed spotkaniem a kandydat tego nawet nie wie.

yyy
@xxx

@xxx teraz już każdy wie ;) ale to prawda, pani lubi sobie zrobić wywiad w necie i potem przyjrzeć się jesczcze z bliska :D

@yyy

Cześć, czy w takim razie wynagrodzenie oferowane przez firmę na tym stanowisku jest atrakcyjne? Podajcie proszę więcej szczegółów, w jaki sposób są testowane umiejętności kandydatów na rozmowie kwalifikacyjnej do Wienerbergera.

Jarek

A jaka atmosfera panuje w wienerberger oddział kupno ??Do kogo lepiej noe trafic

@Jarek

Hej @Jarek, dlaczego pytasz o ten konkretny dział w Wienerberger, czy poszukują obecnie jakichś pracowników? Jeżeli tak, powiedz, czy zdecydowałeś się aplikować- może mógłbyś podać link do oferty?

Olga

Pytanie do pracowników Wienerberger: dlaczego zdecydowaliście się na pracę w firmie? Czy były to warunki oferowane w ogłoszeniu o pracę, przebieg rozmowy rekrutacyjnej, czy może benefity oferowane przez firmę? Podzielcie się swoją historią na forum.

Pytający kandydat

Czy Czarna Mamba jeczcze pracuje czy może firma dojrzała do decyzji, by pozbyć się mobberki?

Zuzanna
@Pytający kandydat

Niestety, nie mam nawet pojęcia, o kim piszesz - dopiero zaczęłam interesować się pracodawcą, jakim jest Wienerberger. Ty pewnie zastanawiasz się nad aplikowaniem do tej firmy. Widziałam, że właśnie prowadzą rekrutację. A w jakim charakterze chciałbyś tam pracować?

Pytajacy kandydat
@Zuzanna

Widziałem, że szukają kontrolera. Niestety, właśnie o tym dziale słyszałem, że jest duża rotacja i to chyba wlaśnie ta od SAPa tak kosi. Podobno na dłuższą metę nie da się z nią pracować.

@Pytajacy kandydat

ciekawe czy to ona jest nazwana Czarną Mambą. Niestety do SAPa szukają od roku bo ta Pani awansowała i szukają na jej miejsce i znalezc nie mogą. Kierownictwo z Austrii nawet przyjezdzało na rekrutację. Powinni może zadać sobie pytanie dlaczego nie mogą nikogo znależć....

Franek

Jakiej pensji można się spodziewać na start ?

Gjgf

Zakład w Kupnie w miarę ok poza brygadą a bo tam brygadzista i jego zastępca to porażka..

Hrabia

Ten zakład nr 1 to jedna wielka klika,najwięlsze (usunięte przez administratora) i kapusie którzy się najwięcej obijaja mają na dodatek najlepsze stawki godzine.

Zostaw merytoryczną opinię o Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. zo.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. zo.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. zo.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. zo.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 1 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. zo.o.