Matex Transport S.C.

Opinie o Matex Transport S.C.

zadowolony

Bardzo dobra praca! Trafiłem tu z polecenia, wszystko w porządku

@Patryk

Miałem okazję być pracownikiem. Kontakt z flotą idealny, nie rozumiem niezadowolenia piszących. Sam z przyczyn prywatnych musiałem zrezygnować - a szkoda ! Polecam

kasa się zawsze zgadza i zawsze na czas - zarobki wyższe niż w innych spedycjach - nikt nikogo się nie czepia - polecam

@sztabkryzysowy

Cześć Nic wam nie da inspekcja pracy ponieważ w umowie zapisana jest dokładna kwota zarobku ( jeśli chodzi o tzw dniówki jest to kwota ustalona „na gębę) ”. A umowa to umowa. Jedynie sąd pracy będzie skutecznym rozwiązaniem ale potrzeba mieć zdjęcia cmr, pełną dokumentacje przebiegu trasy itp itd wtedy wygrana w sądzie jest pewna. O co możecie się (usunięte przez administratora)zgodnie z prawem ale nie do końca. I im więcej osób tym lepiej wtedy (usunięte przez administratora) i inni oduczą się(usunięte przez administratora)

Co sądzisz o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Matex Transport S.C.? Czy wziąwszy pod uwagę Twoje wrażenia, poleciłbyś innym aplikację do tego miejsca? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami.

Kierowca

Stary nie pasi ci praca to się z tobą pożegnali, trochę klasy, daj innym pracować a nie wylewaj swoje żale, nie tu, to gdzie indziej idź pracować i zobaczysz, że wszędzie tak samo, a zazwyczaj to o wiele gorzej i jeszcze zastęsknisz za matexem, ja tęsknię w sumie

Kierowca 44
@Kierowca

Widać że pracownicy zaciekle usprawiedliwiają i umniejszają problem, który dotyczy wielu pracowników. Nie jeden pracuje bo ma rodzine, kredyty inne problemy dlatego pozwalają sobie na pewne traktowanie, ale czy warto ?

Slawek

Janusz wez już idź Ty spać bo w kolko to samo opowiadasz i już nikomu się nie chce Ciebie słuchać.

@kamikaze

Tak zgadzam się wymyślone na patencie. (usunięte przez administratora) Masakra jakaś dobrze że nie jest to praca przymusowa ale innych warto ostrzec by się zabezpieczyli odpowiednio jak już tam się zatrudnią. (usunięte przez administratora)

Buldożer

Nie polecam. Nie szanują a wymagają. Stawka jest taka jak przepisy wymagają ale okrojona. (usunięte przez administratora)by tak postępować z pracownikami (usunięte przez administratora)

Kierowca 446

Portal ma za zadanie informować innych w pozytywny lub negatywny sposób działania firmy. A tutaj jak widać licytacja opinii zakładam, że pracowników biurowych. Kierowcy raczej maja negatywne zdanie i poparte dowodami oraz faktami. Najlepiej wmówić kierowcy, że to jego wina zamiast wziąć odpowiedzialność za celowo wyśrubowane wymagania i czas zejść na ziemie a nie chodzić z głową w chmurach. Człowiek to nie maszyna a tak się tam traktuje pracownika. Proponuje by firma pochwaliła się tym co robi dla kierowców ?

Ojej

Widać "wysoki" poziom byłego pracownika, jeśli nazywa kogoś amebami - bardzo łatwo jest uwierzyć w twoje bezpodstawne oskrażenia, ale wylewać hejt w internecie to potrafisz, brawo, brawo

@ojej
@Ojej

No niestety przykra sprawa, że takie otoczenie dlatego szanujący się ludzie odchodzą. To nie hejt, a przestroga dla innych by się zabezpieczyli odpowiednio nim podejmą prace. Brawo za umniejszanie problemu natomiast prawda sama się obroni. Jam to mówią uderz w stół a nożyce się odezwą.

