Opinie o VITKOVICE MILMET S.A. w Sosnowiec

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie VITKOVICE MILMET S.A.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w VITKOVICE MILMET S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja zbiorników metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o VITKOVICE MILMET S.A. w Sosnowiec

Normalni

To jakaś porażka ten zakład, kobiety że wsi oderwane od pługa , udają miastowe ale niestety słoma z butów wystaje ,złodzieje wywożą uszkodzone butle i sprzedają jako nówki i później domy stawiają,alkohol obecny na codzień, ludzie z produkcji zapałek chcą udawać kogoś kim nie są ,ale na "pan" trzeba mieć jeszcze wygląd i słownictwo a nie smród z ust ,szkoda tych tylko długoletnich pracowników którzy pamiętają normalną firmę, bez wiesniactwa, mobbingu,bez podpieprzania i lizania ..... nieodpowiednim ludziom

Basia
@Normalni

Czy faktycznie z zakładu coś znika czy te wspomniane butle po prostu miały wzmocnić te wypowiedź? Co z konsekwencjami? Nikt się sprawdza stanu? Nie macie inwentaryzacji ani niczego w ten deseń? jak docelowo powinno wyglądać jakieś rozliczenie z braków?

Okej jak widać nie jestem jeszcze wdrożony w firmę, bo nie lapie niektórych komentarzy, zwłaszcza tego ostatniego. :D fakt faktem zastanawiam się czy warunki jakie tu opisujecie dotyczą każdego obszaru? Bo ja na malarnie chciałbym po nowym roku aplikować. Opowiecie jak tam ludzie się traktują i ogólnie jak się pracuje? wymagane podstawy z opisu na stronie znam, mam 2-letnie doświadczenie, jaka kwotę śmiało mogę zawołać na rozmowie?

Alka

I to 3,5 tys o którym piszesz to było na rękę w 2023? To jak to teraz może wyglądać w 2024? Będą cos podwyższać? I ile max nadgodzin w miesiąc zrobisz? Praca jest cały czas?

Pioter

Witam a jak wygląda praca na ur-elektryk? Bo widzę ogłoszenie i myślę czy aplikować

Kinia
@elektryk

Widziałam do was ofertę dla elektryka ale jakaś super szczegółowa to nie była. czyli jak partner przyjdzie to o atmosferę na tym stanowisku nie ma co się martwic? Dużo roboty by miał czy to raczej adekwatne do stawki?

Wolodia. Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 1 dzień.

Kto będzie koordynował chlanie jak M.P zapije????? Wszystko do czasu. Pora z tym panem zrobić porządek.

#Troche prawdy Nowy wpis

Widze tutaj w opiniach wiele prawdy, ale również wiele niedomówień. Firma jest, jakby to powiedzieć, "specyficzna" (usunięte przez administratora) Przyjmowane są osoby kilkukrotnie zwolnione za alkohol, podczas gdy pracowników sumiennych, pracujących na wymagających maszynach spuszcza się bez zawahania, gdy przychodzą po podwyżkę, żeby odskoczyć trochę stawką od zarabiających najniższą "operatorów jednego guzika". To, że pracujący po 10-20-30 czy 40 lat pracownicy zarabiają niewiele więcej od nowoprzyjętych to po części wina pracodawcy, bo nie rekompensuje pracownikom wzrostu najniższej krajowej, czy nie docenia odpowiednio kiedy ktoś opanuje coś więcej od spisywania numerów fabrycznych na listę przy pakowaniu(choć i to niektórym sprawia trudność). Z drugiej strony ludzie sami sobie tworzą (usunięte przez administratora) niejednokrotnie robiąc nadgodzinami 2 miesiące w miesiącu. Ale i to się niebawem skończy gdyż dyrektorek próbuje wprowadzić system równoważny, oczywiście wbrew pracownikom. I tak jedni będą jeb*ć od dzwona do dzwona, inni po 6h i bajlando i ściema do końca zmiany. Nie jestem tutaj by narzekać, tylko by przestrzec tych którzy rozważają przyjęcie. Firma nie wiedzieć czemu wciąga, jak się przyjmiesz to robisz X lat, bo mimo, że zarobki słabe,(chyba że naje*iesz nadgodzin) to atmosfera jest okej. No i w zasadzie nie wiem co by sie musiało stać, żeby kogoś zwolnili, także pod tym względem luz psychiczny. Ludzi nie ma na 3 zmiany, a chcą wprowadzić 4 brygadówke, tylko mogą się zdziwić jak kilkanaście osób da wypowiedzenie i będą musieli ukraińcami łatać robote na roz*ebanych maszynach, bo szkoda na remont. Liczy się sztuka, nie pracownik. Tyle.

