sonoco

Wrocław

Opinie o sonoco

e 2015-06-05 23:28
Kowala już nie ma Boże jak dobrze. Nie potrafię opisać uczucia straszliwej nienawiści i pogardy, jakimi darzę tego śmiecia.
chcąca pracowac 2015-07-02 02:00
....na początek dla TYCH mądrych z wpisów :co nie których oczywiście:po pierwsze jak dla mnie to śmiało można nazwać was LENIWCAMI....czy wiecie jak wygląda praca na produkcji????Pracujemy w :żłobku: prawdziwa produkcja jest inna nie narzekajcie .fakt ściana nic miłego i zarobki???...w sumie jak na dwie zmiany i za TAKĄ PRACE to oki .A LIDERZY trzeba sobie wyrobci szacunek to raz a drugie to co WY byście zrobili będąc na ICH MIEJSCU MAJĄC EKIPĘ LENIWCÓW...SPOD ŚCIANY KTÓRZY PRZYSZLI ZAROBIĆ A NIE NAROBIĆ SIE???!!!!!!!POZDRO
er 2015-07-13 16:09
Po pierwsze piszesz bzdury!...tam jest zapiernicz i to nie mały,to cięzka praca za gówniane pieniądze..śniana.. w żadnym zakładzie tak nie traktują ludzi jak tu.Po drugie ciągle są odwołania i nie zarobisz normalnej kasy, i nie pisz że ten kto pracuje w sonoco na produkcji jest leniwcem, leniwcami są ludzie z biura którzy nic nie robią.
dinozaur 2015-10-13 20:36
to niestety prawda, że osoby leniwe, co to im się nie chce, nie są eliminowane, ponieważ ciągle brakuje ludzi do pracy. Dopiero gdy jest naprawdę niska produkcja to wtedy oni nie są zamawiani, a i tak agencja robi czasem "psikusa" i i tak ich przysyła, bo oni dbają o swój interes. I tak to się kręci, że jeśli pracujesz w składzie z nowymi osobami, nawet jedną, to musisz robić więcej, bo i za siebie i za nią bo linia "musi iść" i liczą się procenty. A wynagrodzenia za to żadnego. Ja czekam aż firma w końcu pójdzie po rozum do głowy i zacznie doceniać ludzi którzy tam pracują już długo, dobrze, mają fach w ręku (bo to nie prawda że każdy się nadaje do pracy na produkcji) i zaczną róznicować wynagrodzenie w zależności od stażu i zaangażowania bo póki co to czuć wielką niesprawiedliwość kiedy zapieprzasz za kogoś a dostajesz taką samą kasę jak on. A swoją drogą, gdyby podnieśli pensję do 2000zł netto (na rękę) to ludzie bardziej by się starali i szanowali swoją pracę, i przykładaliby się bo wiedzieliby po co. Przyciągnęło by to również osoby dobrze pracujące a nie tylko chcących sobie dorobić, emerytów bądź tych którym tak się los ułożył że wylądowali w Sonoco. Może wtedy bardziej by się walczyło o to by tam pracować i doceniało by się tę pracę i szanowało ją
jogi 2015-10-21 22:43
Firma sonoko to porażka. Zero logistyki zero planowania.
wybieranie ludzi pod ścianą to porażka .
Potem liderzy sie dziwią dlaczego ludzie sie nie starają powód jest jeden.
