PETRONAS LUBRICANTS POLAND

Opinie o PETRONAS LUBRICANTS POLAND

Kamila

Bardzo pozytywnie oceniam pracę w Petronasie. Atmosfera w firmie jest naprawdę świetna, a lokalizacja biura- doskonała. To miejsce, gdzie chętnie spędza się czas i pracuje z przyjemnością.

Bardzo polecam, duża możliwość rozwoju w strukturach regionalnych i globalnych

Pracownik 2023

Polecam! :)

Roma

Ktoś wyjawi, jakie są etapy rekrutacyjne w przypadku Customer Service Representative with German? Rozmowy zdalne, czy na miejscu w firmie? Są jakieś przykładowe zadania typu: rozwiąż problem klienta, scenki itp.? :))

@Roma

Zazwyczaj są trzy etapy procesu rekutacyjnego: 1. Wstępna rozmowa telefoniczna z wybranymi kandydatami. 2. Rozmowa kwalifikacyjna z bezpośrednim przełożonym i przedstawicielem działu HR. 3. Rozmowa kwalifikacyjna z Managerem działu i przedstawicielem działu HR. Umiejętności są weryfikowane w oparciu o wywiad kompetencyjny i behawioralny oraz analizę studium przypadków. Rozmowy przeprowadzane w formie zdalnej lub face to face.

Brałeś udział w rekrutacji na stanowisko Customer Service Representative with French w firmie PETRONAS LUBRICANTS POLAND? Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej i opisz przebieg spotkania z rekruterem.
Pracownik101

Bardzo ładne i dobrze wyposażone biuro. Możliwość elastycznej pracy oraz dostosowania godzin pracy. Przyjazna atmosfera i mili współpracownicy. Moje odczucia co do tej firmy są bardzo pozytywne.

Honorata
@Pracownik101

Skoro zadbali o dobre wyposażenie biura, to czy to oznacza, że u nich jest tylko praca stacjonarna, czy może jest szansa na prace zdalną? A co do tego dostosowania godzin, to co masz na myśli, np. to że można zacząć pracę w określonej ramie czasowej, czy może przyzwalają pracownikowi pracować w takich godzinach, w których jest najbardziej efektywny?

@Honorata

W PETRONAS LUBRICANTS POLAND w Krakowie nie tylko jest dobrze wyposażone biuro, w którym pracownicy mogą czuć się swobodnia, ale również jest możliwość pracy hybrydowej. Większość stanowisk może pracować nawet do 4 dni w tygodniu zdalnie, lub jeżeli preferują mogą pracować całkowicie stacjonarnie. Rozpoczynanie pracy jest kwestią bardziej indywidualną i zależy od działu oraz Team Leadera ale zazwyczaj są to godziny pomiędzy 8:00 a 10:00. Mamy nadzieję, że odpowiedzieliśmy na wszystkie zadane pytania a w przypadku kolejnych zachęcamy do kontaktu. :)

Czy nowo zatrudnione osoby w PETRONAS LUBRICANTS POLAND otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Pracownik CS

Tak, wszyscy mają umowy o pracę. W moim przypadku była to umowa na okres próbny i później na nieokreślony. Podpisywałem pierwszego dnia w biurze.

Kandydat 2023

Fajnie przeprowadzony proces rekrutacyjny, informacje zwrotne i stały kontakt telefoniczny.

Ktos

Słaby proces rekrutacji. Mimo wysłania oferty cisza, zero odzewu. Uważam, iż praktyką na poziomie jest chociaż informacja zwrotna typu dziękujemy, ale wybraliśmy kogoś innego. Marnowanie czasu kandydata…

Maja
@Ktos

Mimo wysłania oferty? :) Chodzi o CV, czy firma wymaga jakieś zadania? Kiedy aplikowałeś? Może jeszcze dostaniesz feedback?

