Daedong Poland

Opinie o Daedong Poland

Nick

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać. " "Powstań, ty, który już straciłeś nadzieję. Powstań, ty, który cierpisz. Powstań, ponieważ Chrystus objawił ci swoją miłość i przechowuje dla ciebie nieoczekiwaną możliwość realizacji. " "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi. Tej Ziemi! " "Miejcie odwagę żyć dla Miłości, Bóg jest Miłością. " "Bóg jest pierwszym źródłem radości i nadziei człowieka. " - ja mam to na stronie tytułowej :) "Więc w mroku jest tyle światła, ile życia w otwartej róży, ile Boga zstępującego na brzegi duszy. " "Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności, jakie panują w naszych sercach.

dzidzia
@Nick 01.11.2017 15:17

Piękne słowa, łzy ze wzruszenia mi oczy zalały,tylko zapomniałeś podać nr konta bankowego, niejakiego Pana Ryżyka,on udzieli Tobie błogosławieństwa i pomodli się o Twoje zdrowie,bo o rozum to już za pózno...

Pyszne placuszki ziemniaczane
@Lubię placki 02.11.2017 07:05
W Daedongu Twa potrzeba nie pozostaje głucha, znajdziesz coś dla działa, znajdziesz coś dla Ducha.

Składniki: 1 kg startych na tarce ziemniaków 2 jajka 3 łyżki mąki starta na tarce cebula sól i pieprz do smaku olej do smażenia Etapy przygotowania: Wszystkie składniki wymieszać. Na patelni rozgrzać olej. Dużą łyżką nabierać ciasta i kłaść je na rozgrzany olej. Smażyć ok. 3 min z każdej strony. Podawać z czym, kto lubi - cukrem, śmietaną, sosem grzybowym.

Pytanko

Chciałabym się zatrudnić do firmy daedong i pytanie moje jak wygląda praca na produkcji, czy jest ciężko i ile dostanę po roku przepracowaniu w tym zakładzie ?

PKZ
@Pytanko 30.10.2017 19:10

Po roku dostaniesz pracę na czas nieokreślony

Przepis na pyszne kluseczki

Pyszne kluseczki delikatne i pulchne kluseczki Czas przygotowania: 30 min. Porcje: 1 porcji Składniki 2 jajka około 6 łyżek mąki szczypta soli 16 gram cukru waniliowego DODATKOWO: gęsta śmietana syrop klonowy lub miód czy sos karmelowy Przygotowanie W szerokim garnku zagotować wodę z solą i olejem. Białka ubić na sztywno ze szczyptą soli i wanilią. Nadal miksując ale już wolno dodawać stopniowo żółtka. Na końcu wmieszać mąkę, którą dodajemy stopniowo i sprawdzamy jaka jest gęstość ciasta, powinna być podobna do gęstości ciasta biszkoptowego.Łyżeczką nabierać porcje ciasta i wkładać do wrzątku zanurzając za każdym razem łyżeczkę z ciastem w wodzie, aby z niej spłynęło. Kluseczki rosną w trakcie gotowania, więc powinny pływać swobodnie. Po osączeniu podać ze smietaną i sosem np. karmelowym. Oprószyć wiórkami kokosowymi. W wersji dla dorosłych można jeszcze delikatnie polać domowym likierem Malibu. Rada: Takie kluseczki są również doskonałym dodatkiem do rosołu czy zupy pomidorowej, ale wtedy pomijamy cukier waniliowy.

ulcia

Nie można być szczęśliwym i bogatym jednocześnie,bo albo ktoś jest szczęśliwy albo bogaty.W bajce o Smerfach szczęśliwa i bogata to była Hogata a jak skończyła to wszyscy wiemy...w życiu grunt to dobrze się ustawić, jak się nie ma dzianych starych to dobrze mieć dzianego faceta.

