Formel D Polska Sp. z o.o.

Opinie o Formel D Polska Sp. z o.o.

Czy pracodawca Formel D Polska Sp. z o.o. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Tak , w nagrodę dostaniesz pracę w godzinach nadliczbowych

Kasia, Basia, Krzysiu xD

Wcześniej była @kasia, teraz @Krzysiek, Wam 2 brakuje rozumu. Nie od dziś wiadomo, że zarobki w Mercedesie są lepsze i większe. Niektórzy mieli farta lub z powodu braku rozumu pracują w Mercedesie, a Ci mądrzejsi, pracują nadal w FD i głupio komentują. Widać prawdziwa @Katarzyna jest stale obserwowana przez niektóre zazdrosne osoby z FD:)

pilala97

Jestem w Formel D od niedawna ale już mogę stwierdzić, że jest świetnie. Współpracownicy są życzliwi i wyluzowani. Szef jest mega spoko, traktuje pracowników jak ludzi równych sobie a nie jak numerki na liście. Ze wszystkimi da się dogadać, w razie potrzeby szefostwo chętnie oferuje pomoc. Zarobki jak na Polskę też są spoko. Mam nadzieję, że nasza współpraca potrwa długo

@pilala97

To musisz być naprawdę krótko :D :D :D

Jasiu

Robota, atmosfera, pieniądze to jakaś tragednia plus brygadziści za grosz wiedzy nie mają to ja po technikum mechanicznym mam więcej wiedzy od nich

Nie

Nie

Oplik

Hej Formelki Powiedzcie mi. działacie jeszcze na Oplu?. Swego czasu pracując na linii widziałem was w okolicy. teraz szukam zajęcia jako inżynier. mógłbym działać jako rezydent. warto ?

@Oplik

Zapraszamy do aplikowania na stanowisko Inżynier Jakości https://formeld.elevato.net/pl/quality-engineer,ja,109

Hahaha
@Oplik

Jak nie potrzebujesz pieniędzy to śmiało polecam

Oplik
@Formel D Polska Sp. z o.o.

Dziękuję za informacje. Ale chciałbym się dowiedzieć czy czy to jest na konkretne stanowisko do Opla czy ogólnie i mogę zostać wysłany np do Mercedesa bo widzę na forum ze tam też działacie. Interesuja mnie tylko Gliwice. Na jak długo zawierana jest pierwsza umowa i czy poza wynarodzeniem sa inne segmenty płacowe i pozapłacowe

Czy w Formel D Polska Sp. z o.o. występują paczki/bony świąteczne?

Rozbawiona

chyba w snach

Dzień dobry, Tak w naszej organizacji funkcjonuje Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych. W ramach tego funduszu co roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia wypłacamy tzw. premię świąteczną. Dodatkowo pracownicy otrzymują świąteczne upominki.

Były szef

Dopiero zaczyna rozkwitać.

NoName

@Teraz szefu już nie Dyrektor. Prezes Tomasz rozwija swoją karierę w zawrotnym tempie. Zawsze działasz z takim slow motion? Orientuj się stary bo z siodła wylecisz jeszcze przy wsiadaniu.

Zainteresowyny
@NoName

Tomek ma swoją firmę ? a zatrudnia inżynierów ?

Teraz szefu
@NoName

Gratuluję żołnierskiej postawy obronnej ( w końcu przysięgałeś ) Ps. oby tylko z nie tak zawrotną jak w branży automotive.

@Teraz szefu

@TerazSzefu dziękuję, tyle że to postawa zaczepno-odporna, jeśli już mamy żargon wojskowy utrzymywać, nie obronna. A na twoim miejscu w ogóle bym sobie tym głowy nie zawracała..i tak go nie dogonisz. P.s. wystarczającą by być Teraz Prezesem, nie Szefem ???? myślisz, że to dlatego że zwyczajnie broni się swoją pracą, zamiast postowaniem na GW? Bo chyba nie za to płacą u Was TerazSzefom (poza wyjatkami)?