@Ktos

Dziękujemy za podzielenie się swoją opinią dotyczącą naszego procesu rekrutacyjnego. Doceniamy Twoje zaangażowanie i zrozumienie, że informacja zwrotna jest istotna dla kandydatów. Chcielibyśmy wspomnieć, że zawsze dajemy informację zwrotną dla tych kandydatów, którzy przeszli do etapu rozmowy rekrutacyjnej. Cenimy czas i zaangażowanie kandydatów, którzy poświęcają swój czas na aplikowanie do naszej firmy

Kornelia

Uczestniczyłam w procesie rekrutacyjnym na stanowisko administracyjne. Po krótkiej rozmowie telefonicznej zostałam zaproszona do krakowskiego biura. Rozmowa bardzo profesjonalna, ale jednocześnie bez wywierania niepotrzebnego napięcia. Zawsze mocno stresują mnie rozmowy o prace, tutaj po kilku minutach rozmowy stres odpuścił. Oprócz dokładnego przedstawienia jak wygląda praca na tym stanowisku, zostało mi pokazane także całe biuro, notabene bardzo nowoczesne. Ostatecznie nie została mi zaproponowana praca, bardzo żałuję, bo miejsce pracy wydaje się być zdecydowanie dobre dla pracownika.

@Kornelia

Dlaczego się nie dostałaś? Dali ci feedback z wytłumaczeniem czemu nie przeszłaś weryfikacji? Poznałaś na rozmowie warunki? Też te finansowe?

@Kornelia

Specyfika naszej pracy i szczegółowe warunki stanowiska są omawiane podczas indywidualnej rozmowy kwalifikacyjnej. W tym etapie staramy się zarówno zaprezentować naszą firmę, jak i zrozumieć oczekiwania i umiejętności kandydata, aby dopasować ofertę pracy w sposób jak najbardziej korzystny dla obu stron. Pełne warunki zatrudnienia, w tym finansowe, są omawiane na późniejszym etapie procesu rekrutacji. Ostateczna oferta jest ustalana w drodze negocjacji, aby zapewnić odpowiednie uwzględnienie umiejętności i doświadczenia kandydata.

Stażysta

Atmosfera bardzo spoko, sporo benefitów i dodatków. Po stażu często proponują pracę nie tylko w obsłudze klienta. Jeżeli chodzi o TL to bezkonfliktowi, można się dogadać.

Lolka
@Stażysta

Na stażu obejmowały Cię benefity i dodatki, tak jak normalnego pracownika? Napiszesz jakiego rodzaju miałeś te benefity i dodatki? A do jakich działów jeszcze proponują pracę poza obsługą klienta?

@Lolka

Szanowny użytkowniku, Dziękujemy za zainteresowanie naszymi stażami. Cieszymy się, że możemy podzielić się informacjami dotyczącymi korzyści i możliwości, jakie oferujemy naszym stażystom. W trakcie stażu zapewniamy naszym stażystom dostęp do portalu Kafeteria, co miesiąc otrzymują dodatkowe środki do wykorzystania na różnorodne usługi i produkty. Ponadto, doceniamy potrzebę elastycznego czasu pracy, dlatego staramy się jak najlepiej dostosować harmonogram do indywidualnych preferencji i potrzeb naszych stażystów. Nasz program stażowy nie ogranicza się tylko do działu obsługi klienta. Dla ambitnych i zdeterminowanych stażystów oferujemy możliwość aplikowania na różnorodne stanowiska w naszej firmie. Dział finansów i marketingu to tylko niektóre z wielu obszarów, w których nasi stażyści mają szansę rozwinąć swoje kariery. Nasz zespół rekrutacyjny, a także kadra menadżerska, są zaangażowane w identyfikację talentów i wspieranie rozwoju zawodowego naszych stażystów, aby znaleźli oni najlepsze dopasowanie dla swoich umiejętności i zainteresowań. Mamy nadzieję, że powyższe informacje są dla Ciebie pomocne. Zespół HR

