ROCA Polska

Opinie o ROCA Polska

Lena

Cześć, Firma Roca bardzo rzadko wystawia oferty na stanowiska biurowe w Gliwicach. Wszystko rozchodzi się między znajomymi?

Beata
@Lena

No faktycznie - firma ROCA akurat teraz nie rekrutuje na stanowiska biurowe, ale z tego co widziałam, to mają teraz wiele innych, bardzo ciekawych, ofert pracy. Zresztą, sama sobie zobacz - podaję Ci link: https://www.roca.pl/o-roca/dolacz-do-nas Może zdecydujesz się na którąś z tych propozycji?

Poker
@Lena

A to dla tego, że prawdziwa rekrutacja i prawdziwi specjaliści kosztują... Jacek nikomu nie chce płacić...

Bat out of heel.

Logotypem firmy powinno być słowo KŁAMSTWO. To właśnie najlepiej odzwierciadla jej ułomną, w każdym aspekcie działalność. Tu zaczyna się kłamstwa podczas rekrutacji, dalej jest ono podstawą całej produkcji, a kończy się na bublu, który trafia na sklepową półkę. Pozostańmy na produkcji. Warunki niezgodne z żadnymi normami. Służba BHP, przypomina kota, który długo kopie w żwirku, a kupa zostaje na wierzchu. Nie w smak mu brak maski, ale nie widzi aroganta, który jeździ ludziom niemalże po stopach, przy tzw. wymianie form. Normy... Zacytuje szefa odlewni: ,, normy nie są od tego, by je obniżać". Wynagrodzenie.... Zawsze podliczone na niekorzyść. Premia za tzw. chorowanie na hali, trąci metodami formacji w czarnych mundurach z IIwś. Awanse? Chętnym dam wzkazówkę: chcesz awansować, nawieź kilka blach weselnego ciacha do biura kierowników. Sprawdzone. Całkiem poważnie. To (usunięte przez administratora)

@Bat out of heel.

Dziękujemy za Pana/Pani uwagi. Służba BHP nie zawsze jest w stanie zauważyć wszystkie problemy i sytuacje, jakie mogą się pojawić a zatem jeżeli wie Pan/Pani o jakichś potencjalnych zagrożeniach uprzejmie prosimy o kontakt (może być anonimowy – do skrzynki kontaktowej HR). Chcemy zapewnić, iż bezpieczeństwa pracowników jest jednym z najważniejszych zadań stawianych managerom, służbom BHP i każdemu z pracowników. W tej kwestii nie możemy zgodzić się na żadne kompromisy. Prosimy również o szczegóły związane z Pana/Pani problemami z informacją przekazaną na etapie rekrutacji i jeżeli rzeczywiście coś przeoczyliśmy chętnie to skorygujemy, poprawimy, wyjaśnimy lub w inny sposób się do tego odniesiemy. Co do wynagrodzenia – proszę zgłosić się niezwłocznie do Działu Metod i Czasu Pracy a następnie do działu Kadr w celu wyjaśnienia jakichkolwiek różnic. Jesteśmy dumni z szybkiego rozliczania płac a jeżeli jakieś błędy się pojawiają to zawsze wyrównujemy ewentualne różnice.

GANNI

Formułka niczym z Sexmisji

Lukas
@Bat out of heel.

Co do masek to jest jakaś paranoja. Na co to komu. Gdy wchodzi się na zakład od momentu wprowadzenia zniesienia zasłaniania twarzy na zewnątrz ochrona wogóle nie kontroluje temperatury. Ja rozumiem nie trzeba mieć maski to jesteśmy na zewnątrz. Ale wtedy ochrona powinna kontrolować temperaturę tak jak poprzednio ręcznym termometrem laserowym. Lub ten skorygować by nie wyskakiwał komunikat o braku maski. A tak ludzie wchodzą i w dipie wszystko mają. I po cholerę BHP-owiec zwraca uwagę na brak maski jak i tak jeśli ktoś jest zarażony to i tak to rozniesie. Nie panujecie nad niczym w firmie. Jedynie to tylko to aby tabelki w exel-u się zgadzały. Ot to cala filozofia firmy, aby aby centrala w Hiszpanii była zadowolona, i nie miała powodu robić nagłej wizyty w Polsce (bo wtedy to nagle cała firma jest skrupulatnie czyszczona, naprawiana i nawet żółte linie są malowane na nowo). Wszystko robione na pokaz, normalnie ta firma to rodzaj czarnego kabaretu.

Poker
@Bat out of heel.

