ENiS Sp. z o.o. Sp.k.

Opinie o ENiS Sp. z o.o. Sp.k.

Zenek Nowy wpis

Masakra praca tam jako wózkowy. Jedynie czego można sie tam dorobić to krzywizny pleców od dźwigania tych opon

Sokół Nowy wpis

Czy w firmie występuje nepotyzm?

Nowy wpis

@Sokół

Przyjdź lub zadzwoń, to się przekonasz. Daj znać e-mailem, to do Ciebie zadzwonię o opowiem rzetelnie o firmie. hr@sklepopon.com pozdrawiam Monika HR Manager

Z tego co piszesz to parę przepisów jest łamane, ale ciekawi mnie czy to tylko tak na magazynie czy wszędzie? Czaję się na etat specjalisty ds. obsługi klienta, a widzę tylko stare ogłoszenie. Wypisane jest sporo atrakcyjnych rzeczy, które firma oferuje, chociażby awans czy umowa o pracę od pierwszych dni, można prosić szczegóły?

Cześć, pracuję w Enis Sp. z o.o. Sp. K. w HR od kilku lat. Jeśli masz pytania odnoście firmy, czy konkretnego działu to chętnie Ci odpowiem. Napisz proszę na hr@sklepopon.com. Zapewniam Cię, że żadne przepisy nie są u nas łamane. Firma działa kilkadziesiąt lat i nadal się rozwija. Niektóre wpisy na goWork próbują nam niszczyć opinię, ale warto się samemu się przekonać spotkać się z nami. pozdrawiam Monika

Krkrk
@ENiS Sp. z o.o. Sp.k.

Żadne przepisy nie są łamana? Hm.. pozwolę sobię wymienić kilka 1.wspinanie nie na stelaż 2.w zime trzeba chodzić w dwóch bluzach i w terminie żeby nie zamarznąć 3. (usunięte przez administratora) O kamerkach z podsłuchem już nie wspominając. Wymieniać dalej czy w końcu zaakceptujecie fakt że większość rzeczy które trzeba tam robić to łamanie prawa?

Opinie obrażające naszych pracowników, pozbawione konkretnych argumentów są usuwane przez Administratora. Jeśli masz uwagi odnośnie naszej firmy. Skontaktuj się proszę bezpośrednio z nami. E-maile są na stronie internetowej. Monika Nowicka z HR

Nowy wpis

@Krkrk

Cześć, odpowiadając na Twój wpis, w dwóch kwestiach (1 i ostatniej) się mylisz. Mamy na magazynie zbieranie w poziomach, plus mamy 4 zwyżki (4 wózki z koszami do zbiórek). Jeśli chodzi o zimę to nie znam dużego magazynu, żeby było super ciepło. Zapewniamy odzież, ciepłe posiłki. Kamery natomiast są we wszystkich profesjonalnych magazynach. Jeśli potrzebujesz więcej informacji. Zadzwoń do nas. pozdrawiam Monika

Wiecie, jaka jest teraz pensja na posadzie specjalista ds. analityki internetowej?? Jak kiedyś szukali w sieci pracownika, to dawali 6000 - 8000 zł. Obecnie oferują więcej? Dostałabym na rękę 9500 zł? A i w tym dawnym ogłoszeniu nie ma info, czy praca jest stacjonarna, czy nie. Czy jest opcja na tryb zdalny??

Firma ENiS Sp. z o.o. Sp.k. w ostatnim czasie przeprowadzała rekrutację na stanowisko Graphic designer (branża motoryzacyjna). Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Jaki rodzaj umowy oferuje pracodawca? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania w sprawie pracy.

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z ENiS Sp. z o.o. Sp.k.? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

Agnieszka

Brzmi to dość zagadkowo. Co jest nie tak z tym zarządem? Możesz napisać? Chciałabym też się dowiedzieć czy dużo pracowników ostatnio złożyło wypowiedzenia?

Boguśka

"Wymysły"? Czyli co tak naprawdę? Lecą jakieś argumenty jak dają wypowiedzenia? Obowiązki tamtych osób spadają na resztę czy nowych zatrudniają?

Dużo dobrych pracowników odchodzi, bo łatwo im znaleźć lepsze warunki zatrudnienia i wynagrodzenie. A tak to zwolnienia lecą z różnych powodów, czasem też wystarczy podpaść/nie spodobać się zarządowi lub menadżerowi

@pracownik

A jak często pracownicy są zwalniani właśnie przez podpadniecie czy nie spodobanie się komuś? To jakieś sporadyczne sytuacje? Co właśnie z tymi zarobkami? Nie są adekwatne do obowiązków? Bo rzuciła mi się w oczy opinia, gdzie ktoś napisał, że zarobki są bardzo dobre a po twoim wpisie mam wątpliwości

@Anna

Często. Zarobki są bardzo przeciętne, a negocjacje z firmą nieskuteczne

@pracownik

Ale lepiej niż najniższa krajowa? Bo w zeszłym roku ktoś pisał że tyle jest. Można liczyć na jakieś inne benefity niż luxmed i multisport?

