OMEGA Pilzno ITiS Godawski & Godawski Sp. z o.o.

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o OMEGA Pilzno ITiS Godawski & Godawski Sp. z o.o.

Czy mają państwo system pracy codziennie w domu, jestem kierowcą bez doświadczenia

Perspektywa...

Witam! Pracuję w OMEGA PILZNO od zeszłego roku, przed zatrudnieniem się w tej firmie, zawsze broniłem się rękami i nogami byle nie oni, czytając opinie, dostawałem dreszczy, komentarze w ich kierunku, nie były przyjazne, i to mnie odrzucało. Do tego ta działalność gospodarcza, której unikałem jak ognia... Ale nadszedł czas, kiedy chciałem spróbować po tym, jak moi dobrzy koledzy zaczęli tam pracę, i ku mojemu zaskoczeniu, byli zadowoleni po przepracowanym pełnym roku... Więc przyszedłem i ja, i od dnia rozpoczęcia pracy u nich, do dnia dzisiejszego, nie mogę nic szczególnego im zarzucić, wiadomo, że w tej branży są lepsze i te gorsze dni. Pracę mam lekką, lekkie ładunki, dotychczas najwięcej 15t, Pani dyspozytor spoko, do dogadania się, wolne do dogadania się (choć nie brakuje wolnych dni) z wyjazdami, również wszystko do dogadania się... Wypłaty są zawsze na czas, wypłacane w całości co do grosza. Działalność ma swoje plusy i minusy, wiem że to jest takie kręcenie na siebie bata, ale nie takie świat dramaty zna. Także nie wiem, jeżeli chodzi o moją osobę i opinię, to jest ok, i mam nadzieję że tak zostanie. Pozdrawiam.

@Perspektywa...

Obecne warunki gospodarcze świadczą o tym , że Omega jest słabym lub bardzo słabym płatnikiem. 84-96€ na dzień. 84€ stawka do 19 dni. 84x19=1596€ x 4.55 minus ZUS i podatek = 271zl/dzień 96x24=2304€ x 4.55 minus ZUS i podatek =338zl/dzień Zus 1800zl Podatek 5.5% ryczałt.

Iii
@Biały Wilk

Jesteś pewny ze tak jest ? Bo jak dzwoniłem do nich to mówili ze te stawki są netto oni płaca ZUS nie ważne czy mały czy duży i podatek

@Iii

A skąd jesteś? Bo proponuja różne stawki, auto pod dom w zaleznosci od regionu Pl. Podkarpackie dyskryminuja. Kłamać potrafią później będą Ci mówić że tak nie było. Stawki 100% pewności.

@Biały Wilk

Głupoty piszecie właśnie wróciłem z omegi i ZUS oni płaca ja będę jeździł po kraju i do tego podatek płaca jedynie co to księgowa sam sobie opłacasz 160 zł i tyle same dewoty tu co niby gdzieś słyszeli a nie wiedza jak jest naprawdę

Biały Wilk

Na każdym dziale jest inaczej. Kraj czy zagranica też inne zasady.

Biały Wilk

50 -60€ to kwota netto. Kwota jest ponizajaca szczególnie u lidera transportu.

Zygmunt

Moze są jakieś działy na których płacą ZUS, ale jak sam napisałeś właśnie wróciłeś z omegi co oznacza że jesteś po rozmowie. Daj znać jak będziesz jeździł. W moim dziale wszyscy kierowcy sami opłacali sobie ZUS i podatek zapewniam cię nie robili tego z dobrego serduszka.

Chętny

Ile można zarobić jako mechanik w omedze?

Dyspozytor

Jakim sposobem żaden dyspozytor nie wytrzymuje dłużej niż 1-2 w tej firmie??? Praktycznie ogłoszenie o dyspozytora na pracuj.pl pojawia się co miesiąc. Oczywiście rekrutacja leży bo nic a nic się nie dowiecie - jedynie co to zadają głupie pytania z kartki typu co byś wniósł, jaki są cechy itp. Informacji na temat stanowiska a wynagrodzenie to już chyba największa tajemnica... żenada

eshu
@Dyspozytor

bo praca w tej firmie jest beznadziejna, stresująca i za małe pieniądze dodatkowo pracujesz nawet po godzinach pracy

Hahaha
@Dyspozytor

Potwierdzam, nikt normalny nie wytrzymuje dłużej niż 3 miesiące. Dlatego ogłoszenie wisi praktycznie ciągle :0

Irena
@eshu

Za małe pieniądze? To ile proponują, najniższą krajową czy jednak coś więcej? Jest, chociaż umowa o pracę? Co do tych nadgodzin, to chyba są normalnie rozliczane?

