Drawex Sp. z o.o. Sp.k.

Opinie o Drawex Sp. z o.o. Sp.k.

Wierny

Drodzy czytelnicy opini pracowałem w firmie drawex i powiem tyle że atmosfera w tej pracy jest żenujące gdyż brygadzisci nie mają nic innego do pracy jak tylko donosże na swoich pracowników zamiast wziąsc się za pracę to donoszą na bardzo dobrych pracowników tym bardziej że podsłyszałem jak pewna pani z góry już nie powiem o kim mowa bo każdy doskonale wie że ta osoba nie umie zarządzać i nie umie nawet powiedzieć jak poprawnie się szyje wiele dobrych pracowników przez tą osobę poszło z tam tad bo atsmofera na hali jest zbyt żenujące i nie ma czuć takiej atsmofery jak w innych firmach. Szkoda tylko że szefostwo wieży jej i są w tą osobę zapatrzona jak w św.obrazek.

Ile tam płacą na godzinę

,ile tam płacą na godzinę kto mi powie

William
@Ile tam płacą na godzinę

Nie opłaca się... Na rynku można znaleźć kilka ogłoszeń na podobne stanowiska z dużo lepszą stawka godzinowa i z lepszymi warunkami pracy

Maciej
@William

Piszesz, że się nie opłaca ale może będziesz tak uprzejmy i napiszesz, ile dokładnie można zrobić za pracę w tym miejscu? Pamiętaj, że każdy pracownik może mieć nieco inne wymagania związane z warunkami finansowymi w pracy w danym miejscu także liczę, że dokładnie to jednak opiszesz. Mógłbyś to zrobić?

Miki

Ile tam płacą

Robert
@Miki

Większość pracowników na najniższej krajowej. Lub 200-300zł ponad najniższą krajową.

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Drawex Sp. z o.o. Sp.k.?

Roza

Zgodnie z prawem polskim. Najpierw 3 miesiące na próbnym. Stała jest po 3 umowie lub o iluśtam przepracowanych latach... Ogólnie nie są chętni na przedłużanie komuś umów, strasznie duża rotacja. Czym bardziej specjalistyczne stanowisko tym krócej utrzymują się pracownicy. Głównie sami odchodzą ze względu na zarobki.

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w Drawex Sp. z o.o. Sp.k. spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!
Ayen

Jak czytam komentarze niektórych osób to łapie mnie zażenowanie... Jak można pisać, że nie ma mydła gdy na każdym zlewie stoi dystrybutor z mydłem? Jak można pisać, że idzie się do biura za zbyt wolną pracę gdy szef sam mi powiedział, żeby pracować powoli a dokaldnie? Jak można pisać pisac, że jest się pod stałą obserwacja brygadzisty gdyż jego obowiązkiem jest koordynacja pracy pracowników i w rzeczywistości nie jest to stała obserwacja tylko Pan brygadzista podchodzi się zapytać jak idzie praca. Jak można pisać, że jest brud na hali jak i w biurze gdyż, codziennie całą firma jest sprzątana oraz pracownicy mają obowiązek dbać o porządek? Jak można pisać, że atmosfera jest nie przyjemna gdy na hali każdy się śmieje i ma poczucie humoru i jest pozytywnie nastawiony do innych. Jak przyszedłem pierwszy raz do firmy to jak to bywa 1 raz w pracy przyszedłem zestresowany ale już po paru godzinach czułem się swowodnie, ponieważ inny pracownicy oraz szef zadbali o to żeby tak było. Za nadgodziny również pracownicy mają zapłacone oraz na pieniądze nikt raczej nie będzie narzekać:). Jeśli chodzi o wymienione w artykułach rękawiczki to również nie prawda. Zawsze jak potrzebowałem czegoś wystarczy podejść do Pana brygadzisty i od razu przynosił mi, co potrzebowałem. Pozdrawiam czytających i życzę miłego dnia.

Polak

Jeezu, że takie firmy nadal działają. Ale przyjdą jeszcze lepsze czasy.

Jak wygląda podstawa w Drawex Sp. z o.o. Sp.k.?

Lolo

Umowa na najniższa krajową zawsze bez względu na stanowisko...

Marcin Nowy
@Lolo

Czyli zarabia się najniższą krajową ?

Spawacz

Praca w tej firmie to pomylka za komuny jak pracowalem to bylo lepiej. Pracownicy nie maja mydla i trzeba kupowac z wlasnej kasy. Mentalnosc szefostwa (usunięte przez administratora) Szczerze nie polecam.

