ROCA Polska

Opinie o ROCA Polska

Nikt

Witam wszystkich pracowałem w Roca 6 lat na koniec swojej pracy dostałem zwolnienie dyscyplinarne a gościu który przyszedł pijany za porozumieniem stron więc o czym tu mówimy. Ale muszę tu podziękować szefowi Odlewni bo otworzyły mi się oczy ze nie warto pracować za te parę złoty i być gnebiony i zastraszany także dziękuję Panie Marianie że otworzyłem oczy i j e b n o ł e m tym bo teraz mój zarobek jest wysokości 6tys a nie marnych 3.5 i śmiesznego gadania

@Nikt

Ba w tej firmie pracowników którzy zostali wyrzuceni za alkohol sie awansuje na kierowników zmiany

anyone

Nie matura a chęć szczera...

Konstruktor

Witam ostatnie ogłoszenie w roce pojawiło się że szukają konstruktora. Jak wygląda praca na tym stanowisku, jaki program jest używany oraz ilu konstruktorów jest zatrudnionych? Domyślam się że zarobki podobne jak wszędzie na tym stanowisku od 6tys. ?

@Konstruktor

Drogi użytkowniku "Konstruktor" Dziękujemy za zainteresowanie naszym ostatnim ogłoszeniem. Prosimy o bezpośredni kontakt z naszym działem HR pod numerem telefonu +48 783290137. Pozdrawiamy, Administracja

Meta
@Konstruktor

Hahahaha chyba za 3miesiace.... netto

Rrr

Jaka jest stawka godz????

Kolczyk

A jak praca na magazynie ?

Filtrerek

Siemano,jakie realne zarobki na start?

Kiero

Jeżeli chodzi o rozładunek Zakład pracy chronionej. Tragedia

sotk
@Kiero

I to jest obiektywna opinia

Faktem jest że większość ludzi bierze krótkie L4 aby sobie odpoczac od firmy. Jak kogoś np. plecy bolą to idzie na rechabilitacje, a nie udaje że siedzi w domu i samo przejdzie. A to się odbija na reszcie załogi, bo bez normy nie ma premii i koło się zamyka. Ludzie zaczynają odchodzić , bo są oferty gdzie za tak ciężką pracę płacą o wiele więcej, tak i ja w tym roku zrobiłem. Fajnie było , ale jeśli już mam swoje zdrowie poświęcić to za godne wynagrodzenie.

Przy zmniejszonej produkcji jaka jest teraz, kiedy firma zrobi porządek z ludźmi co chodzą na L4 ?! gdy produkcja ruszy pełną parą to nikt nie będzie zasuwał za drugiego który sobie będzie siedział na L4, tylko odejdzie z firmy. Może czas docenić ludzi którzy dbają o zdriw ei robią wszystko by do pracy przychodzić.

Ktos
@Marek

Jak ktos choruje to ty za niego robisz czy za siebie to sie ciesz ze masz zdrowie i dostajesz cala wyplate idz na l4 zobaczysz ile ci wpadnie na konto I mowie tu i faktycznie chorych nie udawaczy do tego lekarstwa jak czytam takie wypowiedzi to mam wrazenie ze bytom sie odezwal

Polak lubi narzekac jak sie czyta to forum to masakra troche dyscypliny i wzawa a nikt nie prubuje sie dogadac z kierownikiem fakt norma to jest nie do osiagniecia jezeli to ma byc dobra dokladna praca bo chyba o to chodzi duzo szybciej znaczy mniej dokladniej wiecej bubli po piecyku a jak ktos wymaga szybko i dokladnie to chyba czeka na cud to proponuje do czestochowy jechac tam moze to sie uda co do pracownikow to zacznijcie sie kontrolowac bo jak troche sie luzniej robi to sie zapominacie ze to praca a nie wczasy w golebiewskim koniec narzekania brac sie do pracy i tez nie dawac sie oszukiwac bo droga dyrekcjo roca my mamy rodziny i tez musimy zyc wiec okradanie nas z tego co sie nam nalezy chyba nie jest dobrym sposobem oszczedzania po co tyle brygadzistow mistrzow kiedy juz mniej jest nas zwyklych pracownikow rozumie ze to nagroda byla wyroznienie ale w innej firmie jak by nasza kiedys skonczyla produkcje bedzie zaczynac od nowa ,za duzo stanowisk nie potrzebnych i napewno kazdy to widzi i jezeli taka trudna sytuacja naszej firmy jest to dlaczego szuka sie oszczednosci u zwyklego pracownika produkcji i dlaczego brak informacji co dalej jakie plany ma firma mysle ze jak kierownictwo zarzad bedzie z nami ok my tez sie postaramy w granicach rozsadku oczywiscie i pamietajcie z kazdym mozna sie dogadac jak sie chce tyczy sie to 2 stron konfliktu pracownik prosi o godne traktowanie i o normy realne kture da sie wyrobic i nie odbija sie znacznie na naszym zdrowiu i odpowiedniego wynagrodzenia za ciezka prace Dyrekcja prosi o dyscypline i przestrzeganie regulaminu i wykonywanie polecen przelozonych i sumienna prace .Zrozumcie wkoncu ze aby firma funkcjonowala potrzebujemy siebie wzajemnie.Dziekuje pozdrawiam

