Rockfin Sp. z o.o.

Opinie o Rockfin Sp. z o.o.

Pracownik produkcji

Dlaczego osoby które w ostatnich dniach wróciły z delegacji za granicą nie są objęte kwarantanną, tylko jakby nic chodzą po halach z objawami chorobowymi? Dlaczego dostawcy/kierowcy z zagranicy nie są sprawdzani na wjezdzie? Co z zapewnieniem zachowania zdrowia przez pracowników którzy mają kontakt z takimi kierowcami?

@Pracownik produkcji

Zgodnie z zaleceniami GIS, kwarantanną są objęte osoby, które wracają z terenów zagrożonych.

@Pracownik produkcji

Stosujemy się do wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Firma wdrożyła szerokie działania prewencyjne w zakresie obniżenia ryzyka zachorowania, zarówno w stosunku do pracowników, jak i klientów odwiedzających firmę. Dementuję stwierdzenie, że osoby, które wróciły z delegacji chodzą po halach z objawami chorobowymi.

Serwis
@Rockfin Sp. z o.o.

Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd na forum publicznym. Od kilku dni po hali chodzą pracownicy z Rockfin serwis oraz z Rockfinu którzy wrócili z delegacji ze Szwajcarii, Indonezji itd. Niektórzy wyglądali naprawdę nieciekawie i dopiero jak przyszli do pracy to zostali zwolnieni do domu.

Procownik
@Rockfin Sp. z o.o.

W tej chwili pracownicy wracający z Szwajcari są pod kwarataną. Nie możemy tego powiedzieć o pracownikach którzy wrócili kilka dni temu do pracy... W Niemczech czy Szwajcarii jest większa liczba zachorowań.

Magazynier

Pewnie czekają aż pozostali magazynierzy złożą wypowiedzenia i odejdą z firmy a wtedy nie będą musieli wypłacać.

vt

Witam, co tak często pojawiają się u was oferty pracy dla Inżyniera Jakości do zakładu w Bydgoszczy

Ona

Dlaczego tak często są oferty pracy do księgowości? Niska płaca? Zła atmosfera? Oferta pracy jest kusząca. Jednak częstotliwość pojawiających się ofert daje do myślenia...

@Ona

Dzień dobry, Informujemy, że ilość otwartych w ostatnim czasie procesów rekrutacyjnych do Działu Księgowości związana była w powiększaniem się tego zespołu. W ciągu ostatnich 12 miesięcy przeprowadziliśmy 5 procesów rekrutacyjnych, a Dział powiększył się w tym okresie o 6 etatów, co wiązało się z dynamicznym rozwojem całej firmy.

Brałeś udział w rekrutacji na [stanowisko] w firmie Rockfin Sp. z o.o.? Podziel się swoimi wrażeniami! Jak długo czekałeś na odpowiedź rekrutera po wysłaniu CV? Z ilu etapów składał się proces rekrutacyjny?
Nie tak dawno

Moja opinia na temat Firmy Rockfin będzie oparta na wieloletnim doświadczeniu ... Zaczynałem karierę w Firmie z naście lat temu... okres pracy wspominam dobrze do czasu pojawienia się w Firmie nowych właścicieli. Zaczynając pracę w firmie spotkałem się z ponadprzeciętnym patrzeniem na inżynierie oraz jakość produktów i usług oferowanych i dostarczanych na cały świat. Obecnie polityka firmy opiera się wyłącznie na uzyskiwaniu jak najlepszych wyników finansowych co w efekcie skłoniło mnie do zakończenia współpracy z nią. Nie będę tu hejtował firmy bo uważam że każdy powinien sobie wyrobić zdanie o firmie sam. Ale nie polecam w obecnym rozdaniu. Jak idziesz na rozmowę kwalifikacyjną zapytaj się przyszłego pracodawcy ile osób w tej firmie pracuje dłużej niż 10 lat ... procentowo nie wiem czy jest to 5%...ciekawe dlaczego

Kizi
@Nie tak dawno

Dokładnie tak. Byleby wypchnąć układ za bramę, podbić fakturę i podnieść słupki. Szybciej, szybciej, szybciej.... Może 12 h, 14 h, 16 h zostaniesz? A może przyjdziesz do pracy w święta lub niedzielę? Układ nie jest w 100% sprawny? To nic. Na reklamacji się go dopracuje :)) Ważne by wypchnąć...

