Droma s.c.

Opinie o Droma s.c.

kandydatka

Jest ogłoszenie na specjalistę ds. kadr i płac. Czy warto aplikować? Nie chciałabym wpaść z deszczu pod rynnę.

@kandydatka

Daj sobie spokój. Rynna to mało powiedziane. W tym dziale jest ciągła rotacja. To chyba najsłabszy dział firmy. Moim zdaniem powodem jest to, że firma bazuje na najemnikach z Randstadu, których próbuje się bardzo dużo co generuje wiele pracy w kadrach. Praprzyczyną tego zamieszania w kadrach jest sezonowość i niemożliwość przewidzenia wielkości produkcji, jak to w usługach.

Znający firmę od lat
@Nie bardzo zadowolony

A moim zdaniem przyczyną jest to że jest to dział w który permanentnie wpie prza się szefowa i to jest główna przyczyna rotacji. W kadrach były naprawdę fajne i zaangażowane osoby - Ania K., Kasia B., ostatnio Sylwia Ł. I co? Wszystkie odeszły aby mieć święty spokój a nie pracę po nocach i mnóstwo pretensji szefostwa.

jasia
@Znający firmę od lat

masz na myśli właścicieli? czy szefową działu?

Pankracy

Super firma!!!!

ttr
@Pankracy

"Super partia k..."

Nie bardzo zadowolony.

Do Henryka Kimkolwiek jesteś, piszesz w swoim imieniu czy na "zlecenie" DROMY, wiedz, że pracuję dobrze, a może nawet bardzo dobrze, a i tak jestem nie do końca zadowolony. Z czego? Dowiecie się wszyscy, od kapusiów począwszy a na właścicielu i kierowniku kończąc. Niemal wszyscy mamy umowy do 30.09., bo zbliża się koniec sezonu i wtedy okaże się co były warte słowa kierownika zapewniające nas, przyjmowanych od grudnia z myślą o utworzeniu dwóch zmian. Zapewniał na porannym zebraniu, że nikt nie zostanie zwolniony po sezonie. Nie chwal więc DROMY dopóki nie skończy się sezon, bo albo okaże się, że kierownik coś znaczy, albo będzie tsunami zwolnień i okaże się, że właściciel zrobił kierownikowi z gęby cholewę. I nie daj Bóg bym znalazł się wśród zwolnionych, bo wtedy wyleję na DROMĘ i RANDSTAD tyle pomyj, że nikt już nie uwierzy w szczerość zapewnień jednej i drugiej firmy o tym że nie będzie zwolnień tych przyjmowanych z myślą o dwóch zmianach i sezonie i wątpię czy ktoś zechce podjąć tutaj pracę. A tobie będzie głupio za wystawianie laurki DROMIE na goworku.

Smile
@Nie bardzo zadowolony.

Skoro pracujesz dobrze to nie zostaniesz zwolniony wylecą tylko te osoby które w sezonie letnim zawiodły lub piją w pracy i myślą że nikt tego nie widzi. Firma wiąże się z osobami które się angażują i są ostoją w sezonie letnim. Firma nie traktuje wartościowych osób przedmiotowo na zasadzie zwalniania po sezonie , nikt nikogo wartościowego po sezonie nie zwolni.

@Smile

Może firma rzeczywiście nie zwalnia, ale też nie nagradza. Nagradzane zostaja lenie, dlatego tyle osób pracuje teraz w dromie. I to wcale nie przez rozwój firmy

No właśnie. Bo czym gorzej pracujesz tym dostajesz więcej i jesteś bardziej nagradzany. Dlatego tyle zdolnych osób już tam nie pracuje. A zostają sami desperaci i nieroby, którzy mają najwięcej korzyści ;-)

