Timken Polska Sp. z o.o.

Opinie o Timken Polska Sp. z o.o.

......

czy u nas tez w tym roku zaklad przewiduje wczesniejsza wyplate na koniec grudnia bo jakos mi to osobiscie nie pasuje

Madalina
@......

A co, masz komornika?

Jaką umowę oferuje Timken Polska Sp. z o.o. dla osoby na okresie próbnym? Z tego co widzę, to aktualnie poszukują kogoś na stanowisko Elektryk.

Madalina

Często tymczasowa przez pośrednika

wiki

Timken jest zakładem przestarzałym ,w którym maszyny pamiętają Gierka . Koszmarna wentylacja , zaduch, lufciki otwierane na rannej zmianie do chwili gdy kierownictwo jest w pracy, przeciekający dach , smród , mgła olejowa, hałas. Ciężka atmosfera w pracy , ludzie nie są dla siebie życzliwi zwłaszcza starzy pracownicy w stosunku do nowych. Przestarzałe , psujące się maszyny ,zaduch, bród , hałas , smrody i atmosfera w pracy, powodują że ciężko się pracuje. Firma oferuje pakiet socjalny bez szału , pozytywną rzeczą jest to , że dzieci mogą jechać na kolonie do polski i za granicę a zakład częściowo pokrywa koszty. Co roku jest podwyżka , nie dla wszystkich w takiej samej wysokości. Premia uzależniona jest od ilości reklamacji, godzin nadliczbowych , absencji chorobowej , wydajności. Praca od poniedziałku do piątku , po 8 godzinach pracy można zostać na 4 nadliczbowe oraz przyjść w sobotę na 8 w zależności od zapotrzebowania.

@wiki

Ale tak jest wszędzie. Nikt nikogo nie zmusza do nadliczbowych. Tylko pewnie większość starych pracowników krytykujacych tutaj na forum specjalnie krytykuje. A dlaczego???? Bo młodzi, nowoprzyjeci mają prawie to samo. No nie jest tak ???

@wiki

Wiki. Zgodzę się ze ten zakład jest przestarzały. Tylko zobacz jak na tych gra tacy mozna jeszcze jechać.... Wolę stare meble, samochód... W tym zakładzie jedziemy dalej na dziadkach maszynach.... Za niedługo będą doceniać w Timken Polska pracowników - mechaników z prawdziwego zdarzenia i z dyplomami. Ukraina tego nie pochyta. Jedynie tylko firmy zewnętrzne ale to tylko jak dadzą więcej

Didi

Doceniac pracowników ? ????Nie rozśmieszaj mnie... Tu nigdy się pracowników nie doceniało i nie docenia i raczej wątpliwe że przy takim nastawieniu kiedyś będą

Tak właśnie jest. Często się tak zdarza, że pracownik nowoprzyjętych ma więcej niż pracownik który pracuje już ponad rok.

Cheniek

A co ma powiedzieć pracownik z 20 paroletnim stażem.. który ma jeszcze mniej

hulajnoga

czyli od 2000 roku nic się nie zmieniło

@Cheniek

Powinien się wstydzić za to że nie ma odwagi o siebie walczyć!

Cheniek
@Dorota

Walczyć...?? Jak?? Związki to są papierowe...a Ukrainiec jest tańszy..

Uciekac

Na koniec I kwartału inflacja w Polsce dojdzie do 12% a Timken chce dać ludziom 3% podwyżki. Młodzi się od razu zawiną i to będzie początek końca tej firmy.

Rus
@Uciekac

Góra nastawiona jest na ukraińska siłę roboczą... wychodzi im mniej niż za Polaka

@Uciekac

Czyli rozumiem że będą wolne stanowiska pracy? Dla mnie bez różnicy jaka podwyżka, każdy pieniądz się liczy, może się zatrudnię :)

Brałeś udział w rekrutacji na stanowisko Operator Kontroli Jakości w firmie Timken Polska Sp. z o.o.? Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej i opisz przebieg spotkania z rekruterem.

Lastar

Mozna dolaczyc rodzine za drobna oplata 30 pln w pakiecie podstawowym. Pakiet rozszerzony dla calej rodziny to okolo 100 pln. Dodatkowo mozna dolaczac do woli inne osoby za 93 pln miesiecznie (pakiet rozszerzony).

