Kronospan

Opinie o Kronospan

Jaka jest kultura pracy w Kronospan? Obowiązuje typowy dress code?

łysy

W dresie możesz przychodzić.

A czy ktoś z byłych pracowników ubiegał się przez biuro prawne/sąd zwrotu godzin nadliczbowych? Jeśli znacie takie sytuacje, to proszę o informacje.

Olek

@Ag14 czyli z wózka ciężko jest gdzieś awansować albo zmienić dział po czasie?

Mat

Witam czy orjetuje się ktoś jak wygląda warunki pracy na wózku widłowy w kronospan? ????

Ag14
@Mat

Musisz sie liczyc z tym ze praca jest monotonna i po krotkim czasie nie przynosi zadnej satysfakcji. Ponadto nalezy wziąść pod uwage warunki jakie panuja w pracy. Na hali brak jest ogrzewania do tego wyotwierane wszystkie wyjazdy więc przy minusowych temperaturach bywa nie zaciekawie. W lecie znowu mozna sie zagrzać i to niezle bo temperatura siega 45stopni a i trzeba sie liczyc z tym ze jest to sezon urlopowy wiec trzeba pracowac po 12h. Wszedzie gdzie nie pojdziesz to jest (usunięte przez administratora) nadymione, nakurzone, brak jakiejkolwiek wentylacji a jesli juz gdzies jest to wylaczona albo nie dziala należycie sprawnie. Temat wiele razy byl zglaszany do przelozonych i nikt nie podejmuje zadnych działań takze widac jakie podejscie ma pracodawca do pracownika.

Sympatyczna rozmowa ale brak odpowiedzi

Dotyczące wiedzy i doświadczenia

Aad1989

Witam, czy ktoś się orientuje, jak wygląda praca w kontroli jakości? I na jakie warunki mogę liczyć na początku?

Now

Witam, czy ktoś może wypowiedzieć się na temat pracy w finansach?

Antek

Jak przedstawia się aktualnie sytuacja z pracą w firmie?

Kronobylanin

Tak wyglądają realia z firmą Kronospan w Mielcu. Odbyły się już trzy protesty przeciwko działalności firmy. W pierwszym proteście wzięło udział ok 15 tyś mieszkańców. https://mielec.bip.gov.pl/komunikaty/210367_zgromadzenie-publiczne.html W drugim proteście wzięło udział ok 6 tyś mieszkańców. https://mielec.bip.gov.pl/komunikaty/135868_zgromadzenie-publiczne.html W trzecim proteście wzięło udział ok 2,5 tyś mieszkańców - ten protest trwał 3 dni. https://mielec.bip.gov.pl/komunikaty/121648_zgromadzenie-publiczne.html

Tede
@Kronobylanin

Czyli mozna zalozyc ze za jakis tydzien bedzie protestowała jakas garstka osob wiec firma moze funkcjoniwac :)

Ciekawy.

Pojawiło się ogłoszenie specjalista ds. Zakupów drewna. Macie jakieś informacje jakie zarobki oferują na tym stanowisku, jak wogole wyglada taka praca i czy dają samochód?

Calla

Praca na produkcji stawki na okresie probnym?

Robert
@Calla

Opary formaldehydu w płucach. Upośledzą Cie całego. Kwestia czasu. Mobbing i stres. Kasa żadna w przeciwieństwie to tego co wyżej.

hej, czy ktoś orientuje się jak wygląda praca laboranta w kronospanie mielec? jak z zarobkami? jak z warunkami pracy?

Patryk
@Anna

Zaprzyjaźnisz się z formaldehydem i innymi koktajlami. Na pewno ci się spodoba.

Ela
@Anna

Praca ściśle związana z ogromną ilością LZO i innych trucizn po trzech miesiącach skuta z rąk zchodziła jak z węża, i ta atmosfera(usunięte przez administratora)

jonny

Witam Chciałbym się dowiedzieć jak to jest w tej firmie z nadgodzinami? Jestem zainteresowany jedną z ofert jako pracownik umysłowy. Będę wdzięczny za info. Dzięki

Były pracownik.
@jonny

Aplikujesz na umysłowego. Spoko. Dobrze ze nie na fizycznego bo można dostać formaldehydem po oczach. Co do stawek godzinowych... jeśli lubisz pracować pod presją i stres nie jest ci obojętny to zarobisz jak na i tak pozbawioną dobrej reputacji tę firmę w miarę pieniądze. Pytanie zostaje tylko jedno. Czy warto babrać się w tym kłamliwym zakładzie i swoją cegiełkę dorzucać do tego. Jak ci to obojętne to wbijaj tu.

jonny
@Były pracownik.

Jaki obszar pracy biurowej ma taki charakter o jakim piszesz?

