Droma s.c.

Opinie o Droma s.c.

Nowa

Zastanawiam się, czy aplikować do tej firmy. Wiem, że wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Z powodu urazu kręgosłupa z pracy fizycznej muszę zrezygnować, a widziałam rekrutację na stanowisko fakturzysty. Powiedzcie, jakie są realia, jak ludzie i wynagrodzenie? Biuro jest w Zabrzu, czy Gliwicach? W ogłoszeniu są obydwie lokalizacje.

robmAn
@Nowa

Jeżeli masz uraz kręgosłupa nie polecam stanowiska fakturzysty. Jesteś przyklejony do krzesełka, drukujesz, podpisujesz i układasz, przerwy nie masz. wszelakie odejście od biurka dla kadry zarządzającej wygląda podejrzanie (na siku możesz:)) w sezonie min 10 godzin bo dużo pracy. tym stanowisku wręcz można się nabawić problemów z kręgosłupem. pozdrawiam

Nowa
@robmAn

W moim przypadku lepiej siedzieć, niż dźwigać ;) Ale ok, dzięki za informacje. Miałam już podobną pracę, przy końcu miesiąca pracowało się po 12h,wolałabym tego uniknąć. A kwestia lokalizacji biura. To Zabrze, czy Gliwice?

lala
@Nowa

Gliwice, boczna od ul. Chorzowskiej. Firma podaje dwie lokalizacje ponieważ w przyszłym roku ma się przenosić na strefę ekonomiczną w Zabrzu obok Kłosa

Karton

Na hali w zabrzu ostatnio pojawil sie John Rambo jak przyczajony tygrys unika pracy.

Rysz50
@Karton

Do Kartona. Faktem jest, że gdy tylko go zobaczyłem przyszedł mi na myśl Rambo i tak powiedziałem do kolegów. Ksywka całkiem fajna, widzę iż się przyjęła. Ciekawe tylko czy Stachu o tym wie. A teraz UWAGA! Można mu to czy tamto zarzucić, chociaż i tak już się zmienił. Jednego nie można! On nie pracuje, on za......la. Zgadza się, że "zniknął" na dwa dni z pola widzenia. Pierwszego dnia wywieźli go "na port" do usuwania awarii. Drugiego dnia natychmiast po przyjściu ugrzązł na poszyciach i usuwał awarię do PIERWSZEJ w nocy. Skąd wiem? Czasem trzeba z kimś porozmawiać by się dowiedzieć. Jak tylko pojawił się trzeciego dnia podszedłem jak zwykle do niego by się przywitać i zapytałem gdzie się podziewał. Dlatego wiem to co napisałem. Jestem bardzo dobrym mechanikiem i ślusarzem maszynowym, a wiem to bo miałem przyjemność pracować z nim przy dwóch maszynach na poszyciach. Poważnie, strach pomyśleć kto będzie usuwał awarie i drobne usterki, (o których mało kto wie) gdy Stachu odejdzie z Firmy. Bądźmy sprawiedliwi i uczciwi w osądzaniu innych. Można czepiać się kogoś gdy zasługuje, ale tym razem była to chybiona opinia wynikająca zapewne z braku tej informacji, którą ja posiadam. Na co dzień można od niego uzyskać pomoc w każdym przypadku i na każdym etapie produkcji. I co ciekawe już tak nie pyszczy przy tym. Szanujmy go dopóki jest z nami.

Rysz50
@Karton

Zrobiłem błąd literowy i wyszło na to, że jestem dobrym mechanikiem. Miało być JEST BARDZO DOBRYM.... Mnie daleko do niego jak stąd do księżyca. Mogę być tylko jego pomocnikiem.

Lola
@Rysz50

Nie powiem na początku był solą w moim oku, ale po paru latach zorientowałem się że to odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu,mimo iź nie sympatyczny zna się na rzeczy jak mało kto,najbardziej rozgarnięty w firmie. pomimo porusza nieporozumień Panie Stachu,wielki szacunek Dorota z P

zainteresowany

Witam,jestem zainteresowany praca,jako kierowca,dostawca( odbiorcy zagraniczni),jest ktos ,kto moze wypowiedziec sie jak wyglada praca na tym stanowisku...,prosze o opinie osob ,najlepiej kierowcow,obecnych ,lub bylych,pozdrawiam!

zainteresowany praca!
@zainteresowany

zadalem pytanie ,czy moze ktos odpowiedziec>? czy tylko bedziecie narzekac... ze ciezko i w ogole... ,pytalem odnosnie pracy jako kierowca,jest ktos ,kto byl na tym stanowisku,wozil towar za granice>? oczekuje obiektywnej odpowiedzi!

driver
@zainteresowany praca!

lekko nie jest kolego, bo trzeba dźwigać produkty ale da się zarobić. Są kierowcy co juz długo jeżdżą i słyszałem, że niektórzy ładnie zarabiają

Pracownik2

Ale (usunięte przez administratora) w tej pracy się w majówkę wkradło. Specjalnie są zapisy na majówkę, człowiek nie planuję sobie urlopu (choć mógłby), specjalnie wczas rano wstaje tylko po to by po paru godzinach został oddelegowany do domu. No tak, jak mają dodatkowo zapłacić to nagle nie ma pracy, ale w normalne dni by wyjść wcześniej to ni ch**a nie możesz... Następnym razem lepiej odpocząć w ten jeden dzień niż się tak poświęcać dla firmy lelum polelum.