@Lastar

Trochę drogie te dodatki, a nie ma żadnych dofinansowań? Tak żeby obniżyć te kwoty?

Ted

Czy ktoś mi powie jakie są zarobki na początek w Timken?

@Ted

Ciężko powiedzieć, bo każdy ma coś innego. Ale jak będziesz nowo przyjęty to na pewno będziesz miał więcej niż ktoś kto już tam pracuje.... Ale na szkoleniu Pan z BHP powie, że masz prawo do takiego samego wynagrodzenia za wykonywanie tej samej pracy. Szkoda tylko, że to tutaj nie obowiązuje. Na pewno kadrowa powie na początku szkolenia, że nie wolno sobie mówić kto ile zarabia. Ale ludzie jednak jako istoty które potrafią się komunikować, takie informacje sobie będą przekazywać. Więc lepiej chyba równo traktować pracowników, bo później po okresach szkolenia odchodzą

Były zawodnik

Dwie informacje dla nowoprzyjętych. 1. Szkolenie trwa 3 miesiące. Nie dajcie się oszukać, że jak się wcześniej nauczycie to dostaniecie więcej. Podwyżka i tak będzie dopiero po 3 miesiącach o 100 zł brutto. To co mówią, że będzie wcześniej to są brednie. 2. Pracownik który się przyjął w listopadzie i grudniu nie dostanie podwyżki w marcu. Nie wiem dlaczego w marcu a nie w styczniu.?? Chyba dlatego, że pracownik firmy zawsze musi być stratny o te dwa miesiące. Dość duży zysk jest z tego w Timkenowym budżecie. Ale wracając do sprawy. Nie został przepracowany kwartał, to nie będzie z czego policzyć ile masz dostać więcej w nowym roku. Podsumowując: na szkoleniu i rozmowie bardzo dużo obiecują a później nic z tego nie ma. Jak masz możliwość, to przeciągaj szkolenie jak najdłużej.

Hugo
@Były zawodnik

Zgadzam się z tą opinią, bo jest prawdziwa. Pracuję tam już trochę i wiem, że takie praktyki są tam stosowane

Jaki jest wkład kierownictwa Timken Polska Sp. z o.o. w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

nie widze wkładu kierownictwa w budowie dobrej atmosfery

Wkład jest... kierownictwo dba by mieli wkład do własnych portfeli... pracownik to narzędzie które zawsze można wymienić

Ktoś

A kto wam broni zostać kierownikiem , trzeba tylko chcieć jak nie w tej firmie to w innej . W każdej formie kierownik jest rozliczany z efektów pracy załogi i oszczędności dla firmy, nas koncie szefa dobrej atmosfery nie będzie widać

@Ktoś

Kierownik to powinna być osoba która ma pojęcie o wykonywanej pracy przez pracowników..a często są to osoby odrealnione zapatrzone w tabelki... nie da się wstawić ludzika z ulicy i na drugi dzień będzie samodzielnym... Ukraińcami wszystkich nie zastapicie

Ktoś

Dlatego najlepszy kierownik jest z rekrutacji wewnętrznej bo zna firmę, ludzi i zasady w firmie ,

Hej takie pytanie jak u was z zarobkami netto (na reke) chodzi o produkcję takie plus minus. Tylko proszę o jakieś realne stawki A nie teksty że ten to chyba dyrektorem jest ale dalej jeździł w Tico :)

N******s
@Ktoś

A konkretnie, którego kierownika masz na myśli? :D Czy Ty myślisz co piszesz, czy piszesz co myślisz? :D

min krajowa
@Nowy

2600 brutto

Pracownik były szczęśliwy

Kierownicy pochowani po swoich dziurach raczej udają, że nic nie widzą. Liderzy bezbarwni patrzą tylko w 5C. Szkoda więcej pisać i tak wiele się tutaj nie zmieni.

Były

Nie ma żadnego wkładu. Liderzy widzą tylko 5 C a reszta kierownictwa pochowana po swoich dziurach.

Ninja
@Pracownik były szczęśliwy

Prawda jak jasna cholera

Ninja
@Pracownik były szczęśliwy

Czy TIMKEN wogole wynagrodzi pracowników i da im coś za rok pracy na święta ? Bo nawet dla dzieci na Mikołaja gow dali i joc o tym nie piszą i nie mówią. USA wstyd

Premia kwartalna w firmie Timken to jest 100-200 zł. Jak oni nawet śmią nazywać to premią. Ładne (usunięte przez administratora) ????????????

