Rockfin Sp. z o.o.

Opinie o Rockfin Sp. z o.o.

Hydraulik

Widzę ogłoszenie .że w tej firmie szukają monterów rurociągów.Zastanawiam się ile zarabia się w takiej firmie mając 20 lat praktyki w hydraulice siłowej jestem typowo instalatorem systemu ermeto .parkier gs hydro walform pyplok na codzien wyginam rury w stopniu bardzo dobrym montaż płukanie rozruchy .Praca na instalacjach statkowych i portowych Na jakie wynagrodzenie mogę liczyć .Pracowałem też na narzędziowni tokarka 5 lat. Mam 43 lata

Tytan Pracy

jakie zarobki?

PoPrimo
@Tytan Pracy

Jak na firmę, która kreuje się na światowego lidera to śmieszne. Zarobki na poziomie małych dostawców firmy o zdecydowanie mniej skomplimowanym i tańszym produkcie. Wymagania korporocji, a zarobki na poziomie małej Polskiej firmy.

Jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w Rockfin Sp. z o.o.?

Nika

Zależy od działu. Pytania standardowe ale głównie skupiały się na zadaniach które czekają na pracownika. Ja przechodziłam tylko przez jeden. Obecnie jestem już w zespole Rockfinowym i przyznaję że ludzie są super. Atmosfera to kluczowy element. W każdym z działów praca wre na pełnych obrotach, warto przygotować się że tydzień zlatuje w mgnieniu oka.

Pressa

Firma idealna na podszkolenie umiejętności, potem zostaje tylko uciec. Na plus to bardzo fajna atmosfera (magazyn) i pieniądze na czas. Dokładają coraz więcej obowiązków, coraz więcej stresu i nic w zamian. Na podwyżki nie ma co liczyć a pieniądze bez nadgodzin są po prostu śmieszne i nieadekwatne do wykonywanej pracy (bez większego problemu znajdziecie te same stanowiska z płacą wyższą o 500-1500 netto w mniejszych firmach). Zdobyć doświadczenie i znaleźć lepszą robotę, firmy i tak nie obchodzi fakt że rotacja pracowników jest większa niż procenty w spirytusie.

Brałeś udział w rekrutacji na [stanowisko] w firmie Rockfin Sp. z o.o.? Podziel się swoimi wrażeniami! Jak długo czekałeś na odpowiedź rekrutera po wysłaniu CV? Z ilu etapów składał się proces rekrutacyjny?
Ciekawski

jakie widełki zarobkowe w biurze? jakie benefity?

Nadal ciekawski

No dobra, zamiast kozaczyć podałbyś co wiesz...

ciekawski
@Nadal ciekawski

no intrernetowi napinacze wykażcie się xD

Kozak

A ile ma zarabiać za taka pracę ? Może odrazu fizycznemu dac tyle ile osobie po studiach? Która wykonuje pracę wartą dużo wiecej, bardzo byłoby to sprawiedliwe. Płaca jest adekwatna do wykonywanej pracy i osiaganych efektów

Zarobki

Jakie są zarobki na produkcji ?

@Zarobki

Na produkcji przy 8h 2800-3500 , zależy od stażu i tego co sobie wywalczysz. 4000-5000 jak pracujesz 10h i przynajmniej 2 soboty.

Instrybutor

Kiedy firma zacznie szanować aktualnych pracowników i nie będzie puszczać ich wolna ręka do innych firm? Niektórzy z doświadczeniem kilku letnim w firmie nadal pracują, ale ich praca z masą nowych, nieogarniajacych pracowników to większy problem. Myślicie, że będą się na to godzić w nieskończoność?

MałaPa

W BU moze jest ok, ale w takich dzialach jak jakość to nie ma sensu. Korpo uśmiech i do przodu. Ale nie o to chodzi.Prawda?

Wałęsa

Trzeba założyć związek zawodowy.

Szanowni Państwo, Zasady wypłaty premii są ściśle określone są w Regulaminie Wynagradzania. Zasady te są takie same jak w latach ubiegłych i zależą od precyzyjnie opisanych parametrów. Jeżeli ktokolwiek spośród naszych Pracowników miałby wątpliwości co do zasad wypłaty premii, to jako pracodawca wyjaśnimy ponownie wszystkie zasady i postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości. W firmie oprócz wynagrodzenia zasadniczego, wypłacane są premie miesięczne, kwartalne oraz premia roczna. Są to dodatkowe pieniądze dla naszych Pracowników. Dlatego z przykrością przyjmujemy tego typu komentarze.

