Motorola Solutions

Opinie o Motorola Solutions

K2

Swoje rekrutację wspominam bardzo dobrze, mimo że pracę dostałem dopiero za 2 podejściem. Rozmowy z rekruterami, obie ok. 15 minut, w ciągu tygodnia zostałem umówiony na video z managerami, ofertę otrzymałem 3 dni później. Żadnych podchwytliwych pytań, wszystkie rozmowy przeprowadzone w miłej atmosferze. Pracuje już kilka miesiecy i mogę polecić firmę.

@K2

Czy przy tej pierwszej turze zostały podane jakieś powody odnośnie odrzucenia? Ciekawi mnie objętość ewentualnego uzasadnienia. O jakim stanowisku teraz jest mowa, że występowała taka determinacja co to drugiego podejścia? Osoba bez większego doświadczenia będzie miała na nie szanse?

passingfancy90

Starałam się o pracę w Motorola Solution, zostałam zaproszona na pierwszy etap rekrutacji dosyć szybko i sprawnie po wysłaniu CV. Rozmowa odbyła się telefonicznie, były pytania o moje motywacje, doświadczenie, pani przedstawiła warunki. Do tygodnia po rozmowie miałam dostać informację zwrotną. Czekam do dziś a minęło już ponad pół roku :P. Pracę dostałam gdzie indziej. Bardzo nieprofesjonalne podejście do kandydatów. Jeżeli nie odpowiadała im moja kandydatura okay, ale niech nie pozostawiają bez informacji zwrotnej jeżeli zapraszają na rozmowę rekrutacyjną.

Doma

Cześć, szukam pracy naprawdę od zaraz, akurat dzisiaj wpadło takie ogłoszenie na order management intern, praca mi pasuje, tylko powiedźcie, czy warunki sensowne. "Elastyczne godziny pracy" za wiele mi nie mówią, jak tam się pracuje faktycznie i po ile? Dużo nadgodzin?

Misk
@Doma

Elastyczne godziny pracy tzn zaczynasz od 7-10. Nadgodziny, zależy gdzie, zależy jaki scope. Ja wyrabiam miesięcznie ok 6-7. Przy czym za każdą nadgodzine dostajesz 1.5 godziny do odbioru lub 1.5 stawki godzinowej wypłacane w okresie rozliczeniowym. Warunki pracy oceniam jako naprawdę dobre.

Jane Doe

Na jakie wynagrodzenie można liczyć na stanowisku senior contract management specialist?

Najpierw zadzwoniła do mnie pani z HR, zadawała typowe pytania, część po angielsku. Bardzo sympatyczna rozmowa i zaproszenie na drugi etap. Około 20 minut. Rozmowa w Google Meet z managerką i jedną osobą z zespołu. Cała po angielsku. Bardzo pozytywne nastawienie do kandydata, zero spóźnienia, profesjonalizm, ale też miła atmosfera. Luźna rozmowa jak z kolegami, podpowiedzi podczas zadań technicznych. Były też zadania z excela i rachunkowości do rozwiązania, w miarę proste. Nie miałam przyjemniejszej rozmowy rekrutacyjnej niż ta w Motoroli.

Dlaczego to stanowisko mnie zainteresowało, moje motywacje, dlaczego Motorola, największe wyzwanie, opowiedzieć o swojej edukacji, doświadczeniu zawodowym, jak pracuję w grupie, co bym zrobiła, gdyby ktoś popełnił błąd, pytania techniczne. Żadnych dziwnych, podchwytliwych pytań.

Witam, jak wygląda praca hybrydowa w motoroli? Widzę, że jest sporo ofert. Ile dni w biurze i czy jest opcja na całkowicie zdalną pracę? Pozdrawiam

@Marek

Ogólnie przyjęte jest, aby pojawić się w biurze 1 dzień w tygodniu. A czy praca całkowicie zdalna, to zależy od rozmowy i ustaleń, są osoby które pracują całkowicie zdalnie i takie które pracują hybrydowo. Ogólnie polecam

Prowadzona jest ciągle rekrutacja do Motorola Solutions. Czy polecilibyście firmę jako pracodawcę? Dużo umieszczają ogłoszeń na GoWork.pl, ostatnie dodali 8 września.