Czy jest możliwość w ROCA Polska pracy na część etatu?

xxxxx

tak nasz jeden etat a zasowaszz jak na dwóch takiesa normy

Piwko
@xxxxx

To się dajesz (usunięte przez administratora) Ja robię tylko za siebie

xxxxx
@Piwko

dajesz chyba ty a twe buble z odlewni naprawiac musi szkliwiernia a do szatni lecisz przed czasem

@xxxxx

Jest z tym duży problem, niektórzy odbijają się 1-2 minuty przed czasem, a inni chodzą wcześniej pod prysznic. No cóż widać kierownicy zmiany dają na to przyzwolenie, tak samo jak nagminne palenie papierosów w czasie pracy przez te same osoby. Widać że normy są niskie że mają tak dużo czasu.

EDEN
@Adam

A skąd wiesz,że to te same osoby?, pewnie palisz razem z nimi.

@EDEN

Chodzi o to że jednych się kara a na innych się przymyka oko. Traktujemy wszystkich jednakowo, jeśli faktycznie nie ma w firmie dyskryminacji żadnej osoby.

Ktoś
@Adam

Jak ci żal (usunięte przez administratora) ściska to zjedz sobie batonik w tym czasie co idą palić konfidencie

Tak czytam te posty i widzę ze sami pracownicy sobie krzywdę robią Nie wiem na jakim dziale pracujecie ale tak wam ciezko narzekaćie to kilkaset metrów dalej sa inne firmy zwolnij się człowieku i przestań (usunięte przez administratora) innych Czy to odlewnia czy kontrola to jak się na was patrzy to chodźcie jak święte krowy do każdego działu się można przyczepić wydaje sie ze to na odlewni największe zgrzyt na niby produkcja zmniejszona robicie sztuk mniej a wyjezdzaja gorsze niz przy pelnej produkcji co by odlewnia nie zrobiła to i tak wszystko na szkliwiernie jest a co do palaczy znam kilku ale jak ida zaoakic to tylko na chwile a i tak wiecej sztuk zrobi niz ten co nie pali takze wezcie sie do roboty a nie do kapowania bo za to punktów nie masz no chyba ze u kierownika pozdrawiam wszystkich kapusiów

Tadek

Niestety, ale w firmie dzieje się źle. Część osób z doświadczeniem odchodzi, co chwilę są zwolnienia. Zostawia się ludzi co biorą L4. Wola zwolnić Polaka i zostawić Ukraińca. Opinia o firmie w przeciągu kilku lat zmieniła się niestety na negatywną. Ogólnie nie szanuje się ludzi. Po nowym roku znów będą szukać ludzi, a później się dziwią że jakość produktów będzie niska. Mając tyle fabryk, można delegować ludzi tam gdzie jest robota, byle tylko nie tracić tego cennego zasobu ludzkiego jakim jest doświadczenie.

Justyna
@Tadek

Czyli w ROCA jest Twoim zdaniem duża rotacja. Ciekawe, czym jest to spowodowane, daj znać co myślisz. Jak ogółem oceniasz zarobki i system premiowy w tej pracy?

@Tadek

No niestety jedni chodzą na L4, a inni muszą zasiewać za nich. Ot taka to jest polityka w tej firmie, że nie umie z tym zrobić porządku, tylko trzyma nierobów. Widać firmę stać aby płacić za L4 ( w większości są to krótkie do miesiąca zwolnienia).

ukrainiec

mówia,ze jest w tej firmie jakis RYCERZ,podobno nie lubi ukrainców

Inny Ukrainiec
@ukrainiec

Jak robisz swoją robotę, to nikt do Ciebie nie ma pretensji.

