Droma s.c.

Opinie o Droma s.c.

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Iam

Tak

Witam. Jak wygląda praca kierowcy w Dromie? Można coś bliżej szczegóły? Dzięki i pozdro

Elo
@Marcin

Kierowca to ciężki kawałek chleba,praca nie doceniona i nie odpowiednio opłacona nie polecam

driver
@Elo

a ja nie narzekam. Lekko nie jest, bo to bardziej kurierka, ale mi to pasuje. Najważniejsze, że kasa się zgadza, a jak jesteś miły dla klientów to nie jedne parę euro dorzuci.

@driver

Po ile punktów tak średnio macie? Głównie pewnie latacie na Niemcy i Benelux??

kolo
@Marcin

dzwoniłem i ruszasz w niedziele co by od poniedziałku rano rozwozic klientom towar, powrót piatek-sobota zalezy jak sie wyrobisz, (usunięte przez administratora)

SK
@kolo

No niestety w niedziele tylko nieliczni wyjeżdżają. Miał być weekend w domu a wracasz w sobotę wieczorem lub niedziele rano. Wyjazdy ww wtorki jak Cię oczywiście zaladują. Kasa OK ale bez życie prywatnego niestety. Dyspo doświadczenie tylko na busach więc wg tej kategorii jest myślenie.

SK
@Marcin

Od 14 do 28 klientów w tygodniu. Na busach mają dużo więcej.

Daniel

Przestaliście być aktywni na forum z jakiegoś powodu?

Zabrze

Czy rozpoczęła się już rekrutacja do zakładu w Zabrzu??

poinformowany
@Zabrze

podobno sierpień/wrzesień ma ruszyć

Pracownik Produkcji

Złożenie CV nastepnie zaproszenie na rozmowę gdzie pol godz przed spotkaniem że termin przełożony z przyczyn technicznych dodam ze już byłem w trasie ale to nic sytuacje losowe sie zdarzają kolejny termin i rozmowa sie odbyła godzina czekania na rekrutera następnie szybkie oprowadzenie po hali produkcyjnej w tym rekrutera musiał wykonać jeszcze dwa telefony następnie rozmowa inwidualna luz na rozmowa naprawdę fajna mały prosty test ma rozpoznaniu różnic min koloru białego od szarego przedstawienie warunków pracy i na końcu zapewnienie napewno do jutra damy odpowiedź czy dostanę pracę do dzisiaj brak telefonu klasyka po co te słowa że zadzwonią skoro wiedzą że nie zadwonia

Przebieg dotychczasowego zatrudnienia czy potrafię obsługiwać elektronazedzia krótki test

Pawcio

Panowie czy to prawda, że pracuje się 5* 12h a nadgodziny są wypłacane w urlopie ?.

@Pawcio

Nie. Pracuję się ile ma się o górę jeśli chodzi o nadgodziny. Nie ma przymusu, przynajmniej na Portowej. Za nadgodziny są 50-tki, soboty setki.

Ile się chce*

Uważam, że po wprowadzeniu nowego systemu premiowania pilarze zostali poszkodowani. Zarząd firmy nie wziął pod uwagę wielu czynników, takich jak chociażby inne obowiązki, które pilarz musi wykonywać na miejscu pracy, z wnoszeniem materiału łącznie. W dodatku punkty otrzymywane przez pilarza w stosunku do innych pracowników, wykonujących inne prace, są niewielkie - 0,7 punktu za cały komplet. W 8 godzin naprawdę ciężko jest uzyskać przynajmniej 20 punktów, tym bardziej gdy wokół czekają jeszcze inne czynności prócz samego cięcia. Zamawianie materiału, docinanie nowych elementów innym pracownikom (gdy na przykład w pancerzu trafią się uszkodzone pióra), często wnoszenie materiału na halę, gdyż nie ma ludzi, którzy mogliby to zrobić. Otwieranie paczek, wywożenie pełnych worków i wstawianie nowych i pewnie wiele więcej, ale nie chciałbym pisać elaboratu. Ten system powinien być lepiej zbalansowany według mnie i wielu innych pilarzy, bo w porównaniu z osobami od pancerzy i skrzynek wypadamy w nim blado.