Ta praca jest tylko dla żula ,studenci przychodzą i zero z siebie dają dlaczego ??? powód jest jeden smieszne pieniadze,
mati 2015-10-24 00:23
podpisuję się pracując tam nie masz szacunku do siebie
R 2015-12-06 20:25
Byłam ostatnio świadkiem jak lider xfoldinga niesprawiedliwie potraktowała jednego z pracowników. Ten delikatnie zwrócił jej uwagę za nadpalone kartony jakie wychodzą z pieca i w tym momencie ona zaatakowała go, zarzucając mu lenistwo i opieszałość. Droga pani lider! Sama nie panujesz nad tym co się dzieje na linii,wszystko źle poustawiane, brak organizacji pracy i totalny bałagan. Przestań skupiać uwagę na plotkach z innymi liderami oraz spacerami po hali. Gdybyś miała odrobinę, resztki honoru i godności to sama zrezygnowałaśbyś z prowadzenia linii, gdyż najzupełniej do tego się nie nadajesz. Ten chłopak,którego po tym zdarzeniu w pracy już nie widziałam, jaki jest - wszyscy wiedzą, ale tutaj nie zasłużył sobie na taki stosunek z Twojej strony. Powinnaś go przeprosić, ale wątpię, żebyś zdobyła się na taki gest i przestań wieszać na nim psy.
Walter 2015-12-08 14:48
a czmu ma dawac spokoj? Bo lider popelnil kardynalny blad???
Bo to lider?
Bardzo dobrze, ze wypomina sie bledy naburmuszonych liderow, ktorzy dochapia sie do malej wladzy i juz im wszzystko wolno bo przeciez to mala pomylka. A nic z tego kut4sy
x 2016-01-21 22:31
W wakacje masowo zatrudniali, a potem z dnia na dzień wysyłali sms "proszę nie stawiać się do pracy, ponieważ nie ma zapotrzebowania". A chodziło o to, że ściągali ludzi z ukrainy (za co dostawali pieniądze) i oni zajmowali miejsca polaków na stanowiskach.
nana 2016-01-22 11:44
Oni cały czas tak robią..zdarzało się że na miesiąc przepacowało się może tydzień..lub przyjeżdzało sie do pracy i odchodziło sie w kwitkiem...W ich statnim ogłoszeniu, żeby agencja zyskała kase to zatrudniali studentów, a ukraińcon dadzą też o wiele mnie.Żłodziejstwo i wyzysk dlatego OMIJACIE TĘ FIRME Z DALEKA!!!
nana 2016-01-22 19:09
My mówimy o produkcji na pakowacza....chyba coś ci sie pomyliło ;)
nana rerererere 2016-01-30 22:08
nana zacznij od pakowacza będziesz lepiej analitycznie przygotowana - troszkę poczujesz prace i da to tobie duzy efekt!!!
Marcin Szczepański 2016-02-06 16:26
Pozdrawiam panie przyjaciółki z autopacka. Znam Wasze zdanie na mój temat i wiem, co zawsze o mnie sądziłyście. Kiedyś Was broniłem, ale zupełnie niepotrzebnie. Inni próbują swoich sił w innych korporacjach, Wy natomiast zgnijecie w tej jednej.
xxxxxx 2016-02-07 19:49
Chciałem się zapytać jak się pracuję na pakowaniu past na mycia zębów bo właśnie na tym stanowisku sie zatrudniłem jacy są ludzie i ogólnie wszystko chciał bym wiedzieć na temat tego stanowiska pracy
xxxxxx 2016-02-07 21:56
bj 2016-02-09 12:10
To zależy na kogo trafisz..praca jest szybka, stoisz pod ścianą i czekasz aż lider Ciebie wybierze....licz się z tym że często są odwołania i nie płacą za to.Praca dobra do dorobienia do kieszonkowego niż do utrzymania rodziny.
haha 2016-03-31 18:15
w sonoco nie ma takiego stanowiska jak automatyk - nie ma potrzeby zatrudniać do takiej produkcji.