Julita

@Cieszyn muszę przyznać, że faktycznie to dość dziwne postępowanie. Zazwyczaj firmy starają się docenić tych doświadczonych pracowników. To motywujące do zostawania w firmie na dłużej. A czy Ty jesteś aktualnie nadal zatrudniony/zatrudniona w Daedong Poland?

Kasia

kjfdachafdjsx
@Kasia 19.09.2017 19:15
Czy to prawda, że Ukraińcy przyjmowani są do DAEDONG bezpośrednio pod firmę a nie jak Polacy przez agencję IQS ....

bzdura

ABC
@Kasia 19.09.2017 19:15

Bzdura. Oczywiście że agencja IQS. Nie ma komu robić to biorą już dosłownie każdego. Nawet menel ma szansę, byle umiał naciskać 2 guziczki jak się mu pokaże jak i kiedy. Ale hasło przewodnie Daedonga to Jakość. Bzdura na kółkach i tyle..

Julita

@ABC, skoro użytkownicy wcześniej piszą, że mają większą wypłatę od tych z dłuższym stażem, to Ci pracownicy też powinni liczyć na podwyżkę. Wydawałoby się to logiczne tylko czy w Daedong Poland może sobie na to pozwolić?

@Julita 09.09.2017 11:22

Julita, w praktyce wygląda to tak że co roku w kwietniu wszyscy dostają podwyżki i aneksy do umów o pracę. O tyle o ile zwiększa się PKB czy płaca minimalna, nie jestem pewna (czyli 50 zł brutto). W praktyce i tak trzeba pamiętać że Dadeong ma tak dziwną politykę płacową, że choćbyś pracowała tam 5 lat (z w cudzysłowiu "podwyżkami"), to jak przyjdzie ktoś zupełnie nowy, to i tak dostanie więcej niż ty. Dlatego właśnie nie polecam, bo Daedong w kwestii płac jest sto lat za murzynami.. Zresztą nie tylko w kwestii płac..

Julita

@Rock i firma po prostu zaakceptowała twoje warunki, czy też próbowano z Tobą negocjować? Wiesz, czy potem istnieje szansa, że ta wypłata po jakimś czasie znowu wzrośnie?

ABC
@Julita 30.08.2017 16:55

Ta, wzrośnie. Jak co roku gdy wzrasta płaca minimalna :)

pyattniiee mam

Powiedźcie mi jak to jest z tą firmą, bo w internecie praktycznie non stop szukają pracowników i oferują mniej więcej "stabilną pracę w dużym, rozwijającym się zakładzie przemysłowym". Skoro oferują stabilną pracę, to dlaczego wciąż od trzech lat pojawiają się te same ogłoszenia, na te same stanowiska? Czyżby nie było chętnych do pracy w tym zakładzie? A może nie jest tak pięknie jak oferują? Z tego co widzę wymagania mają dość wysokie - preferowany zazwyczaj osoby z wyższym technicznym wykształceniem, doświadczeniem. Powiedźcie mi jak to jest, że firma od kilku lat praktycznie cały czas szuka pracowników?

Rock

hejos, moge Ci powiedzieć ze wlasnie dzis przyjeto mnie na to stanowisko: 2650brutto przez 3 pierwsze miesiace potem 2800+premia czy jakos tak :P aczkolwiek nawet nie zainteresowalem sie jak praca bedize wygladac :D

Róża
@Rock 23.08.2017 18:16
cała rozmowa po angielsku, raczej nic skomplikowanego, sami, zapytali tylko ile oczekuje na reke to strzelilem ze 2 tysie, niby...

Mój angielski jest na słabym poziomie Skończyłam germanistykę ale akurat niemiecki ich nie interesuje Ciekawe że już Ciebie zatrudnili a jeszcze w przyszłym tyg są rozmowy na to stanowisko i z tego co wiem to przynajmniej trzy

Fakt
@Rock 22.08.2017 20:33

Rock, to zarabiasz więcej niż mechanicy z Utrzymania Ruchu z wieloletnim stażem, a nie ganiasz jak dziki osioł. Ino pogratulować. "pyattniiee mam" - dlatego właśnie non stop szukają ludzi do roboty. Bo nowi zarabiają więcej niż starzy pracownicy z doświadczeniem i starzy odchodzą.

