Przedsiębiorstwo CIMAT Sp. z o.o.

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Przedsiębiorstwo CIMAT Sp. z o.o.

goout

Dlaczego firma co pare miesiecy wystawia na pracuj.pl te same ogloszenie -technik elektronik inzynier elektronik? Taka rotacja?

zawiedziony
@goout

Po to aby znaleźć kolejnych mlodych i nieswiadomych pracownikow ktorzy beda robic za grosze po szkole,nastepnie sie ich niszczy psychicznie i finansowo-gdy sie zwolnia zamienia sie ich kolejnymi. Ogolnie to kolesiostwo,a jednostki wybitniejsze sie eliminuje gdyz stanowia zagrozenie.nie polecam

@zawiedziony

Z Cimatu przez ostatnie lata zwolniły się dwie osoby, pomijając 2 kilka które po max. 1,5 roku wróciło. Zatrudnienie wzrosło o 30%.

Wybitny
@zawiedziony

Dobrze że nie należysz do "jednostki wybitniejszysz"

Wszyscy odchodzą wiec o czymś to świadczy.

Przemysław

Rotacja pracowników może mieć różne podłoże. Z tego co zaobserwowałem, jest także dużo przyjęć do firmy. Przedsiębiorstwo CIMAT szuka technika elektronika, elektryka maszynowego, technika serwisu i specjalisty do spraw obsługi klienta. Ktoś z Was brał udział w rozmowie kwalifikacyjnej i może napisać o swoich odczuciach wobec pytań rekruterów?

@Przemysław

Tak brałem udział w rekrutacji na elektronika Zaproponowano mi stawkę zbliżoną do najniższej krajowej. Kolega także był na rozmowie i dostał podobne pieniądze jakie mi zaproponowano. Proszę sprawdzić w archiwach ofert pracy ze co 2-3 miesiące szukają na te same stanowiska. Nie warto nawet wysyłać CV

@Adam

Szanowny Panie, Rozumiem, że aplikował Pan na stanowisko "Technik Elektronik". Na to stanowisko, dla osoby spełniającej wymagania z oferty, które swoja drogą nie są zbyt duże, na początek proponujemy wynagrodzenie 3000 brutto +35% premii, która w zasadzie jest co miesiąc z "automatu".

Gawel
@Adam

Myli Pan wynagrodzenie brutto z netto, nie wliczając premii. Proszę o umieszczanie prawdziwych informacji.

@Adam

@Adam często zdarza się, iż rekrutacja może być spowodowana rozwojem firmy. Czy pomijając płacę zasadniczą firma oferuje premię bądź benefity pozapłacowe? Z twojej wypowiedzi wynika, że nie podjąłeś pracy w firmie. Opowiesz nam jak przebiegał proces rekrutacyjny i jakie informacje otrzymałeś?

Dołożą obowiązków podwyżkę dostać można ale obowięzków po 6 latach nie polecam, dobrze mają tylko osoby po znajomości z jakimś kierownikiem czy prezesem. Zwykły pracownik musi odwalać robotę traką jak zamawianie elementów czy pilnowanie aby dotarły coby miał co robić. Raz na jakiś czas zrobią pracownikowi uprawnienia na wózek czy suwnicę ale w umowie już tego nie dostaniesz. (Z perspektywy pracownika produkcji). W tym miesiącu z CMT swoją przygodę zakończyło jakieś 5 osób(w najbliższym czasie pewnie jeszcze więcej i nie mówię o osobach nowych tylko ze stażem 3-6 lat nowych pracowników brak. Firma zrobiła ankietę (imienną XD) dotyczącą pracy w CMT i jak się okazało jakieś 40% załogi "nie ma zdania" czy dobrze zarabia czy nie. Ludzie bez odpowiedniej wiedzy zatrudniani na stanowiska takie jak kontrola jakości czy nawet na produkcję. Roboty jest dużo ale na papierze bo osoby odpowiedzialne za zamówienia się nie wyrabiają albo mają już dość i się nie interesują a obrywają za to zwykli robole, którym się nie płaci za dodatkową robotę na rzecz firmy jedyne co to można usłyszeć pretensje dlaczego nikt po godzinach nie siedzi. Czekać tylko na zmiany w zarządzie i organizacji produkcji jeśli do takich dojdzie będzie lepiej.