Malignant Defecation 2016-07-20 15:15
NIE POLECAM. Wyzysk czlowieka i praca niewolnicza. Zarobki smieszne. Jesli zamierzacie jeszcze pracowac poprzez agencje - najlepiej od razu poszukajcie czegos innego. Praca jest albo nie ma. Moga was - POLAKOW - odwolac na 3 dni, tydzien lub 3 miesiace poniewaz jest 'male zapotrzebowanie' - tymczasem ukraincy pracuja dzien w dzien, codziennie przyjezdzaja nowi, nawet dostaja od razu buty pracownicze. Praca co prawda jest latwa i niewymagajaca, ale niestety zdarxaja sie tez leserzy i lenie. Od czasu zmiany kierownika KABANOSA to miejsce schodzi na psy i wkrotce spadbie z rowerka. Liderzy w 70% to fajni i wyrozumiali ludzie, ale zdarzaja sie tez zwykli (usunięte przez administratora)i tepe stare dzidy. Rok temu to miejsce bylo naprawde lepsze, teraz to klub seniora ktory odstrasza wszechobecnym kolesiostwem. Zdecydowanie odradzam i bede szkalowac Sonoco gdzie tylko sie da. Wkrotce wszyscy stamtad uciekna. (usunięte przez administratora)
monisia 2016-07-21 20:53
5,5 zł /h + i odzież robocza :)
lol 2016-08-12 21:02
Nowy kierownik Kabanos to sterta śmieci. Nastawiony tylko na zysk, podkręca korbę i chce wyników, ludzie się nie liczą. Oby długo tu nie posiedział. Pewnie dostał kopa z poprzedniego zakładu, to się ważniaczy. Poprzedni kierownik był super.
Ogr 2016-09-01 10:59
Witam czy ten nowy kierownik wasz,, kabanos,,to może Grodzki?
ARNIKA 2016-09-14 08:18
Wie
ARNIKA 2016-09-14 08:21
Zna ktoś z Was liderkę Kaśkę z Sonoco z Wrocławia ?? Podobno jest wredna .
S. 2016-09-20 16:52
Pracowałem w Sonoco Wrocław 3 razy w życiu. Najdłużej wytrzymałem za drugim razem (ok.3 miesiące).Praca raczej na krótki okres czasu (dorywcza), no chyba,że ktoś wytrzyma dłużej (co się zdarza). Kiedyś tam było lepiej,4 miesiące temu było raczej OK - a jak tam jest teraz? Nie mam pojęcia. Niemniej jednak na początek jest to praca dobra.Pozdrawiam.
Lolo 2016-10-12 17:46
SONOCO Wrocław - totalny chaos i bałagan, brak możliwości jakiegokolwiek rozwoju, brak poszanowania pracownika, brak racjonalnych i klarownych decyzji, brak logiki działania i planowania, wreszcie - BRAK DOŚWIADCZONEGO I KOMPETENTNEGO MENAGERA zdolnego właściwie pokierować firmą. Duża rotacja, zarówno w kwestii przyjęć jak i zwolnień (niestety z reguły to drugie dotyczy tych najlepszych), irracjonalnie interpretowane i egzekwowane przepisy BHP skutecznie uniemożliwiające zarówno konstruktywną jak i o ironio - BEZPIECZNĄ PRACĘ !. Podłe warunki socjalne a właściwie ich brak - tych elementarnych (jedna męska toaleta na cały zakład), ciasne szatnie, et cet .
NIE POLECAM !
S. 2016-10-12 19:27
Dzięki za info.
marek 2016-10-12 19:34
O jakiej lokalizacji piszesz dokładnie @gfgf? Bo to jest strona Strykowa i tutaj są raptem 4 ogłoszenia dostępne na it, hr i do jakości więc jakaś wielka rekrutacja to nie jest jak to określasz w swojej wypowiedzi
UCHO 2017-02-02 10:35
A jak tam Rezacz Krzysiu???
Boy Say Go! 2017-02-05 05:38
Kto dziś pamięta o Rezaczu? To już ze cztery lider, gdy ten całkiem przyzwoity lider, odszedł z firmy. Myślę, że teraz ma lepiej. A dawna ekipa Andrzeja się wykrusza. Wydalani są z firmy krętacze, manipulanci [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] i karierowicze. Wierni uczniowie kierownika Andrzeja, podążali jego śladem. Całe szczęście, iż zasłużenie - kończą jak on.
