JARS Sp. z o.o.

Łajski

Opinie o JARS Sp. z o.o.

Xin

Tak Państwa czytam i czytam, i głowa mnie boli. Ta firma to nie laboratorium u wujka Zenka w garażu, ba, to nie laboratorium w firmie produkcyjnej, które skupia się na 3-4 produktach. To firma, do której przychodzi klient z problemem, po to, by uzyskać rzetelną odpowiedź na swoje pytania, potwierdzić lub odrzucić pewne hipotezy. Mówicie, że trzeba zasuwać jak w kołowrotku? A gdzie nie trzeba? Jak ma się minimum umiejętności organizacji czasu, to naprawdę idzie wszystko ogarnąć - czy temat pracy w laboratorium, czy robotę papierkową - tak, by nie wynosić pracy do domu. Po kolei zatem: Umowy są błyskawicznie - swoją podpisałem 2 tygodnie przed zatrudnieniem, trafiając pierwszego dnia do pracy dokładnie było wiadomo co mam robić i za ile. Współpracownicy chętni do pomocy, każdy naprawdę dobrze znający się na swoim obszarze pracy, bo jeśli się nie nauczy, to tak samo jak w każdej innej firmie - długo tu nie zabawi. Z władzami firmy idzie się dogadać bez problemu - tylko trzeba powiedzieć co się chce, sprawnie, konkretnie i bez kręcenia. Jeśli ktoś liczy, że przyjdzie byczyć się za 3000 złotych to się myli - trzeba robić, ale są z tego też profity. Sporo ludzi mówi "Jars jest dobry na początek, potem idzie się do konkurencji". Moim zdaniem to błąd w myśleniu. Jakoś nie widzę kolejek ludzi pędzących do innych firm w tej branży, a tutaj jakoś CV-ki spływają na okrągło. Firma wchodzi w projekty z finansowaniem unijnym, jak ktoś chce się rozwijać zawodowo, robić doktoraty czy doszkalać się na kursach - mówi co potrzebuje i naprawdę, jeśli nie wymyśli sobie kursu szydełkowania, to firma mu pomoże. Tak, prezesostwo i władze są wymagające - ale naprawdę, mówię to z perspektywy sporej ilości prezesów, jakich miałem nad sobą, i samemu bycia prezesem przez 3 lata - taka jest rola szefa. On nie może być miękki, bo wtedy mu na głowę wejdą. Czasem zamordyzm jest niezbędny. Wyliczanie prezesowi, że lubi szybkie samochody jest ciutkę nie na miejscu - wybaczcie, ten facet ogarnia przynoszącą zyski firmę, która zatrudnia ponad 250 osób. Jak komuś jego zamiłowanie do motoryzacji jest solą w oku, to może sam założyć firmę, a nie narzekać. Tak, jak zatrudniłem się w JARS, to jeszcze przez miesiąc rozsyłałem CV-ki, jednocześnie starając się wyciągnąć z pracy w tej firmie ile wlezie, i nastawiając się, że jak coś się trafi to zwiewam. Teraz mogę powiedzieć, że nawet jakby konkurencja mi dołożyła tysiąc czy półtora do wypłaty to mi się to nie opłaca. Czy wypłata jest dobra? Jest odpowiednia do stanowiska i potencjału pracownika, i jeśli ten potencjał się pokaże - będzie rosła. Chcecie spróbować jak wygląda analityka - to chodźcie do nas. Będzie bolało na początku, ale jeśli pokażecie, co potraficie - to ta praca będzie dla Was zyskowna.

Tadeusz
@Xin 17.10.2017 22:39

"Teraz mogę powiedzieć, że nawet jakby konkurencja mi dołożyła tysiąc czy półtora do wypłaty to mi się to nie opłaca." buuuhahahahahahahahah buuuuhahahahah uuuuu

Xin
@Tadeusz 14.11.2017 15:30
"Teraz mogę powiedzieć, że nawet jakby konkurencja mi dołożyła tysiąc czy półtora do wypłaty to mi się to nie opłaca.&quot...

Jakoś nie rozumiem co w tym śmiesznego... Taka akurat jest prawda - nie zmieniłbym. Koniec, kropka. Chce Pan sprawdzić - zapraszam do JARS do Legionowa, ponegocjujemy. Ale od razu proponuję, by założył Pan sobie, że pana na mnie nie stać.