Dzień dobry, tak, są jeszcze inne benefity. Zapraszam do bezpośredniego kontaktu z nami.

Czy w ENiS Sp. z o.o. Sp.k. pracuje się na open space?

Dzień dobry, niektóre Działy pracują na niewielkich open space, chociaż większość uznaje to raczej za większe pokoje.

Meandra

Wszystkie te negatywne opinie to ból (usunięte przez administratora) nieudaczników i (usunięte przez administratora) Właściciele jak i kadra managerska są zawsze otwarci i chętni do pomocy swoim podwładnym. Na początku wspomniani paralitycy zazdroszczą sukcesu Panom Sz. i N. Pracuje w tej firmie od momentu gdy jeszcze Enis nie śnił się w nocy szefowi wszystkich szefów. Prawda jest taka, ze jeśli jesteś oddanym pracownikiem i w pracy zajmujesz się pracą to nikt złego słowa na Ciebie nie powie. Zarobki są mocno średnie odbiegające od realiów ale tutaj przychodzisz z przyjemnością, panują stare dobre zasady wyjęte wprost z wojska przez jednego z właścicieli. Firma otwarta jest dla imigrantów i jeńców wojennych, jedno z kluczowych stanowisk w firmie zajmuje taka osoba. Trzeba przyznać, że właściciele mają gest i empatię. Mocno od dwóch lat wspierają przewlekle chorych którzy wykazują objawy upośledzenia umysłowego i manifestują swoją chorobę w nowoczesnych mediach takich jak (usunięte przez administratora) Plotka głosi ze serduszko tak maja wielkie że kilka milionów na to przeznaczają rocznie. Z punktu widzenia pracownika jestem dumny z takiej postawy i codziennie celebruje ten fakt zjawiając się w pracy.

Barbara
@Meandra

Kadra jest pomocna na każdym etapie zatrudnienia czy tylko na początku kiedy ktoś się wdraża do pracy? Płacą Wam jakieś premie lub dodatki? Na święta też zawsze coś dostajecie?

Paulina

Dlaczego akurat przez tego Pana, część Twojej wypowiedzi została ukryta i nie bardzo wiem co miałeś na myśli? Ludzie z magazynu sami się zwalniają? Wszyscy z powodu brygadzisty czy może jest coś jeszcze?

Bezimienny

Czytając wszystkie opinie postanowiłem sam napisać coś od siebie, ponieważ w tej firmie pracuję już 6 lat (od początku 2017 roku). Mam nadzieję, że mój wpis pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości wszystkich osobom, które szukają informacji o firmie ENiS i zastanawiają się nad rekrutacją. W ciągu 6 lat zaszły bardzo duże zmiany w firmie począwszy od zmiany siedziby firmy na ul. Bociana, dwukrotnej przeprowadzki magazynu (na większe), a co za tym idzie utworzenia nowych działów i powiększenia ekipy do 150 osób po kwestie związane z wynagrodzeniami i możliwością awansu zarówno poziomego, jak i pionowego. ENiS stwarza bardzo dobre warunki pracy dla swoich pracowników niezależnie od działu, w którym się pracuje. Wszyscy pracownicy są pomocni i chętnie pomagają nowym osobom. Panuje świetna atmosfera, której nie sposób zastąpić (nie ma wyścigu szczurów). Zarobki są bardzo atrakcyjne i konkurencyjne, jeżeli chodzi o oferty pracy na podobnych stanowiskach. Wykwalifikowana kadra zarządcza czuwa nad rozwojem swoich podopiecznych, niejednokrotnie proponując możliwości awansu w zależności od pozyskanych umiejętności i doświadczenia. Uświadczyć tutaj można dostępu do programu sportowego FitProfit lub FitSport, a także do programu zdrowotnego LuxMed. W obydwu przypadkach firma partycypuje w kosztach, więc kwoty uczestnictwa w programach są niewielkie. Jako, że jest to branża, w której występują mocniejsze okresy sprzedażowe, zdarzają się nadgodziny mimo zapewnienia dużej ilości pracowników. Każda nadgodzina jest płatna. Nie są one oczywiście obowiązkowe. To od Ciebie zależy, czy chcesz zostać dłużej, czy też nie. Może to być wadą dla niektórych, jednakże pozwala to na powiększenie swojej wypłaty, co niejednokrotnie z mankamentu przeradza się w zaletę. W firmie odbywają się również imprezy integracyjne (raz na rok dla całej firmy) + imprezy/wyjścia firmowe (raz na kwartał). ENiS dba o rozwój pracownika, zapewniając ciekawe szkolenia. Zatrudnienie odbywa się na podstawie umowy zlecenie, umowy o pracę lub kontraktu B2B. Warunki zatrudnienia oraz stawki są jasne, przejrzyste i klarowne. Podsumowując, uważam, że warto podjąć zatrudnienie w firmie ENiS, ponieważ jest to rzetelny i uczciwy pracodawca!

