Opinie o OCRK Sp. z o.o. w Bielsko-Biała

W pakiecie szkoleń największy nacisk kładziemy na wiedzę z zakresu przepisów prawa, analizy oraz rozliczania czasu pracy kierowców. Każdy pracownik przechodzi audyty jakościowe oraz wiedzy, są systematyczne testy. Wszystko po to, aby nasze usługi pozostawały na niezmiennie wysokim poziomie.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o OCRK Sp. z o.o. w Bielsko-Biała

Cześć, może ktoś się wypowie jak obecnie wygląda praca? Po wprowadzonych zmianach w czerwcu na pewno już się unormowało i jest spokojniej? Zmiany zawsze są ciężkie dla pracowników.

Co wchodzi w socjal OCRK Sp. z o.o.?

cddel

Darmowe owoce, ubezpieczenie na życie, prywatna opieka zdrowotna, karta Fit Profit, premie świąteczne

_Rozczarowana_

Szczerze NIE POLECAM pracy w OCRK. Firma nie ma za grosz poszanowania pracownika. Praktycznie wszystko co dotyczy pracownika odbywa się za jego plecami - dostaje się jedynie informacje co postanowiono. Pensja jest śmiesznie mała jak na ilość pracy jaką trzeba wykonać. Praca po godzinach na porządku dziennym (oczywiście rozliczana jako wolne do wybrania - w terminie jaki wskaże pracodawca) Ceniony pracownik to taki który, donosi o błędach i potknięciach współpracowników. Na dziale atmosfera 'wyścigu szczurów'. W tej firmie nie ma miejsca na posiadanie własnego zdania - masz robić bez gadania co każą - w przeciwnym razie albo upomnienie do akt albo zwolnienie. Ludzie masowo chcą stamtąd uciekać, za niedługo nie będą mieli osób do rozliczania. Pracownicy są wręcz zmuszani do przechodzenia na inne stanowiska, wbrew ich woli. Jeżeli rozważasz pracę w tej firmie zastanów się dwa razy czy chcesz utonąć w bagnie.

Roman

Nie polecam tej firmy. Odkad zmienili system kaza zostawac na nadgodzinach ktore nie sa platne... Mozna je tylko odebrac w terminie ktory pasuje pracodawcy. Dodatkowo zachecaja do pracy w soboty ktore rowniez nie sa platne lecz do odbioru. Smdiech na sali co chwile ktos sam sie zwalnia bo nie wytrzymuje juz tego nawalu pracy. O urlopie miedzy swietami zapomnijcie nie ma kto pracowac tam powoli. Placa jal za takie wymaganie i natezenie pra y marna...

H
@Roman

Całkowicie się z Tobą zgadzam. Ta firma nie potrafi zapłacić na dobrze wykonaną pracę, nawet jeżeli pracownik jest ZMUSZONY do pracy w soboty!!! To jest zwyczajnie śmieszne !

Pracownik Biurowy

Zamieszczam info czego mozna sie spodziewac na castingu rekrutacyjnym, gdyz osobiscie przed pojsciem na takowy chcialam takie wiadomosci znalezc - pytania dotyczące doświadczania zawodowego, chęci rozwoju, z jakimi osobami pracuje mi się dobrze i dlaczego. Nic skomplikowanego, ale warto się przygotować mentalnie

Powyżej

Xxxx

cześć! Mam kilka pytań. Podobno ocrk zatrudnia ok 250 osób, wszyscy pracują w jednym budynku? Jak dokładnie wygląda praca na stanowisku specjalisty ds analizy wstępnej i dlaczego tak często jest nabór? Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)

@Xxxx

Tak, wszyscy są w jednym budynku. Praca na analizie wstępnej to głównie wprowadzanie wykresówek do programu i przygotowanie do dalszych stanowisk. Na tym etapie jest najwięcej szkoleń. Rotacja taka, jak wszędzie.

Renata
@cddel

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Rozumiem, że pensja zaczyna się od najniższej. Czy jest szansa na jej zwiększenie? Zależy od stażu lub efektów pracy? ;) Są jakieś benefity?

