ProService Finteco Sp. z o.o.

Opinie o ProService Finteco Sp. z o.o.

ona

Brak odpowiedzi po rozmowie rekrutacyjnej, a obiecali. Szkoda czasu czekać na odpowiedź, skoro i tak nie nadchodzi. Nie ma co wierzyć takiemu pracodawcy, skoro już na etapie rekrutacji nie dotrzymuje słowa. Usuwanie komentarzy negatywnych o tej firmie to chyba standard na tej stronie.

ex pracownik
@ona

Naprawdę, aż tak Cię to zabolało, że nie napisali maila: "nie bo nie" ? Wygląda na to, że jesteś osobą dokuczliwą. Miej trochę godności osobistej - nie chcą Cię z jakiegoś tam powodu, no trudno. Może się mylą, może tracą dobrego pracownika, ale... to ich firma. Patrząc na ilość Twoich emocjonalnych (nie merytorycznych) komentarzy wygląda na to, że lubisz postawić na swoim. Tacy ludzie są na ogół upierdliwi w codziennej współpracy...

K
@ex pracownik

Takie konfliktowe osoby też nie są łatwe we współpracy. Zalecam trochę samorefleksji

Hanna
@ona

Cześć, mogłabyś napisać jak przebiega rozmowa rekrutacyjna w ProService Finteco? O co Cię na niej pytano i czy pracodawca skupiał się na CV czy bardziej na luźnej rozmowie? :)

K

Rozmowa odwołana na kilka godzin przed terminem - rekrutacja zakończona poprzedniego dnia. Można było dać znać poprzedniego dnia to potencjalny pracownik nie traciłby czasu na przygotowanie się do rozmowy. Od razu nasuwa się myśl czy jeżeli tak traktujecie kandydatów to czy pracowników nie traktujecie czasem podobnie. Może i dobrze się stało :)

Zaciekawiona

Jak wygląda pierwszy dzień Welcome Day? Czy same formalności czy przedstawianie się w kółeczku nowych osób?

Ostatni wojujacy sprawiedliwy
@Zaciekawiona

Ja miałem trochę papierologii + zapoznanie z pracą. Zespół poznałem wcześniej:)

Zaciekawiona

Mam pytanie jak wygląda Welcome Day? Czy grupka osób w kółko i kazdy sie przedstawia czy konkrety podpisanie umowy, bhp itp?

Referent

Konkretna i bardzo sympatyczna rozmowa. Otrzymałam wszystkie potrzebne informacje i odpowiedzi na moje pytania. Dokładnie przedstawione stanowisko i zakres zadań.

Karol

Oprócz stawki podstawowej można dostać coś więcej?

@Karol

Garba od roboty co najwyżej.

ona

Niestety, po usunięciu moich dwóch poprzednich komentarzy piszę kolejnego....Brak odpowiedzi po rozmowie rekrutacyjnej, mimo takiej zapowiedzi. Obiecali, czekam już długo i nie ma sensu czekać dalej. Szkoda mojego czasu na odpowiedź od firmy, która nie szanuje czasu ludzi i okazuje brak kultury. A przecież wypadało by przesłać, choć podziękowanie za zainteresowanie i udział w rekrutacji, pomino decyzji na nie. Jeżeli tak traktowani są kandydaci, ciekawe jak traktowani są pracownicy? Wiele firm stać na taki krok, wysyłki odpowiedzi, nawet jak nie są zainteresowani. A tu nic. Na szczeście to nie jedyna firma w Ww.

ona

Z mojej strony dodam jeszcze, że to nie jedyna firma w Ww, więc nic na siłe. Nikt nikomu łaski nie robi i pieniędzy za darmo nie daje.

