Opinie o JSW Sig w Jastrzębie-Zdrój

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie JSW Sig. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie JSW Sig o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Edukacja - działalność związana z oświatą

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o JSW Sig w Jastrzębie-Zdrój

pako93

Witam. Też dostaliście smsa o alokacji na Budryku???

Max
@pako93

A kiedy maja niby być te alokacje

@pako93

Pod kopalnie czy do sigu?

@pako93

Z Sigu pod kopalnie. pod koniec pażdźiernika ma być szkolenie bhp pod kopalnie. Dlatego sie pytam kto dostał jeszcze taka informację ??????

Max

A ile robisz w sigu ?

@Max

Od Pazdźiernika 2019r

@pako93

Robisz od października 2019 i zostałeś alokowany? Ja od lutego 2019 i nic... Albo to żarty albo przechodzą osoby z największym "przebiciem".

Roberto
@pako93

Kolega pako93 żarty z Was się robi, że dostał smsa, a wy wszyscy łykacie jak pelikany. Alokacje będą wg przyjęcia do SiGu i póki co nie ma żadnej informacji ze spółki i zarządu kiedy oraz ile.

To się zdziwisz kolego

@Roberto

Nie no są, ludzie z gwarancja zatrudnienia ze szkol tez sie dostali na budryku od rwzu do jsw.

Elo
@Roberto

Z moich info przujecia juz tuz tuz, pytanie tylko czy na wszystkie kopalnie i czy tez na dol czy tylko na ZPMW

Sig

Panowie ile osób ma zostać przeniesionych na waszych kopalniach.Na szczyglowicach związki powiedziały,że 25 osob.

sig
@Sig

A wiesz kiedy mają przenosić na Szczygłowicach?

Sig
@sig

W listopadzie

@Sig

Na boryni 34 to sa ludzie z 2018r

Grubyy14

Alokacje na budryku, a ponoc badan nie ma?

@Grubyy14

Sa normalnie badania

JSW

Siemka może ktoś wie skąd był chłopak który został przysypany 22 lata na Szczygłowicach

@JSW

"Poszkodowany został uderzony opadającymi skałami stropowymi podczas skręcania obudowy chodnikowej." Tak więc na 99% z oddziału GRP. Zresztą jakie to ma znaczenie? Nie wiem tylko czy nie był zbyt młody do takiej roboty, pytanie czy miał tytuł górnika.

G3

22 lata czyli nie, nie byl za mlody, zreszta czy na kopalni ktos na to patrzy

Budryk
@postronny

Nie muśi miec gornika,jedna osoba w przodku može byc bez,pracownik niewykwalifikowany

Górnik

Dobrze

Kiedy beda jakieś przyjęcia

Pniówek

Dziś widziałem na pniowku świeżo przyjętych sigoli dwie osoby tylko przyszły bo pytałam.. Więc jako tako przyjęcia cały czas są

SR
@Pniówek

A spytalas jaki oddzial? Dwie osoby przyjete tym rzutem? Bo ja slyszalem cos o listopadzie, no alemnie interere inna kopalnia

@SR

Nie pytałem ale jak będą jutro to zapytam..

siggs

Witam, macie jakieś informację na temat oddziału SIG ODSTAWA?

@siggs

Tam sie nie pchaj bo oni nie przechodza pod kopalnie

@Sigol

Co ty pier. olisz a co odstawa gorsza? Bez odstawy nie pojedzie ani przodek ani ściana a slusarze itd

G1

Skąd ta informacja?

Tez tak slyszalem

postronny

No dobra, ale kiedy SiG Odstawa ma "normalnie przejść pod kopalnie"? Teraz to już nawet pracownicy z początku 2019 roku nie wiedzą kiedy zostaną alokowani, a co dopiero SiG Odstawa...

