Aon Sp. z o.o.

Opinie o Aon Sp. z o.o.

Roz

Ja mam pytanie po sąsiedzku... Czy wiecie może jaka firma rekrutuje obecnie do Blackstone?

jusi

Jak wygląda praca na stanowisku customer service advisor w dziale benefitów?

kolorowa

Jak wygląda rekrutacja na Junior Accountant?? Warto decydować się na tą pracę? Czym się głównie zajmuje Junior Acc?

Ania z Aon
@kolorowa

Rekrutacja na junior accountant to rozmowa telefoniczna, testy online i na końcu rozmowa w biurze z managerem. Pracuje się głównie na programach emerytalnych. Bardzo analityczna praca, w sam raz dla kogoś po kierunkach ekonomicznych..

obi

Jak wygląda sprawa w działami IT ? Data warehouse itp

1. telefon od rekruterki - umówienie pierwszej rozmowy 2. rozmowa telefoniczna z rekruterką - ustalenie, czy takie stanowisko w ogóle mi odpowiada, trochę trzeba było opowiedzieć o doświadczeniu i podać oczekiwania finansowe. Pół rozmowy po polsku, pół po angielsku 3. rozmowa z menadżerem (online) - najpierw krótki wstęp, czym zajmuje się zespół, później trzeba było opowiedzieć o dotychczasowym doświadczeniu na podobnym stanowisku, później test wiedzy technicznej - odpowiadanie na pytania na bieżąco

1. telefon od rekruterki - czy dalej jestem zainteresowany tą ofertą pracy, kiedy można się umówić na rozmowę. 2. rozmowa telefoniczna z rekruterką - czy wiem, czym zajmuje się firma, dlaczego zainteresowała mnie ta oferta, czy mam doświadczenie na podobnym stanowisku, czy mogę pracować hybrydowo, od kiedy mogę zacząć pracę, opowiedzieć o trudnej sytuacji w pracy i jak sobie z nią poradziłem. 3. rozmowa z menadżerem (online) - jakie jest moje doświadczenie, później kilka pytań technicznych z narzędzi, które są używane w zespole - zadawane na bieżąco, ale był czas na namysł. Później pytanie, czy o coś jeszcze chcę zapytać, oczekiwania finansowe, dyspozycyjność :D

asdfgh

@A.B Możesz powiedzieć ile czasu zajął kontakt po ostatniej rozmowie kwalifikacyjnej? Bo nie wiem na co się nastawiać :)

Paulina

@Jola w swoim komentarzu wspominasz m.in. o złośliwych komentarzach od Aon Hewitt w stronę pracownika. Co masz konkretnie na myśli? Czy spotkały Cię jakieś nieprzyjemności ze strony firmy? Czekamy na Twoją opinię.

Krakus
@Paulina

Mnie spotkały - Na jednym z treningów nie podobało mi się że bez mojej zgody nagrywa się moje reakcje na video a później odtwarza sie je publicznie . Dostałem za to naganę i "plan poprawy" , pozbawiono mnie Premii rocznej i dano ocenę poniżej oczekiwań - pomimo wybitnych wyników w pracy . Złożyłem wypowiedzenie.

Polcia

Czy ktoś mógłby mi przybliżyć jak wygląda praca w customer service? Powiem szczerze, że czytając te opinie już z większym stresem czekam na telefon od nich bo nie wiadomo czego sie spodziewać i jaka atmosfera tak naprawdę tam panuje.

@Polcia

Niestety customer service to linia telefoniczna z Brytyjczykami dzwoniacymi co 5min . Rotacja duza bo mało kto wytrzymuje słuchanie wkurzonych Anglików przez dłużej niż 6 miesiecy

Lillz
@Polcia

To prawda, że zdarzają się trudniejsze rozmowy telefoniczne w Customer Service. Większość jednak jest spoko, nawet często potrafią Ciebie docenić na słuchawce. Praca jest dość ciekawa i rozwijająca - można złapać fajne doświadczenie i iść dalej ;) Atmosfera w zespole jest bardzo dobra .