@Irena

Najniższa krajowa plus jakąś śmieszna premia za wyniki które są ciężkie dość do wyrobienia, nadgodziny sa bezpłatne

@Hahaha

Nie zgodzę się, jestem spedytorem od ponad 4 lat i jestem zadowolony z pracy.

Janie

Okej, pochwal się ocenimy czy jest z czego się chwalic. Nie zapomnij dodać działu w którym robisz te 4 lata

Alicja
@Janie

cześć, Także pracuję kilka lat w Omedze; jestem zadowolona z pracy i dobrze zarabiam. Przede wszystkim pracują tu świetni ludzie, jest super atmosfera. Polecam.

@Alicja

Już nie pracuje ale przyłączam się. Super polecam

Janie
@Alicja

Atmosfera raczej nie będę w stanie zapłacić za zakupy w sklepie, więc dalej czekam na odpowiedź. Ile za ile i gdzie, pozdrawiam

dsa
@Dyspozytor

jest to bardzo proste,praca dyspozytora polega na przekazywaniu informacji od planera / spedytora. Wiec na tego dyspozytora wylewa sie najwiecej flustracji (kierowcy ze dostal taka i owaka robote / planera ze kierowca za 9h ktore mu przysluguje wyjechal 6h i zrobil 300km i udal sie na spoczynek) a ty jestes po srodku tego zawieszenia, Praca po godzinach i weekendy (w sensie odbieranie telefonow, sprawdzanie komunikatorow czasami maili) W wynagrodzenie nie jest oszalamiajace. W omedze nadrzedna dewiza presesa i prezesowej jest NIKT NIE JEST NIE ZASTAPIONY.\

Zygmunt

Dzwoniąc do Omegi Pilzno, Pani z Działu Zatrudnienia zachęca dość wysokimi stawkami dziennymi obowiązującymi w różnych działach, kwota jest wyrażona w Euro. Na miejscu, do momentu podpisania umowy nie ma możliwości aby przedstawiła stawkę na piśmie, ale do tego jeszcze wrócę. Obecnie nowy kierowca który będzie odbywał szkolenie musi przed jego rozpoczęciem podpisać zobowiązanie na 9 miesięcy pracy, (jeśli zwolni się wcześniej, to zapłaci karę, która uzależniona jest od tego ile miesięcy pozostało mu do deklarowanych 9 miesięcy. Może ona wynieść nawet 8 tysiącami zł). Podczas szkolenie pracuje się na umowie zlecenie, a stawka dzienna wynosi niewiele ponad 100 zł. Szkolenie polega na jeździe w podwójnej obsadzie. Po szkoleniu podchodzi się do egzaminu wewnętrznego. Jeśli zda się go pozytywnie to wówczas można już podpisać umowę. Po jej podpisaniu ujawniane są informacje dotyczące wysokości stawek a jest ich kilka, wszystkie zależne od ilości dni przepracowanych w ramach jednego miesiąca. Wynagrodzenie dzienne podawane kandydatom przez telefon wymaga przepracowania minimum 24 dni (najniższa stawka obowiązuje przez około 19 dni) w miesiącu, z czego jasno wynika, że oczywiście można pracować w systemie np 3/1 lub 2/1 ale najwyższa stawka jest wtedy nieosiągalna. Nie wspominając nawet o świętach, urlopach i okresach w których jest mniej pracy na przykład zaraz po świętach. Firma preferuje samozatrudnienie na ryczałcie 5.5 procent, wiec od kwot na fakturze należy sobie odliczyć ZUS i podatek dochodowy oraz obsługę księgową(jeśli nie chcemy rozliczać się sami). Powiedzmy, że otrzymujemy średnio 10 000 zł miesięcznie, na małym Zusie, z czego musimy zapłacić około 1500 zł miesięcznie od faktury plus koszty biura rachunkowego, a na dużym Zusie około 2500 zł plus koszty za księgowość. W sytuacji, gdy obowiązuje nas regularna wysokość Zusu i na przykład chcemy iść na urlop wypoczynkowy dwutygodniowy, wtedy automatycznie złapie nas najniższa stawka, ponieważ obowiązuje ona do 19 dni przepracowanych w skali miesiąca. Nie wiem jaka jest najniższa stawka w każdym dziale, ale jest to prawdopodobnie miedzy 76-90 euro, (podobno kierowcy zatrudnieni jako "skoczek" zarabiają więcej, ale nie umiem podać konkretnych liczb). Dzięki takiemu sposobowi rozliczania przy powyższych założeniach, gdy pójdziecie na dwutygodniowy urlop a przez kolejne 14 dni będziecie pracować to finalnie możecie za taki miesiąc międzynarodówki zarobić np: 3500 zł lub mniej w zależności od stawki. Odmowa podjęcia ładunku również skutkuje w danym miesiącu zmianą stawki na podstawową, niezależnie od ilości przepracowanych dni. Omega ma jeszcze taki wewnętrzny system premiowania kierowców, z tego co pamiętam miał trwać rok z możliwości przedłużenia, przyznają w nim punkty za konkretny miesiąc, które można wymienić na nagrody. Są one przyznawane w takich ilościach, że uzbieranie takiej ilości punktów, która pozwoli na zakup jakiejkolwiek nagrody jest prawie niemożliwa. Klimatyzacja postojowa jest obecna w dosłownie kilku samochodach, wiec nie ma co liczyć że pojazd z takim wyposażeniem otrzymamy. Panie z Działu HR zapewniają, że nie ma powodów do obaw w przypadku poniesienia jakichkolwiek kosztów związanych ze stratami lub uszkodzeniami pojazdu czy towaru. Nie jest to jednak prawdą, gdyż w przypadku kradzieży paliwa zostaniemy za nie obciążeni kosztem paliwa bez VAT, niezależnie od tego, czy wezmiemy policję na miejsce zdarzenia, czy też nie. Za uszkodzenia pojazdu również ponosi się odpowiedzialność finansową. W sprawie obciążeń warto konsultować się z prawnikiem ponieważ im wyższe obciążenie tym jest to bardziej opłacalne, a w umowie nie ma ani jednego zdania stwierdzającego że kierowca odpowiada w pełni finansowo za każde uszkodzenie. Mimo tylu minusów, niewątpliwie można wskazać też plusy firmy. Na pewno jednym z nich jest to, że w razie problemów z samochodem mamy szybki kontakt z działem technicznym. Firma posiada w miarę nowe samochody. Pieniądze są wypłacane na czas. Jest to też jedna z nielicznych firm, która umożliwia zdobycie doświadczenia tym, którzy dopiero zaczęli jeździć.

