ProService Finteco Sp. z o.o.

Opinie o ProService Finteco Sp. z o.o.

Firma szukająca względnie kobiet, umowa na zastępstwo, nieporywające pieniądze, ułudna premia raz na kwartał i co najlepsze brak jakiejkolwiek odpowiedzi odnośnie rekrutacji, pomimo zapewnień. Dress code w miarę swobodny, miła recepcja, nazewnictwo sal pod szczyty gór ( smaczek dla górskich maniaków ) To tyle z ciekawostek i uwag.

xXx
@Piotr

A dostałeś Case in English do rozwiązania?

Zasłużony KP

Widzę, że jest coraz gorzej, dobrze że odszedłem :D

Iza
@Zasłużony KP

Dopiero myślę, czy nie spróbować pracy w ProService, więc nie jestem w stanie ocenić, czy jest gorzej, niż było. A dlaczego konkretnie odszedłeś? Daj znać, dzięki.

Julia

ProService Finteco została wyróżniona godłem Friendly Workplace 2018 oraz Nagrodą Specjalną za nowoczesne podejście do obszaru rozwoju zawodowego i satysfakcji pracowników, poszanowanie idei work-life balance, a także za zaangażowanie na rzecz tworzenia przyjaznego miejsca pracy! Sądzę w takim razie, że znajda się osoby, które chciałyby tam aplikować. W tym celu odsyłam zainteresowanych na tę stronę: https://psfinteco.pl/kariera/oferty-pracy/ Tam macie dostępne w tym momencie oferty pracy. Czy ktoś znalazł coś dla siebie?

@Julia

Że co?:D wieczne nadgodziny w niektórych działach, brak szans na rozwój/awans + niedawne zwolnienie 40 osób. Za co to wyróżnienie?

Franciszek
@Była pracownica

Rzeczywiście tak często zdarzają się nadgodziny w firmie ProService Finteco? Zastanawia mnie w takim razie, w jaki sposób są one rozliczane? Wypowiedziałeś się w wątku, więc mogę przypuszczać, że masz rzetelne informacje na ten temat, dlatego, proszę o odpowiedź.

@Franciszek

Zależy to od wielu czynników i raczej dotyczy działów operacyjnych (niestety nie mogę zdradzić więcej szczegółów, nie chciałabym naruszyć tajemnicy firmowej). W kwestii rozliczeń pracodawca stawia na ich odbiór niż wypłatę ekwiwalentu (choć to jest do "dogadania").

Franciszek
@Była pracownica

Większość firm tak postępuje i za nadgodziny można odebrać dzień wolny w dogodnym terminie. A inne aspekty zatrudnienia takie jak długość i stabilność umów zawieranych z pracownikami. Mogłabyś coś o tym powiedzieć? Długość i rodzaj kontraktu to ważne warunki pracy, które mają wpływ na decyzje o zatrudnieniu.

@Franciszek

Zwrot "dogodny termin" pozwolę sobie pozostawić bez komentarza. W kwestii długości umów i stabilności zatrudnienia. Ostatnio wyleciało w ciągu godziny prawie 40 osób. O czymś to musi świadczyć. Radzilabym trzymac się od tej firmy z daleka.

Olaaa

Witam, Mógłby ktoś się wypowiedzieć na temat tego jak wygląda praca w ProService Finteco w Lublinie?

Referent

Konkretna i bardzo sympatyczna rozmowa. Otrzymałam wszystkie potrzebne informacje i odpowiedzi na moje pytania. Dokładnie przedstawione stanowisko i zakres zadań.

Red Most without stars

Widzę,że firma prowadzi kilka rekrutacji? Opłaca się wysyłać tam CV?

Katarzyna

ProService Finteco obecnie poszukuje do swojego zespołu osób posiadających umiejętność analitycznego myślenia i wysoką kulturę osobistą z pro-klienckim nastawieniem na stanowisko pracownika do spraw obsługi klienta. Czy kogoś z Was interesuje praca w tej firmie? Jeżeli tak, to dodaję link do rekrutacji: https://skk.erecruiter.pl//Offer.aspx?oid=2820531&cfg=779847c760604e9db5e98a44ab96dee2&fromSkk=1547849415344&ejoId=169408&ejorId=268632&comId=18802306