Jola

Tak dokładnie jest

Zgadzam się z Tobą. Premia dawana nieumiejętnie przynosi odwrotny skutek niż zamierzony. Na pewno drugi błąd firmy to nierówne płace za wykonywanie tej samej pracy. Można pracować kilka miesięcy a zarabiać mniej niż osoba która przyszła na szkolenie.

Nie ma gdzie zaparkować samochodu. Coraz więcej pracowników a parking mały. Firma najwyraźniej ma pracowników gdzieś. Co bardzo źle o niej świadczy...

Jam ci on

Jak to wygląda jeżeli chodzi o timken najgorzej nie jest widziałem gorsze zakłady ale za dobrze też nie jest. Wszyscy piszą o maszynach że stare, owszem stare i bardzo dobre mimo licznych awarii są to specjalistyczne maszyny. Pracowałem jako ustawiacz na S3 polecam młodym ambitnym ludzia pracę o ile jest możliwa na warsztacie utrzymania ruchu fajna załoga, jeżeli ktoś chce się nauczyć obsługi oraz ustawiania maszyny polecam S3. Jest też w zakładzie druga część o nazwie narzędziownia polecam i nie poleca, jak pracowałem otwierali tam nowy wydział podobno place lepsze niż na produkcji. Socjal jest jakiś, premia hyyyyy była, nadgodzin (usunięte przez administratora) ale co z tego jak stawka 2800 na rękę. Brak atmosfery na wydziale

@Jam ci on

Za 2800 to w ogóle nie opłaca się pracować

Mizerne pieniądze na start potem niewiele lepsze, małe szanse na awans bez znajomości, przeciętny a nawet słaby social brak szkoleń coraz mniej specjalistów, sztuczne stanowiska dla znajomków ot cały timken i to na przestrzeni lat się niestety pogłębia i człowiek w tym tkwi naście lat pozdrawiam

dyrektor przez małe „D”
@Gość

Jak to małe szanse na awans? Przecież można było się zgłosić na stanowisko lidera - zapewniony rownież program szkoleniowy dla przyszłych liderów. Wystarczy chcieć. Sztuczne stanowiska dla znajomków? Możesz podać choć jedno „sztuczne stanowisko” ?

dyrektor przez małe „D”
@Gość

Słaby socjal? Serio? Czy korzystasz z bezpłatnej opieki medycznej? Ja w ciagu kwartału odwiedziłem profilaktycznie 5 specjalistów - czyli jakiś 1000zł w kieszeni. Kulturalnie, bez kolejek, wszystko na umówioną godzinę, z uśmiechem - czas oczekiwania na wizytę - z reguły 1-2 tygodnie.

Gość 2
@dyrektor przez małe „D”

Drogi Panie Prezesie, Gdyby zbadał Pan rynek pracy w regionie bardziej wnikliwie, wiedziałby Pan, że prywatna opieka medyczna jest w każdym zakładzie. Chciałbym dodać, że również wiele więcej! Na pewno inne firmy wiedzą też co znaczy słowo,, premia,, . Co ma firma czym się tak bardzo szczyci na rozmowach kwalifikacyjnych?? Powiem Panu, jest to stołówka. Wielu słyszało, ale mało wie. Jedyne informacje których dowiedziałem się o tym miejscu to to, że drogo jak w mieście i mało smacznie. Nie miałem przyjemności niestyty skorzystać. Nie są to również moje słowa. Więc proszę nie mieć do mnie o to żalu. Na pewno dostanę odpowiedź, że jak się nie podoba, to po co się męczę w takim zakładzie. Odpowiem od razu.: znalazłem pracę w inne firmie gdzie ten socjal właśnie jest.