Marta

@nick, @zniechęcony, wszystkie posty dodawane na forum, podlegają regulaminowi. Komentarze, które go w jakkolwiek sposób naruszają, np. są w nich pomówienia, naruszenia dóbr osobistych, czy wulgaryzmy, mogą zostać zweryfikowane i usunięte. Inne posty nie ważne czy nacechowanie pozytywnie, czy negatywnie, na forum pozostają. A wracają do dyskusji napiszecie jak z tymi umowami, o które pytałam?

Kwejk
@Marta 04.10.2017 10:20

To dlaczego został usunięty wpis, który mówił o tym, że na jednej firmie świat się nie kończy i warto się rozwijać i realizować dalej?

Tadeusz
@Marta 04.10.2017 10:20

Ssij pałę! @Marta, usunieszę tę negatywnie nacechowaną w stosunku do ciebie wypowiedż?

Nickx

Witam wszystkich pracowników firmy Jars Sp. z o.o. Sami już pewnie wiecie, że w firmie lubi się zwalniać ostatnimi czasy bez konkretnych przyczyn różnych pracowników i działa zasada szukania winnego tzw. zwłaszcza wtedy, gdy osoba nie odpowiada Pani dr z Wrocławia i jej świcie. Zostając dr zatrudniła sowich znajomych z SGS-u i świetnie nimi manipulacje, a w tym jest dobra trzeba przyznać. Chce sukcesywnie pozbywać się dobrych starych pracowników. Jednak, jak wiadomo historia się często powtarza i dla Pani dr może źle skończyć się ta cała historia, podobnie jak dla poprzedniego dr..., jak będzie zajmować się tzw. konwenansami i osobistymi (usunięte przez administratora), a nie prawdziwą sprzedażą - leży i kwiczy aktualnie. Na szczęście Prezes jest inteligentny i wszystko bacznie obserwuje z boku, proszę pamiętać płaci i wymaga. Dlatego zaangażowani wieloletni pracownicy uszy do góry:). Na szczęście zła karma wraca!!!

Zniechecony

Pani Marto niech już Pani nie ośmiesza tej strony bardziej niż się osmieszyla. Jakie pomówienia? Gdzie były sprawdzane informacje ze uznane zostały za pomówienia? Chyba że wciska Pani nam ze nie usunięto tutaj wpisów? Po co Pani pyta o te umowy? Żeby napisać do zarządu Jarsa o dodatkowy przelew za usunięcie kolejnego wpisu?

J 23

Witam Pan Prezes ojciec firmy lubi drogie i szybkie samochody . Ba lubi bardzo wysokie wynagrodzenia dla siebie. Z punktu widzenia etycznego bardzo wiele mu brakuje. Prawdopodobnie etyka w biznesie dla niego nie istnieje. Liczy się cwaniactwo i traktowanie partnerów biznesowych jako głupszych od siebie. Pozdrawiam i liczę że ten wpis może pozostać na chwilę potem zostanie usunięty przez administratora.

Zniechecony

No właśnie co się stało z komentarzami wcześniejszymi? Właściciele posmarowali? Żenada.

Nick

@Marta - jako pracownik gowork.pl odpowiedz proszę dlaczego wykasowane są rzeczowe i konkretne opinie z ostatnich tygodni, które prawdziwie określały aktualną sytuację w firmie Jars?

Marta

@Ciekawy, była mowa o warunkach zatrudnienia? Wcześniej użytkownik @byly pisał o problemach z umowami, dopytywałam o szczegóły ale mi nie odpowiedział. Więc może Ty skoro byłeś na rozmowie rekrutacyjnej możesz się do tego odnieść i napisać co JARS Sp. z o.o. proponuje w tym temacie?

Ciekawy

Witam! Zostałem zaproszony ost na rozmowe kwlaifikacyjną do owej firmy na stanowisko technika laboratoryjnego od próbek. Ktoś pracuje, pracował ? Chciałbym się dowiedzieć ile przeciętnie zarabia się na tym stanowisku jaka panuje atmosfera, czy warto iść na rozmowe itp. z góry dzięki :)

Jasmin
@Ciekawy 07.09.2017 22:35

Zawsze warto isc na rozmowe o prace, chociazby dla treningu. Technik laboratoryjny? Nie wiedzialam, ze takie stanowisko istnieje w tej firmie. To cos nizej od laboranta? Bo brzmi nieciekawie. Do jakiej filii aplikujesz Lajski czy Myslowice? Jakie masz wyksztalcenie? Napisz cos wiecej to moze bede w stanie Ci odpowiedziec.