Kłamstwo to niestety prawda. Sam dyrektor generalny o to dba. Jego słowo i uścisk dłoni nie mają absolutnie żadnej wartości. Człowiek bez honoru. Na szkoleniach usłyszysz, jakim trzeba być wszechstronnym a faktycznie oczekuję się od Ciebie, że nie będziesz umiał policzyć własnej wypłaty i porównać jej ze średnią rynkową. Dobre strony firmy też oczywiście są ale pracujemy głównie dla pieniędzy.

10000piesszklif

Czemu nikt puntów nie ma, skoro co dzień każdy wykonuje swoją pracę, a o niej pk aktywności leci....

Elo

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna?

@Elo

Rozmowa? Masz 2 ręce, 2 nogi=do roboty

Cejrowski

Warto się przyjąć do pracy w roca? Są jeszcze jakieś ciekawe firmy w okolicy?

Czy w ROCA Polska jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Zsdz

Nie

Xyz

Witam czy są przyjmowane osoby bez doświadczenia ?? Proszę o odpowiedź pozdrawiam

Abc
@Xyz

Nie tylko po wyspecjalizowanej szkole ceramicznej ????

Pytaj

Tak są

OLI
@Xyz

Siema jak masz branzoletki na nodze odrazu wjeżdżasz na salony roci i placa 10 na łapę

yxz

jakie są zmiany na różnych stanowiskach?

olo
@yxz

Wbijaj na odlewnie. To teraz najlepszy dział, przynajmniej tak mówią. Reszta działów jest traktowana jako działy malo istotne. Takie niestety tworzy się na fabryce wrażenie.

Krisu

Hey szybka piła ile dostanie na łapę nowo przyjety?

Odlew
@Krisu

3k

Jak wygląda sprawa grafiku w ROCA Polska. Czy pracodawca idzie na rękę?

maks

Grafik masz ułożony przeważnie na cały rok. Ewentualne wolne to już ustalasz odpowiednio wcześniej z Brygadzistą i Kierownikiem i przeważnie nie ma z tym większego problemu. Chyba że już ktoś z twojego działu w tym samym czasie załatwił sobie wolne to wtedy raczej nie ma szans otrzymać w tym terminie.

Cziczarito

Co do bułek to faktycznie liche są, zazwyczaj na nockach (czerstwe, zbite) . Zgadza się, że niektórym osobom to jakbym widział to juz bułki by nie zobaczył za te wrzucanie do kosza. Jeśli chodzi o podwyżki to owszem chyba norm. Na szkliwierni to jest jakiś kosmos. Na początku roku wyganiali na eski lub e (tzw. Setki) a teraz nie chcą cię puścić na wolne. Młodych pracowników to już dawno nie widziałem. Chcą zalatac dziury starymi czyt. 2 lata pracy wzwyż. Niby firma ma jakiś kryzys a kibli od groma. Tak strasznie wysokie normy, że siadają plecy itd. Owszem ludzie pracują...do czasu. Nie ma w ogóle z kim na ten temat pogadać bo nic to zupełnie nie da. Bo przecież na fajrant każdy w pręta leci. A drapanie robota zafree przez 20 lat??? Pewnie zaraz administracja mi odpowie, żeby się zgłosić do działu metod i czasu pracy. Buhaha. I z kim porozmawiam? Z kulawym cięciem który go.., no wie bo liczą się dla niego cyferki? Jak nie dawno dla rycerza.Tak jak ktoś napisał przyjdzie się wypoczetym i zapierdziela. Potem człowiek jest mniej wydajny ale kto to potrafi zrozumieć. Żadna praca nie hanbi. Osobiście doceniam te bułki, napój, socjal i inne w tej firmie ale nie punktacje, która jest twoja premia w postaci aktywności miesięcznej, że jest powoli nie do wyrobienia..., ale najważniejsze, że podwyżka była.