Proszę o konkretne info bo mysle nad Motorola (non IT) 1. Czy sa roczne bonusy (jesli tak to +/- jaki procent) 2. Czy sa cykliczne podwyzki np wraz z bonusami (i tez jesli tak to mniej wiecej ile moze wynosic) Chodzi o role poza IT

Motorolanin
@Zainteresowany

1. Czy sa roczne bonusy (jesli tak to +/- jaki procent) TAK, cala firma globalnie ma nagrode roczna wyplacana zazwyczaj w kwietniu roku nastepnego. Zalezy od 1.) czy firma osiagnela cele roczne + 2.) "zaszeregowania" pracownika + 3.) wynikow pracy. Nawet w okresie glebokiego covidu byla wyplacana, fajna kasa extra :-) 2. Czy sa cykliczne podwyzki np wraz z bonusami (i tez jesli tak to mniej wiecej ile moze wynosic) Pozdwyzki sa analizowane i decydowane raz w roku dla wszystkich pracownikow MSI w tym w Polsce, zaleza od wielu faktorow tak jak w innych firmach m.in. kondycji finansowej firmy + wynikow pracy pracownika

Hej, jak wyglada rozmowa kwalifikacyjna do działu finansów? Czy są jakieś pytania z wiedzy czy tylko stricte behawioralne?

Kamyk
@Kandydat

Swoją rekrytacje w Motoroli wspominam bardzo dobrze. Rekrutacja składała się z 3 etapów. Po każdym bardzo szybko miałam odpowiedź zwrotną. Pytania na pierwszej rozmowie, częściowo po pl częściowo po ang, byla to krótka rozmowa z rekruterem. Kolejna rozmowa była po polsku z managerem, bardzo merytoryczna, bardziej luźna, nie stresująca rozmowa niż pytania z kosmosu. Ostatnia rozmowa była z menagerem i tl. Rozmowa w dobrej atmosferze, częściowo po pl częściowo po ang. Pytania z wiedzy księgowej plus ogólne o sobie. Rekrutację oceniam jako szybką, merytoryczna i dobrze przeprowadzona.

Hej, powie ktoś jakie są obecnie widełki płacowe na "juniorskich" stanowiskach w finansach ? Oraz jak wygląda proces rekrutacji?

Jaki jest styl zarządzania w Motorola Solutions?

Barbara

a da rade to jakoś szerzej opisać? najlepiej merytorycznie, żeby każdy potencjalny kandydat zaznajomił się z tematem? nie wiem za bardzo co konkretnie oznacza lans i tym podobne, wolę mieć jasność.

Motosroto

więcej zarządzania niż pracy ;)

@Motosroto

co to konkretnie miało oznaczać? jest sporo przedstawianych planów lecz nie dochodzi ostatecznie do ich realizacji? kto ostatnie jest odpowiedzialny za wyznaczanie celów w firmie i jak sami pracownicy na nie reagują?

Aabbcc

Jakie są zarobki na juniora w finansach/księgowości z bardzo dobrym angielskim ??

Barbara

Skoro o kasie mowa to jak tu w firmie można jakaś fajną zarobić? Pytam o konkrety odnośnie ewentualnego stanowiska oraz nakładu pracy. Jakie tu są obecnie na to perspektywy?

To samo u mnie, po 2 tygodniach zastanawiałam się o co w tym wszystkim chodzi i z każdym tygodniem było coraz gorzej. (usunięte przez administratora)

Barbara

A czego szkoleń byś się spodziewał tu w robocie u nich? Jakich umiejętności brakuje, żeby lepiej się pracowało i jak oni reagują na ewentualne prośby o nie? Z tą nieprawdą to co Ci mówili, że tak ostatecznie się rozczarowałeś?

Barbara

No i z jakich powodów nie? Gdyby ktoś jasno wskazał potrzebę wraz ze słusznym uzasadnieniem to wzięliby to pod uwagę? Są otwarci na sugestie?

Weronika

Niskie płace to znaczy że jakie? Najniższa krajowa czy jednak można na więcej liczyć?

LojalnyMotorolanin

Zdarza się kod legacy, ale to nie powód by uogólniać że kod jest brudny. Płace nie są aż takie niskie. Są adekwatne do umiejętności.

@LojalnyMotorolanin

skoro jest przelicznik co do umiejętności to przytoczysz go tak mniej więcej w zestawieniu już z daną stawką? zastanawiam się po prostu skąd to narzekanie, że niskie

LojalnyMotorolanin

Bardzo fajna firma, mi pasuje. Różnorodne projekty, różnorodni ludzie, różnorodne problemy, różnorodne imprezy i wydarzenia. Nie ma nudy. Bardzo dobra atmosfera pracy. Myślę że będę chciał pracować tutaj do emerytury.