Paulina

Zauważyłam tutaj sprzeczne opinie. @Skuczenie uważa, że niektóre komentarze budują nieprawdziwy obraz firmy Aon Hewitt. Jak w takim razie według Ciebie przedstawia się firma? Co napiszesz nam o swoich doświadczeniach?

Skuczenie

Nieprawda z tym ctrl c + ctrl v, w centrum finansowym - CoE procesy są bardzo zaawansowane, od robienia prognozowania finansowego, po księgowania, analizy globalne (cały świat), konsolidację, raportowanie, audyt wewnętrzny, podatki, FATCA, ceny transferowe, itd. Budujecie nieprawdziwy obraz firmy.

Weekend
@Skuczenie

Zgadzam sie, ja tez jestem w COE i uwazam ze procesy w zespole w ktorym pracuje sa bardzo fajne i rozwijajace. A jak ktos nie uzywa tam glowy tylko kopiuje i wkleja to raczej za dlugo sie nie utrzyma :) A jak sie znudzi to mozna zmienic zespol - ja tak zrobilam i nadal sie ucze. Trzeba tylko troche wziac sprawy w swoje rece a nie siedziec bezczynnie i narzekac.

Omsoms

Hej wszystkim:) Mam pytanie. Uczestnicze w kilu procesach rekrutacyjnych w kilku roznych firmach. Pomyslnie przeszlam proces w Aonie i proszę zebys zdecydowala czy przyjmuje oferte. Czekam jeszcze na odpowiedz na temat stanowiska, na które bardziej liczę w innej firmie. Jakie są konsekwencje przyjęcia wstępnie przez telefon oferty pracy, a później ewentualnej zmiany decyzji, jeżeli dostałabym lepszą ofertę w innej firmie?? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Nie ta firma!

Yo - nie idz tu, idz gdzie indziej, tutaj HR wymyslaja swoje interpretacje przepisow i nie jest tez tak jak ktos pisal powyzej. Niestety przytrzymuja cale 3 miesiace na wypowiedzeniu. Kodeks pracy mowi 1 miesiac, firma mowi... 3 miesiace i ani dnia krocej. Sa takie przypadki w firmie i wtedy jest bardzo niesympatycznie.

eM
@Nie ta firma!

Warto sprawdzic umowe, ktora podpisales/las. Kazda firma ma prawo do wewnetrznego regulaminu. Jesli w umowie jest zawarta klauzula 3miesiecznego okdesu wypowiedzenia chroni ona Pracownika i Pracodawce. Pozdrawiam M.

yo

witam, dostałam opcje na stanowisko w księgowości, mam ponad 7 lat doświadczenia, dobre referencje, pchać się czy odpuścić? Po Waszych komentarzach mam mieszane uczucia. Miałam 5 k netto ale szukam teraz pracy tak ok 3k na rękę wiadomo jak jest na rynku. Chciałabym wiedzieć jaka jest atmosfera czy w tym dziale można liczyć na wsparcie na początku ? ps. do wcześniejszych postów o wynagrodzeniu - za 1500 w krk da się przeżyć? serio?? taka kwota to chyba 15 lat temu była spoko jako wynagrodzenie. Moi drodzy, zacznijmy się szanować !! Poświęcamy swoje życie dla kogoś! Nasz czas ! Nasze rodziny... Czasami mam wrażenie, że mieszkanie w mieście uniwersyteckim nie jest obiecujące przez zaniżanie stawek... Jestem stąd od zawsze , zawsze samodzielnie , mama nie dawała słoików, drodzy nie róbcie boruty nam Krakowianom i zacznijmy cenić naszą pracę!! pozdrawiam i powodzenia!