Sylwester 2017-02-13 16:57
Boy - co masz na myśli? Opisz to szerzej? Czy poleciłbyś pracę w Sonoco Wrocław? Pozdrawiam.Sylwester
heniek 2017-02-22 10:18
polecacie, czy nie? nie wiem, czy zawracać sobie głowę tą firmą na start. Nie chcę trafić do jakiegoś obozu
erin 2017-02-24 06:39
Daj sobie spokój z tą firmą! Trafisz do obozu, bedziesz stał pod ścianą i czekał aż jakiś lider ciebie wybierze jeśli chodzi o pakowanie.Często odwołują za to ukraińcy pracują.Oczywiście praca przez agencje pracy na zlecenie.Praca cięzka za gówniane pieniądze.W biurze bałagan , nigdy nikt nic nie wie i zawiść.Praca na pakowaniu jest na taśmie i masz robić szybko żeby lider dostał premie, praca stojąca.Tam nie zarobisz a od przystanku jest kawał drogi.Ta firma to oszuści, wyzysk i krętactwo!
ol 2017-02-27 10:31
a to jest praca na akord
heniek 2017-02-28 15:38
zapisałem się już na szkolenie- może nie będzie tak źle. Babka w agencji mówiła, że jak się sprawdzę zatrudnia mnie przez firme na umowe o prace. Są przecież różne zmiany, może trafię do spoko lidera. Naprawdę jest aż tak źle?
erin 2017-03-01 06:08
Firma nikogo nie zatrudnia na umowe o prace.Osobiście znam osoby które na zlecenie pracuja 2 lata, bo niby nie ma etatów.W agencji ci tego nie powiedzą wprost, bo maja kase za ciebie.Dobra rada;nie pchaj się tam.
S 2017-03-05 11:53
Cześć. Heniek, i jak się pracuje?Pozdrawiam
szczepan 2017-03-14 00:55
Witam mam pytanie ile można zarobić jako lider linii?
heniek 2017-03-17 15:56
hej, popracowałem dwa dni i akurat fajnie się złożyło, bo kumpel miał dla mnie sprawdzoną robotę i tyle trwała moja przygoda z Sonoco. Nie skreślam tej firmy, ale atmosfera na mojej zmianie nie była szałowa. Tzn. dla mnie niby wszyscy spoko, ale było czuć napięcie i raczej przełożeni są bezpośredni, nie cackają się. Wiadomo, pierwszy dzien, lekki stres i było jak to pierwszego dnia... Gdybym miał jakoś skwitować to za krótko tam byłem i nie chce sobie mostów zamykać- kto wie, kto to czyta. Ale będę śledził wątek na wypadek, gdyby sytuacja mnie zmusiła do powrotu tam.
elen 2017-03-21 12:52
z tego co wiem to lider ma 300-400 zł więcej, a odpowiedzialność ogromna. Nie warto.
Pracownik 2017-03-21 15:45
Jakie głupoty niektórzy wypisują to głowa mała.
Praca jak każda inna. Raz stoisz, a raz siedzisz. Zależnie od danej linii oraz projektu czasami można się zmęczyć pracą, ale uwierzcie mi, że to jedna z lżejszych prac. Nie orientuję się w zarobkach przez agencje, ale po jakimś krótkim czasie można dostać umowę o pracę, są wolne etaty na różne stanowiska, ale ludzie są leniwi i mało ambitni, aby próbować i rozmawiać z liderami czy kierownikiem.
Ktoś tu pisało warunkach w firmie. Fakt, że szatnie są małe i czasami trzeba czekać na kluczyk do szafki. Toalety męskie - są 3 (szatnia, hala i magazyn). Damskie - dwie (hala oraz szatnia).
Pracując przez agencję można również być liderem linii i dostawać dodatkowe pieniądze.
Do przystanku blisko. Ludzie jak to ludzie. Z jednymi się dogadasz, z innymi wspólnego języka nie znajdziesz, ale nie ma co narzekać, bo większość jest ok.