Rafal Kings_77

Ja sobie chwale, nie czuje żadnej presji pracując, pracuje ponad 1.5 roku. Jako rodzic mam dużo czasu na dzieci gdyż nie wymagają mojego pojawiania się w firmie, motorola ma tez wiele benefitów co dla mnie na plus. Co do zdobywanej wiedzy to jest 10% czasu dla siebie co sprint gdzie możesz się swobodnie doszkalać. Jest tez dużo osób od których się można dużo nauczyć.

@Rafal Kings_77

Rozumiem, poprostu napisalem ze mi sie w firmie podoba , kazdy ma inne wymagania, potrzeby. Ale rozumiem, jak by mi sie nie podobalo ,od razu bym zmienil firme, nie mam z tym problemu, pozdrawiam

Tak

Potwierdzam, chore nieformalne powiązania żeby przetrwać. Szkoda że Moto to firmuje

Jedno jest pewne, zgłoszenie problemu do zespołu zajmującego się kwestiami etycznymi w żaden sposób nie pomaga w jego rozwiązaniu. Typowe korpo, które będzie broniło największego szamba, żeby się przypadkiem nie wylało na zewnątrz. Pasowałoby założyć kilka spraw o (usunięte przez administratora) żeby to towarzystwo wzajemnej adoracji rozgonić ale szkoda nerwów na to.

AA

Mój alkoholizm rozpoczął się w Motoroli. Zaraz po studiach, jako ambitna młoda osoba, skuszona tzw. dużymi możliwościami rozwoju, okraszonymi przez marketing tej firmy nieustannie rozbryzgiwanym we wszystkie strony miodem, rozpocząłem tu pracę. Zaczęło się od niewinnych spotkań integracyjnych, zakrapianych piwkami i drineczkami mającymi na celu budowanie dobrych relacji w zespole. Wcześniej w firmie było spokojniej, po kilku latach pracy i awansie byłem na tyle pewny siebie, że zacząłem relaksacyjnie dodatkowo popijać – po pracy, w weekendy. Wtedy alkohol dodawał mi animuszu i pewności siebie, byłem też bardziej kreatywny i energiczny. Wydawało mi się że jestem bardzo cenionym pracownikiem, do momentu aż pojawiły się trudności. Od dłuższego czasu w firmie prowadzona jest nieustanna reorganizacja i restrukturyzacja (globalnie, nie tylko w Krakowie). Destabilizacja, wyznaczania nierealnych celów niemożliwych do zrealizowania, wszechobecne wychwalanie przez kierownictwo zmieniającego się - co raz to nowego - często wykluczających się kierunku rozwoju i zachodzących zmian, bycie popychadłem, szukanie sobie nowego miejsca w nowych strukturach, oraz wiele innych sytuacji stresogennych, doprowadziły to tego, że alkohol był lekiem na stres, pozwalał zapomnieć o kłopotach, o walce o przetrwanie, o próbach pozostania człowiekiem - nie zasobem. Piłem coraz więcej, na co nie zwracałem uwagi. Na szczęście zauważyła to rodzina i zareagowała, nie pozwoliła mi kontynuować tej agonii. Już dwa lata nie piję, nie pracuję w tej firmie i znalazłem nowe miejsce, gdzie pomagam innym, czuję się potrzebny, spełniony i spokojny.

Moto
@AA

Podcięło mi nogi po tym co przeczytałem, AA trzymaj się ! Reorganizacji jest od dłuższego czasu to prawda. Co rok są wyznaczane nowe ambitne cele.... Czy mają one sens to już inna dyskusja. Co dział to inna mniejsza lub większa polityka. Bez apelacyjne zgadzam się z jednym-młodych ambitnych ludzi potrafią wyssać do cna. Jest korporacyjne pranie mózgów.

BG
@Moto

Pracowalem w wielu firmach i wszedzie widzialem alkoholikow - byly to male i duze firmy.

@AA

tendencyjne, być może historia jest prawdziwa, ale niekoniecznie powiązana z tą firmą, przynajmniej z moich doświadczeń nie spotkałem się z tym raczej

Y11
@AA

Czasami cele są nieosiągalne z powodu zaniedbań tzw. Szefa który chce za wszelką cenę zameldować sukces. Dowiezione. Leśne dziadki w tym wtórują klepiąc (usunięte przez administratora) Ale to jest ich (usunięte przez administratora) Wiedzą co zepsuli i to ty się musisz uczyć nieustannie tego bełkotu działkowego. Tak już jest w paździerzowej. Wiem jak to jest. Uczysz się cały czas i jesteś coraz głupszy. Paradoks paździerzowej.