Pracownik Produkcji

Złożenie CV nastepnie zaproszenie na rozmowę gdzie pol godz przed spotkaniem że termin przełożony z przyczyn technicznych dodam ze już byłem w trasie ale to nic sytuacje losowe sie zdarzają kolejny termin i rozmowa sie odbyła godzina czekania na rekrutera następnie szybkie oprowadzenie po hali produkcyjnej w tym rekrutera musiał wykonać jeszcze dwa telefony następnie rozmowa inwidualna luz na rozmowa naprawdę fajna mały prosty test ma rozpoznaniu różnic min koloru białego od szarego przedstawienie warunków pracy i na końcu zapewnienie napewno do jutra damy odpowiedź czy dostanę pracę do dzisiaj brak telefonu klasyka po co te słowa że zadzwonią skoro wiedzą że nie zadwonia

Przebieg dotychczasowego zatrudnienia czy potrafię obsługiwać elektronazedzia krótki test

pol

HAHAHAHAH przecież to widać gołym okiem że firma sama sobie zaczęła pisać opinie. Wcześniej były same negatywne, a teraz nagle co, same pozytywne? Co się niby zmieniło na plus? Wymieńcie jedną zmianę, która mogłaby spowodować taką zmianę w opiniach!

Nie bardzo zadowolony

Do Remy Masz rację. Kierownik, nie wiem jak jest, ale zakładam, że właścicielowi odpowiada i spełnia oczekiwania. Jednak dla pracowników ma tylko uwagi, poganianie i opierniczanie. Zwalnia tylko brynoli i dobrze. Jest jeszcze dwóch, trzech kandydatów, ale kierownik albo o nic nie wie, albo są potrzebni i udaje, że nie widzi. Toleruje "chaosa", który kilkakrotnie prawie, że doprowadził do bójki, przychodzi kiedy chce i wychodzi kiedy chce. Kierownik nie powie dobrego słowa, nie pochwali, tak zwyczajnie po ludzku, co czasem lepiej działa niż premia. Dostajemy ją, ale o tym decyduje ściśle dopracowany regulamin, więc nie ma to nic wspólnego z "dobrym sercem" kierownika. Nie dziwię sie twojemu koledze, że olał firmę.

Nie bardzo zadowolony.

Całe to pisanie jest o (usunięte przez administratora) roztrzaskać. Przyjdź, zatrudnij się, popracuj tydzień, dwa, miesiąc i sam zdecyduj. Ktoś zadowolony napisze, że jest OK to i tak nikt mu nie uwierzy. Niezadowolony napisze więcej niż było, a prawdopodobnie miał dwie lewe ręce (chociaż i taki nadal pracuje i nikt go nie zwalnia) to się go pozbyto. Ludzie, wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma i to jest stara, dobra prawda. Kasa? Nie ma takiej, której nie da się wydać i zawsze jej brakuje. Inne zdanie na ten temat ma ktoś kto ma rodzinę na utrzymaniu, a inne ktoś kto ciągle przy mamusi i jak tylko ktoś (kierownik, lider) krzywo na takiego popatrzy to już się zwalnia, bo stała mu się krzywda. Są młodzi, w średnim wieku i staruchy (emeryci) i zapieprzają aż miło. Pomimo mojego nicka ciągle tu jestem, bo nie ma świecie takiej roboty,w której byłbyś do końca zadowolony.

widzący inaczej

e tam zaraz się szefa czepiasz M......a , a nie widzisz że kolega zostawił Was w sezonie i jeszcze ściskacie się z nim hucznie i radośnie, dzięki klientom macie wypłaty więc się nimi zajmijcie

Remy
@widzący inaczej

Kolega jest wolnym człowiekiem, nie zlożylł wypowiedzenia razem z L4 tylko uczciuwie przepracował miesiąc wypowiedzenia, ale niestety ludzie czytają opinie i nie ma kim go zastąpić miał do tego święte prawo wiec tak zrobil. Dlaczego mialby isc na reke firmie która na kazdym kroku probuje Ci udowodnić ze tak naprawde do niczego sie nie nadajes. Jak Kuba Bogu tak Bog Kubie. Pozdro

Pytanie do pracowników... Planuję zmienić pracę z pewnych powodów. Obecnie pracuję przy prosukcji stolarki aluminiowej( już 20 lat) Jestem bardzo dobry w tym co robię ;) zarabiam średnio w okolicach 3 tysięcy. Jest sens zatrudniać się w Dromie ??? Nie chcę sobie pogorszyć...