Póki sam ktoś nie sprawdzi to po co oceniać?
tymoteusz 2017-03-22 04:31
To co jeszcze powiecie mi że liderzy też pracują umowę zlecenie?
b.p 2017-03-27 21:50
bardzo cie proszę ty nie pisz o tych toaletach!
ala 2017-04-06 09:26
czy w te firmie jest mobing? Koleżanka była tam kilka razy i mówiła, że ludzie nie zawsze fajnie traktowani. Zastanawiamy się, czy to co widziała to konsekwencje głupoty ludzkiej i jednorazowy wybuch szefa, czy po prostu przełożony nie ma sumienia..
S. 2017-04-06 11:02
Ala - raczej to drugie. Zdarzają się fajni liderzy, ale są też tacy którzy potrafią dać w kość,traktując Cię niesprawiedliwie.
ala 2017-04-10 08:50
Ale przecież liderzy mają kierownika zmiany nad sobą i powinien ich nauczyć szacunku do ludzi. W mojej obecnej pracy brygadziści miewają gorsze dni i wyżywają się na pracownikach, ale kierownik jest serio świetny. Pan Henryk jest mistrzem: zawsze przywita się, zagada, pamięta dokładnie imiona każdego, pomoże, a gdy brygadzista podniesie ton to bierze go na dywanik i wszystko wraca do normy. Niestety przeprowadziłam się na nowy dwór i nie daję rady dojeżdżać dalej na psie pole... Gdybym miała wybrać zmianę/ lidera żeby była spoko atmosfera- co polecacie?
S 2017-04-11 01:14
ala - zostań w swojej obecnej pracy. Dobrze Ci radzę. Przeczytaj co ludzie piszą nt. tej firmy. Pieniędzy na przepakowywaniu pasty do zębów dużych nie zarobisz. Wielu liderów odeszło z Sonoco. Osobiście pamiętam jednego lidera który sam odradzał mi tę pracę. Stwierdzam jedno: Miał rację. Pozdrawiam
kadi 2017-04-11 11:28
Ja tam prcce polecam. pracuje juz 2 rok i jest spoko. kierownik to równy gosc.
S. 2017-04-17 19:34
Ja również ma pewne pozytywne wspomnienia z pracy z Sonoco. Wiele osób które tam pracuje/pracowało to naprawdę fajne i miłe osoby. Jeżeli się wahasz czy pracować w Sonoco - to się nie bój. Tylko przyjdź :)
były już pracownik. 2017-04-23 18:43
A więc tak praca w sonoco to prawdziwy koszmar..Ludzie którzy się tam zatrudniają albo są zdesperowani albo po prostu nie szanują samych siebie.Zatrudniając się tam pomyślałam wiele firm przeszłaś przejdziesz i tą.Błąd....Nie dałam rady.To co tam zobaczyłam przeszło moje najśmielsze oczekiwania.Takiego traktowania Ludzi a szczególnie Polaków dramat..wiadomo nie ma zakładów idealnych i super.Wszędzie się znajdzie jakaś pinda ale są pewne granice.Przychodzisz do pracy stajesz pod ściana i czekasz aż ktoś Ci z wielką łaska weżmie do pracy.(selekcja naturalna).jak chce Ci sie pic musisz poprosić lidera aby Cie zastąpił tez z wielką łaską..O toalecie to już nie wspomne najlepiej jak byś się załatwiał w majtki.i liderzy którzy stoją po stronie Ukraińców a nie Polaków..I kto to widział żeby lider który się w sumie uczy byc liderem wyzywa pracownika...DRAMAT I ODRADZAM TAM PRACOWAC...To jest praca dla ludzi o mocnych nerwach
S 2017-04-24 10:24
@były już pracownik.

Zgadzam się z Tobą. Z tego to powodu, w tej firmie jest tak duża rotacja. Praktycznie co tydzień jest nowa rekrutacja. Pamiętam,że jak przychodziłem do firmy, to stali pracownicy (a nie przez angencję),w tym jeden lider odradzali mi pracę w tym miejscu. Pozdrawiam
Zostaw swoją opinię o sonoco - Wrocław
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie sonoco