MotoRakownia
@AA

Ciesz się że nie onkologia.

AlanMaKota

Pracowalem w Moto kilkanascie lat i postanowilem cos zmienic. Zmienilem zupelnie branze i znowu czuje ze zyje. W Moto bralem udzial w kilku projektach i przeszedlem sciezke od dewelopera do architekta. Na plusy moge zaliczyc: w miare OK wynagrodzenie, dobra atmosfere pracy wsrod profesjonalistow (ludzie z podobnym stazem jak moj), benefity, mialem OK bezpodredniego managera. Na minusy zdecydowanie zaliczylbym: monotonna praca, stare technologie (projekty embedded w ktore firma przestaje inwestowac), bardzo trudny awans powyzej pewnego poziomu, koniecznosc "lansowania sie" i wszechobecna "polityka" (masz wrazenie ze pie*nie glupot wazniejsze jest od pracy nad produktem), gole patentowe (innowacyjnosc na sile, bez wsparcia ze strony firmy w postaci szkolen i czasu na rozwoj), starszy management stawia niejasne cele i ciagle zmieniaja sie struktury. Generalnie ludzie tacy jak ja pamietaja gdy w firmie bylo ponad 60 tys ludzi a teraz jest ok 10. Historia zwalniania i zamykania oddzialow zagranicznych z ktorymi sie wspolpracowalo powoduje ogolnie kiepskie morale.

Pietrek
@AlanMaKota

Wszystko się zgadza. Monotonia i stare technologie są do przeskoczenia. Zwłaszcza dla architekta, którym byłeś. W patentach nie musisz brać udziału, innowacyjność niejedno ma imię. Lansowanie, polityka... W życiu poza firewallem też musisz to robić aby coś osiągnąć. Choćby rozmowa o pracę w dowolnej firmie to też lans i polityka - przekonasz rekrutera dostajesz szansę. Ale generalnie się zgadzam. I taka dygresja... korporacja nie jest dla każdego. Trzeba się umieć odnaleźć. Ale to dotyczy korporacji w ogóle, a nie tylko motoroli w szczególe.

Heh, co za komentarz...
@Pietrek

A to pracownik jest dla firmy czy firma dla pracownika, skoro twierdzisz, ze korpo nie jest dla kazdego? Co to w ogole ma znaczyc...jak ktos nie lubi sie ponizac to pewnie masz racje.

Ilemoznasluchacglupot

Nie oczekuje odpowiedzi, moge Ci ja udzielic. Jakby w kazdym korpo bylo mniej chamow i prostakow, szczegolnie z mgmt, przekonanych o swojej wspanialosci to korpo byloby dla kazdego. Z reszta pracujesz tam, to na pewno cos o tym wiesz... ;-)

Ilemoznasluchacglupot

A jeszcze jedno, trzeba bylo przeczytac zanim cos komus podsylasz: "To wprost idealne miejsce dla narcyzów, którzy uważają siebie za najlepszych we wszystkim. Dostanie się do korporacji to dla nich prestiż, powód do zachwytu nad sobą, samouwielbienia i możliwość udowodnienia innym, że jest się tym najlepszym i jedynym. Więc jeśli taki nie jesteś i nie zamierzasz pracować wśród narcystycznych osób, zapomnij o pracy w korporacji. Szukaj zawodu, w którym naprawdę się spełnisz." Nie ma to jak samego siebie zaorac. ;-)

@AlanMaKota

pracuję i się zgadzam w większości mam podobnie

też tak uważam,

GrubyAh
@Pietrek

Stare technologie nie są do przeskoczenia. Niestety.

KolPot
@AlanMaKota

Podobno soft robią na jednym oknie z milionem zakładek. Kto to firmuje ?

Izabela

Senior General Ledger & Compliance Specialist with Spanish - jest wymagany konkretny certyfikat albo studia językowe czy przyjmą po samym teście na rekrutacji praktycznym? Jeśli ktoś wie, jakie mają dokładnie wymagania, to proszę o komentarz. Z góry dziękuję!

Zostaw merytoryczną opinię o Motorola Solutions - Kraków

• Jak się pracuje w Motorola Solutions?

Zobacz opinie na temat firmy Motorola Solutions tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 100.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Motorola Solutions?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 44, z czego 8 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 22 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Motorola Solutions?

Kandydaci do pracy w Motorola Solutions napisali 11 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Motorola Solutions