Opinie o Nielsen IQ Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Nielsen IQ Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Nielsen IQ Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Prowadzenie badań marketingowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Nielsen IQ Sp. z o.o. w Warszawa

Bardzo nie profesjonalne interview. Interviewer bardzo często przerywał w trakcie odpowiedzi, czasami kpił z rozwiązań a potem jeszcze i emocjonalnie irytował się odpowiedzią. Jeżeli takie coś jest na interview boje się wyobrazić co jest w pracy. Najgorsze interview od lat.

@Kandydat

A możesz jakoś bardziej szczegółowo o tym opowiedzieć? Bo troszkę zbyt ogólnikowo to ujęte jakoś jest. :/

Stare dobre czasy

Spędziłem w Nielsenie 15 lat. Jak tam trafiłem myślałem że trafiłem do raju, gdzie dobrze płacą, mozna sie wiele nauczyć i wszyscy są jak jedna rodzina, a przynajmniej gronem przyjaciol.Wszystko zaczęło się psuć gdzieś w 2010. Ostatnie lata to czas gdzie firma stala się prawdziwą korporacja, gdzie jesteś zwykłym trybem i nic albo prawie nic nie znaczysz. W pewnym momencie po kilkunastu latach stalem sie obcy w firmie w której spedzilem kilkanaście lat. Odszedłem i to była najlepsza rzecz jaką mogłem zrobić. Dzieki temu mogłem zobaczyć jak wygląda świat gdzie indziej. I powiem krótko.. wygląda znacznie lepiej.

anons ex-pracownika

heja! praca fajna na poczatek "kariery". Mozna zdobyc doswiadczenie ktore otwiera furtki. Zostalbym dluzej w tej pracy (pracowalem 3 lata z nadzieja ze cos sie zmieni) ale te zarobki...wszedzie daja wiecej jezeli chodzi o ta branze juz na start w porownaniu do tego co mialem po 3 latach tam. Serio, gdyby zmienili polityke i zamiast zmieniania pracownikow na nowych dawali podwyzki to wszystko byloby fajnie uporzadkowane i do tego pracownik mialby za co kredyt splacac bo tak to z ta pensja co daja to moze 300k dostaniesz od banku xD pozdro

Łucja
@anons ex-pracownika

Ale to rozmawiałeś z nimi na temat podwyżki chociaż? Czy nie? W ogóle ciekawa jestem jakie to stawki w porównaniu do innych firm z branży.

Xavier
@Łucja

od 3200 netto na początek, poziom pracownika Żabki

Łucja
@Xavier

Na początek? Ciekawa jestem gdzie jest sufit i ile mozna zarabiać po jakimś czasie?

Dobra praca dla osob bez doswiadczenia w korporacji. Dobra, zeby posiedziec tutaj rok i przejsc do lepszej firmy. - Niekompetentni managerowie. Czasami ma sie wrazenie, ze wybor supervisorow i team liderow polega na wylosowaniu kilku nazwisk z puli pracownikow, ktorzy nie do konca rozumieja proces. - Malo ludzki i zdecydowanie niepomocny HR. Kilka sytuacji, ktore mialem okazje zaobserwowac, mozna byloby spokojnie eskalowac na drodze prawnej. - Chcesz cos osiagnac? Badz sztuczny, udawaj, klam i podlizuj sie. Atmosfera wsrod zwyklych pracownikow jest na ogol bardzo dobra. Nie chce tez wypowiadac sie na temat pracy i zadan jako takich, bo wiadomo ze nie ma co liczyc na cuda, w koncu jest to SSC i procesy nie sa idealne. Jednak toksyczna atmosfera kreowana przez managerow i osoby probujace nimi zostac, a takze zupelny brak wsparcia ze strony HR, sprawiaja ze nie da sie w tym miejscu normalnie pracowac. I jeszcze co do pensji - bardzo niskie jak na Warszawe, mozesz byc "starszym specjalista" i nie miec nawet 4k na reke.