Róża

Witam W poniedziałek Idę na rozmowę kwalifikacyjną na stanowisko Asystent ds zapewnienia jakości to będzie moja pierwsza praca Coś możecie powiedzieć będę wdzięczna

Julita

Pamiętajcie, że to jednak forum Daedong Poland a nie innej firmy. @Cieszyn możesz podać jakieś widełki wynagrodzenia, na które można tutaj liczyć? Dla każdego pracownika wysokość pensji będzie oznaczała coś innego, dlatego ważne, żeby podawać konkretne informacje.

Julita

W firmie aktualnie trwa sporo rekrutacji na naprawdę różne stanowiska - chyba każdy znajdzie coś dla siebie. Czy ktoś w związku z tym może napisać, jak dokładniej wygląda proces rekrutacyjny w Daedong Poland? jakich pytań, testów można się spodziewać?

@Julita 12.08.2017 15:08

Nie zatrudniaj się tam. Szkoda nerwów, a za swoją pracę i tak nie dostaniesz godziwego wynagrodzenia.. Więcej zarobisz na sortowaniu plastików w Cieszyńskiej firmie ze śmieciami.

Norek
@Cieszyn 12.08.2017 15:19

Zatrudnij się w sortowni śmieci w Cieszyńskiej firmie to zobaczysz czym to pachnie... jesli chodzi o zarobki to szału nie ma i czterech liter nie urywa, tam wystarczy mieć tylko... zanik w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] a wiec nie pisz o czymś o czym nie masz zielonego pojęcia i tyle w temacie.

Garnek

To była 2 w tym roku niby dla wszytkic ale co z tego jak i tak za mało dajom. Nawet premia na wakacje była marna 700 dali a na swieta przezciez prawie 2000 bylo.

Lady z MTM
@Garnek 21.07.2017 13:11

Podwyżki były marne to fakt,ale co do premii to były dobre, przecież jakby chcieli to by nic nie dali i też byś narzekał bo nie było, tak zle i tak niedobrze, więc niech lepiej są jakie są a jak nie pasuje to można odmówić premii i jej nie brać, dają komuś kto będzie zadowolony i nie będzie narzekał, na święta były premie po 3 tyś i więcej dla pracowników.

Dyrektor ddsspp
@Lady z MTM 22.07.2017 16:40

3000 zł i więcej ? Na lini mtm ? Hahaha . Która lady taka bogata ??

Julita

@lider co dostał 40 a jak regularnie w firmie podnoszone są zarobki pracownikow? Rozumiem, ze to była podwyżka dla całej załogi?

Stefan

Romuald - dalej liczy się dla nich monopol na linki i zysk. Co za dziwna firma! Wyobraź sobie, że zysk jest dla nich ważniejszy nawet od zadowolenia pracowników!

lider co dostal 40 zl
@Stefan 05.07.2017 12:06

Omijac ddsp z daleka zrobili nadzieje ze beda podwyzki bo pracownikow niema a tu czary mary i 2 procent im damy i tak lider po 8 latach dostaje 40 zl i wiecej osob chce sie teraz zwolnic bo smieszne jest ze zysk firmy musi byc 1000 procent wiekszy niz zarobki pracownikow zaraz sie zwolni 60 osob to innym dadza wiecej roboty i beda jeszcze im kazac robic nadgodziny a pozniej ci sie beda smiac w oczy ze chcesz wiecej dostawac zycze zeby ta firma upadla

romuald

Co tam słychac nowego w daedongu? Jakieś zmiany i poprawy czy jak było tak jest?