Pioter

@elektryk to znaczy możesz mi podać więcej szczegółów? Jak zarobki, atmosfera?

elektryk
@Pioter

atmosfera jest spoko nadliczbowych bez ograniczeń jak chcesz pracować to będziesz zadowolony

Automatyk
@elektryk

Jak zrobisz 2 miesiące w miesiąc to jesteś w stanie coś zarobić, atmosfera jak nie ma kierownika jest jeszcze do zniesienia. Ogólnie kierownik za bardzo życia nie ogania i tylko wprowadza nerwową atmosfere, przez co ludzie odchodzą.

Kinia Nowy wpis

Olo Nowy wpis

Dziwne kombinacje z godzinami pracy(4 bryg) gdy nie ma nawet ludzi na zwykłe 3 zm. Praca za pieniądze na gębę(dodatek 35% za bryg). Ludzie co tu się ostatnio dzieje to szok. Każdy następny kiero i dyr mądrzejszy od poprzedników a ,skład coraz bardziej schodzi na (usunięte przez administratora), żeby nie powiedzieć mocniej.

Aplikowałeś na stanowisko Młodszy Inżynier Procesu Montażu oferowane przez firmę VITKOVICE MILMET S.A.? Czy zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Czy spotkanie odbyło się w formie online, czy w siedzibie firmy? Opisz swoje wrażenia. Jaki był rezultat rozmowy?
KijCiWOko

Zarząd w tym zakładzie to dno. Dla nich najlepiej to jak by wszyscy robili za michę ryżu. Przyjmują alkoholików którzy dostają stawki większe niż niektórzy co pracują tu kupę lat. Ludzie którzy mają pojęcie co i jak, jak się upomną o swoje są traktowani jak zło konieczne. Jednym się ujmuje obowiązków i daje kasę drugim dodaje obowiązków a kasy nic.

Sugerujecie ze wszyscy pracownicy są brani? Ale to chyba nie na każde stanowisko? teraz chociażby jak szukają specjalisty ds. inwestycji to wymagają wyksztalcenia wyższego. Operatora też sprawdziłem z ciekawości i piszą o zasadniczym lub zawodowym. A co z karalnością?

ToSemJoWasPracownik

Specjalistów u nas pod dostatkiem, jak się nie pokazują na produkcji to nawet to idzie. Gorszej jak kotek kierownik technologii wyjdzie z nory, wtedy UR musi sprzątać przez tydzień. Więc jak widzisz , nie ważne że masz papier. Ważne że chcesz pracować za (usunięte przez administratora) i broń bosze, nie pokazuj że potrafisz więcej. Tacy mają pod górę.

I jakie warunki finansowe teraz są oferowane za to całe ładowanie? Mam w tym doświadczenie ale coś oferty na wózek z teraz nie widziałem. Od dłuższego czasu są zajęte?

Czy rozmowa kwalifikacyjna do VITKOVICE MILMET S.A. odbywa się w siedzibie firmy?

Bezrobotny

tak z 5tyś możesz zaśpiewać spokojnie, panie... z takim doświadczeniem to z otwartymi rękami cię przyjmą !!!

@Bezrobotny

Po 3 miesiącach podwyżka ,nadgodziny plus premia , osiem tysięcy jak nic masz co miesiąc .

Edzia

A jaki fakt jest? możecie napisać wprost? luby będzie roboty szukał po nowym roku i tez tak patrzę po firmach. Sporo komentarzy zaczyna się tu zbierać. Podacie to co jest na bieżąco? Za co ewentualnie można ich polecić?

Wasyl

Żadne bzdury, popytaj operatorów z Aps-u ile zarabiają z nadgodzinami , (usunięte przez administratora)

@Wasyl

nie wiem ile zarabia pączek ale wiem ile zarabiają ludzie bez nadgodzin do 3.500 netto

Alka

Olo

Jest pyt czy dyrekcja zamierza zrobić coś z paleniem na hali? Bo to jest istny skandal co tu się wyrabia.

