Fundacja Greenpeace Polska

Opinie o Fundacja Greenpeace Polska

Oja

Dzień dobry, za jakiś czas planuję skończyć swoją krótką przygodę w GP. Mimo sympatycznej atmosfery w zespole, martwię się moje wyniki, które są poniżej normy (0,25), a co za tym idzie - możliwość nieotrzymania wynagrodzenia. Mimo że wkładam w tę pracę całe zaangażowanie i energię w umowie istnieje zapis o odmowie wynagrodzenia ze względu na nienależycie wykonaną pracę. Jak jest to oceniane? Czy chodzi faktycznie o wyrobienie normy i czy mogę mieć pewność, że otrzymam wynagrodzenie za przepracowany czas?

@Oja

cześć Oja! Dziękujemy za twoje pytanie. Zapewne powołujesz się na zapis w umowie, który tyczy się rażących zachowań w miejscu pracy - czyli nie wykonywania zadań wynikających z umowy, lub niezgodnie ze wskazówkami Zlecającego. Skoro wywiązujesz się z warunków umowy, nie masz się o co martwić :) - wynagrodzenie zostanie Ci wypłacone. Jednocześnie mam nadzieję, że do nas wrócisz za jakiś czas :) (w takiej sytuacji wypełnij formularz na stronie: (usunięte przez administratora) Cześć!

Bohun
@Oja

Masz rację ta organizacja jest dotowana między innymi od (usunięte przez administratora) niech pojadą do Ukrainy to zobaczą . A oni zajmują się pająkami , muszkami itp. To jest (usunięte przez administratora) mącić mieszać robić zadymy

@Bohun

Cześć, Jesteśmy organizacją niezależną, czyli taką, która NIE otrzymuje wsparcia rządów, ani korporacji. Dzięki temu możemy prowadzić skuteczne kampanie na rzecz ochrony środowiska, które owocują realnymi zmianami na poziomie ustawowym. Szczegółowe informacje na temat naszych finansów wraz ze sprawozdaniami finansowymi za określone lata znajdziesz pod linkiem: https://www.greenpeace.org/poland/artykuly/2706/nasze-finanse/ Zapraszamy również na naszą stronę https://www.greenpeace.org/poland/, dowiesz się z niej o naszych aktualnych działaniach, a także o naszych osiągnięciach nie tylko na poziomie lokalnym (polska), ale też globalnym. Życzymy miłej lektury Zespół Greenpeace Polska

ana

Witam, czy jest możliwość pracy zdalnej czy tylko i wyłącznie stacjonarnej.

@ana

Cześć, Dziękujemy za Twoje pytanie. Jako osoba fundraiserska pracujesz wraz z pozostałym zespołem w wyznaczonych przez osobę koordynatorską miejscach. Nie ma możliwości pracy zdalnej na tym stanowisku. Pozsdrawiamy serdecznie! Zespół Greenpeace Polska

Czy firma Fundacja Greenpeace Polska oddzwania po zakończonej rekrutacji nawet w razie negatywnej odpowiedzi?

AniaRekruter

cześć, dziękujemy za Twoje pytanie. W razie decyzji odmownej, kandydat_ka jest informowany o wyniku rozmowy kwalifikacyjnej drogą mailową

Jakie są warunki zatrudnienia w Fundacja Greenpeace Polska?

AniaRekruter

Cześć, Dziękujemy za Twoje pytanie. Osoba fundraiserska jest zatrudniona z tytułu umowy - zlecenia. Minimalna stawka godzinowa na rękę wynosi 20 PLN, a maksymalna to 40 PLN. Do 1000 PLN na rękę przysługuje za rekrutację bezpośrednią w ramach pracowniczego programu poleceń per kandydat (więcej na ten temat dowiesz się na szkoleniu). Dodatkowo, osoby, które będą pracować 30h tygodniowo (pełny etat) dostają bonus finansowy. Wymagamy, aby osoba dołączająca do zespołu przeznaczała na pracę minimum 15 godzin w tygodniu. Zapraszamy do zespołu!

Edyta
@AniaRekruter

Od czego zależy to żeby móc dostać maksymalną stawkę? Mogę prosić o wyjaśnienie. Jakie doświadczenie musi mieć osoba by tyle dostać?