Premia kwartalna

Mądra decyzja. Jeżeli zrozumiałeś robotę i wiesz o co w niej chodzi, to tylko uciekać z tej firmy. Więcej niż 3-4 lata w niej to stagnacja zawodowa i zazwyczaj słaba kasa, która jest po prostu śmieszna przy zarobkach firmy. Dobra firma do nauki, a potem ewakuacja do pracodawcy, który szanuje pracownika.

Co to znaczy? Rotacja pracowników w firmie jest duża? Doprecyzuj proszę swój wpis.

Kamil
@Adam

Bardzo duża rotacja. Za to mamy nowych pracowników z Indii i Bangladeszu. Szkoda że najlepsi fachowcy odchodzą. Bardzo duża rotacja jest w śród spawaczy. Nic dziwnego skoro pensje stanęły na poziomie sprzed 6 lat. Teraz nawet przy spawaniu płotów stawki bywają większe.

Inżynier
@Adam

Rotacja - "jest to proces zastępowania jakiś rzeczy, ludzi itp. innymi." W odniesieniu do firmy kolega miał prawdopodobnie na myśli , że ludzie z Rockfin uciekają, a w zamian zatrudnia się kolejnych. Mam nadzieję, że dość szczegółowo udało mi się to Tobie wytłumaczyć. W razie pytań pozostaje do dyspozycji.

Nieznajomy
@Inżynier

Tylko, ze rotacja polega na wymianie kompetentnych pracowników. Mało który z nowych wie co robić, a jak już ogarnia to odbija się od muru bo jest bajzel w papierach i organizacji. A ludziom przez takie warunki pracy, najzwyczajniej w świecie się nie chce pomagać nowym. Nie jest to normalne, ze ludzie z niższym stanowiskiem zarabia więcej, niż ktos z pełnym stanowiskiem (bez dopisek mlodszy). A takie praktyki są powszechne.

alladyn
@Nieznajomy

to po co zatrudniacie niekompetentnych?

AniaO
@Nieznajomy

Swięta prawda. Zatrudniają ludzi bez przygotowania, nawet tych do zarządzania działami. Niestety.

BeKa
@AniaO

Przecież mamy wykwalifikowaną kadrę, sami fachowcy. A weźmy na przykład wspaniałą piętnastke z Wejherowa. Firma chyba dostaję na nich dotację. Bo ja że swoich pieniędzy nie dałbym ani złotówki za ich pracę. Zarządzie zrób coś z tym ........

Kitka

Nie wiem jak jest na produkcji, ale w biurze pracuję się dobrze. Firma robi wrażenie, bardzo dynamicznie się rozwija, sprzedaje swoje produkty do krajów na całym świecie. Ludzie fajni, można się pośmiać. Warunki lokalowe dobre. Minusem jest na pewno duża ilość zadań i długi dojazd (dla ludzi z Gdańska). Kasa zawsze na czas i dokładnie tyle ile powinno być. Duże dofinansowanie do okularów dla pracowników biurowych. Świetna kawa :) generalnie polecam.

Michasia
@Kitka

Każdy ma inne priorytety dla jednych to kawa dla drugich szacunek do pracownika. Zależy kto ma jakie oczekiwania od pracy, ja nadal podziwiam, to jak można pracować w tej firmie nie mając pojęcia o zarządzaniu, udając prace i ślizgać się kilka lat a zarząd takie osoby trzyma. Albo im tak nie zależy, albo maja w nosie.

@Kitka

Widać, że w biurze pracuję się dobrze skoro zamiast pracować ma się czas pisać opinię o 12:41 w dzień roboczy. Tak jak prosiłem wcześniej prosimy kadry o nie ośmieszanie się tymi propagandowym wpisami.

Kitka

Nie martw się o mój czas pracy :-) Nie pracuje w biurze, pracuje wtedy kiedy chce, a nie wtedy kiedy muszę jak Ty. Nie jestem uwiązana umowa ;-) Tym bardziej z tą firma. Jak widać można być ograniczonym na tyle, by myśleć, że każdy pracuje jak Ty 8h na etacie. Pisze co chce i jak chce zgodnie z prawda.