ona

Po aplikowaniu cv do tej firmy, miałam tel. od Pani z HR. Wszystko miło, konkretnie, ustalona rozmowa rekrutacyjna online, już z konkretną osobą, z działu gdzie aplikowałam. Rozmowa przebiegła normalnie, nie trwała wcale krótko. Dużo rozpytywania było, dużo pytań. Niby, że spoko, że kogoś takiego szukaja. Na koniec podziękowanie za rozmowę, swój czas itp. Niby miło i że się odezwą w niedługim czasie z odpowiedzią. A tu mineło już całkiem sporo czasu, ani widu ani słychu. Strata czasu na czekanie, na kogoś kto nie ma kultury powiadomić, że jednak "nie" ale wypadało by coś odpisać takiemu kandytatowi, który czeka na odpowiedź. Nie wspominając, że wiele firm potrafi już na etapie wysłania cv, podziękować za zainteresowanie, i napisać że na razie nie są zainteresowani. A tu?.... Podsumowując: Jeżeli tak traktuje się dopiero kandydatów, ciekawe jak traktuje się pracowników? Braki są w kulturze zachowania i szacunku dla człowieka na pewno.

Czy zaległe dwie premie kwartalne oraz roczną to jeszcze dostaniemy? Czy lepiej się zwolnić już i nie czekać, bo chyba na to PSF liczy?

Smutny

Raczej bym nie liczył na to.

@Smutny

Właściwie na to już nie liczę. Ale niech inni popatrzą, że nie warto pracować w tej firmie, czy raczej w tym kołchozie, bo nawet premie nie są wypłacane. Ale żeby było śmieszniej to na prywatne koncerty w hotelu ProService ma kasę, tylko pracowników olewa:)

W ProService Finteco dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym Pracownikom zarówno satysfakcjonujące benefity jak i adekwatne wynagrodzenie uzależnione od zajmowanego stanowiska i posiadanych kompetencji. Dodatkowo pracownikom przysługują nagrody uznaniowe kwartalne lub roczne, które w tym roku zostały wstrzymane z uwagi na obecną sytuację COVID-19. Dla nas jako pracodawcy, kluczowym elementem było przede wszystkim zapewnienie naszym pracownikom poczucia bezpieczeństwa i stabilności zatrudnienia. Mimo spowolnienia gospodarczego i ogólnorynkowego wzrostu bezrobocia udało się nam utrzymać miejsca pracy na dotychczasowym poziomie bez konieczności redukcji etatów.

@ProService Finteco Sp. z o.o.

Czyli nie ma na co liczyć. Adekwatne wynagrodzenia? No to chyba żart i to mało śmieszny. Pensje wręcz głodowe, niewiele ponad najniższą krajową, a premie się odbiera... Taką firma ma ciężką, że wynajmuje piosenkarzy na prywatne koncerty...

zapiekanka

a po co Ci premia? dostaniesz mikołajkowy kurs on-line, mało Ci?

Święty Mikołaj

Ho ho ho , czy proservice było w tym roku grzeczną firmą ?

Dziadek mróz
@Święty Mikołaj

Kolego pchasz się w gips.

Urszula

mam bardzo złe doświadczenia z Waszą firmą. Przez miesiąc nie potrafili mi aktywować konta, a informacje udzielane przez pracowników sprzeczne.

Dezyrea

Dzień dobry Czytam wiele niepochlebnych komentarzy o tej firmie ... mam pytanie jak wyglada praca w dziale bezpieczeństwa - są jakieś ofert nie wiem czy składać ofertę. Jak wyglada obłożenie pracą? Czy jest szansa na rozwój? Szkolenia zewnętrzne? Zarobki rząd wielkości czy widełki - w UK jest normalne podawanie takich danych, wiec darujcie gadki ze naruszam tajemnice - chodzi o orientacyjne dane - czy warto iść na rozmowę.