Temida

To najgorszy [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] w jakim przyszło mi pracować. Nie jest to firma pro rodzinna a ludzi traktują jak roboli doświadczalnych. Nie mają zielonego pojęcia o organizacji pracy, BHP a braki kadrowe ciągle łatają nadgodzinami i zakazami urlopowymi. Dla nich najważniejsze są miliony euro na koncie i monopol na linki samochodowe we wszechświecie a nie bezpieczeństwo i zadowolenie pracowników. Mobbing, chamstwo, cwaniactwo, żyłowanie normy, ciągłe wypadki na produkcji i niedorzeczne kaprysy zarządu to dzień powszedni. Jeden artysta z produkcji rysuje genitalia na quality boardzie bo mu od dawna odbija palma.Polskie kierownictwo boi się cokolwiek powiedzieć i przytakuje na wszystko zarządowi. Jeżeli cenicie sobie organizację pracy, harmonię, zdrowy tryb życia to omijajcie DAEDONG -CIESZYN z daleka!!!

berek

PIP powinien zamknąć DAEDONG w Cieszynie za ciągle rośnącą liczbę wypadków na produkcji. Wszystko przez to, że pracodawca ciągle dokłada obowiązków i żyłuje normy a pracownicy produkcji biegają jak koty z pęcherzem żeby zdążyć je zrobić. Te maszyny potrzebują remontów kapitalnych a nie reanimacji bo to tylko powoduje defekty produktu i niepotrzebne przestoje z powodu napraw.Ciekawe czy w słowniku koreańskim jest takie mądre słowo jak "UMIAR"albo przysłowie "CO ZA DUŻO TO NIE ZDROWO"? Byłoby bardzo wskazane przy biznesplanie oraz pozyskiwaniu nowych klientów.

żal

nom będzie więcej wypadkowa bo każdy je ściąga i ciągle się rozkłada czy kontrola nie idzie ^^ liderzy pracownicy biurowi wszyscy je ściągają zaraz się komuś soc stanie kwestia dni będzie chciał poprawić okulary bo mu spadać będą i nieszczęście murowane prawda jest taka ze każdemu zawsze się coś może stać takie przeznaczenie zginać można nawet w bezpiecznym miejscu ale nikomu nie wytłumaczysz :0

Sherlock Holmes

A to były jakieś podwyżki??? Jakiś kretyn i idiota chyba ledwo po podstawówce, obliczył że jedno pranie odzieży,kosztuje UWAGA: 3 złote(słownie trzy złote) to proponuje żeby sam sobie zrobił pranie.......... ale mózgu,ale tego przecież nie zrobi, bo mózgu nie posiada.......

alfons

Marne to były podwyżki

duuuuuupaaaaa

Tona ryżu i wpierdol

Zartownis
@duuuuuupaaaaa 16.03.2017 21:25
Tona ryżu i wpierdol

ludzie starający się o podwyżkę są dla koreancow skończeni jeśli wyskoczysz z taka inicjatywa to zaraz się zleca przy twoim stanowisku i znajda wszystko żeby ci się jej odechciało a jak się nie podoba to zaraz znajda innego frajera który za najniższa krajową będzie robił. prawda jest taka ze od tego roku jest limit 32h nadgodzin zobaczymy jak ich kiedyś produkcja przyciśnie znowu będą chodzić i błagać ze ci premie dadzą ale jak ty byś coś potrzebował to cie wyśmieją.... i ci kierownicy przekażą ze jak się nie podoba to możesz odejść. a co do mechaników to odchodzą bo mala stawka i się ich ciągle czepiają ze za długo maszyny naprawiają ale tak to jest jak zostało 3-4 starych mechaników a 10 to swieżaki . Teraz zaś wymyślili jakiąś ankietę kto ile pracuje i ile chce dostać podwyżki niestety kto wpadł na ten pomysł zostanie wyśmiany przez gore ;) Nie uwiężę puki nie zobaczę ;) teraz się co chwile jakaś firma ogłasza i dają większa stawkę na start niż maja pracownicy po 5 latach ....

