Opinie o ZF Group w Bielsko-Biała ul. Konwojowa 94

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie ZF Group. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w ZF Group o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ZF Group w Bielsko-Biała ul. Konwojowa 94

Ciekawa

Jak nowy kierownik się sprawuje?

BoB

To od kiedy te rozmowy motywacyjne z parowa dotyczące tych co w weekendy nie chcą chodzić na nadgodziny? I co na to związek zawodowy przyklepie dyrekcji czy będzie interwencja ?

XXX
@BoB

Najpierw zlikwidowali przejazdy teraz wymuszają nadgodziny z własnym dojazdem jajca faktycznie:)

20cmWspoczynku
@XXX

Ale wiesz, ze do zdecydowanej większości prac trzeba mieć własny dojazd? Nie rozumiem co w tym dziwnego. Strasznie roszczeniowe się to społeczeństwo 500+ zrobiło…wszystko się należy, dej.

@XXX

Nie wiem czy wiesz i oni że sobota i niedziela to dzień wolny dla cb i nie mogą zmusić Cie do pracy w weekend bo jest to (usunięte przez administratora) mamy prawo wypocząć tak jak oni tyle E oni (usunięte przez administratora). Robią

@6667890

No to nie przychodzcie w weekend, skoro nie maja prawa was zmusić. Jeśli przychodzicie to znaczy, ze się na to zgadzacie. Może w końcu się postawcie i zakomunikujcie, ze znacie swoje prawa. Wylewanie anonimowo żali w internecie raczej nie pomoże.

Wrona
@6667890

proszę przestać używać telefonu w czasie pracy i zacząć osiągać 32 sekund czasu cyklu oraz zbierać siły na przyszły weekend gdyż musimy robić 800sztuk na zmianę bo pilna wysyłka jest. kotlet z rodzina możecie zjeść kiedy indziej a do pracy zacząć w końcu przychodzić na 12 godzin

@Wrona

Powtórzysz mi to samo za brama prosto w oczy? A obiecuje Ci ze bd 1 osoba w Polsce co nie bd leżała na covida w wojewódzkim

@89900

te nasze pracowniki to jedyne o czym myślą zaraz po pracy za bramą to szybka jazda do domu

@łysy

Nie bd patrzeć na cb jak pod...... Acha zapomniałem jak patrzysz w lustro to pęka to szkoda oka

@777766

tacy wyszczekani w internecie a na zakładzie cisza i "dzień dobry kierowniku złoty", "tak, przyjdę w sobotę"

@łysy

Szkoda ze się zwolniłem z tej firmy bo na Wielkanoc za darmo wymalował bym Ci pyszczek za brama jedyne co ci powiem to przydał by się wam audit nie zapowiedziany z transmisja na żywo w TV jak kulturalnie i pięknie odnosicie się do ludzi tym pięknym waszym (usunięte przez administratora) zastraszaniem. Ludzi traktowaniem jsk (usunięte przez administratora) pracujących może ty lysy zje...... Wypowiesz się na ten temat na tym forum skoroś taki wyszczekany?

@900000000

proszę państwa - proszę się tutaj przyjrzeć - totalna elita tego narodu - najlepiej zamiast rozwiązywać problemy warto bić bo twarzy

Szalony operator
@900000000

Ale łysy ma racje. Tutaj wylewają anonimowo żale ale w pracy nikt się nie odezwie, tylko grzecznie przychodzi w sobotę na nockę.

Don Omar excelecja
@Sajkomas

To nie przyjdę hehehehehe hahahaa

@Don Omar excelecja

Ale musisz powiedzieć to przy zbieraniu ludzi na weekend, a nie anonimowo na forum heheheh hahahaha Widać co za inteligencja tam pracuje :,-)

Wrona
@Don Omar excelecja

Jesteś na mojej liście do zwolnienia

Niki
@Wrona

Pozdrawiam mlecyka

Gawrą
@Niki

Pozdrawiam sztućce Gerlach :) Admin nie usuwaj mi tego, już 3 raz próbuje pozdrowić kolegę.