anon
@Anonim

Senior nie zarabia nawet 4k na rękę? :o To chyba na Inflanckiej, na Postępu senior zarabia ok. 8500 brutto i to na pewno nie jest 4k na rękę. A stażystom płacą 4500 brutto, więcej niż zarabia nauczyciel z 20-letnim stażem pracy. Ładne rozdawnictwo studentom, dla których to jest dopiero druga praca... PS trzeba było eskalować na drodze prawnej, może jakby dostali pozew z sądu pracy, ogarnęliby się w końcu, że w firmie coś jest nie tak.

@anon

Tak, moj wpis dotyczy tylko sytuacji na Inflanckiej, tam senior zarabia 5500-5700 brutto. Z tego co sie orientuje, to roznica w warunkach miedzy Postepu i Inflancka jest ogromna, jak dwie rozne firmy.

Aaa
@Anonim

Dokładnie tyle zarabia się na Inflanckiej. Na stat 4700 brutto, po pół roku żenująca podwyżka do 5000. Jak popracujesz jeszcze rok, czasem dwa lata to dostajesz seniora i masz tyle ile kolega pisał. I wszyscy zarabiają tyle samo, nie ważne czy są bardzo dobrzy, czy nic nie umieją, bo w Nielsenie jest równość. Dlatego lepsi odchodzą bardzo szybko.

Spec
@Anonim

Potwierdzam- niekompetentni menadżerowi. Świetni w robieniu samym sobie promocji, odpowiadaniu na pytania niemerytorycznie, na Home Office trudno się z nimi skontaktować. Dodatkowo na takie stanowiska przyjmowani są ludzie po znajomościach (narzeczony lub rodzina), a szary pracownik odpowiada za wszystkie pomyłki góry. Duża rotacja świadczy o niskim poziomie. Dział HR zrobi każdego w konia podsuwając do podpisania niekorzystne dla pracownika papiery byś tylko nie dostał odprawy lub ekwiwalentu pieniężnego za niewykorzystany urlop. Unikać.

harry
@anon

na inflanckiej zarobki sa duzo nizsze niz na Postepu, poza tym stazysci dostają 4500 PLN, ale nie jest to z tego co wiem umowa o pracę

holi
@harry

nie no, stażyści dostają umowę o pracę, przynajmniej tak było 2-3 lata temu, bo rok temu chyba w ogóle nie było stażu przez pandemie

@Anonim

A czy hebrajski jest obowiązkowy czy wystarczy niemiecki?

Duch
@Anonim

Jak sie miewa michal m ktory w 2016 najpierw naslal na mnie gabriela, potem gabriel kazal zatrudnic mateusza, potem mateusz wypytywal mnie wielokrotnie, jaka mam grupe krwi, jakie mialam wypadki samochodowe i czy mam jakies choroby przewlekle lub alergie... a czy mateusz z mojego powodu uciekl do niemiec? Alez nie powinien sie o nic martwic, w koncu zrujnowal mi zycie, razem z wieloma innymi osobami na pokladzie i wszystkim uszlo to plazem. Gdzie miales rozum, kiedy rozmawiales z gab na moj temat? Czy nie przyszlo ci do glowy, ze to ja przeszkadzam jemu i jestem niewygodna, a nie na odwrot? Co cie powstrzymuje przed mysleniem? Stanowisko?

aleksandra

Trochę śmieszna ta firma

@aleksandra

"Śmieszna"? :/ Mnie to się robi trochę przykro jak to czytam, a jeśli serio to wszystko to prawda to naprawdę słabo to wygląda. Ty raczej opinię negatywną masz? Na jakim stanowisku tu pracowałaś tak wgl i jak długo?

