Roland International Polska Sp. z o.o.

Opinie o Roland International Polska Sp. z o.o.

tom

czy to prawda ze otwieraja oddzial w kunach

@tom

Dzień Dobry, tak. Posiadamy również drugi zakład w Kunach. Serdecznie zapraszamy do składania aplikacji -> https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=e7abda100a414bfcb66b707654cba52c Pozdrawiamy, Dział HR

xxx

Obecnie firma przyjmuje bezpośrednio pracowników czy przez agencje pracy ?

@xxx

Dzień dobry, Zatrudniamy pracowników bezpośrednio jak i poprzez agencję pracy, z którą współpracujemy. Serdecznie zapraszamy do aplikowania bezpośredniego https://www.lm.pl/praca/2929/pracownik_produkcji Pozdrawiam, Dział HR

Emilia
@Roland International Polska Sp. z o.o.

Witam czy przyjmowane będą kobiety na szwalnie i czy szwalnia będzie w kunach

Incognito
@Emilia

Szukają ciągle kobiet. W ostatnim czasie przyszło pełno dziewczyn na rozmowę. A koniec końców nie biorą nikogo.

@Emilia

Dzień Dobry, ze względu na dynamiczny rozwój firmy, obecnie rekrutacja na szwalnię jest otwarta. Miejsce pracy znajduje się w naszej głównej siedzibie w Koninie. Pozdrawiamy, Dział HR.

Czok

Czy w zakładzie pracują kobiety Jeżeli tak to jakie ma obowiązki?

@Czok

Przeważnie kobiety pracują na szwalni.

Xyz
@Braknicku

Jak wygląda praca na szwalni? Czy jest to w miarę lekka praca dla kobiet? Pozdrawiam.

@Xyz

Mimo wszystko praca na dłuższą metę jest ciężka

@Xyz

Dzień Dobry, zgodnie z opinią pracowników, praca na szwalni nie należy do ciężkich. Polega ona na szyciu pasów transportowych przy użyciu automatycznej maszyny do szycia. Pozdrawiamy, Zespół HR.

Firma totalne dno...potrafią pięknie rozmawiać z pracownikiem jak coś potrzebują, a jak pracownik coś chce to traktują Cię jak jakieś zło konieczne... Nie ma odpowiedniej osoby od zarządzania. Brak odpowiednich narzędzi do pracy, a o zwykły młotek lub przecinak musisz sie prosić. Nie dziwię się że młodzi ludzie przychodzą i po tygodniu odchodzą. Jak będą tak dalej postępować to nie utrzymają stałych pracowników. To nie te czasy co kilka lat temu. Teraz ja ktoś chce pracowsc to zawsze znajdzid pracę i na lepszych warunkach niz w Rolandzie. Ludzie - To nie jest ta firma co była kiedyś. Omijać szerokim łukiem.

Nie wierze
@anonymous

Ale bzdury wypisujesz ... nie jest latwo ale gdzie w Koninie zarobisz tyle co w tutaj ? Z nadgodzinami na produkcji 4,5 na reke dostaje doswiadczony spawacz. Nowy gola pensje dostaje 2.7. Na mlotek i wybijak narzekasz ... nie wierze.

@anonymous

Dokładnie tak. Idealnie napisane. Minęło 3 lata a nadal tak jest.

Kk

Jak wygląda rozmowa o prace na produkcji? Jakke pytania zadają?

@Kk

Podstawowe zwykle pytania większość bazowana na Twoim CV. Rozmowa luźna wychodząca raczej bardziej spontanicznie niżeli miałaby być ułożona pytanie w pytanie.

Kris2793

Jak wygląda z przyjmowaniem osób do pracy czy przyjmują wybranych czy każdego

Dziadek
@Kris2793

Co masz na myśli wybranych ? Jeżeli chodzi Ci po znajomości to Cię po ciesze.Kazdy ma szansę a raczej biorą jak leci bo Któż przyjdzie do pracy po znajomości za takie grosze co proponują.

Rk
@Dziadek

No chyba nie wszystkich biora jak leci bo złożyłam CV 2 tygodnie temu i cisza...

@Dziadek

Wydaje mi się, że autorowi wpisu chodziło o to czy przyjmowani są wszyscy, nawet Ci bez doświadczenia lub konkretnych umiejętności czy jednak firma ma jakieś szczególne wymagania względem przyszłych potencjalnych pracowników. Więc jak to dokładnie wygląda? Przyjmują każdego, jak piszesz?