Kwiat
@cddel

Nie zgadzam się, że rotacja w OCRK jest taka sama, jak w innych firmach. Z doświadczenia mogę stwierdzić to, że OCRK zatrudnia większą ilość osób żeby potem albo je awansować albo ... zwolnić, jeżeli nie wprowadzą wystarczającej ilości wykresówek na dzień ! Jakość niestety w tej firmie ma drugorzędne znacznie ...

Lucky

Jak wyglada praca handlowca RMS ? Jak współpraca z klientami? Czy zdarzają się nieprzyjemności?

cddel

W OCRK pracuję prawie 2 lata i jestem zadowolona. Mam fajny team, świetną team liderkę. Pracy jest dużo, bo są wprowadzane nowe procesy, a wdrażanie zmian zawsze trochę zajmuję. Mimo nawału pracy lubię tam przychodzic i czuję się doceniana. Jeżeli chodzi o te zwolnienia przed godz. 15:00 to proszę nie kłamać, że to częste. Ostatnia osoba, którą zwolniono chwilę przed urlopem to była Iza z DAW i podejrzewam, że miała wcześniej sygnały, że tak może się zdarzyć. Te negatywne opinie to pewnie większość z Analizy Wstępnej, bo tam maja najmniejsze doświadczenie, a najwięcej do powiedzenia i są najbardziej roszczeniowi. To, że każdy się szkoli, a nie każdy awansuje to chyba normalne. Po co brać do teamu osobę, która od maja 2018 wprowadza wykresówki i wciąż robi to źle. Albo po co brać osoby, które już podczas szkoleń na nowe stanowisko tylko narzekają po czym odmawiają awansu. Kandydacie/ Kandydatko, jeżeli czytasz te opinie i wciąż się zastanawiasz czy warto z nami pracować to zamknij tę stronę, nie czytaj bzdur i sama się przekonaj.

Dziewczyna
@cddel

Bardzo fajna i rzeczowa opinia. Nie wiem czemu wszczyscy uczepili się tego zwalniania w pt przed 15:00. Ja przyszłam do pracy do Ocrk jakieś 5 lat temu też tym straszyli...a prawda jest taka że zwalnia się osobę ktora albo się nie nadaje albo jej się pracować nie chce. Logicznym jest że lepiej kogoś zwolnić w pt przed końcem pracy bo nie bedzie działało to stresująco na resztę pracowników. Poza tym od dłuższego czasu zauważyłam ciekawy trend (oczywiście to moje subiektywne spostrzeżenie) :pracownik narzeka,wszystko mu nie pasuje, nie integruje się, roszczenia ogromne ale od siebie daje bardzo mało. Pamietajmy, jesteśmy dorośli, jeśli praca Ci nie odpowiada (nie mówię tu tylko o pracy w Ocrk ale i w każdej innej firmie) to po prostu ją zmień... Mam nadzieję że moja opinia nikogo nie uraziła.

@Dziewczyna

@Dziewczyna Wręcz przeciwnie. Cieszę się, że postanowiłaś ją napisać. Ciekawi mnie czy forma oferuje jakieś benefity? Dzięki za odpowiedź.

xyz

OCRK to najgorsza firma, z jaką współpracowałam !!! Pracownik dla tej firmy się nie liczy. Firma nie podnosi stawek na pracę, a jeżeli ktoś przechodzi na wyższe stanowisko otrzymuje jednie 100 zł więcej i to brutto !!!, ale oczywiście firma wymaga, aby taka osoba miała dużą wiedzę ... praktycznie za darmo !!! W OCRK jedynie szybkość wykonywanej pracy się liczy, jakość nie ma w ogóle znaczenia. Pracownicy są zmuszani do pracy w nadgodzinach i to nie za pieniądze, tylko za odbiór godzin w czasie, kiedy pracodawcy to odpowiada (a nie pracownikowi!!!). Jeżeli firma jest zamknięta, bo jest długi weekend, pracownik musi wziąć urlop i nikt go nie pyta o zdanie, czy chce i czy go ma !!! Trzeba wziąć urlop bezpłatny, co oczywiście dla firmy jest to na rękę !!! Pracownicy są też zmuszani do odbioru urlopów na siłę, ponieważ w razie zwolnienia (co jest bardzo częste co piątki !!!!!!!), firma wypłaca za nie mniej pieniędzy. Zdecydowanie NIE POLECAM !!!!