Lulu

Czy w związku z koroną wirusem firma planuje wprowadzić pracę zdalną lub wysłać pracowników na urlop?

Xxx

Witam. Praca w drawexie to jedno wielkie (usunięte przez administratora) Pracownicy są pod ciągłą obserwacją. Mierzy im się czas wykonywanej pracy . Jak za wolno pracujesz idziesz do biura na rozmowe. A brygadzista jeden z drugim ciągle chodzą i donoszą na pracowników i bronią swoją (usunięte przez administratora) Na halach bałagan . Jak zawini biuro pracownicy na hali obrywają . Nieplatne nadgodziny i soboty. Szczerze nie polecam.

Romek
@Xxx

Potwierdzam. Nie tylko na hali jest bałagan, w samym biurze też.(usunięte przez administratora)

Dzień dobry szanowni forumowicze W imieniu pracodawcy chciałbym się odnieść do wypowiedzi Mili, Bobiego i innych osób, które najprawdopodobniej są tą samą osobą. Firma nasza nie przedłużyła tej osobie umowy o pracę , a czas w jakim zaczęły pojawiać się negatywne opinie dziwnym zbiegiem okoliczności pokrywa się z tą data. Zapewne za chwilę pojawi się pełno wpisów , iż to nie prawda ale ewentualne wnioski z tych wypowiedzi proszę wyciągnąć samemu. Proszę o ostrożną interpretację tego typu wpisów, gdyż nie pokrywają się one z rzeczywistością i działają na szkodę firmy. Najlepszym sposobem jest bezpośredni kontakt z firmą. Na każdym spotkaniu rekrutacyjnym przedstawiamy wszystkie warunki ewentualnej przyszłej współpracy. Firma istnieje od 1993 roku i jest stabilna finansowo. Zatrudnienie w chwili obecnej przekracza 110 osób i jak widać w przypadku złych warunków pracy ciężko byłoby utrzymać załogę w takiej ilości, biorąc pod uwagę czasy w których pracownik staje się ważnym ogniwem dobrze funkcjonującego przedsiębiorstwa. Mila - Jeżeli praca rzeczywiście byłaby za grosze to wiele osób zrezygnowałoby z niej, a tak nie jest. Z każdym pracownikiem w zależności od jego umiejętności jest uzgadniana stawka indywidualna i jest ona uzależniona od umiejętności kandydata. Fakt , iż firma bardzo często dodaje nowe ogłoszenie o pracę nie wynika z rotacji pracowników lecz z tego, iż nieustannie się rozwija i zwiększa ilość stanowisk co pozytywnie wpływa na rozwój. Nieprawdą jest, iż w firmie naszej pracownicy nie otrzymują odzieży ochronnej. Jest to zwykłe pomówienie. Sam fakt , iż nie masz żadnego szacunku do innych pracowników nazywając kobiety pracujące w naszej firmie "bez ambicji" pokazuje jakim rzeczywiście jesteś człowiekiem. My w naszych zakładzie dbamy o pracowników , a przede wszystkim kładziemy bardzo duży nacisk nie tylko na relacje pracodawca - pracownik, ale też na bardzo dobre relacje właśnie pomiędzy pracownikami, co może przełożyć się na to czy będziemy z kimś dalej współpracować czy nie. Dla nas atmosfera jest bardzo ważna i każdy kto u nas chwilę pracuje, może to potwierdzić. BOBI - Praca pod dużą presją? - Jeżeli sam fakt, iż w zakładzie pracy są brygadziści i sprawnie koordynują pracą jest dla ciebie praca pod presją, to będziesz miał ciężko aby gdziekolwiek znaleźć dobra pracę. Czasy komuny kiedy stało się cały dzień przy łopacie i dwa razy się ją wbiło w zimie już dawno minęły. W naszym zakładzie są brygadziści, którzy starają się aby każdy z pracowników otrzymywał zadania, z którymi sobie bez problemu poradzi. Rzeczą normalną jest, że jakość wykonanych prac musi być nadzorowana, inaczej każde przedsiębiorstwo bez takiego nadzoru z dnia na dzień zamiast się rozwijać dążyłoby raczej do swojego końca. Nie sądzę aby któremukolwiek z pracowników zależało, aby firma w której pracuje upadła. Cały czas wszystkim powtarzamy, iż wszyscy pracują na wspólne dobro firmy, od szeregowego pracownika po właścicieli firmy i tak naprawdę nie ma znaczenia czy ktoś pracuje w biurze, czy na produkcji. Bez zgranego zespołu firma by nie istniała, a pracownicy to jest jej główny trzon. Natomiast co do szefostwa to nie sądzę aby kiedykolwiek zwracali się w sposób niewłaściwy do pracowników. Zawsze powtarzamy , że każdy może przyjść i porozmawiać o ewentualnych problemach związanych z firmą i nie tylko. Oczywiście zdarza się "szefostwu" zwrócić nieraz uwagę poszczególnym pracownikom, ale wyłącznie w sposób w jaki powinien zwracać się pracodawca do pracownika. Jeżeli ktoś wykonuje niewłaściwie swoje obowiązki, to już sami koledzy z pracy pierwsi mu na to zwrócą uwagę , a raczej w ostateczności zajmuje się tym "szefostwo". Nie wyobrażam sobie tak zwanego "szefa" który obojętnie przeszedłby obok pracownika który łamie np. zasady bhp w jego firmie lub niesumiennie wykonuje swoje obowiązki. Jednak każdy uczciwy pracownik raczej sam próbuje się pokazać z jak najlepszej strony, a nie czeka aż szef sam osobiście zwróci mu uwagę. Oczywiście jeżeli komuś totalnie nie zależy na pracy, nie wykonuje właściwie swoich obowiązków i naraża innych na niebezpieczeństwo, to jest to praca dla ludzi o silnych nerwach, ale tylko przez krótki czas, gdyż sama załoga z takim pracownikiem na pewno nie będzie chciała dalej pracować. Szanowni forumowicze, najlepszym sposobem aby przekonać się jaka jest rzeczywista sytuacja, jest bezpośredni kontakt z firmą lub rozmowa z pracownikami, którzy naprawdę pracują w firmie, a nie osobami które z różnych powodów próbują pomówić ją. Oczywiście w każdej pracy są plusy i minusy , każdy pracownik oczekuje od pracy czegoś innego, ale już po samej rozmowie kwalifikacyjnej większość ewentualnych obaw zostaje rozwiana. To do kandydata na dane stanowisko należy decyzja czy podejmie pracę w firmie, czy nie. Do każdego pracownika podchodzimy indywidualnie co wpływa pozytywnie na atmosferę w naszej firmie. W przypadku zainteresowania naszą firmą zapraszamy na kolejne rekrutacje.

