Opinie o Ricoh Polska Sp. z o.o w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Ricoh Polska Sp. z o.o. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Ricoh Polska Sp. z o.o na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Sprzęt biurowy - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ricoh Polska Sp. z o.o w Warszawa

Morus

Aż tak tam źle??? Nie ma z kim pracować??? Żadnych normalnych managerów??? Bo opinie są różne... a znam tam sporo fajnych ludzi i nawet rozważam prace w Ricohu. Do którego działu warto aplikować??? Polecicie coś?

Czupakabra
@Morus

A to nie wiesz do jakiego działu chcesz aplikować? Jak tak to może szukasz ciepłego stołka niezależnie od firmy?

@Morus

Warsztat polecam!

Ktos3
@...

Uwaga zmiana adresu pkt odbioru....

@Ktos3

Al. Krakowiaków. Tu dostaniesz wszystko co potrzeba.

G78
@...

Zamienię ciężką pracę w terenie na pracę na warsztatomagazynie.

Kt4
@...

No nie wszystko, ale dużo O gwarancję bez obaw

Hi21

Warsztat = farsa. Warsztat to był za Jaśka. Teraz to raczej lakiernia

Znajomy
@Hi21

Potwierdzam. Cała prawda.

Taaaa
@Hi21

Jak (usunięte przez administratora) jaki stworzył i pieczołowicie pielęgnował Janek nazywasz warsztatem to zmień branżę, bo w tej Ci źle idzie.

Hi212
@Taaaa

Jasiek naprawiał a nie sprzedawał.

Do hi
@Hi212

...no może trochę ale nie na taka skalę!

em

jak jest w dziale ksiegowosci? na jakie wynagrodzenie mozna liczyc z 3letnim doswiadczeniem?

Elżbieta
@em

A ile chcesz mniej więcej zarabiać?

Elsa
@Elżbieta

10 koła netto

Obserwator rynku

Czytam opinie i nadziwić się nie mogę pewnej krótkowzroczności opisujących tutaj sytuację firmy. Ricoh, jak i wiele firm z branży padło ofiarą braku patrzenia w przyszłość, podążania za trendami w IT i zwykłej stagnacji. Świat idzie do przodu w zastraszającym tempie, a rynek kserokopiarek jest prawie tak chłonny, jak rynek telefonów stacjonarnych i telewizorów CRT. Zwolnienia, przejścia pracowników do innych firm, słabe nastroje, niewykonalne plany to nie wina złośliwego prezesa, czy chęci dokopania komukolwiek. Po prostu Ricoh globalnie podejmuje błędne decyzje i choć od paru lat próbuje ratować sytuację to wciąż są powolne ruchy giganta, który mocno chwieje się w posadach. Prezes niczemu tutaj winny nie jest, swoją drogą bardzo sympatyczny człowiek, ale to przecież nie on decyduje co Ricoh ma w ofercie. Dyrektor serwisu też ma ogromną presję, stara się świecić oczami, ale co ona może? Pewnym szokiem, ale też naturalną konsekwencją mechanizmów rynkowych było odejście Rafała. No i dobrze, trzeba myśleć przede wszystkim o sobie. Sharp, KM, co za różnica, pracownicy tam przechodzą, ale to nie są giganci rozdający karty na globalnym rynku. KM walczy ceną, Sharp ma bogate portfolio, z tych dwóch to KM moim zdaniem pierwsze utonie. Zaraz wydruk u nich będzie kosztować 0,0001gr i trzeba będzie sprzedać pierdyliard kopii, żeby cokolwiek zarobić. Nie tędy droga.

Meg
@Obserwator rynku

Jeżeli macie nowego prezesa to może jest sympatyczny. Jeżeli tego samego od kilku lat to wybacz ale o nim wiele można powiedzieć, ale że jest sympatyczny? Litości... A tak BTW - firma, w której ludzie zarządzający (albo raczej próbujący zarządzać) nie szanują swoich pracowników, współpracowników i klientów nigdy nie będzie odnosiła sukcesów. Ricoh jest tego najlepszym przykładem.

