Motorola Solutions

Opinie o Motorola Solutions

Motorolanin 2 :)

Niezła zanęta, ale warto pamiętać ze rozmowa rekrutacyjna trwa maks 2h. jesli Twoja trwała to więcej to podaj datę i godzinę

@Motorolanin 2 :)

He he, zapomnij, zbyt slaba byla ta prowokacja. 3,5 godzinne interview...dobre, dobre. mocne i dlugo trzyma! Kto to wymysla na tym swiecie i mysli ze sa jeszcze tacy co w to uwierza :-)

Barbara
@Motorolanin

Czyli to tylko wkręt z jej strony był?

xcxc

Czy Motorola planuje w tym roku organizować staże UX Research/Design?

Ona

Czesc, Zastanawiam sie nad aplikowaniem na stanowisko Senior Project Accounting Specialist. Czy kto moze napisac jakie widelki zarobkow sa do osiagniecia? Jak wyglada rekrutacja? Wszystkie info mile widziane.

3dc5dd5e
@Ona

NIkt tutaj nie zagląda z pracowników dlatego nie znajdziesz tutaj żadnych sensownych, wiarygodnych odpowiedzi.

NICK
@Ona

Też myślę o podobnym stanowisku. Może ktoś coś napisze więcej o rekrutacji i samej pracy.

Miki

Fantastyczna praca i fantastyczni ludzie - atmosfera jest zdecydowanie jednym z największych plusów Motoroli.

zatrudniony
@Miki

Nie wiem skad te relacje, rzeczywiscie w wiekszosci teamow i wiekszosc ludzi bardzo mila/fajna - oczywiscie ze sa wyjatki ale to rzadkosc, zgaduje ze te minusy od nich?

Najpierw zadzwoniła do mnie pani z HR, zadawała typowe pytania, część po angielsku. Bardzo sympatyczna rozmowa i zaproszenie na drugi etap. Około 20 minut. Rozmowa w Google Meet z managerką i jedną osobą z zespołu. Cała po angielsku. Bardzo pozytywne nastawienie do kandydata, zero spóźnienia, profesjonalizm, ale też miła atmosfera. Luźna rozmowa jak z kolegami, podpowiedzi podczas zadań technicznych. Były też zadania z excela i rachunkowości do rozwiązania, w miarę proste. Nie miałam przyjemniejszej rozmowy rekrutacyjnej niż ta w Motoroli.

Dlaczego to stanowisko mnie zainteresowało, moje motywacje, dlaczego Motorola, największe wyzwanie, opowiedzieć o swojej edukacji, doświadczeniu zawodowym, jak pracuję w grupie, co bym zrobiła, gdyby ktoś popełnił błąd, pytania techniczne. Żadnych dziwnych, podchwytliwych pytań.

Team leader

O jakich zarobkach mówimy przy team leaderze brutto?

Szukam pracy w mieście Kraków. Zainteresowała mnie oferta firmy Motorola Solutions. Czy ktoś wie, jakie warunki zatrudnienia oferują? Czy można liczyć na zarobki rzędu 4500 ?

Zatrudniony

Stanowisko/dzial? na juniorze 4500 pewnie spoko, na wyzszym raczej wiecej bym na twoim mcu oczekiwal...

zainteresowana

Hej, Jak z językiem angielskim w finansach w dziale AP? Czy praca jest głównie w języku? Ktoś orientuje się jakie widełki na stanowisku Accounts Payable Specialist?

@zainteresowana

Wymagania co do języka nie sa jakieś wysokie, ale zależy gdzie trafisz. Jeśli chodzi o widełki to nikt Ci jawnie ich nie przedstawi. Starzy pracownicy są zawsze gorzej traktowani od nowych i nierówności są duże. Zastanów się dwa razy czy na pewno chcesz iść do tej firmy.