@Kris2793

Wybranych raczej

Semi Line

Brawo Roland znów szukają wszędzie pracowników za nieśmiertelną stawke 3000 brutto śmiech na sali. Przypominam że od styczniA najniższa krajowa będzie wynosić 2800 brutto.

Mark
@Semi Line

3000 zł brutto to tylko podstawa, z tego co się dowiedziałem do tego dochodzą jeszcze 3 premie które są realne. Przynajmniej znajomy który tam pracuje tak mówil. Złozylem cv i czekam na jakis odzew..

tom
@Mark

czy to prawda ze otwieraja oddzial w kunach

Mark
@tom

Podobno tak. Przejęli siedzibę po Bestpol ale nie wiem czy w Koninie zamykają.

Poinfo
@Mark

Nie zamykają. Ponoć będą budować tam nową fabrykę i będą przenosić część produkcji z Konina i z Anglii. Reszta ma zostać.

Kristof27

Witam jak wygląda praca w firmie Roland i jakie są zarobki na początek

HR
@Kristof27

Dzień dobry, Praca w działach produkcyjnych odbywa się na dwie zmiany (możliwe uruchomienie zmiany trzeciej) od 6.00-14.00 i 15.00-23.00. Wynagrodzenie całkowite: 3650 zł brutto (wynagrodzenie zasadnicze: 3000 zł, nagroda za obecność 350 zł i premia 300 zł - brutto). Jeśli jest Pan zainteresowany pracą, zapraszamy na rekrutację w każdą środę o godz. 10.00 w siedzibie Firmy w Koninie, ul. Nadbrzeżna 1 - dojazd od ul. Pociejewo.

Mandanda.

Byłem na rozmowie o pracę i abstrahując od warunków zatrudnienia (uważam, że jeśli każdy pracuje sumiennie to firma takiego pracownika, w tym również Roland, solidnie wynagrodzi) najbardziej niepokojący dla zdrowia wydaje mi się ten dym. Jego stężenie, widząc gołym okiem, a także wyczuwając przy pomocy zmysłu węchu powinno być dla każdej osoby przekraczającej progi hali na której odbywa się proces zgrzewania plandek co najmniej niepokojące. Nie jestem z wykształcenia chemikiem, natomiast jeśli na tym forum znajdują się osoby z takim wykształceniem, to proszę o wyjaśnienie czy w takich zakładach nie powinny zostać zamontowane wyciągi? Czy w tak stężonych oparach nie znajdują się również takie związki jak chlorek winylu, ktory jest zaliczany do silnie rakotworczych i czy brak zamontowanych wyciągów, brak sprawnie działającej wentylacji mechanicznej (Jedyną formą wentylacji są uchylone okna zakładu) wynika z szukania oszczędności przez firmę kosztem braku poszanowania zdrowia pracowników ? Proszę o fachową odpowiedź.

@Mandanda.

Roland International Polska spełnia wymogi przepisów i norm BHP jakie obowiązują w Polsce. Pewne procesy produkcyjne generują zagrożenia w środowisku pracy, dlatego jako pracodawca jesteśmy zobligowani do identyfikacji tych zagrożeń, wprowadzania niezbędnych działań ograniczających zagrożenia oraz informowania pracowników o warunkach w jakich pracują. Roland International w trosce o pracowników spełnia te wszystkie wymogi. Zakład od wielu lat prowadzi pomiary czynników szkodliwych, jakie mogą lub występują w dymach pochodzących z procesu zgrzewania. Pomiary te są wykonywane przez instytucje z odpowiednimi certyfikatami i uprawnieniami. Czynnik jaki występuje w dymie ze zgrzewania nie przekracza 0,30 najwyższego dopuszczalnego stężenia obowiązującego w normach. Jego woń jest faktycznie wyczuwalna w powietrzu i w pierwszym zetknięciu się z tym zapachem człowiek może odczuwać pewne obawy. Stężenie zanieczyszczenia w powietrzu jest jednak na tyle niskie, że nie wpływa szkodliwie na organizm. Hale wyposażone są w odciągi wentylacyjne górne jednak zanim dym zostanie odprowadzony na zewnątrz musi się przemieścić w górę pod sufit i jest wyczuwalny. Taki efekt utrzymuje się w większości hal przemysłowych różnych zakładów.