Żuk

Nie pracuję w tej firmie jednak bardzo mnie interesuje zawodowo - czytając Wasze opinie informacje są bardzo sprzeczne. Wystarczy sprawdzić dokumenty w KRS (a są dostępne dla każdego) - wynika z nich, że w 2018 r. zatrudnionych było 439 osób a w 2017 r. 440 osób czyli stabilność jest. Widać tylko, że zmieniły się proporcje rok do roku w zatrudnieniu pracowników umysłowych do pracowników na stanowiskach roboczych. Stąd te odmienne zdania. Pozdrawiam

@Żuk

Zgadzam się z Tobą co do surowych faktów ale powiem też jak to przekłada się na rzeczywistość która już taka ciekawa nie jest. Odeszło bardzo dużo doświadczonych ludzi wśród kadry roboczej , na ich miejsce nie zatrudniono nikogo przy wzroście produkcji na mniejszej przestrzeni , co skutkuje pracą w chaosie i ścisku (likwidacja oddziału w Tuchomiu). W zamian rozrosły się mocno biura mamy teraz w Rockfin dużo osób które kierują projektami z miernymi skutkami, ponieważ mają w większości po dwadzieścia parę lat i małe kwalifikację. Firma jest na rynku pracy traktowana jako miejsce do nauki lub poczekalnia w celu znalezienia lepszej pracy.

Kizi
@Marek

Na jednego kierownika projektu przypada kilku asystentów..... Masakra.

Drodzy Państwo, a jak wygląda sytuacja w Bydgoszczy ? Chcę iść tam do pracy ale nie wiem czego można się spodziewać. Może ktoś się orientuje jak to tam wygląda ?

Drodzy Państwo, a jak oceniacie oddział w Bydgoszczy ? Chcę iść tam do pracy ale brak opinij o tamtym miejscu. Może ktoś się orientuje jak to tam wygląda

Produkcja

Dla osób zaraz po studiach nie polecam. Brak szkoleń, brak jakiegokolwiek zainteresowania pracownikiem. Do tego bardzo słabe wynagrodzenie.

Produkcja

Rozmowa jak w większości firm. Pytania o doświadczenie itp. Do tego testy na produkcji i co najważniejsze zarobki 2500-3000 złotych :) Dla montera, spawacza czy kogokolwiek to taka stawka uwłacza. Nie dziwię się , pracodawca ma dużą rotację pracowników. Uczciwy pracodawca nie wstydzi się co oferuje i informacja o chociażby widełkach płacowych jest podana już w ogłoszeniu o pracę.

Od jakiegoś czasu obserwuję, że często pojawia się ogłoszenie na stanowisko kupca / specjalistę ds. zakupów. Co jest powodem, że często pojawia się to ogłoszenie? Wymagania odnośnie stanowiska są standardowe, co jest nie tak?

Dzień dobry, W przeciągu ostatniego pół roku jest to drugie ogłoszenie na stanowisko związane z zakupami w Rockfin Sp. z o.o. Powodem otwierania procesu rekrutacji jest zwiększone zapotrzebowanie etatowe związane z rozwojem firmy oraz awanse wewnątrz organizacji.

Rockfin

Praca w firmie ciężka w dużym chaosie i ciśnieniu wynikającym z braku dobrych kierowników, a właściwie dyrektorów bo bałagan idzie z góry na dół. Zarobki jak na zmieniający się rynek pracy i dojazdy do Małkowa bardzo przeciętne w granicach 1800-3200 dla pracowników niższego i średniego szczebla. Dochody nieco ratują nadgodziny. Atmosfera z każdym miesiącem coraz gorsza przez co firma traci specjalistów, a zastępuje ich najtańszymi pracownikami bez kwalifikacji. Myślę, że zarząd kieruje ją nie do rozwoju lecz sztucznego pompowania wyników pod sprzedaż spółki. Pytanie ile wytrzymają jeszcze ci ludzie co zostali i kiedy pęknie ten balon.

@Rockfin

Pewnie jesteś jednym z tych „specjalistów”. Ja w odróżnieniu od Ciebie jeszcze pracuje z Rockfinie i zapewniam Cię, że jest wielu doświadczonych specjalistów. Namawiam również do większego szacunku dla naszych nowych kolegów dzięki którym firma może się rozwijać. Ocena atmosfery to subiektywna sprawa, dla mnie jest dobra.