Ostatni Wojujący sprawiedliwy

Jestem szeregowym pracownikiem, więc postaram się wypowiedzieć w miarę obiektywnie, a więc: PLUSY: - Spoko atmosfera (przynajmniej w moim dziale); - Stałe godziny pracy (j/w); - Wyrozumiała przełożona nierobiąca problemów (j/w); - Premie + małe dofinansowanie do świąt (ogólnie w firmie); - Wykokszony pakiet Luxmed (naprawdę świetny + przystępna cena); - Nowe biuro i w miarę ok lokalizacja. MINUSY: - Wysokość wynagrodzenia + premii (obcinana za L4); - Likwidacja owocowego czwartku... - Brak regularnych podwyżek i dbałości o "starych" pracowników. Czy poleciłbym firmę nowym osobom? I tak i nie, raczej firma należy do tych z gatunku "kochaj albo rzuć". Praca tu to zawsze ciekawe doświadczenie, mozliwość nawiązania kontaktów itp., niestety do dłuższego pozostania zniechęca wysokość wynagrodzenia w tym premii oraz brak dbałości o pracowników. Prawdopodobnie jeszcze coś by się znalazło, żeby uzupełnić moją wypowiedź.

berg
@Ostatni Wojujący sprawiedliwy

Czy możecie coś wiecej powiedzieć o wynagrodzeniu, na jakim poziomie, czy nadgodziny są płatne, jaki socjal

Ostatni Wojujacy sprawiedliwy.
@berg

Wynagrodzenie rzędu płacy w Biedronce...nadgodzin osobiście nie mam, ale z zaslyszanych opowieści pracodawca raczej stawia na ich odbiór niż wypłatę. Socjal. Fajny pakiet luxmed, multisport lub 380 zł rocznie dofinansowania do np. Wyjść do kina teatru itp. No i bony na święta (wysokość zależna od dochodu na osobę ).

Ali
@Ostatni Wojujący sprawiedliwy

Czy medycyna i sport są za free, czy coś się dopłaca? Które działy są zaje.....fajne, jak z urlopen-duży problem?

@Ali

Sport wykorzystujesz w ramach 380 zł dofinansowania, z tego co wiem pakiet pracowniczy jest za free (ja dopłacam bo mam nieco bardziej rozszerzony zakres). W każdym dziale znajdziesz coś fajnego i coś kiepnego, nie ma jednoznacznie działu super. Do tej pory z urlopem problemu nie miałem, w święta są dyżury (np. ktoś ma wolną Wielkanoc to przychodzi w majówkę itp).

xena
@Ostatni Wojujacy sprawiedliwy

po jakim czasie dają umowę o pracę i jakie wynagrodzenie na początek?

@xena

Umowę o pracę masz od razu (przy czym najpierw, jak zresztą wszędzie jest na okres próbny). Wynagrodzenie jest raczej uzależnione od działu, niemniej porównywalne jest z pracownikiem znanych dyskontów na L i B.

@Ostatni Wojujacy sprawiedliwy

czyli o 3000 na rękę można zapomnieć? czy wszystkie działy mają dyżury w Święta?

Luki
@anonymous

Zapomnij

@anonymous

3000 na rękę? Niestety kwota nieosiągalna chyba dla szeregowego pracownika:) plusem jest to, że w święta nie ma dyżurów (nie wiem jak tam z IT).

3000 na rękę to chyba u managera :D

<haha>
@Ostatni Wojujący sprawiedliwy

Zainteresowała mnie ta "MOŻLIWOŚĆ NAWIĄZANIA KONTAKTÓW" . Możesz rozwinąć ten temat? Z kim mianowicie można te kontakty tam NAWIĄZAĆ?

Ostatni Wojujący sprawiedliwy.
@<haha>

Z wyższymi pracownikami TFI np.

Katarzyna

@Jan Pochmurny, Twoje komentarze brzmią zachęcająco i przedstawiają firmę w dobrym świetle, myślę, że dzięki temu wiele osób zdecyduje się na przesłanie CV. Czy takie szkolenia, na które zgłaszają się chętni, często się odbywają? Czy zajęcia językowe prowadzone są w siedzibie firmy, czy może osoby, które chcą na nie uczęszczać, mają opłacone lekcje w szkole językowej?

@Katarzyna

Mi zorganizowali następnego dnia, niemniej uważam, że dużo zależy też od przełożonego/kierownika działu (czytaj: nie każdemu się chce). Językówki są w siedzibie firmy (przynajmniej tak było do niedawna). W zasadzie ja osobiście jestem zawiedziony brakiem dbałości o pracowników w innych aspektach (regularne podwyżki itp). W zasadzie najbardziej neutralną opinię o firmie przedstawił Ostatni Wojujacy Sprawiedliwy czy jakoś tak.