Kierowca

Uwaga Kierowcy . Matex transport . Firma u której pracowało mnóstwo wspaniałych kierowców. Każdy z tych ludzi ktorzy pracowali od 3 do 10 lat w tej firmie zostalo zwolnionych lub zmuszony do zwolnienia i założenia działalności gospodarczej.(usunięte przez administratora)kierowcy na dostarczenie towaru w określonym przez ich widzimisię czasie Czas pracy i jazdy do stosunku jedzenia toalety czy zwykłych czynności fizjologicznych jest dla tej firmy niczym .. w firmie Matex transport jest narzucane przez właścicieli w obec kierowców, Spalanie 10.5 litra na sto km. Jesli kierowca przywiezie więcej np. 12 l. Zostaje obciążony kwota przepału. Kiedy zadzwonilem rok temu do firmy auto-zieba w Katowicach przedstawiłem moje pytanie . Czy firma renault montując plandeki na aucie renault master jest w stanie określić ile auto srednio spala ? Odpowiedz byla ze nie można tego zrobic jest kilka przyczyn. 1 ciezar towaru 2 rodzaj opon 3 kierowca uzywa webasto do ogrzewania się podczas zimy. A w lecie klimatyzacji bo jest poprostu cieplo. 4 opór powietrza 5 wysokosc samochodu itp. Posiadam od kilku osób rozmowy nagrane jak pytaja się o to dlaczego zostaly odebrane im pieniadze z wyplaty za spalanie. Jak zawsze odpowiedz jest jedna. Spalanie rzecz święta.(usunięte przez administratora) Bonów na swieta brak. Nawet 2o zl nie dostaniesz na swieta. Kiedy kierowca przyjezdza do biura na rozliczenie. Pierwsze zdanie pada , proszę wylaczyc lub schować telefon.(usunięte przez administratora)Czas pracy kierowcy. Wiadomość na webayu lub tom tom. Kierowca jan.n proszę jechac na zaladunek 2 palety 1280kg. Do Hiszpanii na jutro na 12 g. Czas dostawy 32 g. Masz do przejechania 1800km oczywiście francja land. ! Kierowca pisze nie biorę tej trasy . I właśnie rusza maszyna ktora zaczyna się od najniższego stopnia . Dyspozytora pytania czemu jaki jest powód. Jesli kierowca sie nie ugnie to dzwoni na dzień mojego odejścia byl pan (usunięte przez administratora)i mówi jaki jest powód ze nie jedziesz. A czlowiek mowi ze to za duża waga i czas zly. Odpowiedz jeździmy z taką waga i jak ci się nie podoba mozesz się zwolnić. Mógłbym napisać scenariusz do filmu dokumentalnego o firmie matex . Teraz jak nastał cv19 jest to święty czas dla firmy matex . Zostają zwolnieni ludzie i albo idzie czlowiek na dzialalnosc albo zostaje zwolniony . Pracowalem tutaj wiele lat.(usunięte przez administratora)

Były kierowca
@Kierowca

Proponuję dołączyć do pozwu i sprawy w sądzie bo z tego co wiem są już 4 przeciwko tej firmie zakładane i ukarać tych co was i państwo przez lata okradało. Nikt nie może być bezkarny i powinni zostać ukarani.Ja na jednej ze spraw będę zeznawał bo nie chce aby takie firmy kiedyś okradały i oszukiwałý moje dzieci.

Artur
@Kierowca

Niezle Kolego sie rozpisales, niezle;-) Brawo za precyzje i chec podziedlenia sie tym;-)

Sylwia

To Ty założyłeś sprawę czy oni tobie w końcu? Bo raz piszesz tak a potem inaczej. Napisz precyzyjnie plis.

To co ile dni tutaj w ogóle jest wolne?

@Ewa

Podaj proszę konkretnie o który dział pytasz. Biuro pracuje od pon do pt. Kierowcy w systemie 3/1 bądź 4/1.

@Grosik

3/1 dla kierowców dla ścisłości oznacza min. 24 dni w trasie.