@Obserwator rynku

Przepraszam ale krótkowzroczna to jest pana/pani wiedza na temat tego rynku i firmy Ricoh. Porównywanie rynku telefonów stacjonarnych czy tv crt do urządzeń kopiujących to tak jak porownanie krzesła do krzesła elektrycznego. Rynek urządzeń kopiujących to w dalszym ciągu bardzo duży rynek i to się nie prędko zmieni ponieważ mimo spadającej ilości wydrukowanych stron rośnie liczba rozwiązań softwarowych w której to vendorzy mfp się specjalizują od lat - temat rzeka. Jeśli chodzi o firmę Ricoh to ich problemy w Polsce wynikają ze słabego zarządzania firma tu na miejscu. Podejmowane są decyzje przez ludzi którzy się do tego nie nadają i ricoh europe nic do tego nie ma. Uważam, ze by zostać dobrym pracownikiem w przyszłości trzeba przeżyć taka przygodę z korpo jak ricoh by doświadczyć liczbę absurdów które tam maja miejsce na codzień. Gwarantuje ze osoby które przetrwają i przełkną to co tam się dzieje przez 3 lata poradzą sobie w każdej firmie i każda kolejna praca będzie dla nich przyjemnością.

@Ktos

O jakich absurdach w Ricoh piszesz? Mówisz, że słabe zarządzanie - OK. Ale jakieś szczegóły można prosić?

Nie można

Odp
@Maja

Jeśli nie znasz absurdów panujących w naszej firmie to odwiedź kuchnię na poziomie "0" i posłuchaj prawd głoszonych przez pracująćych nieopodal pracowników. Większość z zasłyszanych informacji niestety jest prawdą.

fjutos
@Obserwator rynku

Konika już pada jak mucha, dumping cenowy wyszedł im kiszką, niestety grubą.

xyz
@fjutos

tu jest mowa o ricohu, nie o konice. lepiej napisz jak dobrze się w ricoh powodzi.

Cook
@Odp

Likwidacja kuchni 0 nie usunęła zepsutych jaj. Jaja są nadal.! Ciekawe....

G2
@fjutos

Pada, pada i upaść nie może. A co w riconie? Podobno jest tak dobrze ze nawet serwis sprzątający dostanie BMW

g21
@G2

...dopiero na odejście prezesa -ale juz chyba nie długo.

Ex
@Ktos

True!

zyx

Masz rację kole.... Sam nie podejdzie, nie ma szans. Jeszcze tylko...

Maria

A jak odejście prezesa wpłynęło na działania firmy? Kto przejął jego obowiązki i co się zmieniło dla takich szaraków jak my.

zyx1

On nie jest prezesem. To członek zarządu. Zapoznaj się z KRS.

Rozprute jelito
@Maria

Ale kto odszedl, wodzu? Jakby odszedl to kazdy by oplakiwal jak w Korei, nic o tym niewiadomo

Yyy
@Rozprute jelito

Czytaj ze zrozumieniem. Nikt jeszcze nie odszedł. A na pewno nie TN.

Antos
@Yyy

Tn Nie odszedł. Grzecznie gościa (usunięte przez administratora). Pewnie to nie koniec. Będę cięcia - taka kolej rzeczy.

mo
@Antos

TN wyleciał? W KRS zmian nie widać ...

Daniel
@mo

Już wpisano zmianę w KRS. Pan TN odszedł w niebyt. A jednak nie udało się osadzić EMS Ricoh na mieliźnie. Ktoś odważny z kapitanów usunął balast za burtę. Teraz aby wodę ze stempki udało sie wypompować,dziury w burtach załatać, aferzystów do szalupy wsadzić i dalej na szerokie oceany wypłynąć zdobywać lądy. A czy się uda, to bezmiar czasu pokaże

JaN
@Antos

Odszedł na 2 lata przed emeryturą ?! Bohater!