Etap 1: Bardzo szybki kontakt mailowy po złożeniu aplikacji przez pracuj.pl (ok. 1h). Otrzymałam maila z linkiem do platformy HireVue. Poproszono mnie o nagranie odpowiedzi na 4 pytania i wykonanie testu analitycznego, najlepiej w ciągu 48h. Otrzymałam przykładowe pytania, które pojawiły się również na teście. Na platformie pojawiły się 4 pytania po angielsku, np. dlaczego pasujesz do tej posady, jakie znasz funkcje w Excel/SQL i gdzie je wykorzystujesz, podaj przykład negocjacji z klientem. Odpowiedź należało nagrać w j. angielskim. Następnie pojawiło się pytanie dotyczące dyspozycyjności i oczekiwanych zarobków (pisemne). Test analityczny zawierał typowe pytania analityczne na poziomie szkolnym, np. kiedy spotkają się samoloty lecące z przeciwnych miejscowości oddalonych o ileś km z określoną prędkością. Dodatkowo pojawiły się zdjęcia produktów i należało napisać co możemy odczytać z ich etykiet. Były również zadania ze zbiorami i należało wskazać, który punkt najlepiej opisuje te zbiory. Etap 2: Rozmowa telefoniczna (screening call), ok 15min, całkiem po angielsku. Rekruterka niesamowicie miła. Rozmowa w przyjaznej luźnej atmosferze. Na początku mogłam zadać swoje pytania, następnie usłyszałam opis firmy i stanowiska, następnie rekruterka potwierdziła, że dane o dyspozycyjności i stawce są aktualne. Umówiłyśmy rozmowę z menagerami. Rozmowa nie wymaga przygotowania ze strony kandydata Etap 3: Ostatni etap. Rozmowa na teams z menagerami. Przed rozmową otrzymuje się manual, który pozwala przygotować się do rozmowy. Są tam zebrane informacje o firmie. ok. 1h Po 1 etapie miałam bardzo negatywne odczucia ze względu na nagrywanie odpowiedzi. Później okazało się jednak, że niepotrzebnie się przejmowałam. Proces rekrutacyjny został przeprowadzony wzorowo.

dlaczego pasujesz do tego stanowiska, doświadczenie zawodowe, radzenie sobie z problemami, wiedza z excela

logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Sarnów
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.

Weronika

Zerowe możliwości rozwoju? To nawet pracując tutaj długo i mając wyszkolenie z zarządzania nie można zostać na przykład managerem, albo chociaż seniorem na danym stanowisku?

Młodszy konsultant

Cześć, większość wpisów, które tu widzę dotyczy stanowisk DPS. Czy ktoś mógłby przybliżyć warunki pracy jako Analytics Consultant? Czy praca jest rozwojowa, a zarobki mają widełki „konsultingowe” (8-10k) czy raczej są to pozycje analityczne i na tym poziomie pensje? Podwyżki przy AWANSIE na wyższe stanowisko to faktycznie jedynie ok 500 brutto? Wydaje mi się, że powinno to być raczej standardowa roczna podwyżka, a przy zmianie stanowiska powinno to być jednak 20-30%?

MR
@Młodszy konsultant

Analytics Consultant to bliżej 7k, to jednak nie wielka czwórka czy inne Bainy, tylko firma badawcza. Za to Senior Analytics Consultant to faktycznie coś koło 8,5-9k.

Honorata
@MR

A łatwo jest skoczyć z Analytics Consultant do Seniora u nich czy raczej ciężka droga?

