AB Midden Nederland

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o AB Midden Nederland

Kamil

Pracuje półtora miesiąca dla AB i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Nie sądziłem, że jest biuro pracy w Holandii, które ma praktyki inne niż (usunięte przez administratora)(kiepskie). Bardzo dbają o swój wizerunek wśród pracowników, co jest na plus dla pracowników i dla nich samych. Jak na razie doświadczyłem ludzkiego, normalnego traktowania, czyli dokładnie odwrotnie niż w dotychczasowych biurach. Wierzę, że im się to opłaci i życzę najlepszego. Tylko dobre warunki dla pracownika pozwolą na utrzymanie na dłuższy okres czasu dobrych workerów. Dla zainteresowanych. Warunki mieszkaniowe przyzwoite. Koordynatorzy z którymi do tej pory miałem kontakt duży plus. Wyszczególnić chciałbym p. Achterberg'a. Zarobki minimalnie powyżej przeciętnej. Prace różne. Można trafić lepiej lub gorzej, ale to już nie od biura zależy a od firmy do której wysyłają pracowników.

@Kamil

Witam, w imieniu całego zespołu serdecznie dziękujemy za Pana opinie. Życzymy Panu powodzenia w AB Midden Nederland i mamy nadzieje na długą i owocna współpracę. Pozdrawiam, Magda AB Midden Nederland

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Ab Midden Nederland Zaltbommel?

Magda AB Midden Nederland PL

Witam, W naszej firmie każdy ma szanse na zatrudnienie, bez względu na doświadczenie. Jeśli jest Pan/Pani zainteresowana praca przez nasza agencje, prosze o przesłanie CV na work@abmiddennederland.nl. Pozdrawiam Magda AB Midden Nederland PL

Magda AB Midden Nederland PL

Witam, Bardzo nam przykro, ze ma Pan negatywne odczucia. Niestety nie znamy przyczyny takiego komentarza. Czy mógłby Pan coś więcej nam napisać ? Pozdrawiam, Magda AB Midden Nederland

Podpowiedzcie czy trzeba znać język obcy i w jakim stopniu zaawansowania?

@Tomek

Witam, język obcy jest na pewno dodatkowym atutem, jednak posiadamy również takie oferty, w których znajomość języka obcego nie jest wymagana. Pozdrawiam Magda AB Midden Nederland

Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego w firmie AB Midden Nederland? Czy jest łatwy, czy może trudny do przejścia? Czy gdybyś miał możliwość odbycia rozmowy kwalifikacyjnej jeszcze raz, to również skorzystałbyś z zaproszenia?
Ziggy

Jak narazie biuro na plus , zakwaterowanie wielki plus , praca na myjni też na plus . Weekendy można robić jak się ma kat b prawka .

AsPik

Witam ktoś coś o pracy w przetwórni ziemniaków- produkcja i pakowanie frytek? I jak wyglądają zakwaterowania

Beata003

Nie polecam I ostrzegam przed wyjazdem w ciemno. Biuro obiecuje gory a na miejscu ani biuro , ani oddzial do ktorego zostalismy oddelegowani nie umialo udzielic pomocy. Zero zangazowania I totalna olewka. Male stawki , malo godzin. Jak chce sie inna prace to nie zalatwia.

Helena
@Beata003

A jak warunki lokalowe na miejscu wyglądają?

@Helena

No my mamy rok os na chacie latają wszędzie AB ma to w (usunięte przez administratora) czymś zpsikali to tylko się rozlazły

@Helena

zed

Czy warto wybrać się przez biuro AB jako kierowca C+E ???

@zed

Tak ale do domu jako kierowca bla bla carem

Samanta van vel

KIEDYŚ MYŚLAŁEM ŻE POZNAŁEM JUŻ DNO STUDNI LUDZKIEJ GŁUPOTY ALE ZATRUDNIŁEM SIE W AB MIDDEN I TERAZ WIDZĘ ŻE TA STUDNIA NIE MA JEDNAK DNA...Samanta

Janusz

Co może zrobić pracodawca żeby poprawić funkcjonowanie firmy? oddać wszystko co ukradli koordynatorzy, zwolnić (usunięte przez administratora) Polaczków z biura a najlepiej zamknąć biuro pozdrawiam Mateusza i Justynę (usunięte przez administratora) konfidenci ????

Czupurek

Witam pracowałem przez AB Zalbommel Jolka wymyśla nie stworzone rzeczy. Kolezanka byla chora zglosila chorobe. Jolka wrecz rozkazem nakazała jej wrocic do pracy. Eryk i Jolka to widza swoja dobra strone nic do pracownika. Nie polecam tego biura klamczuchy.

Ruda

Zgadzam się z powyższą opinią, tak jest bo sama pracowałam i tak się dzieje naprawdę, więcej jak 38 nie dostaniesz jak nie mniej bywało, że było 30 godz, śmiech na sali.

