4 Dodaj merytoryczną opinię
4 543 1045 5 1

Opinie o Droma s.c.

Nowy kandydat
Kandydat

Malo sympatycznych ludzi mozna spotkac w nowym srodowisku ale faktycznie jedna osoba się wyroznia- kobieta " mała blondyneczka" chyba farbowania :) pozdro

lalala Nowy wpis
@Nowy kandydat

nazywa się Karen i nie jest farbowana

Zyga

Hej koledzy i koleżanki Satysfakcja z pracy jest ściśle połączona z tym, jaki stosunek do organizacji ma pracownik, ściślej mówiąc do samego miejsca, atmosfery, przełożonego, współpracowników, zadań, które wykonuje. Ma na to wpływ finansowy aspekt, ale również potrzeby wyższego rzędu, takie jak poczucie sukcesu, prestiżu, szacunku, przynależności oraz samorealizacji. Czy satysfakcja z wykonywanej pracy jest dla nas cenniejsza niż wynagrodzenie? Trudno jest odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie. Dla niektórych osób najważniejsza jest wysokość wypłaty w danym miesiącu. Są jednak pracownicy, którzy mówią, że pensja jest dla nich istotna, ale ważniejsze jest to, że mogą robić coś, co sprawia im przyjemność, a ponadto wynik ich pracy zostanie doceniony przez przełożonego czy współpracowników. Satysfakcja jest odczuwana wewnętrzne na podstawie tego, co udało się zrealizować, motywuje do dalszych działań. Pamiętajmy, że wynagrodzenie jest jednym z czynników higieny wg teorii Herzberga. Jest ono potrzebne po to, byśmy nie byli niezadowoleni. Czy praca może być naszym hobby? Oczywiście! Jeśli czymś się interesujemy, np. uwielbiamy fotografować ludzi, mamy wizję na to, by zdjęcie zaskoczyło innych, dlaczego więc nie możemy zawodowo zostać fotografem? Właściwie możemy, tylko nie każdy odważy się podążać za swoim sercem. Czasami wymaga to od nas tylko wiary w siebie i w swoje umiejętności. Ludzie, którzy poszukują pracy, zwracając uwagę tylko na kryteria finansowe czy odległość firmy od domu, nie będą tak zadowoleni w przyszłości, jak ludzie którzy zaczęli robić zawodowo coś, co wypłynęło z ich zainteresowań, co sprawiło, że chcą o tym czytać więcej i więcej, pogłębiać swoją wiedzę i ciągle wzmacniać swoje kompetencje. Nie oznacza to, że nie będą oni finansowo zadowoleni ze swojego życia. Może się zdarzyć tak, że będą zarabiać więcej niż ci, którzy wybierali pracę pod kątem wynagrodzenia. Dlaczego? Bo siła ich motywacji wewnętrznej jest tak duża, że pcha ich do przodu i dodaje skrzydeł w trudnych momentach. (usunięte przez administratora)

Tak93Nie35
Edward

Zyga tak trzymać :)

Tak62Nie10
ewo
@Zyga

zyga jestem na tak :) tak trzymać.

Tak54Nie9
Aleks
@Zyga

To jest naprawdę warte przeczytania :)

Tak51Nie8
Jacek
@Zyga

Pozytywne myślenie wpływa na dobre osiągnięcia :)

Tak48Nie8
Kosogłos.
@Zyga

Po bójce pracowników poza terenem zakładu, jeszcze w Zabrzu przyszła kolej na bójkę na terenie nowej hali w Gliwicach. Kierownictwo robi wszystko, by sprawę zamieść pod dywan i by świadkowie "zapomnieli" co widzieli. Poszkodowany miał zakaz zawiadomienia policji. Chryste! DZIKI ZACHÓD. Co na to właściciel? Przysłał mediatora, główna księgową. Ciekawe czy z kopertą z odpowiednią zawartością dla poszkodowanego. Co za czasy!

