Opinie o Philip Morris w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Philip Morris. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Philip Morris o rekrutacji.

Branże: Przemysł spożywczy - produkcja wyrobów tytoniowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Philip Morris w Kraków

Ana

Dzień dobry chciałabym usłyszeć opinie na temat pracy na produkcji ponieważ zastanawiam się nad pracą w tej firmie jakie są zarobki atmosfera czy nie ma problemów z zamienianiem się czy są nadgodziny żeby coś dodatkowo zarobić jakie dają umowy na jaki czas?

zdzwiony

Witam Dlaczego phlip morris caly czas rekrutuje nowe osoby do pracy na produkcje, mechaników ,laborantów jak są masowe zwolnienia i nie przedłużania umów???

Produkcja
@zdzwiony

Bo zwalniają w SCE a nie na produkcji. Taka mała różnica. Cały biurowy biznes idzie w outsourcing. Ot taka różnica, że produkcja to inna firma.

Ciekawa
@Produkcja

Mozesz rozwinąć? Pytam bo nie widzę cos ostatnio ofert pracy PMI.

paulina

Ile faktycznie zarabia coach IQOS? bo obiecują cuda a chciałabym znać realia :) Ile faktycznie godzin dziennie trzeba pracować aby wyrobić plan sprzedażowy? I czy faktycznie samochód służbowy można wykorzystywacć do celów prywatnych?

pleple
@paulina

IQOS Coach zarabia od 3-6k w zależności od wyników. Trzeba pracować około 7-8 godzin dziennie ale zdarza się, że jednego dnia pracujesz 4-5 godzin a drugiego 10-12, więc jest to mocno nieregularne. Tak można wykorzystywać auto do celów prywatnych

paulina
@pleple

mowa o kwocię netto czy brutto? dzięki!

@paulina

Netto

Ciekawa

Ile można zarabiać w PMI jako lider wsparcia?

Przedstawiciel Handlowy

Jakis czas temu brałem udział w rekrutacji na stanowisko przedstawiciela handlowego. Chciałem podzielić się wrażeniami z rozmowy. Ostatecznie nie zostałem zaproszony do ostatniego etapu rekrutacji, czyli do firmy Philip Morris, jednak przebieg pierwszego etapu rekrutacji przez Adecco oceniam na bardzo wysokim poziomie. Proces rekrutacyjny prowadzila Pani Agnieszka. Mam już ponad 20 lat doświadczenia w sprzedaży. Brałem udział w wielu procesach rekrutacyjnych, jednak tak przygotowanej rekrutacji zarówno pod względem zapoznania się z moim CV jak i samego stanowiska nie miałem. Godzinna rekrutacja pod względem sprzedażowy nauczyła mnie więcej niż podczas wszystkich szkoleń. Mysle, ze pomoglo mi to rowniez w przejsciu pozytywnie rekrutacji do innej firmy, dlatego też ta opinia. Gratuluję profesjonalizmu, wymagającej rekrutacji, ale przy tym poprowadzonej w miłej atmosferze.

Rozmowa rekrutacyjna

Ananasek

Hej, chce złożyć cv na stanowisko przedstawiciela, ale troszkę się boje jak to wyglada potem z umowa bo pierwsza jest na 3 miesiące i słyszałam ze jak się targetu nie wyrobi to nie przedłużają.. bardzo chciałabym spróbować, bardzo chciałabym wychodzić do obcych z tym urządzeniem. Czy ma ktoś może doświadczenie na stanowisku coacha i mógłby się podzielić informacjami, jak ta praca wyglada gdzie można sprzedawać te iqosy, gdzie szukać potencjalnych klientów? Proszę o rady, mam doświadczenie w branży tytoniowej ale na troszkę innych zasadach. Będę wdzięcza za każda pomoc! :)

Witam wszystkich! Chciałem złożyć aplikację na stanowisko Specjalista/ka ds. Sprzedaży w Terenie. Może mi ktoś powiedzieć jak wygląda rekrutacja ? Z ilu etapów się składa ? Czy jest odgrywanie scenek sprzedażowych itp. ? Jak to wygląda w praktyce ? Jakieś targety nie do zrobienia ? Z góry dzięki za odpowiedź ! :)

Kandydatka
@Nowy

Witam, Nie wiem jak to jest w przypadku tego stanowiska, ale ja na innym miałam już 2 rozmowy i test. Także raczej pewne są 3 etapy i teraz czekanie na odpowiedź.

@Kandydatka

Dziękuję za odpowiedź i trzymam kciuki ! :)

abcde

Czy ktoś może wyrazić opinię na temat współpracy z Randstad? Jak to ogólnie wygląda? Przedłużenie umowy itd.

