Opinie o Sopem Sp. z o.o. w Niepołomice Doktora Rudolfa Diesla 9

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Sopem Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Sopem Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Produkcja narzędzi, elektronarzędzi i osprzętu

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sopem Sp. z o.o. w Niepołomice Doktora Rudolfa Diesla 9

Mery

Nikomu nie polecam! Nie wiem czy na każdym dziale jest tak samo ale gdy ktoś trafi na tzw. LT50 to pewne, że nie będzie zachwycony. Nowi ludzie przychodza 2 razy w tygodniu ale malo kto z nich zostaje na dłużej. Nigdy wcześniej nie spotkalam się z taka fala co miesięcznych odejść a to niestety świadczy o warunkach jakie firma zapewnia. Duży nacisk na normy ( 145-150 szt. na godzine) a dzienna norma to okolo 1105 szt. Ta ilość nie jest uzalezniona od Ciebie tylko od 7 osób które z Toba pracują. Jeśli chodź 1 osoba robi wolniej nie jesteś w stanie zrobić dziennego celu. Niestety w sopem nikt tego nie rozumie. Trenerki klaskaja i wołają " dawać,dawać" a Ty czujesz się jak śmieć. Co godzinę spisywane są ilości, które linia zdołala zrobić i trafiają na biurko do kierownictwa. Jesli jest za malo musisz się tlumaczyć dlaczego. Na hali jest bardzo gorąco. Przerwa trwa 20 minut po okolo 5 godzinach pracy. Na hali nie mozna jeść . Picie tylko w butelce. Problem jest również z wyjściem do toalety bo albo nie ma trenerek które powinny zastepowac albo osoby z Twojej lini nie mają szkolenia na Twoim stanowisku tak aby mogła chwilę stanąć za Ciebie. 7h 40 min.stoisz w jednym miejscu bez przerwy cały czas robiąc. Nie możesz mieć przy sobie telefonu komórkowego a jeśli użyjesz straszą karą w wysokości 50zl. Atmosfera w pracy jest najważniejsza tam niestety dobrej atmosfery brak. Jeśli się z kimś lubisz i rozmawiasz możesz być pewna że Cię rozdzielą. Tam liczy się tylko dzienny cel. Nikogo to nie interesuje, że się źle czujesz. Masz robić ! Gdyby zaczęto szanować pracowników myślę, że nie byłoby tyle odejść. Naprawdę nie polecam.

Maria
@Mery

Poruszyłaś w swojej wypowiedzi wiele istotnych aspektów, związanych ze specyfiką pracy w Sopem. I za to należy Ci bardzo podziękować, ponieważ przyczyniłaś się do pomocy wieli osobom, które są zainteresowane tym pracodawcą. Szczególnie zmartwiły mnie warunki, w jakichś musiałaś tam pracować - nie są one zgodne z zasadami BHP. Czy myślałaś o tym, żeby zgłosić ten fakt wysoko postawionym instytucjom? To mogło by wpłynąć na poprawę tej sytuacji.

@Maria

Myślalam o tym, ale nie wiem czy to by cos zmienilo. Ludzie którzy tam pracuja godzą się na takie warunki. Wiekszość popędza sie nawzajem by mieć norme. Dla nich to jest najważniejsze w sumie od tego uzależniona jest premia. Ktoś kto mówi otwarcie w zakładzie o tym co mu sie nie podoba nie jest brany na poważnie, najchetniej góra by go zwolniła, ale niestety tam nie ma kto pracować. Dla mnie najbardziej poniżające jest to ze ktos stoi przy Tobie klaska i mówi ze masz sie pospieszyć. Dajesz z siebie wszystko ale nikt tego nie docenia. Na szczęscie moja przygoda ( nie wiem czy mozna to w ten sposób nazwać) z Sopem juz dawno się skończyła. Nie mam żadnych pozytywnych wspomnień wręcz przeciwnie. I jeszcze raz to napisze, że SZCZERZE NIKOMU NIE POLECAM.

Joe Black
@Mery

"Na hali nie można jeść" - bo to nie restauracja? XD

@Mery

Patrząc już z poziomu byłego pracownika firmy Sopem to jak ocenisz to popędzanie pracowników przez osoby za to odpowiedzialne. Tak wysokie tempo w Twojej ocenie przekładało się na jakość wykonanej pracy? Myślisz, że bez takiej kontroli praca wyglądałaby lepiej pod względem jej wykonania? Ciekawi mnie Twoje zdanie na ten temat.