Bogdan
@pracownik

Czemu nikt nie poda widełek? Przecież jeśli to nawet firmowa tajemnica to nikt nie chce konkretnej wypłaty tylko orientacyjną. Czemu starsi pracownicy z doświadczeniem są gorzej traktowani to znaczy finansowo. Nie powinno być odwrotnie?

Zatrudniony
@Bogdan

widelki sa, ale bardzo szerokie wiec ci duzo to nie pomoze - czesc zalezy od tych dodatkowych rzeczy jak certyfikaty/studia plus ile sam powiesz. w AP nie pracowalem ale na zwyklego specjaliste (pomiedzy juniorem a seniorem) - mysle ze pomiedzy 5-6k brutto - ale ja mam doswiadczenie w finansach, nie dokladnie w ap wiec moze sie troche roznic

Borys- Pytanie

Dzien dobry, Jak wygląda u Was akademia ? Czy podstawy podstaw javy / c++ wystarcza by aplikowac?

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w Motorola Solutions?

Umowa na czas nieokreslony. Pozdrawiam

Pytanie2
@Motorolanin

Oferowana jest umowa na czas nieokreślony od pierwszego dnia zatrudnienia?

@Pytanie2

Wpierw umowa na 3 miesiace na okres probny a potem na czas nieokreslony. Pozdrawiam

Zuzanna
@Motorolanin

A jest szansa na zlecenie? Bo mi się nie chce wiązać pierwszego dnia umową, kiedy nawet nie wiem czy praca mi się spodoba...

@Zuzanna

Nie, nie stosujemy umow zlecen tym bardziej na „probe”. Po to dla obydwu stron jest okres probny. Pozdrawiam

Zuzanna
@Motorolanin

No ale przecież 3 miesiące to strasznie długo!! Jak mi się nie spodoba to co? Ręce związane...

UOP

@Zuzanna

Chcialbym Ci zwrocic uwage ze to rowniez Ty mozesz nam sie nie spodobac i co wtedy? Rece zwiazane…

Mozesz rozwiazac umowe z zachowaniem okresu wypowiedzenia 2 tygodnie

Z_Motki
@Zuzanna

@Zuzanna - przez pierwsze 6 miesięcy okres wypowiedzenia wynosi 2 tygodnie więc znów aż tak bardzo te ręce nie są związane ;)

chryste
@Zuzanna

wyznaje polityke Mentzena " XD " chcesz zlecenie i pewnie z dyszke netto ? :)

Lukas_90

Siema, Ile można zarobić na start w Motoroli na stanowisku junior validation?

Kandydat Nauk Technicznych

Dziwne zwyczaje przy rekrutacji. Zawracają głowę 3 etapami (2 lata temu na staż). Przechodzisz pierwszy,drugi,trzeci i co? I nic. Nie odzywają się. Po kanonadzie e-mailami nie było osoby odpowiedzialnej za rekrutację :) Tak troszkę słabiutko....

Anon anoncio
@Kandydat Nauk Technicznych

U mnie to samo. Jeszcze po ponad roku dostałem e-maila z wiadomością typu "och jak nam przykro, jesteś super, ale nie możemy ci zaproponować STAŻu ". Byłoby to może zwykłym faux paus, ale zważając na to że miałem już pracę to było to conajmniej śmieszne. Gdybym to ja był prezesem to wyrzuciłbym cały HR na zbity pysk ;)

@Kandydat Nauk Technicznych

Potwierdzam, ale jak sobie wymyślili etapy niech tak mają. Ja natomiast zwrócę uwagę na nieprofesjonalne podejście do kandydatów. HR Motoroli mógłby spokojnie konkurować o 1 miejsce firmy Top Janusz. W teorii "pracodawca roku" :D. Rekruter z rozmowy pięknie mruczy, że na odpowiedź czeka się 2 tygodnie a w rzeczywistości dostajesz ją 8 tygodni później i uwaga, dostajesz po takim czasie tekst złożony z 50 słów :DDD. Co więcej zgadałem się z równoległymi kandydatami i okazało się, że jest to mniej lub bardziej przerobiona copy pasta, która ma się nijak do tego jak przebiegała rozmowa. Polecam nagrywać te 120minutowe spotkania, żeby się potem pośmiać z ich niekompetencji :)