Tak8Nie8
Nikt

Tak4Nie4
Ryszard Nowak
@Zyga

Prowadzenie tego portalu to jedna wielka kpina i nadaje się do (usunięte przez administratora) Dlaczego? Enty raz otrzymuję powiadomienie o "nowym" wpisie podczas gdy nic tam się nie zmienia od kilku dni jeśli idzie o DROMĘ. Po drugie, brak jakiegokolwiek porządku i chronologii. Otwierając trafiam w pierwszej kolejności stare wpisy i trzeba się nieco starać by dotrzeć do aktualnych. Śmieszne i irytujące. Zróbcie coś z tym. Już widzę Waszą odpowiedź. Dany wpis dotyczy tematu z przed na przykład tygodnia i do tamtej daty i do tamtego wpisu jest przyszyty. Dajcie sobie spokój i zajmijcie się czymś bardziej pożytecznym. Ten portal powoduje tylko niepotrzebne wrzenie w "omawianej" firmie i równie niepotrzebnie dzieli załogę. A ludzie i tak maja dość swoich problemów w domu, rodzinie i po jaka cholerę jeszcze dolewać oliwy do ognia. Żegnam się z Wami tym wpisem i życzę powodzenia w innym rodzaju działalności. Ryszard Nowak

Tak17Nie8
O.n.a
@Ryszard Nowak

Dzięki Ryszard. Mało jest takich. Zawsze imponowałeś innością, kulturą i pozytywem. Powodzenia. Podpisano- dziewczyna z Dromy.

Tak6Nie9
NowaKapusta
@Ryszard Nowak

Amen i krzyż Tobie na drogę

Tak8Nie9

zgadzam się :)

Tak6Nie3
Smiechowa
@Zyga

Zyga juz nie pracuje downy jedne :D Poziom inteligencji posta i wielu innych wskazuje na brak wykształcenia tylko kopiuj wklej.

Tak4Nie3

:))))))))) dobra motywacja

Tak7Nie2
Anka
@Zyga

wiosna idzie będzie jeszcze przyjemniej :)

Tak8Nie2

no i nadal myślę ;)

Tak7Nie2
Edyta
@Zyga

Naprawdę warto przeczytać i zastanowić się nad tym.

Tak6Nie2
Aneta
@Edyta

Zaczęliście już trochę odbiegać od tematów, które zdają się być tu najważniejsze. Bardzo zatem proszę, abyście ponownie zaczęli dyskutować o warunkach zatrudnienia, jakie oferuje swoim pracownikom Droma. Zdobyłam informację, że firma ta uzyskała członkostwo w Koalicji Przyjaznych Rekrutacji - gwarancję wysokiej jakości procesów rekrutacji. Oznacza to, iż stosują najlepsze praktyki podczas przeprowadzania procesów rekrutacji. Co to właściwie oznacza? @Edyta może przybliżyłabyś nam pokrótce tę kwestię?

DROMOWICZ
@Aneta

Hahaha gdzie ? W czym rekrutacja przebiega tak ze nawet Cie do biura nie zaprosza tyloo rozmowa przeprowadzana jest na hali przy wolnym stole. I szybkie pytanie chcesz pracowac czy nie. Lepiej sie zwierzeta traktuje niz ludzi w tej firmie.

Tak8Nie
ela

;)

Tak3Nie1
ewo
@Edward

red bull doda ci skrzydeł

Tak6Nie1
Ewa

Zgadza się

Tak7Nie1
Benivides
@Zyga

Droma jest to nie jest firma... To jest stan umysłu... Masz płacone nie za dobrze wykonaną prace ale za to że nic nie zjepsułeś a jak zjepsułeś to po premi... Ktoś powie że wszędzie tak jest... Ale w dromie to jest extramalnie patologicznie chorobotwórcze. Każdy ponad każdym. Nie radzę nikomu podejmować pracy w tej patologi umysłu, najbardziej niewinni cierpią a prostacy się śmieją. Żenujące zachowanie ludzi którzy uwielbiają odnosić a szef uwielbia donosicieli i tym sposobem kabarecik się kręci, dno dno totalne dno. Myślisz ja to zmienię hahaha szkoda twojego czasu zamknij ten temat teraz i znajdź sobie inną pracę, uwierz mi każda inna będzie lepsza pozdro!!!