Admin
@Marek

Marku pisząc o drugim człowieku w cudzysłowiu okazujesz brak szacunku, którego tak bardzo się domagasz. Na forum prosimy postarać się o zachowanie surowych faktów i nie obrażanie zarówno zwolenników jak i przeciwników obecnej sytuacji w firmie.

Spawacz

Cenię w Rockfinie bardzo dobre warunki pracy, czysto, porządek na hali, poukładane procesy, BHP na dobrym poziomie, przy dobrych zarobkach. Porównując pracę w Norwegii na stoczniach, gdzie warunki pracy są bardzo słabe, koszty życia wysokie, wybieram Rockfin. Jest system motywacyjny, a i możliwość wyjazdów zagranicę dla osób wykwalifikowanych. Nigdzie nie jest idealnie, pracowałem w różnych firmach. Uważam, że Rockfin jest naprawdę OK!

@Spawacz

14 euro brutto w Niemczech to ok dla ciebie? I jakie koszty u ciebie w Norwegii? Jak teraz i wyżywienie opłaci cię firma i dojazd? I co to za system motywacyjny? Czym więcej godzin robisz tym mnie zarabiasz? :) Nu i co my mamy na końcu wyjazdy za grosze i słaby wypłaty? Ostrzegam ot tego oszustwa!

Exspawacz
@Spawacz

Kładź się spać bo bredzisz w (usunięte przez administratora) byłeś (usunięte przez administratora) widziałeś. Norwegie to ty znasz z opowieści innych baranów co nie byli a słyszeli. Ludzie z dóświadczeniem nie przychodzą do tej firmy. Ten komentarz to albo radzio pisał albo kierownik z dyrektorem lub jakiś inny manekin. Nikt do was nie chce przyjść, spójrzcie prawdzie w oczy słabo płacicie i nie szanowaliście ludzi którzy robili robotę a takie pisanie durnych komentarzy jest aktem bezsilności kłamstwa i obłudy.

Andrey

A może pomyliłeś Norwegie z Nigeria. W Norwegii mają dwa razy lepszy poziom warunków pracy. Nawet raz w tygodniu myją wszystko na hali. A jak ktoś chce pracować za 16 zł w Rokfinie to powodzenia. Tylko że takich naiwniaków już nie ma

Karol
@Spawacz

Przecież w rockfin nie ma nawet działu bhp tylko raz w tygodniu przyjeżdża bhpowiec, który pospaceruje po halach i to jest jego bhp.

Czy dyżury międzyświąteczne w Rockfin Sp. z o.o. obstawiają najmłodszymi stażem?

Dzień dobry, informujemy, że Rockfin Sp. z o.o. nie stosuje niezgodnych z prawem, dyskryminujących zasad przyznawania urlopów. Każdy pracownik, który chce w danym okresie (także świątecznym) udać się na urlop, ma możliwość złożyć wniosek do swojego przełożonego,

Ola
@Rockfin Sp. z o.o.

Ma możliwość, ale czy dostaje to inna kwestia.

Małkowo

Firma warta uwagi!

Inżynier
@Małkowo

@małkowo Zgadzam się z tobą w jednym wyrazie "uwagi" bo uważać trzeba , żeby przypadkiem nie marnować na nią swojego czasu. Zarobki produkcji słabe, brak perspektyw rozwoju, nowi pracownicy to partacze bez doświadczenia. Nowe kadry kierownicze to ludzie zaraz po studiach lub nawet w ich trakcie bez żadnej wiedzy, a zarząd próbuje tworzyć korporacje gdzie doświadczonych pracowników zarzucą obowiązkami ponad miarę, a nieudaczników będą trzymać do statystyk :) bo one są najważniejsze.

@Inżynier

Oceniasz zarobki na produkcji jako słabe, dlatego chciałem sprecyzować, jak dokładnie one wyglądają? Chciałbym dowiedzieć się również, czy możliwy jest jakikolwiek rozwój zawodowy w tej firmie? Mam tu na myśli ewentualne awanse bądź otrzymane podwyżki od pracodawcy. Jestem ciekaw, jak to wszystko wygląda z Twojego punktu widzenia.

Lipa
@Inżynier

Racja! Nie polecam te firmy. (usunięte przez administratora)

Były
@Inżynier

Krzywy to ty piszesz? Nigdy nie lubiłeś statystyk.

StudentNOmore

Czy firma obecnie szuka inżynierów? Niedawno skończyłem studia na PG i chciałbym zatrudnić się w jakiejś firmie, która ma stanowiska przewidziane dla osób, które są na początku swojej kariery zawodowej.