Pradawny kandydat
@Kandydat

Jak (usunięte przez administratora) lat temu próbowałem aplikować. Jestem spod Szczecina. No więc pojechałem na pierwsze spotkanie gdzieś tam może w centrum Krakowa. Trochę pogadliśmy po angielsku po czym dostałem do rozwiązania jakieś testy z Javay albo z C/C++ albo ze wszystkiego na raz już nie pamiętam. Po czym pojechałem do domu. Za jakiś dość krótki jednakże czas, zaprosili mnie na rozmowę z jakimiś kierownictwem już w drugiej siedzibie gdzieś już na peryferiach Krakowa (przynajmniej tak to odebrałem), rozmowa po angielsku o (usunięte przez administratora) Maryny. Po czym dostałem podobne info do ciebie na maila. I wtedy zastanawiałem się czy test wypadł słabo, czy też ta późniejsza rozmowa nie przekonała szefostwa co do mojej osoby. A to dość istotne, bo jeśli test wypadł słabo to kiego grzyba wzywali mnie na rozmowę i ponowne przybycie do Krakowa na z drugiego końca Polski :). W każdym razie dwa razy w życiu byłem w Krakowie i dwa razy na rozmowie w Moto.

Mika
@Kandydat Nauk Technicznych

Smutne, że nic się pod tym względem nie zmieniło od czasu Twojego posta. Przechodzi się przez wszystkie etapy, informują, że odezwą się z feedbackiem po 2 tygodniach, a potem cisza nawet po wielu tygodniach.

Z perspektywy byłego pracownika na stanowisku seniorskim zdecydowanie nie polecam tej firmy. Wynagrodzenie bardzo średnio rynkowe. Kadra zarządzająca nie posiadająca umiejętności zarządzania o kulturze komunikacji już nie wspomnę. Byłem zatrudniony na stanowisku seniorskim, wykonywałem swoje obowiązki zgodnie z zakresem, niemniej jednak to było nie wystarczające zgodnie z niepisaną zasada osoby na wyższym levelu że tak to ujmę powinny jeszcze angażować się w zadania, pracę nie że swojej dziedziny czyli wykonywać pracę na rzecz działu i całej organizacji w Krakowie. Jak to przedstawił mój szef potrzebne jest większe "visibility" że nasz dział ma większy potencjał niż wszyscy zakładają ;) jednym słowem płacimy ci za jeden etat ale pracuj na dwa lub najlepiej na trzy etaty. Jakież było moje zdziwienie kiedy odmówiłem i usłyszałem że taki potencjał nie może się zmarnować :D manipulacja najwyższych lotów. Anyway skończyło się tak, że odmowa po roku skończyła się brakiem podwyżki oraz marną przeminą roczna bo jak wspomniałem wcześniej osoby na wyższych levelach mają obowiązek pracować więcej ale gratyfikacji za to nie dostają w postaci większej pensji. Koniec,końców skończyłem współpracę przed wybucham covida i cieszę się z nowej pracy która gratyfikacje mnie za zakres moich obowiązków i nie przymusza do pracy innej niż w umowie :)