@anonymous

100% prawdy szkoda tylko wartościowych ludzi którzy naprawde pracowali ale tacy zasługują zarówno o na lepsze otoczenie jak i zarobki. Życzę powodzenia w poszukiwaniu innej pracy w Cimacie doceniają tylko fałszywych donosicieli!;/

Bilans
@anonymous

Minął rok i ilość osob które sie zwolniły z 5 jest juz około 15

Barbara

https://www.cimat-balancing.com/pl/o-firmie/rekrutacja Firma prowadzi obecnie otwarte rekrutacje. Szczególnie jest ona jednak zainteresowana osobami z doświadczeniem. Czy zdarza się, by pracodawca zatrudniał osoby na początku kariery bez obszernego doświadczenia branżowego? Może oferuje jakieś kursy i szkolenia, dzięki którym można nabyć niezbędne umiejętności w trakcie zatrudnienia?

@Barbara

Zatrudniają sporo młodych ludzi, niestety nie zawsze z doświadczeniem. Dla sporej części jest to pewnie pierwsza praca, lub początek kariery. Jeśli chodzi o zarobki, teraz nie wiem, jak tam pracowałem to było różnie, były osoby które zarabiały nieźle, inni słabo. Pewnie nic się nie zmieniło.

Abc
@Barbara

Szukaja wykfalifikowanych za mala kase, a jak ci obiecaja tyle co chcesz to i tak dostaniesz mniej . Nie warto !

Przemysław
@Abc

Mam rozumieć, że warunki zatrudnienia, które pracodawca oferuje w trakcie rozmowy rekrutacyjnej, różnią się od tego, co otrzymuje się w rzeczywistości? W Twoim przypadku tak właśnie było? Czy może wypowiadasz się z poziomu osoby, która słyszała, że właśnie tak jest? Jeżeli zdecydowałeś się już na udział w tej dyskusji, to liczę, że będziesz w stanie przybliżyć, na jakie wynagrodzenie można liczyć na początku pracy w firmie Przedsiębiorstwo CIMAT. Będę wdzięczny za informacje.

xyz
@Abc

Nie warto, dlaczego? Mała kasa, co to znaczy? Jeżeli nie warto, to dlaczego tam pracujesz?

W jaki sposób najlepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Przedsiębiorstwo CIMAT Sp. z o.o.? Czy kandydat na stanowisko Specjalista ds. Obsługi Klienta powinien skupić się na jakichś określonych obszarach swojego życiorysu? Opowiedz nam o swoim doświadczeniu.
Igua

A jak wyglada sprawa stanowisk administracyjnych?

Niestety większość z tego jest prawdą.... Niech ta opinia pomoże osobom szukającym pracę.

Robboll

Pisza ze 3700 dostaja hahaha smiech na sali.ja mialem prawie 40 nadgodzin to dostalem 2600 metto.jak za duzo nadgodzin to utna 10 albo 20% premi i oni sa do przodu.malo tefo nie obchodzi ich ze ty masz rodzine musisz zostac i kocniec bo znowu premie zabiora.pracuje 7 lat a na umowie 2200 gdzie najnizsza jest 2100. Smiechu warte. Z kumplami po urlopie wakacyjnym skladamy wypowiedzenia bo szkoda nerwow na ta firme...NIE POLECAM!!

