Motorola Solutions

Opinie o Motorola Solutions

Ktoś może się podzielić jakie są mniej więcej zarobki na stanowisku Junior Accountant w dziale Księgi Głównej?

Aktualność
Szanowni Państwo,

Na bieżąco śledzimy treści pojawiające się na forum i staramy się wyciągać wnioski z konstruktywnej krytyki. Chcemy, aby było to miejsce do merytorycznej dyskusji i przestrzeń do pozyskiwania wiarygodnej informacji.

Szanujemy Państwa opinie, jednak prosimy pamiętać, że swoboda wypowiedzi nie oznacza wolności do kłamstwa i obrażania kogokolwiek czy naruszania czyjejś godności.

Wszystkie treści, które są niezgodne z prawem i te niemerytoryczne są usuwane przez administratora serwisu GoWork.pl

We wszystkich niepokojących Państwa kwestiach możecie się Państwo kontaktować z nami pod adresem aplikuj@motorolasolutions.com
Ja2020

Odpisalem uzytkownikowi "Kandydatka" zeby nie czekaja na odpowiedz z Motoroli bo i tak jej nie dostanie. Ide o zaklad, ze wlasnie tak bylo. Skoro macie gdzies swoich kandydatow i marnujecie komus czas to po co usuwacie komentarze bo tego nie rozumiem? Trzeba bylo oddzwonic do kandytata, korporacja idealna. (usunięte przez administratora)

Szukający

Hej, czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć jak wygląda teraz rekrutacja do Motoroli? Bo rozmowa chyba nie może się odbyć w biurze?

Motorolanin
@Szukający

Calosc rekrutacji jest prowadzon online. Zapraszamy :-)

Najpierw zadzwoniła do mnie pani z HR, zadawała typowe pytania, część po angielsku. Bardzo sympatyczna rozmowa i zaproszenie na drugi etap. Około 20 minut. Rozmowa w Google Meet z managerką i jedną osobą z zespołu. Cała po angielsku. Bardzo pozytywne nastawienie do kandydata, zero spóźnienia, profesjonalizm, ale też miła atmosfera. Luźna rozmowa jak z kolegami, podpowiedzi podczas zadań technicznych. Były też zadania z excela i rachunkowości do rozwiązania, w miarę proste. Nie miałam przyjemniejszej rozmowy rekrutacyjnej niż ta w Motoroli.

Dlaczego to stanowisko mnie zainteresowało, moje motywacje, dlaczego Motorola, największe wyzwanie, opowiedzieć o swojej edukacji, doświadczeniu zawodowym, jak pracuję w grupie, co bym zrobiła, gdyby ktoś popełnił błąd, pytania techniczne. Żadnych dziwnych, podchwytliwych pytań.

kandydatka

Cześć, bardzo proszę o pomoc bo nie wiem jak mam postąpić :( Zaproszono mnie na ostatni etap rekrutacji Motoroli na program stażowy. Jednak dostałam już dwie oferty pracy (nie stażu) w innych firmach i muszę pilnie powiedzieć czy się zgadzam. Wiem że po rozmowie w Motoroli trzeba czekać jeszcze 2 tygodnie na feedback. Czy ktoś, kto jest/był na stażu w Motoroli mógłby podzielić się swoją opinią czy warto zrezygnować z innej pracy i spróbować swoich sił w Motoroli? (interesuje mnie też płaca).

@kandydatka

Nie rezygnuj, jak masz gdzies prace to bierz. Stawiam dolary przeciw orzechom, ze do Ciebie nie zadzwonili ani nie dostalas zadnego info. To jest zwykle marne korpo.

Ona

A ile zarabia manager w dziale ap ? Możecie powiedzieć czy to będzie mniej więcej 10 tys czy bardziej 20 tys ?

GO

Cześć, właśnie zauważyłam ogłoszenie o rekrutacji na stanowisko Technical Writer Trainee. Macie jakiekolwiek informacje na temat tego co firma oferuje na tym stanowisku i czego można się spodziewać po dostaniu się? Nie wiem czy warto wysyłać CV.