Slowik
@Gawrą

Pozdrawiam Mase i wszystkie 60 kodeksowe

Dym

To kto bo już się pogubiłem dy..ma kogo dyrekcja Ukrainę czy Ukraine dyrekcję bo chyba ta druga opcja wychodzi przychodzą kiedy chcą do Czechowic nie chcą jeździć koordynator pogada z wami i już wszystko pozałatwiane oby związek zawodowy dbał podobnie o nas Polaków którzy tutaj tak długo pracują i jak NAJBARDZIEJ zasługują na szacunek a nie na wyganianie w delegację a po zakładzie tylko przynieś podaj pozamiataj.Pora działać nasz kochany związku do dyrekcji zabezpieczyć nasze interesy.Z góry dziękujemy...

Wasz BOSS

I co Ukraina nie chce jeździć na dwa zakłady na delegację to swoich wysyłacie a ich na zakładzie zostawiacie?Każdy kto byłby tak potraktowany dzień później powinien iść na L4 bo to jest poniżanie doświadczonych pracowników.WSTYD bo u nas ludzi brakuje a tam wysyłacie!!!

Edek
@Wasz BOSS

Strefy porobili, zakaz mieszania pracownikami a wysyłają codziennie nowe osoby do Czechowic bo tam ludzi mało bo na kwarantannie są. Zaraz u nas co drugi przez to będzie na L4, ciekawe co wtedy zrobią.

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Bielsko-Biała
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Oem Energy Sp. z o.o.
logo firmy Kasjer/Sprzedawca Stoisko Piekarnicze
Kupiec Ge-Es Sp. z o.o.
Kazimierz Wielki Odnowiciel

Dyrektorze Szewczyku, proszę mi wytłumaczyć dlaczego zastępcy liderów chodzą w szarych koszulkach, nic nie robią chodzą z telefonami w ręku oraz są nie pomocni operatorom. Wręcz przeciwnie utrudniają nam życie. Dyrektor widząc to nic nie robi, wielokrotnie przechodził obok lidera, który trzymał telefon w ręku nie zwracają na to uwagi.A gdy operator odbierał pilny telefon z domu, dyrektor groził naganną. Moim zdaniem zastępca lidera to zwykły operator, który powinien mieć niebieską koszulkę, a szarą koszulkę powinien zakładać przypadku braku lidera na linii.Powinien być wpisywany w rozpisce do produkcji na maszynie jak my, a nie plątać się i nic nie robić przez 8 godzin i mieć przerwy po 30 minut i ciągle chodzą na tego papierosa. Chciałbym mieć raz na godzinkę przerwę na 5 minutowego papieroska a nie mam jak to jest ? Proszę się przyjrzeć temu problemowi, bo to jest chore.

Siko za 2 ziko

Ale się wczoraj jeden kierownik ośmieszył prawie na kolanach obiecywał że ten dodatek do weekendów będzie wypłacony od początku stycznia a dzień później kartka że od 28 stycznia nawet nie przeprosił wstydu nie ma tak jak i Ci co takie pierdoły wymyślają najpierw z weekendów procenty odbierają a teraz dodatek śmieszne to wszystko.Komedia normalnie.

Psych
@Siko za 2 ziko

A wiecie ze nie można mieć więcej niż 32 godziny nadgodzin? Kodeks pracy to reguluje.

Xyz
@Psych

Tutaj nic sobie z tego nie robią. Tłumacza "szczególną potrzeba pracodawcy" i wtedy "zgodnie z przepisami" masz po 80-100 godzin nadliczbowych w miesiącu. A nawet pracownicy z Ukrainy nie chcą pracować i rezygnują już w trakcie szkolenia. Cos jest na rzeczy.