Bob
@Katarzyna

Bzdury i jeszcze raz bzdury, przez prawie 2 lata swojej pracy w firmie nie miałem żadnego szkolenia. Cały czas mnóstwo pracy, siedzenie po godzinach, brak pomysłu na organizację pracy, wynagrodzenia marketowe. Działy różne, zależy gdzie się trafi. Pracownik bez doświadczenia ma ciężko, bo jeśli nie trafi na kogoś życzliwego i chętnego do pomocy, zostaje sam ze sobą oraz frustracją pozostałych.Świadczenia pozapłacowe średnie, jak na taką firmę, zabrali nawet owocowe dni, za Multisport częściowo płacisz sam. Generalnie większość pracuje do momentu nabycia doświadczenia i ucieka z tego kołchozu, bo rodziny nie utrzyma- ja też jestem już byłym. Nie polecam.

@Bob

Widać w Twoim dziale nie były one przewidziane...A co do nadgodzin w niektórych działach to prawda (wiem ze słyszenia). Akurat dział w którym pracuję nie ma nadgodzin.

@Jan Pochmurny

Jaki to dział w którym nie ma nadgodzin?

@Lara

Się nie interesuj, bo kociego pyszczka dostaniesz;)

Janina
@Jan Pochmurny

Czy wszyscy pracownicy prezentują taki poziom jak Pan Jan?

<haha>
@Janina

to jeden z tych, którzy chcieliby być Panem a zwłaszcza Janem. To nigdy nie będzie realne (nawet w fantasmagoriach)

Mirek

Stanowczo nie polecam.Fatalne zarządzanie i brak jakichkolwiek perspektyw rozwoju.Biorąc pod uwagę aktualną sytuację na rynku TFI,to praca tam to "równia pochyła".

Zaskoczony

Ooo a ja dostałem informację, że osoba która tam pracuje na stanowisku IT z bardzo małym stażem otrzymuje wynagrodzenie na poziomie 19 000 PLN. Rozumiem, że to kłamstwo?

Dobriduszny
@Zaskoczony

Pewnie (usunięte przez administratora)Ci to powiedział, albo jakaś jego "prawa ręka", czyli kłamstwo :). Oni tam tak już mają, obiecują, kłamią a później głupich udają ( może nie udają). Ta firma oszczędza na wszystkim, nawet sprzęt poleasingowy kupuje i niedługo będzie zatrudniala głównie imigrantów. Trzymać się z daleka

Somalia 28

Dział księgowości (dawny Ifas) - jeśli chcesz pracować po godzinach za darmo i poznać (usunięte przez administratora) nie z tej ziemi to jest praca dla ciebie! Nadgodziny tu to standard tak normalny, że jeśli zaznaczysz że zostajesz choćby 2 godziny codziennie to menedżerowie cię wyśmieją. Tu są maile wysyłane o 23 i nikt nie widzi w tym problemu, bo dla niektórych (którzy dłużej pracują i więcej mogą) to wymarzona praca bez problemów. Oczywiście wszystko jest podciągane pod usprawiedliwienie "nie wyrabiasz się". Do tego firmy są prowadzone w sposób chaotyczny. Większości dokumentów księgowych często nie znajdziemy w segregatorze. O wydrukach tj. rejestry można pomarzyć. Księgując nie wiesz nawet co z czego wynika, bo każdy robi aby szybciej i nic nie zapisuje. Firmy interesujące - rozwojowe. Ale praca wykonywana na sztukę.

Romek

Fatalna firma.Zero narzędzi do pracy.IT jak w XIX wieku.Kołchoz totalny.Kasa marna. Moje sugestie dla ProService Finteco Sp. z o.o.: Zmiana Zarządu z firmy garażowej od 20 lat.

cccc
@Romek

dokladnie za 2 tys netto...porazka dramat

Cccc
@cccc

I jeszcze wypłata premii odkładana w czasie. Żeby była jeszcze wysoka a to kwoty rzędy 300 zł co 3 miesiące.

