Stowarzyszenie "Manko"

Kraków

Opinie o Stowarzyszenie "Manko"

admin 2015-06-06 15:59:45
Jak poznać prawdę o firmie Stowarzyszenie "Manko" zanim sami zostaniemy w niej zatrudnieni? Czekamy na Twoje komentarze na temat warunków zatrudnienia?
lady_worker 2015-08-09 17:40:42
nie ma czegoś takiego jak umowa o prace w manko, jest praca ale za darmo.
karolina 2015-10-03 12:14:48
daruj sobie prace w manko, staż ( usunięte przez administratora )wart.
kryska 2015-11-19 20:01:07
praca w manko na etat nie istnieje. ludzie pracujący tam pseudo pracujący pracują bez umowy. a wynagrodzenie w manko jest tematem tabu
aneta 2015-12-05 12:45:50
tam nie ma kasy na nic! jest syf i brud! nie mają pieniędzy na rachunek za prąd.
umowy o prace w tym stowarzyszeniu nie ma nikt!.
aneta 2016-01-17 23:35:33
idz sprawdz-hehe, pozdrawiam
lady_worker 2016-05-03 12:05:35
hehe.. ostatnie żenujące komentarze to chyba "pracownicy" a raczej parobkowie wykorzystywani by napęciać kasą kieszenie jakże wielkiego prezesa, bez umów..piszą - żenada.
Pauxia 2016-06-24 22:36:30
Dajcie spokój ostatnio zgodziłam się zostać stazyska w dziale PR. Ekipa super, a przeważnie kolega który mnie szkolił. No ale zrezygnowałam ponieważ Pan "wielki" prezes zaproponował (jeżeli sie sprawdzę) mi pracę o dzieło jako zaszczyt po wielkim doświadczeniu po stażu(1000 na rękę). Totalna porażka!
buba 2016-08-31 13:37:52
W Stowarzyszeniu MANKO nie istnieje pojęcie umowy o pracę. Komu zostanie zaproponowana dalsza współpraca po uwaga 3 miesięcznym bezpłatnym stażu, może liczyć na umowę o dzieło. Jak wspomniała @Pauxia po stażu można liczyć na 1000 zł na rękę. Wielki Prezes szuka osób, które najchętniej będą pracowały po 24h na dobę we wszystkie dni tygodnia, święta, etc. Słowem jeśli nie masz życia to praca dla Ciebie.
Z czego się utrzymują ? Głównie granty ASOS, FIO i co wpadnie im w ręce - najlepiej jak najwięcej, bo tym bardziej szczęśliwe konto Prezesa ...
ejziomek 2016-10-20 12:54:56
najśmieszniejsze jest to jak robią ewaluacje, która idze do ministerstwa.

dzwonią sami do siebie. tak tak super projekt buhahaha, a ministerstwo hyc kolejne pieniążki na konto.

oto tajemnica MANKO!
Karolek 2016-12-14 00:18:34
@ejziomek dzwonienie do siebie to nic, lepsze numery są jak "tworza" jakieś dokumenty na już bo w projekcie było zapisane a i trzeba to na koniec wykazać w ewaluacji :P
Pewnie i jakieś lipne albo zawyżone fakturki też by się znalazły.

Jednym słowem masakra.

Nie polecam - marne warunki albo żadne, bo prezes liczy ze znajdzie jeleni do pracy za darmo.

huba 2016-12-15 11:37:48
Do myślenia dają już bardzo częste rotacje pracowników, zwykle studentów, którzy mają dość chaosu organizacyjnego, fatalnych warunków "zatrudnienia", maili i telefonów (w godzinach nocnych, święta i weekendy). Idealny pracownik jest zawsze dyspozycyjny i pracuje za darmo .
xyz 2016-12-29 20:08:12
1. Zaleganie z wypłatami to norma
2. Umowa? Tylko o dzieło
3. Niechęć do wypłacenia wynagrodzenia osobom, które wykonały swoją pracę a zakończyły współpracę ze Stowarzyszeniem ("zapłacimy w przyszłym miesiącu", "teraz nie ma kto przygotować umowy", "w tym tygodniu nie mamy czasu")
4. Nieprzyjemne komentarze ze strony prezesa i brak umiejętności komunikacyjnych
5. Chaos organizacyjny, niewielkie kompetencje pracujących tam osób (zwykle praktykantów, którzy pracują za darmo)
6. Ciągłe zmienianie priorytetów
7. Straszenie sądem byłych pracowników, którym nie chce się wypłacić wynagrodzenia

Z plusów: niezła kawa
Ola 2017-01-06 14:36:25
Prezes albo się wszystkiego wyprze, albo zmieni nagle ustalenia wedle swojego widzimisię. Rzeczy, które pisze, też potrafi się wyprzeć. Cwaniak i niesłowny człowiek.
Nie podpisuje umów, nie płaci, ale chętnie narzeka na roszczeniowość młodych, jakby chęć odebrania ustalonego wcześniej wynagrodzenia w terminie, była czymś nadzwyczajnym.

