Opinie o Sonoco w Wrocław Nowy Józefów 70

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Sonoco. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Sonoco na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi konfekcjonowania i pakowania

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sonoco w Wrocław Nowy Józefów 70

lolek

Nic w tej firmie się nie zmienia, chociaż może teraz jak przyszedł nowy Dyrektor i nowa Pani HR to będzie jakaś poprawa. Już widać Pani z HR bardzo sympatyczna nie to co poprzednia, normalne godziny przyjęć pracowników. I m więcej osób do rządzenia tym większy bałagan. Zbędne stanowisko zastępca lidera obszaru, co one robią? tego nikt nie wie, chodzą jedna za drugą i tyle... zastępca lidera obszaru jak sama nazwa mówi zastępuje jak nie ma lidera obszaru, bądź kierownika, a tu hm... brakuje liderów, a przecież jest zastępca lidera obszaru który może liderować bo za coś pieniądze bierze.

Fredek

Byłem na szkoleniu przed pracą w Sonoco dnia 18.07.2018 r.Szkolenie jakościowe i BHP następnie zdaje się egzamin pisemny.Na sli masa ludzi w tym 80% ukrainców,którzy mieli zarezerwowane najlepsze miejsca ( rezerwację prowadzi jakaś agentka b. opryskliwa zwrócono jej uwagę dlaczego jest taka rezerwacja a Polacy się tłoczą po kątach była arogancka i poparła ją p.Karolina z Sonoco).Musiałem zamilczeć bo to mój początek pracy.Egzaminu nie zdała pewna ukrainka ( ogłosił po nazwisku p. z BHP) .Jednak ta p. została dopuszczona do pracy bo ją widziałem na produkcji.Tam liczą się tylko ukraińcy.Najbardziej poniżającym jest stanie pod ścianą przed rozpoczęciem zm. raz nawet do 14.20 przypomina to handel niewolnikami z poprzednich czasów,liderzy sobie wybierają siłę roboczą w/g no właśnie czego? wzrostu,zarostu,tuszy,koloru skóry.Stanowczo nie polecam tej firmy tam pracownik jest jak numer.Na hali temp.33*C brak klimy.Jedynym rozumnym Liderem jest przede wszystkiem (usunięte przez administratora).

tymoteusz

To co jeszcze powiecie mi że liderzy też pracują umowę zlecenie?

Hehe
@tymoteusz

Jedna liderka tak pracowała ''czołówka''

XD....

Różnie bywało w tym zakładzie, ale to co się teraz tam dzieje to jakiś koszmar (zmiana A). Zmiana ta miała już kilku kierowników, ale ten to bije wszystkich na głowę. Większość twierdzi, że ma "coś z głową" i chyba mają racje. W ciągu roku rozwalił zmianę A całkowicie (zwalniając ludzi za dosłownie bzdury) nie ma szacunku w ogóle do ludzi i ludzie nie mają szacunku dla niego, niestety... Popełnia wiele błędów jako kierownik i niestety nie jest z tego rozliczany, zwykły pracownik jest w tym momencie zwalniany, a Pan kierownik jest bezkarny?! Przykre..... Jeśli chodzi o samą prace nie jest najgorzej, a przynajmniej kiedyś tak było(teraz dzięki kierownikowi to już gorzej) , jedyny mankament tej firmy to zarobki, marne zarobki.... ludzie pracują po 8 i więcej lat, a ich pensja jest niemal taka sama jak 8 lat temu, tragedia.

Uvuvwevwevwe Onyetenyevwe Ugwemubwem Osas
@XD....