@ukrainiec

Drogi użytkowniku "ukrainiec", Uprzejmie prosimy o powstrzymanie się od prób prowokacji wymierzonych w nasz zespół i stosunki narodowościowe w naszej firmie tym bardziej, że z pani/pana wpisu wynika, iż nie pracuje pani/pan w naszej firmie. Nasz zespół zarówno polski jak i ukraiński cechują wysokie standardy przeciw ksenofobii, mobbingowi oraz dyskryminacji.

Administracja

Drogi użytkowniku "Adam", Uprzejmie prosimy o powstrzymanie się od ksenofobicznych wpisów wymierzonych w nasz zespół i stosunki narodowościowe w naszej firmie. Nasz zespół zarówno polski jak i ukraiński cechują wysokie standardy przeciw ksenofobii, mobbingowi oraz dyskryminacji. Pani/pana wpis został zgłoszony do usunięcia przez administratora strony jako ksenofobiczny i nawołujący do nienawiści i niezgodny z regulaminem strony. Z poważaniem, Administracja

A jakie agencje tam sa

pracownik1
@Administracja

A czy nie jest dyskryminacją zwalnianie w pierwszej kolejności Polskiego pracownika zamiast Ukraińskiego bo tańszy?

Zośka

Jaka stawka na początek jest u was? Praca pod firmę czy przez agencję? Nadgodziny jak są wypłacane? napiszcie szczerze jak tam u was jest bo byłabym zainteresowana pracą u was Dzięki

Mieczysław
@Zośka

Jaki stanowiskiem jesteś zainteresowana? Na stronie https://www.praca.pl/759853,roca_polska,gliwice,firma.html jest kilka ofert pracy. Jeśli będziesz na rozmowie rekrutacyjnej opisz swoje doświadczenia.

Jacul

@Pracownik Może ktoś pomylił brutto i netto stąd różnica?

Pytanie do wszechwiedzącej administracji. Dlaczego nasza stawka godzinowa wynosi mniej od najniższej krajowej?

Worker

Za trudne pytanie na to nieodpowiedza

@Worker

Droga Pani/Panie Worker oraz Pracownik (jeżeli to nie to samo) Rozumiemy, że mówiąc o najniższej stawce krajowej, chodzi o stawke minimalną Odpowiadamy choć wydaje się to być wiedza powszechną - cytuję z internetu: "Przepisy zmieniające ustawę o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, które weszły w życie 1 stycznia 2017 roku, wprowadziły minimalną stawkę wynagrodzenia godzinowego dla osób wykonujących pracę na podstawie niektórych umów cywilnoprawnych. Minimalna stawka ma zastosowanie do umów-zleceń, wykorzystywanych często przez organizacje pozarządowe. Dotyczy też sytuacji, kiedy organizacja pozarządowa zleca pracę osobie fizycznej wykonującej działalność gospodarczą, jeśli ta osoba sama nie zatrudnia innych osób lub nie zleca im pracy – czyli chodzi tu o tzw. samozatrudnionych." Jeżeli jednak chodziło o minimalne wynagrodzenie to (cytuje z internetu): "Minimalne wynagrodzenie, to nie płaca zasadnicza, a ogólna kwota wypłacanego miesięcznego wynagrodzenia. To oznacza, że do obliczenia wysokości wynagrodzenia pracownika przyjmuje się przysługujące pracownikowi składniki wynagrodzenia i inne świadczenia wynikające ze stosunku pracy. W skład minimalnego wynagrodzenia wchodzi: wynagrodzenie zasadnicze (które może być określane w stawce miesięcznej, godzinowej, akordowej lub jako wynagrodzenie prowizyjne); dodatki do wynagrodzenia zasadniczego: za staż pracy, za pełnione funkcje, warunki pracy, itd.; nagrody i premie zgodne z regulaminem, ale tylko wypłacane jako element wynagrodzenia, a nie wyróżnienia; wynagrodzenie za urlop wypoczynkowy; dodatek wyrównawczy, który wypłacany jest za obniżenie płacy z powodu wypadku w pracy " Jeżeli otrzyała Pani/Pan kwotę mniejszą od minimalnego wynagrodzenia przyjętego w danym roku, prosze o kontakt z działem HR gdyż najwyraźniej wystąpił błąd. Wynagrodzenia w naszym zakładzie należą do bardzo konkurencyjnych na rynku i odbiegają znacząco od wynagrodzenia minimalnego o którym piszemy. Pozdrawiamy, Administracja