@xyz

Przymusowe urlopy zdarzają się często, choćby w czasie przestoju firmy jak sam zauważyłeś. Także nadgodziny nie zawsze są płatne, ale można za nie odebrać dzień wolny w ustalonym terminie. Niewiele osób wypowiada się w tym wątku tym cenniejsze są Twoje uwagi. Jeśli możesz napisz więcej o wysokości wynagrodzenia i przysługujących benefitach.

xyz
@Marek

W dziale, w którym pracowałem, nie było możliwości ustalenia dnia wolnego za nadgodziny wtedy, kiedy pracownik tego chciał. Ustalał to lider, wtedy, kiedy jemu to pasowało !!! Benefity ??? Tego w firmie nie ma - jedynie dostaniesz jakąś kasę na Boże Narodzenie - jeżeli złożysz wniosek ... Firma ma podpisaną umowę z " firmą zajmującą się zdrowiem", ale musisz za to zapłacić miesięcznie trochę ponad 10 zł, a na wizytę do specjalisty musisz czekać ok. 3 tygodni ... coś na typ NFZ, wiec za co tu płacić ??? Pensja jest śmieszna - zarobisz niecałe 1900 zł ... Śmiech na sali ...

@xyz

Faktycznie wynagrodzenie nie jest zbyt wysokie, a brak benefitów nie działa zbyt motywująco. Czy można korzystać ze szkoleń, które dadzą Ci nowe uprawnienia? Byłaby to pewna forma gratyfikacji. Rodzaj zawieranej umowy z pracownikiem też ma znaczenie. Kontrakty są stabilne i długoterminowe?

Zadowolona
@xyz

Jeśli chodzi o opiekę zdrowotną to nie zgodzę się z Tobą. Pracownik płaci 1 zł, a 9 to po prostu podatek. Moim zdaniem to akurat duży benefit, bo gdybyś chciał prywatnie chciał skorzystać z porady specjalisty to za wizytę zapłacisz koło 150 zł a tu masz to w cenie + dodatkowe badania, prześwietlenia itp. Czas oczekiwania jest znacznie niższy niż na NFZ, ja do większości lekarzy czekałam maks 2 tyg. i to tylko wówczas, gdy chciałam wizytę po godz. 16:00. I winszuję, jeśli Ty na NFZ masz takie terminy, bo ja umawiając się z tego programu do dermatologa czekałam bardzo krótko, a syna na NFZ zapisałam w styczniu i dostałam termin na grudzień na 8 rano!!! Jeśli natomiast chodzi o wypłaty to nie w każdym dziale są takie zarobki, więc nie można generalizować, ja z mojej wypłaty jestem zadowolona.

@Zadowolona

Fajnie, że jesteś zadowolona z pracy i benefitów. Jeśli chodzi o wynagrodzenie, to czy masz możliwość zrobienia premii lub innych dodatków, tak żeby podwyższyć pensje? Pytałem wcześniej o rodzaj kontraktów zawieranych w firmie. Mogłabyś napisać coś na ten temat?

Zadowolona
@Marek

Tak, jeśli się wykażę, to mam szansę na premię. Umowę po okresie próbnym dostałam na rok a potem już na czas nieokreślony, więc sądzę, że to bardzo korzystne warunki zatrudnienia.

yyy
@xyz

Całkowicie się z Tobą zgadzam. Jakiś czas temu pracowałam w OCRK i jak widać nic się nie zmieniło. Najbardziej śmieszne były dla mnie egzaminy, jakie pracownik musiał zdać, choć tej wiedzy nie wykorzystywał do czasu przejścia do innego działu, ale czas prywatny trzeba było poświęcić na naukę ... hej OCRK - nie bawcie się w szkołę - macie do czynienia z dorosłymi ludźmi ! Ja też zdecydowanie nie polecam współpracy z tą firmą - to tylko strata czasu za grosze w kieszeni .