@Cziczarito

Zwiazkowiec Adamek mòwil że mamy być wdzięczni że takie podwyżki są

Administracja

Droga Pani/Panie W związku z podnoszonymi kwiestiami dotyczącymi norm, poniżej chcemy przybliżyć tę kwestię. Normy są obliczane na podstawie systemu Bedaux. System Bedaux jest systemem międzynarodowym uznanym przez ILO (International Labour Organization - Międzynarodową Organizację Pracy) stosowanym przez wiele koncernów na świecie w tym ROCA Group. Jego nazwa pochodzi od Charles Eugène Bedaux - prekursora naukowego zarządzania, twórcy jednostki pomiaru pracy i systemu Bedaux. Polega on na dogłębnej analizie i pomiarze czasowym każdej czynności potrzebnej do wykonania danej pracy. Taka analiza pozwala na rozliczenie pracy różnych pracowników wykonujących dane zadania w czasie 7 godzin i 45 minut, czego wynikiem jest uzyskiwana aktywność. Każda czynność np. skręt tułowia, nachylenie, podnoszenie sztuk etc. ma dodany współczynnik odpoczynku. Oznacza to w praktyce, że VPP (wyliczone punkty) zawierają min 12% dodatkowego czasu na odpoczynek i potrzeby osobiste. System BEDAUX nie jest systemem akordowym - nie premiuje i nie płaci się za wykonanie większej ilości pracy (ponad 80 punktów jak w systemach akordowych). Od każdego pracownika wymaga takiego samego nakładu pracy (zdobycia 620 pkt przy pracy 7h i 45 minut) oraz pozwala na równomierne rozłożenie pracy w tym czasie. Jeżeli możemy jeszcze coś wyjaśnić w tym temacie lub przybliżyć szczegóły konkretnej normy, prosimy o informację do działu Metod i Czasu Pracy, a wtedy chętnie odpowiemy na szczegółowe pytania. Prosimy również o kulturalne wpisy i powstrzymanie się od obrażania kogokolwiek.

Cziczarito
@Administracja

Robicie że mnie lub innych ludzi na produkcji Tumana? Wiem co to jest cała ta skala pomiarów wg Bedaux. Myślisz, że skopiujesz z Google i chcesz zabłysnąć? To trzeba było się brokatem o sypać. Przyjdź i pokaż co potrafisz a zobaczysz jak miło jest i przyjemnie wg. Waszego pomiaru. Popracuj z nami ale tak przez miesiąc, żebyś dostał w piz..., de i na gaz przy dodatkowym obciążeniu jakim są zmiany.

@Cziczarito

U nas w brygadzie wózkowy rozwozi bułki pytasz go z czym dzisiaj bułeczki jak chcesz to bierzesz jak nie to daje komuś innemu co ma ochotę zjeść dwie jak ci nie pasuje to sobie z domu przynoś świeże i nie narzekaj niech ci żona robi kanapeczki ciekawe co ile dni ci się smak powtórzy jedzenie bułek w pracy nie jest przymusowe chcesz to bierzesz nie chcesz nie bierzesz

Mlody
@Cziczarito

No podwyżka była ale norm bo uwalili soboty i niedziele na niektórych działach i teraz zarabiamy kilkanaście % mniej niż przed "podwyzkami"

ilemoznagledzic
@Cziczarito

@Cziczarito to weź sie zwolnij. Narzekasz i narzekasz. Skoro tak cie tam cisną to sie zwolnij. W Gliwicach bezrobocia nie ma. A jak ci sie pracować nie chce to sam sie brokatem obsyp

Robol
@ilemoznagledzic

Ty nie narzekasz bo koszulkę polo nosisz ?

ilemoznagledzic
@Robol

narzekam ale nie gledze bez sensu. Juz pracowałem u prywaciarza co mi każda minute na wyjscie do kibla rozliczał. i wole tu.

@Administracja

A czy jest szansa żeby punkty za dany model były Jawne A nie jak skrupulatnie chowane i nie dostępne dla pracownika mogły by wisieć na tablicy i wszystko było by jasne

Administracja

Drogi Pracowniku, dziękujemy za kostruktywną podpowiedź. Punkty zawsze były dostępne dla pracowników i szeroko dyskutowane i przedstawiane pracownikom przy każdej ich zmianie. Niemniej jednak Pana pomysł jest jak najbardziej trafny i potrzebny. Punkty zostaną wywieszone na tablicach w działach w przeciągu tygodnia. Prosimy o informację czy taka forma jest czytelna i pomocna. Jeszcze raz dziękujemy za celną uwagę. Pozdrawiamy,

Zeus

Jakie podwyzki jak nawet najnizszej krajowej sie nie dostaje

Zeus
@Administracja

A czemu stawki godz. Sa nizsze niz najnizsza krajowa ???

Pip
@Zeus

Administracja odpowie?

@Cziczarito

Pracuje w tej fabryce dobrych kilka lat normy na szkliwierni sa do wyrobienia trzeba sie tylko przylozyc a nie latac na fajke co 30 min i siedziec na wozku 30 min przed koncem pracy

GANNI
@Administracja

Człowiek to nie maszyna,a maszyny też się psują.

aagadx

Dlaczego ciągle pojawiają sie ogłoszenia na pracownika produkcji? Problem jest z firma czy z ludzmi?

