Matex Transport S.C.

Opinie o Matex Transport S.C.

biuro

@Mateusz czyli w biurze praca fajna, polecasz? A powiedz czy wiesz może czy się szykują do biura jakieś rekrutacje?

Bodzio

pracuje w tej firmie i dobre lata pracy juz sie skonczyly teraz zaczyna sie pozbywanie pracownikow gdyz obroty firmy spadly i to trzeba wyladowc na szeregowych pracownikach Nie polecam nikomu do pracy z dnia na dzien atmosfera sie psuje nagonka na kierowcow potracanie pieniedzy z niewiadomych powodow ogolnie z daleka od tej firmy

bylkierowca
@Bodzio

Zaponiales napisać jazda po 30 godzin jak nie pojedziesz to do zwolnienie Oczywiscie jak ci wyplate zrobia po takiej odmowie to nie bedziesz mial na autobus do domu . Kierowcy są tak zmeczeni ze pijany kierowca przy nich to nie stanowi zagrozenia na drodze. Masakr duzo by pisac ale tak w jednym zdaniu ludzie omijajcie tą firmę z daleka .

Tadek
@Bodzio

Zgadzam się z Tobą w 100% nie polecam nikomu tej firmy mam nadzieję że jak kilku kierowców założy im sprawy w sądach to wszystkie ich brudy z przed lat wyjdą na jaw z zapłacą za oszustwa

Kiero

Pytanie do kierowców jak oceniacie pracę w Matex kat b

Obecny kierowca

Pracuje w Matexie już kilka lat i jestem zadowolony, gdyby bylo inaczej nie byłoby mnie tutaj.. nie jest źle

Sylwia
@Obecny kierowca

To fajnie, że podoba Ci się praca w Matex Transport S.C. A możesz wymienić, jakie Twoim zdaniem są jej największe zalety? Nie piszesz też nic o tym, na jakim stanowisku pracujesz.

Barbara

Nie wiem właściwie, jak zareagować na Twój post. Dobrze byłoby, jakbyś podszedł do tematu nieco poważniej. Zapewne sam pracujesz w Matex Transport. To może chociaż powiesz mi, czy przyjmują tam osoby bez większego doświadczenia zawodowego?

Byla

Haha jaka piekna wypowiedz :D

Kierowca miedzynarodowy
@Barbara

Biorą wszystkich jak leci, ponieważ ludzie nie chcą u nich jeździć. Napisalli dlaczego nie chcą u nich jeździć, ale jak to jest mało to najlepiej sie zatrudnić i jak piosence przeżyj to sam:-)

Co sądzisz o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Matex Transport S.C.? Czy wziąwszy pod uwagę Twoje wrażenia, poleciłbyś innym aplikację do tego miejsca? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami.
ktosiek

Dla mnie oki, pracuje i jest dobrze. Najlepiej kogoś objechać, może trzeba troche popatrzeć na siebie.

@ktosiek

(usunięte przez administratora) na busie za troche więcej niż ci, z których szydzisz. (usunięte przez administratora) Odbędą stosunek z (usunięte przez administratora) ugotują coś normalnego w normalnej kuchni, a ty ?.......