RLD
@Bezimienny

To trochę bzdury, pracowałem tam 3 lata, także w okresie z komentarza, już po przeprowadzce do nowych biur na Bociana. Starsi pracownicy albo mają sentyment albo syndrom sztokholmski, bo kolorowo nigdy nie było i nadal nie jest. Nadgodziny są "opcjonalne" ale w cudzysłowie - dużo, by opowiadać - natłok pracy i zwykle niedobory kadrowe sprawiają, że masz tonę pracy na sobie, jak nie zrobisz tego co jest ponad Twoje możliwości to i tak za to odpowiesz. Nie pomaga, że niektórzy pracownicy to pracoholicy, będą walić 12 godzin, ale nowej osoby nie zatrudnią. Partycypacja w kosztach luxmedu jest śmieszna, i raczej sam pokrywasz większość. Zarobki są raczej mocno średnie - przy podwyżkach minimalnych zmniejsza się premia, więc niż wartość X nie zarobisz. Umowa B2B to de facto umowa o pracę - musisz być w określonym miejscu, w określonych godzinach itd. z B2B ma to nie wiele wspólnego i jest niejako "nagrodą" za dłuższy staż - zarabiasz więcej o tyle ile nie zapłacą podatku, i ewentualnie zniżkę na początki działalności. Rozwój jest tylko pozorny - zaraz pojawia się szklany sufit. Na chwilę dobre, można poznać co nieco świata e-commerce, ale na dłuższą metę niestety nie warto- zresztą o starszych pracowników dbają słabo. Lepiej mają "nowi". Mimo relatywnie nowego pionu HR nie zmieniło się zbyt wiele przez lata. Beton nie do ruszenia. Z ciekawostek zdarzały się zwolnienia na B2B "od kopa" mimo umownego 3 miesiące. Powód zawsze wytrzaśnięty znikąd, bo coś nie spodobało się tym wyżej. Imprezy firmowe bardzo spoko, ludzie w większości też, choć zdarzają się straszne indywidua. Negatyw z plusem.

Illuminati
@Bezimienny

W zupełności zgadzam się z opinią Bezimienny. Najlepiej samemu się przekonać o warunkach pracy, aplikując tam :)

Iwona
@Illuminati

Jak ktoś ma kilka ofert do rozpatrzenia to wiadomo, że się raczej wszędzie na próbę nie zatrudni, nie sądzisz? A ty jako kto tam pracujesz? Chciałabym wiedzieć, jak faktycznie te zarobki wyglądają. Jaka to kwota?

Na szczęście nic takiego w firmie nie ma miejsca. Powiedziałabym, że wprost przeciwnie. Może się Pan przekonać osobiście, aplikując na nasze oferty pracy.

Czy w ENiS Sp. z o.o. Sp.k. występują paczki/bony świąteczne?

Dzień dobry, tak, mamy takie bonusy. Każdy z managerów, w poszczególnych pionach decyduje, jaką formę wybiera. pozdrawiam

Danuta

To nadgodziny były obowiązkowe czy po prostu dla chętnych osób ? Płacili za nie czy do odbioru jako dni wolne?

@Danuta

Dzień dobry, nadgodziny nigdy nie są obowiązkowe. Pracujemy sezonowo i nadgodziny są możliwe głównie w szczycie sezonu. Są oczywiście ekstra płatne. Bardzo chętnie udzielimy Ci szczegółowych i potwierdzonych informacji bezpośrednio. Zapraszamy do kontaktu. Nr tel. podane są na naszej stronie.

Odradzam wszystkim tego (usunięte przez administratora) podczas rozmowy o prace na kartce proponują stawkę netto, a po 3 tygodniach okazuje się ze stawka jest brutto ponieważ NIE WIEDZIELI ze jednak dojdzie za to i za tamto, gdybym wiedział ze pracuje na takiej stawce o jakiej dowiedziałem się 3 tyg poźniej wcale nie zaczynał bym tam pracy bo by mi się kompletnie nie opłacało, kierownik T przeprosil i powiedział ze wyrówna mi z premii, co się później okazało brak kontaktu ;) ODRADZAM ZDECYDOWANIE

Iwona

Zaraz, doprecyzuj jedną rzecz. Na jakiej kartce? To umowy ci nie dali o pracę, ze stawką podaną, że nie wiedziałeś, ile będziesz zarabiał?