Incognito

Problem z zatrudnieniem w Centrum Finansowym stał się widoczny juz od 2 lat , a jego skutki pracownicy doświadczają w życiu codziennym. Pracownika z kilkuletnim doświadczeniem, zastępuje się starzystą na niepełnym etacie. Wieloletni pracownicy są bardzo mocno dociążani obowiązkami, aby wypełnić ów luki. Przy tym wszystkim, prośby o możliwość pracy na nadgodzinach są istnym żebraniem od pewnego czasu. Dostajesz całą listę nowych rzeczy, a managment myśli, że Twoje 8 godzin dziennie magicznie się rozciągnie, jeszcze znajdziesz czas by co chwila szkolić nowych pracowników (bo przecież wyszkolenie kogoś kto ma 0 doświadczenia zajmuje 2 godziny...). Atmosfera w finansach jest bardzo napięta. Widać oszczędności na każdym kroku. System premiowy z roku na rok wygląda coraz gorzej : Twoja dobra (wysoka) premia kosztem tego, że komuś trzeba będzie ją zmnieszyć lub zabrać. A i tak jej wysokość będzie zależeć od tego jak dobrze żyjesz ze swoimi przełożonymi, nie od Twojego zaangażowania bądź efektów Twojej pracy. Wprowadza to ogromne napięcia w zespołach. Są bardzo duże dyspropocje w pensjach, doświadczeni pracownicy firmy zarabiają tyle co ludzie dopiero co zatrudnieni. Podwyżki? Musisz sam iść i żebrać przez pół roku, albo postawić sprawę na ostrzu noża (podwyżka albo wypowiedzenie). W ten sam sposób dostaje się tutaj awanse. Jest przydział na każdy zespół – ile może być specjalistów, a ile seniorów, choćbyś mocno się starał, jeśli pozycje są już obsadzone, nie masz szans na awans. Ale jest światełko w tunelu - dla cierpliwych- możesz czekać rok, dwa, pięć, dziesięć lat w końcu ktoś z zespołu się wykruszy i wtedy dostaniesz awans, za który będziesz płacił przez kolejne 5 lat i będzie Ci to wypominane przynajmniej raz w miesiącu. Starzyści wykonują pracę doświadczonych ludzi, są rzucani na głęboką wodę, nikt nie ma czasu im pomóc albo poprowadzić, bo każdy jest bardzo mocno dociążony codziennymi obowiązkami. Motywacja? Managment uważa, że sam powinieś czuć się zmotywowany do pracy, Twoja marna pensja powinna Cię motywować i oczywiście dobro firmy, o którym masz myśleć każdego dnia. Praca na zwolnieniu lekarskim czy odpowiadanie na maile podczas urlopu jest w Centrum Finansowym czymś naturalnym. Team Leaderowie są grupą ludzi najgorzej ocenianych, ich umiejętności zarządcze są poniżej wszelkich dopuszczalnych norm, są na swoich stanowiskach od 10ciu lat i nie planują tego zmieniać. Znudzeni swoją pracą, kompletnie nie znający definicji słowa „leader”- są ich przeciwieństwem, nieudolni na swoich stanowiskach. Prawdą jest też, że pracuje się tam na bardzo starych technologiach, managment zdaje się nie widzieć irytacji ludzi, gdy co rusz system wiesza się bez przyczyny. Chaos panujący już od 2017, a nikt nie potrafi nad nim zapanować. Projekty/nowe zespoły to rozwiązania mające magicznie uleczyć coś co wali się już od kilku lat, są bardzo krótkoterminowe – marnostrastwo czasu i pieniędzy. System nagrodowy całkiem niezły jeszcze w 2016, w tym momencie już praktycznie nie istnieje. Jeszcze w 2015, czy 2016 poleciłbym z czystym sumieniem tą firmę, teraz - aplikowanie to bezsens, strata czasu. Absurdalność decyzji i przedsięwzięć firmy sprawi, że poziom Twojej irytacji sięgnie zenitu każdego dnia. Jeśli chcesz wypalić się w wieku 2kilku lat i stać się typowym „no-lifem” - Moto rola będzie firmą idealną. Nerwica gratis. Plusy: - home office (po uprzednim uzgodnieniu z przełożonym, nie ma z tym problemu) - możliwość wyjścia w czasie pracy załatwić swoje prywatne sprawy (jak wyżej) - 30 min przerwa w czasie 8h pracy - kursy językowe (English, German, Italian, Spanish, French, Russian, Polish) – 2 w tygodniu – 60 min do odrobienia Minusy: - chaos - brak motywacji pracowników - niskie płace - małe możliwości na podwyżkę (awans) - stare technologie (ciągłe problemy z systemami) - odpowiedzialność spychana na pracowników niższych szczeblów - napięta atmosfera - mało wykwalifikowanych ludzi ( Ci najlepsi już dawno odeszli i zostali zastąpieni starzystami i juniorami) - kolesiostwo - duża rotacja pracowników - perspektywy ( a raczej ich brak) - silna presja - słaba oferta szkoleniowa (nic z tego co faktycznie mógłbyś wykorzystać w swojej pracy – brak szkoleń podnoszących Twoje umiejętności z zakresu finansów, większość to co roku te same szkolenia miękkie) - work life balance nie istnieje - great place to die