@Edyta

cześć, stawka, jaką otrzymujesz zależy od ilości pozyskanych darczyńców oraz czasu, jaki Ci to zajmie. Trudno ocenić jak duże doświadczenie powinna mieć taka osoba, wszystko zależy od tego jak szybko przyswajasz wiedzę i wdrożysz ją do swojej pracy.

Jak długo czeka się na odpowiedź od firmy Fundacja Greenpeace Polska po przesłaniu CV? Podziel się opinią z rozmowy o pracę na stanowisku Osoba Fundraiserska. Jaki był jej rezultat?

Czy na stanowisko Fundraisera mogą aplikować osoby niepełnoletnie?

@:)

Cześć, dziękujemy za Twoje pytanie. Jak najbardziej pracujemy z osobami niepełnoletnimi. W takim wypadku, a by dołączyć do zespołu, musisz mieć ukończony 16 rok życia i pisemną zgodę opiekuna prawnego na pracę w Fundacji Greenpeace.

Fred

Niezależność od polityków i korporacji... Coś im to słabo wychodzi.

@Fred

Cześć, Dziękujemy za Twoją opinię. Fundacja Greenpeace jest niezależna finansowo od rządów i korporacji. Oznacza to, że utrzymuje się z środków otrzymanych dzięki wsparciu osób fizycznych. Więcej informacji na ten temat znajdziesz pod linkiem: https://www.greenpeace.org/poland/artykuly/2706/nasze-finanse/ . Nasze sprawozdania finansowe znajdują się tu: https://www.greenpeace.org/poland/?s=sprawozdanie+finansowe&orderby=_score Miłego dnia!

Aneta

Dzień dobry. Padło już pytanie dotyczące używania tutaj języka angielskiego i tego czy jest niezbędny do udziału w rekrutacji. A co z innymi językami obcymi? Są takie, których znajomość byłaby szczególnie mile widziana?

@Aneta

Cześć, Dziękujemy za Twoje pytanie. Jako osoba fundraiserska będziesz przeprowadzać wiele rozmów z przechodniami w przestrzeni miejskiej. W związku z tym język, jaki wymagany, to perfekcyjny polski :). Zapraszamy do aplikowania! Zespół Greenpeace Polska

Noeco

Witam Jak Greenpeace odniesie się do zarzutów gazety Die Welt, że organizacje ekologiczne tj Greenpeace były finsowane milionami czy miliardami przez Putina i Rosję ? Węgiel śmierdzi przeszkadza wam, ale krwawe ruble dyktatora to już pachną ? Teraz zbieracie podpisy po apel zablokowania dostaw gazu węgla z Rosji a sami doprowadziliście, że Polska ściąga te złoża z tego kraju. Bo byliście przeciwko min elektrowni atomowych, a po za tym kto podpisał umowę z Rosją na gaz jak nie W Pawlak z koalicji PO PSL. Jakoś nie protestowaliście, bo pewnie płynęły na konta niemieckiego zarządu Greenpeace Polska pokaźne środki finansowe. Ba czemu nigdy Greenpeace nie protestował na kominach rosyjskich elektrowni, nie protestuje na Arktyce gdzie Rosja degraduje tam tereny. JESTEŚCIE ODPOWIEDZIALNI ZA WOJNE W UKRAINIE.