Pracowałem pół roku w tej firmie - z pewnością nie należała do najlepszych - dlatego ją zmieniłem - kolego przecież nikt na siłę nie trzyma w tym zakładzie - nie chcesz nie pracuj - czytając te komentarze powyżej - to to co mogę powiedzieć to to że fajni ludzie pracują :) - kasa wiadomo jaki rynek takie pieniądze - lecz jak ktoś ma jakieś wyższe inspiracje i chce zarabiać więcej, robić karierę zawodową to nie w Sonoco - tu jest praca dla ludzi stawiających pierwsze kroki zawodowe po szkole - no taki po prostu zakład i tyle, młodzi na pewno mogą się nauczyć systemu działania produkcyjnego i na pewno że warto się uczyć - ocena moja jest następująca - to dobry zakład ale tylko i wyłącznie dla ludzi zaczynających pracować - na pewno w przyszłości przebycie w tym zakładzie zaowocuje na dalszy rozwój kariery zawodowej a i oczywiście - za długo się nie zasiedzieć! tylko szukać konkretnego zakładu pracy z możliwością rozwoju

@XD....

Jak na razie to kierownik NIKOGO nie zwolnił. Ludzie sami odchodzą, głównym powodem są niskie zarobki. Firma powinna wstydzić się dając tak niskie podwyżki pracownikom, ale jak tak robią to tak mają, że nie ma komu pracować w tym zakładzie.

Jas
@XD....

Hmmm ,TO PO CO tam siedzą tyle lat?? Jak im nie pasuje praca to .... Jak dla mnie to zwykle (usunięte przez administratora) hehe.

Kierownictwo
@Jas

Tak mogl pisac tylko właściciel (zapewne jednoosobowej) "firmy". Trochę jak "państwo nie powinno wtrącać się w zarobki i pozwalać na zatrudnianie za 5zł/h. Jeśli ci ludzie nie zwolnili siebie z pracy to pewnie dlatego że tam mają a inną znaleźć trudno mimo że to duży kołchoz Wrocław.

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.

Dowody?? Sam przyczyniłem się do wywalenia tego kierownika. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, ile sprawiło mi to przyjemności.

Dominika

@Sonocostoryend1 bardzo dziękuję Ci za wyczerpujący komentarz. Wspomniałaś o mobbingu, a to jest poważny zarzut. Mam więc prośbę, żebyś napisała czy w sonoco zaobserwowałaś sytuacje, które wyczerpują definicję tego przestępstwa z Kodeksu Pracy: "mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników". Będzie to wartościowa informacja dla osób, które chcą wysłać tam swoje cv.

lach
@Dominika

Ja padałem ofiarą szykan i niebywałego chamstwa ze strony różnych pracowników. Także ze strony byłego kierownika Andrzeja, który organizował kradzieże past wspólnie z zaprzyjaźnionymi liderami linii. Tak więc, Dominiko nie pie....

Olo
@lach

Odważnie ale głupio opisane. I do tego obrażasz np. taką Domimike. Wstyd chłopcze. Pisz konkretnie o problemie dotyczącycm Ciebie albo wcale.

Bolo

Taka cisza zrobiła się na forum. Czy jest powód ku temu?

Q
@Bolo

Większość pracowników to Ukraińcy. A oni w to się nie bawią:)

Podpowiedzcie czy firma prowadzi jakieś rekrutacje?