Lala

Co to za dwie blondyny w fartuchach podobno byłe liderki całą pierwszą zmianę się szwendają po magazynie i stołówce i cały czas o paznokciach gadają.Ludzie zasuwają żeby stanowiska pracy utrzymać a tu takie (usunięte przez administratora) się szwendają co na to Dyrekcja ?

Kalica
@Lala

Ja nie wiem ale kilka lat temu jak tam pracowałem to tez łaziły nie wiadomo po co.

Boss

Niech mi ktoś powie dlaczego wysyłamy ludzi na delegację na Czechowice jak u nas ludzi na liniach brakuje?

@Boss

na Czechowicach tez brakuje

REAL BOBIK

To co za tydzień we wtorek do pracy ciekawe czy dzisiaj albo jutro będzie info że robimy też pozostałe 3 dni tygodnia.Umysłowi oczywiście jutro kończą i wracają 10tego stycznia.To jest nabijanie się z pracowników produkcji.Ktoś powie że plany i pilne zamówienia ale my pamiętamy jak w połowie roku prezes zapewniał że na koniec roku każdy będzie mógł wykorzystać zaległy urlop - i gdzie dane nam słowo panie Prezesie?Już nie wspomnę że w newsletterze trąbiliście że pracujemy do 23 a potem wolne do nowego roku...Dlaczego nie dotrzymujecie słowa?Apeluję żeby przyszły tydzień był już wolny bo może się okazać że nawet na jedną linię nie uzbieracie ludzi bierzecie to po uwagę?Apel też za Związki zawodowe które siedzą cicho i nic z tym nie robią.

Co
@REAL BOBIK

Nie pisz o biurowych, że mają wolne bo zaraz będzie odpisane trzeba było się uczyć (usunięte przez administratora) A jakby tak wszyscy się wyuczyli i zasiedli w biurach, ale byłoby wspaniałe. Mielibyśmy wolne to 10 tego stycznia. Potem by się po 10 przyszło zrobiło planing i jakoś by to wszystko hulało. Chyba. A kto robiłby na produkcji????? Zapomniałem o tym najmniejszym szczególe :/

Don
@REAL BOBIK

Bob bez ciebie ta komedia nie będzie taka sama

Dzień dobry kiedy bendom wydawane karty dla dzieci i na swienta dla osób które som na l4

łysy

no muszom bydz muszom bo jak siem nażreć kiełbasy i napić gorzołki inaczej

Zbawca

W tym roku musicie sobie zapracować na bony. Radzę się skupić na robocie lenie. Książek nie czytacie. Pisać nie umiecie. Robić się nie chcę i ciągle narzekacie. Do roboty między świętami a nie ciągle na sępa, coś byście chcieli tylko i ciągle wam mało

@Zbawca

Zgadzam się w 100%! Wszystko by chcieli a przyjść w sobotę na rotacje to nie ma komu…

@Sajkomas

a po co pracować jak można popłakać że głodne są i że 500 zł na bachora mało i dowalić podatków no po co cokolwiek robić ale na inflacji najszybciej tracą najbiedniejsi

Real Real

Sobota za tydzień na rotacji a pod koniec roku zamiast wolne między świętami będą jakieś propozycje nadgodzin oczywiście wszyscy biurowi w międzyczasie od 24 do 3 stycznia wolne i jak my mamy traktować poważnie dyrekcję która obiecywała że do końca roku będzie można korzystać z urlopu do woli ja się PYTAM!!!!

@Real Real

Napisz to jeszcze raz po polsku, używając znaków przestankowych, bo nie da się tego czytać. Nie dziwcie się później, ze jesteście poniżani i tyrani skoro jedyne co potraficie to pracować fizycznie. Nawet z językiem ojczystym jesteście na bakier.

,,,,,
@Sajkomas

Aha to jest powód aby człowieka poniżać,bo nie używa znaków przestankowych. Rozumiem.