Jakie godziny pracy przyjęte są w firmie Roland International Polska Sp. z o.o.?

Dzień dobry, Działy produkcyjne pracują obecnie na dwie zmiany: 6.00-14.00 i 15.00-23.00.

Nowy pracownik

Witam. A jeżeli chodzi o te karty sodexo to jeżeli od października jestem na umowie próbnej do stycznia to ona też mnie obowiązuje? I jeszcze pytanie, jak pracujemy w święta?

Produkcja - Kurtyny

Pracuje w Rolandzie od niedawna i moge wymienić wady i zalety zakładu. Zalety : * 2800 brutto na start * Umowa o prace * Praca zmianowa 6;00-14:00 i 15:00-23;00 * Ośmio godzinna * możliowść pracy w Weekend, 100% płatne (x2) tylko na ranki * Dodatkowa Dniówka za przepracowanie dwóch dni weekendu ( sobota i niedziela ) * Każda godzina po 22:00 płatna 100% (x2) * Premia obecnościowa 150 zł * Premia wydajnościowa 200 zł * Nadgodziny mozliwe na zmianie Popołudniowej * Owocowe środy * Bony na świeta wielkanocne Bożo narodzeniowe * Nagrody jubileuszowe co 500 zł za kolejne 5 lat *Przerwy 30 min o 9:00 i 19;00 * Karta z 15 zł do wykorzystania na automat co miesiac * Dodatkowe 15 zł dziennie za prace na linii montażowej. ################################### Wady : * Brak znacznych podwyżek ( po 5 latach 3 tyś , 10latach - 3400zł brutto , ) * Zadymienie na spawaniu * Brak trzynastej pensji * Nadgodziny wypłacane w następnym miesiacu przy kolejnej wyplacie. ################################## Podsumowując : Warunki w porównaniu do poprzednich moich miejsc pracy dobre, z nadgodzinami można zarobić ponad 5 tyś. No i oczywiście tu trzeba robić ale praca nie jest super ciężka ... (usunięte przez administratora) można ? Można . Wporządku liderzy na dziale produkcji kurtyn, bardzo wyrozumiali. Nie jest źle, za dużo ludzie w (usunięte przez administratora) macie ...

Monter
@Produkcja - Kurtyny

Za prace w godzinach wieczornych dodatkowo jest dodatek 2zł od każdej godziny.

@Produkcja - Kurtyny

Jeżeli do zalet wymieniasz 2800 brutto na start, czyli dokładnie tyle ile od stycznia 2021 roku będzie wynosić najniższą krajowa to gdzie Ty chłopie wcześniej pracowałeś ?

Rudy
@Multitemp

W Powiatowym urzędzie pracy proponują ci zatrudnienie za 2200- 2600 brutto. Listonosze mają 2200 brutto a poczta polska nie jest małą firmą. Pozdrawiam

Anton
@Produkcja - Kurtyny

Owszem 5 tys zł ale nie pochwaliles się, że przy minimum przepracowanych 240 godzinach.Faktycznie szał !!

@Rudy

Człowieku a kto Ci kaze szukać pracy na stanowisku listonosza.Po za tym wystarczy wychylić nosa lekko poza granice Konina, na przyklad Września i odrazu zaczynasz zarabiać jak człowiek.

ziemianin
@Multitemp

Są zakłady i będzie więcej gdzie pracownik z 20 letnim stażem ma 2700 brutto. Gdzie Ty pracowałeś?

Kurtyniarz

Multisport, pracowniczy program emerytalny, ubezpieczenie grupowe, karty z pieniędzmi na święta, pożyczki nieoprocentowane, dofinansowanie do posiłków dla osób które pracują w nadgodzinach, owoce w każda środę, w tym roku była niezła impreza dla pracowników. I to tyle .

@Kurtyniarz

Super, bardzo dziękuję za tę informację. Sama właśnie miałam dopytywać o ewentualne dodatki w Roland International. Muszę przyznać, że firma oferuje ich całkiem sporo, co jest oczywiście ogromnym plusem. A jak tam w ogóle jest ze stabilnością zatrudnienia? Można liczyć na umowę na czas nieokreślony?

@Agata

Stabilność ? Umowa na czas nieokreślony ? Zapomnij nie w tej firmie.Dobrze to tam już było.Nie polecam

@Multitemp

A czym w takim razie podyktowane były zmiany, które według Ciebie zaszły w firmie? Tak wnioskuję z Twojej wypowiedzi, bo piszesz, że "dobrze to tam już było". Coś konkretnego się stało, czy firma jest w trakcie restrukturyzacji?