@Rafał

Jakość? O czym my mówimy ;) w Sopem liczy się ilość. Owszem podkreślają że należy sprawdzać każda sztukę lecz nie ma na to czasu. W minucie trzeba zrobić okolo 4 sztuk. Moim zdaniem normy w tym zakladzie zbyt wysokie. To prace reczne które wymagają skupienia i cierpliwości. Wiele razy miały tam miejsce pomyłki komponentów i to właśnie przez pośpiech.

@Joe Black

Opisałam wszystko jak ja to widzę. Nie chodzi o to by w trakcie pracy odgrzewać sobie obiad.Po okolo 5h pracy jest przerwa dlatego nie wszystkie Panie wytrzymują bez jedzenia robiąc bez przerwy. Dlatego kryjąc się za maszynami podjadają kanapki tak by ich nikt nie zobaczył. Osobiście uważam że to trochę poniżające chować się by sobie zjeść pół kanapki.

Joe Black
@Mery

Przerwa jest po 4 godzinach pracy, max. po 4.5 godzinie pracy (operatorzy zaczynają od 6, przerwa jest o 10- prosta matematyka). W innych zakładach jest podobnie z tego co wiem. Przykro mi, że dorosły człowiek nie może wytrzymać 4h bez jedzenia- polecam jadać śniadania przed pracą w domu ;)

@Joe Black

To widocznie nie doczytalaś. Pisząc moją opinie zaznaczyłam ze mam na myśli dział LT 50. Pracując od 6 przerwa jest o 10.40. Widocznie nie mogą tylko sie chowają by ich nikt nie zobaczył. To moja opinia. Jeśli masz pozytywną proszę bardzo możesz ją wyrazić, bedziesz jedną z nielicznych ;)

KKP
@Mery

Potwierdzam! Nikt przy zdrowych zmysłach nie jest w stanie na końcowym stanowisku wystać prawie 8 godzin!! trenerki z brygadzistkami najmądrzejsze, a same nigdy tam nie pracowały, rozkazują stać cały dzień na tym stanowisku gdzie oprócz najgorszej pracy musisz wypełniać papiery i tłumaczyć sie dlaczego norma jest nie zrobiona(jakby to zależało od Ciebie) . Niestety, pracownicy z Ukrainy są lepiej traktowani niż każdy Polak w tej firmie. ŻENADA !

Elżbieta
@KKP

Dlaczego twierdzisz, że pracownicy z Ukrainy są lepiej traktowani niż Polacy? Forum Gowork.pl to miejsce, w którym powinno się zamieszczać tylko prawdziwe informacje. Uzasadnij swoją wypowiedź, będzie wtedy bardziej wiarygodna.

Joe Balck
@KKP

Nie no macie racje. W ogóle, że oni wymagają, że trzeba pracować... no po prostu masakra. I JEŚĆ NIE WOLNO na hali. To już jest szczyt! No a norma to przecież w ogóle od operatora nie zależy, no gdzie :D Skoro się nie podoba to ja polecam każdemu jechać do Anglii/Irlandii- słyszałem, że zmywaków dobudowali, nic nie wymagają i można jeść przy stanowisku pracy :D

@Elżbieta

To prawdziwa informacja. Sama bylam w sytuacji gdzie postawiono mnie na koncowym stanowisku 62 z samymi operatorami z Ukrainy. Co godzine brygadzistka przychodzila i pytala mnie dlaczego tak słabo. Kiedy tłumaczylam ze oni nie robia kazano mi ich popedzac i krzyczec zeby sie ruszyli. Postanowilam ze zwroce im umage ale gdy to zrobilam oni mieli to gdzies. Pod koniec zmiany musialam ja tlumaczyc sie dlaczego jest tak malo sztuk. Brygadzistka nic nie powiedziala Ukrainca tylko miala do mnie pretensje. Dlatego w pelni zgadzam się z tym ze oni maja lepiej

@Joe Balck

Za granica sa duzo lepsze warunki niz w sopem. Wiem z wlasnego doswiadczenia. Chore zasady za marne pieniadze. Spojrz na opinie,wiekszosc negatywnych. Kazdy kto pracowal ma swoje zdanie, opinie sa podobne. Wszyscy pisza otwarcie co im nie pasuje. Co miesiac nowe twarze ktorych po paru dniach lub tygodniach juz nie ma. To normalne ? Ja uwazam ze nie. Dobra firma powinna miec dobra opinie a tu jest ich nieznaczna ilosc.