Jojo

Jakie są wynagrodzenia w działach dot. finansów? Jakie są widełki na tych stanowiskach: -junior (do 5k?) -regular (6-7k?) Da się mieć spokojnie 7k jako regular czy nie da się?

Order management coordinator druga zmiana 15-23 ktoś podzieli się opinią ?

Mateusz

Czy pracuje ktoś na stanowisku order management coordinator night shift ? Chyba nowy projekt dla Kanady. Z góry dzięki za każde opinie plusy i minusy ?

Były IT

Firma z fatalną atmosferą i bardzo trudnymi relacjami z ludźmi, generalnie produkty firmy są związane z sieciami przeznaczonymi dla tzw. budżetówki. W IT - Java - wszystko stare nawet pierwotne np. SWING, kod brudny, brak sensownej architektury. Nic ciekawego - jakbym nie widział to bym nie uwierzył. Kasa gorsza niż w innych firmach.(usunięte przez administratora)

Mim
@Były IT

Odbyłam ostatni etap rozmów w tej firmie z potencjalną przełożoną. Od pierwszych zdań rozmowy (najpierw small talk) zrozumiałam, że nie chciałabym z tą panią pracować. Poczucie wyższości tej pani, które zresztą dominowało w trakcie całej rozmowy kwalifikacyjnej, sprawiało, że trudno było się przekonać do pracy w tej firmie. Miałam wrażenie, że zejście z piedestału do zwykłego śmiertelnika, by odbyć z nim rozmowę naprawdę wiele ją kosztowało, a zwłaszcza oszczędnie podejmowane nieudolne próby udawania uprzejmości. Musiało to być torturą dla tej pani. W pewnym momencie zastosowałam zasadę lustra i proporcjonalnie dawkowałam swą uprzejmość. Z niecierpliwością czekałam aż spotkanie dobiegnie końca. Pracy nie dostałam. Decyzja jest zrozumiała. Na koniec otrzymałam maila z systemu z podziękowaniem z udział w procesie rekrutacyjnym.

MotoDev

Cześć, niedawno odpaliłem stronkę ( (usunięte przez administratora)) na której będę odpowiadał na wszelkie pytania związane z pracą w Motce jakie zechcecie zadać (formularz kontaktowy). Pracuję tam już kilka lat i trochę o Motce mogę opowiedzieć.

@MotoDev

Jaka to stronka ?

Czy Motorola Solutions zapewnia kartę multisportu?

MotoBoy

@Pytanie Tak, zapewnia, jest czesciowo refinansowana

Z własnej inicjatywy zawracają głowę ciągnącym się bez końca procesem rekrutacyjnym, a na koniec zero odpowiedzi. Jeszcze w trakcie procesu bezczelnie proszą, żeby nie pisać w internecie, że nie ma odpowiedzi, tylko dzwonić i się o nią dopraszać (nie wiem, po co, bo rozumiem, że jak się chce kogoś zatrudnić, to się do niego dzwoni). Ile takich opinii musi się jeszcze pojawić, żeby coś się tam zmieniło?

Karol

Bardzo rozczarowywujący proces rekrutacji. Odpowiedź na CV po miesiącu od wysłania (stanowisko w HR), później call planowany na pół godziny (niestety rekruterka spóźniła się na niego, przez co trwał... 7 min), później obietnica zaproszenia na spotkanie i... 3 tygodnie ciszy. Po prawie miesiącu od calla zaproszenie jak gdyby nigdy nic na dalszy etap. W międzyczasie brak jakiekolwiek kontaktu. Bardzo słabo jak na firmę o takiej renomie!

