Opinie o Habasit Polska Sp. z o.o. w Dąbrowa Górnicza

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Habasit Polska Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Habasit Polska Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Surowce, półprodukty - produkcja wyrobów z gumy i kauczuku

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Habasit Polska Sp. z o.o. w Dąbrowa Górnicza

lolek

Jak tam w Sosnowcu ziomeczki? Menda J.S nadal tam pracuje ?

SporoWiem

Smieszy mnie to co pisze się tu o Habasicie w DG, że niby jest tak cudownie, przełożeni są mili, uczynni, wszystko na produkcji jest w jak najlepszym porządku, i pracownicy wszyscy zgrani, mam dziwne wrażenie że to pisze ktoś z „GÓRY”… może dawno temu tak było, jak jeszcze na jedna zmiane pracowali, (ci co wtedy pracowali czasem opowiadają jak było wtedy) ale to już historia... Teraz ciągłe popędzanie ludzi, ciągłe niezadowolenie ile by się nie robiło zleceń, a pracownicy z dłuższym stażem naprawdę zapierdalają i to przy świetnej jakości, co z tego mają?, nic, nawet dziękuje, premia w tej firmie nie funkcjonuje, nikt nigdy nie dostał, premią jest możliwość przyjścia w sobote do pracy na nadgodziny które oczywiście są mega sporadycznie, utworzyli nawet 3 zmiane (poinformowali nas że zmieniają charakter pracy na 3 zmianowy poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszenia, nie byłoby w tym nic dziwnego jeśli nie fakt że data wywieszenia była dokładnie rok późniejsza niż data na tym ogłoszeniu, więc trochę przed fatktem nas postawili xd ), jest to kilka osób które mają za zadanie w nocy podganiać na tych stanowiskach na których najwięcej roboty, pytanie po co to zrobili, to proste za tydzień zapierdalania jednego chłopaka w nocy płacą mu aż 50zł extra,( tzn nie jet to kasa extra bo jest to przez prawo pracy regulowane że nocna godzina ma być płatna 20% więcej, tylko niestety liczone do najniższej krajowej więc Habasit że skąpy to płaci do najniższej krajowej a nie od naszej stawki), gdyby chłopak przyszedł w sobote to byłoby około 200zł, rachunek prosty. Tak więc w nocy podgonią i zazwyczaj nadgodzin sobotnich nie ma ;d. Kierownik na sosnowcu jest zły ale w DG nie jest lepszy jest po prostu inny, nie jest po stronie pracowników w ogóle choć wielce twierdzi że jest, już kilka razy się przekonaliśmy jaki jest fakt, często się na kogoś obraża, a jak na ciebie obrażony to zapomnij żeby się z tobą przywitał, omija udając że nie widzi chodzi po hali i pyta: „Jest zajebiście?” a spróboj odpowiedzieć coś innego niż : zajebiście to znowu obrażony.. ;d. Podwyżek nie ma wcale, były na początku przez pierwszy rok jak się umowy zmieniały ale jak osiągnąłeś ostatnią umowę to na następną podwyżkę musisz czekać aż najniższa krajowa nas dogoni. Co do pracowników… większość ludzi jest bardzo spoko, ale są wyjątki. Na szczęście każdy wie którzy to lizodupcy i podpierdalacze więc każdy na nich uważa, a opinie mają taką na firmie że czasem aż mi ich szkoda, nie będę zniżał się do ich poziomu i nazwisk podawać nie będę. Porównując dg do sosnowca z tego co słyszałem to faktycznie na dg jest lepiej ale tylko jeżeli chodzi o warunki finansowe (1700zł na rękę na start przez pośrednika, po 3 miesiącach przechodzisz pod firmę i chyba 1800 na rękę, a po roku umowa na czas nieokreślony i coś koło 2000zł na rękę) pozdro.

hbs

Niestety w Sosnowcu jest kierownik z takim samym podejściem. Nie zwraca uwagi na to co mu nie pasuje żeby wyeliminować problem,woli wyeliminować pracownika. Również nie myśli o innych... Kto normalny zostawia ciężarną kobietę na zastępstwo za siebie ze wszystkim na głowie kiedy wie,że jest audyt,a sam bierze w tym czasie urlop...?