Beata003
@Ruda

Dokladnie. Robia z ludzmi jak im sie podoba. Wszystko pieknie przez telefon , a pozniej olewka ... Co im zalezy . . . Nastepny jakis glupek przyjedzie. Pozdrawiam ????????

Ilona
@Beata003

To przed wyjazdem nikt z Was nie podpisał kontraktu z Ab Midden Nederland Zaltbommel, w którym określony był czas pracy, wynagrodzenie itp.? Jak długo czasu tam byliście? Może był to jakiś chwilowy przestój w pracy?

Johan

Giętki i elastyczny robotnik - flexwerker Od kilku lat rysuje się w Holandii coraz wyraźniejsza tendencja spadku stałych miejsc pracy na korzyść pracowników tymczasowych. Tymczasowi (tzw. flexwerkers) pracują poprzez agencje pracy i z reguły zarabiają sporo mniej a w praktyce polskich pracowników tymczasowych zarabiają po prostu ustawowe minimum płacowe które w roku 2016 wynosi ok €1550,- brutto czyli ok. €1350,- na rękę. Wyraźnie powiększa się w tym kraju przepaść zarobkowa między grupą prawie 5 milionów Holendrów na stałych nieźle płatnych posadach i 2 milionami "flexwerkers" - czyli tymczasowych pracowników z najniższymi zarobkami i bez żadnej gwarancji na stałą pracę. Jest jeszcze 1,5 miliona samozatrudnionych, w wielu przypadkach są to także ludzie bez szans na dobrą posadę wynajmujący się do każdej pracy. Szukającym pracy w Holandii polecam przeczytać najpierw artykuł: “Szukam pracy w Holandii“ Poniżej zamieszczam artykuł napisany przez Johana - byłego pracownika holenderskiego Uitzendbureau (agencji pośrednictwa pracy) na stanowisku intercedenta czyli pośrednika między polskimi pracownikami i holenderskim pracodawcą: List intercedenta Jako ex-intercedent w agencji pośrednictwa pracy, w której zatrudniano Polaków chciałem zwrócić uwagę na marżę dla tych biur. Średni Polak u nas pracował za około 8 euro na godzinę (brutto). Firmy nam płaciły średnio 17-18 euro na godzinę (marża nieraz aż do 2,25 raza!). Też znam firmy, które chciały zatrudniać Polaków tylko za 14 do 15 za godzinę. Pracownik w takim wypadku zarobił jeszcze mniej niż 8 euro brutto na godzinę! Nieraz nawet mniej niż wynosiła pensja minimalna! My Polakom płaciliśmy na rękę i nie przez bank, wiec fiscusowi trudno jest skontrolować, ile dokładnie zarabiają (kombinować można z (nad)godzinami, bo są pracownikami tymczasowymi, wiec bez stałych ilości godzin). Póki Polak nie zajarzy (i to zgłosi!), że za mało dostaje, to nigdy to się nie zmieni. Wiec trzymajcie wszystkie „loonstroken" (kwitki z danymi ile zarabiacie)! Uważajcie też, że nieraz biura na pierwszy rzut wypłacają akurat minimalną stawkę godzinową, ale tylko na papierze. Bo prawda jest taka, że powinni wypłacić Wam jeszcze pieniądze za dni urlopu i dni wolne od pracy. Ta stawka naliczana jest automatycznie. Ale, że większość Polaków zatrudnianych tutaj tego nie wie, to wychodzi z tymi dodatkowymi pieniędzmi jakby zarabiali minimalną stawkę! To są tzw. „vakantiegeld" (8% ponad stawkę podstawową)! Czasem także od razu wypłacają za dni urlopu i dni wolne. W sumie wtedy zarobicie też mniej niż jest dozwolone! Trzeba zawsze patrzeć, ile się zarabia za pracę na godzinę i to brutto!! Jeszcze chciałem dodać, że w biurze gdzie ja pracowałem, szef wynajmował mieszkanie za około 800-1000 euro na miesiąc, i wtedy wołał od Polaków 50 euro za tydzień. Dawał im wtedy dom, więc miał dodatkowy zarobek (12 Polaków x 4 tygodni x 50 euro = 2400 euro). Za dojazd z mieszkania do firmy (w naszym biurze akurat było 50 euro dziennie) płaci także pracodawca. Opłata ta jest za cały samochód bądź bus, wiec nie jednokrotnie są przepełnione! Bo więcej się nie opłaca... W takim wypadku nie mają też prawa wołać od Polaków dodatkowych opłat za same przejazdy!!! A to wszystko po to, aby Polak dostał jak najmniej netto (tzw. na rękę) a w biurze się wszystko zgadza! Czasami zdarzają się też sytuacje, kiedy Polacy za dużo wypiją i dochodzi wtedy do rękoczynów. A osoba z naszego biura nadzorująca tych pracowników musiała sama się nimi zajmować, zawozić do szpitali itd. Miała jednak zabronione wzywać policję, aby biuro nie miało złych opinii! Nieraz musiałem także na polskich forach trochę przekręcić fakty i wstawiać dobre komentarze, a to tylko dlatego, żeby polepszyć prestiż firmy. Koledzy z pracy nawet fałszowali dokumenty i certyfikaty (coś typu BHP) Polaków tu pracujących. Robili to poprzez wypełnianie za nich testów. A to wszystko dlatego, że Polacy nie znają języków. I jeszcze jedno... Ja już tam nie pracuję, bo mi jako Holendrowi nie podobało się traktowanie Polaków! Ponieważ wielokrotnie (nie zawsze!) są traktowani jak towar i nie jak ludzie. To są moje doświadczenia wyniesione z firmy certyfikowanej ISO. Więc nie chciałbym wiedzieć, jak to wygląda w firmach z niższej półki. Johan