Walek
@JaN

Mogą być inne powody: - dostał polecenie odejścia - nie dostał polecenia odejścia tylko prośbę o opuszczenie niezwłoczne miejsca pracy - nagła 'choroba' Ale ciekawe co sprowokowało ten proces, co było zapalnikiem. Ostatnie lata to przecież pasmo sukcesów

Danuta
@Walek

Serio pasmo sukcesów? Jakich np? I który wariant uważasz za najbardziej słuszny z tych co wymieniłeś?

Jak wygląda kwestia awansu w Ricoh Polska Sp. z o.o? Jakie są możliwości w ramach jednego działu oraz w perspektywie całej firmy dla stanowiska Account Manager?

zbyszek recydywista

Jak będziesz dobrym ekałnt menadżerem to awans ci nie potrzebny, jak będziesz słabym ekałnt menadżerem to jak najbardziej. Czy podjęłaś już decyzję?

@zbyszek recydywista

Przestań pić…

Danuta
@zbyszek recydywista

Czemu zasugerowałeś, że to kobieta pyta? Mężczyzna tu nie może zostać ekałnt menadżerem? ;)

W jaki sposób najlepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Ricoh Polska Sp. z o.o? Czy kandydat na stanowisko Product Manager (branża technologiczna) powinien skupić się na jakichś określonych obszarach swojego życiorysu? Opowiedz nam o swoim doświadczeniu.
Leszno
Kazik58

Anioł Stróż Frrruuu. Pracownicy odetchnęli z ulgą.

@Kazik58

Co? Ktoś się zwolnił kto wam przeszkadzał? ;-)

wqurzony

RICOH POLSKA? WSPARCIE? raczej nie istnieją, zero kontaktu, oderwanie od rzeczywistości, bez kompetencji w ten sposób nie ma co ryzykować z zakupem produktu ponieważ nie otrzymasz wsparcia i pomocy Żałosne

allen35

Dziś dostalem wezwanie z kancelarii prawnej na 400 zł bo niby popsułem im auto...(usunięte przez administratora) Pracowałem tam kilka miesięcy temu, uciekajcie ludzie!

do allena35
@allen35

(usunięte przez administratora)Chyba, że spowodowałeś usterkę na mieniu pracodawcy będąc pod wpływem alkoholu, narkotyków lub spowodowałeś, -aś, ją z premedytacją z zamiarem celowego zniszczenia - ale to musi być Ci udowodnione. Drugi sposób to skieruj się do kancelarii prawnej zajmującej się Prawem Pracy (jest ich sporo w necie) celem porady i napisania odwołania od decyzji. Sprawę Ci definitywnie załatwią a koszt to ok 200 zł za poradę i ok. 50-100zł pismo. Podobno nasi byli, zwolnieni pracownicy tak załatwili sprawę z Ricoh'em. Jeśli znasz kolegów z działu serwisu z W-wy to skieruj się tam z pytaniami. Oni są na bieżąco. Powodzenia. Niech Moc będzie z Tobą !!!

Ana
@allen35

Już nie będą kasować za auta. Dostali pismo. Spękali.

Jk
@Ana

Mam nadzieje że niedlugo beda duze zmiany w calej firmie. Tak mowia w Lądku UK - plan implemented.

Cena
@Ana

A ja uważam, że pracownicy powinni odpowiadać finansowo za zniszczenie - nieodpowiednie używanie aut. Przecież są tacy którzy naprawdę je niszczą. Auta nie dożywają końca leasingu. I ci się śmieją z tych co dbają o wozy.

Prac
@Cena

Tak Panie dyrektorze popieram opłatę karną 500 zł.

JK1

...no i są !