CezaryŻak

Chodzi o to żeby napisać jak praca wygląda.

@Zygmunt

Całkowicie potwierdzam to co napisałeś. Obecnie też jestem kierowcą i własnie tak wygląda praca w tej "firmie". Dodam, że z powodu prowadzenia własnej działalności, płacisz mandaty nie tylko jako kierowca, ale również jako "operator transportu". Całkowicie odradzam cokolwiek po za umową o pracę chcąc jeździć w transporcie.

Irena

Cześć wszystkim, sporo tu konkretnych informacji na temat stanowiska kierowcy czy spedytora. Jak sprawy się maja w biurze w administracji? Chodzi mi o prace jako asystentka spedytora. Jest ciężko czy do ogarnięcia? :) Jak zarobki, atmosfera?

Czy, ktoś teraz może się wypowiedzieć na temat Omegi Pilzno. Na własnej działalności w systemie 2/2 oferują 6850zl już na czysto tylko trzeba sobie odliczyć księgową (och księgowa to koszt 159zl) czyli zostaje tak naprawdę 6691zl.

Kierowca omega

Kurde.. pracuje tu 4 lata nie narzekam. To co mam wystarcza ale wiem jedno praca i pieniadze sa na czas. A nie jak w niektorych firmach.. nie ma roboty to siedzisz i czekasz w domu nie zarabiajac. Nie żałują na parkingi platne,wiec nie stoisz po dzikusach bez kibli. Wszystko wedlug tacho. Auta nowe chyba,ze mlody kot przyjdzie to musi pokazac jak jezdzi i czy firmie sie oplaca i wędrować w kiero. Bo sa tacy co ledwo wyjada i juz rozwalają zestawy. Moze i sa czasem wyniośli biurokraci jak to w kolpo, co dla mnie jest zabawne bo pajacują ale za to nie spotkalam nikogo niemiłego. Dyspozytorzy faktycznie sie zmieniaja. Jeden sie nadaja drugi nie. Ale generalnie klimat ciepły.Powiem tak. Jak w kazdej firmie plusy i minusy. Ale skoro ja pracuje 4 lata a sa tacy ze po 8-10-15 lat pracuja to daje to swiadectwo jak sie pracuje.

xxx
@Kierowca omega

Żeby dali Umowę o Pracę a nie tylko i wyłącznie jazda na działalności, ewentualnie Umowa zlecenie jeśli jesteś skoczkiem.To bardzo słabo z ich strony.Firma faktycznie ogromna z dużym potencjałem i możliwościami, ale forma zatrudnienia jaką oferują i wynagrodzenie,zdecydowanie ją przekreśla...