Hanna
@Zadowolona

Super jest słyszeć, że pracodawca, jakim jest OCRK daje premie dla tych pracowników, którzy są nieco bardziej zaangażowani w wykonywanie swoich obowiązków. To bowiem sprawia, że czują się oni jeszcze bardziej zmotywowani do działania. A jak to jest z ogólnym rozwojem zawodowym w tej firmie? Czy istnieją w niej jakieś drogi awansu? Nie ukrywam, iż ta kwestia bardzo mnie interesuje i dlatego z niecierpliwością będę czekała na odpowiedź.

nn
@xyz

Zgadzam się w 100%! Ta firma kompletnie nie szanuje swoich pracowników! Wymagają cudów na kiju a płacić nie chcą! Zwalniają pracowników z dnia na dzień bez powodów. Dają 3 minuty na wyjście i do widzenia bez wyjaśnień. Beznadziejna firma. Nie polecam nikomu pracy w OCRK chyba ,że ktoś lubi być poniżany.

Adrian
@nn

Byłeś świadkiem takiej sytuacji, że pracodawca pożegnał się z pracownikiem z dnia na dzień? Wygląda to niepokojąco, że pracodawca mógłby bez konkretnych powodów zwolnić zatrudnioną osobę. Proszę, abyś wspomnianą sytuację przedstawił bardziej szczegółowo.

Zaciekawiona
@Zadowolona

A czy możesz podać widełki jeśli chodzi o wypłatę ile można liczyć i czy podnoszą wypłaty???

A
@Zaciekawiona

W tej firmie nie ma takich opcji, jak "podnoszenie wypłat". Za ewentualny awans dostaniesz 100 zł BRUTTO (!!!). To typ firmy, który wymaga żeby pracownik miał mega wiedzę ZA DARMO !!! Dostaniesz 2650 zł BRUTTO i nic więcej. Nikomu nie życzę współpracy z tą firmą.

A
@Adrian

Jak najbardziej byłem świadkiem sytuacji, gdzie pracownik został zwolniony z dnia na dzień, a żeby było ciekawiej - w przeddzień swojego urlopu. Czyli ... masz spieprzony cały zaplanowany przez siebie urlop ... GRATULUJĘ OCRK !!!

Adrian
@A

Dziękuję za potwierdzenie tego faktu. Czy rzeczywiście nie było żadnego konkretnego powodu, dla którego pracodawca podjął taką decyzję? Trudno mi w to uwierzyć, dlatego chciałbym maksymalnie wyczerpać ten temat.

@Adrian

Zwolnienia z dnia na dzień w piątki o 14.45 (pracuje się do 15ej) są stosowane od lat, także każdy kto tam pracuje przynajmniej raz widział jak ktoś jest przez gadalec wzywany do kierownika, który daje wypowiedzenie i osoba zwolniona jest zaprowadzana przez team leadera do swojego stanowiska i ma 5 minut na spakowanie. Cyrk na kółkach????

@Adrian

Kierownik mówi że nie musi podawać przyczyny zwolnienia, albo wcześniej szuka jakiegoś haka na daną osobę, byleby zwolnić miejsce dla jakiegoś lizodupa. I pogadane.

Dziewczyna
@Prawda

Rozumiem że osoba zwolniona czuje się poszkodowana i ma żal do firmy o to ale pimyslny logiczne:Ocrk szkoli pracownika od samego początku,od podstaw-inwestuje w pracownika licząc że się to zwróci (czyt. dobrze wykonywana praca,zaangażowanie). I rozumiem że wg Was zwalniają dobrych,zaangażowanych,ogarniętych pracowników bo nie liżą tyłka kierownikowi??trochę to nielogiczne ... wiem że wiele osób pracuje w Ocrk i się nie podlizuje,wiem że wiele osób popełniło jakiś błąd nie raz i nie dwa w ciągu swojej pracy i o dziwo nadal tu pracują. Może warto spojrzeć na tą sytuację z szerszej perspektywy.

@Dziewczyna

Ja akurat sama się zwolniłam, także nie mam do nikogo żalu. Chyba każdy ma prawo się wypowiedzieć a nie tylko osoby które swiata bez Ocrk nie widzą? Co do szkoleń to szkola mnóstwo osób a tylko niektóre awansują, a niektórych po czasie i tak zwalniają więc i tak wyrzucają pieniądze w błoto i wychodzi na to że Twoje argumenty nie są logiczne. Ja wiem że musicie trzymać pozytywną opinię bo po tylu zwolnionych i zwalniających się osób niedługo nie będzie miał kto się do Was przyjmować tymbardziej za tak małą wypłatę.