Gość 2
@Gość

Zgadzam się z Tobą w 100%. Ale zapomniałeś jeszcze kolego dodać, że pracując na linii, może zdarzyć się taka sytuacja, że Ty pracując już kilka miesięcy a przychodzi nowy pracownik który dumnie nosi plakietke,, nie ruszaj nowy pracownik,, a ma większą stawkę od Ciebie. Pan prezes na pewno powie,, masz tyle bo jesteś słabym pracownikiem,,. Więc skoro jestem taki słaby, to jak mogę uczyć nowego. Czego mam go uczyć,, swojej słabości,,. Internet jest silnym źródłem informacji. Piszcie prawdę bez obrażania. Bez hejtu. A na pewno wiele ludzi będzie miało mniej więcej pogląd na to co się dzieje w takich zamkniętych zakładach

Praca

Niech ktoś mi powie jakie są zarobki w timken i jak wygląda praca ? Pozdrawiam

Praca taka jak wszędzie

Z głodu nie zdechniesz

Pola

Jak chcesz się narobić a nie zarobić to zapraszamy do Timkena ,zwłaszcza na S7

Krzywy
@Pola

No jasne. Szczególnie jeśli jest się młodą kobietą to na S7 lider zadba żeby się nie narobić :) no chyba ze kogoś nie polubi to wtedy depcze po piętach :) ogólnie S7 nie polecam,

Finanse

Nie ma to jak się zwolnić i mimo pandemii znaleźć lepiej płatną pracę w normalnej atmosferze.

Ciekawski

Proszę o opinię o panu Krzysztof Kę . Rzetelną obiektywna proszę o odpowiedz

Ryszard
@Ciekawski

Porządny gość, pracowałem tam 10 lat jako BHP i nie mogę powiedzieć nic złego na Krzysztofa.

Pamiętam taki czas kiedy firma była w trudnej sytuacji i załoga posżła na tydzień bezpłatnego... Może pora teraz kiedy dalsza praca jest zagrożeniem zatrzymać zakład i ogłosić postój??? Nie urlopy wypoczynkowe, bo urlopy są dla nas żeby zregenerowac siły. Nie bezpłatne bo nie każdy zarabia jak dyrektor żeby żyć z oszczędności. Po zabraniu dodatkow i nagród teraz chce się nam zabrać urlop. A co jeśli ta sytuacja potrwa nie 2 tygodnie a 2 miesiące? Ważniejszy jest zysk firmy? Nie pomyślano żeby zaoferować załodze płyny do dezynfekcji, żeby podzielić załogę tak żebyśmy nie spotykali się wszyscy w szatni o jednej porze. Chyba w ogóle nie myślano o ludziach...

Sosnowiczanin
@Anonim

A przeczytałeś dokładnie wniosek? Jaki urlop chce Ci zabrać??? Przecież wyraźnie pisze że sam wnioskujesz o urlop.Sprytnie obeszli prawo.Kto głupi sam wnioskuje o urlop.Sytuacja się rozwinie w poniedziałek.Ja nie jestem zainteresowany żadnym z powyższych punktów i przychodzę do pracy we wtorek.Jeżeli zakład zamknięty będą zmuszeni zapłacić postojowe czy im to się podoba czy nie.

@Sosnowiczanin

do takiej sytuacji musza wszyscy byc zjednoczeni a nie aaa mam urlop co mi tam ale nie niest to mysleni logiczne

Anonimus max
@Anonim

To wszystko prawda niestety. Najlepsze jest to że nie ma żadnych e-meli od dyrekcji o zaistniałej sytuacji że by ludzie nie mieli argumentów i dowodów dla inspekcji pracy , a pan związkowiec Michałkiewicz jeszcze straszył ludzi na spotkaniu że jak tego oświadczenia nie podpiszą to po postoju mogą się nie spotkać w tym samym składzie BRAWO !!!!! A wy ludzie utrzymujecie pasożyta będąc w tych związkach . Tylko po co ?

Cichy
@Anonimus max

Wydaje mi się że ludzie przejrza na oczy i opuszcza związki to kwestia czasu

Ron
@Cichy

Czemu w tej firmie nikt nie dba o ludzi...po każdej zmianie powinna być dezynfekcja szatni itp. a nie qwa wietrzenie jak w średniowieczu...niech państwo z BHP przyjdą do pracy się wietrzyć a nie udawać zdalnej pracy

były(na szczęście) regenerator
@Anonimus max

(usunięte przez administratora) nawet po 10 latach tam nic nie drgnęło,(usunięte przez administratora) czego się tu bać,dziś 2do 2,5 na łape daje każdy i bez smrodów,raków i tam tego.A ta panika się pewnie niedługo skończy jak już upchną ludziom te badziewia,no bo co było z tym robić? I wtedy faktycznie trzeba zmienić skład,bo na trzeżwo to jak pamiętam oni byli kompletnie nie do przyjęcia.Otwórz neta roboty od groma ja mam piatą,kilka odrzuciłem bo to ja będę na nich robił a nie odwrotnie.Takie czasy. A bywało też i na odwrót.Wiadomo.Zobaczysz z jakim impetem to ruszy,a oni niech se sami zrobią w okrojonym składzie hahahaha,skoro to takie geniusze.Niestety rzeczywistość ich przerasta,miotają się bo się zapętlili jak w prl i nic już nie zrobią.(usunięte przez administratora)