@Dezyrea

Dzień dobry, dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą!. Wszystkie aktualne oferty pracy znaleźć można na naszej stronie internetowej w zakładce kariera. Przesyłam link do strony: https://psfinteco.pl/kariera/#job_offer. Do każdej oferty załączony jest link do formularza za pomocą, którego można wysłać swoją aplikację. W naszej firmie jest przewidziany pakiet benefitów, które również zostały opisane w naszej zakładce kariera. Wynagrodzenie jest uzależnione od danego stanowiska. Zapraszamy do śledzenie naszych aktualnych ofert i składania aplikacji. Jeżeli Pana/ Pani aplikacja spełni wymogi zaprosimy Pana/ Panią na rozmowę podczas której dowie się Pan/ Pani szczegółów:) Zapraszamy!

Zawiedziony

Premii jak nie było tak nie ma. Informacji kiedy zostaną wypłacone i czy w ogóle także brak. Tak się szanuje pracowników :)

@Zawiedziony

To ktoś tam jeszcze pracuje? Jak sobie firma radzi w pandemii? Macie home office czy raczej tyranie z biura?

Zawiedziony
@Smutny

A no, jeszcze firma działa. Odnośnie HO to zależy z jakiego działu jesteś, ale i tak nie ma tak, że wszyscy pracują zdalnie. Zawsze co najmniej połowa zespołu jest w biurze i się zmieniają.

@Zawiedziony

Dzięki za info...no to lipa ogromna z tym HO:/ Myslałem, że w dobie korona raczej każda firma wysyła pracowników na HO a nie takie akcje.

Księgowapsat

Premie wstrzymane kwartalne i roczne. Następne pewnie będą pensje....

@Księgowapsat

To ktoś tam jeszcze pracuje?:D kiedyś to była spoko firma - o pracownika się dbało, regularne podwyżki i bonusy. Obecnie firma zamieniła się w typowy krzak. Ciągle braki kadrowe uzupełniane są ad hoc pracownikami którzy po 1-2 odchodzą. Wstrzymywane premie ...szkoda, mogło być pięknie ale kadra zarządzająca spieprzyła sprawę.

Franciszek

Dlaczego premie zostały wstrzymane. Spowodowała to kondycja firmy, czy miały na to wpływ inne czynniki? Na stronie https://pracodawcy.pracuj.pl/proservice-finteco-sp-z-o-o,11515 znalazłem sporo ofert pracy do różnych działów, więc wydaje się, że firma dobrze prosperuje, gdyż przyjmuje nowych pracowników. Podzielcie się proszę swoimi uwagami dotyczącymi pracodawcy i warunków zatrudnienia.

@Franciszek

Mam tylko takie wrażenie,czy jesteś z HR? Jeżeli powyższe jest prawdziwe to powinieneś lepiej znać powody wstrzymania premii niż ja. W kwestii prosperowania firmy to porozmawiaj sobie z szarym pracownikiem a dowiesz się jaka jest sytuacja. Dodam tylko,że tak jak to zostało niżej napisane odchodząca doświadczona kadra zastępowana jest ad hoc pracownikami z łapanki, następnie ci odchodzą i pojawiają się kolejni. Jeżeli miałbym oceniać to firma jest w ostatniej fazie śmierci gwiazdy. Jeszcze próbuje świecić ale odbywa się to na resztkach paliwa.

monika
@Franciszek

Sporo ofert pracy wynika z tego, że ludzie odchodzą i zwalniają się, jest duża rpotacja, nie z powodu rozwoju tej firmy. Chyba rzeczywiście jesteś z HR i próbujesz mydlić oczy ludziom.

Meri
@Księgowapsat

Uciekaj dziewczyno(usunięte przez administratora)

@monika

Nie jestem osobą w żaden sposób powiązaną z firmą ProService Finteco. Po prostu zaciekawiła mnie ta kwestia, dlatego prosiłem o wyjaśnienie. Skoro w Waszej ocenie panuje duża rotacja w firmie, to zastanawia mnie, kto przygotowuje do pracy nowo zatrudnionych pracowników? Organizowane jest szkolenie z zakresu obowiązków, czy może obowiązek ten spada na doświadczonych pracowników? Proszę o odpowiedź.