Sonocostoryend1

Pracowałam w Sonoco z pół roku ...zaczelo sie na wakacje , a potem dorabialam tam w dnii wolne na studiach. Praca ciężka, ale to w końcu produkcja I nie ma co się dziwić, trzeba się uwijac! Idzie się przyzwyczaić. Najbardziej oddychające w tej firmie jest to , że zupełnie nie dba o swoich pracowników, nie ma kluczyków do szatni , a z zakazem wnoszenia ten na halę to stanowi duży problem , musisz zostawić rzeczy na szafkach co zawsze rodzi obawe o np telefon czy portfel , kurtki wszystko sie brudzi bo czesto na szafkach jest gruba warstwa kurzu , na podlodze to samo , nie ma innych opcji pozostawienia rzeczy , ochrona nie jest w ogole pomocna w takich sytuacjach. Zgadzam się w zupełności ż tym , że źle się traktuje pracowników, masz pracować jak najszybciej się da , często ponad siły to naprawdę niesprawiedliwe zwłaszcza wobec kobiet ( często musiałam przenosić bardzo ciężkie rzeczy ) Ja akurat trafiłam na całkiem miłego lidera , nigdy nie było problemu żeby pójść do toalety czy napić się wody , jak się nie wyrabialam to w miarę możliwości pomagał bez zbędnych zaczepek, ale wiem że są liderzy którzy strasznie krzyczą, atakują I ośmieszaja, ponadto ludzie tam pracujący już wiele lat , potrafią też być bardzo przykrzy wobec nowych, robią krzywe miny lub się z Cb śmieją w swoim gronie ...Nie raz słyszałam, że na kierownika bardzo często się narzeka , głównie liderzy bo to oni przed nim bezpośrednio odpowiadają. Często ma wygórowane oczekiwania nie zważając na możliwość ich spełnienia np lider ma do dyspozycji ludzi będących 1 lub 2 dzień w pracy nie bd miał maksymalnie efektownych wyników bo tego się po prostu nie przeskoczy bo ludzie muszą nabrać wprawy żeby robić szybciej . Często maszyny się psują I jest przerwa w produkcji na danej linii , nie jest to wina lidera , a często nikt nie patrzy się na to tylko od razu dlaczego tak słabo. Bardzo duża rotacja pracowników jest spowodowana właśnie słabymi warunkami w pracy, nikt tego długo znieść nie daje rady , roboty po pachy, brak jakiegokolwiek docenienie pracownika , bardzo małe zarobki przynajmniej na operatorze ...Ja osobiście spotkałam tam różnych ludzi i niektórzy naprawdę byli mega mili i sympatyczni dlatego aż tak źle tego wszystkiego nie wspominam , ale jednak u2azam że jeśli jesteś młoda osoba z przynajmniej średnim wyksztkcenien jest mnistwo innych miejsc pracy, w których jest mniejsze prawdopodobieństwo narażenia się na przykre I stresujące sytuacje oraz pracę w naprawdę ciężkich warunkach ( hałas, noszenie ciężkich rzeczy, duchota w lato ) Tam naprawdę jest wyzysk I nawet lmobbing , na liderach wywołuje się straszna presję o wyniki A daje się im mało możliwości do zrealizowania ich . Samo stanie pod ścianą I czekanie aż ktoś Cię wybierze jest naprawdę przykrym doświadczeniem I bardzo zraza. Mogę również potwierdzić że pod koniec roku często nie ma pracy , np w grudniu ( cały mies) A np osoby z Ukrainy na tych swoich kontraktach mają pracę..To naprawdę przykre , że im się zapewnia miejsce pracy A Polacy w święta nie mają co do gara włożyć...( mowa tu o syt osób zatrudnionych przez agencje) . Podsumowując, moje zdanie jest takie , jeśli chcesz popracować miesiąc dwa , spróbuj bo to da się wytrzymać tyle czasu ...Ale nie polecam tego osoba potrzebujący stałego zatrudnienia .

Czarek

Tylko narzekać potraficie? Może trzeba rozmawiać o pewnych problemach w firmie?

X-wing

Stanowczo odradzam pracę w tej firemce. Zapierdziel jak w kopalni,zarobki głodowe,drętwa atmosfera. Ludzie w większości fajni,ale trafiają się też skończone mendy(typu Gabriela Peter,bardzo wredna i uszczypliwa) Jako firma na start - ok,ale nie dłużej niż pół roku,no i unikać Peterowej

Dominika

Co sądzicie o pracy w Sonoco? Jakie są warunki? Możecie powiedzieć coś na temat oferowanej umowy? @Maciej, czy takie sytuacje jak ta, o której wspominasz, zdarzały się często? Czy rzeczywiście pracodawca zlecał osobom niepełnosprawnym zadania, których nie powinny wykonywać?

ggg

Nie dostajesz kluczyka do szafki, rzeczy osobiste musisz brac na linke ( BHP oczywiście zabrania wnoszenia rzeczy os.), pracownicy cię okradają z pieniędzy, ochrona ma to w (usunięte przez administratora) Tragedia. Nic tylko posłać do PIP-u.