Detektyw

Witam firma jak każda inna trzeba pracować żeby zarobić więc powiem tylko tyle nie piszcie takich rzeczy na forum tylko co niektórzy odezwijcie się w firmie jak przychodzicie na rozliczenie co was boli.Anonimowo to każdy potrafi bruździć na firmę. Pracuje tu 8 lat i jak większość was wie bywały łatwe i ciężkie momenty w tej firmie. Odeszło wielu dobrych kierowców z powodu prostych błędów kierownictwa. Zgadzam się z opiniami wielu ludzi że brak kontaktu z właścicielami firmy tworzy bariery. Są ludzie w tej firmie co pracują kilka lat i szefostwa na oczy nie widzieli. Komunikacja z kierownikami zawodzi bo nie odbierają telefonów od świeżych kierowców co powoduje irytację i prowadzi do zwolnień tych kierowców.W firmie pracuje 130kierowcow i 40 osób na spedycji a czasem jest ciężko im odebrać telefon i wysłuchać kierowcę i to jest duży minus tej firmy. Kasa już nie jest tak konkurencyjna jak w innych firmach więc ludzi nic tu nie trzyma. Ci co pracują tu parę lat wiąże tylko przywiązanie do kolegów i systemu pracy do której jestem przyzwyczajony. Od 8 lat przewinęło się to setki ludzi i odeszli i firma powinna zadać sobie pytanie dlaczego?. Pozdrawiam wszystkich którzy odeszli i co jeszcze tu pracują.

@Detektyw

8 lat na busach, fatum chyba rzeczywiście ma rację bytu. Współczuję..( wraz z rodziną)

Ktosiek

Nie zgodzę się, że umiejętności naszego Menagera sprzedaży są marne, czy też jego angielski jest słaby. Radosław jest bardzo ekspresyjną osobą i bardzo pozytywną oraz jest bardzo dobry w tym co robi. Jeśli chodzi o szkolenia - są to bardzo profesjonalne szkolenia opracowane wspólnie ze specjalistami z branży sprzedaży, z którymi mieliśmy przyjemność się szkolić. Pisząc taki komentarz pokazujesz tylko, że nie powiodło Ci się widocznie i chcesz to zrzucić na inne osoby. Nie wiem być może żal Ci że nadal nie jesteś z nami.

Musisz być niezłym intelektualistą, pomijam już twe zdolności oratorskie, bo te za pewne są mistrzowskie. Spedytorek też człowiek...

Marco

Ktoś coś może powiedzieć on stanowisku asystenta spedytora? Jęz. Włoski znam bardzo dobrze ale sama branża jak dla mnie trochę obca :/ zastanawiam się jakie szanse, jak z przyuczeniem...

@Marco

Doświadczenie w spedycji nie jest konieczne. Każdy nowy pracownik zaczyna od intensywnego dwutygodniowego szkolenia z logistyki oraz obsługi klienta. Następnie pracuje "pod okiem" doświadczonego spedytora i stopniowo staje się samodzielny na stanowisku :)

Matex

Jeśli jest Ci w firmie tak źle, dlaczego nie poświęcisz czasu na znalezienie czegoś nowego? ;) A moze sobie nie radzisz i zamiast wziąć się do roboty lub zmienić pracę wolisz wylewać swoje zale?

Stop hejterom

Na temat: 1. Skoro nie potrafisz dojść do ludzi, to może ty masz problem z komunikacją i relacjami międzyludzkimi? 2. Ludzie zmieniają się w każdej pracy - jest to zjawisko wszechobecne 3. Nikt nie wymaga "dogadzać" - wystarczy wywiązywać się z obowiązków za które dostaje się wynagrodzenie 4. Określenie, że komuś jest "zawsze mało" trąci lekką hipokryzją - odnoszę się tu do końcowej części wywodu "co do kasy... Hmm Zawsze brakuje". Ktoś tu chyba mierzy swoją miarką 5. Proszę o wskazanie firmy, gdzie nie czuć ogólnej presji, gdy w pobliżu znajduje się GÓRA - również jest to zjawisko wszechobecne i normalne. A i jeszcze jedno - atmosferę w pracy tworzą ludzie, czyli zarówno ja, ty i jeszcze jakieś 25 innych osób, więc nie ma co zwalać winy na innych, może warto popatrzeć na siebie? 6. Kultura w wypowiedziach jest mile widziana - wymyślne określenia na forum na swojego pracodawcę świadczą raczej o braku dojrzałości 7. Wymagania - owszem, każda firma swoje ma, jedna ma mniejsze, druga większe - zjawisko wszechobecne 8. Ilość dokumentów do podpisania jest dyktowana ogólnymi regułami prawnymi - tutaj zażalenia powinny być kierowane do odpowiednich organów 9. Wykazanie się w wykonywanej pracy - od tego są okresy próbne, na które godzi się każdy nowo zatrudniony pracownik. Jeśli nie znasz tego terminu, to śpieszę z wyjaśnieniem. Okres próbny jest zarówno dla pracodawcy jak i pracownika - w tym czasie każda strona ma określony czas na testowanie siebie nawzajem, co za tym idzie, obie strony mają prawo do podjęcia decyzji zgodnej z własnym sumieniem 10. A co do błędnego koła - to raczej cała ta "dyskusja" na forum jest błednym kołem. Wnioski: jeżeli praca Ci nie odpowiada, czujesz się tam źle i nie odpowiadają Ci warunki (na które notabene się zgodziłaś/eś ustalając je przy zatrudnieniu na początku) to znajdź sobie taką pracę, gdzie możesz leżeć i pachnieć, przecież nikt tu nie trzyma nikogo na siłę. Pozdrawiam kolegów i koleżanki z biura, z którymi potrafię się dogadać :)

