Gliwice są jednym z najlepiej i najszybciej rozwijających się miast w województwie śląskim. Powstają kolejne firmy, a te, które już istnieją od wielu lat, rozrastają się. Dlatego pracodawcy poszukują do pracy w Gliwicach pracowników w różnych zawodach. Problem w tym, że coraz częściej ich oferty pracy pozostają bez odzewu ze strony ewentualnych kandydatów.

Bezrobocie w Gliwicach najniższe w kraju?

W listopadzie 2016 roku bezrobocie w Gliwicach wynosiło zaledwie 4,5 proc. i należało do najniższych w kraju, podczas gdy w całej Polsce stopa bezrobocia w tym samym czasie wyniosła 8,3 proc. Według ekspertów to najniższy poziom bezrobocia w Gliwicach od 25 lat. Pracownicy nie powinni mieć problemów ze znalezieniem dla siebie interesujących ofert pracy w Gliwicach. Paradoksalnie, to pracodawcy mają powody do zmartwień, ponieważ w ich szeregach pracowniczych występują wyraźne braki, które trzeba już uzupełniać obcokrajowcami, przede wszystkim pracownikami z Ukrainy.

Jeszcze przed rokiem liczba bezrobotnych była o około 2 tys. osób większa, a stopa bezrobocia dochodziła do 8 proc. Widać więc zdecydowaną poprawę na gliwickim rynku pracy.

Kto ma szansę na zatrudnienie w Gliwicach?

W Gliwicach wiele ofert pracy jest publikowanych przez pracodawców chcących zatrudnić pracowników z tzw. fachem w rękach i doświadczeniem. Pracę bez problemu znajdą murarze, ślusarze czy tynkarze, ale nie tylko. Braki kadrowe zgłaszane są także przez inne firmy, m.in. na stanowiskach pracowników branży IT czy finansowej. Rekrutację nieustająco prowadzą firmy budowlane, logistyczne i przemysłowe, przede wszystkim te, prowadzące działalność w ekonomicznej strefie gliwickiej. Do pracy poszukiwani są w Gliwicach frezerzy, cieśle, pakowacze, magazynierzy czy dekarze. Pracodawcy najchętniej zatrudnią na takich stanowiskach osoby z doświadczeniem oraz wykształceniem zawodowym. Idealny kandydat na pracownika powinien posiadać świadectwa kwalifikacji zawodowej, choć wiele firm deklaruje, że nawet bez odpowiednich uprawnień zatrudni pracownika, jeśli ten będzie miał chęć do pracy i motywację do nauki. ‘

Pracodawcy narzekają, że znalezienie pracowników o pożądanych, choćby minimalnych kwalifikacjach staje się dużym problemem. Dlatego można spodziewać się w kolejnych miesiącach 2017 pojawienia wielu ofert pracy w Gliwicach, a część z nich zostanie obsadzonych za pośrednictwem pracowników z Ukrainy czy innych obcokrajowców, skłonnych podjąć pracę w Polsce. Każdy pracodawca chcący zatrudnić cudzoziemca musi wystąpić do wojewody o wydanie stosownego zezwolenia.

Praca w Gliwicach – jak najłatwiej ją zdobyć?

Istnieje kilka sposobów, dzięki którym bez większych problemów uda Ci się zdobyć zatrudnienie na terenie tego miasta. Praca w Gliwicach zdecydowanie najczęściej zagląda jednak na rozmaite portale ogłoszeniowe, takie, jak na przykład GoWork. Przedsiębiorcy cenią sobie usługi naszego serwisu, z uwagi na dokładność i szybkość, z jaką jesteśmy w stanie połączyć ich z najlepszymi kandydatami.

Osoby poszukujące zatrudnienia z kolei, mogą odpowiadać swoim CV nawet na kilkadziesiąt ogłoszeń w ciągu jednego tylko dnia, w wyraźny sposób maksymalizując swoje szanse na zdobycie pracy. Żadna z innych metod – asysta urzędu pracy czy agencji zatrudnienia tymczasowego, ani nawet osobista wizyta w siedzibie docelowej firmy, nie będzie w stanie zapewnić Ci takiej efektywności, jaką zapewni nasz portal.

Forma serwisu GoWork.pl dostosowana jest zarówno do wygody kandydatów poszukujących pracy, jak i pracodawców publikujących oferty. Pierwsza grupa ma do dyspozycji rozbudowaną wyszukiwarkę, dzięki której można filtrować ogłoszenia z Gliwic względem wymiaru etatu, czy rodzaju umowy. Dodatkową opcją, która przydaje się w walce o dobre stanowisko, są powiadomienia. Kandydat otrzymuje wiadomość niezwłocznie po pojawieniu się dla niego idealnego ogłoszenia w serwisie. Pracodawcy mogą z kolei łatwo dodawać oferty i modyfikować ich wygląd według własnych potrzeb.

Źródło zdjęcia: https://pl.123rf.com/photo_124330808_powa%C5%BCny-pracownik-w-kasku.html?vti=np9hgcxrxhv029uswx-1-17

Oceń artykuł
5/5 (1)