Wolna
@yo

Jeśli masz jakąkolwiek inna opcję (ew. nie masz, ale nie przymierasz głodem, nie masz komornika na głowie, kredytu, itp) to poważnie zastanów się nad tym. Odeszłam z tej firmy po dobrych kilku latach pracy. W ciemno. Bo już nie mogłam tego znieść. Nie wiem dokładnie do którego zespołu startujesz, bo różnie tam bywa z przełożonym i zespołem, ale jednego jestem pewna, jeśli masz 7 lat doświadczenia, to tu się za wiele nie nauczysz (jeśli cokolwiek??). Sztywne procedury, gł kopiuj-wklej. Może uczyć się będziesz przez pierwsze 2-3 miesiące bo wszystko będzie nowe i świeże (jeśli używasz szarych komórek bardziej niż mniej, to po 2 miesiącach ogarniesz i będziesz się nudzić umysłowo, bo na nadmiar wolnego czasu narzekać nie będziesz - roboty od groma bo nie ma kim robić). Jedyny plus jaki mogę tej firmie dać ( po tych wszystkich latach) to przyciągają pakietem benefitów (ubezpieczenie medyczne jedno z najlepszych jakie widziałam (chyba ze zmienia umowę jak ta się skończy); kafeteria, dodatki dla matek itp) ale poza tym.... Nie oczekuj zbyt wiele.

SAP Monster
@yo

Hej Yo, Zgadzam się z Tobą - trzeba się szanować. Wiadomo, że jeśli komuś bardzo zależy na pracy to zgodzi się na niższą stawkę. Ale w przypadku korporacji - naprawdę stać ich na to, żeby płacić ci górne widełki a nawet więcej. Jeśli chodzi o Twoje pytanie czy brnąć w to czy odpuścić - Twoja decyzja. Pamiętaj tylko, że to jest outsourcing - serwis musi być dostarczany klientowi ponad wszystko. Jeśli twój zespół zostanie zdziesiątkowany wypowiedzeniami to musisz liczyć się z tym, że to odbije się na tobie i to mocno i pewnie na długo. Ja mam teraz taką sytuację - nadgodziny to norma, duża presja, kiepskie zarządzanie bardzo młodego managera a praca musi zostać wykonana, żeby firma wywiązała się z kontraktu. Managerowie wolą zrzucić obowiązki 2 osób na jedną niż zatrudnić na czas brakującą osobę. Byłam w takiej sytuacji kilka razy ale to, co dzieje się teraz w moim zespole to już kpina. Dlatego odchodzę. Praca może być fajna, zwłaszcza jeśli masz fajny zespół i trafisz do stabilnego klienta. Ale bardzo łatwo jest się naciąć (jak wszędzie z resztą). Ogólnie, firma ok na początek i są szanse na awans, ale można też utknąć jeśli zespół się nie rozwija a im dłuższy staż pracy tym lepiej się rozglądać za czymś innym. Co ważne, managerowie raczej nie walczą o utrzymanie doświadczonych pracowników, którzy tak naprawdę ciągną zespół. Tendencja jest taka, że mniej doświadczone osoby po odejściu tych bardziej doświadczonych są zmuszane do szybkiego ogarnięcia się i przejęcia obowiązków. Awans często przychodzi dużo później. Starałam się być obiektywna, chociaż nie ukrywam, że jestem teraz trochę rozgoryczona tym, co podziało się w moim zespole. Pozdrawiam i powodzenia!

Paulina

@zestresowana przed rozmową kwalifikacyjną polecam zapoznać się z informacjami na temat firmy, do której aplikujesz. Na blogu GoWork.pl możesz również znaleźć pomocny artykuł "3 wskazówki, dzięki którym lepiej zaprezentujesz się na rozmowie kwalifikacyjnej" - http://www.gowork.pl/blog/3-wskazowki-ktore-pozwola-lepiej-wypasc-na-rozmowie-kwalifikacyjnej/

zestresowana

@A.B Cześć, aktualnie jestem przed rozmową kwalifikacyjną i mam pytanie, ile osób było obecnych podczas Twojej rozmowy? Może jakieś rady dla nowicjuszki w sprawach rozmów kwalifikacyjnych? :D