Luiza

To znowu ja :) Moi drodzy Mam potrzebę powiedzieć jedno Ricoh stworzył niesamowite sprzęty w latach 90 Czy kasa musiała sprowadzić do tego ze się sprzedali i są tacy sami jak cały rynek sprzętów kopiujących ? Zrobilil wyczyn tworząc priporty ale to się nie opłaca bo się nie psuje ???? Cholera RICOH - to teraz nic Ja osobiście ubolewam nad upadkiem naprawdę ! Mając na strychu priporta VT6000

Priport
@Luiza

Czy wysylasz te swoje wpisy poprzez technologie telegrafu badz nokie 3210? Nie sadze.

@Priport

No właśnie cholera iPhone 12 mini niestety słowniki tak przekształca - ale pewnie to szczyt marzeń dla niektórych

F
@Priport

Przecież jest podany nr tel. Można sprawdzić. Zadaj sobie trudu i zadzwoń jeśli potrafisz i masz odwagę.

G
@F

Po co? Posłuchać, ze priport stoi nieużywany, chociaż jest jak czołg i mógłby dalej pracować, tylko klient go nie używa? (usunięte przez administratora) Drugiej strony to strona o pracodawcy a nie o produktywnych jakie produkuje….

Priport iOS
@Priport

Szukam w tym wszystkim zwiazku przyczynowo skutkowego miedzy luiza, priportem i serwisantem.

@G

Miałam już nie drążyć tematu ale bym nie była sobą :) Myśle ze tym razem poprawnie wyjdzie ! Słabe jest to , ze pracownik Ricoh nie ma świadomości , ze druk papierowy odchodzi do lamusa ! Jestem matka 6 letniej dziewczynki i nie miałam zamiaru przebranżowić się na punkt Ksero ! Nie mam czasu i ochoty Proszę mi uwierzyć - drukowałam ankiety dla firm zajmujących się badaniem rynku - przeszli na badania poprzez komputery bo sprawniej się to odbywa ! Ostatni moj klient dla którego właśnie bez pomocy serwisu odpalam priporta to firma PUZZLE ! Maja jedynego klienta badającego zadowolenie klienta poprzez papierowe ankiety - jest to raz do roku ! Tak jak Pan / Pani cholera wie kto ! Wole etat - rachunki się nie zapłacą same a z jednego 500+ co za życie ? Tak po 25 latach myśle ze etat to wygoda Ile serwis sam u Was ? Plus lokal plus materiały w tych czasach nawet 500 + nie pomaga mieć swój biznes Ja nieustająco zapraszam do siebie bo Pan / Pani / cholera wie :) zatrudniając się w firmie widział jakie były sprzęty w latach 90 ? Ja właśnie nie chce już drukować wystarczy 25 lat :) Jestem na tyle kreatywna osoba ze nie muszę trzymać się jednego Z Poważaniem Luiza Podedworny P.S Można mnie wygooglować

Chyba wystarczy mnie wpisać w Google Podedworny Luiza

AdaM
@Priport iOS

Czego tu nie rozumieć? Kobieta pisze że kiedyś miała urządzenie działające bez awaryjnie, miała super serwis w super firmie i to wszystko działało jak szwajcarski zegarek. A teraz Ricoh to ..... no właśnie. Ma sprzęt innej sfirmy bo są ..,. lepszy.

Priport iOS
@AdaM

Jesli pani luiza ma priport na strychu i go nie uzywa, to po co wyciaga tu swoje wspomnienia po latach, porownuje je do czegos obecnie sprzedawanego na rynku, czego nawet nie kupila. A jeszcze w tle obnazony serwisant. Czy pani luiza uzywa nokii 3210, pierze we frani i jezdzi syrenka do pracy? Czy wy nie macie co robic?

Do...
@Priport iOS

Obrażony?! TWIERDZĘ raczej że odważny bo WYGRAŁ W SĄDZIE Z NIEUCZCIWYM PRACODAWCĄ. Gratuluję Panu za odwagę i determinację. Mnie ich zabrakło. Szanowni Państwo, macie przykład by się nie bać i walczyć o prawdę.

Serwisiątko
@Do...