Pracownik2
@Pracownik2

Ale (usunięte przez administratora) nieporozumienie wkradło się w tej pracy* Usuwają prawdę!!!

Pracownik Produkcji

Złożenie CV nastepnie zaproszenie na rozmowę gdzie pol godz przed spotkaniem że termin przełożony z przyczyn technicznych dodam ze już byłem w trasie ale to nic sytuacje losowe sie zdarzają kolejny termin i rozmowa sie odbyła godzina czekania na rekrutera następnie szybkie oprowadzenie po hali produkcyjnej w tym rekrutera musiał wykonać jeszcze dwa telefony następnie rozmowa inwidualna luz na rozmowa naprawdę fajna mały prosty test ma rozpoznaniu różnic min koloru białego od szarego przedstawienie warunków pracy i na końcu zapewnienie napewno do jutra damy odpowiedź czy dostanę pracę do dzisiaj brak telefonu klasyka po co te słowa że zadzwonią skoro wiedzą że nie zadwonia

Przebieg dotychczasowego zatrudnienia czy potrafię obsługiwać elektronazedzia krótki test

Nie bardzo zadowolony

Do nowego. A to ciekawostka! Teraz monitoring jest tylko do gonienia do roboty, tak przynajmniej twierdzą starzy. Nie ma też planu urlopów. Mnie to wisi, bo go jeszcze nie mam i chyba nie bedę miał w tej firmie.

Najważniejsza zmiana dotyczy monitoringu w miejscu pracy. Będzie on mógł być stosowany do zapewnienia bezpieczeństwa pracowników, ochrony mienia lub zachowania tajemnicy informacji. O jego wprowadzeniu należy poinformować z 14-dniowym wyprzedzeniem w regulaminie pracy, a nowo zatrudnioną osobę uprzedzić przed rozpoczęciem pracy. Monitoring nie będzie jednak mógł stanowić środka kontroli wykonywania pracy.

Gacek

Witam czy w firma zatrudnia osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności ? Jeśli tak czy firma przestrzega przywileje jakie im sie należą np za umiarkowany stp. niepełnosprawności ?

Dromowicz
@Gacek

Nie

Aneta

@Ciach, wychodzi na to, że Twój wpis został usunięty przez administratora forum, ponieważ łamał przepisy jego regulaminu. W innym przypadku pozostałby na nim. https://www.gowork.pl/regulamin tutaj masz link pod którym znajdziesz treść pozostałych zasad regulaminu. Zachęcam Cię również do ponownego zamieszczenia opinii w tym wątku z uwzględnieniem wyżej wymienionego przeze mnie regulaminu.

Tak narzekacie na te firme, a jest to firma, która jak każda inna posiada wady i zalety. Z mojego punktu widzenia wydaje mi sie, że do najgorszych nie należy. Są firmy gorsze. Uwierzcie. Oczywiście można natrafić na dużo lepsze firmy jeśli masz wykształcenie i doświadczenie. Ale dla osób początkujących firma bardzo solidna. Można zarobić. A to, że trzeba się narobić? No nic za darmo nie ma. Każda nadgodzina przecież jest wypłacalna. Jeśli chce się do czegoś dojść to na początku trzeba się pomęczyć. A ta firma naprawdę umożliwia dalszy rozwój. Ja polecam. I pozdrawiam wszystkich dromowiczow ;-)

Hahaha

Ziomek chyba sądził, że dostanie dużo lików a tu peszek :-D

Ciach
@Hahaha

Nie wiem dlaczego dodając swoją ocenę,po chwili jest skasowana

Koala

Byłam na rozmowie kwalifikacyjnej. Mimo, że nie udało mi się zdobyć tej pracy to proces rozmowy kwalifikacyjnej naprawdę był na wysokim poziomie w porównaniu z innymi firmami. Jeśli jesteście inteligentnymi ludźmi z ambicjami to życzę wszystkim takich rozmow

zosia
@Koala

możesz coś więcej powiedzieć o samej rozmowie ? :)

Rysz 50

Do Nierozsądnego: Nikomu z nas kamerki nie przeszkadzają. To jest tak jakby właściciel był na hali czyli niczego to nie zmienia. Efekt jest taki sam. Pan Włosek po prostu widzi ci się w Jego Firmie dzieje. I nie należy się dziwić, bo to zakład produkcyjny mający przynosić dochód, a nie towarzystwo dobroczynne. A skąd nimi miałby brać pieniądze na nasze wypłaty, inwestycje i wreszcie musi mieć coś dla siebie. Poza tym nie odczuwamy żadnych restrykcji z powodu kamerek, a gdyby były to z całą pewnością uzasadnione . Do anonima: Weź się człowieku ogarnij i nie dziw się, że Cię obśmiano. Wielu ludzi, patrząc na nich z Twojej młodej perspektywy to już staruchy trafili bez problemu. Ja wstydziłbym się do tego przyznać. Swoją drogą dobrze się stało, że zrezygnowałeś, bo co za pożytek byłby z człowieka tak nierozgarniętego.