ciekawski

Dobra to do konkretów jeśli masz / macie informacje na temat pracy na stanowisku kiero na kat. B bo każdy gada co innego a u źródła najlepiej pytać, ile śmigają chłopaki km w systemie 3/1? 12-15 tys km? Skoro piszesz że jest presja z góry to pewnie spedytorzy też starają się na siłę wyrabiać normę aby być OK, w takim razie ile ładują na auta, max 1.5t czy idą grubsze wały? Jak z jazda w sensie ile wynosi norma spalania i jaka jest średnia prędkość przelotowa? I jedna istotna sprawa, podawajmy sobie konkretne informacje bo po to są tego typu portale aby wzajemnie siebie ostrzegać, choć fakt faktem i tak najlepiej jest się przekonać na własnej skórze bo co jednemu przeszkadza dla innego może być bardzo OK, pozdr.

Olek

Zadowolona

Praca w biurze osobiscie bardzo mi sie podoba - atmosfera jest bardzo przyjazna i wesoła a ludzie pomocni :)

Tia napewno
@Zadowolona

Hahaha , HR swietnie ci idzie nadrabianie pozytywnych komentarzy ! Atmosfera w biurze przyjazna?.! To chyba nie w tej firmie !

Obserwator
@Tia napewno

Widzę, że bardzo komuś przeszkadza praca w Matex, to po co nadal tam jesteś, przecież pracy na rynku dużo przyjmą Was z pocałowaniem ręki, a jeśli pisze to osoba która się zwolniła lub została zwolniona to widzę, że ciągle męczy Cię temat Matexu być może nie możesz znieść myśli, że Ciebie już tam nie ma. Zastanów się trochę nad tym co piszesz albo zacznij żyć nową pracą bo może zaraz się okazać, że tam jest dopiero BARDZO ŹLE i co wtedy? Jeszcze jedna uwaga do tych co chcą napisać kolejne negatywne uwagi - zamiast pisać może po prostu się zwolnij po co pracować tam gdzie Ci źle i wylewać swoje żale, a do tych co już nie ma i komentują może po porostu zakończcie temat Matexu. Znam osoby w Matex, które pracują tam lata w pracy bywa różnie nigdzie nie jest idealnie, sami wybieracie pracę na spedycji i nikt nigdy nie mówił, że będzie łatwo. Pozdrawiam wszystkich, którzy mimo rozstania z firmą potrafią zachować poziom.