Słuszna uwaga. Jeszcze tylko aby Informacja o tym trafiła do Ricoh Europe/Japan i może ktoś lub coś się zmieni na inne/go/ą.

Na00
@Serwisiątko

Aśka mówiła że wysłał do centrali może i dlatego te zmiany

Rywway

I poleciał

RywAll
@Rywway

...A ile fajnych i profesjonalnych łudzi przez niego odeszło, aż szkoda. Ciekawe kto jeszcze się nie zdobył na odwagę i nie poszedł w świat, choćby do Szarpa

Allen35

pracowałem w tej firmie przez całe 2 miesiące. Przez 2 tygodnie nie potrafiono założyć mi maila. Przez Ponad 2 miesiące nie mialem wizytówek, gdy w końcu je odebralem, zostałem zwolniony w samym środku pandemii. Firma totalnie skostniała, kompletnie oderwana od rzeczywistości rynkowej. Absolutnie nie polecam. 0/10 BTW gdyby jednak ktoś chciał tam pracować i trafił na BP, od razu zobaczy co to znaczy pracować w korpo:P

Fff
@Allen35

Dla mnie nie jest to żadnym zaskoczeniem. Ja pracowałem w tym bałaganie znacznie dłużej i zwłaszcza w ostatnich latach spotkałem się z kolesiostwem, kumoterstwem, układami, zatrudnianiem konkurencji z którą powinno się rywalizować, z brakiem szacunku z zastraszaniem itd., można by tak dalej wyliczać... Teraz pracuję w firmie która jest przeciwieństwem ricoha. Traktuję tamten czas jak zły sen, brrrr.

Fig
@Allen35

A BP to ta co wcześniej mieszała w firmie X...x?

Seller
@Fff

Podobny byłem dobrym pracownikiem. Sprzedawałem, dbałem, opiekowałem się klientami. Byłem "poważany" i doceniany. Wyrzucili mnie jak zużyte narzędzie. Tak się nie postępuje. Karma do was wróci. Szybciej niż wam się wydaje.

Hun
@Seller

Mnie także zwolnili - wzorowego pracownika. Taka firma. Nie polecam.

Hun
@Allen35

Skostniała? raczej nie. właśnie ostro weszli w paczkomaty. być moze nastepny krok to pralnie samoobsługowe zaś potem nawet i parkomaty. rozwijają swoje portfolio by przetrwać jeszcze parę dni. zastanawia mnie dlaczego inne firmy z branzy tego nie robia a ich zasoby sa w znacznie lepszej kondycji. wyprzedzaja konkurencje nieśzablonowymi działaniami bo chyba niczym innym.

DoAlena35
@Allen35

Do dziś dzień nie wyróbiono mi wizytówek z imieniem, nazwiskiem i ze stanowiskiem. pani dyrektor powiedziała mi " ić i se weś z recepcji czyste. Technikom nie przysługują inne" Taka firma , takie zarządzenie. Na szczęście już niedługo.

Alanka
@DoAlena35

I stało się to, co musiało się stać (usunięte przez administratora)Wilcy na swych łódkach opuszczają szorującą po dnie łajbę. A w kotłowni dalej w pocie sypią do dziurawego kotła węgiel. Znowu kolejna przegrana....

Gupi handlowiec
@Allen35

To rico matrix ci ludzie od lat nie wyszli po za mury firmy i żyją tylko w jednym świecie…

Byłyrac

W kwestii tankowania auta na autostradzie coś się zmieniło, czy nadal trzeba jechać w bok 15 km by zatankować benzynę.?

Pracownica

Czy aktualnie w firmie Ricoh jest wypłacany dodatek do pracy zdalnej? Np. za prąd, wodę, papier itd

@Pracownica

NIE. Przynajmniej szeregowym pracownikom.