Izabela

Coś widzę, że ludzie się skarżyli ostatnio na nieprofesjonalnych rekruterów... Podobno nie odbierają telefonów i coś kręcą. W ostatnim czasie udało się komuś w ogóle zarekrutować tutaj, czy te występowały te jakieś dziwne sytuacje?

nauczyciel
@Izabela

nie umiesz czytać?

janusz

najbardziej nieprofesjonalny rekruter

Niepolecajka

HR do wymiany, w ogóle firma do wymiany

nieprofesjonalna firma

Trochę śmieszna ta firma. Rekruterzy zapraszają do rekrutacji, a potem kontakt się urywa, nawet nie odbierają nigdy telefonu, na który prosili dzwonić. Teraz już rozumiem dlaczego wiecznie tyle ogłoszeń na różnych portalach.

nieprofesjonalny HR

najbardziej nieprofesjonalny i najgorszy HR, jaki kiedykolwiek miałem, zaproponowała, że zadzwoni do mnie w środę, nie zadzwoniła do mnie, wysłałem jej mailu, powiedziała zapomniała, zaproponowała, że zadzwonię innego dnia, nadal nie zadzwoniła i powiedziała zawsze zapomnij całkowicie nieprofesjonalne i marnujące czas

Newcomer

Cześć, Na jaką podwyżkę można liczyć po przepracowaniu pół roku, a na jaką po póltora?

@Newcomer

500 zł po pół roku przy przedłużaniu umowy (chociaż to przy pierwszym przedłużeniu coś słyszałem pogłoski, że usunęli) i 500 zł przy awansie na seniora, jeżeli awansujesz. Dalej musisz wręcz znaleźć sobie stanowisko i zależnie od niego będziesz dostawał ewentualne podwyżki, innych opcji specjalnie nie ma

na żadną

Przedpandemiowy
@Newcomer

Kiedyś było 500 brutto po pół roku i 500 brutto przy awansie na seniora zwykle po kolejnym roku, z tym że podczas pandemii wszystko zawieszali i zależy czy sobie wywalczysz. Kolega pracował 1,5 roku bez nawet tej podstawowej podwyżki bo przyszedł równo z pandemią. Inny dosłownie wydarł im z gardła tą pierwszą interweniując u kogo się dało... Ale ogólnie jak tu napisał ktoś, zwykle podwyżek po prostu nie ma, nawet na koniec roku ta żałosna firma nie zdobyła się na żadne premie roczne czy choćby zwrot kosztów pracy zdalnej

GlowaOpada

Jestem już tak rozżalona na temat tej firmy... Absurd Co dostaliśmy na święta? - świadomość że zarabiamy grubo poniżej przeciętnej - nic - maila o tym, że ten rok był jednym z lepszych i pełnych sukcesów w ostatnim czasie Więc podsumowując: firma pomimo sukcesów, którymi nie omieszka się chwalić, zignorowała zupełnie potrzeby pracowników dotyczących podwyżek, premii wynagradzających słabe wypłaty, czy chociażby jakiegoś małego, zachęcającego gofry typu 'hej! Pamiętamy o was' Naprawdę nigdy w życiu nie czułam się tak źle potraktowana Życzę z okazji świąt całej firmie by się opamiętała, a korporacji by zbankrutowała i posiadała pracowników o takiej jakości pracy, za którą płacą. Bo ludzie w środku to skarby. Ale serio, nie cenicie się ani trochę.

@GlowaOpada

Zdecydowanie prawda. I to juz kolejny rok.

sssssss

bo to prawda

@GlowaOpada

Bo to typowe zachowanie dla tej firmy

Unknown

Jeżeli ktoś nie lubi się nudzić w pracy, to zdecydowanie odradzam nawet stratowanie do tej firmy. Zadania są skrajnie monotonne, praca ogólnie jest zupełnie pozbawiona jakiegokolwiek czynnika rozwojowego. Jeżeli masz ambicje, to prędzej się pochorujesz zanim przejdziesz na stanowisko, które rzeczywiście wymaga jakiegoś myślenia. Szeregowi pracownicy są w porządku jak w wielu firmach. W moim dziale menadżerka też bardzo w porządku. Problemem są przede wszystkim skrajnie nudne zadania, wewnętrzne systemy, brak możliwości rozwoju jakichkolwiek umiejętności, które mogłyby się przydać gdziekolwiek indziej, te "umiejętności", które się zdobywa w Nielsenie to zwykła pamięciòwka gdzie klikać w ich systemach. Pensje są niskie, godziny pracy to typowe wymuszone 8,5h. Jeżeli nie zależy ci na tym co robisz przez 8,5h swojego życia 5 dni w tygodniu i tylko chcesz przelew, to może się tam odnajdziesz na dłużej. Ja zdecydowanie nie polecam.