Zygmunt
@Grosik

Najczęściej dzieje się tak ze kierowców ściagają po 2 miesiącach z trasy na tydz wolnego

Edward
@Kierowca

21 dni max w trasie (6tyś niby wypłata odliczyć mandaty i koszty życia za granicą i mieszkanie w samochodzie24h i targanie jakiś bo w tej firmie non stop przeładunki.Nie wspominając już o obcinaniu za przepał (Norma paliwa 10,5 na samochodzie który wozi różne ładunki!!!I Wy się na to godzicie Panowie to czas obudzić się wreszcie i przestać samego siebie oszukiwać.Stawka jazdy po Pl od pon do pt spokojnie 5 tyś można zarobić lub firmach produkcyjnych za 8h .Kiedy to wreszcie zrozumiecie i przestaniecie być traktowani jak (usunięte przez administratora) kierowcy !!!!Na każdy kroku w tej firnie Was oszukują.Jeszcze będą klękać przed kierowcami sami zobaczycie!Idzie taki czas !!!!

Rafał

Piszesz o zmuszaniu do podpisywania jakiś papierów odnośnie urlopów. Na czym więc to zmuszanie polega? I co to było do podpisania?

Kiero

Znam dobrze wszystkich trzech.Pracują nadal.Z numerem nie będziesz miał dużych problemów.Zadzwon do(usunięte przez administratora) i ci poda.

Gal

Czy wypisywanie imion razem z inicjałem w takim miejscu jest w porządku? Lepiej to skasuj, nie każdy sobie życzy

...

naucz się pisać(usunięte przez administratora) z wami wszystkimi!!!!!!!!

Były Matexiak

Mają od lat numer co mieli.Oni już tam pół życia spędzili.Z (usunięte przez administratora) mam kontakt.Z jednej stromy współczucie a z drugiej szacun po tej uni to już jak po swoich miastach chyba latają.Ale tyle w busie życia spędzić to współczucie bo lubić się tego nie da przez tyle lat .Pozdrwionka z dużego dla starej ekipy.To były czasy!

Kris
@Były Matexiak

Mają zobowiązania wiec muszą jak każdy .Wiec wyjścia raczej nie.Robić trza.Po co wypociny pisać i obgadywać

Były
@Były Matexiak

Teraz to już nigdzie nie ma czasów, taka branża albo się godzisz na to albo nie

Klasa

No klasa sama w sobie tak kobietę obrażać na forum publicznym, ale to chyba najłatwiej, co? Wynagradzasz sobie tym brak czegoś? Panią G. znam, zawsze pomogła, zawsze wsparła. Tak, bywały różne sytuacje, wiadomo jak czasami czas goni - ale doświadczenie zdecydowanie na plus

Kiero

Od lat piszecie te głupoty i jak widać inspekcji nie było. To chyba mówi za siebie, że wylewasz bezpodstawny hejt? Boli cię, że się z tobą pożegnali? Trochę klasy kolego. Robisz wstyd nam, kierowcom

Krzykacze

od lat piszecie to samo, okresowo. cisza i nagle zjazd. to chyba znak, że nic z tego nie jest prawda, minie kolejne 10 lat i dalej bedziecie swoje pisać, życie życiem. Jak to mawiają, kto krzyczy najgłośniej ten...

Czy firma Matex Transport S.C. udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

Patryk

Brałem niedawno udział w procesie rekrutacyjnym. Profesjonalne podejście, rozmowa kwalifikacyjna w miłej atmosferze i co najważniejsze szybka informacja zwrotna co nie jest standardem w większości polskich firm. Mimo że nie dostałem pracy, doświadczenie rekrutacyjne na plus.

@Patryk

O co konkretnie pytali bo tez chciałem aplikować. To znaczy to była luźna rozmowa czy raczej test? Ile było etapów?