@Kitka

Nie pracujesz na etat, robisz co chcesz, ale doskonale znasz rockfin i sobie chwalisz pracę w nim- tyle można wywnioskować z twojej opinii. Po czym na mój komentarz stwierdzasz moje ograniczenie mówiąc, że w nim nie pracujesz :)? Sama się zamotałaś w swoich kłamstwach i mi to wystarczy. Proszę nie pisz tylko, że znasz kogoś kto w Rockfin pracuję i dlatego piszesz pozytywne recenzje i śledzisz to forum :)

Kka

A ja proszę, żebyś nie pisał już nic i swoje puste wywody i dywagacje zostawił dla siebie, bo nic one tu nie wnoszą. Poza tym, że świadczą o zamotania ale twoim.

Gro

Śledzi co chce i pisze co chce nic tobie do tego, zajmij się sobą

jeszcze pracownik
@Kitka

Kawa dobra bo biurowi maja czas na degustacje,pogaduchy i śmiechy. Na produkcji nie dopuszczalne. Jak biurowy bierze wolne to nawet nikt nie zauważa a na produkcji to od razu problem bo przecież tyle pracy. Jakby zredukować zatrudnienie w biurach to firma zaoszczędziłaby na pensjach i kawie.

Qwerty
@Kitka

Świetna kawa??? Co to za bzdury? Mleko, cukier pewnie też świetne.

???
@Kitka

Skoro, jak piszesz, nie jesteś uwiązana umową z tą firmą, to jakie masz podstawy, żeby się wypowiadać? Jesteś córką/ żoną/ konkubiną czy innym pociotkiem kogoś na wygodnym stołeczku w tej firmie? I ocieplasz wizerunek?

Kia
@Kitka

Kitka dofinansowanie do okularów nie jest przywilejem a obowiązkiem pracodawcy wiec bez łaski to samo środki ochrony indywidualnej. Świetna kawa do prawdy ten argument mnie przekonuje

Manager

Najpierw informacje o tym, ze firma dobrze sobie radzi i niektore business unity maja sprzedaz ponad cel, a kilka dni pozniej mail, ze covid i likwidacja ZFŚS..

@Manager

Decyzja Zarządu o nietworzeniu ZFŚS w firmie była bardzo trudna. Przykre skutki sytuacji epidemiologicznej odczuwają firmy w Polsce i na całym świecie. Dzięki bardzo dobrym wynikom naszych zespołów, możemy nadal cieszyć się stabilną i pewną pozycją na rynku. Firma musi jednak podejmować kroki, które pozwolą zapewnić finansowe bezpieczeństwo Spółce i jej pracownikom w tych trudnych i niepewnych dla wszystkich czasach.

WD
@Rockfin Sp. z o.o.

Cóż za piękną wymówka z tym covidem :) może warto by wspomnieć, że od dwóch lat nowy zarząd przestał odkładać pieniądze na fundusz? A że się trafiła pandemia to jest idealny moment na sklejeniu z tym historyjki z funduszem :) proponuje troszkę więcej szacunku dla pracowników.

@WD

Rockfin nigdy nie przestał wypłacać świadczeń swoim Pracownikom. Również w bieżącym roku, mimo sytuacji epidemiologicznej, która zmusiła wiele firm do szukania oszczędności, firma Rockfin wypłacala swoim Pracownikom świadczenia w pełnej wysokości.

WD
@Rockfin Sp. z o.o.

Proponuje najpierw przeczytac ze zrozumieniem cudzą wypowiedź, a następnie brać się za odpowiadanie. Nigdzie nie było napisane, że przez dwa lata nie wyplacaliscie funduszu. Stwierdziłem fakt, że zarzad dwa lata temu podjął decyzję o nie odkładaniu kasy na fundusz. To był ostatni rok, na który była kasa. Potem doczepione się pod covid i stworzono historyjkę. Tylko jak ma się do tego, że zarzad chodzi po firmie z szampanem i opowiada o tym jak to (usunięte przez administratora) rok mieliśmy? I że wszyscy są super pracownikami, ale fundusz i prezent na święta to zapomnijcie. Może to przez to, że jest tak duża ilość zamówień na kolejny rok?:)

Audi
@Rockfin Sp. z o.o.