@Marek

Chyba upał ci zaszkodził. Wejdź do cienia na godzinę, ochłoń i przestań marzyć. W dromie zarobisz tyle, ale z nadgodzinami

@Nie bardzo zadowolony

czyli w Dromie płaca za nadgodziny? kurcze u mnie musze wybierac wolne

@anonymous

Płacą ALE POD STOŁEM... w normalnych firmach albo można je wybierać, albo się ma je normalnie na pasku, opodatkowane! a potem zdziwienie, że L4 się dostaje groszowe, jak wszystko idzie nielegalnie

hads
@anonymous

to napisz do kadr że chcesz wybierać nadgodziny. pewnie się ucieszą i będziesz miec "normalnie"

@hads

Do kadr? Odkąd odeszła z Dromy wiadoma osoba nic nie można z kadrami załatwić... Przez chwilę był porządek i sprawy załatwianie od ręki i pomoc od razu. A teraz strach zagadać zwłaszcza do niektórych, bo wszystko robią z łaską...

Dragon
@anonymous

Faktycznie mogę potwierdzić że odkąd odeszła przemiła Pani A.ciężko cokolwiek załatwić i nikt nie ogarnia tematu tak jak robiła to ona.Chociaż cały czas była dojeżdżana przez szefostwo za to że pomagała ludziom.Był to odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu

@Dragon

Czy to A. czy to S. każdy kto był serdeczniejszy był dojeżdżany przez szefostwo... Dziewczyny w administracji też są super, a non stop szanowna J.W. się ich czepia...

Henio
@anonymous

I cool , powiedz to w twarz szefowi bez woalki goworka , też chcialbym mu cos powiedzieć w twarz ale mam cykora jak ty

Szkoda kierownika Marcina z Zabrza ten facet naprawdę robił kupe dobrej roboty ale trzeba było się go trzepiać o byle co bez powodu.

rambo

haha ha a co takiego zrobił? akurat prawda jest zupelnie inna

maks

Jak komuś się chce pracować i ma jakiś poziom wiedzy to raczej nie narzeka. Narzekają ci co nigdzie nie pracowali a wydaję im się że rozumy wszystkie pozjadali i udzielają wszystkim cennych rad. dla mnie jest ok ludzie są spoko, atmosfera też. kasa też, jak chcesz pracować i przychodzisz do pracy żeby pracować a nie wyłącznie po to żeby się napić kawy to dasz radę .

Afyggx

Praca w dromie...hmmm...pewnie,że po godzinach...praca biurowa jest przenoszona do domu...na urlop,na wekend...to sie nazywa "praca24/h"non stop....ooo!!zapomniałem dodać,że na l4 oczywiście też....a więć praca tylko i wyłącznie dla zdesperowanych!!!

dfgvgv
@Afyggx

choopie ciś do dom zupa gotować

@Afyggx

a gdzie robisz? bo w biurze 90 % o 16 kończy pracę, na roletach też raczej do 15 pracują. Długo pracuje magazyn gdzie auta pakują

Remy

Zbyszek tym razem przegiąłeś! znowu pracownicy zaczną się zwalaniać a ty bedziesz nadal twierdziłże to dlatego że są leniami! niesamowite większość osób zatrudnionych w twojej firmie to po prostu zwykłe lenie którym się robić nie chce i przychodzą tylko po to żeby za nic pensję dostawać. Tylko dlaczego pracownicy którzy odchodzą tak dobrze radzą sobie w nowych pracach?

obzartuch
@Remy

tylko ciasta nie przyunos ;p

Aneta

@Zenek, piszesz o nadgodzinach, czy możesz też odebrać wolne dni za dodatkową pracę? Napisz coś więcej na temat szczegółów zatrudnienia. Czy możesz liczyć na premie? Według Ciebie firma daje solidne zatrudnienie i dba o pracownika? Inwestuje w szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe? Jak wygląda atmosfera w pracy i relacje miedzy współpracownikami? Jesteś z nich zadowolony? Praca w przyjaznym otoczeniu jest motywująca dla pracownika.