@Zenujaca jestes Mysle, ze to troche nie na poziomie mowic takie rzeczy...zenujaca jestes? Co to za jezyk

A.B

Język reprezentuję jej klasę,ciekawe ile ONA chce zarabiać , ja się tym totalnie nie przejmuje, tymbardziej że widać iż ta Pani nie widzi różnicę pomiędzy Nick'iem a komentarzem. Ale faktycznie jest żenująca bo raz że cóż ta kobieta wie o mnie. Widać że już nawet własnej opini nie można dać

zeujaca jestes
@A.B

Jeżeli takie osoby jak Ty istnieją, to nie dziwię się, że pracodawcy w Polsce wykorzystują pracowników. Myślisz krótkowzrocznie, jak typowa lampusiara - mam 1500 zł na rękę i jest super, a znajdę sobie faceta to będzie mnie utrzymywać.... Współczuje ci.

Janna
@zeujaca jestes

Wynajem mieszkania kosztuje tylko 1000 zł. A jak dalej żyć?

Zniesmaczona nieco
@zeujaca jestes

Rozumiem, ze kazdy moze miec swoje zdanie, ale zeby zaraz wyzywac kogos od lampusiar i takich co szukaja tylko bogatych facetow, to chyba jednak troche kiepsko, tym bardziej nie znajac tego kogos? :)

Rdw
@A.B

A.B wiesz może ile osób chcą przyjąć na to stanowisko, które Ty dostałaś? też będe miała rozmowę kwalifikacyjną właśnie na to stanowisko, dlatego pytam.

zenujaca jestes
@Zniesmaczona nieco

Zasłużyłą - szczyci się, że za 2100 sobie radziła, tak jakby fakt, że ktoś za wyższe wykształcenie i znajomość CO NAJMNIEJ jednego języka obcego żądał więcej bylo dowodem na roszczeniowość gagatka. Nie każdy liczy na utrzymywanie przez "fagasa".

AK
@A.B

Jestem tam poltoraroku i jest dobrze. Baw sie pysznie.

Babe

Uwaga może kogoś uchronię od fatalnej pracy- Aon poszukuje obecnie Trainee in Background Check Team- obowiązki opisane na stronie nie dotyczą stażysty / ki tylko regularnego pracownika. W rzeczywistości stażysta zajmuje sie wprowadzaniem danych do Excela caly dzień oraz raportami(moga sie one wydać fascynujące i rozwijające przez 1 godzinę potem ten proces odbiera nadzieje) oraz zajęciami typu kopiuj wklej i na pewno niczego sie tam nie nauczy. Pisze o tym bo jeszcze w czasie gdy bylam w Aon dobrze wiem do czego poszukiwano osoby do tego zespołu na stanowisko trainee. Porzućcie nadzieje wszyscy którzy tam sie zglaszacie.

Babe2
@Babe

A czego oczekujesz od stanowiska trainee? :)

@Babe2

Nie chodzi o moje oczekiwania :) tylko o niezgodny opis stanowiska z zadaniami rzeczywistymi :)

@Babe

Droga Aniu (czy @babe jak sie tu do siebie odnosisz). Jak wszyscy wiemy zasialas ogromne spustoszenie w zespole Background Check. Bylas osoba, ktora ustawicznie narzekala. Najpierw na poprzednia prace potem na prace w naszym zespole. Twoj opis jest ZUPELNIE nietrafny i przede wszystkim mija sie z prawda. Owszem, stanowisko stazysty wiaze sie z ograniczonym zakresem obowiazkow ale skad pomysl ze kopjuje i wkleja? Nie ma w zespole nawet takiego procesu, ktory tak wlasnie by wygladal. Nie wiem skad u ciebie tyle zawisci i frustracji. Nie wiem tez, skad taka potrzeba ich uzewnetrzniania. Przyszlas do naszego zespolu z wlasnej, nieprzymuszonej woli. Co wiecej, zasialas tak ogromna doze niegatywnych emocji, ze przez cala swoja kariere czegos takiego nie widzialam. Nigdy jeszcze zespol nie zjednoczyl sie przeciw JEDNEJ osobie jak przeciw tobie. Co chyba wystarczajaco swiadczy o twoim podejsciu do pracy czy ludzi. Zycze ci zebys kiedys odnalazla odrobine szczescia, no chyba ze wylewanie frustracji i oczernianie innych jest twoja pasja, no to wtedy chyba nie mamy o czym mowic...