XXX

Witam, jakich zarobków może spodziewać się pracownik TQM?

romek

Mnie to bardziej zastanawia jakich przeciętnych zarobków może się spodziewać junior financial specialist wiece może? Wypłata pewnie jest u nich normalnie terminowa, bo wiedzą pewnie jak zadbać o stabilne warunki jak i szczegóły. Ważne jest to, że wypłata jest na czas.

ciekawy

A prawdą jest to, że nowy pracownik otrzymuje wynagrodzenie 2150 zł (brutto) a to jest więcej niż zatrudniony już dużo wcześniej pracownik DAEDONG.

K

To akurat najgorsza fucha. Jezdzisz non stop i byle gdzie

Cieszyn

qwed - na pewno montaż, produkcja, kontrola jakości. W związku z wieloma pytaniami opowiem po krótce o każdym jako że wciąż pracuję w Daedongu i nie myślę stąd iść. Więc tak - każde stanowisko jak już pisałam kiedyś wiąże się ze staniem 8 godzin (oprócz tzw. kurników, ale tam chyba mają komplet). Jeśli ktoś nie jest w stanie tego wytrzymać - nie ma co aplikować. Montaż - chyba najlepsze stanowiska. Pracuje się przy matrycy lub prasie która zaciska jeden lub kilka elementów wokół linki. Praca polega na wkładaniu zacisków do formy, lub nasmarowaniu (automatycznemu) detalu i zaciśnięcia go prasą poprzez naciśnięcie przycisku startu cyklu maszyny. Tyle. Tylko i po prostu. Zależnie od przydzielonego miejsca pracy - tzw. linii (np. Parking, lub Atm/Mtm) norma wynosi od 1700 do 2200 linek na 8-ogodzinną zmianę, ale na to składa się praca osób z całej linii - na ogół 4-ech. Choć brzmi kosmicznie wierzcie mi - żaden wyczyn, jak najbardziej do zrobienia. Produkcja - czyli z definicji "wytwarzanie" - na ogół praca z gorącym cynkiem. (430 stopni C) Minus - ryzyko oparzenia, zminimalizowane dzięki automatyce, osłonom itp., plus - jak coś wprawia cię w stan wątpliwości - wzywasz Utrzymanie Ruchu i czekasz aż sprawdzą/naprawią. Na produkcji pracuje się na zalewarkach lub na dajkastingu - te pierwsze to małe, półautomatyczne maszyny do których wkładasz linkę (podobna do np. rowerowej hamulcowej) i na niej robi się z cynku określona końcówka, te drugie - robią to samo, ale są dużo większe i wymagają większej uwagi i skupienia. Zaznaczę że na każdym stanowisku trzeba po prostu myśleć - zwyczajnie logicznie. Ostatnio zwolnili babkę która była na przyuczeniu na parkingu (pierwsze stanowisko z czterech) i puściła kilkaset linek bez zwrócenia uwagi że zacisk był zły. Mój facet z Utrzymania Ruchu był kiedyś u niej na awarii i zwrócił uwagę że pracowała mimo 3 awarii na jej stanowisku (zgłosiła jedną). Można powiedzieć że harda była że pracowała mimo to (kobieta starszej daty), ale fakt jest taki że jak cokolwiek ci nie pasuje, cokolwiek wzbudza Twoje wątpliwości - wzywasz Lidera lub Utrzymanie Ruchu. Kropka. Ta może nie wiedziała, nie wiem. Wiem że jest masa stanowisk i na każdym trzeba po prostu myśleć.

