logo Aon Hewitt

Aon Hewitt

Kraków

Opinie o Aon Hewitt

Confused 2017-04-02 20:29
Wystarczyłaby odpowiedź bez wykrzykników, ale dzięki.
Paulina 2017-04-03 11:32
@KK, dziękuję za tak szczegółową ocenę. A na jakim stanowisku jesteś zatrudniony?
nk 2017-04-03 18:16
ile czekaliście na odpowiedź odnośnie przeprowadzonej rekrutacji?
skye 2017-04-03 21:43
W moim przypadku dokładnie 3 dni robocze.
Zaproszono mnie po testach i rozmowie z nativem na rozmowę z managerem w siedzibie na Armii Krajowej. Czy wiecie jak taka rozmowa wygląda? Wiem o co mogą mnie pytać, ale jak inni wspominają swoje rozmowy z team leaderem czy też managerem? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Paulina 2017-04-04 09:24
A co możesz powiedzieć o wcześniejszych etapach rekrutacji, które przeszedłeś? Czy jakieś pytanie szczególnie Cię zaskoczyło? Może chciałbyś się podzielić radami z przyszłymi kandydatami.
Confused 2017-04-05 11:44
W niedziele wyslanie cv, w poniedzialek umowienie na rozmowe telefoniczna z rekruterem na poniedzialek w kolejnym tyg. W tyg nr 2 w poniedzialek rozmowa z rekruterka, we wtorek wypelnienie testow, a w srode rozmowa z nativem. Do tej pory to lacznie 1,5 tygodnia.
Babe 2017-04-05 14:29
De Dodam jeszcze kilka smaczków jako ze jestem na okresie wypowiedzenia co do moich zadań - mysle ze tak byc nie powinno ze pracownik na okresie wypowiedzenia dostaje najgorsze zadania , inne noz reszta zespołu aby ich odciążyć - tzn.wprowadzenie tysięcy pracowników do pewnego programu - polega na 4 kliknięciach i wpisaniu dwóch rzeczy - przy 100 praciwniku umysł się wyłącza a przy 500 czujesz ze zaśniesz i nie wytrwasz a przes Toba jeszcze kilka tysiecy- klepanina gorsza niż wsYstkie inne kejsy.
Druga rzecz, caly zespol poza mną dostał pozwolenie na prace z domu- mimo ze mam dostepy i juz z domu pracowałam.
Innymi slowy- pracownika na wypowiedzeniu się każe.
Taka polityka....
Paulina 2017-04-05 14:48
@Babe, a długo byłeś zatrudniony w Aon Hewitt? Co możesz powiedzieć o plusach pracy w tym miejscu?
Babe 2017-04-05 17:56
5 miesięcy
Jesli chodzi o plusy to wyplata zawsze na czas i dla mnie 2800 zl netto są wystarczające bo mam je tylko na swoje potrzeby (ciuchy kosmetyki obiad w pracy) ale wydaje mi sie ze samotna kobieta nie utrzymalaby sie na wysokim poziomie z tej pensji
Wiec do plusów wynagrodzenie i tylko tyle :)
Daisy 2017-04-06 14:22
Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze lepiej byc z polecenia. Na przyklad moje CV zaginelo, ale znajoma, ktora mnie polecala zapytala w HR i na drogi dzien juz do mnie dzwonili.
U mnie to wygladalo tak, ale wiem, ze raczej aplikanci z polecenia sa brani pod uwage jako pierwsi.
Nk 2017-04-07 07:54
Jakie masz szanse osoba ma dane środowiska bez doświadczenia ? Czy to jest problem aplikując ?
Paulina 2017-04-07 10:15
@Daisy, a jak wygląda taki system rekomendacyjny? Czy osoba polecająca dostaje jakiś dodatek do pensji?
NK 2017-04-07 11:34
Jak długo trwa background - check?
Babe 2017-04-07 14:45
2-4 tygodnie
Babe 2017-04-07 14:50
Ja powiem ze tak jest dodatek od 1000 zl( za stazyste) przez 3000(za zwykłego pracownika) do nawet 10 tys za managera ale ale...sa warunki...osoba musi przejść 3 miesięczny okres próbny i dostać umowę na czas nieokreślony i osoba która rekomenduje tez musi oczywiście pracować w aon
dodatek do pensji przychodzi dopiero po 4 miesiącach czyli jesli przyszłaś do firmy w styczniu i od razu zarekomendowałaś kogoś i ta osoba zacznie od 1 lutego to 1 maja jesli podpisze umowę to dostaniesz wypłatę w czerwcu dopiero czyli po pól roku pracy w sumie najszybciej się da otrzymać taki dodatek.
Babe 2017-04-07 14:50
Dean 2017-04-07 21:06
Czy mógłby ktoś opowiedzieć jak wygląda rozmowa z managerem/team leaderem, gdy dostało się już zaproszenie? Mam się stawić w biurze na Armii Krajowej.
nk 2017-04-08 10:28
standardowa rozmowa rekrutacyjna - pytaja o doświadczenia, motywację do pracy i sprawdzą znajomość języka angielskiego.
Dean 2017-04-08 16:00
Wiadomo po jakim czasie dają odpowiedź?
Lillz 2017-04-08 21:10
Ja dostałam odpowiedź na drugi dzień.

