Opinie o Takoni w Bielsko-Biała

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Takoni. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Takoni o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Tworzywa sztuczne - produkcja granulatów i regranulatów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Takoni w Bielsko-Biała

Centaurus

Ciekawe co będzie po postoju duzo starszych pracowników mówi że już nie wróci.

on
@Centaurus

wszystko w miarę tylko kasa nie ta a upały się zbliżają i wiadomo ze np przy prasach to tylko mdleć

@Centaurus

Co roku mówią że nie wrócą po postoju a wracają.

Najgorsze co można zrobić to ignorować głosy pracowników. A jeszcze gorsze to nie zauważyć jak Ci którzy nie piszą na forum szukają pracy, z tego powodu, że są ignorowani. Oni nic nie powiedzą. Oni po prostu odejdą.

Katarzyna

i jak te powroty wyglądają? zwłaszcza jeśli o tych starszych pracowników chodzi. czy mają pierwszeństwo i wracają na wcześniej wypracowanych zasadach? jak wtedy nabory wyglądają tak ogólnie? pracownicy nie są anonimowi?

Paulina

Aha to jeszcze go nie było? Jest lipiec a ktoś poruszał ten temat w maju. To co przez te miesiące się dzieje tak w praktyce? Ludzie normalnie pracują? na zarobkach nic się nie odbija? Jakie są perspektywy do końca roku? Co po takim postoju będzie się działo?

Dlaczego kwota miałaby być pomniejszona? Jakieś oficjalne źródło?

Katy

Co w firmie jest uznawane za oficjalne źródło? Gdy wszyscy dostają jakąś zbiorowa informację to w jaki sposób jest ona przekazywana? Są jakieś wspólne spotkania czy to raczej przełożeni o wszystkim informują?

Katarzyna

czy to odnosiło się do jakiegoś zbiorowego wniosku o podwyżkę? czy takie coś kiedykolwiek było praktykowane? ciekawa jestem potencjalnych okoliczności oraz ewentualnych skutków. w firmie zazwyczaj pismami załatwia się bieżące sprawy czy również można zwyczajnie konsultować jakieś wątpliwości?

Tak

Ja mam stawkę jak nowy pracownik a pracuję tu 8 lat i gdzie jest sprawiedliwość ....Domagamy się podwyżek

Kontrola
@Tak

Pracuje 8 lat w tej firmie i moja stawka 4000 plus premia... Czas na podwyżki Panie Dyrektorze...

???

Kontrola
@???

Oczywiście że brutto.

@!!!

dziesięcioletni staż? w sumie zauważyłam, że firma niby została zarejestrowana w 2003 roku. to najwięcej lat za sobą, na którym stanowisku ktoś ma i ile to wyniesie? i tak dla jasności ta kwota, która została przytoczona w wątku to poglądowy max? ciężko będzie więcej niż 4 tys? w biurze jak zarabiają?

Takoni prowadziła rekrutację na stanowisko OPERATOR MASZYN. Dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Jakie warunki oferuje pracodawca? Opowiedz o przebiegu spotkania z rekruterem.
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Leszno

Gumowy

Każdy pracownik zatrudniając się do pracy otrzymuje umowę, na której widnieją podpisy. Jeśli są dwa - oznacza to, że pracownik zapoznał się i akceptuje warunki płacowe. Jeśli chodzi o podwyżkę stawki, proponowałbym napisać pismo do dyrektora, lub porozmawiać zanim zacznie się wylewać swoje żale na forum.

Do kościoła nie na forum
@Gumowy

Tak, napisz pismo do dyrektora i czekaj na odpowiedź, cierpliwie, pora roku szybciej się zmieni :) welcome in takoni

Stary

Jakie stawki maja nowi?

@Stary

4300 brutto plus premia

@Nowy

Premia uznaniowa faktycznie 1 tys? I ona zero jedynkowo wskakuje czy dzielona jest? Za co można zostać uznanym, jest coś co ją gwarantuje?

Krzychu

Próbował cie ktoś zatrzymać? Pogadał, zapytał dlaczego?

Lucek

Czy to prawda że brygadzista zarabia w Takoni 6.500 na rękę? A z sobotami 8.500?

Jaha
@Lucek

Jasne, że nie. 6500 na rękę jest bez premii a z sobotami to 9000

Prawdziwy

Bez Ukraińców i połowy nie zrobicie. Tylko oni pracują po 12 godzin w 2 zmiany ,bez płatnych L4 i urlopów. Zawsze stoją na najgorszych maszynach. Musicie być wdzięczny ze nadałem pracują w tym zakładzie

Brodaty
@Prawdziwy

Ukraińcy robią najgorsze roboty?? Śmiech na sali ,sami brygadziści mówią, że dają im najlepsze maszyny bo nie chce się im tłumaczyć jak co robić... nie mówię o wszystkich bo są też Ukraińcy którzy na prawdę robią robotę

@Prawdziwy

Jakość pozostawia wiele do życzenia.Chyba za bardzo się nie starają.