NIe pracuję od ponad pół roku

Jeżeli chcecie mieć kołchoz w XXI wieku- zapraszam do WKRP lub WRD. Ogromna rotacja wśród pracowników, brak wiedzy i doświadczenia, postawa "radź sobie sam" albo "masz instrukcję i radź sobie". Była już mowa o wyrwanym z rzeczywistości kierownictwie. Przecież jest wszystko OK. Brak podstawowych narzedzi do pracy- dostępów do banków. Jeżeli już dostaniesz dostępy możesz zapomnieć o osmiu godzinach pracy. Zdarza się, że chcesz wyjść o 16:00, ale nie możesz bo musisz "klepnąć" przelewy ponieważ połowa pracowników nie ma dostępów. I takim oto sposobem siedzisz do 20, 21:00. Bo nigdy nie wiadomo kiedy zakończy się zmiana. Nadgodziny, stres i mydlenie oczu owocami i jakimiś pseudo konkursami. Nie polecam.

toja
@NIe pracuję od ponad pół roku

A jest jakiś dział gdzie zasady są jasne ? Godziny pracy przestrzegane ? A jak infolinia ?

kate
@toja

Infolinia i reklamacje.

@kate

kate tylko nie reklamacje i infolinia.

kate
@Lara

A co w nich złego według Ciebie? Ja sobie bardzo chwalę.

Bard89
@NIe pracuję od ponad pół roku

100% racji. Zwłaszcza, jeżeli chodzi o WKRP. Nie wiem, jak jest teraz, ale w poprzednim roku było tragicznie. Dużo nadgodzin, nieudolne kierownictwo, nowi pracownicy po 3 tygodniach pracy uczą kolejnych nowych pracowników. Przestarzały system, olewcze podejście kierownictwa w razie problemów. Im dłużej pracujesz, tym masz bardziej "przerąbane". Ogromna rotacja. Nie polecam

@kate

Bardzo sobie chwalisz? Ciekawe. Infolinia i reklamacje to istny kołchoz, cokolwiek byś człowieku nie zrobił będzie źle. Ogromna rotacja, wrzeszczący klienci, którzy mają więcej informacji niż konsultant telefoniczny bo TFI nie zdążyło przez miesiąc czy dwa przesłać informacji o zmianach. Błędnie udzielane informacje, kontakt z innymi wydziałami w celu uzyskania informacji w większości nierealny (bo ludzi za mało i nie mają czasu telefonu odebrać lub ich po prostu nie ma). Nowi pracownicy szkoleni przez krótko pracujących kolegów (szkolenie w czasie pracy więc 2 etaty konsultant-szkoleniowca za jedną pensję). Wypłata - szczerze? na kasie w Biedronce i Lidlu dostaniesz więcej ;) Spychologia stosowana, wszystkie działy swoją robotę próbują zrzucić na innych tak jak i odpowiedzialność, nikt nic nie wie... Luxmed - cudo, do lekarza specjalisty czekasz po 3-4 miesiące, karta multisport opłacana częściowo przez pracownika. Imprezy integracyjne super ale tylko dla kadry managerskiej :P

@Lara

Niezła z Ciebie frustratka:) na reklamacjach nie masz kontaktu z klientem...także coś ściemniasz

Janina
@Ewa

Ewa chyba nie masz pojęcia o czym piszesz, przeczytaj jeszcze raz co zostało napisane powyżej, bo ja tam widzę wymienione dwa działy z tego co widzę to obydwa z DOK, Infolinia (wrzeszczący klienci) reklamacje (niekończące się pisanie listów, brak informacji co i jak ogarnąć, nieznajomość Regulaminów, zmian itd., wrzeszczący klienci przełączani z Infolinii, tak, tak, czyżbyś zapomniała?).

@Janina

Nie zdarzyło mi się jeszcze z infolinii dostać przekierowania,także coś myli ci sie. I reklamację nie są w dok już...mam wrażenie,że reklamacje są najbardziej ogarnięte z całej tej firmy

Olka
@Ewa

To chyba Tobie Ewa coś się myli, a że ludzie z Reklamacji ogarnięci to nie wątpię. Jeśli nie wiesz nic o przekierowaniach to chyba nie pracowałaś nigdy i nie pracujesz w reklamacjach ;)

Katarzyna

@JJ, a czy rozmawiałaś z kimś na temat problemu z odbiorem nadgodzin? Warto byłoby poruszyć tę kwestię. Piszesz, że mogą być one płatne, czy stawka jest wyższa niż standardowa? @była z postępu, wspomniałaś, że inne osoby nie są pomocne, czy tak jest na każdym dziale? Z czego to wynika? Czy kadra kierownicza próbowała zintegrować pracowników?

była z postępu

Widzę że nic się nie zmienia od 2014 :) Firmę doceniam pod jednym względem - doświadczenie w pracowaniu tam pomogło mi zrozumiec w jakich warunkach nie chcę pracować - brak ściezki rozwoju, ludzie którzy nie chcą pomagać, marna kasa. Polecam masochistom albo ludziom bez doświadczenia życiowego

Aktualna z Postępu
@była z postępu

Nie zgadzam się z @była z postępu. Ludzie pomocni są bardzo, można liczyć na odpowiedź na każde zadawane pytanie. Przyszłam tu beż żadnego doświadczenia, ale po dwóch latach pracy i kilku awansach nie oceniam się ani masochistką, ani marnie wynagradzaną osobą.