Tak20Nie
Ewo

Dobre :)

jestem zadowolony:-)

Memo

Jestem happy :-)

Fenomen
@Zyga

"Satysfakcja " do modlitewnika powinniście sobie wpisać i czytać codziennie jełopy

Nolte

Memo

Cześć Zyga

Ja
@Aneta

Najniższa krajowa jeśli chodzi o zarobki. Musisz się nachodzic aby dostać godna pensje bez nadgodzin jest ciężko. Premii uznaniowej brak tylko frekfencyjna

Witold
@Ja

Pracownik sam sobie ustala ilość nadgodzin w ciągu miesiąca, czy może odgórnie narzucony jest limit, którego nie można przekroczyć? Zastanawia mnie również, czy nadgodziny są płatne wyższą stawką wynagrodzenia niż godziny normalne? Mam nadzieję, że tak, jednak wolę się upewnić.

Nowy

Cześć :)

Nolte

xxx
@Benivides

masz rację a kierownik z siedziby na hosta to nawet szkoda pisać jednego dnia pozbył się trzech pracowników

xxx
@xxx

przepraszam mała literówka na horsta miało być

mona

Hej

Nirwana
@xxx

Z tego co słyszałam to podobno sami wypisali się , a nawet dwóch podobno nagle się boroki pochorowali , jacyś chorowitki.

Kasz

Heja

Rozsądny człowiek
@Zyga

Piszesz o składaniu rolet i bram, jakby to była praca w kancelarii prawnej, tudzież dziale marketingu czy HR. Nie wiem kto może mieć poczucie sukcesu, wykonując powtarzalną, monotonną, fizyczną pracę za śmieszne pieniądze. Apeluję o trochę powagi.

Tak5Nie
elo

Narka

TakNie3
zen

Zorro
@Ryszard Nowak

Skacz tak slodzic i powiedz kto i ile ci zaplscil zebys tak slodzil albo jestes beduin albo jehowy. Nie jestem zaristom abo masz zryty leb albo jestes emerytem

delo

nowy

marta

Gość HR
@Aneta

Koalicja na rzecz przyjaznych rekrutacji nie ma nic wspólnego z procesem rekrutacji. Firmy mogą się tam same zgłaszać i jest to swoista reklama. Znam kilka firm z tej listy i ich rekrutacje nie są idealne czy przyjazne to też raczej temat do dyskusji. Jakie warunki stawia koalicja to nie wiem bo nie udało mi się tego nigdzie wyczytać, ale wygląda to mniej więcej tak jak rekomendacja kosmetyku np. przez stowarzyszenie jakieś tam w zależności do czego jest on stosowany...

maria

marzena

moja Nowy wpis

Pozdrawiam pozdrawiam

olaf l Nowy wpis

Część

Kom Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 4 dni.

Będzie dziś wypłata w tej śmiesznej firmie? I wiadomo co z tym pracownikiem z magazynu co miał koronawirusa niby i go zwolnili?

Kocyk
Użytkownicy czekają na odpowiedź 9 dni.
Kandydat

Cześć, na czym w firmie polega praca kierowcy z kat. B?? Jaki jest realny zarobek??

Nowicjusz
Kandydat

Pozdrawiam laskę o różnych ksywach ale bardziej znana jako "zołza" na portowej. Najbardziej sympatyczna i taka ludzka.

Damian
Kandydat

Witam ile można zarobić w Dromie z nadgodzinami??

Pracujący
@Damian

Tyle ile zrobisz nadgodzin Nadgodziny masz 50% a soboty i niedziele 100% Możesz se łatwo policzyć Chodzisz nadgodziny jak ci się podoba

Tak2Nie

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Tak3Nie1
Iam
@Pytanie

Tak

Marcin

Witam. Jak wygląda praca kierowcy w Dromie? Można coś bliżej szczegóły? Dzięki i pozdro

Elo
@Marcin

Kierowca to ciężki kawałek chleba,praca nie doceniona i nie odpowiednio opłacona nie polecam

driver
@Elo

a ja nie narzekam. Lekko nie jest, bo to bardziej kurierka, ale mi to pasuje. Najważniejsze, że kasa się zgadza, a jak jesteś miły dla klientów to nie jedne parę euro dorzuci.