Programista

Firma ma swoje plusy i minusy. Po pierwsze to duża korporacja, gdzie żeby załatwić rzecz wręcz trywialną musisz wystawiać ticketa i czekać, aż osoba powiedzmy w Indiach zrobi sobie taska i będzie mogła "analizować" problem po innych jakie ma w kolejce, kiedy ty wiesz co potrzebujesz, a dla tej osoby to 2 kliknięcia myszą. Jaki jest tego efekt? Czekanie po 2-3 miesiące na takie rzeczy. Poza tym sytuacje w których osoby odpowiedzialne za daną rzecz w firmie będą cię zlewać, ponieważ nie masz przebicia lub pracujesz w małym teamie i nagle "nie da się" lub po prostu nie odpisują. To tak z większych minusów jak to wygląda. Poza tym firma stara się inwestować w pracownika, jakiekolwiek książki, kursy, e-learning to rzeczy oczywiste w teamach. Zapewne dużo zależy od managera, ale w moim przypadku mogłem liczyć na swój rozwój i czas podczas godzin pracy na swój rozwój. Nigdy nie miałem problemu z pracą zdalną. Dosyć częste wyjścia integracyjne, gdzieś co miesiąc-dwa gdy przyjeżdżają osoby z USA lub z jakiś okazji innych okazji. Co mnie bardzo irytowało w Motoroli to zatrudnianie studentów, zamiast doświadczonych osób, co odbija się na jakości produktów. Niestety jak to bywa w dużych firmach, można tutaj spotkać osoby z 3-letnim doświadczeniem, a na poziomie juniorskim jeżeli chodzi o umiejętności, a Motorole to nie interesuje, w końcu ta osoba tworzy produkt, tyle że nie mają świadomości z jakim efektem końcowym. Bardzo duże cięcia na pracownikach, nie mam tutaj na myśli zwolnień, ale zatrudnianie po taniości juniorów i stażystów z myślą o ich wyszkoleniu, zamiast seniorów/regularów. Odpowiadając z doświadczenia, słabo to wychodzi, bo pomimo że w Motoroli pracuje sporo całkiem ogarniętych osób w IT, to również jest sporo osób, którym udało się prześlizgnąć proces rekrutacyjny/staż i bardzo odstają umiejętnościami. Projekty często bez testów, pisane przez ludzi, którzy się na nich uczyli. Management w USA nie widzi problemu, ponieważ zatrudniają po taniości, więc "po co" senior. "Architekci" w USA nie znający cloud computingu, product ownerzy którzy nie wiedzą nic o produkcie poza GUI, ale w końcu to USA, mają po 40 lat i awansowali w strukturze. Firma kontrastów, stąd opinia neutralna, korporacyjność, management oraz zatrudnianie studentów/osób niedoświadczonych powoduje, że nie mogę wystawić pozytywnej opinii. Na domiar złego w Motoroli funkcjonują grade przy zatrudnianiu. W skrócie im wyższy grade, tym jesteś lepiej opłacany i jesteś wyżej w hierarchii jako programista. Nie wiem, kto to wymyślił, ale osoba z magistrem (bez doświadczenia) dostaje grade o wartości 05 i bardzo szybko może wskoczyć na 06. Z kolei osoba z doświadczeniem, która nie posiada magistra wchodzi na grade o wartości około 04 i jest jej o wiele trudniej go podnieść. W praktyce oznacza to, że osoba z magistrem, która ma 0 umiejętności (tak niestety wyglądają studia informatyczne w zderzeniu z pracą) jest lepiej opłacana i szybciej awansuje, niż osoba z większymi umiejętnościami, która położyła nacisk na pracę zawodową.

BobZKrakowa
@Programista

Tak ? A jak wyglądają krakowskie projekty? Mało to "aplikacji" jednooknowych - dosłownie - napisanych w java 8 + swing podłączonych do pliku który robi za baze danych w architekturze kuli błota ? Mało to leśnych dziadów krakowskich z długim stażem w motoroli którzy zabetonowali temat aplikacji jednooknowych :-) ? Kupa śmiechu !

ELK

Cześć wszystkim ;) Ja pomimo tylu negatywnych opinii i wpisów naprawdę chciałam pracować w Moto, dział finansów - AP, team leader. Baa, aplikowałam nawet na mixed shif. Po kilku dniach od złożonej aplikacji dostałam z działu rekrutacji telefon i mailowe potwierdzenie rozmowy telefonicznej z Managerem. Nieco się zdziwiłam, że pierwsza rozmowa i to od razu Managerem działu, nigdy wcześniej nie spotkałam się z taką praktyką. No i co dalej... Dalej czekałam już na rozmowę, która miałaby odbyć się jutro, a dziś, ku mojemu zdziwieniu, na moją skrzynkę mailową zawitała wiadomość z automatu, że jednak nie są w stanie zaproponować mi procesu rekrutacyjnego na stanowisko, na które zaaplikowałam. I gdzie jest pomyłka? Szczerze mówiąc, myślę, że Pani z HR nie chciało się nawet wysłać maila z wyjaśnieniem/odwołaniem rozmowy, więc wysłużyła się automatyczną templatką i już :) No cóż, trochę przykro... Można to podciągnąć po chamskie zachowania z brakiem feedbacku itd, ale my - pracownicy aspirujący do zmiany pracy też planujemy swój dzień w sposób taki, aby móc swobodnie porozmawiać, wypaść jak najlepiej... Pozdrawiam ;)