@Rysz 50

"mądrego to az miło poczytać" widać coraz więcej normalnych ludzi w firmie rozumiejących co to znaczy robota, odpowiedzialność za robote i że pieniądze z nieba nie lecą

Fifi
@anonymous

Ile Ci płacą za dodanie takiej opinii? Szkoda, że opinia niezgodna z prawdą. Doceniane jest wchodzenie w 4 litery, a nie ciężka praca. Dziękuję, dobranoc

Aneta

@Anonim, może pomyliłeś numer telefonu. Pod tym linkiem masz przedstawione możliwości kontaktu z firmą http://www.droma.pl/pl/kontakt Czy korzystałeś z nich? Jakim stanowiskiem byłeś zainteresowany? Jak wyglądają w tej firmie pozostałe etapy procesu rekrutacyjnego poza rozmową kwalifikacyjną?

@Aneta

Jak mogłem pomylić numer skoro brałem go z waszej strony i 3 razy sprawdzałem czy dobrze wpisałem..

Miałem iść na rozmowe.. Cała ta sekretarka ich czy uj wie kto tam telefony odbiera, to jest śmiech na sali. Dzwonie, żeby dowiedzieć się jak tam wejść, bo nie ma żadnych tablic, ani widocznego wejścia. Pani po drugiej stronie telefonu zamiast poważnie podejść do rozmowy to śmieje się do słuchawki, mówi że nie wie o co chodzi i się rozłącza.. Zrezygnowałem z pracy. Ja podziękuję.

Nierozsądny

Tak naprawdę to po co firma poinstalowała system kamerek, szefowie siedzą, gapią się i opierdzielają Nas za wszystko. A co do ogłoszeń o pracę to co rozsądniejsi to uciekają z firmy jak najszybciej i stąd ta ilość wolnych etatów. Wszyscy już mają ubaw w firmie ze od początku roku to już tyle kadrowych było ze nie można się naliczyć. Najbardziej wytrwała wytrzymała 2 tyg. a ja do dziś nie wiem ile mam urlopu z zeszłego roku do wykorzystania

fortest
@Nierozsądny

jak ci tak zle to tez sie zwolnij, nikt na sile nikogo nie trzyma

zainteresowany

Jak wygląda praca na Zabrzu?

Biurowy

Atmosfera w firmie jest super. W biurze wszyscy sa usmiechnieci i sklonni do pomocy. Nikt nie odsyla kogos bez odpowiedzi - mozna sie wszystkiego dowiedziec. Pracuje od niedawna i wszyscy wyjasniaja mi specyfike naszych produktow, nie denerwuja sie kiedy czegos nie rozumiem. Do pracy z takimi ludzmi przyjezdza sie codziennie z usmiechem. Wiadomo ze bywaja ciezkie dni, kiedy cos sie komplikuje, sa reklamacje albo duzo pracy, ale w kazdej firmie jest raz lepiej raz gorzej. Ci co tak narzekaja chyba nie pracowali nigdzie indziej, bo nie maja porownania ze sa firmy, gdzie nie moga sobie pozwolic na tak swobodne zachowanie jak tutaj....

Zadowolony

Hej! pracuje od 3 miesięcy na produkcji i to co tutaj czytam to jakieś niestworzone rzeczy. Atmosfera na hali jest w porządku, każdy chce Ci pomóc i Cię nauczyć. Wystarczy tylko chcieć. Pracowałem przez 3 lata w innej firmie i tam liczyły się tylko wyniki, normy itp. W Dromie oprócz realizacji planów produkcyjnych liczy się też człowiek, a w dzisiejszych czasach to niestety rzadkość.

Robert

Rozmowy w sprawie pracy przwprowadzane w sposob nieprofesjonaly przez mlode i niewykwalifikowane w tym zakresie osoby. Mloda Pani u ktorej mialam niestety przyjemnosc gościć byla osoba arogancka . Wysmiala mnie przed cala zaloga osob pracujacych w firmie. Nigdy nie spotkalam sie z takim brakiem profesjonalizum oraz pdpowiedniego podejscia do osoby kandydujacej. Jednym slowem nie polecam. !!!!!! TRAGEDIA !!!!!!!

bil

A czemu to firma tyle ogłoszeń zamieszcza na raz, chyba z 10 różnych stanowisk poszukiwanych? Ludzie uciekli czy co?

blackberry
@bil

To się nazywa rozwój firmy a nie ucieczka...

same nieroby zgroza

kierowca bombowca
@Andrzej

Andrzej, gdzie te nieroby?

Zostaw merytoryczną opinię o Droma s.c. - Gliwice

• Jak się pracuje w Droma s.c.?

Zobacz opinie na temat firmy Droma s.c. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 125.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Droma s.c.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 93, z czego 21 to opinie pozytywne, 36 to opinie negatywne, a 36 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Droma s.c.?

Kandydaci do pracy w Droma s.c. napisali 16 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Droma s.c.