Marcin
@driver

Po ile punktów tak średnio macie? Głównie pewnie latacie na Niemcy i Benelux??

kolo
@Marcin

dzwoniłem i ruszasz w niedziele co by od poniedziałku rano rozwozic klientom towar, powrót piatek-sobota zalezy jak sie wyrobisz, (usunięte przez administratora)

SK
@kolo

No niestety w niedziele tylko nieliczni wyjeżdżają. Miał być weekend w domu a wracasz w sobotę wieczorem lub niedziele rano. Wyjazdy ww wtorki jak Cię oczywiście zaladują. Kasa OK ale bez życie prywatnego niestety. Dyspo doświadczenie tylko na busach więc wg tej kategorii jest myślenie.

SK
@Marcin

Od 14 do 28 klientów w tygodniu. Na busach mają dużo więcej.

Know

Proszę o pytanie jak wyglada pierwsza wypłata . Ile można się spodziewać na , dzień dobry ‚ ?

Pracodawca

@Know

Witam, po pozytywnym przejściu procesu rekrutacji można uzyskać na start nawet 3500 zł brutto. Zapraszam do aplikowania na ofertę.

Tak15Nie23
Pracownik.
@Know

2500 na rękę przy stawce 3500 brutto

Mateusz

Kim jest nowy dyrektor... Jak się nazywa i ile ma lat?

Mateusz

Kto jest dyrektorem???

Rozsądny człowiek
@Droma s.c.

"Nawet 3500 brutto". Bądź poważny człowieku.

Tak5Nie
Gość HR
@Rozsądny człowiek

Zgadza się to nawet czytaj jako maksymalnie albo do 3500 zł brutto...

Była
@Droma s.c.

3500 brutto ale nie dla wszystkich, teraz tylko (usunięte przez administratora) się liczy. Śmiechu warte. A na Porcie nowi lepiej zarabiają od starych pracowników. Gdzie jest sprawiedliwość? Gdzie szacunek do starych pracowników za wykonaną pracę? I zero premii w sezonie, a wymagania od dyrektorka coraz większe. Skoro pracownicy się wywiązują z obowiązków to powinni zostać za to odpowiednio wynagrodzeni oraz jakieś podziękowania za to,że się starają i dobrze pracują.

Daniel

Przestaliście być aktywni na forum z jakiegoś powodu?

Zabrze

Czy rozpoczęła się już rekrutacja do zakładu w Zabrzu??

poinformowany
@Zabrze

podobno sierpień/wrzesień ma ruszyć

Pawcio

Panowie czy to prawda, że pracuje się 5* 12h a nadgodziny są wypłacane w urlopie ?.

@Pawcio

Nie. Pracuję się ile ma się o górę jeśli chodzi o nadgodziny. Nie ma przymusu, przynajmniej na Portowej. Za nadgodziny są 50-tki, soboty setki.

Ile się chce*

TakNie

Uważam, że po wprowadzeniu nowego systemu premiowania pilarze zostali poszkodowani. Zarząd firmy nie wziął pod uwagę wielu czynników, takich jak chociażby inne obowiązki, które pilarz musi wykonywać na miejscu pracy, z wnoszeniem materiału łącznie. W dodatku punkty otrzymywane przez pilarza w stosunku do innych pracowników, wykonujących inne prace, są niewielkie - 0,7 punktu za cały komplet. W 8 godzin naprawdę ciężko jest uzyskać przynajmniej 20 punktów, tym bardziej gdy wokół czekają jeszcze inne czynności prócz samego cięcia. Zamawianie materiału, docinanie nowych elementów innym pracownikom (gdy na przykład w pancerzu trafią się uszkodzone pióra), często wnoszenie materiału na halę, gdyż nie ma ludzi, którzy mogliby to zrobić. Otwieranie paczek, wywożenie pełnych worków i wstawianie nowych i pewnie wiele więcej, ale nie chciałbym pisać elaboratu. Ten system powinien być lepiej zbalansowany według mnie i wielu innych pilarzy, bo w porównaniu z osobami od pancerzy i skrzynek wypadamy w nim blado.