Marian

Zaczepka dwóch szczeniaków z początkiem imienia na M :) brawo

@Marian

Niestety....pudło. Żyjemy wciąż w świecie, gdzie panuje przekonanie, że ostrą amunicją mogą bawić się jedynie panowie. Brawo.

Szefu
@Marian

Jak tyś mnie teraz zaimponował Marian , ćwierć inteligencie. Gdybyś czytał posty to byś zauważył , że we wpisie @ no name jest zdanie " głowy nie zawraCAŁA" Propozycja na dziś - kup parówki w biedronce i włącz TVP. Miłego dnia.

Marian
@Szefu

Jak widać u góry poziom wypowiedzi poniżej krytyki. Klawiatura przyjmie każde kliknięcie.

Niepewna

Czy to prawda ze z firma pożegnał się Mat.. Hanis....

Formelowiec SRG
@Niepewna

Sam się zwolnił ? Już jest tak źle ? To już nie będzie pracy w Boleslawcu ?

Zasmucona
@Niepewna

Tak, został zwolniony. Wszyscy wartościowi pracownicy opuszczają szeregi niegdyś prężnie działającej firmy świadczącej usługi jakościowe. Brawo za podejście szefów, Demotywację oraz żyłowanie do granic możliwości. Jak tak dalej pójdzie to na rynku zostanie tylko konkurencja.

Stary Faurecianin
@Zasmucona

Czyli Formeliny nie wracają do Faureci bo nie będzie miał kto im tego załatwić ;p ?

Ewelina
@Stary Faurecianin

No dokładnie. Obecnie szara rzeczywistość w Formeld. Zamiast szukać biznesów to szukają oszczędności na "dlugopisach", pracownikach (czyt. premiach, dojazdach, wynagrodzeniu etc) Klient się odwraca bo jakość komunikacji z klientem jest na poziomie 0. I Wy szefy. To jest firma usługowa! Pamietajcie że największym dobrem tej firmy jest człowiek. Wy nic nie produkujecie! Realizowane są jedynie projekty rękoma LUDZI! Także szanujcie. Jesteśmy jak trybiki w nakręcanym zegarze, jednakże aby działał trzeba smarować ($$$).

Julia

Na wstępie zaznaczę, że atmosfera wśród ludzi do pewnego momentu byłą super. Niestety to jedyny pozytyw tej pracy. Jest to fajna opcja dla leniuszków, którzy lubią całymi godzinami plotkować ze znajomymi czekając na pracę (legenda głosi, że czasami jest co robić). Jest to fajne tylko przez pierwszy tydzień, później staje się męczące, tym bardziej, że wszyscy oprócz formela pracują. Brygadziści jedno mówią, drugie robią, obgadują ludzi i wprowadzają atmosferę stresu. Nikt tam niczym nie potrafi zarządzać, w dodatku ignorują problemy i pomysły zmian proponowane przez pracowników. Wśród nich wszystkich jest pewna rudowłosa brygadzistka , która jako jedyna zdaje się coś ogarniać i jest bardzo empatyczna, nie zmienia to jednak faktu, że robi zdjęcia swoim pracownikom z ukrycia (nie wiem po co), swoją drogą ciekawe czy ma pozwolenie na takie działanie? Następnym razem proponuję wybrać obszar, którego nie łapią kamery ;) Poza tym łamią prawo o równym traktowaniu pracowników, bo jak inaczej nazwać fakt, że niektórzy (choć niewątpliwie chcieliby pracować) siedzą całymi godzinami gapiąc się w ścianę, plotkując lub grając na telefonie, a w dodatku wychodzą 10 minut przed czasem, podczas gdy inni stoją na linii pracując ramię w ramię z mercedesem. Pracownikom, którzy są na umowie o pracę polecam dobrze przeczytać umowę oraz prawo dotyczące równego traktowania w pracy, możecie nieźle zarobić na działaniach tej firmy. Kolejną prześmieszną kwestią jest fakt, że przez prawie równy miesiąc musiałam się prosić (serio) o bluzę. Ciągle zbywano mnie, aż w końcu jakiś kierownik oznajmił, że "nikt z twoim stażem pracy nie ma tu bluzy". Moja koleżanka dostała taką po 2 tygodniach, a inna po tygodniu, chociaż zostałyśmy zatrudnione w podobnym terminie. Pracując tam odniosłam wrażenie, że główną "pracą" brygadzistów jest chodzenie na papierosa, obgadywanie pracowników, jak również siebie nawzajem oraz narzekanie jak ciężką mają pracę. Ogólnie jak komuś nie chce się robić to polecam się tam zatrudnić. Biorą każdego jak leci, więc z przyjęciem nie będzie problemu, praca jeśli czasem w końcu się pojawia to jest dość przyjemna, poza tym nie ma żadnych plusów. Pozdrawiam cieplutko wszystkich, którzy zostali w tym kołchozie, serdecznie wam współczuję. Pozdrawiam wszystkich, którzy to czytają.