@Noeco

Cześć Noeco, Dziękujemy za Twoje pytanie. Jedną z głównych zasad jakimi kieruje się Greenpeace jest niezależność finansowa. Od momentu powstania Greenpeace w 1971 roku przyświeca nam zasada, że nie przyjmujemy pieniędzy od biznesu i rządów (w tym Unii Europejskiej). Zarzucanie nam przyjęcia funduszy od Putina lub Kremla jest dla nas szczególnie bolesne, biorąc pod uwagę zasadę niezależności finansowej, ale też historię represji jakie spotkały aktywistki i aktywistów działających w Rosji. Najbardziej wyrazistym przykładem jest aresztowanie 30 aktywistek i aktywistów protestujących przeciwko odwiertom Gazpromu w Arktyce. Skąd zatem pochodzą nasze finanse? Ogromna większość naszych środków pochodzi z darowizn od osób fizycznych, czyli naszych tysięcy stałych, indywidualnych darczynek i darczyńców, które regularnie wspierają nas niewielkimi, comiesięcznymi wpłatami. Uzyskujemy również wsparcie osób, które decydują się przekazać nam 1% swojego podatku (jest to możliwe dzięki temu, że mamy status organizacji pożytku publicznego). Wiele osób, które nas wspiera trafia do nas dzięki rozmowom na ulicach polskich miast z osobami zajmującymi się fundraisingiem dla fundacji Greenpeace. Przyjmujemy też fundusze od starannie wybranych fundacji, ale tylko wtedy jeśli ich środki nie pochodzą od korporacji lub rządów. Greenpeace Polska jest częścią większej struktury - Greenpeace na Środkową i Wschodnią Europę, czyli Greenpeace CEE. W jej skład wchodzą biura Greenpeace w Polsce, Słowacji, Austrii, Węgrzech, Słowenii, Chorwacji, Rumunii, Bułgarii. Główna siedziba Greenpeace CEE jest w Wiedniu. Środki na działanie w Polsce częściowo otrzymujemy także z Greenpeace CEE. Jesteśmy w stałym kontakcie z osobami regularnie wpłacającymi darowizny oraz starannie sprawdzamy, kto decyduje się wesprzeć nasze działania. Każda wpłata jest przez nas monitorowana pod kątem pochodzenia, a sprawozdanie finansowe sporządzamy tak, jak to robią wszystkie inne organizacje pożytku publicznego. Jest ono jawne i do wglądu dla każdej, zainteresowanej osoby. Wszystkie raporty i sprawozdania są do przeczytania na naszej stronie internetowej. Mamy nadzieję, ze odpowiedź jest wyczerpująca i rozwiewa Twoje wątpliwości.

Jam

Bo jest prawdziwa.

Truth
@@AniaRekruter

Jak ma się zatem Greenpeace do niemieckiej spółki Greenpeace Energy, która to sprzedaje gaz? Trochę mi się to w głowie nie mieści. Macie podpiętą działalność gospodarczą, która z neutralnością klimatyczną nie ma za wiele wspólnego?! Proszę o wyjaśnienie, bo trochę zakrawa mi to hipokryzją i kompromitacją.

@Truth

Cześć! Odpowiadając na Twoje pytanie. W mediach i opinii publicznej w kraju i za granicą Greenpeace i Greenpeace Energy były w ostatnich latach wielokrotnie mylone lub błędnie ze sobą powiązane. Na przykład w przeszłości próbowano zdyskredytować status organizacji non-profit Greenpeace w Niemczech i jej zaangażowanie w transformację energetyczną, twierdząc, że będą czerpać korzyści finansowe z „swoich” turbin wiatrowych, mimo że to Greenpeace Energy buduje farmy wiatrowe. Innym przykładem jest kwestia gazu ziemnego: Greenpeace walczy na całym świecie o szybkie wycofanie paliw kopalnych. Greenpeace Energy – w przyszłości Green Planet Energy – wspiera ten cel, , jednocześnie podtrzymując bardzo ambitną umowę na całkowite wycofanie gazu ziemnego do 2027 r. Tak jak poprzednio, obie organizacje będą współpracować nad kampaniami dotyczącymi polityki energetycznej i opracowują środki, które będą napędzać transformację energetyczną i ochronę klimatu. W ten sposób oferty spółdzielni energetycznej na zieloną energię będą nadal spełniać surowe kryteria Greenpeace i będą opatrzone odpowiednim znakiem jakości. W przyszłości współpraca energetyczna będzie się nazywać Green Planet Energy. Nowa nazwa zacznie obowiązywać jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej we wrześniu. Mamy nadzieję, że powyższe wyjaśnia nieporozumienie. Jeśli masz dodatkowe pytania, bardzo prosimy o kontakt pod numerem telefonu znajdującym się na naszej oficjalnej stronie https://www.greenpeace.org/poland/. Jednocześnie prosimy o wykorzystywanie portalu gowork.pl do zapytań w sprawie warunków pracy w naszej organizacji, a o także umieszczanie tu opinii. Wszelkie pozostałe kwestie prosimy kierować pod numer telefonu: +48 22 659 84 99 (wt.- pt., w godz. 10:00-15:00). Ślemy serdeczne pozdrowienia Zespół Greenpeace Polska

Sławek

Czy w firmie na codzien używa się języka angielskiego? Czy jest on niezbędny by brać udział w rekrutacji?

