Na Śląsku funkcjonuje Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, która została uruchomiona 18 czerwca 1996 roku. Objęła ona swoim zasięgiem między innymi Podstrefę Gliwicką, a obok niej również trzy inne: Jastrzębsko-Żorską, Sosnowiecko-Dąbrowską i Tyską. Podstrefa w Gliwicach cały czas się rozwija, zwiększając szanse dla mieszkańców regionu gliwickiego na znalezienie zatrudnienia.

Jak działa Podstrefa Gliwicka?

Celem funkcjonowania każdej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jest promocja gospodarcza danego regionu kraju, stworzenie zachęt ekonomicznych dla strategicznych inwestorów, a także  restrukturyzacja istniejącego przemysłu. Na Śląsku ten ostatni zamysł ma duże znaczenie. Zamknięte kopalnie i przedsiębiorstwa dotychczas z nimi współpracujące mogły doprowadzić do ogromnego poziomu bezrobocia, gdy tymczasem np. w Gliwicach bez zajęcia pozostaje zaledwie nieco ponad 4 proc. dorosłych mieszkańców. Dzięki SSE tworzą się nowe miejsca pracy.

Podstrefa Gliwicka Katowickiej SSE jest największą z czterech podstref, które wchodzą  w jej skład. Obejmuje teren o sumarycznej powierzchni ponad 1000 ha, a w samym mieście – 378 ha. Na cele komercyjne przeznaczono między innymi atrakcyjny teren położony w pobliżu autostrady A4, która łączy Śląsk z Wrocławiem. Niegdyś były to obszary rolnicze, ale dziś stały się doskonałym, atrakcyjnym dla inwestorów miejscem pod zabudowę przemysłową.

Nowy inwestor w Podstrefie Gliwickiej Katowickiej SSE

W Gliwicach i w regionie gliwickim na obszarze SSE działa wiele firm. W przeważającej części są to przedsiębiorstwa produkcyjne albo usługowe. Gliwice dzięki nim stały się ważnym ośrodkiem gospodarczym, a zaplecze naukowe w postaci Politechniki Śląskiej w Gliwicach i 10 instytutów naukowych sprawia, że inwestorzy mają ułatwione zadanie przy rekrutacji pracowników w tym mieście.

Podstrefa Gliwicka Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zyskała w ostatnim czasie nowego partnera w postaci spółki Kalpol z tureckim kapitałem. Przedsiębiorca planuje zainwestować w Gliwicach ponad 21 mln zł z przeznaczeniem na wynajem hal firmy Goodman przy ul. Gustawa Eiffela. Ma tam rozpocząć działalność obejmującą produkcję i cięcie rurek do amortyzatorów stosowanych w przemyśle motoryzacyjnym. Kalpol zamierza   stworzyć 25 miejsc pracy w Gliwicach. Zgodnie z zapowiedzią produkcja w nowych halach powinna ruszyć w 2019 roku. Należy oczekiwać, że wkrótce rozpocznie się rekrutacja chętnych na nowe stanowiska pracy w Gliwicach, a niewykluczone, że w perspektywie czasu przy pomyślnym przeprowadzeniu inwestycji Kalpol będzie chciał zatrudnić więcej osób.

Najnowsze oferty pracy w Gliwicach

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, gdzie najczęściej pojawiają się najlepsze oferty pracy w Gliwicach, to nie musisz już dłużej szukać – odpowiedź stanowi nasz serwis, z którego przedsiębiorcy nie bez powodu korzystają w pierwszej kolejności, gdy przychodzi im stawać przed wyzwaniem, jakim jest nabór nowych pracowników do załogi.

Dzięki naszej asyście, pracodawcy mogą przyspieszyć proces rekrutacji nawet o kilka tygodni, bez większych trudności weryfikując otrzymywane aplikacje. Z kolei osoby poszukujące zatrudnienia, mogą odpowiedzieć swoim CV nawet na kilkadziesiąt ogłoszeń dziennie, czym w wyraźny sposób zmaksymalizują swoje szanse na stabilną posadę.

Do Twojej dyspozycji pozostaje również możliwość skorzystania z asysty lokalnego urzędu pracy czy agencji zatrudnienia tymczasowego, jednak żadna z tych możliwości nie będzie mogła pochwalić się taką efektywnością, jakiej uświadczysz w ramach naszego portalu.

Korzyści z wyboru serwisu GoWork.pl jest bowiem wiele. Użytkownicy mają do dyspozycji opcję filtrowania wyników, uwzględniając konkretne kryteria np. wymiar etatu czy rodzaj umowy. Poza tym poszukujący pracy może wysłać swoje CV na kilka ogłoszeń jednocześnie, co znacznie przyśpiesza proces znalezienia zatrudnienia. Pomocna okazuje się też funkcja powiadomień. Korzystając z niej, kandydat otrzymuje informację o pojawieniu się ciekawej oferty w serwisie, tym samym zyskując możliwość szybkiej wysyłki dokumentów aplikacyjnych i przewagi nad konkurencją.

Źródło zdjęcia: https://pl.123rf.com/photo_127843373_widok-z-lotu-ptaka-na-obszar-przemys%C5%82owy-z-budynkami-fabrycznymi-magazyn%C3%B3w-i-kominem-na-pierwszym.html?vti=nrq2qolx9y68ililc0-1-23

Oceń artykuł
0/5 (0)