MPMD
@Joe Black

Zdaję mi się że osoba (Joe Black ) która należy do grupy która chodzi od automatu do automatu a przed pracą wnosi do swojego biura (baraku) torbę z jedzeniem nie powinna się w ogóle wypowiadać. Tym bardziej że miałem okazję wielokrotnie zauważyć iż tzw. Kierownictwo na hali w ciągu jednej zmiany, bądź od 8-16 gościło po kilka rady na stołówce zaspokajając swoje brzuchy i płuca (to oczywiście po jedzeniu i nie tylko).

Maria
@Joe Black

Jest wiele firm w których pracodawca przymyka oko że ludzie zjedzą sobie drożdżówkę czy kanapkę na hali. Ludzie są wtedy efektywniejsi gdy ich nie ssie w żołądku a najeść się na 4 czy 5 godzin jest ciężko i niezdrowo tyle jeść naraz. Ale z tego co tu ludzie piszą Sopem to jakiś (usunięte przez administratora) a nie praca. Chciałam tam iść do pracy ale chyba pójdę gdzie indziej.

Karol

Na ile może liczyć technik utrzymania ruchu ?

Zorientowany
@Karol

4500 brutto + do 10% premii

Elżbieta
@Zorientowany

@Zorientowany, dzięki za informację, jesteś pracownikiem Sopem Sp. z o.o.? Firma szuka obecnie osób do pracy na wielu stanowiskach: http://www.sopem.pl/pl/kariera.html. Ciekawi mnie, czy oferują możliwość szkoleń?

Kate

Ja takze nie polecam. Bardzo zle warunki pracy, zero szacunku dla pracownika, zbyt wysokie normy. Totalna porazka. Nic dziwnego ze ludzie nie moga wytrzymać tam miesiaca.

LKA

Rowniez nie polecam pracy w tym zakladzie. Bardzo wygurowane normy trzeba wyrabiac ilosc sztuk na godzine jezeli nie zrobisz jestes za wolny i sie nadajesz.Na hali upal bardzo malo wiatrakow, krotko mowiac trzeba robic jak robot i sie nie odzwac.Szkoda czasu marnowac na ta francuska korporacje.

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w Sopem Sp. z o.o. spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!
logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.
logo firmy Operator maszyn CNC
Rzeszów
Smithstown Polska Sp. z o.o.
Hellboy

Pracowałem w wielu firmach ale w żadnej z dotychczasowych nie było tak złego zarządzania, jak w obecnej. Zaczynając od samej góry, na dole skończywszy. Firma w żadnym wypadku nie stawia na rozwój pracownika, czy utrzymanie lepszych z nich. Nie ma żadnych szkoleń a możliwości awansu są jedynie dla wybranych (donosiciele,lizusi,koligacje). Firma jest nastawiona jedynie na zysk, co widać po targetach z kosmosu i sztywnych niedopracowanych procedurach. Ilość ludzi jest nieadekwatna do nakładu pracy, podobnie z resztą jak rozdział wynagrodzeń . Wyraźnie widać brak szacunku do pracownika. Są oni traktowani przedmiotowo a najsilniej widać tą sytuację w obszarze produkcji. Firma nie dba o jakość, czy zadowolenie klientów, przedkładając ponad nie targety i zysk. Dopóki firma nie zrozumie, że bez uczciwego traktowania pracowników, właściwego zarządzania i dbania o klientów nie będzie się rozwijać we właściwym kierunku, prędzej czy później pójdzie na dno. Radzę się dobrze zastanowić, czy warto zamykać drzwi i zniechęcać potencjalnych pracowników poprzez brak pracy nad zmianą obecnej sytuacji. Koniec końców jeśli firma nie daje ci szacunku, możliwości rozwoju, właściwej atmosfery i godziwego wynagrodzenia, nie nazwałbyś się głupcem w niej zostając? Takie właśnie jest Sopem...