Xd
@postronny

A co co to wgl sig odstawa

Zaslyszane pod szybem

To prawda ze do 2023 roku wszystkie firmy z kopaln JSW maja byc aut? Ponoc maja enerytow spod firm pozegnac, a obowiazki firm ma przejac PBSz kopalnia i ZWP, a nie-enerytow tam pracujacych odpowiednio SiG, PBSz i ZWP?

Spider
@Zaslyszane pod szybem

(usunięte przez administratora) Wiesz kto ma być przyjęty ten jest bez względu na firmę w której pracował.

Pracownik JSW
@Zaslyszane pod szybem

ZWP to jeden z sześciu zakładów JSW;) 5 zakładów to kopalnie a szósta ZWP (wcześniej ZLM Zakład Logistyki Materiałowej). SIG i PBSz należą tylko do grupy kapitałowej JSW - ale to nie zakłady JSW;)

Zaslyszane pod szybem
@Pracownik JSW

Wiem, ale wszystko nalezy do grupy JSW, i z tej ploty wynika, ze od 2023 na kopalniach JSW beda tylko pracownicy JSW i spolek-corek i chcialbym sie zapytac czy to prawda czy kolejna plota z cyklu SiG 2. ;-) a ty spider sie nie wypowiadaj jak nawet nie zrozumiales (usunięte przez administratora) pytania

Xd
@Zaslyszane pod szybem

Ploty, ploteczki - masakra! Później powstają historie z piekła rodem! I te niby „pewne” info chcesz uzyskać tu na forum? Może ktoś powróży z fusów i ci odpisze;) A z drugiej strony to co piszesz to byłby dobry pomysł, tylko niech ludzi z firm wezmą pod kopalnie, bo przecież na dzień dzisiejszy jest tyle pracowników w firmach, że bez nich ot tak sobie kopalnia nie poradzi - musiała by ich przyjąć...;)

Jo

Są jakieś przyjęcia do sigu??

SiGolek99
@Jo

Teraz nie. Ale za jakies 1,5-2 mce kto wie?

Bqrteg

Są, bzie

Lakiluk
@Bqrteg

Nie rozumiem dlaczego wprowadzacie ludzi w błąd, nie ma i nie bd przyjęć do póki nie porobią porządku z emerytami...

Bqrteg
@Lakiluk

Są ;)

Jo je jo
@Jo

Gadalem dzisiaj ze zwiazkami-mozliwe ze cos moze sie dziac w listopadzie

Orn

Panowie wiadomo już jak wygląda sytuacja z pgg. Kiedy te przejścia pod kopalnie w końcu będą.. Ma ktoś jakieś wiadomości ?

arek
@Orn

Pod koniec roku mają przyjmować. Natomiast ludzi z PGG nie będą przenosić w najbliższych latach bezpośrednio pod JSW - informacja z dobrego źródła. Jedynie mogą walczyć o angaż pod SiG.

@Orn

Przejścia w listopadzie.

karol
@arek

Wy i te wasze pewne zrodla hahaha żałosne to jest wy nie decydujecie tylko gora żebyście sie nie zdziwili jak parę osób z sig pójdzie na zielona trawkę zeby nie było ja juz na kopalni nie robie wiec nikomu nie życzę utraty pracy tylko mnie zastanawia po co młodych chlop idzie do brudnej roboty jak za te same albo i większe pieniądze mozna znaleźć duzo lżejsza robote?

Bemben

A wogóle kiedy ruszą przyjęcia pod Sig

Mlodziok
@Bemben

Mozliwe ze w tym roku

Kris

Czy te alokcje pod jsw na budryku będą? Czy są wstrzymane ?

Ciekawski

Ile można czekać na przejście pod kopalnie z tego (usunięte przez administratora) za grosze! Robiąc te sama Robotę a często nawet.gorsza niż pracownicy kopalni!!!!

Sergal

Nie wiecie jak będą wyglądały przyjęcia na Bzie? Bo narazie tam opracuje chyba kilkadziesiąt osób a docelowo ma być 2tys gdy ruszy pierwsza ściana w 2022r, o ile dobrze pamiętam. Czy przyjdą sami Sigowcy? Czy będą alokowani pracownicy innych kopalń JSW? Albo z PGG z likwidowanych przejdą?