"kreatywna organizacja pozarządowa i organizator kampanii społecznych", czyli w skrócie: dużo mówią o przyświecających im ideach i tym, że chcą "zmieniać świat an lepsze" a nie dbają o swoich pracowników. Jak można zmieniać społeczeństwo na lepsze, kiedy nie szanuje się swoich pracowników?
Legia 2017-01-06 20:19:33
Manko nie robi nic innego jak odcina kupony od swoich akcji sprzed wielu lat i myśli że jest najlepsza organizacja pozarządową w Polsce, ba nawet na świecie.
Nawet miasto Kraków nie chce z nimi współpracować więc coś jest na rzeczy.

Czytając poprzednie komentarze prezes, to już chyba jakaś legenda. Oczywiście wszystkie opisy się zgadzają w 100%.

Gdyby nie ASOS poszli by już dawno z torbami.
Olo 2017-01-10 13:42:25
Jakaś inspekcja pracy powinna się przyjrzeć Stowarzyszeniu. Pracownicy na umowach o dzieło (podpisywanych dopiero miesiąc po wykonaniu pracy a w przypadku rezygnacji, nie podpisywanych wcale, choć praca została wykonana).

Ludzie stamtąd uciekają aż się kurzy, dlatego bez przerwy szukają nowych jeleni do "pracy" za darmo (choć na początku obiecują wynagrodzenie).
Mimi 2017-01-11 14:50:52
Brak szacunku dla pracownika, chwalenie się osiągnięciami sprzed kilku lat a obecnie brak kasy, brak dobrych kampanii, braki kadrowe. Po trzymiesięcznym, bezpłatnym stażu można liczyć na 1000 zł (umowa o dzieło) a dyspozycyjność 8h dziennie od poniedziałku do piątku + weekendy i wieczorne maile/telefony.
Mati 2017-01-12 17:48:55
Żeby tylko 8 godzin dziennie. Swój 3 miesięczny bezpłatny staż pamiętam bardzo dobrze, 24/7 pod telefonem i emailem, a jak nie odebrałam telefonu od prezesa raz koło godziny 20, to na drugi dzień usłyszałem wiązankę.
Yolo 2017-01-13 18:18:08
A chciałem iść do Manko na praktyki ...
Mimi 2017-01-15 15:13:14
A później, jak się "sprawdzisz" na stażu, czyli będziesz dostępny 24h/7 dni w tygodniu, to może prezes zaproponuje Ci umowę o dzieło, która będzie dla niego dobrym argumentem, żeby jeszcze częściej wygłaszać wiązanki pod twoim adresem.
Widzę, że nie tylko ja mam tak negatywne odczucia po pracy w Stowarzyszeniu... Aż dziwne, że ciągle jeszcze znajdują chętnych do pracy i na bezpłatne staże.
Miki 2017-01-15 15:20:24
trzymaj się od Manko z daleka. Praktyk/pracy (na jedno wychodzi, bo praca na umowę o dzieło też jest tam niemal za darmo) w takim miejscu, nie życzy się nawet najgorszemu wrogowi.
Prezes to choleryk przekonany o własnej nieomylności a do tego cwaniak. Jak nie odbierzesz od niego telefonu w sobotę rano, albo w tygodniu o 21 to przygotuj się na wiele nieuprzejmych słów. To mały, zakompleksiony człowiek, dla którego całym życiem jest jego stowarzyszenie z lat studenckich.
Yolo 2017-01-17 11:51:49
Dzięki za te słowa. Przekaże znajomym z roku, żeby lepiej też się tam nie wybierali.
Nie wiem jak tam ludzie mogą "pracować".
Zostaw swoją opinię o Stowarzyszenie "Manko" - Kraków
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Stowarzyszenie "Manko"