cdeel
@xyz

Kolejna niezadowolona z DAW? Przy przejściu na inne stanowisko nie dostajesz 100 brutto więcej tylko ok 500-600 netto. Nie rozsiewaj bzdur, mam Ci pokazać paski wypłat za okres odkąd pracuje?

cddel

Dodam tylko, że te "częste zwolnienia przed 15" ostatnio miały miejsce w lipcu. A raczej miało miejsce, bo to była jedna osoba. Nie radziła sobie, ale nie została zwolniona z dnia na dzień tylko z końcem umowy i została zwolniona ze świadczenia pracy, więc miała zapłacone za bycie w domu do końca trwania umowy.

Barnaba

Praca w bardzo dobrej firmie to zadowolenie. niestety nie każdemu chce się wysilać i są niezadowoleni.

Edyta

@pracownik czyli Ty zostałeś zwolniony? Nie wiesz z jakiego powodu tak? Czemu jest ciężko odebrać rzeczy osobiste? Firma zabrania wstępu osobom zwolnionym? Mógłbyś nam wszystkim to wytłumaczyć?

wyjaśnienie
@Edyta

Parę postów wyżej jest informacja odnośnie zwolnionych "bez powodu". Każdy, kto chociaż trochę myśli wie, że ilość szkoleń, które oferuje firma jest mega kosztowna. Jeśli ktoś uważa, że ma sens zwalnianie kogoś za nic, bo komuś się coś nie spodobało, to chyba zupełnie nie zna się na biznesie. Szkolenia to koszt dla pracodawcy i logicznym jest, że jak już się inwestuje, to się chce coś z tego mieć. A jeśli się ktoś nie nadaje, to sorry. Co do kwestii odbioru rzeczy osobistych.. To kłamstwo i radziłabym to wyprostować oficjalnie, bo przypominam, że w Internecie nie jest się anonimowym, tak jak to się niektórym na tym forum wydaje. Osoba odchodząca zawsze ma możliwość spakowania się, więc nie wiem co to za oszczerstwa. Jeśli chodzi o wstęp do firmy - każdy ma możliwość wejść na recepcję, natomiast hala jest wyłącznie dla pracowników. PS. Każdemu radzę sprawdzić na własnej skórze jak jest, a nie czytać żale wylewane przez osoby zwolnione. Rozumiem, że komuś jest szkoda, że stracił pracę w stabilnej firmie, która się rozwija i dodatkowo inwestuje w pracowników i nie chce, żeby inni mieli lepiej. Natomiast pewne historie trzeba włożyć między bajki... Chociaż żeby nie było, jeśli nie macie ochoty się angażować, uczyć, rozwijać, nie macie co składać CV do OCRK.

kola
@wyjaśnienie

To bardzo dużo ludzi w takim razie u was do pracy nie nadaje się .....

gotek
@kola

jakoś ponad 500 się znalazło i są zadowoleni

Śmiechu warte
@gotek

Z tych 500 może 100 jest zadowolonych bo zdążyli sie podlizać komu trzeba donosząc na innych. Brawo Wy!

Edyta

@Pracownik, nie wiem, dlaczego tak twierdzisz, ponieważ nie jestem związana w żaden sposób z pracą w firmie OCRK. Gdybym była powiązana z tą firmą, to nie musiałabym zadawać oczywistych pytań z poziomu pracownika, który pracuje w tej firmie. Staram się uzyskać informacje, które będą pomocne dla czytelników tego wątku.

@Edyta

To się tam zatrudnij, a nie zadawaj od roku tych samych pytań i jak ktoś pisze negatywną opinię to chcesz żeby to rozwinąć. Jest tutaj tyle opinii na temat tej firmy przeważnie negatywnych, że raczej nie ma co sobie mydlić oczu.

gotek

tym pytaniem dałem odpowiedź dlaczego już tam nie pracujesz :), tam potrzeba ogarniętych osób a nie takich , którzy nie są w stanie domyślić się , że Edyta to osoba pisząca komentarze dla gowork w celach podpicia tematów i wywołania dyskusji .

debasian 78
@gotek

w tej firmie nie ma ogarnietych ludzi!!sami (usunięte przez administratora)

Śmiechu warte
@gotek

Ogarniętych ludzi? Chyba wołów roboczych.