Naturlich

Pracownicy Jastrzębia często zjeżdżają na bziu i odwrotnie, więc napewno pracownicy z Jastrzębia będą alkokowani na bziu. Chociaż ostatnio paręnaście/parędziesiąt ludzi z sigu z różnych oddziałów z bzia przeniesiono na Pniówek na GRP

@Naturlich

Ja myślałem że na Bziu póki co tylko przygotówki pracują i to raptem kilkadzit osób. Jest tego więcej? Inne oddziały też? Przewóz, wentylacja,itp?

@Rayan

Mi sie wydaje ze na Bziu sa wszystkie oddzialy, poza wydobyciem, GZL i JPW, tylko ograniczone, ale tylko mi sie wydaje

@Rayan

Tak na bziu są prawie wszystkie oddziały poza wydobyciem i GZL. Różnica jest taka że te oddziały to oddziały z Jastrzębia i raz robisz na bziu raz na Jastrzębiu. Około 20 osób przeniesiono na Pniówek (chwała im za to) u w życiu nie chciał bym tam wrócić. Autobusy porażka, szyb porażka ogólnie nie polecał bym bo jak narazie to ćwierć kopalnia a nie grubą z prawdziwego zdarzenia. Pozdrawiam

Sigolw3
@Rayan

Tak, póki co nie ma scianowcow i gkt. Kolejkami podwieszanymi jeżdżą grpowcy. Dojazd to porażka. Co z tego że wyjedziesz z temperatura skoro musisz czekać na autobus pół godziny aż przyjedzie zmiana często w deszczu bo nie ma gdzie się nawet schować ciekawe jak przyjdzie zima czy też zgrzani będziemy stali na dworze czy może zrobią jakąś poczekalnię wkoncu xd. Ogromna strata czasu ale na papierze wszystko się zgadza bo blachy bijesz na bziu a nie na Jastrzębiu gdzie się przebierasz. Ostatecznie 9 godzin w pracy :P

@Pniówek

Czyli pracy na Bziu ogólnie nie polecasz? Pytam bo chodzą słuchy że mają brać na Bzie te osoby z innych kopalń JSW, które mają bliżej na Bzie niż na kopalnie w których obecnie pracują. A wszystko po to by zrobić miejsce dla załogi że zlikwidowanych kopalń PGG. Tylko nie wiadomo czy dobrowolnie czy pod przymusem. Jakos wydaje mi się to mało prawdopodobne ale u nas na Szczyglowicach któraś osoba z rzędu już o tym mówiła ...

@Rayan

Ja jestem bardzo zadowolony, sprzęt nowy dobrze się robi i najważniejsze że jest kasa taka jaka miała być. A to że z temperatury jestem na łaźni 12.45 zamiast 12.15 to dla mnie nie problem jesli ci to nie przeszkadza to Mogę śmiało polecić, jest tu sporo Sigowcow i całkiem fajna atmosfera w pracy nie. To. Co było za czasów zofiowki

@Gruby14

Dzięki za opinię. Robisz na przygotówkach? Orientujesz się czy wentylacja też już pracuje na Bziu? Kiedy mają łaźnie i cała infrastrukturę na Bziu wybudować?

@Rayan

wentylacja jest ale tak jak już mówiłem z kopalni jastrzębie. Bo teraz to jedna kopalnia o nazwie jastrzębie - bzie i mogą rotować ludzmi jak chcą. Łaźnie i infrastruktura?! Oj nie prędko podejrzewam bo na dzień dzisiejszy nie ma tam nawet porządnej wieży szybowej. Nas zapewniano że w ciągu roku powstanie łaźnia a minęło już 1,5 a nie wbito nawet łopaty pod budowę infrastruktury. Moje zdanie jest takie że ich to wali czy jeździ się autobusem czy nie.