Polak
@Prawdziwy

Wydajność Ukraińców jest niska. Zamiast regulaminowych dwóch przerw po 15 minut robią sobie 30 minut. Ciągle wychodzą a to do ubikacji a to na papierosa albo szwendają się po zakładzie. Na zachodzie nie mają szans na zatrudnienie natychmiast wylot

@Polak

No i gdyby faktycznie tak robili, jak to w tym momencie opisujesz, to dlaczego nikt nie zwróci wprost na to uwagi? Jako ostatecznie wpływa to na efektywność pracy? I czy odbija się to na pozostałych członkach zespołu?

Papa

Tak jest zgadzam się z tym proszę się przyjrzeć pracy Ukraińców jest to wielka kpina a to przesiadywanie na niby przerwach to już obłęd i pomarańczowi udają że nie widzą oraz szydzenie z Polaków więcej braków niż zysku i gdzie tu logika a w palarni ok szybki papieros ok wiadomo nałóg ale nie jak niektórzy obywatele Ukrainy kawka rozwali się szczyl na podłodze peto telefon i ploty a z boku kierownik palący i zero odzewu no ręce opadają ...Apeluję by się temu problemowi przyjrzeć bo jest i będzie gorzej

Stefan B.
@Papa

Nie ma takiej opcji żeby ktokolwiek cokolwiek z tym zrobił. Polak w Polsce będzie swojego je... ał, a banderowiec będzie leżał koło maszyny i nikt mu nic nie zrobi.

Barni
@Papa

Przy okazji, czy ktoś coś wie czy będą w najbliższym czasie jakieś podwyżki czy coś w tym sensie? Nie da się ukryć, że przy obecnych kosztach życia to szału nie ma.

Zenek

Dużo osób pracuje w utrzymaniu ruchu? Jakie warunki pracy macie ?

@Zenek

Również odradzam,kiepskie warunki, ale wymagania wygórowane.W tej firmie uważa się że ur jest od wszystkiego

Ur
@ŁOŚ

Ale pracownicy fantastyczni, śwetny zespół fajnych ludzi, ich polecam!

@Ur

Niektórzy świetni ,a inni nie. Coraz więcej pracuje ich w biurze, a później nie ma kto pracować przy awariach. Kiepski warsztat,ale z monitoringiem dla bezpieczeństwa. Fajnych ludzi wszędzie można znaleźć

@ŁOŚ

Warsztat, wyposażenie i monitoring to raczej nie decyzje ur. A fajnych ludzi trzeba doceniać. Bo niektórzy szybko odchodzą

@.

a dlaczego odchodzą ? Przecież nie dlatego że pracują z fajnymi ludźmi, tylko przez atmosferę i te składniki które wymieniłeś. A ktoś poprosił o opinię o pracy w ur,więc dostał odpowiedź. Podejmować pracę tylko dlatego że będzie pracować się z fajnymi ludźmi to trochę za mało.

@.

Niektórych oceniliście w wątku jako fajnych. A co z pozostałymi? Są uznawani za neutralnych po prostu i nie z każdym się tu gada? A nowych jak się tu przyjmuje tak właściwie?

Papa

Żadnych turniejów .....Podwyżki poprosimy bo nas nie stać papryki kupić

Tttt

Mam takie pytanie... co z turniejem Takoni w piłkę nożną? Przecież Covid się skończył ... Kto jak kto ale Pani Ania była zaangażowana w swoją pracę a teraz to susza

Katarzyna

To jakoś konkretnie wpływa na warunki pracy, że tu na forum się pojawiło? generalnie mocno zintegrowani ze sobą jesteście czy trochę brakuje do ideału? Jak tam z jakimiś wyjściami, kiedy było ostatnie?

Katarzyna

Czyli ludzie tego jeszcze jakoś specjalnie nie nadużywali skoro poprawki żadnej na to nie wzięli? Co do wspomnianej premii w takim razie to za jakie inne rzeczy tu ją przyznają? I mimo wszystko jakie inne mogą być tu najczęstsze powody do podziękowania za współpracę?

CR

Wytłumacz mi jak może opłacać się być na L4 ? Jeszcze mi powiedz , że więcej się wtedy zarabia

Ona
@CR

No dostaje się takie same pieniądze. To chyba lepiej być na L4.? Niektórzy to wykorzystują, są często na L4 i firma nic z tym nie robi.