@Franciszek

Z zakresu obsługiwanych programów miałam szkolenie prowadzone przez wewnętrzny dział szkoleń. W kwestii obowiązków czuwała nademna moja przełożona (o ogromnej wiedzy) + mogłam zwrócić się o pomoc do każdego innego pracownika z działu.

@Była pracownica

To dobra informacja, że można liczyć na wewnętrzne szkolenie wprowadzające oraz nadzór doświadczonego pracownika. Jest to na pewno duże ułatwienie dla nowo zatrudnionej osoby. Wiesz może, czy przez początkowy okres zatrudnienia mamy niższe wynagrodzenie względem tego, co możemy otrzymać w przyszłości? Czy może od razu warunki zatrudnienia są takie same jak pracownika doświadczonego?

@Franciszek

Generalnie jak w każdej chyba firmie możesz liczyć na pomoc przełożonego/starszych. W kwestii wynagrodzenia - wiem, ale nie wypowiem się o tym na forum publicznym. Raz,że jest to pewnego rodzaju tajemnica przedsiębiorstwa a dwa,że te kwestie poruszane są na rozmowie kwalifikacyjnej.

@Była pracownica

Dziękuję za odpowiedź. W takim razie skoro nie chcesz zdradzić wysokości wynagrodzenia, to może napiszesz, chociaż, jak wygląda system świadczeń dodatkowych w tej firmie? Ciekawi mnie, czy wynagrodzenie składa się z samej pensji, czy może są również pozapłacowe świadczenia dodatkowe? Proszę o odpowiedź.

@Franciszek

Kwestia wynagrodzenia pojawia się podczas rozmowy rekrutacyjnej, nie ma sensu pisać o tym w tym miejscu. Jeżeli przeanalizowales wcześniejsze wypowiedzi to zauważyłeś pewnie info o wstrzymaniu wypłaty premii. Więc premia jest w świadczeniach dodatkowych. Jest też parę benefitow (typu drobne hajsiwo na święta, pakiet Luxmed itp). Szału nie ma.

Nieksięgowa
@Księgowapsat

Kwartalne zostały wypłacone a o rocznych dostaliśmy maila jak i kiedy będą wypłacone. Pensje dostajemy co miesiąc 27 dnia miesiąca.

Nieksięgowa
@Była pracownica

Karta edenred na Wielkanoc i Boże narodzenie, luxmed za darmo dla pracownika, 50% dofinansowana karta sportowa za jakieś 30 złotych, jak nie chcesz karty sportowej to masz 380 zł na zakupu sportowe, kino teatr. Oprócz tego - dla mnie to - dni zdrowia z masażami, dietetykiem, analizą składu ciała, trenerem personalnym. Byly super warsztaty kulinarne. A ostatnio szkolenie z pierwszej pomocy. Dla dzieci są konkursy, malowanie pisanek wielkanocnych i pierników na Boże narodzenie. Jak był strajk nauczycieli to można było zabrać dziecko do pracy, była opiekunka, dzieci miały obiady zapłacone przez firmę.

@Nieksięgowa

Bardzo obiecująco wyglądają benefity, które przedstawiłaś. Chciałbym sprecyzować informację odnośnie do otrzymania 380 zł na zakupy sportowe. Czy jest to kwota comiesięczna, czy może roczna do wykorzystania? Chciałbym dobrze zrozumieć ten punkt wypowiedzi, ponieważ wydaje się bardzo ciekawy.

@Franciszek

Jest to kwota roczna. Ewentualnie możesz ją przeznaczyć na zakup biletów itp/dofinansowanie do wakacji.

Jolanta
@Była pracownica

Dobrze, że doprecyzowałaś tę kwestię. Czytając wcześniej komentarze już pomyślałam, iż jest to kwota miesięczna, a nie zaś roczna. Przeglądałam ostatnio w sieci oferty pracy od ProService Finteco i zainteresowała mnie ta dotycząca Konsultanta Infolinii. Zastanawiałam się jednak, czy pracodawca ten przychylnie podchodzi do tych, którzy chcieliby podjąć jedynie tymczasowe zatrudnienie? Możesz mi powiedzieć coś więcej na ten temat? Będę wdzięczna.