@Rayan

Tak robią wentyloki, narazie nic nie wiadomo. Na bziu wybudowali jakieś biurowce warsztaty etc ale łaźnie są tylko od. Pbszu. W. Bliższym lub dalszym czasie mamy miec zjazd zofiowka ( albo dojazd autobusem z jasmosu albo przenosiny na zofiowka.) z powodu remontu szybu. Jeden przodek mamy blisko zofiowki to trochę ludzi przebiera się na zofiowke i tamtędy jeździ i wyjeżdża, możliwe że w przyszłości zofiowka połączy się z bziem gdy zamkną już Jastrzębie? To. Moje domniemanje Masz jeszcze jakieś pytanie? Szczęść Boże

@Gruby14

Dzięki. Kiedy ma ruszyć pierwsza ściana u Was? Wróble u nas ćwierkają, że po kilkaset osób w przyszłym roku (przymusowo?) ma iść właśnie na Bzie. By zrobić miejsce dla górników z PGG bo w pierwszej kolejności będą likwidowane kopalnie z Rudy Śląskiej i Katowic. Wiec tak pytam o te Bzie bo nie wiem czy u Was nie wyląduję. Jak u Was z temperaturą? Dozorem? Zagrożeniami naturalnymi? Nie wiesz, czy z wentylacji tam pracują z innych kopalń czy przenieśli już na Bzie stałą ekipę? Pozdrawiam.

Rayan

A czemuż to? Wyrzucili z wentylacji z Bzia do wentyloka na Pniówek?

@Rayan

Nie kolego przenieśli z W bzie na grp pniowek

@Bumbum

To mogą Cię tak rzucać między kopalniami? Niby na Bziu potrzebują ludzi a tu Cię przerzucają, nie rozumiem...

Pniowek
@Rayan

Przezucaja ludzi w sigu? Z jednej na druga kopalnie? Ciekawe jal potem z alokacja bedzie. Czy trzeba wsYstko od nowa załatwiać iczekac ponownie rok az cos sie znajdzie za miejsce

@Rayan

Ano mogą. Podpisywales umowę z jsw sig a nie z konkretną kopalnią i mogą Cię rzucać na wszystkie kopalnie na których jest ta firma.

@Pniowek

A co się ma zmienić z alokacjjami? Co ty chcesz załatwiać? Staż pracy w sigu ci się nie zmienia licznik się nie zeruje a jak przenoszą to od najstarszych stażem do najmłodszych. Więc pewnie pójdzie w 1 kolejności grudzień 2018 a potem reszta

Zawsze polskie nigdy slaskie

Na dzien dobry to. AVE GKS 1962 TYLKO GKS. A po, drugie to te chanysy z Swd zsczynaja torche przesadzać. Widzę jak z pod bramy do tych swoich wieś tuningów uciekaja. A tu takie to cwane. Pamiętajcie chanysy. Ze to akurat jest mały kawałek polski na Śląsku. Kopalnie zbudowali je gorole pracuja w nich gorole i sa to kopalnie gorolskiego miasta.wasz tępy zarząd nie potrafil tych waszych kopaln utrzymać przy zyciu jak i tego waszego skonczonego totalnie miasta Swd.jak by nie jastrzębie to sami byście musieli imigrowac do Polski.

Gorol jsw
@Zawsze polskie nigdy slaskie

Ja pracuje z hanysami z swd i jest gucio widocznie Ty kolego nie ogarniasz pracy z ludzmi

Majk
@Zawsze polskie nigdy slaskie

Śmieszny jesteś kolego, chciałbyś szacunku a zachowujesz się jak gość z pod budki z piwem. O poziomie Twojej kultury osobistej świadczy Twój wpis, znając życie masz kompleksy z tego powodu, że nic nie potrafisz, oprócz wpisywania markerem GKS 1962 i klejenia wlepek. Żal mi takich ludzi jak Ty, ciekawe jak psychotesty przechodzisz, aaa nie musisz bo jesteś śleper. Kwestie budowy kopalń w okolicach Jastrzębia, polecam zasięgnąć literatury, kto i kiedy budował bo się możesz zdziwić. Szkoda mi tych kolegów którzy muszą pracować z takim ignorantem jak Ty, bez odbioru....hejterze.