Rafal
@Olo

Święta prawda. Już nie mówię że ludzie( niektórzy) kończą robote po 18 i oficjalnie z koordynatorem pod rękę schodzą do szatni. A ty (usunięte przez administratora) do wieczora.

@Olo

Od tego jest BHPowiec , widziany może raz na dwa tygodnie jak przejdzie przez hale .

Lkjh

Jakie są zarobki w firmie vitkovice na produkcji dla nowego pracownika?

@Lkjh

dla nowego pracownika netto ok 2.500 tyś

liberi

pracownicy z 40 letnim stażem zarabiają 3.500 tyś netto

Lkjh
@liberi

Niedawno ktoś pisał że po trzech miesiącach podwyżka plus nadgodziny i wychodzi 8 tyś spokojnie to komu wierzyć?

olo

ten zakład to rzeczywiście porazka jak pisza ludzie. ludzie bez kompetencji i papierów na maszynach a reszta (usunięte przez administratora) wazne ze jestes pociotkiem lub pupilkiem koordynatora. po co sie starac i rozwijac jak i tak nic z tego niema. kierownik niczego nieswiadomy albo tez mu to wisi. jednym słowem nie polecam. z takim podejsciem to tylko kłódka, łańcuch i zamknąc ten biznes, do tego doprowadzą.

@olo

olo to wszystko prawda zero organizacji fuszerka ludzie na stanowiskach za nic nie odpowiadają

to taki neutralny pracownik na jaką konkretnie pracę ma szansę? Piszecie, że i tak występuje brak rozwoju, nawet jeśli to można robić to co do kogoś należy po najmniejszej linii oporu i mieć przy tym spokoj? Po ile średnio takie osoby tu pracują w ten sposób?

XYZ

Nie bardzo rozumiem co to za wpis i pytania. Co to znaczy neutralny pracownik ?? i jakie ma znaczenie "ile średnio takie osoby tu pracują w ten sposób?"

@XYZ

tu nie chodziło komuś po prostu o to, co wyżej padło, że niektórzy mogą mieć jakieś większe względy? W tym drugim może o rozwój o którym tez wyżej pisali? Tu w ogóle jest jakieś stale zapotrzebowanie? na stronie wisi piec ofert o ciekawiło mnie czy one są tylko takie poglądowe?

Jeśli ktoś jest zainteresowany to właśnie firma VITKOVICE MILMET S.A. rekrutuje na stanowisko Inżynier Procesu. Może ktoś planuje aplikować?

Pan butla

Inżynierów w tym zakładzie nie brakuje tylko co z tego jak mają siano w głowie. Dyrektorów, kierowników nawet od zapałek jak w prawdziwym PISowskim zakładzie z PISowską wiedzą i jeszcze rekrutują. Coś podobnego !!!!! No chyba że to ma być inżynier procesu rozłożenia firmy na łopatki.

@Pan butla

Skoro ich nie brakuje to ilu ich tak na oko teraz pracuje? i mimo wszystko jak proces rekrutacyjny na to stanowisko może wyglądać? ktoś brał teraz udział i by się odniósł? Zastanawiam się czy warto podesłać cv

warto trzeba zrobić zmiany bo się nie nadają na stanowiska

Ayo

Nie nadają? Od środka sytuacji jeszcze nie przyszło mi zobaczyć, znam ją dopiero z opisu. jakich ewentualnych kompetencji w tym momencie brakuje? Gdy teraz zgłosi się jakiś kandydat to czego nie może mu zabraknąć? i czy trudno od nowego roku będzie się dostać? to wtedy planuje aplikować

Normalni

Basia
@Normalni

nowy

czesc, jak u was sytuacja, sa jakies podwyzki, premie, ew przyjecia bo za czyms sie rozgladam?

@nowy

Zapomnij o przyjęciach, redukcja od września, Ukraińcy, leserzy co często przebywają na L4 i emeryci dorabiający na pół etatu .