Ciekawy
@Jasmin 09.09.2017 17:44

Technolog żywności. Laborant od badania próbek w Mysłowicach. Pytam ogólnie jaka stawka, atmosfera dla porównania z moją obecną pracą :)

Część wpisów jest prawdziwa, a część przesadzona. Ta firma to może nie szczyt marzeń, ale podobno i tak jest lepiej niż u konkrecji (SGS, Hamilton). Nie dostrzegam zbyt dużej rotacji i lawiny zwolnień niezadowolonych pracowników, no może za wyjątkiem BOK-u w Mysłowicach, który jak podejrzewam mocno się tu udziela :)

Marta

@ex a mógłbyś napisać dlaczego Twoim zdaniem nie warto tutaj pracować? Bo nie mogę dopatrzyć się nigdzie konkretów a tak jak @rrr pisał pojawia się teraz sporo nowych ofert pracy

ex

życie zbyt krótkie jest żeby tracić czas na pracę w jars !

rrr
@ex 11.07.2017 23:57
życie zbyt krótkie jest żeby tracić czas na pracę w jars !

Jak z zarobkami dla mikrobiologów? Pojawiło się ogłoszenie ze poszukuą czy to do badania kosmetykow? Jak atmosfera w laboratorium?

Eliza

A w innych działach jest tak samo źle, np w mikrobiologii? Naprawdę nie można powiedzieć nic dobrego? Przecież jest to ponoć laboratorium badawcze, wiec chociażby ze względu na rozwoj nie powinno być aż tak źle??

Bick

jak wygląda stanowisko pracownika terenowego jeżdżącego po próbki? warto się starać o taką pracę? jakie są mniej więcej zarobki takiego pracownika i po ile godzin dziennie?

Jars
@Bick 10.03.2017 22:26

Praca lekka nie jest, ale 2000-3000 masz co miesiąc na koncie, bardziej doświadczeni to nawet więcej. Czas pracy nienormowany, raz dłużej, raz krócej, czasami 3-4h, czasami 13-14h, zależy od trasy. Weekendy wolne, ogólnie ok.

hehe

Do końca rekrutacji 10 dni, a tu nie wiadomo czy rekrutować :D

bbb

Pojawiło się ogłoszenie dla mikrobiologa w JARS. Czy może się kos wypowiedzeic onosnie pracy w laboratroium? jaka atmosfera i placa? Opłąca się rekrutowac?

Jj
@bbb 02.01.2017 17:21

Mógłby ktoś udzielić informacji?

Jola

Ilość nie jakość, Ja Wasz Pan i Władca motywuję was, od jakości są inni, nas to nie dotyczy

rybi

eoekoe przecież jest aktualnie poszukiwany Asystent/-ka Działu Eksportu w Warszawie więc nie rozumiem za bardzo twojego komentarza - ale łatwa to nie jest praca bo w obowiązkach masz wsparcie Export Managera w procesie sprzedaży aromatów spożywczych na rynkach afrykańskich i arabskich

Yeboodoo

a Ty bolek masz naprawdę problem ze sobą. Ja o 8:30 w niedzielę to odyspiam sobotni melanż a nie wylewam żali w necie. Się nie podoba to wokół masz mnóstwo firm i pole do własnego popisu. Zapraszam. Żyjesz w Polsce a nie wirtualnym świecie. Pobudka.

cipek

Pan Prezes jest jak ojciec dla pracowników, ( usunięte przez administratora )

Adam

Byłem jeden dzień w biurze (Łajski) Parę osób po łebkach poznana, klasycznie-demonstracyjnie miła. Na wejściu czułem, że pasuję tam jak wilk do stada owiec :)) Nie... na odwrót :)

JJ

do paru kretynów którzy tu się wypowiadają: w tej firmie nie funkcjonuje coś takiego jak premia...zrozumiano?

mercedes

nina nie nazekaj, w dobrze dzialajacym marketingu wyciągam tyle, że właśnie jadę testować nową A klase. Ciężka praca daje efekty.

nina

@czaruś byłoby pięknie jakbym zarabiała 2 tysiące i do tego mogła liczyć na premię.