Zwykły

W Cimacie pracuję sie tak na 4-. Powstaja ciekawe maszyny można zobaczyć kawałek świata. I można na delegacjach zobaczyć jak jest w innych firmach. Dlatego uważam że warunki nie są złe. Fakt jest ostatnio dużo pracy. Z ludzmi jest 50/50 polowa pracuje sumiennie a drugo polowa albo smiechy, kawki albo w telefony zapatrzona. Jeśli jesteś nauczony pracy i nie chcesz przychodzić i odliczać 8 godzin schowany po kątach to nie masz czego się obawiać. Zarobki średnie ale 80% pracowników jest zaraz po szkole to nie wiem co sobie wyobrazali. Zarabiam srednio 3700zl netto. Uwazam ze jak na kuj-pom to nie jest źle.

Zarobkiewicz
@Zwykły

3700 chciałbym dostac pracuje piec lat o mam 2400 nie jestem zaraz po szkole 3700 to chyba z nadgodzinami

Robol
@Zwykły

Ta 3700 hahaha. Ja mialem ok 40 nadgodzin i dostalem niecale 2700.toc to smiech na sali.jak masz za duzo nadgodzin to z premi utna 10% i im wtedy pasuje.czas na zmiane ja i paru kumpli po urlopie letnim rezygnujemy z tej firmy.pomimo ze pracujemy ok7 i wiecej lat juz.

Zawiedziony
@Robol

Niestety pare fajnych osob w tym roku juz nie pracuje w Cimacie osoby te tworzyły cos fajnego i na jakims poziomie.Teraz nie ma juz z kim współpracować ja tez szukam innej pracy mimo ze pracuje 4 lata i zawsze lubiłem ta prace.

Tylko narzekacie!

Olo dopisz jeszcze ze magazynier sie nie nadawal, i z tego co wiem sam planowal odejsc. I tak mial dobrze jak zamowil zly material za 7tys. Nawet nie zabrali mu premi. Wszyscy narzekaja a jak spojrzec na parking pracownikow to same samochody za kupe kasy i to kupowane za gotowke. Najgorzej narzekaja ludzie z 1 pietra od AR. a pacuja od 7-15 pon-pt. Większość z nich tylko narzeka i robi łaske ze pracuja. Jesli komus nie pasuje praca to niech sie zwolni a nie nakreca innych.

Narzekający ...nie bez powodu
@Tylko narzekacie!

Pracy szukamy !!! A auta raczej na kredyt mamy Panie dyrektorze ! Wiec niestety najpierw musimy znaleźć inna robotę bo raty za te drogie dziesięcioletnie auta musimy nadal płacić jeszcze przez lata ....

Olo

Albo się pozbędą pana P G ,albo będą mili duże kłopoty z PIP-em.Z tego co słyszałem ktoś chce prywatnie założyć sprawę o mobbing temu pseudo kierownikowi.Najlepsze jest to że szefostwo trzyma jego stronę,a jak prawię dochodzi do rękoczynów (chciał pobić magazyniera, który oczywiście nie miał wyjścia i się zwolnił)to zarząd daje mu naganę!!!Ha Ha ,albo szok nie wiadomo jak to odebrać

Pracuję w tej firmie od 6 lat, faktycznie premia jest częścią wynagrodzenia, ale zabierana jest tylko za "większe przewinienia". Daje się trochę dorobić na nadgodzinach, trochę na wyjazdach. Łatwo przekroczyć średną krajową. Generalnie nie jest źle.

@Paweł

Zgadzam się całkowicie.

XXX
@Paweł

Jak (usunięte przez administratora) ze dorabiasz sie na tych wyjazdach to jesteś śmieszny, dorobić na nadgodzinch które sa obowiązkowe w sobote dla większośći ?. Zrobisz więcej to masz mniejsza premie.

Poszkodowany
@XXX

Dokładnie za 40 nadgodzin 700zl dostaniesz ale premie cała zabiorą ...żałosne

Jaka zarobki są dla elektronika?