Pracownik123

Mogę potwierdzić, że praca w krakowskim biurze ma bardzo dobrą atmosferę pracy. Jest możliwość nauki na stanowisku w szerszym zakresie niż w innych krakowskich korpo. Nudy nie ma. Jeżeli jest się osobą otwarta na rozwój i naukę - Petronas daje te możliwości. Jeżeli są jakieś niedociągnięcia, są rozwiązywane na bieżąco. Pomimo korporacyjnego charakteru, firma otwarta na zmiany. Benefity jak prywatna opieka medyczna, prywatne ubezpieczenie, kafeteria benefit system, dofinansowanie pracy zdalnej. Ostatnio doszły integracyjne wydarzenia z inicjatywy pracowników (wyjazdy, zwiedzanie, akcje charytatywne).

W firmie panuje fajna atmosfera. Pracownicy się wspierają. Można dużo się nauczyć w obsłudze klienta, ciekawy zakres obowiązków.

W jaki sposób są weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w PETRONAS LUBRICANTS POLAND?

Umiejętności są weryfikowane w oparciu o wywiad kompetencyjny i behawioralny oraz analizę studium przypadków. Rozmowy przeprowadzane w formie zdalnej lub face-to-face.

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Karly

16.03.2023 06:03

Na jakim stanowisku pracujesz i na czym ono polega?

Karlyikona wywiad

Zajmuję się order managementem. Obsługuję klientów, zarządzam zamówieniami, kontroluję proces przyjmowania, śledzenia oraz realizowania zamówień.

Czy masz możliwość pracy zdalnej?

Karlyikona wywiad

Tak, mam możliwość pracy zdalnej.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku?

Karlyikona wywiad

Widełki wynagrodzenia na tym stanowisku wynoszą 5500-8500 złotych.

Jak długo pracujesz w tej firmie?

Karlyikona wywiad

W firmie pracuję ponad 3 lata.

Czy poleciłbyś/poleciłabyś pracę w tej firmie swojemu przyjacielowi?

Karlyikona wywiad

Tak, poleciałabym tę pracę przyjacielowi ze względu na dobrą atmosferę w pracy i wysoką płacę.

Co najbardziej lubisz, a czego nie lubisz w tej firmie? Uzasadnij odpowiedź.

Karlyikona wywiad

Firma zdecydowanie potrafi docenić pracowników. Otrzymujemy ciekawe benefity. W pracy panuje przyjemna atmosfera. Współpracownicy sprawiają, że do biura przychodzi się z przyjemnością.

Czy widzisz możliwość rozwoju na aktualnym stanowisku, w Twoim dziale?

Karlyikona wywiad

Raczej nie widzę takiej możliwości.

Czy firma inwestuje w szkolenia swoich pracowników? Czy są zaplanowane i jak często się odbywają?

Karlyikona wywiad

Tak. Mam dostęp do wielu platform e-learningowych. Często są także organizowane dodatkowe szkolenia.

Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie?

Karlyikona wywiad

Atmosferę w pracy oceniam na bardzo dobrą.

Jak oceniasz warunki i ustalenia z pierwszego dnia pracy względem przestrzegania tych ustaleń przez pracodawcę?

Karlyikona wywiad

Moja praca wygląda dokładnie tak, jak opisano ją na rozmowie o prace.

Dzięki GoWork masz właśnie możliwość zasugerowania swojemu CEO/Właścicielowi istotnych zmian. Co byś mu powiedział/powiedziała o organizacji i doradził/doradziła, co poprawić w firmie?

Karlyikona wywiad

Jestem zadowolona z pracy. Jedyne co mogę powiedzieć to po prostu "dobra robota"!

Czym w PETRONAS LUBRICANTS POLAND zachęcają przyszłych pracowników? Jakie mają dodatki?

Viola

Bonus roczny, dodatek do wakacji, prezent na nowy rok. Reszta to benefity jak w każdym korpo.

Jak długo trwa proces awansu w PETRONAS LUBRICANTS POLAND?