Svc

Habasit w Sosnowcu to tragedia kiero chodzi obserwoje czepia się o byle co a niech stanie i zobaczy jak tak naprawdę montuje się te taśmy. Jedne dziewczyny są od każdej taśmy drugie na prostrze dostają i to gdzieś mają jaki jest czas na jej zrobienie liderka nigdy nic nie wiem nie chętna pomuc masakra.

nick
@Svc

Wolelibyście takiego kierownika jak jest w DG ? który zwalnia ludzi bez powodu, oszukując ich, że to chwilowe rozwiązanie " decyzje wyżej podjęte " i w przyszłym tygodniu będzie tel w sprawie dalszej współpracy z zakładem ? bo chyba lepiej już mieć kierownika, który zwraca uwagę na problemy, ma jakieś konkretne uwagi do pracownika a nie oszusta, który przykleił się tak mocno do swojego stołka, że stał się typowym statystą, który czerpie tylko korzyść ze swojego wynagrodzenia a ludzi ma w d...e i nikt nie ma prawa zgłosić mu jakiegoś problemu, bo on pragnie słyszeć tylko ŻE WSZYSTKO JEST OK ! Takiego wolicie kierownika?

Banic
@nick

To dlatego w Dabrowie jest tyle wypadków w pracy, zmieńcie kierownictwo zanim ktos kaleka zostanie !

Samwieszkto
@Banic

Banic ale o jakich wypadkach przy pracy ty mówisz? Jedyne poważne wypadki to 3 upierdzielone paluchy na zabierakach, bo ludziom nie chciało się zakładać blokad i pracować ostrożnie. Zacięcia nożem to normalka w takiej pracy, są rękawiczki kewlarowe, wszyscy są instruowanie na co zwracać uwagę, jak człowiek sobie raz czy drugi zetnie opuszka albo przytrzaśnie kciuka to zaczyna być ostrożny :) i tylko ostatnia ciota z tego powodu robi aferę. Pomyśl, mamy 7 maszyna do cięcia, prasy, flexy, szlifierki, piły etc i jedyne 2 wypadki (nie licząc dziewczyny która dostała polikordem w oko bo trzymała twarz 20 cm od zgrzewarki - nikt jej nawet nie ostrzegał bo nikt nie pomyślał że ktoś może coś takiego zrobić :]) były spowodowane nieuwagą i pośpiechem. Sorki ludzie ale do pracy TRZEBA SIĘ WYSPAĆ a przy obsłudze maszyn TRZEBA ZACHOWAĆ PRZYTOMNOŚĆ I UWAŻAĆ, to nie są zabawki, osoby mające kiepski dzień ZAWSZE mogą to zgłosić i wziąć się za coś lżejszego, to nie jest przedszkole i pani wychowawczyni nie będzie się was po 10 razy pytać jak się dziś macie. Nie mam zamiaru wychwalać D.G. bo niektóre rzeczy doprowadzają mnie do szału - kumoterstwo, zarówno na produkcji jak i w biurach, włażenie przełożonym w przysłowiową d*ę tak głęboko że tylko pięty widać, opierdalanie się - młodsi pracownicy - sorki ale 2 tysiaki na rękę to na pewno nie za łażenie po halach, żłopanie kawy 5 czy 10 razy na dniówkę, mówienie że się ma na wszystko wyjebane i wiszenie na telefonach - niestety zły przykład idzie też od góry, przydałaby się ostatnio żeby ktoś całe towarzystwo trochę wziął za dupę, funkcje mają swoje przywileje ale bez przesady. Szlag mnie trafia gdy osoby notorycznie się opieprzające narzekają jakie to pensje niskie - ZWOLNIEJCIE SIĘ ŁASKAWIE i dajcie się zatrudnić takim osobom które zapracują na wyższe, bo uwierzcie mi, da się. Co do TC to ostatnio się poprawił i już tak nie wariuje jak dawniej(może w związku z całym bałaganem związany z rozbudowami i zmianami bał się o swoją pracę?) choć nadal brakuje trochę zainteresowania stanem technicznym urządzeń i współpracą między stanowiskami na produkcji, ale ogólnie jest zmiana na plus. Osoby które pracują krócej niż rok mogą tego nie zauważać, z kolei najstarsi pracownicy tęsknią za bardziej "przyjacielskim" stosunkami z czasów rozkręcania się firmy, ale w przeciągu minionych 4 lat był bardzo duży spadek a teraz widać poprawę. Co do reszty nie oszukujmy się, pracownicy muszą walczyć o swoje, nie umiemy się dogadać i zorganizować to mamy pod górkę i tyle :]. A Sosnowiec to zupełnie inna bajka czy raczej antybajka i niech się wypowiadają osoby lepiej znające tamtejszą sytuację.