Portier
@Cichy

Arku , masz 100 procent racji.

Zefir
@Anonim

Kiedy to bylo? 2000 roku pracuję i nie dążyło się.

Zefir
@Anonim

Kiedy? Od 2000r od Amigo nie mało miejsca.

hulajnoga
@Ron

Powiem Ci (usunięte przez administratora) to wprost,ale sorry,to że minęło 11 lat od papa ,to tam u was jest dalej średniowiecze,niestety,mentalność radzieckiego odkrzacza.

@Anonim

No i ????? Straciłeś robotę ???? Pewnie nie ! Dalej masz szansę zjeść rano bułkę. Czy po dwóch miesiącach jak opisałeś jest Ci lepiej ? Płyny do dezynfekcji były wszędzie, czasami ich brakowało w jadalniach, ale na drugi dzień uzupełniał lider. Czy przez taką złą sytuację jak opisujesz straciles pracę ? Pewnie naginasz Teraz godziny ..... A wiesz dlaczego???!!!**** Bo sobie przypomnij poprzednika..... Pana Kazimierza . Kaziu nic nie dał jak robiłeś nadliczbowych.. Teraz zobacz i tak sobie pomyśl. Też powinien pomyśleć Dyrektor. Pewnie też to czyta, albo jego rzecznik prasowy. Każda firma ma.informatyków. I tutaj na forum nie jestesmy anonimowi..... A niektórym sie.tak właśnie wydaje.

Witam czy jest możliwa rezygnacja z pracy w nocy przez złe samopoczucie po tej zmianie?

Emeryt Ryszard

Konsultacja z lekarzem, jak pracowałem to co 2 dzień miałem objawy złego samopoczucia i tak przepracowałem 40 lat, jak ktoś myśli, ze praca to zabawa, niech z niej zrezygnuje, to tyle w temacie, dla nocnego nietoperza.

Nowy pracownik
@Emeryt Ryszard

Skoro jest Pan na emeryturze to proszę nie odpowiadać, bo sprawa Pana nie dotyczy w żadnym stopniu :) to że Pan nic nie zrobił z złym samopoczuciem to Pana sprawa. Mnie nie interesuje ile Pan pracował i co ile się Pan źle czuł.

Ryszard
@Nowy pracownik

Zmień pracę na lżejszą, mówię to w dobrej wierze nie chcąc nikogo urazić.

ggggg
@Nowy pracownik

Kolego,oni się zawsze żle się czuli jak trzeba było pracować,tak,ale za to umieli śpiewająco wymieniać nawet przez sen dodatki,profity,znajomości,premie,lecia, tak lecia itd. No i dobrze strzelać z ucha,tak.Wiem, bo kiedyś tam pracowałem i tego doświadczałem za najniższą,więc niech teraz nie udzielają złotych rad,tyle.Książęta od ciężkiej pracy.

Emeryt Ryszard
@ggggg

I to się nadaje do prasy.

@Ryszard

dlaczego osoba nascie lat ma pracy ma zmienic prace a inni mogą chodzic na jedna zmiane i sa młodzi czym to sie rózni ?

Dziś nasz kolega miał nieprzyjemny wypadek w pracy wracaj do zdrowia

@Marek

Coś więcej informacji..

UR

Chodzi o paluszki?

@UR

Nie wiem...

Klaudia

Macie w firmie problem z covidem?

Odpowiadacz
@Klaudia

Zdefiniuj „problem”

Nina

Witam ,jaki dojazd z Siemianowic?

Zostaw merytoryczną opinię o Timken Polska Sp. z o.o. - Sosnowiec

• Jak się pracuje w Timken Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Timken Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 66.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Timken Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 40, z czego 4 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 15 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Timken Polska Sp. z o.o.