nina

@giwak, masz całkowitą rację, ważne są dokładnie te trzy rzeczy. Na atmosferę na pewno nie będę narzekać, bo jest super, ludzie mili, pomocni. Jeśli chodzi o kasę, to niestety nie jest za ciekawie. Fajnie byłoby zarabiać tyle żeby nie martwić się, że do 10 może zabraknąć :( A możliwości rozwoju, jeżeli mówimy o awansie niestety znikome albo dla wybranych. Na pewno pracując w firmie dużo się nauczymy, bo firma się rozwija, co roku akredytowane są nowe metody badawcze. Są plusy pracy w Jarsie, ale minusy też istnieją niestety.

nina

@malwina co dla Ciebie znaczą wysokie wynagrodzenie? bo jestem bardzo ciekawa. Nie wiem kto dostaje premie,na pewno nie laboratoria, pracuje już jakiś czas w firmie i nigdy nie widziałam ani nie słyszałam o dodatkowych wynagrodzeniach.

Młody

I jak Wam podobała się doroczna impreza ?

ISIS

Jeszcze raz powtórzę to nie firma rodzinna tylko KORPO-firma!!! Ludzie trzymajcie się z daleka...

Większość opinii negatywnych na tym forum to bzdury pisane przez nieudaczników, którzy od początku do tej firmy się nie nadawali. Byli zwyczajnie za słabi, a zarabiać po studiach chcieli od razu po 5000 zł na rękę. Rozwiązano z nimi umowy o pracę i zaczęło się pisanie głupot na forum. JARS to dobra, solidna firma, w której można normalnie pracować i godziwie zarabiać. Trzeba tylko porządnie wykonywać swoje obowiązki. Wymagania są jasne - wcale nie z kosmosu. Da się im sprostać.

**************

A ja uważam, że prezes i kierownicy Filii Południe są bardzo kompetentni. Przyszli pracownicy firmy Jars Filia Południe, nie słuchajcie kogoś kto nawet nie potrafi poprawnie napisać słowa hipokryci !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-).

ukulele

Filia Mysłowice - prezes oraz kierownicy pracowni fizykochemicznej to hypokryci!!! Jesteście żałośni

arda_turan

Dzięki za odpowiedź. Jak zaczynam swoją ścieżkę zawodową naprawdę lepiej sobie odpuścić? Można było przeczytać, że żadnych umów o prace, ja dostałem na starcie, a nie aplikuje na dyrektora czy coś. jaj, napisz proszę w jakim dziale pracowałeś?

jaj

arda - wszędzie tak samo

arda_turan

Mam pytanie odnośnie pracy w analityce w tej firmie. CZy tak samo źle wygląda to akurat w tym dziale? Szkoda ze ludzie nie piszą w jakim dziale pracowali bo po lekturze mam jeden wielki mętlik w głowie.

byłem

byłem, zobaczyłem, zrezygnowałem

Spec
@byłem 31.01.2015 12:12
byłem, zobaczyłem, zrezygnowałem

Mam podobne zdanie. Pracowałem tam krótko w 2012r. Nie wspominam najlepiej. Specyficzna atmosfera i specyficzny styl zarządzania. Lepiej omijać.

była pracownik

szkoda życia na pracę w Jarsie i tyle mojej opini

No i co Ty mu zrobisz

o.n.a.

Są chętni...starzyści ....zadufani w sobie ,i niewiem co oni sobie myślą??? Ta młodzież mnie przeraża ,a nawet odraża!!!Są pionkami ,a czują się panami. A zwłaszcz jedna która przychodzi i nikomu nie powie cześć.!?!?

Wręcz przeciwnie, ludzie chcą pracować w jarsie, a jak się zwolni jakieś stanowisko, to na to jest kilka chętnych

Raf

Panie Rafale!!! Czekamy na nowe wpisy!!! :-D

Zawsze warto przekonać się osobiście. W razie pytań/wątpliwości proponuję kontakt bezpośredni z Firmą. Z pewnością się Pan nie zawiedzie:)

ww

o MASAKRA!!!!!!!!!!!!(usunięte przez administratora)