Real Real
@,,,,,

Bo to umysłowy mi odpisał ten z wolnym od 24.12.2021 - 07.01.2022:)

Sajko
@Real Real

Trzeba było się uczyć to tez byś miał wolne :)

Takie nic...
@Sajkomas

Przykro że tak odpisujesz pracownikowi który pracuje ciężko na swoją ale i twoją pensje.Chyba nie tak powinna wyglądać komunikacja

Masa

Za bramą to wyjaśni

@Masa

Za bramą to wsiadzie do swojego 20 letniego autka i będzie jak najszybciej do domku jechać zjeść sobie bigosu albo jakiegoś innego kotleta na uspokojenie Tacy wyszczekani są w internecie a na miejscu cisza spokój dzień dobry panie kierowniku

Don Juan

Chętnie się spotkam powiem całą prawdę co się tam wyprawia się

@Don Juan

jeżeli masz dowody na łamanie prawa to należy zgłosić się z tym bezpośrednio do prokuratury, bo ukrywanie przestępstw to też przestępstwa

ZZP WABCP

Uruchomienie związku zawodowego skupiającego wszystkie lokalizacje ZF w Polsce zmierzają do finału. Co ciekawe, są już pracownicy chętni to tego projektu ze wszystkich lokalizacji z wyjątkiem Waszego zakładu w Bielsku. Nie Widzicie korzyści z takiego pomysłu? Nie ma u Was ludzi zainteresowanych taką działalnością? Pozdrawiam zadowolonych pracowników.

Roman Polański
@ZZP WABCP

Wchodzę w to

ZP WABCO
@Roman Polański

Kontakt ze mną: 668 691 560

qq
@ZZP WABCP

To nie jest kwestia tego że pracownicy nie chcą czy są jacyś super zadowoleni tylko po prostu to nic nie da bo dużo narzekających jak się ich zapytać w 4 oczy to udają że nie wiedzą o co chodzi w ogóle

ZP WABCO
@Roman Polański

W sobotę rano jesteśmy w Gliwicach. Jeśli ktoś miałby ochotę na spotkanie, to koło południa możemy podjechać do Bielska. telefon kontaktowy: 668 691 560

Bolek

Widzieliście najnowszy news,co też dyrekcja kochana wymyśliła,żeby ułatwić dojazd do kołchozu? Od 1-go stycznia zostanie zlikwidowana, jako zbędna linia autobusowa P3, a pracownicy będą mogli podróżować z przesiadką... No mistrzowie!

wróbel
@Bolek

To jeszcze nic. W czecho. Od stycznia całkowicie likwidują przejazd brzeźce czecho. Jak ktoś nie ma prawka jest zdany na podwózkę kogoś albo bye bye

@Bolek

Polecam zapisać się na prawo jazdy chyba, ze prowadzenie pojazdu przerasta pracowników fizycznych, to wtedy zalecamy spacer dla zdrowotności.

Nikita
@Sajkomas

Może kolega by przestał robić te głupie wpisy i ubliżać pracownikom fizycznym. Bo jak nie oni to kto, utrzymie ten zakład. Radzę zająć się sobą i zadbać o kulturę względem drugiego.

Iwo
@Sajkomas

Ha ha,a kupno i utrzymanie samochodu przy tych fantastycznych wypłatach powierzyć fundacji ZF?

Kotlet Don
@Sajkomas

Panie ty nawet na rower byś nie zdał. Skąd w was tyle nienawiści !?,weź rozbieg i sprawdź czy ściana cię zatrzyma

Xxx
@wróbel

Moge zabierac kogos. Mam 4 miejsca po 150/mc

Franek

To jest zakład niemiecki czy amerykański?

Esesman
@Franek

Rosyjski- wszyscy musza pracować

@Franek

Ani nie niemiecki ani amerykanski Po prostu polski - polskie warunki pracy i polskie płace

Darek

Kiedy do ZF na ul. Konwojowej w Bielsku przyjadą pracować fizycznie Włoski, Francuzi i Niemcy? Wynajmą mieszkanie oraz się ożenią.