Przykre jest to że firma sama siebie z premedytacją okłamuje, zabierają biednym ( zwykły pracownik) A dają bogatym, wtedy zjeżdżają nowymi autami ale socjal zabrany bo jest pandemia. Budżet nie wyrobiony ale zyski najlepsze w historii firmy, plan na ten rok jeszcze bardziej ambitny i mało realny do zrealizowania bo wystarczy że jeden klient opóźni odbiór towaru na następny rok i już plan nie wykonany i nie będzie podwyżek premii socjalu A pracownik ma się cieszyć że po prostu ma pracę i zajęcie

Guru
@Audi

Jak kierownicy dalej będą obcinać godziny na projektach to i premii nie będzie... Bo kto da radę zrealizować projekt w tak krótkim czasie?

Cygaro

Jak to jest z tymi palącym? Można palić tylko na przerwach. A widzę że palący mają czas posiedzieć, zjeść, wypić kilka kawek i spalić paczkę papierosów, biurowi palacze są częściej na palarni niż przy biurku. Może czas wprowadzić kontrolę wejść i wyjść z hali produkcyjnej i odliczyć im ten czas. Albo nie palącym dorzucić kilka złoty

Jan

Firma nie warta polecenia. Słaba organizacja, nikt się niczym nie przejmuje, każdy odpycha pracę od siebie aby jak najmniej robić. Moim zdaniem tą samą pracę da radę przerobić mając połowę ekipy. Ludzie siedzą i sciemniaja, grzeją ciepłą posadę i zgarynaja pensje.podwykonawcy to zbędny wydatek.

Czy w Rockfin Sp. z o.o. jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Tymczasowy

Zależy jaki to problem, jak to problem który sprawi że firma będzie lepiej zarabiać są szanse. Jak to inny rodzaj problemu, skończy się na rozmowie i zamieceniu problemu pod dywan. (usunięte przez administratora) Powstał jakiś nieużywany kodeks i tyle. Opowiadać mogą dużo, za to z realizacją jest dużo gorzej.

Rockfin z premedytacją nie informuje swoich pracowników o występowaniu kolejnych przypadków koronawirusa.

W Rockfin wprowadzono wiele skutecznych procedur chroniących Pracowników przed zarażeniem koronawirusem. Dzięki wdrożonym zasadom, oraz dzięki dyscyplinie Pracowników, w firmie stwierdzono znikomą ilość przypadków zarażenia.

Maja
@Rockfin Sp. z o.o.

A jak mierzy się skuteczność tych procedur na podstawie jakich wskaźników? Skoro są zachorowania to znaczy ze skuteczność jest na niskim poziomie.

Czy w Rockfin Sp. z o.o. zawierane są umowy na zlecenie w okresie próbnym?

Gulia

Tak ja tak miałam. Kierownik nie wspomniał na rozmowie kwalifikacyjnej o takiej firmie zatrudnienia ani słowem. Dopiero dzień przed podjęciem pracy. Przed podpisaniem zasłaniał się tym, że zarząd jest na wakacjach co było bzdura. Zreszta tam kłamstwa są na porządku dziennym. Jest Prokurent i on może podpisać w imieniu Zarządu. (usunięte przez administratora) Nie polecam tej firmy. I po kilku latach wiem co mówię.

Magazynier

Nie polecam, ciągle braki detali na produkcji , a wina oczywiście zwalana na magazyn. My nie mamy wpływu na braki w dostawach oraz brak kontroli nad zakupami. Tutaj wina leży po stronie konstruktorów i kierowników którzy źle typują potrzebne komponenty. Nie wspomnę o opóźnieniach dostaw spowodowanych brakami w płatnościach u dostawców.

Wydra

Krótko- nie polecam. Zero szacunku do pracownika zarówno ze strony biura jak i kierowników produkcji. Bardzo ciężko o jakąkolwiek podwyżkę- nawet dla doświadczonego pracownika z kilkuletnim stażem.

Zostaw merytoryczną opinię o Rockfin Sp. z o.o. - Żukowo

• Jak się pracuje w Rockfin Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Rockfin Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 46.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Rockfin Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 5 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Rockfin Sp. z o.o.