XYZ

Okłamują każdego kto przychodzi do pracy. Kłamią i obiecują super premie i dodatki a przy wypłacie się okazuje że nic takiego nie mówili.

Urszula

Jakie w takim razie są wynagrodzenia w tej firmie? Czy przy zatrudnieniu nie musisz pokazywać uparwnień do pracy np. operator wózka czy praca na wysokościach? To na co patrzą przy zatrudnieniu?

@Urszula

Nie musisz nic pokazywać

Aleksander
@Ex pracownik

A jak weryfikują kandydata podczas rekrutacji? Bo dali ogłoszenia dla PHP Developera za 8000-16000 netto + VAT + 20% premii na B2B. Czy ludzie pomagają tu sobie w pracy, zwłaszcza nowo zatrudnionej osobie?

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w ENiS Sp. z o.o. Sp.k.?

Dzień dobry, oczywiście. Jesteśmy właśnie świeżo po takiej corocznej imprezie integracyjnej.

Aleksander

To że kasa na czas to się zgadza z poprzednimi opiniami. Co masz na myśli przez brak szacunku i troski o zdrowie? Praca tam jest niebezpieczna dla zdrowia?

@Aleksander

Jesteś narażony na upadek z ponad 7 metrow

Martin Skuter

Zdecydowanie odradzam pracę w tej firmie. Brak poszanowania pracownika, jego zdrowia oraz czasu. W zimie temperatura na magazynie pozwala na przygotowanie się do sezonu morsowania. Manager zamiast zadbać o zatrudnienie odpowiedniej ilości osób, obwinia pracowników, którzy "nie chcą brać odpowiedzialności za swoją pracę" i zostawać nadgodzinowo za podstawową stawkę, a nawet porafi za to zwolnić XD. Oczywiście najniższa krajowa na śmieciowej umowie, więc bez statusu ucznia nie ma co przychodzić. Odradzam każdemu.

Karol
@Martin Skuter

Jak za nadgodziny nie płaci lepiej to nie dziwie się, że nikt nie chce zostawać. Trzeba przymusowo robić po godzinach? Często się to zdarza? Bo może chociaż pozwala za to odebrać wolne, wtedy nie byłoby tak źle.

Krkrkrk
@Karol

Nadgodziny są płatne 30% więcej,i nikt nie jest zmuszony do robienia nadgodzin,osoby które ewentualnie był by potrzebne żeby zostały dłużej są o to pytane czy dadzą radę zostać

@Martin Skuter

Nikt nie pracuje w tej firmie na umowę o pracę? Czy wszyscy na cywilnoprawnych?

Debica Navigator 3
@Weronika

Na UP dostaniesz takie beznadziejne warunki, że jeżeli zależy Ci na utrzymaniu sie w Krakowie, to musisz wziąć śmieciówkę albo po prostu znaleźć pracę w firmie która posiada jakikolwiek szacunek do pracownika i jest w stanie zaoferować to czego ENIS nie potrafi.

@Debica Navigator 3

To czym się różnią te warunki na zleceniu od umowy o pracę? Różnica w samych zarobkach tak? Ale przecież teraz w sumie to opodatkowanie aż tak bardzo się nie różni

@Weronika

W tej firmie jeśli nie ukończyłeś 26 roku życia a nie masz legitymacji szkolnej dostajesz taką samą stawkę jakbyś miała ukończone 26 lat

Jak jest z pakietem medycznym w ENiS Sp. z o.o. Sp.k.? Można dołączyć rodzinę?

Dzień dobry, tak można dołączyć rodzinę, trzeba to wcześniej zgłosić do działu kadr.

Były Pracownik_

Ta firma to (usunięte przez administratora) i nic innego, śmieciowe umowy przedłużane z miesiąca na miesiąc wieczny problem z urlopem, jak jesteś chory to przygotujcie się na pretensje ze strony przełożonego. Kasa marna parcie na wynik 0 prowizji od sprzedaży jedyne co to dadzą wam bon do sodexo xD Managerzy nie maja pojęcia o zarządzaniu zespołem, wieczne plotki i obgadywanie. To środowisko jest toksyczne i radzę omijać to miejsce szerokim łukiem.

@Były Pracownik_

Popieram w 100%

NickDick

Urlop nie istnieje XD

@NickDick

Nie no nie przesadzaj, ze nie.KP chyba wymaga. Ale co to jakieś dramy są jak ktoś chce urlop wziąć?

Zostaw merytoryczną opinię o ENiS Sp. z o.o. Sp.k. - Kraków

• Jak się pracuje w ENiS Sp. z o.o. Sp.k.?

Zobacz opinie na temat firmy ENiS Sp. z o.o. Sp.k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 26.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ENiS Sp. z o.o. Sp.k.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 4 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

ENiS Sp. z o.o. Sp.k.