Sebastaiana 78

Firma, z którą nie warto podpisywać zadnych umow. (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora) wysyłaj przedstawicieli, którzy mówią, nie prawdę , a potem kazdy umywa ręce. i naliczaja ogromne kary umowne . Sa drodzy inic z nimi nie da sie załatwić. ODRADZAM!! UCIEKAC JAK NAJDALEJ OD TEJ FIRMY , JELSI NIE CHECIE STRACIĆ SWOICH PIENIEDZY!!!!Mam doowu potwierdzajace moją wypowiedz, ale nie mam zamiaru zostawic swoich danych, bo kto wie co z nimi zrobicie. Tak dbacie o Klienta? Dramat!!!! badzcie bardziej otwarci na Klienta, bo wszystkich potracicie jak tylko pieniadze bedziecie brac za nic. dosłownie z anic!!!

Aga1809
@Sebastaiana 78

Mieliśmy a raczej mamy ten sam problem, zero profesjonalizmu, handlowiec jedno umowa drugie, zminienilismy firmę rozliczeniowa i nigdy więcej nie chce słyszeć o OCRK, które nie wykonuje swojej pracy zapisanej w umowie a wiedza ich pozostawia wiele do życzenia, proponuje jak najszybciej zmienić firmę

@Aga1809

Jakie dokładnie kwestie różniły się w Twoim przypadku, jeżeli chodzi o współpracę z firmą OCRK? W ogóle napisz nam, dlaczego zdecydowałaś się na współpracę akurat z firmą OCRK? Polecił Ci ją znajomy? Czy może inne czynniki na to wpłynęły?

Edyta

@Sebastaiana 78, jakie dokładnie punkty Twojej umowy z firmą OCRK były niezgodne z prawdą? Chciałabym, żebyś sprecyzował również, o jakich karach umownych piszesz? W związku, z czym firma naliczyła Ci kary? Jeżeli możesz, to opisz bardziej szczegółowo swoją sytuację, którą miałeś z firmą OCRK. @debasian 78, dlaczego tak twierdzisz? Proszę również, abyś nie obrażał innych osób, ponieważ jest to zabronione zgodnie z regulaminem forum https://www.gowork.pl/regulamin

Edyta

@Pracownik, przed podjęcie zatrudnienia w firmie OCRK dobrze jest poznać, jak dokładnie wyglądają warunki zatrudnienia, aby uniknąć sytuacji, gdzie nowo zatrudniona osoba rezygnuje z pracy po kilku dniach. Taka sytuacja jest nieprzyjemna dla dwóch stron, dlatego tak dokładnie zadaję pytania, aby mieć pewność co do tego, jak rzeczywiście wygląda praca w tej firmie.

Edyta

@gotek, chciałabym poznać Twoją opinię na temat pracy w firmie OCRK. Co sądzisz o warunkach zatrudnienia, które oferuje pracodawca swoim zatrudnionym pracownikom? Jest to praca rozwojowa, gdzie z czasem można liczyć na podwyżkę wynagrodzenia? Napisz, co wiesz na temat pracy w tej firmie.

@Edyta

Edyta sama się wypowiedz na temat tej firmy. Po co pytasz innych ludzi skoro widać po Twoich postach że tam pracujesz.

Edyta

@gość, sugerujesz, że praca w firmie OCRK nie należy do stabilnych? Posiadasz jakąś większą wiedzę na ten temat? Jeżeli tak to, proszę, abyś podzielił się informacjami, które posiadasz w tym temacie. @ktoś, szkolenia, które wspominasz w komentarzu obejmują jakiś konkretny zakres pracy, czy są ogólne dostosowane do profilu działalności firmy OCRK? Można coś ciekawego się na nich dowiedzieć?

joka

a ja polecam każdemu :) pracowałem przez 3 lata musiałem się zwolnić z uwagi na przeprowadzkę. Fajna kasa , super atmosfera , jasno sprecyzowane obowiązki, jak pojawią się nadgodziny to są płatne dodatkowo itd . Jak ktoś tylko chce to się utrzyma w firmie i awansuje ( awansuje KAŻDY , któremu się chce a nie wybrani ) . Szkolenie trwa wiele tygodni więc osoba , która pisała o jednym dniu szkolenia bankowo nigdy nie pracowała w OCRK

ktoś
@joka

Są również jednodniowe szkolenia w tej firmie.