Aneta

@widzący inaczej, mógłbyś napisać kilka słów na temat firmy i warunków zatrudnienia? Co mógłbyś powiedzieć o atmosferze w pracy i relacji z pracodawcą? Czy do wynagrodzenia dodawane są benefity w postaci premii, szkoleń lub pakietu socjalnego? Jakiego rodzaju umowy są podpisywane z pracodawcą? Zlecenie, czy na czas określony? Czekam na Twoją opinię.

Zenek
@Aneta

Płacą za nadgodziny można sobie dorobić, firma ogólnie ok nie narzekam.

Gab

Pracowałam w Dromie prawie 2 lata. Zmieniłam pracę z powodu przeprowadzki do innego miasta, gdyby nie to do dziś pracowałabym w Dromie. Po pracy już w paru innych miejscach wiem, że Droma nie jest taka zła jaką ją malują. Okej jest dużo pracy, czasem zdarza się nerwowa atmosfera ale proszę mi pokazać firmę, w której tego nie ma. Atmosfera pracy pośród pracowników - chciałabym w każdej firmie spotkać tak fantastyczne osoby, do dziś z niektórymi z nich utrzymuje kontakt. Reasumując, każda praca ma swoje minusy, ale proszę mi pokazać firmie w której tego nie ma. Myślę, że Ci co narzekają chcą zjeść ciastko i mieć ciastko czyli dużo zarobić nie pracując dużo...

@Gab

hahahahaha ciekawe kto pisał tą wypowiedź?!?!?! na pewno nie były pracownik Dromy, sztuczność wypowiedzi bije po oczach, że aż razi :D

@Anne

Dokładnie! Wiadomo, kto pisze te pozytywne komentarze... Prawdy o Dromie dowiesz się nie z goworka, tylko z rozmowy z osobami, które rzuciły tą firmę w diabły i teraz są szczęśliwe.

Camila
@anonymous

A ja nie rzuciłam i też jestem szczęśliwa i nie rozumiem "nieszczęsliwców".

@Camila

Dziwne, że żadna Camila w Dromie nie pracuje :P haha jak już chcecie udawać, że ktoś w tej firmie jest szczęśliwy to chociaż bądźcie wiarygodni ;)

BEZIMEINNY
@anonymous

A kto chciałby ujawniać swoje dane personalne. Sam/Sama jesteś pod nikiem...

@BEZIMEINNY

myślisz, że zrozumie ? :) ło matko, niezły poziom niektórzy prezentują

@anonymous

A jestescie w stanie powiedziec czy warto zatrudnic sie na stanowisku kierowcy? Chce sie zwolnic z aktualej pracy na rzecz tej i nie wiem czy warto

new
@Gab

wszystko się zgadza , gdyby było tak źle jak piszą maruderzy to nikt by tu nie pracował. jestem nową osobą w biurze i jest całkiem fajnie.

Not new
@new

Poczekaj więcej niż 6 mc to zobaczymy... Pogadaj z pracownikami a zobaczysz że osoby z naprawdę długim stażem możesz zliczyć na palcach jednej ręki... Jak myślisz - z czego wynika ta rotacja?

new
@Not new

wynika pewnie z braku zaangażowania. na palcach jednej ręki widać osoby bardzo pracowite i oddane firmie

@new

Osoby pracowite i oddane się zwolnily same z powodu poniżającego traktowania pracodawców a zostały same lenie. Dlatego pracuje więksaa ilość osób nie przez rozwój firmy tylko przez "pracowitych"inaczej. Kiedys bylo duzo mniej ludzi a tyle samo pracy i firma jakos funkcjonowala. Dokładnie można zliczyć na palcach jednej ręki osoby zaangażowane bo inne przez brak aprobaty zwialy stamtąd.