Elop
@Majk

Wedle historia to 75% była z poza Śląska więc nie rozumiem twojej logiki

Majk
@Elop

Doczytaj kto budował, doczytaj ignorancie. Wydobywali może gorole ale po kilku latach pracy.... Górnika wykształcić to nie sztuka. Najważniejsze żeby bezstresowo kasa wpadala co nie?? ???? Życie to zweryfikuje

Tylko Polska
@Zawsze polskie nigdy slaskie

Jak coś to hanysy pisze się przez samo h, jak hooligans,słowo którego Ty nie znasz.. j...ć GKS Jastrzębie , tylko Zagłębie Sosnowiec !!!

Ziutek
@Zawsze polskie nigdy slaskie

Takie gorolskie nasiynie jak ty kopalnie zbudowało? Co ty (usunięte przez administratora) Sz tempy gks gorole się zjechały z całej Polski bo wiedzieli że tu jest robota wyzywasz Swd a większych goroli jak jastrzębie nima buahaha

Twoj pracodawca
@Zawsze polskie nigdy slaskie

Pacanie jakby takie tempe gorole jak ty mialy budowac kopalnie to juz ich tu dawno niema. Obrazasz hanysow a jak by twoj stary albo stara tu nie przyjechali na slask pracowac za chlebem pewnie bys z mamusia stal i zebral w jakims tam niby miescie z kad pochodza twoi starzy bo (usunięte przez administratora) z tamtad do lepszego swiata na Śląsk bo niemieli perspektyw ibsie u hanysow urzadzili a taki ułom jak ty co splodzili na slaskubsie wypowiada i hanysow obraza. Nie pasuje to pokój madzior iwypier...dalaj do swojej miescinybprostaku pewnie robisz w przwewozie albo wentylacji????????????????

Bedę rylę

Mordy orientuje sie ktos ile dni potrzeba zeby sobie poogarniac wszystko przed przyjeciem do sigu? Rozmowy, badania, jakies papiery, obiegowka itd. Chodzi o to ile musze sobie urlopu fo konca roku zostawic w razie w.

Misiek jastrzębie
@Bedę rylę

Zostaw se tydsien. Moze byc ze jakis problem z badaniami moze byc. Do tego szkolenie 2 dni.. 3.4 dni to masz bankowe więc najlepjej tydzień. A powiedz mi kolego. Szykuja sie jakies prsyjecia pod sig? Na jaka kopalnie startujesz

Będę rylę
@Misiek jastrzębie

Tydzien w sensie 5 czy 7 dni? Startuje na Knurow, mysle ze beda przyjecia bo przedtem tlumaczyli sie pgg ale teraz o pgg juz wszystko wiemy a budowa zpwm nawet nie lecie a (usunięte przez administratora) ;-)

Jo
@Będę rylę

A skąd wiesz ze akurat pójdziesz na knorow przecież składając formularz na stronie nie wybiera się konkretnie gdzie się chce pracować

Będę rylę
@Jo

Nie mowie ze pojde na Knurow, kolega sie spytal gdzie sie wybieram, to mu odpowiadam, ze wybieram sie na Knurow, ale jak bedzie inna kopalnia to trudno-pojde na inna

SiGolek99

Uwaga dzisiaj podpisano porozumienie i harmonogram likwidacji PGG. Pietwsze ryzyko przyjscia ludzi z PGG-2023. Takze alokowani zdaza byc zarowno SiGole, jak i osoby, ktore w najblizszym czasie sie do SiGu dostana. Auuu

@SiGolek99

Taaa, a z Pokoju w 2021 to gdzie przejdą?

Jsw
@Rayan

mają zostać przerzuceni między pgg

Panowie trudno jest przejść badania w sigu??