Ojej

Smutne to jak się to czyta

Ot taki sobie cytat: „Przestępstwa na szkodę firmy popełniane przez zatrudnionych są poważnym problemem wielu przedsiębiorstw. Jak wynika z ostatniego raportu Global Economic Crime Survey 2014 zrealizowanego przez firmę doradczą PwC, ponad jedna trzecia (37 proc.) firm padła w ubiegłym roku ofiarą takiego procederu. Szacuje się, że w wyniku bezprawnego działania pracowników statystyczne przedsiębiorstwo utraciło w ubiegłym roku ok. 5 proc. swoich dochodów.Przestępstwa dotyczą przy tym zarówno małych i średnich firm, jak i największych korporacji, działających lokalnie, jak i mających przedstawicielstwa na niemal wszystkich rynkach świata globalnych przedsiębiorstw. Najczęściej występującym, bezprawnym działaniem jest nadal sprzeniewierzenie należących do firmy aktywów. Określa się tak zarówno zwykłą kradzież, jak i bardziej skomplikowane tworzenie fikcyjnych dostawców (w celu wyprowadzenia środków), zawyżanie faktur, jak również używanie majątku firmy do celów prywatnych...”

człowiek

Ja już olewam tą firmę i szukam nowej normalnej roboty :-P

hermann

Kiss dobrze prawie olać ich bo nieźle wiocha jedzie, pozdrawiam

nikt?

Kiedy w tej firmie będzie lepiej?Kiedy będą podwyżki?Kiedy będą premie...

zosia

is
@zosia 28.03.2014 22:18
A zarobki?Czy w biurze zarobię więcej niż w laboratorium?

zarobki? szału nie ma. na starcie podpisujesz klauzulę, nie możesz rozmawiać z innymi o swoim wynagrodzeniu. w praktyce prawie wszyscy o tym rozmawiają. niesprawiedliwe jest, że osoby na tych samych stanowiskach mogą mieć spore różnice w pensji.

d
@zosia 28.03.2014 22:18
A zarobki?Czy w biurze zarobię więcej niż w laboratorium?

Zarząd nie wie ile placi pracownikom??? podpisuję się klauzulę o utrzymaniu w tajemnicy wysokości swojej pensji a w rzeczywistości wszyscy o tym rozmawiają

Che Guevara

Do 1-tzw.dyrektora handlowego i 2-jeżyka (będziecie dla mnie cyframi) Otóż 1 ile ty pajacu pracujesz w tej firmie żeby z kimkolwiek polemizować??? Twoja "kariera" potrwa co najwyżej 6-7 miesięcy nie więcej... 2 cytuję twoje słowa: " Zespół jest zgrany, pomocny i ambitny" - koleś ochłoń OK, bo bzdury piszesz.

jeżyk
@Che Guevara 26.03.2014 17:22

Drogi Rewolucjonisto, To że dla Ciebie zespół nie okazał się zgrany i pomocny, jest Twoim problemem. Mam szansę współpracować z różnymi działami i różnymi osobami. Za każdym razem współpraca jest owocna i na najwyższym poziomie. W firmie pracuje sporo osób, których działania wykraczają poza standardowe „odbębnienie” 8 godzin pracy, dlatego też ich praca daje efekty, którymi można się pochwalić.

zosia

chciałam aplikować do tej firmy, jednak po przeczytaniu tego forum po prostu się boję... może do biura obsługi klienta? ciężko jest w biurze, czy lepiej w laboratorium?jestem mikrobiologiem. a jak zarobki?

Zespół Jars
@zosia 19.03.2014 20:22

To na jakie stanowisko chce Pani aplikować, zależy od Pani wiedzy, umiejętności, doświadczenia oraz w dużej mierze aspiracji zawodowych. Zarówno praca w Biurze Obsługi Klienta, jak i w laboratorium są bardzo ciekawymi pozycjami i dają duże możliwości doskonalenia umiejętności. Zespół jest energiczny, bogaty w doświadczenie i wiedzę merytoryczną – co zapewnia doskonałe warunki do rozwoju zawodowego. A przede wszystkim daje zadowolenia z pracy – o czym najlepiej przekonać się osobiście:) Studenci mogą szukać nas na targach pracy dla studentów, takich jak na SGGW - II ogólnopolskie spotkanie młodych Technologów Żywności pod tytułem "Żywność, Surowce, Produkcja, Dystrybucja". Konferencja odbędzie się w dniach 25-26 kwietnia 2014r. Zarobki są zależne od stanowiska, a ich wysokość ustalana jest w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej. Serdecznie zapraszamy!

Zostaw opinię o JARS Sp. z o.o. - Łajski

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie JARS Sp. z o.o.