Idealne podsumowanie! Brawo @Ena

@Ena

Też uważam iż jest to idealne podsumowanie! Legendy krążą po firmie jak osoby które pracowały ponad normę były zupełnie bezpodstawnie oskarżane o kradzież lub o działanie na niekorzyśc firmy. Powód? Należy o to zapytać szanowną szefową co jej się tam w głowie uroiło. I jak pracować w takich warunkach? Kiedy brakuje podstaw współpracy między pracownikiem a kadrą zarządzającą? Poza tym jeżeli szefostwo wszystkich o coś podejrzewa, co sami muszą mieć za uszami? Myślę, że przekracza to granicę wyobraźni...

elfik
@Anne

Zajmijcie się robotą, a nie ciągłym narzekaniem, robota jest, kasa na czas też się zgadza. Tylko marudzą ci , co im się robić nie chce. Atmosfera spoko, a jak się nie podoba to można próbować szczęścia gdzie indziej.

mes

podobno szefostwo nawet własne kanapki głodnym daje

ha ha ha
@mes

tak, i walczy z ociepleniem klimatu ha ha takie sciemy to nie tutaj ha ha ha

zgodnie z kodeksem nie trzeba wypłacac nadgodzin, niestety trafiłam do firmy, gdzie nie płaca nadgodzin tylko trzeba je wybierać :(

zatroskaana
@anonymous

I po co to piszesz. jeszcze "góra" pomysł podłapie i będzie kicha.

widzący inaczej

hej a nie możecie czegoś dobrego napisać ? same złośliwe wpisy są od złośliwych osób które odchodząc z firmy sieją zamieszanie

mona
@widzący inaczej

pytanie kto tutaj zagląda , wiadomo że te osoby które się nakręcają chodzą po korytarzach i klachają wymyślają i dodają jednej chłopaka nie zatrudnili i zaraz focha strzeliła

?
@mona

Akurat jej to się nie dziwię - użerać się z tym całym bagnem... nikt nie wytrzymał w HR dłużej niż rok, ciekawe dlaczego?

Sena

Hej , narzekacze i maruderzy , co słychać ;) ?

@Sena

A wszystko ok lizod**ie ????

@Ena

Ena używasz słów typowych dla osób które tu piszą. Widać teraz Wasz poziom intelektualny .

Jaka firma taki język :)

Ena, powodzenia .

@Sena

Nie wiem w czym, ale dziękuję. Przyda się ;)))

Niedoszły pracownik

Dlugo zastanawiałem się nad napisaniem tego komentarza, ale stwierdziłem że może będzie to ostrzeżenie dla innych. Kandydowałem do firmy na stanowisko kontrolera jakosci, sam proces rekrutacyjny na jednym z wyższych poziomów, bardzo miła i profesjonalna pani prowadząca rekrutację. Byłem bardzo zainteresowany pracą, ponieważ przedstawiono mi szerokie możliwości rozwoju zarówno w dziale jakości, magazynu i innych na nowej hali itp. Czekałem na decyzję odnośnie mojego zatrudnienia. Cały czas na bieżąco byłem informowany przez panią rekruterke że moja kandydatura została wysłana do akceptacji zarządu i nic się nie zmieniało. Niestety, przykro mi to stwierdzić, ale z tego powodu zrezygnowałem z pracy w tej firmie, mimo że bardzo mi na niej zależało, ale pojawiła się inna oferta gdzie szybciej dano mi gwarancje zatrudnienia... Chleb i pieniądze nie spadają z nieba i musze mieć pracę, a nie czekać nie wiadomo ile na to czy zarząd się zdecyduje czy nie... Poza tym - jeśli taka decyzja to problem, to wolę nie myśleć jak podejmują trudniejsze decyzje. Ogólnie sama mozliwosc rozwoju jak najbardziej na plus, rekrutacja i kontakt z działem rekrutacji na 5, ale zarząd? Jeśli ktokolwiek z nich tu wchodzi i czyta te komentarze to niech wie, że stracili kandydata z powodu własnej glupoty