@Jolanta

Tak dobrze to nie ma. Jest to kwota roczna. Nie jestem w stanie tego stwierdzić. Osobiście bym raczej tego nie mówiła:) a co do infolinii - nie idź tam.

Mieczysław
@Była pracownica

Dlaczego sugerujesz, aby nie iść do pracy w firmie ProService Finteco na infolinii? Czyżby to stanowisko pracy było jakieś szczególnie trudne? Czy może chodzi tu o poziom wynagrodzenia, który firma na nim oferuje? Sprecyzuj, proszę, dlaczego masz takie zdanie o tym stanowisku. Chętnie je poznam.

@Mieczysław

Kiepska płaca + jesteś przykuty do drutów. Nic szczególnego.

@Była pracownica

Dla zdecydowanej większości z nas kwestia wysokości wynagrodzenia jest kwestią kluczową przy wyborze pracodawcy. I choć to kwestia raczej indywidualna, dlatego też szanuję Twoje zdanie. A co z ubezpieczeniem zdrowotnym w ProService: jest ono zapewnione?

@Karolina

Niestety, ale taka prawda. Samą atmosferą w firmie, dniem sernika czy innymi cudami nie opłacę rachunków ani czynszu. W kwestii opieki medycznej jest lepiej. Dużo lepiej. Porządny pakiet Luxmed w bardzo przystępnej cenie.

@Była pracownica

Masz całkowitą rację - tego typu rzeczami nie opłaci się ani rachunków, ani czynszu. Ale ucieszyło mnie to, że ProService Finteco dba o zdrowie swoich pracowników, oferując taki pakiet. A jak wygląda tam kwestia szkoleń? Czy są jakieś organizowane?

@Karolina

Powiem Co tak. Na chwilę obecną tylko firmy-krzak nie oferują jakiegoś pakietu medycznego. Nie jest to jakiś wybitny powód do dumy czy coś. Z tymi szkoleniami to jak trafisz. Z wewnątrz firmowymi poza oczywiście szkoleniami wstępnymi się nie spotkałam. Są organizowane za to przez podmioty zewnętrzne (typu TFI) ale i to po godzinach pracy. Wyobraź sobie więc,że masz 8 h za sobą i jeszcze ileś tam czasu masz spędzić na szkoleniu. Totalne nieporozumienie według mnie.

MIKI
@Franciszek

Firma zawsze szukała nowych pracowników, skoro ludzie odchodzą już po kilku dniach "pracy" to jakoś trzeba załatać dziury.

Robert
@MIKI

Ciekawe, jaki jest powód tego, że nowi pracownicy decydują się na odejście po kilku dniach pracy. Może Ty wiesz, co może być powodem takiej rotacji?

@Robert

To są jednak pojedyncze przypadki. Praca na niektórych stanowiskach jest nużąca a pensje mocno średnie. Przychodzą bardzo młodzi ludzie dla których to może być pierwsza praca i uznają ze im się nie podoba

Zizu

Odeszłam z tej firmy 2 lata temu. Już wtedy ciągle brakowało im kasy na wypłaty. Kto odczytał to jako znak ostrzegawczy, w porę się ewakuował. Szkoda życia na takie miejsce, atmosfera kiepska, psychotyczny dyrektor i manager, możliwości rozwoju brak a pensja szkoda gadać. Kto myśli o aplikacji to polecam tylko świeżakom na zdobycie doświadczenia, bez koneksji nikt w tej organizacji kariery nie zrobi.

@Zizu

To jest akurat totalna bzdura. Firma oszczędza na wszystkim to fakt, ale głównie przez inwestycje i zakupy nowych spółek. Brak pieniędzy na wypłaty to jakiś żart. Mogą mówić ze brak na większe nagrody itp., ale z wypłatami tu nie ma problemu.