@Sławek

Cześć! Dziękujemy za Twoje pytanie. Język angielski nie jest niezbędny, za to język polski jak najbardziej :). Wynika to z tego, że jako osoba fundraiserska będziesz przeprowadzać wiele rozmów na temat kampanii prowadzonych przez Fundację Greenpeace (poziom B2 w jezyku polskim to minimum). Zatem zapraszamy!

Czy w Fundacja Greenpeace Polska możliwa jest wypłata wynagrodzenia w częściach, częściej niż raz w miesiącu?

AniaRekruter

Cześć, Dziękujemy za Twoje pytanie. Wynagrodzenie wypłacamy raz w miesiącu. Pozdrawiamy ciepło i mamy nadzieję, że do zobaczenia na rozmowie rekrutacyjnej!

Czy Fundacja Greenpeace Polska oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

@AniaRekruter

cześć, Dziękujemy za Twoje pytanie. Fundacja Greenpeace oferuje pracownikom różne formy umowy zatrudnienia, zależne od stanowiska i stażu pracy. Aplikując na stanowisko Fundriaser_a możesz spodziewać się umowy zlecenia - wraz ze wzrostem kompetencji, od poziomu senior teamleader_a, pracowni_k otrzymuje umowę o pracę. Miłego dnia!

Łucja
@@AniaRekruter

Łatwo awansować z fundarisera na teamlidera? Ilu lider ma fundraiserów w swoim zespole?

@Łucja

Cześć, Dziękujemy za Twoje pytanie. Odpowiedź na nie nie jest prosta, ponieważ wszystko zależy od Twoich umiejętności i zaangażowania. Zazwyczaj ścieżka teamleaderska zajmuje kilka miesięcy, a zespół, którym byś się opiekowała liczy 3 do 8 osób. Powodzenia!

zuber

Greenpeace dobra robota , dobry hajs i super atmosfera

@zuber

Dziękujemy za Twoją opinię. Super, że Ci się z nami dobrze pracuje :). Miłego dnia!

Syrenek

Najlepsze miejsce pracy dla osób LGBTQ+ z jakim się spotkałam

@Syrenek

hej, Dziękujemy za Twoją opinię. Jest nam niezmiernie miło, że nasza kultura pracy jest bliska wszystkim osobom, niezależnie od płci, wieku, wyznania :). Wszystkich nas łączy to, że się od siebie różnimy! Jeszcze raz dzięki i miłego dnia!

Ankh-Moropork

Jaka jest wasza opinia, jako Greenpeace, na temat terrorystów z SEA-SHEPARD?

@Ankh-Moropork

cześć, dziękujemy za pytanie. Proszę zwróć się o odpowiedź poprzez nasze oficjalne kanały informacyjne fb Greenpeace Polska (@greenpeacepl) lub bezpośrednio pisząc na adres: info.poland@greenpeace.org. Portal gowork wykorzystujemy do rozmów na temat aktualnych ofert pracy. Miłego dnia!

M

Praca nie jest lekka, zwłaszcza na dłuższą metę, bo jest to typowa praca z "klientem" , trafiasz na różnych ludzi, nie wszyscy są mili, szczerzy itd. Gdyby nie świetny zespół, trudno byłoby mi sobie z tym radzić. Wypłata zawsze na czas, elastyczne podejście do pracy, wsparcie od liderów, szkolenia, warsztaty, wyjazdy, płatne L4 na umowie zlecenie! W organizacji mamy dostęp do telefonu zaufania, dużą wagę kładzie się na komfort pracowników i to naprawdę czuć! Świetnie miejsce do pracy, jedynie sama praca jest naprawdę wymagająca, trzeba dawać z siebie 100%, inaczej bywa mega ciężko ;)

@M

Dziękujemy za to. Rzeczywiście praca w charakterze fundraisera/fundraiserki jest niekiedy wyzwaniem. Na szczęście mozemy na siebie liczyć i jednocześnie mamy narzędzia pomocowe na wypadek trudnych sytuacji. Jeszcze raz dzięŻi!

Anarch

Greenpeace to nie praca to przygoda, tam poznaje się przyjaciół na całe życie. Polecam jak masz progresywne poglądy

@Anarch

Dziękujemy za miłe słowa :).

Jaka atmosfera jest między działami w Fundacja Greenpeace Polska?