Rozmowa była dość luźna i miła. Menadżerowie opowiadali dużo o zespołach i o specyfice pracy. Interesowała ich osobowość, to jak reaguję na stres oraz jak radzę sobie z presją czasu i trudnym klientem. Tutaj oczekiwali konkretnych przykładów sytuacji oraz jak się z nich wybrnęło ;) Pytali również o to, co rozumiem przez 'good customer service', a co przez 'bad' :) Na koniec była część praktyczna - czyli rozmowa telefoniczna z kimś, kto podszył się pod klienta.
Dean 2017-04-08 23:43
Czyli wynika z tego, iż w zależności od stanowiska na jakie się ktoś ubiega rozmowa i "zadania" w trakcie mogą być całkiem różne.
Dean 2017-04-08 23:45
Pytanie o ubiór. Rózne z tym dress code bywa w korporacjach, ale chyba standardowo lepiej przyjść ubranym elegancko.
Dużo osób z Tobą było, czy tylko sama byłaś na tej rozmowie?
Lillz 2017-04-09 00:26
Ja wybrałam opcję smart-casual. Tak też widzę, że ubiera się większość ludków u nas na piętrze ;)

Na rozmowie byłam sama. Na jakie stanowisko startujesz?
Dean 2017-04-09 10:06
Personal assistant, choć aplikowałem na inne, ale po rozmowie z nativem zapraszając na rozmowę z managerem zaproponowano mi to pierwsze stanowisko. Jako, że byłem w trasie to nie słyszałem za bardzo Pani, która dzwoniła, więc szczegółów nie dosłyszałem, ale domyślam się, że to standardowe stanowisko asystenta. Droga Lilz czy mogłabyś opowiedzieć coś więcej - jeżeli wiesz oczywiście - na czym polega to stanowisko, czym się Ci ludzie zajmują, oprócz podstawowej pracy biurowej? Z góry dzięki.
Dean 2017-04-09 10:19
Mam jeszcze jedno pytanie. Jako, że rozmowa odbędzie się w budynku na Armii Krajowej to czy oznacza to, że to właśnie tam by się pracowało?
grudnik 2017-04-09 10:41
skoro długo nie dzwonią to znaczy, że znaleźli kogoś innego na dane stanowisko? czy są zawaleni robotą?
Babe 2017-04-09 11:04
Tak na pewno
Dean 2017-04-09 12:22
W sumie bardziej odpowiada mi lokalizacja na Armii Krajowej, bo wysiadłbym dosłownie pod pracą z autobusu. Czy oni podają stawki jakie proponują? Dobrze by było, gdyby dali znać w ciągu kilku dni odpowiedź, żeby wiedzieć na czym się stoi.
Dwm 2017-04-09 12:37