Wieśniacki
@Zainteresowany

2400 no chyba że będziesz mył auta i rąbał drzewo w domu tym prymitywom z zarządu to dorzuca Ci jeszcze trochę...unikać tej firmy radze,szkoda zdrowia

Stary pracownik z własnym M4

Narzekają ci co nie pamiętają starego zarządu. Wtedy można było bąki zbijać ale zarobić był naprawdę trudno. Nawet karpiowe było szumnie ogłaszane jako premia. Teraz roboty więcej ale zarobki bez porównania wyższe. Najwięcej miesza jedna kierowniczka z przerostem ambicji na 2. Jedyny problem to ciągły wzrost produkcji i roboty. Za nadgodziny płacą uczciwie tylko kiedy odpocząć.

Barbara

@Gość, Twój komentarz nie jest zbyt merytoryczny. Proszę, zapoznaj się z regulaminem tego forum. Staraj się pisać takie komentarze, które mogą być przydatne dla przyszłych kandydatów. Co do samej firmy, jaką jest Przedsiębiorstwo CIMAT, to czy warto według Was ubiegać się o stanowisko w tym przedsiębiorstwie. Na ich stronie mowa jest o ciągłej rekrutacji. Wiecie może jak ona przebiega? Jak wygląda praca w tej firmie, a także co możecie powiedzieć na temat finansów i innych spraw związanych z pracą w tej firmie?

Robol
@Barbara

Nie proponuje pracowac..a co do zarobkow ro praktycznie pol wyplaty to premia ktora zabieraja na kazdym kroku. Nawet jak zapomnisz sie odbic ze na sniadanie idziesz..

Pracoholik
@Barbara

Witam! Praca w tej firmie wydaje się sympatyczna, pomimo że jest sporo negatywnych opinii. Jedyne co martwi to iż od początku roku 2018 wypowiedzenie złożyło około 5 osób..

@Pracoholik

Atmosfera ogólna jest dobra ale niestety dostaniesz naniżą krajową wypłatę resztę w premii ,która jest różna . A jak będziesz dobry to zaczniesz delegację na początku są ok ale z czasem będziesz raz na trzy tygodnie w domu w ciągłym zapierdo** . I w każdym dziale znajduję się dupowłaz starej ekipy właścicieli którzy robią co chcą i są nie do ruszenia .Praca na około 1,5 roku na szybki start

Jaki jest ten Ich pakiet socjalny o którym piszą w ofertach pracy

Abc
@Gość

50zl co miesiac na dofinansowanie ubezpieczenia grupowego, karty fitness, prywatnej przychodni medycznej - mozna wybrac tylko jedno ! . Na wakacje i swieta po 550 zl BRUTTO o ile dadza hahaha

Ktoś

Dla ludzi z branży firma ciekawa, czar pryska przy rozmowie... Nie dość że Pani z Hr sympatyczna to mało zaradna i robi źle wrażenie każąc czekać 15min na rozmowę. Sama rozmowa słaba osoba zarządzająca skarży się na pracowników .... Dno totalne . Czar pryska jak fachowiec mówi swoją stawkę kierownik robi oczy.... Hehe i zaczyna się czary mary unas wypłata to część premii... Ludzie każdy szuka zarobku a nie najniższej krajowej.... Żenujące jest to że pseldo kierownik szczyci się fachowcami z spx. Gdzie rotacja jest taka że fachowców nie ma wystarczy popatrzeć,ec na ogłoszenia. Moje zdanie jak chcesz się dorobić to napewno nie tam.

niezadowolony

Słabe zarobki, wynagrodzenie skonstruowane tak, że 20 - 30 % płacy to premia (która dość często jest ucinana) i ZERO szkoleń. Zdecydowanie nie polecam.

życzliwy

nadwyżka produkcji w cimacie ciągle zatrudniają. Firma się rozbudowuje od marca 2017 zostamnie uruchomiona nowa hala produkcyjna. pozdrawiam.

Zostaw merytoryczną opinię o Przedsiębiorstwo CIMAT Sp. z o.o. - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Przedsiębiorstwo CIMAT Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Przedsiębiorstwo CIMAT Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Przedsiębiorstwo CIMAT Sp. z o.o.?

Przedsiębiorstwo CIMAT Sp. z o.o.