@Julia

Dziękujemy za opinię. Przede wszystkim należy wskazać, że stwierdzenie o łamaniu prawa o równym traktowaniu pracowników to poważny zarzut. Pracownik, który zarzuca pracodawcy naruszenie przepisów o zakazie dyskryminacji w zatrudnieniu powinien uprawdopodobnić swoje roszczenie poprzez wskazanie okoliczności, które będą świadczyć o tym, że był traktowany gorzej od innych pracowników. W kwestii ubioru, uzupełnienia lub wymiany, każdy pracownik może zgłosić się do swojego przełożonego lub do osoby wyznaczonej do wydawania odzieży roboczej. Otrzymanie bluzy lub innej części garderoby nie jest uzależnione od stażu pracy. Pozdrawiamy!

Szefu
@Formel D Polska Sp. z o.o.

A ci tam tylko siedzą na tym forum . Do roboty i czytać ze zrozumieniem. Chyba jest napisane , że było zgłaszane do przełożonego - odp też proszę przeczytać a nie pisać że w kwestii ubioru należy się zgłosić. To chyba (usunięte przez administratora) jasne jest

Julia
@Formel D Polska Sp. z o.o.

Drogi Formelu, po pierwsze to ja bezpośrednio nie byłam nierówno traktowana. Wydaje mi się jednak niesprawiedliwe to, że połowa pracowników dostaje łatwe, siedzące prace lub nie robi zupełnie nic, podczas gdy druga połowa stoi przez 8 godzin na lince dzień w dzień, wykonując taką samą pracę jak pracownicy mercedesa, przychodzą wcześniej i wychodzą później od pozostałych i oczywiście nie mają z tego żadnych korzyści finansowych, premii ani nawet napojów za darmo. Na szczęście byłam w pierwszej połowie i na wasze szczęście na zleceniu, bo po tym jak dwóch (!) brygadzistów: (usunięte przez administratora)wyprowadziło mnie z zakładu jak więźnia (na co mam świadków), nie skończyłoby się na negatywnej opinii. Jeżeli chodzi o odzież, to zgłaszałam to przełożonym REGULARNIE. Byłam zbywana i codziennie mówiono mi "jutro już będzie to ci wydamy" i tak codziennie przez niemal tydzień. Brak reakcji brygadzistów na sytuacje, zmusił mnie abym poszła do (usunięte przez administratora)- kierownika. To żenujące i oczywiste kłamstwo o stażu pracy sprzedał mi właśnie kierownik. W tym samym dniu łaskawie wydał mi bluzę, ale chyba mu się nie spodobało to, że tak domagam się czegoś co mi się należy i że publicznie się go o to proszę, bo na drugi dzień zostałam zwolniona. Oczywiście kazano mi rzeczoną bluzę (już używaną) oddać. Brak szacunku, zdezorganizowanie to wasze główne problemy formel. Nikt w pracy się nie skarży, bo takich co to robią, ludzi niewygodnych dla zarządzających, traktuje się jak mnie: wywala z pracy. Zróbcie coś z tym, bo takie sytuacje są niedopuszczalne.