newa
@Niedoszły pracownik

hi hi powiedz to w kościele

@Niedoszły pracownik

właśnie ogłoszonę żałobę z powodu tego, że cie nie zatrudniono:)

urzekła mnie twoja historia

Hahaha
@Niedoszły pracownik

Proszę mi wierzyć, że to nie jedyna wadą tej firmy

xman
@Niedoszły pracownik

Ogólnie (usunięte przez administratora) kiła i mogiła - ciesz się, że nie zacząłeś tu pracy. Każdy tylko myśli jak się stąd wyrwać. Gdy tylko komuś udaje się znaleźć fajną pracę znika z dnia na dzień, stąd taka rotacja. Kto może to stąd ucieka - dla swojego zdrowia psychicznego!!!!!!

@Niedoszły pracownik

No niestety, kandydatura zatrzymała się zapewne u szefostwa które ma wszystko gdzieś jeżeli nie lecą z tego pieniądze, sprawy które poległy dzięki opieszałości królewskiej pary można by liczyć w setkach zapewne.. nie Ty pierwszy nie ostatni

@Anne

Potwierdzam! Proces decyzyjny w tej firmie to jakaś kpina! Państwo W. potrafią podejmować jedynie decyzje, które nie mają żadnych realnych konsekwencji. Do bardziej wymagających nie dorośli...

Rysz50

Do Kartona. Faktem jest, że gdy tylko go zobaczyłem przyszedł mi na myśl Rambo i tak powiedziałem do kolegów. Ksywka całkiem fajna, widzę iż się przyjęła. Ciekawe tylko czy Stachu o tym wie. A teraz UWAGA! Można mu to czy tamto zarzucić, chociaż i tak już się zmienił. Jednego nie można! On nie pracuje, on za......la. Zgadza się, że "zniknął" na dwa dni z pola widzenia. Pierwszego dnia wywieźli go "na port" do usuwania awarii. Drugiego dnia natychmiast po przyjściu ugrzązł na poszyciach i usuwał awarię do PIERWSZEJ w nocy. Skąd wiem? Czasem trzeba z kimś porozmawiać by się dowiedzieć. Jak tylko pojawił się trzeciego dnia podszedłem jak zwykle do niego by się przywitać i zapytałem gdzie się podziewał. Dlatego wiem to co napisałem. Jest bardzo dobrym mechanikiem i ślusarzem maszynowym, a wiem to bo miałem przyjemność pracować z nim przy dwóch maszynach na poszyciach. Poważnie, strach pomyśleć kto będzie usuwał awarie i drobne usterki, (o których mało kto wie) gdy Stachu odejdzie z Firmy. Bądźmy sprawiedliwi i uczciwi w osądzaniu innych. Można czepiać się kogoś gdy zasługuje, ale tym razem była to chybiona opinia wynikająca zapewne z braku tej informacji, którą ja posiadam. Na co dzień można od niego uzyskać pomoc w każdym przypadku i na każdym etapie produkcji. I co ciekawe już tak nie pyszczy przy tym. Szanujmy go dopóki jest z nami.

Kret
@Rysz50

I po co piszesz 2x to samo?!

Zostaw merytoryczną opinię o Droma s.c. - Gliwice

• Jak się pracuje w Droma s.c.?

Zobacz opinie na temat firmy Droma s.c. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 125.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Droma s.c.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 93, z czego 21 to opinie pozytywne, 36 to opinie negatywne, a 36 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Droma s.c.?

Kandydaci do pracy w Droma s.c. napisali 16 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Droma s.c.