Amigo

Cześć, pracowałam w firmie Petronas wiele lat. Proces awansu jest zależny od stanowiska od którego zaczynasz, oraz od pozycji, która jest nad Tobą. Osobiście w firmie awansowałam trzy razy. Na ostatnie stanowisko rekrutacja była trzy stopniowa. Przełożony w Polsce, oraz dwa poziomy we Włoszech. Firmę tą tworzą ludzie, nie zawsze i nie wszystkich docenia się poprzez awanse, premie, czy oceny roczne. Ja jednak uważam, że firma jest dobrą, przyjazną firmą, ma wiele benefitów, wynagrodzenia są zawsze na czas, a czasami nawet wcześniej. Firma daje możliwość rozwoju zarówno osobistego, jak i zawodowego. Wymaga się od pracowników wiele, co daje dużą możliwość poznania różnorodnych zagadnień i praca nie jest nudna. Szczerze mogę napisać, że zmieniłam firmę po wielu latach tylko ze względu na moje zarobki, które nie były na równo z pozycją rynkową i osobiście uważam, że wieloletni pracownicy zarabiają mniej od nowych, jak się jednak okazało, tak jest wszędzie na rynku. Podsumowując: polecam pracę w Petronas wszystkim, którzy chcą się rozwijać, mają pomysł na zmianę i lubią uczestniczyć w różnych projektach. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.

Maxi 24
@Amigo

Jak o pracownik innego koncernu naftowego mogę potwierdzić dyskryminację płacową pracowników z dłuższym stażem. Tak jest w segmencie naftowym lub może w ogóle na rynku pracy w pionie sprzedaży. Pracownicy z długim stażem zarabiają gorzej od młodzieży i to nie dlatego że są gorszymi pracownikami. U nas, źródło tej anomalii tkwi w historii. Firma ignorowała realia rynkowe czyli płaciła handlowcom 50-70% stawek rynkowych. No może oprócz kilku złotych cielców którzy od lat są hołubieni. Młodzież przyjęta w szumnej rekrutacji talentów, po krótkim czasie dała dyla z firmy. Prawie cała grupa fajnych, zdolnych i ambitnych ludzi. Ogromny blamaż dla działu HR, który zignorowała sygnały płynące od młodych pracowników. W rekrutacji traktowani jak złote dzieci, kandydaci na przyszłych prezesów, obudzili się w realiach parzenia kawy szefowi i sales repów. To ostatnie nie jest ujmą ale już oferowane pieniądze tak. I co zrobił HR? Wypuścił złotą młodzież i zrekrutował rozpaczliwie za większe pieniądze kilku nowych z łapanki. Nowym dali kasę, która pewnie zatrzymałaby poprzedni nabór. Żeby było śmiesznie, jest to kasa wyższa niż mają doświadczeni pracownicy ciągnący dotychczasowy wynik sprzedażowy. I jeszcze dla śmiechu napiszę że zastanawiają się teraz dlaczego pewne projekty nie idą. Jeśli zapłacą za to, to może doznają oświecenia tej mrocznej tajemnicy.

Bartek

Podpowiedzcie czy mimo pandemii firma prowadzi rekrutacje?

Petronas

Firma rekrutuje głównie do działu CS obsługującego różne kraje Europy. Ostatnio była spora rotacja pracowników. Dużo doświadczonych osób odeszło w związku z reorganizacją firmy i jej "korporyzacją". Jest dużo rozpoczętych procesów i ciągłe zmiany. Zależy kto co lubi.

Ulka

Taki spokój na forum może być wynikiem dobrej pracy!!

Starrr

WItam, czy ktos aktualnie pracuje w Petronas? czy warto skladac swoje cv i probowac? dziekuje za opinie

Zostaw merytoryczną opinię o PETRONAS LUBRICANTS POLAND - Kraków

• Jak się pracuje w PETRONAS LUBRICANTS POLAND?

Zobacz opinie na temat firmy PETRONAS LUBRICANTS POLAND tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 18.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PETRONAS LUBRICANTS POLAND?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 12 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

PETRONAS LUBRICANTS POLAND