org

100000% racji, podpisuje się pod

Motorolek
@Incognito

Niestety....to co się dzieje w finansach to jedna wielka hucpa. Nieuczciwość w przyznawaniu awansów jest w wielu miejscach, ale tutaj przekracza wszelkie granice dobrego smaku i przyzwoitości.

FOC
@Incognito

Zgadzam się z każdym zdaniem w 100%, wszystko to prawda, a kiedyś w finansach pracowało się naprawdę fajnie. Od ponad 2 lat seniorzy są wykorzystywani do granic wytrzymałości, skoro dostali awans na seniora to powinni spłacić ten "zaszczytny" dług. Team leaderowie zajmują się tylko plotami i ich rozsiewaniem, zero pomocy merytorycznej, zero wsparcia i motywacji. Awansów nie ma, podwyżek nie ma, perspektyw nie ma. Praca rozdzielana jest bez logicznego wyjaśnienia, jedne osoby nie widzą w co ręce włożyć, a w tym samym czasie inne wysiadują na zalando albo w kuchni. Ludzi z doświadczeniem coraz mniej, bo nikt nie chce pracować w takiej atmosferze, gdzie pracownika traktuje się jak powietrze.

Pionieer500
@FOC

Aplikuje do finansów, czy coś się poprawiło w międzyczasie?

Blak
@Pionieer500

Tak, znowu nastala moda na zatrudnianie. Myślę, ze wiele pracowników ocenia to na plus. Niestety szalu z zarobkami nie ma. Spora presja na osobach z doświadczeniem.

Nowy kwiatek

Czy jakieś opinie na temat zespołu audytowego? Nigdzie nie ma nic na forach.

Karol

Czy w Motoroli używa się SAP? Czy jest szansa na 6k brutto na juniorze?

Czy zarobki oferowane przez Motorola Solutions są adekwatne do zakresu obowiązków?

Hh

Niestety w finansach nie są

Pasjonat

Pytanie do Inzynierow, Software Developerow: czy technologia w firmie jest faktycznie przestarzala tak jak pisza w niektorych watkach?

Były
@Pasjonat

Tak. W moim projekcie był brudny kod, brak dokumentacji, zespół nie rozumiał po co istnieje spring na platformie java. Dziadostwo i do tego mobbing.

Kandydatka
@Były

Hej, ten (usunięte przez administratora) stosowany jest przez członków zespołu czy management? To robi jednak różnicę, wolałabym pracować z normalnymi ludźmi a nie z tymi co mają dość wysokie ego i uważają się za Boga

PracownikUmyslowy
@Pasjonat

I tak, i nie. Jest projekt relatywnie nowy, tzn. zaczęty w 2016, mikrousługi, Docker, Spring, Kafka, (Java chyba 8 więc nie taka nowa, nie wiem, czy robiona była jakaś migracja do nowszej wersji). Tam się o kod w miarę dba, ale jest też ponad 20-letnia kobyła, gdzie większość rzeczy została napisana 15-20 lat temu, niekiedy niestety niedbale. Rozwijanie tego około 20-letniego kodu nie jest zawsze łatwe, czasem wręcz frustrujące. Uważam, że przez chwilę nawet można popracować w takim starym, żeby zobaczyć jak to jest, ale nie zostawać tam na dłuższą metę, szczególnie jak dopiero zaczynasz karierę (jak trafisz na dobrego menadżera, to może Ci pomóc w przenosinach do innego zespołu, miałem szczęście spotykać głównie takich)