@1

A jak wygląda kwestia sprzętu? Pracodawca zapewnia komputery, czy też zatrudnione osoby korzystają ze swoich urządzeń? Chciałabym też wiedzieć, czy w ostatnim czasie zmieniło się coś w kwestii wynagrodzeń. Czy w związku z pandemią w firmie miały miejsce jakieś zwolnienia?

@Pracownica

Praca zdalna to przywilej, jeśli ktoś nie chce brać udziału w (usunięte przez administratora)o miejsce parkingowe..

Vivat

Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, nasza dyrekcja, naszego klubu tęcza. Ciągle pracuje, wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają im szpilki. To nie ludzie - to wilki. Niech żyją sto lat.

Anitroche

Znowu jeden problem mniej. Znów o jednego generującego faktury mniej. Brawo.

Luiza

A ja z punktu klienta od 1997 zapytam co się stało z ta firmą ? Wasze priporty z lat 90 były jak czołgi ... Posiadam dwa nie są w użytkowaniu od lat ale czasem idę na strych by zobaczyć czy odpalą i pomimo nie korzystania cały czas działają ! Co się stało z ta marka ? Dostosowaliście się do rynku czyli byle coś wypchnąć - powielać a nie tworzyć ? Oprócz priportów miło wspominam serwisanta Pana Tomka który , w ekstremalnych sytuacjach zawsze nasze maszyny postawił na nogi !!!! Długoletnia współpraca zaowocowała miłe wspomnienia ! Przychodził serwis i tak naprawdę pomimo ceny wiedziałam ,ze warta była praca serwisanta - może do zabrzmi w tych czasach śmiesznie ale nasze priporty były chimeryczne , czasem podczas pracy na już stanęły i (usunięte przez administratora) ! A druk potrzebny był ! Wiec przez te 20 lat dziękuje za wsparcie techniczne Pana Tomasza który , mam wrażenie urodził się by takie maszyny reanimować !!!! Wydaje mi się ze na opinii lidera długo ciągnąć firmy się nie da . Moi koledzy dawno już działają na innych markach mówiąc mi , ze takich maszyn już Ricoh już nie produkuje ! Przykre to jest bo ta firma , mam wrażenie zrobiła się masówka i czy sens porównywać do Mercedesa ? O nie ! Te czasy minęły jeśli chodzi o klienta .... O sprzęt ! Trzymajcie takich ludzi jak ten serwisant bo on Was ratuje bo za chwile zniknięcie z mapy firm które , klient weźmie pod uwagę ! Pozdrawiam serdecznie firmę Wasz 20 letni klient który pamięta firmę sprzed 24 lat !

TR
@Luiza

Dziękuję Pani Luizo za ciepłe słowa. Przykro mi czytać o ricoh. Staram się daleko sięgać pamięcią w stecz, kiedy to ricoh był na topie i ten wizerunek staram się zachować. Nie komentuję wpisów na temat firmy - dużo hejtu. Ale podobno nie dzieje się tam dobrze.

@Luiza

Tomek, ubawiłem się przednie na tej autopromocji. Dziękuję

@Ubawiony

Drogi Panie Ubawiony , Przez 24 lata prowadziłam firmę MAKI i korzystałam z usług serwisowych pracownika Ricoh. Priport VT 6000 stoi nadal u mnie na strychu i o dziwo po moim wpisie postanowiłam przejść się zobaczyć jak się miewa na emeryturze .... o dziwo jak czołg nie zniszczalny . Wpis nie miał na na celu promocji tylko potwierdzenia faktu . Była zadbana solidnie serwisowana i chociaż nie używana wczoraj wydrukowała 1000 kopii w celu potwierdzenia mogę przesłać film mojego priporta w akcji ! Można mnie znaleść na Facebooku Po prostu stwierdzam fakty ze posiadam sprzęt 24 letni chodzący i proszę mi uwierzyć czarów nie odprawiałem po prostu sprzęt zadbany aaaa jeszcze mam ksero tez wiekowe i mam prawo wypowiadać swoje zdanie na forum ( bo chyba jest od tego ) zeszliście na psy ! Jadąc na opinii sprzed lat Ricoh to było coś a teraz ???? Moi znajomi przeszli na inne marki bo są lepsze bardziej dba się o klienta a nie o to by jak najmniejszym kosztem trzepać kasę !!!! Pozdrawiam Luiza Podedworny ( ja przynajmniej nie używam pseudonimu )

agata
@Luiza

pięknie go pani zmiotła, winszuję :) "ubawiony" już się więcej nie odezwał :)

@agata

Tak, nie mogę jeszcze dojść do siebie.