@Andrzej

Zgadzam się z Patrykiem, rozmowa bardzo profesjonalna ale jednocześnie bez jakiegoś spinania i na zupełnym luzie. Konkretne i rzeczowe podejście do tematu. Pytania bardzo różne, raczej o doświadczenie i oczekiwania co do stanowiska, na które się aplikuje. Bez żadnych "dziwnych pytań, testów" i "kilku etapów rekrutacji". Informacja zwrotna bardzo szybka co jest miłe, bo różnie to z tym bywa ;)

Łucja
@Grosik

No to super jak wszystko jest na profesjonalnym poziomie. Super, że podejście do tematu jest rzeczowe. A czemu nie dostałeś pracy?

@Łucja

Dostałam :)

Hanna
@Grosik

Nie kumam jej, przecież masz etykietkę pracownik? A o swojej pracy tutaj też masz coś tak samo rzeczowego do napisania? ;) Przede wszystkim o jakim stanowisku mówimy?

@Hanna

Pracuję w dziale floty. Współpracuję ze spedycją ale przede wszystkim mam kontakt z kierowcami. Dużo obowiązków, różni ludzie - jak w każdej firmie. Wystarczy sobie dobrze poukładać pracę, ustalić priorytety i przede wszystkim być człowiekiem ???? Atmosfera luźna, współpracownicy pomocni, nikt na starcie nie jest zostawiony sam sobie. Na razie dobrze mi się pracuje, jak będzie zobaczymy......Dali mi szansę a ja nie boję się wyzwań ????????

Gosia
@Patryk

Potwierdzam, proces rekrutacji bardzo pozytywny.

Zbigniew Nawrot
@Patryk

Witam serdecznie!Chciałbym się zapytać na jakiej umówie są zatrudnieni kierowcy z kat.C+E bo słyszałem ze każą długo pauzę robić na Unii w kabinie i zjazd do domu jest jakimiś busami przez pół Europy i zostawianie aut w krzakach.Chciałem tu spróbować popracować ale po wpisach i opiniach kierowców to widać ze lepiej sobie dać spokój.Więc spróbuje w Robi z Kwidzynia

Grazia

Skoro pracownicy pracują w firmie po tyle lat co piszecie. To chciałabym również spróbować takiej współpracy. Stanowisko które mnie interesuje to spedycja, ale ostatnie ogłoszenie jakie znalazłam ma 6 lat. Jest w nim mowa o atrakcyjnych zarobkach i właśnie to chciałabym wiedzieć. Podacie jakieś widełki przynajmniej? Praca jest dalej wyłącznie od poniedziałku do piatku?

Maja
@Grazia

Aktualne oferty są na stronie pracodawcy https://matex-transport.com/pl/kariera/ może warto skontaktować się na podanego tam maila

Asia

Fajna i otwarta na ludzi firma a taka niska średnia oceny? Konkurencja coraz gorszych praktyk się łapie.... Połowa ludzi z firmy pracuje tu po 5/8/10 a nawet 15 lat, gdyby było tutaj tak źle to nikt tyle stażu by nie miał.

Były kierowca
@Asia

O czym ty piszesz? Może napisz (usunięte przez administratora). Ludzie tam pracują bo muszą mają zobowiązania itp ale ja z tamtąd uciekłem i nie żałuję. To najgorsza firma w jakiej pracowałem

Detektyw

Myślę że mało wiesz o tej firmie a się wypowiadasz. Nie szamowli ludzi i nie szanują i nic się nie zmieniło od czasu kiedy odeszlem i będę zeznawał na każdej sprawie ktora będzie przeciwko tej firmie

Dispozzagranicy
@Były kierowca

Ludzie nie wytrzymam. Co jest gosciu taki wykwalifikowany jestes ze cie nigdzie indziej nie wzieli ze musisz tu pracowac? Zawijaj wrotki i nara. Co do firmy same pozytywne doswiadczenia.