Zygzaczek

Ja to mam takie jedno pytanie, czy przełożeni widzą w jakim stanie jest pracownik pompki na b2, czy udają tylko, żeby nie zwalniać nikogo? (usunięte przez administratora) tu nie chodzi tylko o ranną zmianę (wtedy jest kierownictwo, więc pracownik jest bardziej uwazny), lecz druga i trzecia zmiana to kompletny absurd, woń alkoholu ciągnie się na kilometr, pracownik normalnie podchodzi do przełożonego i z nim rozmawia, a drugi udaje głupiego, że nic nie czuje.

faja
@Zygzaczek

w tym zakładzie pili piją i pić będą a przełożeni się cieszą ze przyszedł było by bez sensu go zwalniać przecież i tak za miesiąc go przyjmą

@faja

nie wiem na ile w tym prawdy ale co z konsekwencjami w razie jakiegoś poważnego wypadku przy pracy? nikt tu nie obawia się o jakiekolwiek konsekwencje? zdarzyło się w ostatnim czasie może coś tego typu? jaka mogłaby być wtedy reakcja?

Ciekawa

jaka jest struktura tego zakładu? które stanowiska są ponad wspomnianymi majstrami i powinny docelowo pilnować tego typu sytuacji? co na to jakiś zarząd lub wyższe szefostwo?

KijCiwOko
@Ciekawa

Szefostwo?? Oni tylko patrzą aby sztuki były, i ludzie robili za michę ryżu. Jak się ludzie zaczynają upominać o pieniądze to nie ma zamówień i straszenie zwolnieniami. A co do picia w robocie to poruchawa jest wtedy jak się coś stanie. Minie 3-4 tygodnie i dalej to samo.

Zofia

A jaki jest dalszy skutek tej wypowiedzi? mam na myśli ostateczne warunki pracy dla pozostałych. jakie zalecenia są ostatecznie mówione? o jakich zadaniach mowa, czy wychodzą poza zakres odpowiedzialności wynikającej ze stanowiska pracy?

Zofia

nie wiem na ile w tym wszystkim słuszności ale jeśli faktycznie tak wyszło to w zasadzie dlaczego dopiero teraz a nie wcześniej? jakie jeszcze inne polityki były wdrażane w międzyczasie i czy są jeszcze jakieś konkretne obszary, które należałoby ewidentnie poprawić?

Olo

Ile na Wielkanoc dają jałmużny?

@Olo

Czemu jałmużną od razu to nazywasz? Na stronie firmowej deklarują dobre warunki i właśnie fundusz z premiami świątecznymi, gdyby mało dawali to by tak pisali publicznie? Ciekawi mnie tylko czy jest tak samo jak na boże narodzenie czy mniej? To stała kwota czy od czegoś zależy?

gienek

To co się dzieje w tej firmie to jedna wielka (usunięte przez administratora) pozakładane kamery w około i nie wiem co nasi przełożeni w nich widzą skoro nie dostrzegają pijanych ludzi którzy obsługują maszyny wózkowych którzy jeżdżą pod wpływem alkoholu pracownicy albo nie przychodzą do pracy albo przychodzą samowolnie nie zamawiani po to żeby przyjść i zarobić parę złotych i przeleżeć w szatni na ławie przecież lepiej zapłacić pracownikowi za spanie niż miałoby kogoś zabraniając już niedługo Krzywy ryjek zrobi porządek z wami nierobami i alkoholikami

To prawda

Ilona
@gienek

Każdy sobie rzepkę skrobie jak to się mówi :) Ale skoro obsługują maszyny pod wpływem, albo jeżdza na wózku widłowym, to stwarzają zagrożenie dla wszystkich pracowników chyba? Ciężej pracowac w takich warunkach?

nie prawda.

@Olo

W sumie to spoko że obydwaj zaprzeczacie, bo skoro faktycznie alko nie ma to można się czuć bezpieczniej? Jeśli o bhp chodzi to macie tylko to wstępne szkolenie czy są także przypominające? Kto je prowadzi?

Zostaw merytoryczną opinię o VITKOVICE MILMET S.A. - Sosnowiec

• Jak się pracuje w VITKOVICE MILMET S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy VITKOVICE MILMET S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 75.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w VITKOVICE MILMET S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 70, z czego 10 to opinie pozytywne, 29 to opinie negatywne, a 31 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

VITKOVICE MILMET S.A.
1.7/5 Na podstawie 43 ocen.
  • Gen.st.grota-roweckiego 130
    41-200 Sosnowiec