Jery
@Hellboy

Zgadzam się w 100%

szukam pracy

Witam Jaka podstawa jeśli chodzi o wynagrodzenie i ewentualna premia do ilu procent?Udzieli ktoś informacji? Byłbym wdzięczny.Dodam że nie jestem z Niepolomic ani bliskich okolic zeby uzyskać informację z innego źródła na temat wynagrodzenia. Po prostu chciałbym sie dowiedzieć czy w ogóle aplikować na pracownika produkcji- koszty dojazdu do pracy wysokie trochę.I ewentualne nadgodziny tylko w sobotę?Nie ma w tygodniu możliwości pracować czasem 10 godzin a nawet 12. Dziękuję

@szukam pracy

Wynagrodzenia oraz dodatkowe bonusy uzależnione są od stanowiska. Aby uzyskać informację na temat wynagrodzeń, benefitów oraz możliwości pracy w nadgodzinach zachęcamy do bezpośredniego kontaktu mailowego lub telefonicznego : rekrutacja@somfy. com lub 12 4176800.

HR Team

Odpowiadając na komentarze czytelników Gowork na temat Sopem, informujemy: firma pracuje od poniedziałku do piątku na dwie zmiany; w sezonie zdarzają się nadgodziny w sobotę (płatne). Oferujemy pracownikom umowę o pracę ,prywatną opiekę medyczną, dodatkowe ubezpieczenie na życie, świadczenia ZFŚS, karnety sportowe. W ostatnim czasie znacząco zostało podniesione wynagrodzenie pracowników, wdrożyliśmy dofinansowanie do posiłków i napojów dla całej załogi. Posiadamy nowe zaplecze socjalne. Sopem rozwija się , w związku z czym cały czas prowadzimy rekrutację na stanowiska produkcyjne i magazynowe, a także na stanowiska inżynieryjne(osoby zainteresowane mogą przesłać CV przez zakładkę www.sopem.pl/kariery). Zapraszamy także do bezpośredniego kontaktu z nami poprzez http://www.sopem.pl/pl/kontakt.html; chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i wątpliwości. Najlepiej dowiadywać się u źródła; jak wiadomo opinie na portalach ogólnie dostępnych nie są obiektywne i mogą wprowadzać w błąd. Pozdrawiamy HR Team

Haha
@HR Team

Opinie nie są obiektywne ? Haha Właśnie tutaj można się dowiedzieć co myślą o firmie osoby które już tam nie pracuja z różnych powodów

Gandalf

Poziom firmy spada z niskiego na jeszcze niższy (wydawać by się chciało, że to nie możliwe...a jednak!). Awanse, które często nie są wynikiem ciężkiej pracy i doświadczenia, wynikają natomiast z umiejętnego ,,podlizywania" (ujęte w bardzo delikatny sposób), przekładają się na jakość pracy podwładnych pod okiem niekompetentnych zarządzających. Niestety, żeby w tej firmie coś osiągnąć trzeba być świetnym graczem, elokwentnym wizjonerem, dużo mówić, podpisywać się pod pracą innych, niekoniecznie samemu brudząc sobie ręce jakąkolwiek pracą. Brak jakiejkolwiek weryfikacji często tego, co opowiadane jest na spotkaniach, brak popierania tego jakimikolwiek danymi, sprawia że tworzone są historie często rodem science fiction, tylko czy my aby na pewno jesteśmy bohaterami fantasy... Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Zadbać o pracowników, ich rozwój, komfort pracy.

Znajomy

W punkt!

Wojciech
@Gandalf

Podsumowując swoją wypowiedź - napisałeś, że pracodawca powinien pomyśleć nad tym, aby poprawić aspekty związane z rozwojem zatrudnionych osób. Mam rozumieć, że firma Sopem nie organizuje żadnych szkoleń oraz kursów, które podnoszą kwalifikacje zatrudnionych osób? Pracownik zainteresowany pracą w tym miejscu musi liczyć się z tym, że trudno będzie o sprawiedliwy awans na wyższe stanowisko? Odpowiedz, proszę.