@Darek

Prawdopodobnie nigdy Zasiłek dla bezrobotnych w Niemczech wynosi najmniej 1000 euro, czyli dużo więcej niz w Polsce dostaje się za dobra pracę Wnioski wyciągnięcie sobie same

Lol
@łysy

Arbeitslosengeld I Jest to zasiłek liczony jeśli dana osoba przepracuje conajmiej rok w Niemczech. Jest to 60% wynagrodzenia jakiego się dostawało zanim cię zwolnili. Natomiast 67% dla osoby posiadająca dzieci. Arbeitslosengeld II jest rozpisane przez niemiecki rząd i najwyższa kwota to 456 euro wiec gdzie ten 1000 euro dla bezrobotnych?

@Lol

Policz sobie na kalkulatorze ile to jest 67% z 9.3 *160 - czyli minimalna wypłata godzinowa razy ilość godzin w miesiącu

Aha

9.3 to jest brutto nie netto pajacu

Lol
@łysy

Jest to liczone z stawki netto a nie brutto czyli z 1250 euro na 60% nigdy ci nie da 1000 euro baranie

@Aha

ty a wiesz że w niemczech masz pare klas podatkowych i podawanie kwoty netto jest totalnie z czapy bo każdy płaci inne podatki? no ale cóż, jak rozmawia się z osobą która najdalej od domu była w licheniu na pielgrzymce to o czym my tutaj pilnujcie pracy bo jak będą reklamacje to wam jeszcze bardziej wsiądą na garba i będą jeździć

Bob
@łysy

Kamil, za to ty najdalej byłeś na mqb. Nawet lichen dla ciebie jest za daleko

Real Bob 3

Dobre te 7 procent podwyżki jak myślicie jakieś opinie? Bo mi się wydaje że straszna to miernota przy wzrastającej inflacji mogli chociaż powalczyć o 10 do 15 procent żeby się nam trochę godniej żyło a nie tylko egzystencjalnie.

Real Bob 3

3200 - Plus minus wypłata co miesiąc. 200 - Inflacja ok 7 procent z wypłaty. 160 - Wzrost najniższej krajowej w Polsce. 200 - Wzrost opłat za media mieszkaniowe. 400 - Paliwo plus minus na dojazd do pracy. 3200 - 960 =2160 - tyle zostanie po odliczeniu wszystkiego. Pytanie : Ile Waszym Zdaniem Drogie Koleżanki I Drodzy Koledzy powinna wynieść podwyżka wynagrodzenia w przyszłym roku tak żeby ta praca miała jakikolwiek sens.

Łapa
@Real Bob 3

Chcesz mieć lepsza wypłatę wypisuj łapki.

@Łapa

Konkretna odpowiedz problem w tym że musiałbym tych łapek mieć zaliczonych co miesiąc z 10 co jak sam wiesz jest raczej nie realne.Mam strasznie stare auto myślisz że tymi łapkami uzbieram na zmianę na lepsze?

Pyrtol
@Łapa

To 3200 zł jest netto czy brutto i po ile godzinach w miesiącu?

Yogi
@Real Bob 3

Nie odliczyłeś jedzenia i picia.

Feliks
@Real Bob 3

To 3200 zł jest netto czy brutto i po ilu godzinach w miesiącu?

Łapa
@Real Bob 3

Pewnie, że nie uzbierasz. Żartowałam z tymi łapkami. Jest problem. Rzeczywiście koszty życia rosną a wypłata stoi w miejscu. Czyli tzw inflacja. Nic nie zrobimy. Chyba jedynie wynieść się za granicę. W takich fabrykach jak nasza za granicą zarobisz około 9.000 zł.

@Feliks

3200 Netto za ok 176 godzin miesięcznie chociaż są osoby które nie dobijają do 3000 to jest dramat bo faktycznie dochodzi jedzenie i picie i co to za przyjemność pracować w naszym ukochanym zakładzie na egzystencję - oto jest pytanie.