Tak5Nie1
Poszukujący
@Pracownik

No właśnie - o co tutaj chodzi?Chyba nie tylko pilarze są tam nie doceniani?Zastanawia ciągła rekrutacja do tej firmy? Jeżeliby tak płacili lub bardzo podobnie po okresie próbnym jak w ogłoszeniu na pracuj.pl to wątpię, że ciągle musieliby szukać pracowników. W obecnej sytuacji na rynku pracy w dobie epidemii nie byłoby to najgorzej. Czyli co? Wielka ściema? Co innego w ogłoszeniu a co innego w umowie? Wiadomo, jak nie wiadomo o co chodzi - to chodzi o kasę......

Poszukujący
@Pracownik

Coś mi się wydaje, że nie tylko pilarze są w tej firmie poszkodowani. Czemu jest źle jak powinno być dobrze skoro w ogłoszeniu na pracuj.pl warunki płacowe jak na obecną sytuację nie najgorsze, a ciągle poszukują pracowników. Czyli nawet po okresie próbnym daleko do uzyskania tego co oferują? Czyli jedna wielka ściema ? W ogłoszeniu co innego a w umowie co innego? Ludzie godziwie zarabiający i dobrze traktowani nie odchodzą z pracy. A tam ciągle zatrudniają!!!!! Czy ktoś może coś napisać na ten temat?

@Poszukujący

Nie ma aż takiej tragedii. Na start można wyciągnąć do 3500 zł brutto. Zależnie od tego czy miało się doświadczenie wcześniej na produkcji czy nie. Z tego co się zorientowałem osoby z doświadczeniem mogą liczyć na 3100-3400. 3500 to raczej rzadkość. Bardziej chodzi mi o premię, która wynosi do 800 zł brutto. W obecnej sytuacji pilarz nie zrobi tylu punktów na karcie pracy, żeby zbliżyć się chociaż do połowy tego. A pracownicy od składania pancerzy bez problemu zdobywają po 40 punktów, co daje im naprawdę dobry wynik jeśli chodzi o premię. Według mnie pilarz powinien móc zdobyć tych punktów więcej, ze względu na zakres obowiązków lub chociaż tak samo.

Wacław
@Poszukujący

ciągle ztrudniają bo firma się mega rozwija. robie tu kilka lat i jest coraz lepiej, w końcu sensowne premie zależne od wyników, Sporo jeszcze do polepszenia ale jest coraz lepiej.

Tak5Nie2
Zdziwiony
@Wacław

Jak na mega rozwijającą się firmę to 3500 brutto na początek (teraz zależy ile trwa ten początek)? i nie dla każdego - rzuca na kolana.Gratuluję poczucia humoru. Mam nadzieję Wacław, że skoro robisz tam już kilka lat to te 4300 brutto jak w ogłoszzeniu o pracę wyciagasz? ile rozpoczynający pracę mają zatem lat czekać na taki zarobek?

ZASKOCZONY
@Zdziwiony

A czy te 3500 brutto jest przelewem na konto czy można się dogadać na inną forme?

A...
@Poszukujący

Każdy kij ma dwa końce - jeżeli się przyłożysz to kasa jest ok. Wiadomo, że za lecenie w pręta nie dostaniesz kokosów... Pracuję tam od prawie pół roku i obecnie nie narzekam pomimo, że początki były trudne. Kasa się zgadza i to najważniejsze. Co do ciągłych rekrutacji - pracy jest dużo i ludzie są potrzebni - ale jak duży odsetek nowo przyjętych traktuje to jak szkółkę niedzielną, przychodzą do pracy jak im się spodoba i mają przy tym dwie lewe ręce no to sorry - to nie przedszkole tylko zakład pracy. Co do pilarzy to się zgodzę.

maro
@A...