@Multitemp

wiekszosc pracodawcow nie daje umowy na czas nieokreslony na start, w dzialach, w ktorych pracuje 70 % osob ma umowy bezterminowe

Multitemp

W takim razie pracowniku firmy Roland co powiesz o stabilności ?

Witam, za jaka stawke robi sie tam nadgodziny?

Czy w firmie Roland International Polska Sp. z o.o. w ostatnim czasie wydarzyło się coś ciekawego?

Elektryk

Tak. Przepaliła się żarówka(usunięte przez administratora)

Ktoś

Duże zadymienie!powinny być dobre wyciągi zainstalowane.(usunięte przez administratora) Moje sugestie dla Roland International Polska Sp. z o.o.: Instalacja dobrych wyciągów żeby tego dymu nie wdychać.

Wanda

Nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę z tego, że Roland International Polska to numer 1 wśród w pełni zintegrowanych producentów współpracujących z firmami transportowymi oraz producentami nadwozia i przyczep, który łączy cały proces produkcji w jednym miejscu - od projektu, przez drukowanie, do w pełni gotowych plandek wykonanych na zamówienie i ich dostawy. Jeśli chcielibyście dołączyć do zespołu, który opracowuje najbardziej innowacyjne w branży rozwiązania z dziedziny kontroli ładunku, zapoznajcie się z ich ofertami pracy lub po prostu wyślijcie swoje CV na adres: praca@roland.pl Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.roland.eu/pl/roland-career Kto z Was spróbuje tam swoich sił?

Wojak
@Wanda

Bełkot.... 0 konkretów 100% wyjebki na premii Jeśli ludziom za dobrze idzie to nagle pojawia się zwrot z Nibylandii i zabierają premię wszystkim. Normy jak u Niemca a zarobki... Szkoda strzępic (usunięte przez administratora)

Zainteresowany.

Witam. Jak wygląda praca w zakładzie ? Jest jakiś system pracy czy normalnie na 3 zmiany ? Jak atmosfera pośród ludzi ? Czy faktycznie wynagrodzenia są od 3 tysięcy tak jak mówią w radiu ? Poszukują ludzi bo tyle pracy czy ludzie się zwalniają.

Montaż
@Zainteresowany.

Tak. 3000 przy pracy bez L4 plus premia 300. Ludzi poszukuja bo jak mowia jwst bardzo duzo zamowien. Wlasciwie nadgodziny w kazdy weekend dla chetnych. Ludzie tez odcgodza bo im praca nieodpowiada. Trudna praca, trzeba byc skoncentrowany i warunki pracy ciężkie ale za to wyplata za ndgodzinami i premia jest bardzo dobra. Wszystko na czas i legalnie czytaj nie pod stołem jak w wiekszosci miejsc w Koninie.

...
@Montaż

A co to znaczy ciężkie warunki?

Krzysztof to lubi
@Montaż

Tak tylko nie zapomnij dodać że 3000 brutto. (usunięte przez administratora)

Hubert
@Krzysztof to lubi

i tylko podstawa? nie ma nic więcej?

Ryszard
@Hubert

Interesujesz się pracą w firmie Roland International Polska, dlatego poruszyłeś kwestię zarobków? Możesz napisać, dlaczego akurat to miejsce pracy wydaje Ci się interesujące? Siedziba firmy mieści się w dogodnej dla Ciebie lokalizacji, czy może zupełnie inne czynniki wpłynęły na to, iż odwiedziłeś ten wątek? Chciałbym, abyś podzielił się z nami, jak to w Twoim przypadku wygląda.

(usunięte przez administratora) nic tylko (usunięte przez administratora)

Ciekawa ????

Witam. Mam umiarkowany stopień niepełnosprawności czy po zatrudnieniu mogę liczyć np na 7 godz pracy? na dzień wolny na stałe kontrolę u lekarza? Albo czy dodatkowe dni urlopu wypoczynkowego? Czy jest to zakład pracy chronionej?

Zostaw merytoryczną opinię o Roland International Polska Sp. z o.o. - Konin

• Jak się pracuje w Roland International Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Roland International Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 78.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Roland International Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 39, z czego 12 to opinie pozytywne, 20 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Roland International Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Roland International Polska Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Roland International Polska Sp. z o.o.