Feliks
@Real Bob 3

Czy normy są wysokie i praca lekka?

Belzebub

Odliczyłeś wynajem mieszkania?

Belzebub
@Real Bob 3

Odliczyłeś wynajem mieszkanie i utrzymanie rodziny?

@Belzebub

Nie odliczałem ale to są stałe koszty i to pochłania cały zarobek zmiana auta czy zakup mieszkania bądź domu dla pracownika takiego jak ja pozostaje marzeniem.Problem w tym że my przy tym zarobku nie możemy sobie pozwolić na jakąkolwiek przyjemność chyba że jest się Panną bądź kawalerem a w naszym zakładzie to większość.Przykre

Don rudy
@Real Bob 3

Masz dość wystarczy ci Bob za stanie zee stoperem i tak za dużo

Biurowy
@Real Bob 3

Inżynier w biurze po stażu dostawał 3600 brutto :)

@Biurowy

No tak i pewnie dlatego wszyscy się pozwalniali a zamiast nich w fartuchach chodzą po hali operatorzy albo liderzy ;)

Anonymous
@Belzebub

Może odlicz jeszcze wakacje, nowy telewizor, piwo, papierosy oplaty za internet i karme dla psa xd

@Anonymous

Czyli co pracując tutaj mam tylko zarabiać na egzystencję tak rozumiem Twój komentarz?

@Real Bob 3

No niestety, większość beneficjentow 500+ teraz zapłaci za swoją pazernosc i będziecie pracować jedynie na jedzonko i życie Myśleliście że wiecznie będziecie dostawać pieniążki za darmo?

No

Otóż to.... Wszystko w temacie

Sraka

Kiedy zrobicie strajk i będziecie strzelać petardami?

@Sraka

To jest tak że się narzeka po cichutku albo wypisuje sie w internecie bzdury a potem jak przychodzi co do czego to mówią "witam kierowniku zloty"

ZZP WABCO

Szanowni Pracownicy TRW. Jestem przedstawicielem jednego ze związków zawodowych działających w byłym WABCO, aktualnie ZF we Wrocławiu. Właśnie zakończyliśmy po krótkim sporze zbiorowym negocjacje podwyżek na rok 2022. Poza podwyżkami ustaliliśmy ograniczenie ilości pracowników agencji pracy czasowej, oraz gwarancje zatrudnienia dla naszych pracowników. Jeśli ktoś jest zainteresowany, zapraszam na stronę związku, jest tam więcej infprmacji: https://www.facebook.com/Zwi%C4%85zek-Zawodowy-Pracownik%C3%B3w-WABCO-Polska-510066229146931 . Jako, że nasze zakłady należą do jednego właścicela, widzimy potrzebę stworzenia jednego, wspólnego międzyzakładowego związku zawodowego obejmującego swoim zasięgiem wszystkie zakłady ZF w Polsce. Dało by to znacznie większe możliwości ustalenia dla pracowników naszych firm korzystnych warunków pracy, lepszych zarobków i „zdrowszej” atmosfery w pracy. Zapewniam, jesteśmy poważną organizacją związkową. Związki zawodowe w byłym WABCO zrzeszają około 50% pracowników naszych zakładów. Dlatego proszę o kontakt osoby, które podjęły by się wspólnie z nami zadania utworzenia takiego związku zawodowego. Szczegóły przekażę zainteresowanym. Zapraszam do kontaktu za pośrednictwem strony związku na fb, lub tel 668 691 560

Zostaw merytoryczną opinię o ZF Group - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w ZF Group?

Zobacz opinie na temat firmy ZF Group tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 232.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZF Group?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 210, z czego 16 to opinie pozytywne, 79 to opinie negatywne, a 115 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ZF Group?

Kandydaci do pracy w ZF Group napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ZF Group