Geronimo
@Obserwator

Gdyby tak te dobre rady skierować do wewnątrz firmy? (usunięte przez administratora)

Jonasz

Osobiscie nie mam nic do zarzucenia firmie Matex Transport - wiadomo, zeby zarobic czasem trzeba sie narobic :D kasa zawsze sie zgadza, nie mam wiekszych problemow z przelozonymi - drobne spiecia na linii pracownik-pracodawca zdazaja sie wszedzie, wiec nie ma co sie nad tym rozwodzic zbytnio :D Polecam Matex Transport

Wladek

Nagle koledzy kierowcy macie tak źle? Dziwne... ostatnio nawet kilka powracalo do pracy. To chyba znaczy że wcale tak źle nie jest. Dobrze ktoś wcześniej napisał jak wam źle to zmiencie pracę.

Kierowca bombowca
@Wladek

Pracuje w matexie juz 4 lata i nie mam na co narzekac. Jestem zadowolony z pracy, kasa jest zawsze na czas. Jezdzilem juz w wielu firmach, nigdzie nie jest kolorowo, jest to ciezka praca ale wiem na co sie pisalem wybierajac taka prace. Osobiscie polecam

Kierowca bombowca
@Wladek

AferaDrajwer

Podpisując umowę o pracę, dostajesz też do podpisania jej rozwiązanie za porozumieniem stron, bez wpisanej daty, więc firma w każdej chwili może tylko wpisać datę i Cię zwolnić zaocznie. Materiały eksploatacyjne (płyny, żarówki, opony, itp.) dla floty jeżdżącej po europie są z najniższej możliwej półki, mimo że najtańsze sprawia najwięcej problemów i często wbrew pozorom kosztuje najdrożej na dłuższą metę. Wprowadzono rok temu komunikator który daje duże możliwości i może ułatwić zarówno pracę jak i komunikację kierowca biuro , kierowcy byli zmuszani pod groźbami kar finansowych itp. do ekspresowego wdrożenia się w nowy system, ale gdy okazało się że po stronie biura są problemy by to ogarnąć to firma się wycofała rakiem i wróciła do dawnych metod raportowania i komunikacji. Kierowca z góry jest traktowany jak połączenie chłopa pańszczyźnianego ze (usunięte przez administratora) i alkoholikiem, biuro oczekuje zaufania i profesjonalizmu ze strony kierowców, w zamian dając chaos i nieufność. Właściciele firmy unikają kontaktu z kierowcami, zamiast otworzyć się na sugestie z ich strony wolą stawiać kolejne ściany i wyręczać się D&D którzy kierowców zbywają wymówkami a sugestii nie przekazują dalej. Totalny brak komunikacji wewnątrz biura, co rusz trzeba coś powtarzać kolejnym osobom mimo że te siedzą kilka kroków od siebie. I na koniec największy grzech, firma myśli że pieniądze wystarczą by uciszyć kierowców i rozwiązać problemy, a poza pieniędzmi przydało by się nieco szczerego szacunku i zrozumienia, niestety tu ich nie znajdziesz, jesteś tylko częścią zamienną.

@AferaDrajwer

itak jest zawsze i by lo i bedzie

@AferaDrajwer

czescia zamienna zawsze jestesmy i bedziemy tego jak swiat swiatem nie zmienimy ,ALE mozemy duzo zrobic w tym kierunku szefostwo musi popatrzec na pracowników tym innym okiem dobrym a nie patrzec na swoje DOBRA ktore w kazdej chwili pekną jak BALONIK ale oni nie mysla i nie przewiduja ze tak moze sie stac ,a kto pracuje na dobra szefów jak nie KIEROWCY , poniewierani po całym swiecie , niestety trzeba to USZANOWAC przez szefow , papiez powiedzial kiedys , NIE WAZNE JAKIE DOBRA MAMY ALE KIM JESTESMY I JAK SZANUJEMY PRACE INNEJ OSOBY NA DOBRA SZEFOW , nic doda nic ujac , z tym przeciez sie wszyscy zgadzamy

szefostwo zadufane w sobie jest i klapki na oczach maja , SZKODA ZE TAK JEST

BODZIO

Na prace w firmie nie można narzekać płaca też ok ale jest jeden mankament kierowcy są nie doceniani w swej pracy przez kierownictwo firmy .Na koniec roku kierownictwo firmy nie uznało kierowców nawet skromną nagrodą pieniężną co w innych firmach jest oczywiste co roku ale chyba zbrakło kasy po zakupie nowego samochodu szefowej.Pomijając już nagrody pieniężne nawet kierownictwo firmy nie złożyło życzeń świątecznych pracownikom chociażby przez SMS .Wobec czego uznaje że kierowcy pozostają nie zauważeni w swojej pracy no cóż pieniądze zmieniają charaktery ludzi.