Ua
@abcde

Jeśli pracujesz i wykonujesz swoje obowiązki rzetelnie to na luzie ta umowę przedłużają. Im tez zależy żeby zostawiać ludzi, bo nie opłaca się co pół roku szkolić nowych pracowników.

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Philip Morris?

marceli

Osoby bez doświadczenia są chętnie widziane w PM.

Suzi
@marceli

Racja.Chętnie przyjmują nie doświadcznych.A odchodzą cenni i doświadczeni pracownicy.

Grześ

Brak doświadczenia to dodatkowy atut. Połowa średniej kadry kierowniczej nie ma pojęcia nt. procesu produkcji, dlatego nazywają ich liderami wsparcia procesu XD

kolorado
@Grześ

czy mają też wykształcenie żeby pracować na takim stanowisku ,czy znają język angielski, czy potrafią obsługiwać takie super maszyny które maja po 20 lat to wszystko jest bardzo dziwne

Kandydatka

A czy może się ktoś wypowiedzieć o pracy na stanowisku doradcy klienta Iqos w saloniku prasowym - jak to wygląda, czy warto?

Doradca Klienta Iqos
@Kandydatka

Jak dla mnie praca bardzo fajna, jesli jestes śmiała i nie boisz sie ludzi i tego, ze Ci odmówią. Pracuje od 7 miesięcy i ja jestem zadowolona :) wypłaty zawsze na czas, nawet i szybciej, kasa tez całkiem niezła, a jesli wyrobisz miesięczny target to tym bardziej.

rozczarowany

Witam Dostałem się do drugiego etapu na rozmowę kwalifikacyjna do laboratorium która miałem miesiąc temu , do tej poru nie dostałem informacji o wyniku rozmowy czy to normalne???

Oczekujący
@rozczarowany

Miałem również niedawno video rozmowę jako 3 etap rekrutacji i powiedziano mi 3 różne wersje odnośnie wyniku rekrutacji- tydzień, dwa lub trzy. Od znajomych wiem, że jednak jest to firma, która nie odstawia tego na bok i dają informacje zwrotne mailowo o przedłużających się terminach. Rekrutacji mają dużo, więc pewnie trzeba poczekać chwilę na wynik.

Praca iqos couch:

Witam, mam pare pytań: Jak bardzo realny jest target do zrealizowania (plany+ premia)? Jakie są warunki pracy (samochód, karta paliwowa- jakieś ograniczenia?) Czy jest to współpraca długoterminowa? Jakie jest wsparcie ze strony firmy (szkolenia, kierownictwo)????? Dziękuję za każdą odpowiedź ????????

PH
@Praca iqos couch:

Zależy jak szybko wyczerpiesz znajomych 1 miesiąc no target bo się szkolisz z pracownikiem i potem kolejny siedzisz tydz online na teams przez Covid19. 2 target jest obnizony. 3 msc normalnie. Auto masz 24 h dopóki masz wynik nikt się nie czepia. Ogólnie ja w 1 msc sprzedałem 19 w 2 miesiącu 38 w 3 miesiącu tylko 17 i nie przedłużono mi umowy. Ja miałem teren okolic Katowic max 80 km wokół miejsca zamieszkania

@PH

Coś więcej?

PH
@Nowy

A co chcesz wiedzieć ogólnie spokojna 3 msc nie wierz w.zadne obiecanki . Na auto czekałem z 2 tyg bo ciągle coś było . A po co jak szkolenie online.

Addeco

Golfy dla specjalistów iqos to diesle czy benzyny jakie wersję. Bo mam określić się do wtorku czy wolę.golfa kombi czy focusa . Jak golf to golas ?

Rekrutowany

A coś więcej napiszesz o golfie. Czy totalne golasy czy w miarę fajnie wyposażone ?

Produkcja

Wiele padło tutaj komentarzy, że na produkcji chodzą bez masek, nie trzymają dystansu. Tymczasem biurowi w ogóle nie stosują się do zaleceń sanitarnych, dzisiaj 3 biurowych wyszła sobie na lunch poza teren fabryki, po powrocie tylko jedna osoba miała założoną maskę i zdezynfekowana ręce, pozostała dwójka na luzie przeszła przez bramki i nawet nie pobrała maski. Więc za przeproszeniem, "posprzątajcie swoje podwórko a nie patrzcie na cudze"

seco
@Produkcja

nie powinno byc zadnego nakazu noszenia maseczek a nie pilnowanie czy ktos je nosi czy nie nosi

Ciekawy
@seco

A dlaczego uważasz, ze nie powinno być? Czy przypadkiem nie ma epidemii?

Wiktoria P

Witam, czy to prawda że planują zamknąć zakład i wysłać pracowników na postojowe że względu na koronawirus który się szerzy w zakładzie?