@jonny

Jak lubisz być wolontariuszem to zaryzykuj i złóż podanie. Praca od 8 do np 17-18. Praca pod presją. Wszędzie ona jest. W biurach też. Zwolniłem się stamtąd bo w domu zaczęli mowić mi dzień dobry bo rzadko tam bywałem. Poza tym... ta firma ma złą renomę i wstyd już mi tam było świadczyć im pracę. Nie polecam. Nie mam mebli od nich, w życiu nie kupię nic co ma nalepkę krono.

Kronobylek
@jonny

Jak nie masz wstydu to praca dla ciebie. Firma z zerową reputacją :)

były
@jonny

Oficjalnie w firmie nie ma nadgodzin i nikt Ci nadgodzin nie wypisze (poza naprawdę bardzo ale to bardzo wyjątkowymi sytuacjami max 2-3 razy w roku). Swoje obowiązki masz wykonać w "normalnym" czasie pracy. Tyle teorii. W praktyce masz tyle pracy i zadań, że przeważnie (prawie nigdy) nie jesteś w stanie ich w 8 godzin wykonać. Świadczy to o "braku Twojego zaangażowania" i "nieumiejętnie zorganizowanej pracy" a "leniom" i "obibokom" "firma nie płaci za nadgodziny". Siedzisz więc całe popołudnia w pracy "za karę", oczywiście bez dodatkowego wynagrodzenia ("wynagrodzenie jest wystarczająco wysokie i zawiera w sobie ewentualne nadgodziny")

JAN
@były

TAK,WYSOKIE Z 240 GDZIN 2250,PORAZKA

AniaBorniczuk

Osobiście uważam, że Kronospan to dobre miejsce dla osób, które chcą zdobyć doświadczenie. Zwłaszcza pierwsze. Czuję się stabilnie, a wynagrodzenie uważam za odpowiednie.

@AniaBorniczuk

A jak uważasz... co z trucie? Co z zatruwaniem miasta i okolicznych firm, które z kronobylem sąsiadują. Szczyt marzeń i aspiracji. Żal

JAN
@AniaBorniczuk

JAKIE ODPOWIEDNIE WYNAGRODZENIE,DAWALI MI NA POCZATEK W TEJ FIRMIE 1940,JA MIAŁEM 10 LAT TEMU 2600,PORAZKA JAKO ROBOL

Zwolniony

Krono pustków nie polecam.,wykorzystywanie pracownika na każdym kroku, wyzwalniali sami ludzi a teraz orają tymi co zostali, podobno 1000 ludzi czeka za bramą , ale wewnątrz nadal brakuje ich, może strażnicy ich nie wpiszczą przez bramę

Nie polecam pracy tam. Bhp na najniższym poziomie. Praca w toksycznych trujących oparach. Wyciągi nad maszynami uruchamiane tylko podczas kontroli.

Iza
@Marcin

Pracujesz nadal w Kronospan? Jakie warunki są podstawą Twojego zatrudnienia w niej? Czy pracodawca wysyła Cię na regularne badania lekarskie mając świadomość warunków, w jakich wykonujesz swoje obowiązki? Proszę Cię o wypowiedź na ten temat.

Moreno

Byłem w środku, swoje widziałem i wcale nie narzekałem ;)

@Moreno

Byłeś w środku i nie narzekałeś. Dobre. My jesteśmy na zewnatrz i narzekamy. Kłamliwy zakład z austriackim kapitałem. A ci co w nim pracują to sami desperaci. Won.

Kronobyl

Na ich wyrobach powinien widnieć znak TOXIC.

booo
@Kronobyl

to juz jest nudne

Truty mielczanin
@booo

Wszystkich to nudzi. Dopóki sie kronobyl sie nie wyniesie do Austrii truć swoich ziomków to tak bedzie.

Foksik
@Truty mielczanin

Nudne to mało powiedziane, ilez mozna wkolko na jeden temat...

Pesel
@Foksik

To nie zaglądaj tu. Chcesz chwal te eko firemkę. Bardzo prosze. Jeśli obojętne ci jakim powietrzem oddychasz zachwalaj.. kto ci broni. Prawda jest ze Kronospan to toksyczny zakład.

@Foksik

Tyle, aż sytuacja się nie poprawi. Skończy się trucie, skończą się wpisy. Proste

reksio
@anonymous

jakby nie patrzec to przeciez i tak cos w troche lepszym kierunku poszlo

@reksio

Reksiowi zapłacili za komentarz. Tak jak kronobyl tworzy fikcyjne konta na fb żeby zachwalać samego siebie twarzami ludzi, którym do tego procederu ukradli tożsamość. Na spotkaniu w poniedziałek strona społeczna pokazała te konta na fb. Zdjęcia ludzi z Ukrainy a podpisane jako mieszkaniec Mielca. Wstyd. Na hej Mielec to samo... fikcyjne konta założone by komentować w pośpiechu. Jesteście kłamliwym pod każdym względem zakładem.