Olga
@Były kierowca

Piszesz o sądach pracy? Co takiego się dzieje, że dochodzi aż do spraw w sądzie? Dlaczego ta firma to najgorsza w jakiej pracowałeś? Będę wdzięczna za informacje

@Olga

Wystarczy poczytać komentarze kierowców a tam jest wszystko co potrzebujesz żeby uzyskać tś wiedzę

@Detektyw

Janusz, bardzo ceniliśmy Cię jako kierowcę, dlatego tym bardziej nam przykro czytając to, w jaki sposób anonimowo wypowiadasz się na nasz temat. Pamiętamy początki naszej współpracy - nie tylko my byliśmy zadowoleni, ale także Ty sam okazywałeś satysfakcje, choćby zamieszczając w Internecie zdjęcia z życia firmy. Minęło dużo czasu odkąd nasze drogi zawodowe się rozeszły, może już więc pora zająć się swoim życiem? Matex to wciąż zespół 150 pracowników, którzy tutaj pracują, bo lubią to miejsce. Czy warto więc niszczyć dobre imię firmy tylko na podstawie Twojego doświadczenia?

@Pracodawca

Możecie mnie oskarżyć ponownie że się nie zgadzacie z tym co pisze ale to jest prawda więc się nie boję będę zeznawał i sami dobrze wiecie że na wszystko dowody mam wystarczające. Lub zacznijcie szanować ludzi bo to oni ciężko pracują żebyś Ty mogła jeździć bentlejem czy mercedesem.. To tacy zwykli ludzie jak ja czy inni staży kierowcy przez swoją ciężka pracę zbudowali wasza firmę. Na początku pomietaliscie ale z czasem już wam to umkło. Mnie i wielu innych kierowców potraktowaliście jak (usunięte przez administratora) i ciężko będzie to wybaczyć.

Darek
@Detektyw

Janusz daj juz spokoj. Serio nie chce się już tego wszystkiego czytać. W kółko to samo. Nie masz nic innego do roboty? Życie takie nieciekawe?

@Darek

Tak zrobie dam spokuj wszystko załatwi się na sali rozpraw ale odpisuje tylko na pytania i opinie pracodawcy i myślę że każdy powinien się zastanowić zanim podejmie współpracę z takim pracodawcą.ale zrobię jak piszesz odpuszczam bo nie ma sensu się denerwować

Maciek

Tadziu zawsze wali w sedno sprawy:) ja bym tak nie dał wyżej nie polecam firmy i szefostwa. (usunięte przez administratora) pacy nic więcej

Były driver
@Darek

Darek a co cie to obchodzi co Detektyw pisze ? To jego sprawa.Po to jest ta strona żeby każdy wyrażał opinie i pisał pozytywy i negatywy w tej firmie i ostrzegał innych przed taka firma. Myślę że uciszanie kogoś świadczy że jest coś na rzeczy co firma ma do ukrycia.

Eryk
@Detektyw

Czyli jednak nadal kierowców mają za nic.Wszedłem z ciekawości na to forum bo dużo opinii negatywnych na Unii słyszy się często o tej firmie a już to co kierowcy z UA na parkingach odstawiają nawet nie wspomnę .Reklamę super robią.Także z dala od tego (usunięte przez administratora).Dzięki Panie Detektywie.Wystarczy przez sąd ich przeciągnąć a licencja transportową będzie zawieszona.A sprawę najlepiej założyć w Niemczech tam się nie patyczkują.Zwłaszcza ze główny transport wykonywany jest w tym kraju i z tego co słyszałem mają tez działalność zarejestrowaną

Driver
@Asia

Ale kierowców co raz mniej pracuje Panno Joanno.Większość ma problemy ze zdrowiem pracując w tej firmie!!!Spedycja leży w tej firmie.!!!

Sylwek
@Detektyw

Janusz odezwij się do mnie bo będziesz mi potrzebny tez mam dużo zebranych dowodówZalozykem im sprawę w poniedziałek i mam dobrego adwokata z Poznania .(usunięte przez administratora)

Mała

Rozważam dołączenie do nich jako przedstawiciel handlowy, mam już kilka lat doświadczenia w takiej pracy, więc myślę, że nie będzie problemu? Tylko wcześniej bez angielskiego pracowałam, a tutaj wymagają i to zaawansowanego, w ogłoszeniu jest taka informacja, że to konieczność. Muszę mieć certyfikat?