Mky
@aagadx

Z firmą facet który przyjmuje to Janusz z HR tępy i zacofany koleś. Za samo słuchanie go powinno się nam płaci. Praca za 2000 euro byłyby ok za te grosze co płacą to żart nie polecam

Związki zajmują się ochroną miejsc pracy, ja się pytam jakich?? Gdzie byli kiedy w ostatnim czasie pozwalali ludzi, lub im umów nie przedłużyli. Rzeczywiście prężnie działają! Brawo

KS
@pracownik

Pozwalali ludzi? Z czego, ze schodów? Ilu pozwalniali i za co pozwalniali i na jakich warunkach, Tego już nie wiesz i niech tak zostanie.

Tutaj
@pracownik

Związki dbają tylko i wyłącznie o pracowników produkcji. Biura mają w głębokim poważaniu.

Sekul
@pracownik

Jak dla mnie związki bardzo prężnie działają. Nie ma się co czepiać. Robią wszystko co w ich mocy. Pozdro

@pracownik

Przedłużenie umowy nie leży w zakresie obowiązków związku. Umowa dobiega końca, pracodawca nie jest zainteresowany kontynuwaniem współpracy z różnych przyczyn z których tłumaczyć się w świetle prawa nie musi. Rolą związku jest dbanie o respektowanie prawa i obowiązków pracodawcy oraz pracownika w trakcie trwania umowy. Dobry związek powinien jeszcze pomagać pracodawcy w polepszeniu warunków pracy.

Wielki powrót beduina

Witam wszystkich Beduinów pracowałem tu Krótko bo 2 lata W 2016r kończyłem karierę i powiem tak : Nie było tragedii na szkliwierni trzeba(usunięte przez administratora) żeby zarobić Teraz wracam na szkliwiernie jak zobaczyłem dział na szkoleniu to mi się odechciało ale tu jednak jest pewna kasa i nie jest najgorsza. Mam nadzieje ze będę pracował jak najdłużej pozdro dla BEDUINÓW!!!

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w ROCA Polska?

Rumpel

Na długopis, młot i kowadło. Obowiązkowa maseczka. i ręce myć!

Na jaki dzial produkcji najlepiej się dostać? Jaka atmosfera panuje w pracy?

@Tomek

Na każdym dziale jest super,panuje fajna atmosfera ,gdzie nie trafisz będzie dobrze????

Witam jakie zarobki?

Konrad
@Paweł

Najniższa krajowa + premie. Ogólnie 2/3 wypłaty to premie

Ewelina

@Tomek a po 4 stycznia może coś będzie ?

Tadek
@Ewelina

Najlepiej z polecenia. Bo przez tą pandemię sporo CV wpłynęło do kard.

Tomasz

Witam straciłem pracę przez pandemie i chciałbym dostać się na produkcje do Roca. Jak wyglądają wynagrodzenia i dodatki na stanowiskach produkcyjnych? Wiadomo, że na rozmowach o prace obiecują złote góry a rzeczywistość często jest inna.

@Tomasz

Już w tym roku nie ma przyjęć. Od polowy grudnia jest przerwa świąteczna do 4 stycznia.

A.R.W.

Wszyscy widzimy co się dzieje w gospodarce szczególnie tej naszej Polskiej. WIELKI szacunek dla firmy która mimo że panuje korona wirus i kryzys jest bardzo blisko, to mimo wszystko nie zwalnia swoich pracowników i daje im zarobić na dotychczasowych warunkach. Nie ma co narzekać, praca jak praca, są ludzie którzy się w niej odnajdują i są ludzie którzy nie są w stanie sobie poradzić. Szanujmy to co mamy zarówno jeśli chodzi o zarobki jak i warunki pracy. Jeśli są problemy to trzeba rozmawiać, czasem to wymaga czasu aby odpowiednie decyzje zostały wdrożone, ale ważne abyśmy się szanowali i jako cały TEAM robili wszystko aby firma przetrwała kryzys i wciąż dawała stabilność pracy.

anyone
@A.R.W.

Kolego, koleżanko. Może masz gorączkę po infekcji nowego wirusa czy bierzesz dobre zioło?. Co to za opinia ma być? Na to jest jedno określenie "wazelina". Wstyd. Poczekaj jeszcze trochę, wzrośnie bezrobocie, spadnie sprzedaż ceramiki do łazienek to się wypowiesz jaka to firma jest wspaniała.