Cieszyn

Maja, jak najbardziej przyjmują kobiety. Obecnie pracuje około 300 kobiet / 80 facetów

maja

Czy na pracownika montażu przyjmuja też kobiety??? i jakie są zarobki bo mam 30 km drogi :)

Helheim

Ja wiem, że czytanie ze zrozumieniem jest szczytem wysiłku dla niektórych, ale proszę o spróbowanie tego. Spróbujmy razem mimo bólu... To jest strona do Deadong System CIESZYN - specjalnie napisałem drukowanymi literami nazwę miasta Cieszyn. Przeliterujmy razem - C - I - E - S - Z - Y - N - Cieszyn. Brawo. Teraz przeliterujmy razem GLIWICE - G - L - I - W - I - C - E. - Gliwice. Brawo. Czy teraz widzicie różnicę? Jak się okazuje, uważanie na lekcji nauki czytania było jednak ważne i, cóż za zaskoczenie, przydatne w życiu. Miejcie to proszę na uwadze jak znowu będziecie robić z siebie idiotów i pisać o Gliwicach na stronie poświęconej Cieszynowi. Dziękuję i pozdrawiam

joku
@Helheim 22.08.2016 11:58

dokładnie, ja też już parokrotnie zwracałem na to uwagę, ale to jak gadanie do obrazu

AH1N1

Pytanie do pracujących w Daedong: Jak wyglądają perspektywy firmy? Pojawiają się nowe projekty/produkty? Czy ma się realny wpływ na to, jak wygląda firma? Czy pomysły pracowników są wdrażane i doceniane ? Czy poleciłbyś tą formę swojemu koledze/koleżance? Jeśli tak, to napisz proszę dlaczego.

janek

myślę, że nie muszę zbytnio więcej wyjaśniać na temat przejścia, tak jak napisał Android - był to gość po studiach, który widocznie był dla nich za dobry - słyszałem że miał się zajmować czymś w dziale jakości na rynek rosyjski no i znał gość ten język, a osoba która się do tej pory tym zajmowała to rzekomo go nie zna tylko po angielsku się dogaduje więc pewnie stołek zadrżał, a co do tego czy podpalił sam maszynę to chyba trochę Anka przesadziłaś, żal Ci tej nagrody co dostał czy co? poza tym kilka innych osób też dostało nagrodę przy tej okazji i też słyszałem nieraz jak mieli wypomniane to przez współpracowników. Myślę że jakby sam podpalił to chyba by dostał raczej dyscyplinarkę, a nie nagrodę - tak podpowiada zdrowy rozsądek.

Anka

A ten co miał przejść do biuro to czasem nie ten sam facet co podpalił maszyne i ją ugasił, a potem jeszcze nagrodę za to dostał?

krzysiek

Wkur**** się i odszedł.

android

Po prostu ten pracownik był dla koreańskiego zarządu z Cieszyna za dobry. Skończył UJ w Krakowie i znał perfekcyjnie angielski, rosyjski. Z takimi kwalifikacjami pracował na produkcji. Więc gdy potrzebowali do biura zgłosił swoją kandydaturę. Na początku się zgodzili a potem Koreańczycy zmienili nagle zdanie i przyjęli nową osobę z zewnątrz. Nie muszę chyba dalej pisać jak się musiał poczuć i dlaczego honorowo odszedł z firmy.

janek

o przejściu na inne stanowisko? hahaha dobre, poczytaj o koledze co chciał z produkcji wejść do biura to się dowiesz jak to wygląda w tej firmie, mądry był chłop że odszedł a nie jak go namawiali żeby został dalej na produkcji, a teraz pewnie ci sami chcą odejść.....

Cieszyn

android ma rację, też o tym słyszałam. Fakt, ciężko się zgodzić na minimalną krajową (te 5 dziewczyn z produkcji, z biura nie wiem), ale też druga strona medalu że usłyszałam ostatnio rozmowę dwóch gości z warsztatu jak mówili o kimś kto już tam nie pracuje - podobno był elektrykiem, z papierami, dobrym, a pracował za 1500 na rękę, potem chciał podwyżkę, dostał jakąś symboliczną i dał wypowiedzenie. Wniosek? Koreańcy nie szanują pracowników za grosz (przynajmniej w kwestii kasowej). Mi osobiście jeszcze żaden nic nie powiedział, nie doczepił się do mojej pracy itd., ale widać że ostatnio morale pracowników spada. Wiadomo że są normy do wyrobienia bo muszą wysyłać towar, ale jak skoro nie ma komu pracować - brakuje ludzi na każdej hali, na każdej zmianie, na tych z warsztatu też trzeba czasem długo czekać, a słychać z ich komentarzy że nie są w stanie obskoczyć wszystkich awarii, a maszyny wiadomo - starzeją się z każdym dniem, nie młodnieją, więc będzie coraz gorzej jeśli szefostwo się nie obudzi że za psi pieniądz polacy robić nie będą. Nie fajnie :/