@Mała

Tak, angielski to mus. Najważniejsza jest jego znajomość, sprawdzane jest to zresztą na rozmowie kwalifikacyjnej.

Jakie jeszcze tematy kwestie są poruszane na rozmowie o pracę, co gra rolę, jako atut? Czy to wzmacniający prawdopodobieństwo zatrudnienia, czy nawet grający rolę przy negocjowaniu pensji zasadniczej, bo chyba negocjuje się tu stawkę?

Krzysztof

Aplikowałem w ostatnim czasie do @Pracodawca. Niestety odpadłem po drugim spotkaniu przez zbyt duży stres, lecz każdemu polecam spróbować swoich sił. Od początku do końca bardzo miły i merytoryczny proces rekrutacyjny. Szybka informacja zwrotna co do wyniku rekrutacji - może jeszcze kiedyś drugi raz spróbuje swoich sił. Pozdrowienia dla Pani Moniki i Pani Pauliny :)

Spedycja

Widzę, że wielu kierowców się wypowiedziało, a ja ze strony spedycji: co do rekrutacji, była w porządku, sprawdzali język obcy. Z Z punktu nowego pracownika: reszta ludzi znała się już dłużej i nie wpuszczali do swojego towarzystwa tych nowych. Częste spotkania z szefostwem, niby żeby sprawdzić jak idzie, zmotywować... A tak naprawdę nagonka czemu więcej nie robisz i gdzie jest więcej firm, które będą korzystać z naszych usług. TL też ciśnie, przez 8h trzeba było dzwonić po firmach i mówić jak bardzo potrzebują usług matexu... czyli "tworzenie własnej bazy klientów" w praktyce. Te rozmowy były o (usunięte przez administratora) rozbić, bo i tak liczyło się kto załaduje ile aut. Wyścig szczurów. Kto już miał doświadczenie, bez problemu "ładował auta", a dla świeżaków był to duży problem. Załatwianie klientów dla osób z innym językiem (nic z tego nie masz), jak jest jakiś problem na miejscu za-/rozładunku w kraju, którego językiem mówisz, to ogarnij to, chociaż to nie twoje zamówienie... TL zadufana w sobie, zarozumiała, nie było z nią o czym rozmawiać. Nie polecam :) nie dało się wytrzymać.

Ona
@Spedycja

Mogę wiedzieć, czy dawno tam pracowałeś? Bo ja byłam zainteresowana pracą w spedycji. Tylko jak sprawdzałam to ostatnia oferta 5 lat temu była na asystenta spedytora. Teraz coś nowszego jest? Nadal od poniedziałku do piątku, jakie godziny?

Słusznie wnioskuje, że sam odszedłeś? I po zakomunikowaniu tej decyzji, jaka była reakcja właściciela, była próba przekonywania do zmiany postanowienia, dociekania, co stoi za decyzją? Zresztą warto byłoby wiedzieć, jak wcześniej reagował, w sytuacjach, gdy zgłaszałeś, że nie będziesz naruszał czasu pracy, jeśli oczywiście zgłaszałeś mu swoje obiekcje? .

Krystyna

Asystent Działu Floty czym się zajmuje? Nie pytam tak po prostu o obowiązki, tylko ogólnie bardziej chodzi mi o to, jakie odróżniają go od stanowiska „zwykłego” pracownika działu floty. Ktoś ma porównanie?

Czy rozmowa rekrutacyjna w Matex Transport S.C. odbywa się również w języku angielskim?

Zostaw merytoryczną opinię o Matex Transport S.C. - Kraków

• Jak się pracuje w Matex Transport S.C.?

Zobacz opinie na temat firmy Matex Transport S.C. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 69.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Matex Transport S.C.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 61, z czego 40 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Matex Transport S.C.?

Kandydaci do pracy w Matex Transport S.C. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Matex Transport S.C.