Nop
@Wojciech

Bez znajomości awansować ? Hahaha dobre

@Nop

Nie ma szans bez znajomości otrzymania awansu na wyższe stanowisko? Mógłbyś uzasadnić, dlaczego tak uważasz? W przeszłości były sytuacje, w których firma Sopem wyróżniała osoby, które mniej na to zasługiwały? Element awansów pracowniczy jest dosyć istotny tym bardziej dla osób, które chcą wciąż się rozwijać i zdobywać nowe doświadczenia, więc mam nadzieję, że uargumentujesz swój wpis.

@Wojciech

Firma cały czas dba i rozwija kompetencje swoich pracowników w każdym z obszarów. Każdy z menedżerów wspólnie z pracownikiem na początku roku ustala i wypracowuje plan działania a w tym swojego rozwoju na dany rok. W firmie odbywa się dużo szkoleń "miękkich" z wykwalifikowaną i certyfikowaną osobą w tej dziedzinie, odbywają się szkolenie zewnętrzne certyfikowane z danego zakresu, firma dofinansowuje studia pracowników etc. W 2018 odbyło się i zostało przepracowanych 3800 godzin w tym dla kadry zarządzającej 765.Cały czas pracujemy nad rozwojem firmy przez pryzmat rozwoju pracowników. Zawsze jesteśmy otwarci na rozmowy i sugestie, więc czekamy na tych , którzy chcą i mają odwagę wypowiedzieć się w tym temacie.

@Gandalf

Szanowny Gandalfie,firma Sopem cały czas rozwija się i stara się aby poziom standardów utrzymywać na jak najwyższym poziomie. Sopem w Grupie Somfy wypracowała rozwiązania, których nikt się nie powstydzi. Sprawnie funkcjonuje w naszej organizacji koncepcja Kaizen, gdzie każdy z pracowników może zgłaszać swoje pomysły na ciągłe doskonalenie miejsca pracy. Awanse to odczucie zawsze subiektywne. My z naszej strony robimy wszystko, aby wybór osób na dane stanowisko był jak najbardziej obiektywny i spełniał oczekiwania biznesu. Kandydaci na poszczególne stanowiska średniego szczebla przechodzą proces Assessment center, testy kompetencji etc. Stawiamy na rozwój pracowników wewnątrz firmy, który pozwala przejść przez różne stanowiska np takie jak: operator linii montażowej, starszy operator linii montażowej, trener, brygadzista, kierownik. Powyższe stwierdzenie jest krzywdzące dla osób, które właśnie taką drogę obrały w swojej karierze zawodowej.

HR prawdy nie powie
@Team HR

Standardy to macie na najniższym poziomie. Chwalicie kaizen a dziwnym trafem połowa ich ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, i pracownicy nic z tego nie mają. Nie wiem jak wy wybieracie tych co awansują, inne osoby mają większą wiedzę a jakoś zawsze awansują osoby które wchodzą w (usunięte przez administratora) kierownikom, nie wspominając już o stanowiskach w biurze. Ludzie się zwalniają na potęgę a wy chyba nie rozumiecie dlaczego, ciągle przenoszenie na inne działy, odbieranie premii za byle co, itp. Chociaż ostatnio sami nie przedłużacie umów pracownikom i nawet nie powiecie im tego wcześniej, tylko pod koniec ostatniego dnia pracy "gratuluje" podejścia do pracowników, róbcie tak dalej to o zadowoleniu podwładnych możecie zapomnieć. Panie z HR maja gdzieś pracowników którzy przychodzą z jakims problemem. I oczywiście czego innego się można spodziewać po waszej wypowiedzi tutaj, przecież kadry nie napiszą prawdy jak jest w firmie bo nikt nowy nie przyjdzie do pracy ???? tylko będą zachwalac jak jest "cudownie". Z poważniem, na szczęście już były pracownik

Ccc
@Gandalf

Przepracowałam tam ponad 3lata,ludzie ok i atmosfera w miare ok.jesli znałeś się na robocie to można było zostać trenerem a niektórzy mistrzem zmiany.zawsze komuś nie pasuje coś,ja odeszłam bo gdzie indziej płacili lepiej.ale gdyby zaczęli lepiej płacić to wracam.