@BODZIO

POSZANOWANIE KIEROWCOW W KAZDYM MOMENCIE PRACY , SZACUNEK A TO SIE KIEROWCOM OD SZEFOSTWA NALEZY

Obcy

Ci co narzekają na firmę Matex, niech się zorganizują i założą ZWIĄZEK ZAWODOWY – wtedy będą mieli się gdzie poskarżyć, a także ich interesy również będą w jakimś stopniu chronione.

@Obcy

kierowcy niech załoza swoj zwiazek zawodowy kierowców i TO WSZYSTKO I NA TEMAT

Patrząc na najnowsze posty można wyciągnąć wnioski, że komentarze są wystawiane albo przez byłych pracowników, którzy wylewają swoje żale (nie wiadomo z jakiego tak NAPRAWDĘ powodu) albo obecni pracownicy, którzy obrzucają błotem swojego obecnego pracodawcę. Skoro tak się ludziom tam nie podoba, to dlaczego dalej tam pracują? Na siłe chyba tam nikt nikogo nie trzyma - przynajmniej tak podpowiada zdrowy rozsądek. Łatwo teraz hejtować incognito. Nie biorę nigdy za pewnik komentarzy umieszczanych na forum, dlatego pojawię się na umówionej rozmowie nawet po to, aby przekonać się jak to rzeczywiście jest. Pozdrawiam wszystkich hejterów, niech Wam klawiatura będzie miła pod palcami :D

Kaśka

Dlaczego są usuwane posty? Wczoraj było więcej - widać ktoś wyciąga brudy i prawdę pisze a firma pewnie chce, aby ktoś o tym nie wiedział... szkoda bo tak naprawde przez takie coś się traci zaufanie do ludzi. Widać musi być tam źle:/ Widziałam oferty pracy, ale teraz to wole sobie to odpuścić. I chyba każdemu to przekaże - jak dla mnie nieuczciwe!:/ NIE POLECAM!

Z doswiadczenia

Ludzie spieszcie sie czytac opinie, tak szybko sa usuwane ! :) Zwlaszcza te prawdziwe np. O tym ze ta firma to terror psychiczny! Pozdrowienia dla wszystkich ktorzy ciagle maja sile tam pracowac

W biurze

Witam, No to teraz opowie coś ja. Pracuje... A ile jeszcze popracuje sam(a) nie wiem. Widząc co się tutaj dzieje różnie może być. (usunięte przez administratora)Każdy siedzi przed tym swoim komputerem u szuka zlecen, czy klienta. Tak to jest Nasza praca ale nie za wszelką cene(usunięte przez administratora)-(usunięte przez administratora) Pozdrowienia dla pracujących i tych których już nie ma - a szkoda:( Czy polecam - jeśli masz coś podobnego idz tam... (usunięte przez administratora)

Anioł
@W biurze

Prawdziwy opis firmy i przekaz do ludzi tam pracujących!!! Szacunek za opis na autentycznych faktach!!!

Zostaw merytoryczną opinię o Matex Transport S.C. - Kraków

• Jak się pracuje w Matex Transport S.C.?

Zobacz opinie na temat firmy Matex Transport S.C. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 69.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Matex Transport S.C.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 61, z czego 40 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Matex Transport S.C.?

Kandydaci do pracy w Matex Transport S.C. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Matex Transport S.C.