Diho

Cześć, ile czeka się na informację zwrotną po rozmowach, bo minęło już trochę czasu i nadal nie mam żadnej odpowiedzi?

Ricky
@Diho

To zależy jak im się pali z rekrutacją. Aktualnie, jeśli startowałeś na DPS, to spodziewaj się, że zadzwonią szybko. Aktualnie, jeśli startowałeś na DPS to również zastanów się, czy na pewno tego chcesz. Niektóre "kraje" mają takie braki personalne, że ludzie zwalaniają się po pół roku, bo mają dosyć presji

Pytanie2

@Pytanie2

Nie. W zasadzie rozmowa telefoniczna jest zaproszeniem na test, po teście jest rozmowa i w sumie tyle, przynajmniej tak było 3 lata temu i przed covidem. Generalnie większość odsiewu jest na teście i za bardzo merytorycznie Cię nie maglują już na samej rozmowie

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Nielsen Polska Sp. z o.o. (Badania rynku)? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

DPS

3 etapy

Pytanie2
@DPS

Czy przy okazji pierwszej rozmowy telefonicznej pojawiają się pytania testujące - wprost dotyczące kwestii merytorycznych? Pytam, bo w przypadku niektórych firm tego takie podejście się zdarza. DPS, kiedy byłeś rekrutowany?

Nicknick

Korporacyjny januszex :) Po prostu - januszex. Miejsce z którego prędzej czy później trzeba uciec, inaczej będzie się gniło w tym samym miejscu za niskie płace

tester
@Nicknick

no cos w tym jest. po "kontakcie" z hr/recruitment mam tez wrazenie kolejnego centrum uslug, czyli- poza januszex (bardzo trafne) - przemial jak w "chinskiej fabryce", czyli wytrzymasz rok lub dwa lata gora, i znow szukasz... czyli droga do nikad.. lepiej zawczasu ominac...

Potwierdzam
@Nicknick

Jako osoba, która 4 lata temu zmieniła pracę w pełni zgadzam się z tą opinią. Nie warto się do tej firmy przywiązywać. Dobry pracodawca na początek, ale nie dla ludzi z doświadczeniem, którzy szanują swój czas.

xyz

Aplikowałam na jedno ze stanowisk. Poświęciłam ogrom czasu na proces rekrutacyjny. wstępna rozmowa z rekruterem, test umiejętności (1h), rozmowa z ewentualnymi członkami teamu (1h), rozmowa z managerem teamu (1h), dodatkowo przygotowanie do rozmów. Po tych wszystkich krokach nie otrzymałam nawet informacji zwrotnej, owszem rekruterka dzwoniła, akurat nie mogłam odebrac, prosiłam o kontakt w innych godzinach, napisałam maila, wszystko bez odpowiedzi. Bardzo słaba sytuacja, po tak ogromnej inwestycji czasu...

Malwina
@xyz

Czy wspomniany test umiejętności jest połączony z pierwszą rozmową z rekruterem czy jest osobną częścią?

@Malwina

1 część rozmowa, 2 test, 3 rozmowa z Liderem

Nika

Nielsen dzwoni tylko do tych co nie mają oczekiwań finansowych powyżej mediany? Najlepiej 10 lat doświadczenia, 20 lat na karku, 6 języków obcych i wymagania 5000 brutto

Zostaw merytoryczną opinię o Nielsen IQ Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Nielsen IQ Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Nielsen IQ Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 70.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Nielsen IQ Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 30, z czego 1 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Nielsen IQ Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Nielsen IQ Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Nielsen IQ Sp. z o.o.