Uliczny wojownik

Czytają teopinię co tam musi się dziać to masakra. Wszyscy idziecie na chore udupic firmę. Żeby te p i z d y same pracowały . Myślałem o tej firmie. Ale już podziękuję . Pozdrawiam . Uciekajcie jak najszybciej

Razem macie większą moc niż pr
@Uliczny wojownik

Dokładnie, polać mu !! Pracowałem w tej firmie ale na szczęście już mnie tam nie ma i jestem bardzo z tego powodu zadowolony ???? 10 min przestoju to kilkanaście tyś straty dla firmy a co dopiero jak by wszyscy nie przyszli choćby na 1 dzień. Prezesik "co ja to nie jestem" by od razu poszedł z torbami tam skąd przyszedł. Do Warszawy z powrotem A nie taka firma zarządzać !!!

Julia

Jedna wielka porażka firma!!!! Zero higieny,ciągła kontrola pracowników i brygadzistki które zachowują się jakby były niewiadomo kim, a w rzeczywistości dno i wodorosty, na niczym się nie znają. (usunięte przez administratora) jest tam na codzienności. Wytrzymałam tam 2 tygodnie i ani sekundy dłużej..

@Julia

Tak krótko pracowałaś w firmie Sopem? Mogłabyś napisać, dlaczego w ogóle zdecydowałaś się na aplikowanie do tego miejsca pracy? Przed podjęcie zatrudnienia próbowałaś może zasięgnąć opinii innych osób, które tam pracowały? Może chociaż podzielisz się z nami tym, jak w Twoim przypadku wyglądały warunki zatrudnienia? Otrzymałaś umowę o pracę? Zachęcam do dalszej aktywności.

Amelka

Nie polecam nikomu, szczególnie jeśli chodzi o dział LT 50 zmiana A. "Trenerka" nie umiejaca praktycznie nic , po za wykorzystaniem innych ludzi , na stanowisku jest w stanie wytrzymać maks 30 minut bo zaraz musi iść bo ma pełno roboty a tak naprawdę chodzi po hali bez celu lub plotkuje z brygadzistka ewentualnie zastanawia się jak rozdzielic lubiących się pracowników. Pani Lider tez nie lepsza , używając słów " ale wam (usunięte przez administratora) do śmiechu " raczej nie powinna być na swoim stanowisku , chyba że tego uczą w zawodowce. Pracownicy okej , po za niektórymi wyjątkami, którzy tylko potrafią lizac tyłek "wyzszym"

inżIwona

Cześć, Ostatnio zauważyłam ogłoszenie do działu jakości (inzynier). Czy ktos pracuje lub pracował w biurze? czego można sie spodziewać? stawki? atmosfera w pracy? ilość obowiązków do przepracowania czy potrzebne nadgodziny(płatne czy do odbioru). Za każde info bardzo dziekuje!!

Rozczarowane

Bardzo prosimy o przeszkolenie brygadzistki z obszaru statory, nadużywane słowo "ja nie wiem " nie jest dla nas pomocne. Brygadzistka powinna umieć odpowiadać na podstawowe pytania. Brak zaradności i obawa przed podejmowaniem decyzji nie powinna mieć miejsca na tym stanowisku. Operatorki same muszą dogadywać się między sobą co prowadzi do konfliktów. Może nadszedł czas żeby i brygadzistka P. zmieniła obszar. Więcej szkoleń A będzie lepiej.

Świadomy

Firma z bardzo dużymi możliwościami i potencjałem, nowe urządzenia, względna cisza na hali. i tutaj kropka..... :(

Narka

1 gwiazdka na 6 ? nawet na tyle ta firma nie zasługuje :)

Xwd

Ta firma to dno, nawet nikt nie chce przyjść do pracy na kierownika magazynu dystrybucyjnego, nie dziwię się że poprzedni tutaj nie wytrzymał, a jest coraz gorzej. Nie polecam !!!

Zielony

Ta firma to jedna wielka porażka. Podwyzki pewno znowu jakiś ochlap rzuca. Będzie kolejna fala zwolnień.

@Zielony

tylko przez podwyżki masz takie zdanie?

Stara
@Zielony

Pracowałam w firmie Sopem , Nowa firma a maszyny przywiezione z Francji bo w Polsce tania siła robocza. A Polacy niech robią za 400 Eu a nie 2000 Eu jak we Francji. Wyzysk w biały dzień Normy nie do wyrobienia Polacy to n ie niewolnicy...