M M
@Wiktoria P

Nie wiem skąd takie informacje, że szaleje wirus. Wszystkie osoby które miały kontakt bezpośredni z zarażonymi, są na kwarantannie w domu. Ostatnie zarażenia były dlatego że uczestniczyli wszyscy w jednym wydarzeniu poza firmą.

HP
@M M

Niestety nie wszyscy !

Kamil
@Wiktoria P

A czy wiadomo jak wygląda atmosfera i sytuacja w Bielsku?

Pola

To co teraz dzieje się w PMI przechodzi ludzkie granice. Jeśli staracie się o posadę jako IQOS Coach to odpuśćcie. Zostaniecie zatrudnieni przed Adecco, na początku obiecują Wam niebo. Super wypłatę, 8h pracy, target do wyrobienia, No i swoją bazę. Baza to (usunięte przez administratora) Pracując na terenie w centralnej Polsce Supercaizorzy to dzieci które ledwo co skończyły szkole. Znają się na walkach a później sami Cię podpierdzielaja. Adecco nie rozliczawyplat jak powinny być wypłacane. Na paliwo musisz dokładać a o urlopIie jie wspomnę. Do tego są teraz masówki. Firma bezsensu . Pracujesz po 10 h i (usunięte przez administratora) z tego masz

Zayrudniony
@Pola

Co musiałeś dokładać jak są karty paliwowe ? Jakie 8 godz ja robię zadaniowo ma się wynik zgadzać na koniec miesiąca siada 48-50 w miesiącu wiec może pora zmienić.sustem pracy .

Prrrrr

Mam takie pytanie , czy ktoś wie kiedy PM planuje zakupić nam KONIE do tych kasków co dostaliśmy ? Bo tylko jeszcze tego brakuje do kompletu !

Jan
@Prrrrr

Te z Janowa Podlaskiego bardzo potaniały... :) Ale swoją droga nie przesadzaj -nie są złe. Tym bardziej ze mieliśmy sytuacje w firmie, ze ktoś przywalił głowa i sobie łeb rozwalił.

ttz
@Prrrrr

Są przecież rydwany to już stwierdzili że koni nie potrzeba

@Jan

Nie uważasz że organizm jest za bardzo obciążony teraz tymi wszystkimi rzeczami (maseczka, okulary, rękawiczki i teraz kask) podczas wykonywania CILA. Człowiek się nie skupia na czynnościach które ma wykonać bo mu gorąco, poci się, okulary parują przez to noszenie maseczek a teraz dochodzą cudowne kaski. A to ze sobie ktoś łeb rozwalił to może właśnie przez to wszystko bo nie można się skupić ...

Jan

Łeb rozwalił, bo pchał się tez gdzie nie trzeba - ale w czapce łeb byłby cały. Nie mógł się skupić - bez jaj... Ja tam robie swoje - do masek kasków da się przyzwyczaić. Przeszkadza pierwsze pare dni

Suzi

Tak naprawdę,te śmieszne czapki mamy używać prawie przez cały czas,do zmiany asortymentu,mini cil,cil itd.Może za chwilę dostaniemy metalową zbroję????

MR

Dlaczego Philip Morris nie robi teraz testów na koronawirusa przy tak dużej liczbie jaka poszła ostatnio na kwarantanną ? Może w końcu pasuje wziąść odpowiedzialność za to co się stało parę dni temu ?

FK
@MR

A po co? Jeszcze się okaże że wirus już krąży po zakładzie i trzeba wysłać więcej ludzi do domu. Już teraz są braki w załodze jak są wakacje. Kto zrobi papierosy? "Kraków daje radę"

...
@MR

To może dalej właźcie sobie na kolana / na plecy w palarniach i relax roomach, co? Może dalej noście maski na łokciach! Bo trzeba myśleć za was, prawda? W 20 wejdziecie do windy i marudzicie, ze PMPL nie dał 40 wind i nie zaniósł do domku!! Więcej roszczeń chłopaki / dziewczyny - to załatwi sprawę! Mózgi są po to, aby koordynować mięśnie, prawda? MR - odpowiedzialność jest u każdego z nas - specyfika ludzi dorosłych!!!

Odp
@...

Jaki Ty mądry jesteś i odpowiedzialny - brawa wielkie dla tego wzorowego pracownika! Jak by wszyscy brali przykład z Ciebie gwarantowane zero zachorowań we firmie!

Haha
@Odp

I co Panie ,,ODP" zabrakło argumentów? Pracodawca nakazał nosić maseczki, rękawiczki i trzymać dystans w miarę możliwości. Chodzicie na fajkę, siedzicie tam bez masek przez godzinę czasu jeden obok drugiego to czego się spodziewacie? Czyja to jest wina? Pracodawcy, który wydał zalecenia w celu ochrony w miarę możliwości czy wasza wina, bo się do tego nie stosujecie a potem narzekacie?!!