ELK

@Nick niby to wszystko wiem, ale wciąż mnie dziwi, że firma załatwia sprawy w ten sposób. Już trochę więcej zrozumienia miałabym, gdyby w ten sposób rozegrała to zewnętrzna rekrutacja. Myślę, że każdy z nas miał sytuacje, gdzie dana firma kontaktowała się po dłuższym czasie, bo rekrutacja zatacza kółko... No nic, szkoda czasu i nerwów na takie coś, skoro tak wyglądają początki to sama praca j procesy też muszą być „ciekawe”... :)

@ELK

Szanowna Pani, Dziękujemy za przekazaną opinię. W imieniu firmy przepraszamy za zaistniałą sytuację. Zależy nam na tym, aby jakość procesu rekrutacyjnego była na jak najwyższym poziomie, dlatego chcąc wyjaśnić nieporozumienie, uprzejmie prosimy o bezpośredni kontakt z osobą, która zapraszała Panią do udziału w procesie, bądź o kontakt na adres mailowy aplikuj@motorolasolutions.com

Ttt
@Motorola Solutions

Jak firmie zależy na optymalnym poziomie rekrutacji to proponuje wykonywać ankiety po zakończonych aplikacjach. Tych pozytywnych i negatywnych.

KANDYDAT0

Mało przyjemne doświadczenie. Przypomina bardziej wizytę u psychologa albo konsultacje z doradztwa zawodowego. Pytanie o studia sformułowane w niemiły sposób, czy nie pomyliłam się wybierając studia bo z mojego CV widać ze mam inne zamiłowania. 7 lat za późno na takie rozważania i zupełnie nie temat mam rozmowę o pracę. Pytanie o motywację do pracy również jest ciężkie, gdyż każda odpowiedz pociąga za sobą kolejne złośliwe pytania. Dużo uśmieszków i ironicznych pytań. Rozmowę przeprowadzana przez dwie osoby, żadna nie związana z teamem. Szczegóły stanowiska i benefity czytane z kartki. Jedno z gorszych doświadczeń

Dominika
@KANDYDAT0

Dziękuję za Twoją opinię. Możesz powiedzieć na jakie stanowisko aplikowałeś w firmie Motorola Solutions? Czy dostałeś już informację zwrotną na temat Twojego procesu rekrutacji?

kandydatka
@KANDYDAT0

No miałam podobnie. Pytanie o wybór kierunku studiów przy kilkuletnim bardzo konkretnym i spójnym doświadczeniu zawodowym po tych studiach. A potem podważanie, czy na pewno chcę aplikować tam, dokąd aplikowałam, bo może zaraz zmienię dział. Tak, bardzo chciałam tam aplikować, to była moja praca marzeń, wykonuję ją gdzie indziej i wszyscy są zadowoleni.

Wiesiek

Dzień dobry. 20.11. Byłem w Krakowie na jednodniowym szkoleniu Motoroli z p A Wojciechowskim. Mimo obietnic do dziś nie otrzymaliśmy materiałów z prezentacji.. proszę o wyjaśnienia.

Krzysiek

Jestem ciekawy jaki jest poziom zarobków w tej firmie....ktos/cos? dzial operacje/handel. specjalista/senior?

Zostaw merytoryczną opinię o Motorola Solutions - Kraków

• Jak się pracuje w Motorola Solutions?

Zobacz opinie na temat firmy Motorola Solutions tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 100.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Motorola Solutions?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 44, z czego 8 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 22 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Motorola Solutions?

Kandydaci do pracy w Motorola Solutions napisali 11 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Motorola Solutions