Dokladnie tak jest .

Iku
Użytkownicy czekają na odpowiedź 75 dni.

Czy w tej firmie istnieje takie cos jak grusza? I ile wynosił?

Major

Pracodawca dokłada wszelkich starań aby pracownicy byli bezpieczni. Dostaliśmy maseczki, rękawiczki. Na bieżąco uzupełniane są dozowniki z żelem dezynfekującym - w toaletach mydło antybakteryjne. Firma nie oszczędza na środkach zabezpieczających przed zakażeniem koronawirusem.

Tak3Nie15
Prawda
@Major

Co ty dupisz ziomke byłem na rozmowie na hali to każdy oczy jak 5 zł i nikt nie mam maseczki ani rękawiczek

Tak7Nie
@Prawda

To już decyzja osób zatrudnionych. Pracodawca dostarcza maski i rękawiczki, ale ludzie sami nie chcą z nich korzystać.

Tak1Nie13
Yoda
@Pracownik

Co ty pie xd Jedna maska jednorazowa na całą pandemię i to ma być zamawianie śmieszny jesteś weź stąd wypier

Ziomek
@Major

Pracodawcy to Ty na oczy nie widziales chlopie.Myslisz ze nosi maski i rekawiczki jednorazowe i dojezdza zatloczonym autobusem? Rzucili ochlapy z ktorych nikt nie korzysta bo rownie dobrze mozesz zalozyc klamerke na nos i sprobuj oddychac i pracowac.Rekawiczki tanizna za pare zl ktore pekaja przy nalozeniu

Ziomalka

Nie ma nakazu noszenie rekawiczek czy masek na terenie zakladu wiec kazdy ma to w (usunięte przez administratora) Jak masz sie zarazic to Ci te smieszne maski jednorazowe niby z CE nie pomoga.

stary zgred
 Problem

Cześć , Długo pracuję w DROMIE natomiast pkt zazadania jeszcze nie było , natomiast dla mnie jako składacza jest to ok , próbowałem swoich sił na pile ale wiem że nie umiałbym dobić do maksymalnego wyniku... Jest to do poprawki ! Jak już się zdecydowałem na opinię to brakuje mi też kompetentnych kierowników zmianowych no i normalnego lidera (mówię o bojkowskiej)... Słyszałem że były rozmowy o powrocie kierownika B.B jednak nikt nie chce nam powiedzieć czy wróci do nas a teraz w tym okresie sezonowym bardzo odczuwam wraz z kolegami ze składania jego brak. Brakuje nam też pana S i Z (byli pracownicy klatki) - czy ktoś z nimi rozmawia o powrocie?

Tak9Nie
Byly
@stary zgred

A jak wyglada praca z dyrektorem? Produkcja usprawniona, lepiej niz z MB? Jak się kierownicy pozwalniali to myslalam, ze bedzie ciezko a jak jest naprawde?

kiero

a jak tam z praca na kierowce, ponoc maja placic 7tys i weekend w doma $$ cos wiecej ktos moze napisac?

Elo
@kiero

Daj sobie spokój,to bzdura,szkoda twojej energii

Kiero
@Elo

Czyli tyle się nie zarobi ? Bo na ogłoszeniu fajnie piszą

Traktorzysta
@Kiero

Zarobisz spokojnie 7 tys. Ale noszenie paczek masz do tego. Jak się czujesz na siłach to nie bylo tematu. Ale logistyka kuleje strasznie, jak i magazyn. Potem musisz szukać towaru po calym samochodzie. (usunięte przez administratora)

driver
@Kiero

jak zrobisz 4/5 kursów w miesiącu zarobisz. tyle, że to bardziej kurierka niż transport

Nick

Papier wszystko przyjmie

Prochu1991

Witam, Chciałbym spytać jaka jest sytuacja w dziale informatycznym? Byłbym z góry wdzięczny za info. :)

Mała

Witam ..ile tam zarabia Lider ? Czytałam że poszukują ale o zarobkach nic nie piszą. Dziękuję

Zostaw merytoryczną opinię o Droma s.c. - Gliwice