Pol
@Haha

Spoko, ale i tak by były zakażenia, bo poza pracą jest kontakt bez maseczki z wieloma ludźmi, członek rodziny może zarazić, można się zarazić na urlopie, można się zarazić nawet w maseczce. Jak niby ludzie mają palić jak jest kilkadziesiąt osób na jedną palarnię? Niech zrobią wybieg na polu i porozstawiaja krzesła, tyle jest tam miejsca na nic.

tojaala

PRACA W LABORATORIUM Ja mam pytanie jak wyglada praca na labie a dokładnie na kontroli jakosci? Czy ktoś mógłby opisać co i jak? I jak wyglądają zarobki? Z góry dzieki za wszystkie odpowiedzi :)

Anon

Pracowałem jako Ekspert Marki IQOS w PMI pod Adecco na umowę zlecenia przez 1 rok. Chce podzielić się opinią o firmie, ponieważ jest to jakiś żart. Zostałem zwolniony za polecenia moich znajomych (NIE OBCYCH!) w programie IQOS Club dokładnie 4 osoby, których znam od dłuższego czasu SPV i Koordynatorzy zachęcali do udziału w programie poleceń, w zamian mieliśmy paczki HEETS a oni target , został wprowadzony nowy regulamin (Wcześniej była inna platforma poleceń) a co najlepsze nie zostałem poinformowany o zakazie używania IQOS CLUB, jeśli jesteś pracownikiem, bądź ktoś z rodziny, który obowiązywał od 4 miesięcy, Jest to śmieszne, bo idziesz do pracy i w tym samym dniu dowiadujesz się że Ciebie zwolnili i masz opuścić miejsce pracy, target, który był zrobiony 20-go a zostałem zwolniony tydzień później, a jak zapytałem dla czego nie zostałem poinformowany to odpowiedzieli mi że zaakceptowałem regulamin IQOS Club, zachowanie jak w przedszkolu. Cały czas zmieniają się klauzule prawne , zasady raportowania, w pewnym momencie wysyłałem 5 raportów na różne platformy , koordynatorzy również się zmieniały każde 3 miesiące, nie wiem jakim cudem dostali tą pracę ale 2 osoby pytały się o banalne rzeczy związane z reklamacją albo nawet wystrojem punktu. Ogólnie to pracujesz na 3 firmy, PMI, Adecco(pracodawca) i Świat Prasy bądź Lagardere Travel Retail(operator sprzedaży), jest osobny temat , bo wprost mówiąc mają Ciebie gdzieś, brak komunikacji, jeśli jest coś nowego to dowiadujesz się od konsumenta o promocjach (Dopiero od 2 m/c ogarnęli Microsoft Teams gdzie można pytać od innych punktów bądź osoby która odpowiada za Teams) Świat Prasy tak samo nie zbyt w temacie jeśli chodzi o pomoc w sprawach papierowych, zamówieniach, dokumentach i td. Jeśli chodzi o Adecco, czyli wypłaty to zawsze brakowało albo dostawałem wynagrodzenie innych pracowników dzięki aplikacji Kadromierz gdzie Opiekun wpisuje zmiany ale robi to zawsze błędnie, więc prosisz o wyrównanie oczywiście @ bo żadnego kontaktu telefonicznego nie odbierają albo oddzwaniają po 2 dniach. Dajesz z siebie max możliwości żeby dobić sprzedaż i dostać extra 500 zł netto premii którą dostaniesz za 2 miesiące a jeśli Ciebie zwolnią to nie dostaniesz z 2 miesięcy wstecz premii i z miesiąca w którym zostałeś zwolniony więc -1000zł jak nic ale +1000 do kieszeni firmy. Na prawdę nie polecam bo jest to śmieszne w 2020 odwalać takie scenki gdzie firma jest ogólnoświatowa , polecam zatrudnić lepszych SPV i Koordynatorów.

Anita - MASOWE ZWOLNIENIA

Hej, jak juz ktos wspomnial - w dziale Finansow/Ksiegi Glownej beda masowe zwolnienia. Procesy beda przerzucane do innego kraju. Swiezaki - osoby na umowach probnych sa najbardziej zagrozeni juz w tej chwili. Kolejno osoby o niskim stazu - nastepni do odstrzalu. Odradzam komukolwiek aplikowanie tutaj - nie rozumiem czemu jeszcze rekrutacje nie zostaly wstrzymane.

Zostaw merytoryczną opinię o Philip Morris - Kraków

• Jak się pracuje w Philip Morris?

Zobacz opinie na temat firmy Philip Morris tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 234.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Philip Morris?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 133, z czego 6 to opinie pozytywne, 76 to opinie negatywne, a 51 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Philip Morris?

Kandydaci do pracy w Philip Morris napisali 9 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Philip Morris