android

W cieszyńskim DAEDONGU rozpoczęła się fala odejść. Z jednego działu produkcji odchodzi jednocześnie 5 osób a z biura następnych kilka. Wszystko przez coraz gorsze warunki pracy, płacy i pogarszającą się atmosferę.Niektóre osoby mają 20 dni starego urlopu i nie mogą go wykorzystać bo braki kadrowe ciągle łatane są nadgodzinami.

joku
@android 28.05.2016 19:39

zgadzam się z Tobą. Jeszcze 2-3 lata temu dedąg miał dobrą opinie jako pracodawca, ale to już przeszłość. W okolicy powstały nowe miejsca pracy (np. Bażanowice) w, których lepiej płacą, a tutaj po staremu najniższa krajowa, jakby nie widzieli, że czasy się zmieniają. Jednak na nowe samochody pieniądze są. Fala odejść się jeszcze nie skończyła bo jak się słucha rozmów to o odejściu myślą kolejne osoby i to takie o kilkuletnim już stażu, które mają dojść pogarszającej się atmosfery w pracy, a o nową nie jest już tak trudno jak kiedyś. Pracuje już tu długo i o odejściu na razie jeszcze nie myślę, ale jeżeli sprawy pójdą dalej w tym kierunku to nie wykluczone że dam sobie spokój z ta firma.

Mechanik

znowu szukają mechaników, elektryków itd więc domyślić się można ,że firma coś nie tak skoro co jakiś czas szukają w tych specjalistów . Kwestia zarobków to ludzie sami będą przychodzić i będą stosy podań ale póki co to nie ma co głowy sobie tą firmą zawracać

Cieszyn

Cześć ulala, tak i nie. Pracuję dalej w Daedongu (jak już pisałam wcześniej - wogóle kamil wybacz! Cały czas mi ucieka zapytać o te zarobki kierowcy! Postaram się mieć to bardziej na uwadze. System premiowy - i tak i nie. Z jednej strony kiedy po 3-miesięcznym okresie próbnym przechodzisz na umowę o pracę na rok, to dostajesz 120 zł netto premii np. za nie spóźnianie się - czyli odbicie dyskietki najdalej 5:54 lub 13:54 zależnie od zmiany (czas na dojście do szatni, przebranie się, dojście na stanowisko). Oprócz tego dopłata do urlopu wypoczynkowego 50 zł lub zamiennie coś jeszcze (nie pamiętam) lub paczka na święta w podobnej wartości. Dodatkowo premia na urodziny 50 zł, ale dopiero po przepracowaniu 3 miesięcy na umowę o pracę (czyli 6 miesięcy od zaczęcia pracy - okres próbny). Piszę że "i nie" ponieważ w praktyce nie widziałam jeszcze żeby ktoś dostał jakąś premię, ale może po prostu za krótko tu jeszcze pracuję, więc nie chcę oczerniać firmy. Na pewno premię dostają liderzy, specjaliści od specjalistycznych maszyn po kursach, oraz wiadomo każdy za soboty (zazwyczaj 2 w miesiącu) i nadgodziny (ale z tym to też nie jest tak że zostaje się na siłę czy coś, z tego co widzę po koleżankach to jeśli pracują np. od 12 do 22-ej, bo jest większe zapotrzebowanie, to zawsze wiedzą o tym odpowiednio wcześniej, bez ciśnienia.