@PracownikUmyslowy

Jest tez cala grupa produktow budowanych od startu w cloudzie wiec jest Java 11/najnowszy .Net Core + wszystkie przyleglosci lacznie z programowaniem reaktywnym, sporo zespolow uzywa wsplolnych komponentow do frontendu a tam jest najnowszy Angular - moim zdaniem w tak duzej firmie nie mozna mowic o jednym i tym samym podejsciu i stacku, to nie startup gdzie cala firma pracuje nad jedym produktem, jest i historia (i tu sie zgadzam ze mozna sie duzo nauczyc) oraz nowoczesnosc (i tutaj tez mozna sie nauczyc ale i tez frustrowac ze nie dziala najnowsza wersja najnowszej biblioteki :) Poprostu warto rozmawiac z rekruterem oraz podczas rozmowy o prace.

Motorolanin 3 :)
@Motorolanin 2 :)

mozna miec i najnowsza jave / .net core'a, a pisac jak w c - drutowac na ifach i robic wrzutki z this.finalize(), System.gc()... miec dockera, kubernetesa i "mikroserwisy", ktorych nie da rady wdrozyc niezaleznie. roznie bywa ;) to fakt - w moto jest roznie

bbbb

Jaki poziom języka angielskiego jest wymagany do pracy w finansach? Wystarczy B1/B2?

Bulabula
@bbbb

Moim zdaniem b2 lub c1. Musisz być w stanie płynnie kreować zdania.

@bbbb

B2/C1

Programista

Zarobki: Middle engineer: 8-10k brutto Senior engineer: 12-17k brutto Roczna premia: 10% Jak dobrze pracujesz, mogą dać akcje (Restricted Stock), ale dostaniesz za rok. Duży ruch menedżerów, rotacje przez cały czas. Zatrudnienie wygląda w taki sposób: 1. Okres próbny+okres nieokreślony (zazwyczaj) 2. Okres próbny +7mies+okres nieokreślony 3. Okres próbny+1rok+okres nieokreślony Widziałem takie nawet przypadki: 4. Okres próbny+1rok+1rok+ zwolnili gościa. 5. Okres próbny+7mies+zwolnili gościa. Przy tym jestem w sumie zadowolony. Jak dobrze pracujesz, starasz się, bierzesz inicjatywę we własne ręnce, rozumiesz co robisz, będziesz miał p.1 i podwyżki co rok (500-1000zł rocznie)

Co jaki czas w Motorola Solutions można ubiegać się o podwyżkę?

Kierownik

Ubiegać sie można co tydzień ale realnie dostać można co rok, czasem dwa. Dużo czynników się na to sklada

@Kierownik

Regularne podwyżki są raz do roku. Chyba, że awansujesz. Awanse są dwa razy w roku. Jak przyjdziesz z wypowiedzeniem to też zazwyczaj znajdzie się więcej pieniędzy.

ewa

Ile mniej więcej wynoszą podwyżki?

Jasiek

Chyba zależy od działu ponieważ w Supply Chain od dawna krąży informacja, że składając papier nikt nawet nie zapyta o zostanie i kontrofertę...

Jasiek
@ewa

mniej więcej 10%

Bulabula

A czy po dostaniu umowy na czas nieokreślony taki pracownik kwalifikuje się na coroczne podwyżki czy zostaje pomijany?

Zostaw merytoryczną opinię o Motorola Solutions - Kraków

• Jak się pracuje w Motorola Solutions?

Zobacz opinie na temat firmy Motorola Solutions tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 100.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Motorola Solutions?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 44, z czego 8 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 22 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Motorola Solutions?

Kandydaci do pracy w Motorola Solutions napisali 11 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Motorola Solutions