Poszukujący

No właśnie - o co tutaj chodzi?Chyba nie tylko pilarze są tam nie doceniani?Zastanawia ciągła rekrutacja do tej firmy? Jeżeliby tak płacili lub bardzo podobnie po okresie próbnym jak w ogłoszeniu na pracuj.pl to wątpię, że ciągle musieliby szukać pracowników. W obecnej sytuacji na rynku pracy w dobie epidemii nie byłoby to najgorzej. Czyli co? Wielka ściema? Co innego w ogłoszeniu a co innego w umowie? Wiadomo, jak nie wiadomo o co chodzi - to chodzi o kasę......

Poszukujący

Coś mi się wydaje, że nie tylko pilarze są w tej firmie poszkodowani. Czemu jest źle jak powinno być dobrze skoro w ogłoszeniu na pracuj.pl warunki płacowe jak na obecną sytuację nie najgorsze, a ciągle poszukują pracowników. Czyli nawet po okresie próbnym daleko do uzyskania tego co oferują? Czyli jedna wielka ściema ? W ogłoszeniu co innego a w umowie co innego? Ludzie godziwie zarabiający i dobrze traktowani nie odchodzą z pracy. A tam ciągle zatrudniają!!!!! Czy ktoś może coś napisać na ten temat?

@Poszukujący

Nie ma aż takiej tragedii. Na start można wyciągnąć do 3500 zł brutto. Zależnie od tego czy miało się doświadczenie wcześniej na produkcji czy nie. Z tego co się zorientowałem osoby z doświadczeniem mogą liczyć na 3100-3400. 3500 to raczej rzadkość. Bardziej chodzi mi o premię, która wynosi do 800 zł brutto. W obecnej sytuacji pilarz nie zrobi tylu punktów na karcie pracy, żeby zbliżyć się chociaż do połowy tego. A pracownicy od składania pancerzy bez problemu zdobywają po 40 punktów, co daje im naprawdę dobry wynik jeśli chodzi o premię. Według mnie pilarz powinien móc zdobyć tych punktów więcej, ze względu na zakres obowiązków lub chociaż tak samo.

Wacław
@Poszukujący

ciągle ztrudniają bo firma się mega rozwija. robie tu kilka lat i jest coraz lepiej, w końcu sensowne premie zależne od wyników, Sporo jeszcze do polepszenia ale jest coraz lepiej.

Zdziwiony
@Wacław

Jak na mega rozwijającą się firmę to 3500 brutto na początek (teraz zależy ile trwa ten początek)? i nie dla każdego - rzuca na kolana.Gratuluję poczucia humoru. Mam nadzieję Wacław, że skoro robisz tam już kilka lat to te 4300 brutto jak w ogłoszzeniu o pracę wyciagasz? ile rozpoczynający pracę mają zatem lat czekać na taki zarobek?

ZASKOCZONY
@Zdziwiony

A czy te 3500 brutto jest przelewem na konto czy można się dogadać na inną forme?

A...
@Poszukujący

Każdy kij ma dwa końce - jeżeli się przyłożysz to kasa jest ok. Wiadomo, że za lecenie w pręta nie dostaniesz kokosów... Pracuję tam od prawie pół roku i obecnie nie narzekam pomimo, że początki były trudne. Kasa się zgadza i to najważniejsze. Co do ciągłych rekrutacji - pracy jest dużo i ludzie są potrzebni - ale jak duży odsetek nowo przyjętych traktuje to jak szkółkę niedzielną, przychodzą do pracy jak im się spodoba i mają przy tym dwie lewe ręce no to sorry - to nie przedszkole tylko zakład pracy. Co do pilarzy to się zgodzę.

maro
@A...

Dokladnie tak jest .

Iku

Czy w tej firmie istnieje takie cos jak grusza? I ile wynosił?