Martyna
@Kasia

Nie za bardzo wiem kim jest ta Ania ale chciałam aplikować na stanowisko stażysty w tym zespole i ciekawi mnie czy rzeczywiście caly zespol jednoczyl sie przeciwko jednej osobie tzn. Czy zespol jest tak zgrany? :) to na pewno pozytywna cecha tej pracy :)

panda
@Kasia

hahah WIEKSZOSC procesow w Aon tak wyglada , wiec nie sciemniaj . I wcale sie jej nie dziwie ze narzekala - bo to jest oglupiajaca robota. I bardzo przepraszam ale co to znaczy ze zespol zjednoczyl sie przeciwko pracownikowi ?? przeciez to jest mobbing w czystej postaci !! to tak pod rozwage dla myslacych ludzi - jak szukacie pracy to wszedzie tylko nie Aon - teraz macie juz czarno na bialym jak tam jest. a jeszcze wyzej ktos napisal ze 1500 to bylo spoko 15 lat temu - no i mniej wiecej tyle wpadalo mi na konto w 2002 :):) . z tym ze piszemy nie rob PORUTY - a boruta to taki diabel :)

Jola
@panda

Tak, w tym zespole jest mobbing. Niestety takze w postaci managerki.

Olka

Czy ktoś wie jak wygląda system podwyżek (jesli sa) oraz czy są dodatki za języki bądź zajecia z lektorem z j.angielskiego.

x

stanowisko juniorskie a rekrutacja jak do NASA...

Paulina

@A.B gratulujemy! Dziękujemy również za bardzo szczegółowy opis przebiegu Twojej rozmowy kwalifikacyjnej. Może być to bardzo przydatne dla przyszłych kandydatów. Koniecznie podziel się z nami swoimi wrażeniami po pierwszych dniach pracy.

A.B

Hej, Ja się właśnie dostałam do AON Pierw miałam zaproszenie na rozmowę telefoniczną - wysłałam Cv 29.04 zadzwoniła Pani ok 10 4.05. W poniedziałek miałam ok 25 minutową rozmowę -Co wie pani o firmie -jakie cechy wg Pani powinien mieć taki pracownik(Junior data admnistrator) - What means to you Teamworking -Jaki jest idealny pracodawca -dlaczego Aon -jak działa na mnie duży workload -pytanie o oczekiwania finansowe oraz dostępność. Potem dostałam zaproszenie na drugi etap -31 pytań z EXCEL -teoria - co się stanie jeśli...,nic do liczenia -3 testy z języka angielskiego od A1 do c2 były pytania (abcd plus czytanki) 20 zadań analityczn0-matematycznych -z ang miałam 90% ipo 51 z poprzednich. Kolejny etap - rozmowa z native speakerem -taka pogadanka o wszystkim i o niczym(wynik B2+). W środę miałam rozmowę z lekorem a w czwartek zaproszenie do siedziby na poniedziałek. - same pytania sytuacyjne - tu radzę się mocno przygotować. 1.Dlaczego AON 2.jak sobie wyobrazasz dzien pracy 3.Ktore cechy pomoga mi wpracy 4.jak zarzadzam czasem pracy/zadania (priority management) 5.Jak radze sobie z deadlinem i presja czasu.stresem? 6.Sytuacja kiedy sie spozniłam z zadaniem(nie ma takich)!!! 7.Jak reaguje co robie jesli cos mi nie wychodzi. 8.Pytania o Cv(zainteresowania ,obowiazki). Rozmowa trwała około 45 min. Bardzo przyjemnie było i 1.06 czerwca zaczynam pracę.