Pytający

no dobra, wiadomo jak to jest w księgowości, a jak wygląda praca w dziale IT?

luiz42

Pracowałem w PROService krótko, niespełna 3. miesiące. Mogą podsumować jednym słowem: porażka. Firma ma wiele pięknych słów na Welcome Day ale nic ponadto. Po pierwsze: wynagrodzenie jak na Warszawę nie jest niczym szczególnym. (usunięte przez administratora) kultura pracy. Oczekiwanie, że pracownik odpisze maila do klienta jak najszybciej, a później raporty zarządu, że 70% czasu pracownikom zajmuje odpisywanie na maile. (usunięte przez administratora) oczekiwanie na realizację aktualizacji systemu czy wymianę telefonu trwa całymi dniami.... (usunięte przez administratora)

Iza
@luiz42

Jasne jest, że szanuję Twoje zdanie. Sam jednak powiedziałeś, iż w ProService Finteco pracowałeś jedynie przez 3 miesiące. Może być jeszcze tak, że po prostu nie udało Ci się dobrze poznać tego pracodawcy. Według Ciebie wynagrodzenie jak na Warszawę nie jest niczym szczególnym. A czy otrzymujecie tam jedynie podstawę, czy od czasu do czasu jakieś dodatki do niej?

@Iza

Jestem pracownikiem z ponad 15. letnim doświadczeniem w finansach i pracy w różnych firmach w Wawie. Ale tak złej kultury organizacyjnej jeszcze nie widziałem. Dodatki? Zapomnij..12 . miesięczny okres rozliczeniowy więc o nadgodzinach zapomnij, tylko do odbioru. Premia? Kiedyś, roczna w wys. 4%... w ubiegłym roku zawieszona.

@Iza

Uwierz mi poznałem dobrze pracodawcę, ale takie stosunku do pracowników to jeszcze nie... Przypominają najgorsze czasy z lat 90. - tych. Spróbuj - sama się przekonasz. Menadżerowie powinni przejść szkolenie, przede wszystkich z kultury osobistej.

M
@luiz42

Jakie tam jest wynagrodzenie?? Bo nie wiem czy w ogóle warto wysyłać CV.

Byl Pracownik

Na prawda nie polecam pracowac jak Administrator Aplikacji i Procesów, menadzer zespol jest nie mile.

patrząc z boku

Imho, ta firma wiele straciła przez to, że miała siedzibę na ul. Puławskiej pod Piasecznem, (usunięte przez administratora). Przeprowadzka bliżej centrum powinna pomóc, bo może przyciągnąć nowych ludzi. Dojazd w Warszawie to duży problem, a biuro blisko metra, to już w ogóle awans cywilizacyjny. Dziwię się, że taka firma nie ma biura gdzieś przy Rondzie Daszyńskiego, bo Mordor już trochę passe

Miki
@patrząc z boku

Firma traci przez sposób zarządzania i traktowanie pracowników a nie umiejscowienie. Z jednym się zgodzę, zmiana miejsca na Mordor ułatwi znalezienie "jeleni" którzy przyjdą popracować i po kilku miesiącach się zwolnią.

Czy pracownicy w ProService Finteco Sp. z o.o. dogadują się między sobą?

MJ

Całkiem dobrze. Atmosfera w firmie jest dobra, ale oczywiście nie każdy z każdym musi się dogadywać. Jest jednak pewna dbałość o to, żeby relacje były dobre. Przez dość luźne podejście zawsze jest z kim pożartować.

Ostatni Wojujacy Sprawiedliwy

Mi osobiście bardzo dobrze współpracowało się z innymi działami. W zasadzie najbardziej mulil dział IT (często trzeba było długo oczekiwać na rozwiązanie ticketa).

Zostaw merytoryczną opinię o ProService Finteco Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w ProService Finteco Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy ProService Finteco Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 39.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ProService Finteco Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 2 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ProService Finteco Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w ProService Finteco Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ProService Finteco Sp. z o.o.