AniaRekruter

cześć, Dziękujemy za pytanie. Atmosfera między działami jest życzliwa i przyjazna. Bardzo często osoby związane z Greenpeace Polska, poza swoimi podstawowymi obowiązkami, udzielają się wolontaryjnie i/lub aktywistycznie. W związku z tym tworzymy bardzo fajną i wspierającą się wzajemnie grupę ludzi o bardzo różnych cechach indywidualnych :). Miłego dnia!

Jaka umowa obowiązuje w Fundacja Greenpeace Polska podczas okresu próbnego?

Na stanowisku Fundriaser nie ma okresu próbnego. Kandydat w pierwszym dniu szkolenia podpisuje umowę zlecenie, która obowiązuje przez cały okres pracy na tym stanowisku FR. Okresem próbnym można nazwać całe szkolenie ( teoria i praktyka ), bo trzeba je zaliczyć żeby z nami dalej pracować. Zaliczenie szkolenia oznacza także otrzymanie wynagrodzenia za ten okres. Rezygnacja z pracy lub niezaliczenie szkolenia sprawia, że czas szkolenia jest bezpłatny.

Czy całe wynagrodzenie wpływa na konto, czy jest to w jakiś sposób rozdzielane w Fundacja Greenpeace Polska?

Cześć! Dziękujemy za pytanie :). Wynagrodzenie w całości wpływa na wskazane przez pracownika konto bankowe.

user2726719

Pracowałam w Warszawskim zespole ponad pół roku. Wszystko byłoby super gdyby nie mobbing ze strony koordynatora, akcje typu - uprawianie seksu przez niektórych pracowników w biurze, nieprofesjonalne podejście i brak szacunku. Cały personel i biuro było informowane co się dzieje, jednak nikt nie zareagował - to właśnie świetnie pokazuje hipokryzje tej organizacji - działamy dla świata i ludzi ale nasi pracownicy na szacunek i równe traktowanie nie zasługują :) Liczne sytuacje tego typu zdecydowały u mnie o zakończeniu pracy w tym miejscu, bo atmosfera w zespole była okropna i źle się pracuje z człowiekiem nad tobą który stosuje mobbing. Pomijając sam zespół w którym pracowałam - wynagrodzenie ok, wszystko w terminie, można się dużo nauczyć i praca daje duże możliwości rozwoju, można spotkać naprawdę ciekawych ludzi. Bardzo dobrze przygotowują do pracy, dają dużo materiałów pomocniczych oraz masz zawsze wsparcie super ludzi z zespołu! Szkoda tylko że ci na wyższych szczeblach wykazali się taka ignorancją i brakiem profejonalizmu.

@user2726719

Drogi/Droga @USER2726719, z dużą uważnością przeczytaliśmy Twoją opinię. Jesteśmy zaskoczeni użytym przez Ciebie określeniem “mobbing” w stosunku do osoby, która koordynuje pracę zespołu. W naszej organizacji dokładamy wszelkich starań, żeby nie dochodziło do jakichkolwiek naruszeń. Mamy też procedury, w ramach których, jeśli dojdzie do naruszenia, można je zgłosić o czym przypominamy pracowniczkom, pracownikom, wolontariuszkom i wolontariuszom regularnie. Każda osoba związana z Greenpeace może skorzystać ze wsparcia osoby zaufania oraz zgłosić formalnie nadużycie. Ta procedura zapewnia bezpieczeństwo i anonimowość osoby zgłaszającej. Jeśli takie nieodpowiednie zachowania zostały już przez Ciebie zgłoszone, zgodnie z procedurą zostanie wszczęte postępowanie wyjaśniające. Profesjonalizm i pozytywna kultura pracy w organizacji jest dla nas niezmiernie istotna, dlatego regularnie przeprowadzamy szkolenia z komunikacji bez przemocy, równego traktowania oraz wypalenia zawodowego. Szacunek i równe traktowanie są wartościami, które obowiązują wszystkie osoby związane z Greenpeace. Te wartości wspiera struktura organizacji oraz osoby, których rolą jest wsparcie w sytuacjach wyjątkowych.

Zostaw merytoryczną opinię o Fundacja Greenpeace Polska - Warszawa

• Jak się pracuje w Fundacja Greenpeace Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Fundacja Greenpeace Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 21.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fundacja Greenpeace Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 9 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Fundacja Greenpeace Polska