Robol
@Drawex Sp. z o.o. Sp.k.

Mają państwo rację. Jest odzież robocza taka jak rękawiczki typu wampirki po które trzeba zgłosić się osobiście i które otrzyma się po pokazaniu i zdaniu poprzednich. Oczywiście pod warunkiem że poprzednie są już zużyte, tzn jeżeli nie rozpadają się w rękach. Słyszałem że te zużyte i tak jeszcze sortowane i ewentualnie jeżeli ich żywotność się nie wyczerpała przekazywane ponownie na produkcję. Co do ambicji pań które tam pracują... Są to często osoby z wysokim wykształceniem kierunkowym, które pracują za śmieszne pieniądze...

Szanowna Pani Karolino Musiała Pani pomylić firmy, gdyż w naszej firmie tj. Drawex Sp. Z o.o. Sp. K. z Małkowa od czasu rozpoczęcia działalności w roku 1993, każda Wigilia była dniem wolnym od pracy. Pracownicy działów produkcyjnych z reguły mają wolne już kilka dni przed światami. Natomiast okres pomiędzy świętami, a nowym rokiem dla większości jest wolny poza kilkoma osobami związanymi z remanentem. Mając na uwadze ten wspaniały okres jakimi są Święta Bożego Narodzenia każdy pracownik w naszej firmie otrzymuje bon podarunkowy, a wysokość jego uzależniona jest od stażu pracy. Jak sama Pani może zauważyć na pewno nie mówimy o tej samej firmie. Proszę na następny raz sprawdzić jakiej firmy dotyczy watek, gdyż opinia Pani nie ma nic wspólnego z rzeczywistością panującą w naszej firmie i może zostać uznana za pomówienie.

Niki
@Drawex Sp. z o.o. Sp.k.