ulala
@Cieszyn 11.05.2016 19:43

Kochana, bardzo Ci dziekuje za odpowiedz :)

Cieszyn

Dzisiaj mam drugą zmianę, spróbuję popytać :)

Cieszyn

Jeśli chodzi o pracę to rekrutuje również firma IQS. Co ciekawe - pracując przez IQS masz stawkę godzinową 9 zł netto plus soboty płatne plus 50% ale na umowę zlecenie (wychodzi 1600-1700/msc netto), a pracując bezpośrednio masz minimalną krajową, soboty płatne +100% i umowę o pracę (praca na produkcji, nie wiem jak inne stanowiska np. montaż czy mechanicy elektrycy czy specjaliści). Przykładowa praca przez IQS - kontrola jakości, praca lekka, polega na optycznej kontroli jakości gotowych wyrobów w zespołach 3-osobowych, tyle że trzeba stać 8 godzin przy stanowisku. Dużo młodych dziewczyn tam pracuje. W zasadzie odchodzą tylko te które nie wytrzymują tego stania. Ja już pracuję gdzie indziej dalej przez IQS, ale tam zaczynałam i raczej polecam, fajna atmosfera. Jak macie jakieś pytania to pytajcie, postaram się odpowiedzieć.

ulala
@Cieszyn 29.04.2016 05:15

Dziekuje Ci bardzo za odpowiedz...To wychodzi na to że pod firmą sie gorzej zarabia :( a system premiowy macie coś takiego?? bardzo była bym wdzieczna jak byś odpisała. Jezeli tylko najniższa to krucho bo trzeba odliczyć dojazd;/

ulal

Hej Wszystkim Możecie tak szczerze coś powiedziec o produkcji i zarobkach:) czy jest wiecej niz najniższa kajowa, chciała bym tam aplikowac na produkcje lub wyzsze staniwsko i jak wyglada rozmowa z góry dziekuje:)z tego co słyszłam na produkcje rozmowa była w formie ang

baśka

No i nie przegadasz ludziom, że to daedong w cieszynie nie ma NIC wspólnego z daedongiem w gliwicach. Ni ch*ja

Blade Runner

Witam! Ostatnio pojawiło się ogłoszenie dotyczące pracy na stanowisku Technolog wtrysku, czy ktoś z Szanownych forumowiczów - pracowników Daedong Poland może udzielić jakichkolwiek informacji odnośnie w/w stanowiska (wysokość wynagrodzenia, zakres obowiązków, atmosfera w dziale technologicznym). Z góry dziękuje za odpowiedź!

Kadrowiec podczas rekrutacji obiecuje "gruszki na wierzbie", w rzeczywistości pensja na poziomie najniższej krajowej i to wszystko.

Alex

Na portalach często pojawiają się ofert pracy dla specjalisty kod kontroli jakości albo logistyki. Jakie są warunki finansowe na tych stanowiskach?

była
@Alex 27.02.2016 00:18

marne

Jaś

Twojej starej czasem nie szukają?

Jaś

A znasz jakiegoś bezrobotnego elektryka? Teraz to sami hotelarze, turyści i kucharze małej gastronomi... a McDonalds tylko jeden.

Joszko
@Jaś 18.02.2016 08:45
A znasz jakiegoś bezrobotnego elektryka? Teraz to sami hotelarze, turyści i kucharze małej gastronomi... a McDonalds tylko jede...

Coś mi się wydaje ,że tutaj raczej chodzi o zarobek który firma proponuje a nie o brak elektryków .

wawa

Na portalu OX.pl jest ogłoszenie ( któryś raz z kolei ) szukają elektryka ! Czy może mi ktoś powiedzieć co jest grane ? czy naprawdę nie ma chętnych czy po prostu firma do kitu i ludzie uciekają

Zostaw opinię o Daedong Poland - Cieszyn

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Daedong Poland