panda
@A.B

HEJ, "pierw" to powiem ze wspołczuje , ze tam zaczniesz pracowac :) no ale moze dla niektorych to jest jakas opcja na przezycie. Ale po kolei : --co pani wie o firmie ? no wiem ze firma sprzedała poł firmy i ze teraz juz nikt nic nie wie co bedzie :) --jakie cechy powienien miec junior = musi byc biegly we wciskaniu ctrl+c oraz ctrl+v :) itd itp . Natomiast najbardziej zaieebbiste jest pytanie o oczekiwania finansowe - to powinno byc karalne - bo to jest jawne szukanie tego kto zawola mniej - w UK w kazdym ogloszeniu sa podane widelki placowe ale AON w PL postanowil zrobic licytacje na najtanszego pracownika:). Taka drobna porada - AON zwykle zaproponuje Wam 100 PLN mniej niz wasza dolna granica ( wiele osob i tak sie zgodzi) lub jak bedziecie asertywni i nie podacie ile chcecie zarabiac to juz nie zadzownia. podobnie jak podacie za duzo to tez nie zadzwonia - wiec powodzenia w zabawie w kotka i myszke :) Tak naprawde to niewazne co wyjdzie w testach i co odpowiesz na pytania na rozmowie - to jest sciema - maja takie braki w ludziach ze wystarczy ze dobrze mowisz po ang i juz mozesz zaczynac prace - problem tylko ze jakos dziwnym trafem po paru miesiacach kazdy odchodzi :)

@panda

Umiejętności juniora :) the best :) I zupełna racja - nic więcej nie trzeba umieć :)

@panda

Dostałam tyle ile chciałam,fakt ze inny dział. Ja pracą nie gardzę i nie eybrzydzam nie mam rodziny ani 1500 zl raty wiec 2500 na reke to w sam raz w porównaniu do poprzedniej. Co do płynnego ang i 2100 na reke nie netto to akurat byłam w takiej a nie innej sytuacji wiec brałam prace i nie żałuje. Super ludzie i team leader gdyby nie rozwiazanie projektu i zespolu nadal bym tam byla. Ja nie mam wygorowanych oczekiwań. I szczerze akurat nigdy nie zwracam uwage na negatywne opinie -bo inaczej od roku byłabym bezrobotna. Wiadomo jak ktos ma samochod(ja nie) czy meza i mieszkanie 1500 rata to wiadomo ze 2500 to zarty. Ale znam ludzi co nawet przy 1500 (usunięte przez administratora) zyli w krakowie.

zenujaca jestes
@A.B

W sześć osób, w jakimś PRLowskim slumsie :) Fjane życie za 1500 zł.

@zenujaca jestes

w sześć osób? hahah sorry ja mam tylko jedną osobę na mieszkaniu i mega jedynkę w centrum niemalże. I na życie mam tyle że do końca miesiąca zawsze byłam na plusie. 2100 na rękę ale nigdy sobie niczego nie odmówiłam - od ubrań po kosmetyki za 100-150zł czy "wyższą" kulturę- operę itd). TO ZALEŻY od tego jak się ospodaruje kasą, znam osoby co za 1400zł na rekę dały radę na super wakacje odłożyć. KOBIETO POPRAW Swój Język - nawet znajomi Koreańczycy piszą lepiej niż TY .

Zostaw merytoryczną opinię o Aon Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Aon Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Aon Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 81.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Aon Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 40, z czego 3 to opinie pozytywne, 28 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Aon Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Aon Sp. z o.o. napisali 9 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Aon Sp. z o.o.