Formelocieć

Ja dostałem bluzę po 3 dniach. (usunięte przez administratora)

Hjcllshsh
@Julia

Serio dziewczyno? Nie wygodna to Ty byłaś siadajac jak dziecko w przedszkolu na PODLODZE przy linii i plecac warkocze, kiedy my pracowalismy w pocie czoła. A z tego co wiem to szukali ci wszedzie pracy i nigdzie nie potrafilas sobie poradzic albo w kulki lecialas. W koncu brygadzisci zareagowali po wielokrotnym skarzeniu się na ciebie przez osoby z mercedesa.

Jacek
@Hjcllshsh

Zero instynktu samozachowawczego. Decyzja jedyna słuszna. Jak widać podjęta o jeden dzień za późno. Takie zachowanie wpływa na wizerunek całej firmy i wszystkich pracowników.

@Hjcllshsh

Jeszcze raz powtarzam że niema pracowników których nie potrafiło by się nauczyć wykonywać sumiennie jakiej kol-wiek pracy, ale jest bardzo dużo kierowników, koordynatorów, brygadzistów i innych którzy nie mają zielonego pojęcia w zarządzaniu personelem i pracami na różnych stanowiskach. Przez takich DUPKÓW firmy tracą klientów pracownicy nie czują się komfortowo w pracy z której mili by być dumni...

@Gothic

Nawet nie jesteś na tej lokalizacji a się wypowiadasz. Totalnie nie masz pojęcia jakie patologiczne zachowania były z strony tej dziewczyny. Jak podchodzisz tak emocjonalnie do tego to może spróbuj sił w HR albo w innej branży ?

@Martyna

Martyno patologia to choroba nie do porównania., i jeżeli koordynator, kierownik czy brygadzista nie mogą prawidłowo nauczyć nowego pracownika to są głupi.

Pracownik MBMPL

Tak więc, jeśli wszystko jest takie złe anonimowi pracownicy roku, to co Wy dalej tam robicie.... proponuję żebyście poszli do samego Project Manager i zaproponowali swoją kandydaturę na brygadziste/ koordynatora, a może asystent projektu? Albo proponuję również pomalować coś jeszcze, jeśli już tak jesteście uzdolnieni i problem sam się rozwiąże, Mercedes w najlepszym wypadku zabierze projekt na silnikach, ten cholernie ciężki i trudny projekt i ta brygadzistka A... przestanie mącić, a Wy będziecie oglądać gwiazdę z auta jadąc na strefę do Legnicy... Xd

@Pracownik MBMPL

Dobrze gadasz. Jeszcze bym dodała że skoro uważają swoją prace za tak super ciężką i nie sprawiedliwą. To niech idą na strefe Legnicką dłubać wiązki aż do odcisków i blaz na dłoniach. Dzwigać cieżkie elemnty i je montować. Albo iść na zgrzewarki i pracować w 40stopniach 8h przy lejącym się pocie po pupie. Ja tam wole pracę tutaj, wystarczanąco się napracowałam na innych zakładach za tą samą stawkę.

Martyna

Chciałabym żeby każda jedna osoba była chociaż przez tydzień brygadzistą/koordynatorem. Jestem ciekawa jakbyście sobie poradzili. Przecież z tego co piszecie jesteście samymi asami którzy są nieomylni. Tylko ciekawe dlaczego dalej jesteście INS....a inni awansują wyżej hmm. Polecam maść na ból dolnego odcinka pleców a będzie sie Wam lepiej żyło.

wdwdwd

Dzień dobry. Pracuje obecnie w tej firmie. Nie polecam. Faktycznie brygadziści nie radzą sobie. Nie potrafią porozstawiać ludzi. Lubią tez robić zamieszanie. W szczególności brygadzistka A...., która baaardzo lubi mącić. Lubią też nabijać się z ludzi. MOBING oczywiście też tutaj jest. Lubią sobie czasem polecieć w kulki z wypłatami i wciskają Nam kity. Pozdrawiam serdecznie ludzi, którzy liżą (usunięte przez administratora) brygadzistą. Nie czyni Was to fajniejszymi ludźmi.