oole
@Samwieszkto

Warto wspomnieć o toksycznych klejach które powodują nowotwory i bezpłodność, o tym się nie mówi ...

Milczący
@Samwieszkto

Oj Zwierzak, Zwierzak Kto i co Cie tam trzyma?

Pracownik Produkcji

Witam! Próbowałem dostać się do Habasitu w Sosnowcu, znam firmę przez mojego znajomego z Dąbrowy, który bardzo sobie chwali, wiem że jest to firma o ugruntowanej pozycji na rynku ceniąca pracowników i jak na dzisiejsze czasy dobrze płaci!! Odbyłem rozmowę z Panem Jackiem Sadowskim i pomimo moich dobrych kwalifikacji oraz kursów zostałem przez tą rozmowę kompletnie zniechęcony do firmy HABASIT w Sosnowcu. Przez pierwsze 10 min słuchałem kazania jakich to ludzi Pan Jacek nie znosi, nienawidzi, zostałem poinformowany że dla niego kodeks pracy nie istnieje - może zwolnić każdego pracownika w ciągu jednego dnia, który posiada umowę na czas nieokreślony, a osoba która ma ambicje i aspiracje - chce zarabiać więcej - nie nadaje się do firmy, gdyż w opinii Pana Jacka za kilka miesięcy odejdzie gdzie indziej. Szkoda że tak zadbana, ładna i czysta firma w Sosnowcu, ma na stanowisku kierowniczym gbura, który szuka woła roboczego bez ambicji, którym Pan Jacek będzie mógł pomiatać bez konsekwencji. Pozdrawiam.

- Ile chciałby Pan zarabiać teraz i za 5 lat? - Co jest dla Pana ważniejsze: jakość czy szybkość? - Jakie są Pana wady?

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Leszno
Ministrant

Wielkie pozdrowionka dla starej kadry - MINISTRANT :-P

gwiazda

Habasit to najlepszy zaklad w jakim pracowalam. Jedna zmiana, wolne weekendy, super ludzie, w porządku przelozeni. Polecam Habasit w Dąbrowie Górniczej. Szkoda, ze co dobre szybko się kończy. Dziękuję chociaz za te 2 miesiące pracy.

Karo
@gwiazda

jedna zmiana na produkcji? i skoro tak dobrze to dlaczego tylko 2 miesiące pracy

on
@Karo

Bo była lepsza od nich wszystkich i miała głowę na karku

nowy wpis

Mam pytanie. Czy ten gościu w cienkim głosikiem jak panienka nadal jest szefem u was? Muszę gdzieś przekimać zimę a nie wiem czy warto wracać bo z niego dziwny człowiek był. Będę wdzięczny za odpowiedź.

nick

Zgloscie to wyzej, do dyr lub PIP, jak to ? do pracy przychodzicie i nie macie karty do drzwi?

nowy wpis

Damon ty sie nie zesraj rzeczywiście całować tylko po rękach że wypłatę masz na czas. W większości zakładów to norma więc z czego sie tu cieszyć. Sosnowiec to fakt specyficzne miejsce ale bez kpin że ludzie są inni. To jak wyglada zakład to tylko zasługa szefostwa. Tak jak pokieruje okrętem tak ludzie popłyną. I tu zakład w sosnowcu moim zdaniem albo nie zostawie to sobie dla siebie. Zakład w DG jest zupełnie inny. Powinniście zabrać kogoś na szkolenie do siebie. Albo też nie bo pewnie ktoś dostał by mor.e