Ali

Omega Pilzno to śmiech na sali zwalniają ludzi z magazynów na potęgę , nie ma tu stabilizacji pracy.

Pytanie.

Witam, czy ktoś rozwiązał współpracę z omega przed upływem 9 miesięcy od zatrudnienia, czy został obciążony kosztami przeszkolenia świeżego kierowcy ? Proszę o odpowiedź

Power
@Pytanie.

To teraz jest 9 miesięcy lojalki!!!????no no cenią się

Jacek
@Pytanie.

Czyli jak się ktoś zwolni to musi oddać za szkolenie? Ty jak się przyjmowałeś to podpisywałeś umowę lojalnościową? Na ile ? Na rok czy właśnie 9 miesięcy? Ile teraz masz do oddania?

Grażyna

Pracownik stacji jest poszukiwany z tego co widzę na stronie. W zakresie obowiązków napisano osiąganie celów sprzedażowych. A co jeśli nie uda się tego zrobić? Czy ktoś zwraca w ogóle na to uwagę? Poza tym, na czym polega system premiowania w tej firmie? Za co można się spodziewać premii? Jaka podstawa?

W ofertach pracy pisze ze w firmie sa spotkanie integracyjne. Kiedy pracownicy moga liczyc na taka impreze?

Pocoqcy

Po co chciałbyś utrzymać kontakt z ludźmi bez honoru po godzinach pracy?

KM ma gdzieś integrację magazynu. Nie chce mu się nic organizować w naszym imieniu :(

hmm

O jakim oddziale piszesz?

czarny

Jeżdzi ktoś może na dziale słowacja , czechy , węgry . Ile na tym dziale można zarobić , czy weekendy wolne

Kamil

Piszesz chaotycznie ...Może ludzie którzy pracują w Omedze to rozumieją ja nic

@Kamil

Po jego wypowiedziach, można stwierdzić, że ten człowiek ma coś z (usunięte przez administratora), i to nawet chyba bardzo... Przeczytałem kilka zdań, i mnie oczy rozbolały. No i prawda jest też taka, że zazwyczaj płaczki tego typu, jak ten u góry, wylewają swoje gorzkie żale na "internetach" po tym, jak prawdopodobnie dali z czymś ciała, Omega ich obciążyła, i oto odwet... Spina na internecie ????????

Jak wygląda praca na kraju . W ofercie napisali do wyboru rodzaj naczepy i długość wyjazdu chodzi mi o wolne weekendy i przynajmniej raz w tygodniu zachaczyc o dom . Względy rodzinne. Napiszcze szczerze

@Michał

Cześć, zapytaj o BDF, będziesz w środku tygodnia w domu i zazwyczaj w weekend. Tyle że wyjazdy do DE, w podwójnej. (Express) kasa się nawet zgadza, bo robisz 2 kółka w tygodniu, a od kółka liczą chyba teraz 1.270 zł. Pozdro!

Krzysztof

Są już opcje z łóżkiem za fatelem plus kurnik

Krzysztof

A jakie atrakcje turystyczne. Parkujesz nawet na plaży

Krzysztof

Normalne zatrudnienie. Nie tam jakiś prezes

Krzysztof

Czytałem wczoraj oferty na busa. 300 dniówka lodówka dokładne mapy z dojazdem do miejsc żal/rozł. No i te uprawnienia. Kusząca propozycja. Po wyjęciu fotela dużo miejsca na gotowanie.

Witam, czy oferują państwo tylko i wyłącznie pracę na własnej działalności czy na umowę o pracę również. Pytam o pracę jako kierowca pozdrawiam.

Omega Pilzno
@Zainteresowany

Dzień dobry. Wszystkich informacji dotyczących form współpracy, sposobów rozliczenia oraz stawek wynagrodzenia dla kierowców w Omedze Pilzno mogą udzielić pracownicy naszego działu HR. Najłatwiej skontaktować się z nimi poprzez wypełnienie formularza na stronie: https://omega-pilzno.com.pl/strefa-kierowcy Pozdrawiamy

Zostaw merytoryczną opinię o OMEGA Pilzno ITiS Godawski & Godawski Sp. z o.o. - Pilzno

• Jak się pracuje w OMEGA Pilzno ITiS Godawski & Godawski Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy OMEGA Pilzno ITiS Godawski & Godawski Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 204.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w OMEGA Pilzno ITiS Godawski & Godawski Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 116, z czego 22 to opinie pozytywne, 52 to opinie negatywne, a 42 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy OMEGA Pilzno ITiS Godawski & Godawski Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w OMEGA Pilzno ITiS Godawski & Godawski Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

OMEGA Pilzno ITiS Godawski & Godawski Sp. z o.o.