Dean, zadajesz multum pytań. W czwartym kwartale 2017 czyli za ok pol roku firma zlikwiduje swoje biura na dekerta i armii krajowej o przeniesie się do Enterprise Park przy powstańców na przeciwko tandety.
Dean 2017-04-09 15:32
Po to jest ten portal, by zadawać multum pytań. Dlaczego naprzeciwko tandety?
dwm 2017-04-09 16:20
Tylko zachowujesz się tak jakbyś oczekiwał znaleźć odpowiedź na każde pytanie - to forum internetowe, zadawanie tak szczegółowych pytań jest bez sensu. A swoim pytaniem "Dlaczego na przeciwko tandety" udowadniasz, że jesteś leniem i nie chciało ci się tego wątku przeczytać.

Aon będzie przy ulicy Powstańców Wielkopolskich, dokładnie budynek E w "Enterprise Park". Dlaczego? A dlaczego nie? Ktoś poszedł po rozum do głowy i pomyślał, że utrzymywanie dwóch lokalizacji jest bez sensu. Teraz będzie jeden biurowiec dla całej firmy. Zważywszy na to, że np. centrum finansowe będzie się jeszcze BARDZO MOCNO rozwijać - jest to fantastyczna decyzja. Jeśli więc wybierasz pracę pod kątem lokalizacji i liczysz na Armii Krajowej - to się przeliczysz.

Na stanowisku PA będziesz klasyczną sekretarką, ustalanie spotkań, bookowanie salek, onboarding nowych pracowników, zarządzanie kalendarzem szefa - nic ambitnego i godnego uwagi.
Dean 2017-04-09 17:16
dwm obrażając kogoś pokazujesz brak klasy i kultury. To jest forum i zadawanie każdych pytań ma sens. Jeśli nie chcesz odpowiadać, nie musisz i nikt nie zmusza Cię do odpisywaia. Takie zachowanie świadczy o Tobie nie o mnie.
dwm 2017-04-09 17:44
To jest forum i ludzie umieszczają tu odpowiedzi, po to by nie były zadawane dwa razy te same pytania, fakt, że aon zmienia lokalizacje, jest zamieszczony na stronie 3 tego wątku.
Jeśli czujesz się obrażony, to oznacza że masz ku temu powody.
Dean 2017-04-09 18:05
Kończę z Tobą dyskusję, bo masz problemy czytania ze zrozumieniem. Pozdrawiam.
dwm 2017-04-09 18:55
Nie, to Ty nie czytasz ze zrozumieniem i aplikujesz na stanowisko sekretarki.
lilka 2017-04-09 19:47
dwm wyluzuj troche bo chyba ci nerwy puszczaja nikt ccie nie prosi bys odpisywal czy wchodzi tu jak ci nie pasuje.