VVVV
@wdwdwd

Nie nazywaj tych ludzi z łapanki brygadzistami

@wdwdwd

Haha nie bądź śmieszna/y. Wypłaty się zgadzają a to że ktoś wziął więcej od ciebie to tylko dlatego, że brał nadgodziny na które idzie kto chce. Nikt nie mąci. To wy silniczki macie zawsze zażalenia bo was nóżki bolą od stania ????. Jak ci nie pasuje to zmień pracę. Ciekawe gdzie znajdziesz lżejszą pracę za te pieniądze. Zawsze problemy, problemy, problemy...

czarna
@wdwdwd

to prawda, niestety brygadziści w formelu to nieporozumienie:(

były formelczyk

Brałem nadgodziny a mimo to wypłata się nie zgadzała, więc może akurat ty miałeś farta i ci wypłacili całość jak należy. Ja niestety tak nie miałem i kilka osób też nie, więc raczej regułą jest zaniżone wynagrodzenie a nie uczciwe, jak twierdzisz...

Gothic

To załóż swoją firmę podpisz umowy z innymi firmami i wtedy zwalniaj pracowników. Właściciel firmy liczy na uczciwych i mądrych kierowników , koordynatorów, brygadzistów i td., a nie na dupków którzy nie potrafią zarządzać personelem czy nauczyć różnego rodzaju prac w należności od wykonywanej pracy. A podobnych do ciebie (usunięte przez administratora) trzeba likwidować.

@wdwdwd

Ciekawe dlaczego ty nie jesteś brygadzistą. Skoro oceniasz czyjąś prace to musisz być rewelacyjny, hmmm i jesteś tylko INS?

Lolz

Jak nie pasuje to zawsze można poszukać czegoś innego ????️

były formelczyk
@Lolz

To nie rozwiązanie, bo w rejonie jest mało pracy. Myślę, że gdyby w rejonie była inna fabryka, która równie szybko i bezproblemowo zatrudnia pracowników, nawet za te same warunki i pieniądze, ale gdzie rzeczywiście jest praca, nawet cięższa niż tu, to formel nie miałby już kogo zatrudniać, ot co...

@Lolz

Ty (usunięte przez administratora)a może takie (usunięte przez administratora)powinni rozumieć że ktoś założył tą firmę i liczy na uczciwych pracowników a nie na (usunięte przez administratora) którzy nie potrafią nauczyć nowego pracownika pracam magazynowym czy innym w zależności od oddziału na którym pracują.

Robaczek

Dalej nic się nie zmieniło pracownicy formela dalej latają z prywatnymi telefonami i robią zdjęcia częścią mercedesa jak i zakładu wstyd. Chyba najwyższy czas poinformować bezpośrednio mercedesa o tym fakcie. Byla szansa uniknąć tego teraz powodzenia

Linijczyk
@Robaczek

Jestem na linii i są specjalne tablety do robienia zdjęć. Więc chyba ktoś tu jest złośliwy....bez komentarza.

@Linijczyk

@linijczyk Na silnikach są tablety i telefony to się zgodzę ale na lini robicie zdjęcia prywatnymi telefonami :)

Linijczyk
@Robaczek

Nie prawda. Na linii też mamy w momencie kiedy musimy robić zdjęcia to nimi robimy. Proszę się najpierw doinformować ;)

@Linijczyk

Zobaczymy jaka nieprawda. Zapraszam dzisiaj na Formel D opinie google wstawię zdjęcia, które na wasze nieszczęście posiadam :) I zobaczymy kto tu kłamie

@Robaczek

Uprzejmie informuję, że każdy pracownik wraz z podpisaniem umowy, podpisuje oświadczenie o zachowaniu poufności. Wykorzystywanie informacji na temat firmy, projektu, klienta jest niedopuszczalne nawet do celów prywatnych. Zobowiązanie ma zastosowanie również po zakończeniu umowy z pracownikiem.