Justyna

Czy mogłabym się dowiedzieć jakie są aktualnie zarobki na okresie próbnym a jakie później? Czy częste ogłoszenia wynikają z dużej rotacji?Pracownicy sami się zwalniają czy zostają zwolnieni? Jaka ogólnie panuje atmosfera i czy ludzie OK?

@Justyna

Zarobki najniższa krajowa + premia do 200 zl. Zależy od ilości wprowadzonych tarcz. Pracownicy często zwalniani bez powodu. Na pytanie o powód zwolnienia firma mowi"nie muszę się Tobie tłumaczyć". Ogolnie bardzo odradzam. Szloda czasu i nerwow. Po zwolnieniu nawet rzeczy osobiste ciężko odebrać. Nie mówiąc już o możliwość pożegnania się ze wspolracownikami. Nikt tam nie zna dnia ani godziny kiedy go zwolnią. Bawią się w korpo jednak do zarobków w korpo im daleko

rsxxxx
@pracownik

@pracownik przepraszam, a widziałeś/-aś kiedyś zarobki w korpo? to nie jest tak, że tam się zarabia bajońskie sumy, zwłaszcza za nicnierobienie... W OCRK masz realną szansę na awans, a ponieważ zespołów jest dużo, to i szans awansu wiele. Ale na pewno nie dla każdego. Zwłaszcza osoby, które zamiast podnosić swoje umiejętności tylko narzekają. Jest sporo osób, które dzięki swojej wiedzy weszły na wyższe, bardziej eksponowane stanowiska. Poza tym działów jest mnóstwo i zapotrzebowanie na pracowników cały czas duże. Na pewno nie ma tu miejsca dla marud i osób, które swoje żale będą przekładać na przykład na kontakt z klientem. Co do Ukraińców - na pewno znajdą w OCRK swoje miejsce, bo i kierowców z tego kraju jeździ wielu.

@rsxxxx

Jest taka sama szansa na awans jak i na zwolnienie

Edyta

@Ann, jak Ci się pracuje w firmie OCRK? Możesz wypowiedzieć się na temat warunków pracy jakie oferuje pracodawca? Poziom wynagrodzeń w firmie jest dla Ciebie zadowalający? Wypowiedz się, proszę, na temat tych aspektów pracy.

Ann
@Edyta

Jestem zadowolona z pracy, ale równocześnie zdaję sobie mocno sprawę, że nie jest to praca dla każdego. Kiedy zostaje się opiekunem firm wzrasta liczba obowiązków i większa jest odpowiedzialność, nie każdy jest w stanie to udźwignąć. Tak naprawdę nie są potrzebne skończone studia, tylko umiejętności, o których każdy wspomina w CV a niewielu zdaje sobie sprawę jak to wygląda w praktyce - dobra organizacja pracy, umiejętność pracy pod presją czasu, umiejętność pracy w zespole, bo pracuje się w teamach, umiejętność szybkiego przyswajania wiedzy (której trzeba wchłonąć mnóstwo). W miarę jak rośnie wiedza i doświadczenie, rosną też zarobki, z których ja jestem zadowolona. Największym minusem jest to, że pracy jest na tyle dużo, że zdarzają się nagminnie nadgodziny i z tym bardzo mocno trzeba się liczyć. Atmosfera jest dobra, nikt nie odmówi pomocy, dzięki szkoleniom można w znacznym stopniu poszerzyć wiedzę i wykorzystywać ją w praktyce. Wszystko zależy od tego czego ludzie oczekują od pracy, jeśli chcą dostawać pieniądze za nic i pić kawę 8h to faktycznie OCRK nie jest dla nich, jeśli nie są wielozadaniowi i dyspozycyjni również.

gość
@Ann

Ciekawe jak długo będzie dane Tobie cieszyć się tą pracą, bo w OCRK nie zna się dnia ani godziny....

Zostaw merytoryczną opinię o OCRK Sp. z o.o. - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w OCRK Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy OCRK Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 34.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w OCRK Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 15 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy OCRK Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w OCRK Sp. z o.o. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

OCRK Sp. z o.o.

OCRK Sp. z o.o.