Myślę że pracownicy bardziej ucieszyliby się z realnej gotówki niż z bonu z którego mogą skorzystać tylko w jednym sklepie z bibelotami. Nie mówię już o tym że ceny tam są z kosmosu a wartość bonu śmieszna. O ile wiem tylko jeden pracownik ma na tyle długi staż w firmie żeby zyskać maksymalną wartość kwoty. Pani Aneto proszę zejść na ziemię. Nie każdego stać na zwykły chleb z Biedronki a co dopiero na to by codziennie wypiekać bochenek bezglutenowego bochenka, którego wykonanie kosztuje ponad 50zl.

Czy w Drawex Sp. z o.o. Sp.k. są paczki/bony świąteczne?

Grzes

Na święta dostaje się bon na zakupy w sklepie należącym do żony szefa. Ale pod warunkiem że pracujesz minimum rok. Przez pierwsze 3 lata na 100zł, potem do 10 lat 200zł i powyżej 10 lat więcej. Sklep z artykułami dla domu typu szklanki, garnki, wazony, koce, świeczniki, figurki itp. Mała uwaga przed rozdaniem bonów pewną rzecz w tym sklepie kosztowała 48zl, jak przeszłej z bonem to cena już była 99zł. Tyle w kwestii dodatków świątecznych. No i pączek w tłusty czwartek. I to tyle :). To ty masz im przynosić pieniądze a nie oni tobie.

AdrianAdrian

Ciągłe kontrolę z góry to standard w tej firmie. Jak ktoś ma normalnie pracować jak cały czas jest kontrolowany... Mam wrażenie że panowie szefowie ciągle siedzą na monitoringu... Rozumiem że się kontroluje jakość wykonywanej pracy ale to już przesada... Słyszałem że dziewczyna z biura miara przejrzeć cały zapis z tygodnia i spisać kto i kiedy chodził do łazienki i jak długo tam był... Trzeba zainwestować w pampersy :)

Czy dyżury międzyświąteczne w Drawex Sp. z o.o. Sp.k. obstawiają najmłodszymi stażem?

Z tego co pamiętam to święta w tej firmie były tylko dla szefostwa. Reszta musi zapiera... w Wigilię do 16 lub dłużej bo praca musi być wykonana gdy oni już w domu świętują...

Mila

Ja też nie polecam. Kiedyś tam pracowałem i żałuję ciężka praca za grosze. Nikt normalny tam nie wytrzyma. Firma rodzinna gdzie mają w (usunięte przez administratora) zwykłego pracownika brak ubrań roboczysz rękawic itd a o dobrym sprzęcie nie wspomnę. Dziwię się kobietom które tam pracują pewnie są bez ambicji bo to nie jest dla nich robota. Firma porażka!

Ilona
@Mila

Wiesz, akurat kwestia wysokości wynagrodzenia jest raczej indywidualna. Ale oczywiście rozumiem, że dla Ciebie zarobki w Drawex mogą być zbyt niskie. Wspomniałeś o braku ubrań roboczych. A czy próbowaliście rozmawiać na ten temat bezpośrednio z Dyrektorem firmy?

Bobi

Nie polecam . Praca pod dużą presją. Nie miłe szefostwo. Cały czas pod kontrolą. Praca dla ludzi o silnych nerwach.

Nie polecam. Praca ma dużo plusów ale coś za coś. Sposób traktowania pracowników przez tzw. Szefów nie pokrywa się z profesjonalna firma w 21 wieku. Nie ma tam ludzi niezastąpionych i nieważne ile zrobisz dostaniesz te same pieniądze. Żadnych pochwał za to uwagi na bieżąco.

Ilona
@Anonim

Piszesz, że nie polecasz pracy w firmie Drawex Sp. z o.o. Sp.k., jednak później wspominasz o tym, że praca ma dużo plusów. Możesz w takim razie opisać co według Ciebie jest zaletą pracy firmie? Chodzi o atmosferę, godziny pracy, możliwość rozwoju?

Marek96

Nie polecam.

Pol

Witam Adrian 5582 ma rację jak pisze tak jest. Można dodać też że nie płacą za nadgodziny. Nie którzy mają akord a inni godzinowke. Średnio pracuje się tam 200h . I pilnują Cię na każdym kroku . Nie polecam tej firmy

Zostaw merytoryczną opinię o Drawex Sp. z o.o. Sp.k. - Małkowo

• Jak się pracuje w Drawex Sp. z o.o. Sp.k.?

Zobacz opinie na temat firmy Drawex Sp. z o.o. Sp.k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 24.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Drawex Sp. z o.o. Sp.k.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 10 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Drawex Sp. z o.o. Sp.k.