Obecny
@Aktualna z Postępu

Pogratulować dużego "plecaka", że w ciągu 2 lat pracy na Postępu kilka awansów miałaś- dla zwykłego Kowalskiego nierealne, zwłaszcza przy braku doświadczenia!, a wynagrodzenia na poziomie biedronki niestety nie napawają optymistycznie i nie dają zadowolenia. Dodatkowo nadgodziny, brak pomysłu zarządzających na jakiekolwiek zmiany, z tym chętnym odpowiadaniem na pytania też bym nie przesadzał, bo nikt nie ma czasu.

Widzę, że firma zalewa Pracuj.pl ogłoszeniami na programistę, a ostatnio już leaderów brakuje. Byłem na rozmowie i potwierdzam słowa @Rekruterki. Dostałem zadanie do zrobienia w godzinę(jak na mnie zadanie było zbyt duże). Zapytałem jak inni kandydaci to Pan dyrektor powiedział, że tylko ja dostałem to zadanie.

PSF
@Kandydat

Rekrutacja programistów prowadzona jest w formie pytań weryfikujacych wiedzę techniczną (max kilka minut na jedno pytanie). Całośc rozmowy trwa zwykle do godziny. Nie są podczas rekrutacji wykonywane zadania wymagające tak ogromnej ilości czasu. Pytania są opracowanym zbiorem pod konkretne stanowisko i są powtarzalne. Rekrutacja Team Leaderów jest efektem nowych projektów oraz konieczności rozbudowy zespołów.

Katarzyna

@Rekruterka, a czy wszyscy kandydaci otrzymują zadanie w tym samym czasie? Może różnią się one między sobą, ale są takiej samej trudności? @Lara, czy wiesz, z czego ta rotacja wynika? Rozumiem, że pracownicy mają duży zakres obowiązków w związku z brakami kadrowymi? Napisz, proszę, ile trwa początkowe szkolenie.

JJ
@Katarzyna

Potwierdzam negatywne opinie, początkowe szkolenie trwa chwilę, bo nikt nie ma czasu-ucz się sama. Jeden na drugiego piłuje r...ja, masa nadgodzin, z których tylko znikoma część jest wykazywana. W pierwszej kolejności są do obioru, tylko nie wiadomo kiedy, później płacą(grosze). Nie polecam, zero organizacji, za dużo pracy w stosunku do personelu, nigdy nie wiesz, o której wyjdziesz z pracy, nic nie zaplanujesz, wyścig szczurów, tylko nie wiadomo do czego. Nie wytrzymałam ani fizycznie, ani psychicznie.

Zuza8

Nie pracuję tu już od roku. Czy coś się zmieniło na lepsze, czy nadal ten sam bałagan? (Chodzi o WKRP)?

Kiki
@Zuza8

Zuza powiem tylko jedno - wracaj :)

Rekruterka

Nie warto aplikować na programistę. Proces rekrutacyjny jest nieuczciwy. Każdy kandydat dostaje inne zadanie do wypełniania, nie można tego w żaden sposób porównać. Na prośbę ujednolicenia zadań, dyrektor się nie zgodził.

Katarzyna

@Bob, Twoja opinia dość mocno różni się od komentarza @Jan Pochmurny. Tak jak wspomniał, wiele aspektów może zależeć od działu, w którym jesteś zatrudniony. Napisałeś, że nie odbyło się żadne szkolenie, a czy pracownicy zgłaszali chęć udziału? Czy za nadgodziny stawka była wyższa od standardowej? @ann, czy przesłałaś już swoje CV? Może ktoś z firmy już się z Tobą skontaktował?

Zostaw merytoryczną opinię o ProService Finteco Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w ProService Finteco Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy ProService Finteco Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 39.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ProService Finteco Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 2 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ProService Finteco Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w ProService Finteco Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ProService Finteco Sp. z o.o.