Bolo
@nowy wpis

W DG taki super zakład? tylko szkoda że ludzie spod agencji nie mają karty wstępu do zakładu bo po co im? niech stoją leszcze na mrozie ... dzienki za taka dyskry

Hadoo

Pradukcja w D G a w Sosnowcu sporo się różni choćby ludźmi zadzacymi kierownikiem w Sosnowcu wiecznie czegoś brak komponetow, narzędzi do pracy itp

Hadoo

Wielkie sprzątanie a później syf do następnej wizyty jakieś jaja ale co jest plusem kierownik nie zwraca uwagi jak kto pracuje tylko czy pod stplem ma czysto wtedy nie ważne w ile zejdzie tasma

DG
@Hadoo

W Dąbrowie G. dbamy na bieżąco o porządek na halach :-) nic nie odbywa się kosztem produkcji :-) a po za tym mamy firmę sprzątającą. To chyba normalne że każdy dba o porządek ? i nie ma sytuacji, że jest jakaś wizytacja i nagle jest wielkie sprzątanie ... ale Sosnowiec to taki zakład gdzie wszędzie wszystko jest na wariackich papierach ha ha ;-)

opinia
@Hadoo

Ten "syf " świadczy tylko o was, o tym jakimi jesteście pracownikami, za syf na stanowisku pracy zakład powinien podziękować wam za współpracę. Nigdy w SOSNOWCU w żadnym zakładzie produkcyjnym nie spotkałem normalnego zakładu i normalnych pracowników, Sosnowiec - to takie "specyficzne " miasto.

rumcajs

ciekawe co by powiedzieli właściciele gdyby im pokazać zdjęcia z przed wizyty i po niej . to by były dopiero jajca. Częściej niezapowiedziane wizyty i wyszło by szydło z worka

Svc

Przydałobysie wprowadzić 5 S i kaizena ciekawe czy kietownik wie co to takiego hehe

jo

p.s kierowniczka bo koło kierownika on chyba nie stał

kto

To jest firemka a nie firma. Daleko jej do jakichkolwiek standardów. Pracowało się w różnych firmach oddział w sosnowcu to wielki garaż w nowej hali. A produkcja każdy debil to ogarnie. Praca lekka i czasem nawet przyjemna. Spoko ludzie za wyjątkiem dupowłazów kierowniczka.

gosc

Masz kogos w habasit? to mozesz byc tępym i leniwym pustakiem, jestes nie do ruszenia, uklady, uklady i jeszcze raz uklady ... W innym razie nie masz prawa glosu.

toudy

W DG jest ok. Ludzie są fajni praca spoko nie można raczej narzekać. A SC? tam raczej trudno mówić o jakimkolwiek biurze.

nowy pracownik
@toudy

W Dąbrowie Górniczej jest atmosfera pracy sprzyjająca dobrym wynikom pracy. ludzie są na wysokim poziomie, uprzejmi, taktowni, skoncentrowani na pracy i życzliwi przy tym, jestem pod dobrym wrażeniem, nigdzie nie spotkałam takich sympatycznych ludzi. Kierownictwo ok, aż chce się pracować :-) Cieszę się, że pracuję w Habasit w Dąbrowie Górniczej i będę pracować tak by ta praca dała mi stabilne zatrudnienie, bo warto pracować u solidnego pracodawcy i w tak pozytywnej atmosferze :-) Pozdrawiam serdecznie.

karolina

tu i tu, bo jeszcze nie wiem gdzie

pracus

w jakim biurze? w Dąbrowie czy w S-cu?

Zostaw merytoryczną opinię o Habasit Polska Sp. z o.o. - Dąbrowa Górnicza

• Jak się pracuje w Habasit Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Habasit Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 16.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Habasit Polska Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Habasit Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Habasit Polska Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Habasit Polska Sp. z o.o.
2.4/5 Na podstawie 120 ocen.
  • Budowlanych 11
    41-303 Dąbrowa Górnicza
  • NIP: 9542489025 KRS: 0000219848

Habasit Polska Sp. z o.o.