Hahaha
@Ona

Jak można na L4 dostawać takie same pieniądze skoro -Masz płacone 80% nie 100% wynagrodzenia -Do tego masz procentowo zabraną premie uznaniową Ps. Najpierw się dowiedz a później wypisuj głupoty pozdrawiam

Można
@Hahaha

Może nie te same pieniądze ale troszkę mniejsze a po odliczeniu kosztów dojazdu wychodzi się na zero. Do tego doprowadziła polityka firmy brak premii za nie chorowanie niska premia uznaniowa. Moja rada 1000zl na kwartał za nie chorowanie premia uznaniowa 1000zl. Na pewno byłoby lepiej i docenione zostałyby osoby co pracują(usunięte przez administratora)

Ona
@Hahaha

Masz płacone 80 procent ale l4 jest płacone także w weekendy Masz zabieraną premie ale w Takoni jest ona wyjątkowo niska

ona
@Można

ciesz się źe jesteś zdrowy i możesz pracować i kto tu głupoty wypisuje ......jak cię to tak boli to się zwolnij naprawdę głupota goni głupotę tu na tych opiniach

Lider

Chyba nas jest za dużo w Takoni :)

Pi

A czy podwyżki przewidziane teraz są bo wiadomo że wszędzie są ?

Pomarańcz
@Pi

najpierw to niech stawki wyrownają dla reszty bo jak tak to ma wyglądac to trzeba będzie isc w slady chorujących.. parę osob już o tym mysli.. ileż mozna czekac..

polok
@Pomarańcz

bo lepsze stawki dostali pupilki reszta robi to samo za mniejsze pieniadze od dawna tak jest i nic z tym nie robia moze wkoncu sie za to wezma chyba najwyzszy czas

Roger

Witam serdecznie Mam pytanie , czy ktoś może napisać jak wygląda praca na stanowisku Specjalista ds. Jakości KONTROLA HALOWA i czy w ogóle warto

On
@Roger

Praca na trzy zmiany od 5.45. głównie chodzenie po hali i sprawdzanie sztuk na maszynach.

Roger
@On

Dzięki!! a jak sadzisz, warto? i na jakie stawki można liczyć mniej wiecej

Emilia
@On

I ciągle na stojąco? Ciekawa jestem, jakie wymogi mają, jeśli chodzi o kondycję. Z grupą przyjmują niepełnosprawności czy odpada raczej?

XXX
@Emilia

Nie cały czas na stojąco. Część pracy przy komputerze. Co do pieniędzy to chyba już nie wiele lepsze (o ile w ogóle) niż operatorzy produkcji.

@XXX

I uważasz to za coś złego jakby na tych dwóch stanowiskach były podobne stawki? operatorzy chyba też mają tutaj dość ciężką pracę, czy nie? na którym dziale / stanowisku praca tutaj może zdawać się być najluźniejsza?

Abc

Co z tymi premiami za brak L4 ? I co z tymi obibokami którzy są często na chorobowym...

Def
@Abc

Może zaproś tu na forum kogoś z dyrekcji (usunięte przez administratora)

@Abc

A kiedy mieli wypłacać? I ile dni można być na l4 żeby dostać? To są jakieś progi premiowe czy albo dają albo nie?

@Karolina

W ogóle jej teraz nie ma. Kiedyś dawali premie co kwartał jak nie miałaś l 4

Hahaah
@Abc

A ja wam powiem tak, co drugi narzeka ze zarabia mniej za ta sama wykonana robote wiec nie dziwcie sie ze co drugi idzie na L4 bo zwyczajnie ma tego dosc. Niech zajma sie najpierw wyrownaniem stawek dla reszty a dopiero potem czegos oczekujcie.

racja
@Hahaah

sama bym tego lepiej nie ujęła bo jak to mówią 'z niezadowolonego pracownika nigdy nie będzie dobrego pracownika' proszę to zapamiętać

libacja????????
@racja

Niektórzy Idą na l 4 z powodu swojego uzależnienia od piwa czy wódki. Biorą na to po miesiąc L4 i piją w domu bez opamiętania To ich życie ale niestety te osoby mają żone, dzieci które muszą znosić ich alkoholizm.

Jak są przyznawane punkty,dotyczy to premi.jaka musi być wydajność żeby otrzymać całość. Jeśli ktoś się orientuję bardzo proszę o odpowiedź

Baba

Ja pier.....Baby sobie z tego Goworku portal plotkarski zrobiły to już przechodzi ludzkie myślenie ....O zakładzie o pracy pisać a nie swoje żale wylewać na stronach publicznych a co mnie jakaś Daga interesuje czy komuś tak robi czy nie robi czy jest dobra w te klocki czy nie ...rynce opadają ....Roboty się (usunięte przez administratora)... weźcie

Julia
@Baba

W pełni zgoda, mnie też takie wątki nie interesują. Napiszesz coś o samej pracy? Finansowo daje radę w tej drożyźnie?

Zostaw merytoryczną opinię o Takoni - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w Takoni?

Zobacz opinie na temat firmy Takoni tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 391.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Takoni?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 358, z czego 60 to opinie pozytywne, 70 to opinie negatywne, a 228 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Takoni
2.7/5 Na podstawie 230 ocen.
  • Bestwińska 103 A
    43-346 Bielsko-Biała