@Administracja

A jakie agencje zewnętrzne tam pracuja

Worker

Dlaczego firma nie pomysli o jakims sklepie firmowym przy fabryce? To mogloby polepszyc oferte gliwickiej fabryki. Widac ze w biurach nikt nie mysli rozwojowo. Plakat na scianie nic nie daje skoro tyle sztuk zalega na magazynach a produkcja jest na pol gwizdka.

bezro
@Worker

Moze produkcja rusza, bo kiedyś składałem CV i teraz zostałem zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną?

@bezro

A jakie agencje tam sa

Już niedługo

Impreza rodzinna? Hahaha szkoda że tak w czasie pracy nie jest rodzinnie(czyt.wyzysk, zakłamanie i kolesiostwo) a co do imprezy co to ma być za oplata za zapisywanie sie(nie chodzi o kwotę tylko o sam fakt) jak kadra kierownicza ma wyjazd to mają wszystko za free. Dosyć że to z naszego socjala jest robione to jeszcze wam mało?

piece
@Już niedługo

gdyby głupki nie zapisali się i potem nie zjawiali się to nie byłoby opłat symbolicznych za impreze rodzinną, a tak to przynajmniej tych kilkunastu zł będzie im szkoda i się pojawią. ile było takich sytuacji w poprzednich latach że się zapisali, autobusy pozałatwiane a potem 1/4 autobusu pusta bo się nie chciało przyjść, a tak to przynajmniej ktoś pomyśli zanim mu się odechce

Świr
@piece

To jestem ciekawy jak się firma z tych pobranych pieniędzy rozliczy, czy ktoś dostał jakieś potwierdzenia albo paragon? Na co idą te pieniądze? Powinni oddawać tym co przyjda

Mlody
@piece

Co za głupoty piszesz a z dziećmi to co rodzina ma czekać do 22 albo do 21 na wyjazd altobusu żenada na ranczu było lepiej a w kamieniu jedzonko kijowe masakra

Franek kimono
@Świr

Jak to na co. Na pączki na następne 100 lecie Roca zbierają, albo rydzykowi wysyłają na nowe auta ????

Rightside
@Franek kimono

Rydzykowi?? Chopie co ty godosz?? Tam same PO fanatyki.

Czarny
@Już niedługo

Miałeś racje totalna żenada dla pracowników ochłapy z roku na rok coraz gorzej niech lepiej dadzą sobie spokój

Worker

Czy nasza firma nie wymienia za czesto pojazdow sluzbowych? Wiadomo ze przedstawiciele duza jezdza, ale dla porownania stan wozkow jest kiepski i jest ich za malo pracownicy pieca musza pozyczac z kontroli

Rambo
@Worker

Zgadzam się z tobą w 1000% wysyłają nas na kursy udt a nie ma czym jeździć (pracować), a te które są albo stoją na warsztacie albo wisi karta awaria. A jeżeli coś się stanie (czyt.wypadek) to zawsze z winy pracownika, a nie niesprawnego sprzętu bo bhp-owcy stoją po stronie pracodawcy, a nie pracownika

Worker

Czy mi sie zdaje czy bulki sa coraz gorszej jakosci i sklad ich tak samo? Chyba w caritasie sa lepsze, czy firma nie widzi za co placi? A moze sa wersje dla pracownikow i dla biur?

@Worker

Jak ci bulka nie smakuje to nie wez przynos sobie z domu i nie marudż w domu pewnie a ni takiej nie masz tylko chleb wpierdalasz idz sobie do Caritasu

Worker

Smakuje czy nie smakuje to nie ma znaczenia. Wazne jest to ze jakosc jest coraz gorsza i jak widac nikt chyba tego nie pilnuje.

Zostaw merytoryczną opinię o ROCA Polska - Gliwice

• Jak się pracuje w ROCA Polska?

Zobacz opinie na temat firmy ROCA Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 60.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ROCA Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 38, z czego 7 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ROCA Polska?

Kandydaci do pracy w ROCA Polska napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ROCA Polska