Technik UR
@Stara

Maszyny nie spełniają wymogów bezpieczeństwa,był już niejeden wypadek.Przyjmują sobie kolegów, żeby ukryć swoją indolencję.

Gulczas a jak myślisz?
@Technik UR

Tak to prawda! Wypadki są co po chwilę - (oderwany tips, rozcięty naskórek, rozlana kawa, bolący brzuch od śmiechu) Nie polecam.....

Technik UR
@Gulczas a jak myślisz?

Wyszedłeś na niezłego durnia tym wpisem. Jesteś z HRu czy URu?

;)
@Technik UR

Na durnia wychodzi ten, kto pisze takie farmazony jak "Technik UR" Widzimy się codziennie i nie wiesz z jakiego jestem działu?...... :) jaja robisz :)

xXx

Warszawiaki dorwały się do władzy i prowadzą firmę do upadku Moje sugestie dla Sopem Sp. z o.o.: Zmiana zarządu albo zamknąć ta firmę Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Zmienić podejście do pracowników

#anonimka

To co dzieje sie w tej firmie to istny (usunięte przez administratora)! Po prostu żenada. Od kierowników działów jak i tych wyższych nie można wymagać, aby wspierali i szanowali swoich pracowników tylko traktują nas jak roboty. Nam pracownikom nie wolno nic tylko normy i normy. Wszystko swoją drogą, ale my dostajemy ochrzany o nie wiadomo o co, o wszystko wielkie halo a im wolno wszystko. Nie dość, że i tak pracujemy na te fartuchy, którzy klikają tylko w te swoje komputerki robimy swoją prace jak należy, zawsze staramy się by była norma nawet jeśli ktoś się źle czuje bo przecież każdy ma taki dzień a oni i tak tego nie doceniają. Niby firma nowoczesna a traktują jak za komuny. Jak więźniów w więzieniu chociaż oni nawet i mają pewnie lepiej. Więc niech się nie dziwią teraz, że nie mają ludzi do pracy. Ukraińcy. Haha, jasne oni mają to gdzieś, przyjechali by zarobić a się nie narobić dla nich to tylko kilka miesięcy do przeżycia i tęsknią napewno za swoim domem i rodzinami. Z czasem jeśli sytuacja w tej firmie się nie zmieni to i polskich pracowników zabraknie bo rozwijają i budują się w około nowe firmy. A ile już odeszło ludzi z SOPEM. I Ci liczni, którzy zostali bo można już na palcach ich wyliczyc, także oni odejdą. Praca w SOPEM nie jest zła jeśli chodzi o to co się produkuje. Pracowników boli tylko to jak się ich traktuje z góry. I oczywiście kwestia wynagrodzenia. Podwyższa w bonusie? No błagam. Nikt nie ma prawa do chorowania? Teraz najlepiej chodzić z gorączką 40° a nie mówiąc o innych chorobach do pracy bo inaczej zabiorą całego bonusa jak i premie. A człowiek jak to człowiek każdy ma problemy czy rodzinę do wykarmienia. Lecz kierownicy siedzą na krzesełkach patrząc i klikając w te swoje komputerki lub chodzić po hali i szukać dziury w całym i robić wielkie halo jakby nie wiadomo co się działo. I tak mój wpis nie pomoże w niczym. Jedynie przyszłemu pracownikowi, który będzie miał mieszane uczucia czy wybrać tą pracę czy jednak nie. Chcesz zatrudnij sie, przepracujesz miesiąc lub dwa to sie przekonasz sam. Napewno będziesz mieć swoją opinie na ten temat, ale myślę, że wiele od mojej różnić się za bardzo nie będzie.

Motory

Czy to jest normalnie że w ubiegłym tygodniu były lider P.Sz. wszedł na halę w godzinach wieczornych i zaczął namawiać swoje byłe operatorki o rozpoczęciu pracy w firmie OKNO PLAST?? Czy wszyscy byli pracownicy mogą sobie chodzić po firmie kiedy chcą?

Zostaw merytoryczną opinię o Sopem Sp. z o.o. - Niepołomice

• Jak się pracuje w Sopem Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sopem Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 59.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sopem Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 47, z czego 6 to opinie pozytywne, 29 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Sopem Sp. z o.o.
1.3/5 Na podstawie 218 ocen.

Sopem Sp. z o.o.