Ziomalka

Nie ma nakazu noszenie rekawiczek czy masek na terenie zakladu wiec kazdy ma to w (usunięte przez administratora) Jak masz sie zarazic to Ci te smieszne maski jednorazowe niby z CE nie pomoga.

stary zgred

Cześć , Długo pracuję w DROMIE natomiast pkt zazadania jeszcze nie było , natomiast dla mnie jako składacza jest to ok , próbowałem swoich sił na pile ale wiem że nie umiałbym dobić do maksymalnego wyniku... Jest to do poprawki ! Jak już się zdecydowałem na opinię to brakuje mi też kompetentnych kierowników zmianowych no i normalnego lidera (mówię o bojkowskiej)... Słyszałem że były rozmowy o powrocie kierownika B.B jednak nikt nie chce nam powiedzieć czy wróci do nas a teraz w tym okresie sezonowym bardzo odczuwam wraz z kolegami ze składania jego brak. Brakuje nam też pana S i Z (byli pracownicy klatki) - czy ktoś z nimi rozmawia o powrocie?

Byly
@stary zgred

A jak wyglada praca z dyrektorem? Produkcja usprawniona, lepiej niz z MB? Jak się kierownicy pozwalniali to myslalam, ze bedzie ciezko a jak jest naprawde?

kiero

a jak tam z praca na kierowce, ponoc maja placic 7tys i weekend w doma $$ cos wiecej ktos moze napisac?

Elo
@kiero

Daj sobie spokój,to bzdura,szkoda twojej energii

Kiero
@Elo

Czyli tyle się nie zarobi ? Bo na ogłoszeniu fajnie piszą

Traktorzysta
@Kiero

Zarobisz spokojnie 7 tys. Ale noszenie paczek masz do tego. Jak się czujesz na siłach to nie bylo tematu. Ale logistyka kuleje strasznie, jak i magazyn. Potem musisz szukać towaru po calym samochodzie. (usunięte przez administratora)

driver
@Kiero

jak zrobisz 4/5 kursów w miesiącu zarobisz. tyle, że to bardziej kurierka niż transport

Papier wszystko przyjmie

Prochu1991

Witam, Chciałbym spytać jaka jest sytuacja w dziale informatycznym? Byłbym z góry wdzięczny za info. :)

Mała

Witam ..ile tam zarabia Lider ? Czytałam że poszukują ale o zarobkach nic nie piszą. Dziękuję

Jak teraz atmosfera i środowisko na Bojkowskiej lepsza jak na Bieńka? Jaka teraz jest u nich stawka wyjściowa.

ciek

czym spowodowane jest nie zapoznanie się moim cv mimo kilkukrotnego wysłania aplikacji do Państwa?

Daniel

Witam. Czy może ktoś podzielić się opinią na temat pracy kierowcy B+E? Dzięki i pozdrawiam

Kierowca

(usunięte przez administratora) nie polecam tej firmy ludzie zastanówcie się 100 razy przed podpisaniem jakiej kolwiek umowy wstyd i porażka jak zawsze

@Kierowca

Możesz powiedzieć coś więcej na temat pracy kierowcy i warunków ? Chodzi mi o kat. B+E. Pozdrawiam

kiero

a to w podwójnie obsadzie zawsze ?

Beata

Ogłoszenia o rekrutacji do DROMY pojawiły się w Żorach. Czy są dojazdy z Żor? Czy zatrudniają kobiety? Na czym praca polega? Proszę o informacje, za które z góry bardzo dziękuję.

Witam jak wygląda sprawa z sobotami czy jest duży nacisk na przychodzenie

Niki

Pracodawca zapewnia pracownikom wszelkie środki, które mają uchronić przed zakażeniem koronawirusem. Dostaliśmy rękawiczki, żele dezynfekujące, maseczki - w toaletach mydło antybakteryjne. Firma jak widać dba o bezpieczeństwo swoich pracowników i przykłada wszelkich starań aby wszyscy byli zdrowi.

Zostaw merytoryczną opinię o Droma s.c. - Gliwice

• Jak się pracuje w Droma s.c.?

Zobacz opinie na temat firmy Droma s.c. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 125.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Droma s.c.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 93, z czego 21 to opinie pozytywne, 36 to opinie negatywne, a 36 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Droma s.c.?

Kandydaci do pracy w Droma s.c. napisali 16 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Droma s.c.