Szukający
@Johan

Dziękuję za ten tekst. Gorzka prawda. Szukam pracy za granicą, niestety z coraz większymi obawami. Pozdrawiam.

Ilona
@Szukający

Czy próbowałeś aplikować do firmy? To bardzo ważne. Może dzięki Twojej wypowiedzi uda nam się dowiedzieć jakie firma obecnie proponuje benefity dla nowych pracowników. Daj znać jak przebiegła rozmowa rekrutacyjna.

Ruda

Witam. Jeśli chodzi o firmę to nie mam dobrej opinii, obiecują dużo przed wyjazdem, koordynator to prawda przyjeżdża raz na pół roku dużo do opowiadania.... W pracy traktują jak.... Ludzi zero szacunku, coraz mniej ludzi przyjeżdża do pracy nie możemy sobie pozwolić na takie traktowanie...... Zarobki śmieszne.....

pracowalam

Pracowałam kilka miesięcy. Zacznijmy od plusów: agencja wypłacalna, pieniążki miałam co tydzień na koncie, godziny się zgadzały, warunki mieszkania bardzo dobre. Choć za tą pracę w zimnie powinnam mięć większą stawkę (ale sama się na pracę zgodziłam, potrzebowałam pieniędzy to zarobiłam). Minusy? KOORDYNATORZY. Najgorsi z jakimi miałam dotąd do czynienia... (Mam nadzieję, że na innych oddziałach firmy jest lepiej). Oczywiście kłamią, nie są pomocni, nie odpisują... Bez języka nie zdziałasz nic... Jedyną pomocną koordynatorką na którą mogłam zawsze liczyć to była Holenderka Hellen. Babeczka do rany przyłóż, jeśli coś się działo na domku czy w pracy to starała się pomóc (pomimo, że nie była moim bezpośrednim koordynatorem). Reszta ludzi w biurze: czy to Polacy czy Holendrzy (Dennis-nie pozdrawiam) to ludzie zakłamani bez szacunku do innych. Tylko ich korzyść się liczy, szary obywatel nie ma nic do powiedzenia.

Wróżka
@pracowalam

Moją koordynator była (usunięte przez administratora),niesamowita kobieta . Można było ze wszystkim do.niej się zwrócić ,natomiast oddziału w Riderkerk nie polecam w ogóle.

zadowolony wczasowicz

Pobyt oceniam na 5 gwiazdek, co prawda śniadania i obiady nie są wliczone w cenę ale na głowę nie kapie 2 tygodniowe wakacje niskim kosztem idealne dla studentów 2 dni pracy a mieszkasz za darmo 2 tygodnie, dużo czasu na zwiedzanie Holandii. Naprawdę super a jak wypłatki to nie wiem bo żadnej nie dostałem.

Piotrek

Oburz pracy nie polecam wypłaty się nie zgadzają

Nieznajomy

Witam czy ktoś pracował w Ab Midden lub pracuje w Houten (okolice Utrechtu) na pakowaniu owoców jabłka i gruszki ? Jakie są warunki mieszkaniowe i czy cały czas jest praca ? A może sie ktoś wybiera w krótkim czasie nap przed świętami hm ? Jeśli ktoś coś wie prosze o info z góry dzięki :-)

Xxxx
@Nieznajomy

Hej pojechałeś tam do pracy?

Kamilek
@Nieznajomy

Dzień dobry pracowałem od połowy maja do połowy lipca było. Ok warunki mieszkaniowe spoko polecam

Witam, jadę do Houten proszę o opinię jak wygląda zakwaterowanie, czy są sklepy w pobliżu, czy jest nadmiar patologicznych ludzi, po ile godzin się pracuje :)

Witam, Chcę podjąć prace w Ridderkerk. Dziwi mnie brak umowy przed wyjazdem ... Ktoś był tam? Pracował ? Wie gdzie są lokacje najbliższe ? Lokacje poznam 2 dni przed wyjazdem

Zostaw merytoryczną opinię o AB Midden Nederland - Zaltbommel

• Jak się pracuje w AB Midden Nederland?

Zobacz opinie na temat firmy AB Midden Nederland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w AB Midden Nederland?

AB Midden Nederland