@Nowy

Pod jakim względem?

@Anonim

Czy są bardziej szczegółowe jak np w firmach. Czy robią ekg itd

ACAB
@Nowy

O ile dobrze pamietam-wzrok sluch spirometria cisnienie ekg przeswietlenie pluc krew mocz cukier chyba wszystko

Welonka

Czy ktoś się orientuje jak będzie z Barbórka w sig, wypłacana z wypłata czy 4.12 ?

@Welonka

Na prawdę nie masz większych problemów? Wszyscy żyją alokacjami, a ciebie interesuje data wypłaty Barbórki? Nikt cie nie lubi i nie mas kogo zapytać? Pasek z Barbórki powinien być 3.12.

Andyandy
@postronny

Wszyscy żyją alokacjami? Masz jakieś pewne info?

Welonka
@postronny

Akurat o aplikacjach wiem wystarczająco dużo :p a ciebie pewnie żona nie kocha że taki nerwowy

Alex

To podziel się informacjami ☺️

@Welonka

O aplikacjach? A to coś nowego... Niby masz takie "świetne" źródło informacji, a pytasz o datę wypłaty Barbórki... Coś tu jest nie tak ;)

WtajemniczonyPlecak

Ptaszki cwierkaja że 300 ludzi ma przejść. Pod jsw na przełomie września i października i to jedyne przejścia w tym roku

@WtajemniczonyPlecak

A jaka kopalnia? Bo na Budryk nic nie wiedzą

@Sig89

Na zofiowce 300 nie przejdzie bo jest tylko 120 w sigu ????

@Sigol

No i widzicie jak pierd.la niby te 300 miało być na Budryku jak Moze z 50 sigowcow jest ploty które nie mają słowa prawdy

pako
@Sig89

Wiedzą doskonale. Jest lista(70 osób). Tylko jak Ci powiedzą że się nie łapiesz to będziesz miał pretensje czemu nie ty. A jak Ci powiedzą że przechodzisz to inni przylecą czemu nie oni i koło się zamyka. Jak nie przejdziesz to Ci powiedzą że następnym razem jesteś pierwszy do przejścia ale kiedy to będżie haha?????? Na Budryku jest bardzo duże ciśnienie na przejścia. Teraz przejdą Ci co maja plecy. Z jakiego rzutu jesteś???????????????

@pako

Luty 2019

Pgg

Sigowcy jesteście daremni lada chwila bedziemy u was pracowac pod jsw a wy bedziecie dalej robic pod firmą :) związki was olały i wciskały wam kity że to bedzie dezyzja na wyższym szczeblu a kto ustala to na wyższym stopniu :) ? podpowiem wam tzw strona społeczna związki

SGL.
@Pgg

Hahahahahahah-w dniu dzisiejszym poruzumienie miedzy strona spoleczna a rzadem-wiesz co to oznacza? Do konca rokunapewno nic nie pojdzie pod noz to raz. A dwa nie zdziw sie jak cie alokuja na inna kopapnie PGG ciolku.

@Pgg

Nawet jeśli ktoś z PGG trafi bezpośrednio pod JSW to już teraz pewne jest jedno - nie będzie zatrudniony na takich samych zasadach jak dotychczasowi pracownicy kopalń. Nie wiem czy ludzie z PGG trafią do SiGu, innej firmy czy też dostaną całkiem nowe umowy pod kopalnią, ale jeśli nie traficie do PBSz to o 14-stkach i węglu już teraz zapomnijcie.

Zostaw merytoryczną opinię o JSW Sig - Jastrzębie-Zdrój

• Jak się pracuje w JSW Sig?

Zobacz opinie na temat firmy JSW Sig tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1440.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w JSW Sig?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 882, z czego 213 to opinie pozytywne, 47 to opinie negatywne, a 622 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy JSW Sig?

Kandydaci do pracy w JSW Sig napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

JSW Sig
3.7/5 Na podstawie 444 ocen.

JSW Sig