Nigdy więcej w tej firmie

Pracowałem w tej firmie przez miesiąc to jest po prostu kołchoz. Nie szanują pracownika. To stanie pod ścianą i czekanie jak na wyrok. Nie polecam tam pracy nawet największemu wrogowi.

Maciej

Moj kolega na wozku został przyjęty do pracy a ma niedowład nog , miał orzeczenie o niepelnosprawnosci a kazali mu biegac , a miał byc od rozrywania kartonow i prac porządkowych na stanowisku .

Uvuvwevwevwe Onyetenyevwe Ugwemubwem Osas

Zaletą??? Tak jak pisałem dla ludzi stawiających pierwsze kroki w zakładach produkcyjnych: 1. Poznanie zasad standaryzowanych prac - to jest we wszystkich zakładach pracy 2. Nacisk na BHP i standardy - jak wyżej 3. Osoby ambitne z tego co zauważyłem bardzo szybko awansowały na lidera linii 4. Praca w grupie - tutaj naprawdę można wykorzystać to w dalszej karierze zawodowej 5.Pierwsze kroki z parkiem maszynowym - pakownia - maszyny pakujące - urządzenia bardzo proste - od czegoś trzeba zacząć 6 A przede wszystkim atmosfera w pracy z ludźmi ok i pisze to mimo tych komentarzy powyżej, ze swojego punktu widzenia nie miałem do czynienia z takimi sytuacjami, Zalet jest wiele więcej lecz aby wystartować w jakiejś pracy trzeba spróbować - uważam że sonoco na start jest dobrym zakładem, wiadomo nie jest lekko bo nikt za darmo pieniędzy nie daje Oczywiście tak jak wyżej pisałem poznać system i iść dalej:) Pracowałem w sonoco dwa lata temu - dlatego nie hejtujcie wpisu - bo faktycznie może się zmieniło i to co piszę nie ma nic wspólnego z tym co jest teraz pozdrawiam:)

Dominika

@Uvuvwevwevwe Onyetenyevwe Ugwemubwem Osas od jak dawna nie pracujesz już w sonoco? Piszesz, że polecasz firmę osobom, które zaczynają swoją karierę zawodową. Możesz powiedzieć coś więcej o zaletach pracy w firmie? Co sprawia, że jest to, jak piszesz, dobry zakład? Każda dodatkowa informacja może być ważna dla osób, które zastanawiają się nad aplikacją.

Dominika

Chętnie dowiemy się więcej na temat tego jak wygląda praca w sonoco oraz jak oceniacie firmę jako pracodawcę. Jednak bardzo proszę o zachowanie kultury wypowiedzi. Przypominam, że komentarze nie mogą naruszać zasad regulaminu. A niektóre porównania, niezależnie od tego jak oceniacie sytuacje w firmie, są całkowicie nie na miejscu.

m.

a moze jest obecny tutaj jakiś student zatrudniony przez agencje własnie w Sonoco ?

poteflon

Dziwicie się opinii o pracownikach z Ukrainy, pracują po 16 godzin a Polaków odwołują bo niby pracy nie ma. Nasze żony i mężowie są bez środków bo tamci są tańsi i to "dobra zmiana". Nie będzie publikacji bo "nosi" znamiona rasizmu ,można zamieszczać TYLKO pozytywne opinie - Admin.

Zostaw merytoryczną opinię o Sonoco - Wrocław

• Jak się pracuje w Sonoco?

Zobacz opinie na temat firmy Sonoco tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sonoco?

Kandydaci do pracy w Sonoco napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sonoco
2.2/5 Na podstawie 88 ocen.

Sonoco