@Formel D Polska Sp. z o.o.

Dla tego macie rozmawiać z pracownikami zwracać uwagę na niezgodne z przepisami zachowanie się. A nie upszejmie informować(usunięte przez administratora)

Gothic

Nie polecam pracę z Formel D w Komornikach VGP dla tego że nie potrzebują tam pracowników. Tylko na spotkaniu rekrutacyjnym opowiadają bajki jaka to super praca i wspaniały zespół a w rzeczywistości tak nie jest część ekipy to są porządni ludzie a większość to dupki. Brygadzista i koordynator nie mają zielonego pojęcia jak prawidłowo koordynować pracami na magazynie ale od ciebie wymagają zrobienia wysokiej normy którą można robić w tym wypadku kiedy ekipa jest w porządku.

de_

Hej, czy mógłby mi ktoś opowiedzieć jak wygląda praca na kontroli jakosci w mercedesie? Zaczynam tam prace w tym tygodniu i nie wiem czego się spodziewać :) Jestem też ciekawa jak wygląda atmosfera wśród ludzi.

ijo
@de_

Jaka stawka?

xxx
@ijo

18/h ale wypłaty się nie zgadzają i są wypłacane w mniejszej kwocie niż powinny

@xxx

Dzień dobry, wszystkie wątpliwości co do wypłat, możecie państwo zgłaszać do przełożonego.

rocznik 1976

tak wam młodym źle to co lata 90 że nie ma pracy hmm. masz pecha,przeglądasz gazetę kilka ogłoszeń i nie już aktualne. stoisz w kolejce do urzędu pracy żeby dostać numerek bo wisi ogłoszenie być może zdążę dostać numer telefonu i zadzwonić z budki,wtedy nie było komórek internetu itd. hmm 2 godziny stoisz na swoją kolej,wstrętne baby przeze mnie muszą pracować no daje mi ten numer telefonu jakimś cudem dostaję pracę,i myślicie że będę się skarżył tego i owego.hmm na moje miejsce jest ze 30 osób.

Jsjsjsks

Witam. Byłam zmuszona opuścić tą firmę, ponieważ jest w niej duzo niesprawiedliwości. Są ludzie którzy pracują i są ludzie którzy nic nie robią. Bardzo przykre jest też to że burygdzisci nabijają się z pracowników. Byłam świadkiem i słyszałam co nieco ;) na linii dają tylko i wyłącznie osoby z dłuższym stażem. I muszą stać do samego końca gdzie inni ludzie z formel d wychodzą już za 10, a ci co stoją na linii tylko się denerwują bo inni wychodzą se już szybciej do domu. Miały być zmiany. Ale to tylko obiecanki cacanki. Współczuję bardzo. Nie polecam.

Zainteresowny

Dlaczego się sypie i do jakiego starego odchodzą ?

Pracownik Polaris

Jakiego starego ?

Arczi
@Pracownik Polaris

No starego, lepszego. TD - TŚ Niestety dobre czasy już nie wrócą, a wartościowi pracownicy kończą współpracę. Smutne.

Z_I

Zakończyłam dzisiaj współpracę z FD, wszyscy wiedzą dlaczego i gdzie poszłam. Faktycznie praca czasami jest, czasami nie, ale płacone za 8H:) atmosfera wśród ludzi jest dobra. Bywały dni, gdzie nie wiadomo kto jest moim brygadzista, ponieważ pracę trzeba wykonywać różne i wszędzie, jednak ich też będę wspominać dobrze, potrafią powiedzieć Dziękuję, chociaż im nie zazdroszczę, bo praca niewdzięczna...

@Z_I

Dziękujemy za opinię.

Zostaw merytoryczną opinię o Formel D Polska Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w Formel D Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Formel D Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 87.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Formel D Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 69, z czego 14 to opinie pozytywne, 41 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Formel D Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Formel D Polska Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Formel D Polska Sp. z o.o.