Nieczaje
@anonymous

Coo... jak na to patrze to sobie mysle, ze przeciez walkowanie wkolko tego samego juz jest monotematyczne..

Thomas
@Nieczaje

To może opiszemy jak firma "dba" o pracowników. Jak nie zapewnia środków ochrony osobistej adekwatnych do zagrożeń występujących na stanowiskach pracy, jak zmusza do pracy po ponad 200 godzin miesięcznie. Chciałbyś "wałkować" temat stanu technicznego maszyn na zakładzie? Może popiszemy o tym jak przełożeni odnoszą się do podwładnych? Może napiszemy o bonusach (poza ubezpieczeniem grupowym), których firma nie oferuje? Może porozmawiamy o fatalnej atmosferze w miejscu pracy? Ciekawym tematem jest konieczność zapłacenia kary nałożonej przez UOKiK (swoją drogą Austriacy niezle ich wystawili :)) i sposób szukania pieniędzy na jej zapłacenie.

@Nieczaje

To nie patrz.

@Thomas

Włosy na głowie się jeżą od czytania.

Troty w powietrzu, związki chemiczne które bez opamiętania serwuje nam ten zakład. Formaldehyd, bezzopiren, toulen....To wszystko ląduje w naszych płucach. Auta obsypane miałem trotowym, i non stop zawiesina pyłowo gazowa nad miastem dzień w dzień.

@Paweł

jeśli już to benzopiren i toluen - tego uczą w szkołach tylko trzeba chodzić

Wiktor
@anonymous

Fajnie fajnie, że napisałeś to tak fachowo. Tak czy siak nosimy ten (usunięte przez administratora) w sobie dzięki tej pseudo eko firmie.

Iki

tak ogolnie to dobrze, ze załozyli ten filtr oszczyszajacy. Tak na przyszlosc to fajnie by było jakby wlasciciele wszystkich zakladow w kraju o tym pomyśleli...trzeba patrzec przyszlosciowo

@Iki

Boże... jacy wy jesteście naiwni.

@Iki

Przyszłościowo Hahahahah dobre!!!! Filtr wyłapuje związki lotne a reszta trujących substancji leci jak leciała. To nie idzie przez filtr. Średniowiecze w kronobylu zawitało bo założyli elektrofiltr. Mydlcie oczy komu innemu. Mielec was przeklina.

Karol
@Iki

Święto we wsi bo kronobyl zamontował elektrofiltr rodem ze średniowiecza. Cieszmy sie!! Bo formaldehyd jak wypuszczają w komin tak wypuszczają. Bez zmian. Won do Austrii tam syfic i truć.

Remi
@Karol

grunt, ze cos w ogole idzie w lepsza strone...

jiko
@Remi

Też wychodze z takiego zalozenia, dobrze widziec jakies zmiany. Teraz czekac na efekty.

@jiko

Efekty????!!! Hahahah jestes pracownikiem tego kronosyfu?? Czekaj na efekty jak zrobisz prześwietlenie płuc. Noc waszego wizerunku nie ociepli. Ludzie wiedzą, coraz więcej ludzi wie czym pachną wyroby od kronobyla.

Patka
@anonymous

To forum juz mnie niczym nie zaskoczy. kazdy sie na siebie rzuca jak nie wiem co...masakra

lakii
@Patka

mozna znalezc juz wyniki z pomiarow i są lepsze

Robert
@lakii

Pokaz te wyniki jak taka mądra jestes. No pokaz. Papier wszystko przyjmie. Łapówki komu trzeba tez robią robotę to i słupki sie zgadzają

Natalia

Ten zakład to jedna wielka ściema. Ci cali dyrektorzy na śmiesznych konferencjach zakazali pytać dziennikarzy o ostatni wybuch i pożar. Tacy mądrzy. Pudrują śliczną gadką wrzód w jakim sami pracują. Żenada i porażka. Śmieszni. Ośmieszeni. Choćbyście puszczali różowy pachnący dym z tych waszych kominów nikt wam w nic nie uwierzy. Ludzie, bądźcie świadomymi konsumentami. Szukajcie zamiast tej chemicznej tandety z kronobyla innych wyrobów. Deski barlineckiej itp.

Zostaw merytoryczną opinię o Kronospan - Mielec

• Jak się pracuje w Kronospan?

Zobacz opinie na temat firmy Kronospan tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kronospan?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 0 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Kronospan?

Kandydaci do pracy w Kronospan napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Kronospan