Bebe jaktam okres na wypowiedzeniu dalejt ak zle?
Lillz 2017-04-09 20:09
Myślę, że jest duża szansa, że chodzi o ofertę pracy przy Armii Krajowej. Nie mam pewności, co do tego, czym konkretnie zajmuje się Personal Assistant. Jak będziesz po rozmowie, to daj znać na forum jak poszło i czego się dowiedziałeś :) Co do stawek - dowiesz się dopiero, gdy zadzwonią już do Ciebie z ofertą pracy.
Kasia M. 2017-04-09 20:14
Ja jestem taka sekretarka wlasnie i pogarda z jaka piszesz o tym stanowisku jest oburzajaca.jestem ciekawa jakie to wazne stanowisko dmw piastujesz ze z gory patrzy na sekretarki.
Dean 2017-04-09 21:58
Super, dziękuję bardzo za odpowiedź. W takim razie, rzeczywiście roztrząsanie na tym etapie kwestii wynagrodzenia nie ma sensu skoro dopiero po zaoferowaniu pracy się o tym decyduje.
Na pewno opiszę swoje wrażenia z rozmowy jak już po niej będę, może komuś się coś przyda kiedyś.
Daisy 2017-04-10 08:04
Tak dostaje, jest to zroznicowana kwota w zaleznosci na jaki poziom sie kogos poleca, ale mysle, ze warto bo przynajmniej Twoje CV nie zaginie, a wrecz moze byc przychylniej rozpatrywane :) (aha, nie sa to jakies zawrotne kwoty... wrecz smieszne) :)
Paulina 2017-04-10 12:04
@Babe, @Daisy bardzo dziękuję za informację. Może być to cenne dla przyszłych kandydatów.
alessandra 2017-04-11 14:16
hej na facebooku firma powstawiala kilka filmików z meczy oraz imprezy firmowej, mnóstwo zdjęć z imprez, spotkań, gier drużynowych itp. Jak to rzeczywiście wygląda? Na tych materiałach wydaje sie,ze ludzie dobrze sie bawia i integruja, ale czy tak rzeczywiscie jest, to mnie ciekawi. Tutaj pojawiły się zarzuty o brak koleżeńskości i integracji, dlatego trochę ten obraz mi się tu kłóci.
zaintrygowany 2017-04-18 14:03
hej, mam pytanie, jakie mniej wiecej zarobki sa w aon na stanowisku "junior data administrator"? Bardzo mnie to interesuje, poniewaz w czwartek mam 1 rozmowe, z angielskim nie mam zadnego problemu, wrecz przeciwnie, bardzo plynnie sie wypowiadam. Z tego co wiem jest to praca z excellem na poziomie intermediate z czym tez nie mam problemu. Ktos wie ile mniej wiecej mozna za to dostac? Ucieszy mnie kazda kwota od 2000 netto na poczatek ^^
Zainteresowana 2017-04-19 10:46
Czy wiadomo co stanie się z pracownikami działów benefitowych po sprzedaniu tych interesów przez AON firmie Blackstone? Chodzi mi o to czy cała struktura, łącznie z biurami i pracownikami zostanie, a zmieni się tylko właściciel i nazwa (jak to było w Krakowie w przypadku Intelenetu -> Serco) czy też ludzie mogą stracić pracę? Widzę, że rekrutacje na stanowiska do tych działów nadal się pojawiają, ale czy jest sens aplikować do czegoś co zaraz się zwinie? Ktoś coś wie? Bęę wdzięczna za informacje
Paulina 2017-04-19 14:09
@alessandra zgadza się. Firma na bieżąco zamieszcza aktualności. O tym, co dzieje się w firmie, jak wygląda praca możemy dowiedzieć się między innymi z fanpaga Aon Hewitt: https://pl-pl.facebook.com/AonPolandCareers/
Pracus 2017-04-20 23:17
z tego co wiem to 2800 netto to norma ....
lena221 2017-04-25 23:40
Czesc,
Ile moze zarobic specjalista w dziale HR (Mobility)? 5+ lat doswiadczenia.

Dzieki!
Beata 2017-04-26 19:22
Tez z checia poznam odpowiedz. Ktos cos wie o sprzedazy?????
Arkadin 2017-04-26 23:11
Lena221 Mysle, że to zależy czy masz doświadczenie w tym całym mobility - wiem, że ten zespół jest w miarę nowy powstał chyba w 2016 z tego co słychać na Open Space szukają kogoś kto ma z tego zakresu wiedzę i doświadczenie ( chyba kolejna doświadczona osoba im odchodzi) ale jak ksztaluja sie zarobki ciężko powiedzieć. Zależy od doświadczenia i umiejętności negocjacji pewnie - jeżeli masz dosw w tej branży mniej więcej wiesz ile mozna zarabiać ( to chyba wciąż dość specyficzna działka w Krakowie) dodaj min 500 zł do tego co masz obecnie - na dobry początek mozna zacząć od tego :)
Soniaczek 2017-04-27 23:43
A wiesz cokolwiek więcej o tym zespole, jak duzy jest, jaka atmosfera? Widziałam to ogłoszenie do global mobility i wygląda to bardzo fajnie i z opisu mi dość pasuje, ale zastanawiają mnie te odejścia, skoro piszesz o kolejnym, zwlaszcza że z tego co piszesz zespół dość młody.
Zostaw swoją opinię o Aon Hewitt - Kraków
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Aon Hewitt