@StudentNOmore

Obecnie Rockfin Sp. z o.o. aktywnie poszukuje zarówno inżynierów jak i pracowników produkcyjnych. Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy, które można znaleźć na naszej stronie internetowej www.rockfin.pl w zakładce KARIERA.

Serwis

Nasze urządzenia wykorzystywane są m.in. w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych, spalarniach śmieci, przemyśle petrochemicznym, papierniczym oraz cementowym.

Admin

Główny zakład produkcyjny zlokalizowany jest w Małkowie niedaleko Gdańska. Nowoczesne hale produkcyjne o łącznej powierzchni ponad 10 000 m² wyposażone są w suwnice o udźwigu do 140 ton. Usytuowanie naszej siedziby blisko dwóch międzynarodowych portów morskich Gdańsk i Gdynia, umożliwia również dogodny transport morski oraz wykorzystanie dodatkowej powierzchni montażowej w porcie.

Obiektywny

Największą stratą dla firmy w ostatnim czasie jest zatrudnienie nie kompetentnego brygadzisty spawaczy, który nie zna się na pracy którą wykonuje i nie potrafi wyselekcjonować odpowiednich spawaczy. (usunięte przez administratora)

Ja mam propozycję dla ludzi piszących pozytywne opinie o rockfin w godzinach pracy ,marnując czas pracodawcy. Wejście się do roboty to być może poprawią się warunki w firmie i pozytywne opinie pojawią się same uczciwie zdobyte :)

Zniesmaczony

Byłem tam z kolegą w sprawie pracy na spawacza, sam mam obecnie doświadczenie w spawaniu już 15 lat. Kiedy już dostaliśmy się do środka i spotkaliśmy się z jakimś panem, ta osoba zaprowadziła nas do jakiejś salki i kazała poczekać na kogoś tam, więc usiedliśmy i czekamy. Czekaliśmy pół godziny i nikt się nie zjawił, więc skierowaliśmy sie do wyjścia. Brawo firma, jeśli tak cenicie czas osoby która chce u was świadczyć usługę to nawet nie chcę wiedzieć co się dzieje na hali produkcyjnej i jak traktujecie pracowników. Dno i metr mułu.

booboo
@Zniesmaczony

I przez 30 minut nie spytaliście się tego pana kiedy ta osoba przyjdzie? Trochę to dziwne...

@Zniesmaczony

Taka sytuacja nie miała miejsca - w przeciągu ostatnich tygodni od daty zamieszczenia posta nie odbywały się żadne rozmowy z kandydatami na stanowisko Spawacza. Jeśli jednak z jakiś względów Kandydaci czują się niewłaściwie potraktowani w procesie rekrutacji, prosimy o kontakt z naszą firmą w celu wyjaśnienia sytuacji.

Ktoś tu kłamie.

Zniesmaczony
@Rockfin

A gdzie ja napisałem, że owa sytuacja miała miejsce w ciągu ostatnich tygodni ? Z czytaniem ze zrozumieniem macie również kłopot? Sytuacja miała miejsce jakiś czas temu. Ja mam targać się z Gdyni po to by wyjaśniać waszą niekompetencję? Kpiny sobie urządzacie? Z 15 letnim doświadczeniem o pracę się nie martwię, do was przyjechałem na luzie nie z nożem na gardle więc darujcie sobie te wyjaśnienia, albo wyjaśniajcie sobie między sobą, to nie mój problem. Do pana komentującego "booboo" W jaki sposób mieliśmy się pana zapytać kiedy ktoś tam do nas przyjdzie jak on sam gdzieś się ulotnił? Mieliśmy po całej firmie chodzić i szukać tego pana? Siedzieliśmy z kolegą sami w pustej salce 30 minut. Do wyjścia sami trafiliśmy . Na swoja prawdomówność napiszę, że owa salka znajdowała sie w jakimś długim korytarzu gdzie jest wejście do firmy i jakaś śmieszna portiernia.

Bolek

Na recepcji w Rocfinie pracują 2 babki i można było ich spytać

@Zniesmaczony

Oczywiście rozumiemy, że przyjazd do naszej siedziby może być niedogodny. W takiej sytuacji uprzejmie proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Zostaw merytoryczną opinię o Rockfin Sp. z o.o. - Żukowo

• Jak się pracuje w Rockfin Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Rockfin Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 46.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Rockfin Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 5 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Rockfin Sp. z o.o.