Barti
@anyone

Większośc opinii jest tu negatywna. To że ktoś dał coś pozytywnego, to jego opinia. Każdy ma prawo dać swoją opinie. Nie ma co narzekać, chyba że masz lepsza ofertę to się tą informacją podziel.

Pimpek
@Barti

No jest super, dyrekcja siedzi pozamykana w domach, a reszta niech pracuje żeby firma zarabiała, nawet urlopu na 1 dzień nie można dostać, na prawdę to wszystko w trosce o zdrowie pracowników.

Bolo
@A.R.W.

Chyba ktoś z działu kadr chce się wykazać w obliczu groźby zwolnień i być tym ostatnim...

luz
@Bolo

Zwolnień chyba nie będzie. Firma ma się chyba też dobrze przynajmniej tak to wygląda biorąc pod uwagę jakie piękne nowe fury stoją na parkingu.

Mati
@luz

skąd ty sie urwałes?

Ktoś
@luz

No, a na maseczki dla pracowników ich nie stać, a inne firmy potrafiły jokos o to zadbać.

ŻART?
@A.R.W.

Jest to firma gdzie granice absurdu przesuwane są każdego dnia. A kiedy masz serdecznie dosyć i idziesz po dłuuugim czasie z prośbą o podwyżkę, to dowiadujesz się jak niewiele znaczysz dla firmy w porównaniu z innymi w dziale, a poza tym nie ma pieniędzy bla bla bla. A potem się okazuje, że zarabiasz prawie najmniej w dziale robiąc jedne z najgorszych rzeczy. Pomijając (usunięte przez administratora)za niepilnowanie maila wtedy, kiedy weźmiesz sobie jeden dzień urlopu. A najlepiej jak dyrektor niechcący sprzeda swojego donosiciela... Zakłamanie i brak szacunku w każdym rogu firmy, ale o tym to można pisać książkę...

qwe
@Pimpek

a jak weźmiesz jeden dzień urlopu, to dzwonią Ci na prywatny telefon z pretensjami, że nie pilnujesz maila... a próby tłumaczenia są obracane przeciwko Tobie

coś w tym jest(a raczej było)
@A.R.W.

z tego miejsca pozdrawiam wszystkich zwolnionych z Roca w I połowie 2020, głownie tych co pracowali tam przed zwolnieniem kilkanaście lat... :)

kis
@ŻART?

szacunek jest ale tylko dla jednego działu (przynajmniej jak chodzi o produkcje). Kto tu pracuje ten wie...

@qwe
@qwe

To nie jest ich sprawa co pracownik robi w czasie wolnym. Możesz być w łodzi podwodnej na dnie Bałtyku bez internetu... Pretensje mogą mieć tylko w przypadku kiedy mail ma potwierdzenie dostarczenia i ewentualnie przeczytania. Pamiętajmy, że płacą za czas z zacowaniem naszych praw. To za co nie płacą to nie ich sprawa. Polecam praktykowanie jednej zasady. Niech szef potwierdza mailem swoje pretensje. Wielu skończy w sądzie pracy... Pozdrawiam.

Shitstorm
@A.R.W.

Nie zwalniają bo wiedzą, że po zakończeniu pandemii będą mieli problem z zatrudnieniem nowych pracowników. Tak czy inaczej... Jest to korporacja i jeśli ktoś liczy na jakieś super warunki zatrudnienia to czas się obudzić. Korporacje przedstawiają pracownikom wizję "szklanych domów". Finalnie chodzi o pieniądze i tylko o pieniądze. Nik nie idzie do pracy z myślą, że jego życiową misją jest produkcja kibli. To jest myśl ukierunkowana na zarabianie pieniędzy w celu utrzymania rodziny. Czy można tyle w Roca zarobić? Na produkcji z pewnością nie. W dziale handlowym tylko na poziomie szefa regionu i wyżej. To jest też powód dla którego Roca straciła bardzo mocną ekipę handlowców. Nie szanują pracownika i jego wkładu w rozwój firmy. W ramach podwyżki są tylko podwyżki norm i zwiększanie zakresu obowiązków. Oczywiście za te same pieniądze lub za śmieszną podwyżkę płacy. Był bym zapomniał... Zwiększa się również ilość maili otrzymywanych w nocy z adnotacją, że należy odpisać najlepiej natychmiast. Korporacja nie jest dla ludzi.

Zostaw merytoryczną opinię o ROCA Polska - Gliwice

• Jak się pracuje w ROCA Polska?

Zobacz opinie na temat firmy ROCA Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 61.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ROCA Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 39, z czego 7 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 15 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ROCA Polska?

Kandydaci do pracy w ROCA Polska napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ROCA Polska