@Luiza

Pan T był mi dobrze znany. To był naprawdę dobry FACHOWIEC. Bodajże jedyny od powielarek.

@...

Na pewno jedyny w swoim rodzaju

Nick1

U nas jest jeszcze jeden Tomek - TomekN - Tomek nad Tomkami.

Nik23
@Nick1

A to TomekN jeszcze coś może w tej firmie oprócz pójścia do toalety ?

@Luiza

A co tam u drugiego Tomka jedynego w swoim rodzaju : -))))) Nadal na czerwonym krześle obrabia 8godz smartf? :-))) Ach te Tomki. Jeden Taki a drugi Siaki :-))

PCK
@Ubawiony

A ten trzeci w kulki leci :-)))) Uwaga nadciąga TajfuN.

Pra
@Nik23

Ludźmi sz.,... może i chce. Aby jeszcze rok. Niedługo emerytura.

@Pra

TomekN jeszcze 6 lat na tronie apotem zasłużona emerytura z nagrodami za wybitne osiągniecia.

KL
@Luiza

Podobno Ricoh znow przegrał sprawę w sądzie z pracownikiem. Prawda to?

@KL

Podobno wygrał, ale nie mogłam tego potwierdzić. Brak kontaktu.

Dodek
@Ania

W tej firmie dzieje się jak w państwowych spółkach - zwalnia się "nieswoich". Chociażby byli najlepszymi fachowcami: dyrektorów, handlowców i innych.

Ufff
@Dodek

Ufff.... Tym razem sama dyr. nas opuściła . Skończą się głupie żarciki. Może teraz będzie kompetentnie i profesjonalnie. Ciekawe jaki był powód w covidzie by odejść. To nielogiczne zostawić taki dochód. Powodzenia Pani dyrektor na przepastnym rynku dyrektorów! ;))

Tym razem bez nicka
@Ufff

Dodek, zastanów się jeszcze raz co piszesz. Następca jest lepszy niż odchodząca dyrektor? Jeszcze wszyscy będziemy pisać do Moniki, by wróciła.

Hd
@Tym razem bez nicka

Nie martw się. Zabierze Cię ze sobą, a może nie i będziesz naprawdę musiał ostro popracować. Konczy się czas wazeliny. Trzeba będzie zakasać rękawy.

Nn
@Tym razem bez nicka

Na pewno ja nie będę za nią płakał

Mk
@Tym razem bez nicka

Chyba pomyłka. Powinna być odpowiedź do Uff a nie do Dodek.

Roger
@Nn

I ja nie uronię łezki.

Paul
@Tym razem bez nicka

Już dwie osoby uciekły od tego pseudo kierownika. Kto następny?

WTF

@PaulA sam(a) sobie odpowiedź jak się jeszcze raz zastanowisz.

CBA

Nie tak dawno firma Ricoh obchodziła 20 lecie. Czy możecie napisać jak to się odbyło? Czy była huczna impreza z tej okazji? Czy były nagrody nie tylko dla kadry zarządzającej? Czy przedstawiono cele dla firmy w nadchodzącym nowym Profit Plan?

Denis
@CBA

Oj była huczna lecz nie dla wszystkich, fotki.

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Ricoh Polska Sp. z o.o? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

CRH

Zgodnie z KP za prace w dzień wolny czyli sobota niedziela , można odebrać dzień wolny w tym samym miesiącu rozliczeniowym lub pobrać dodatek za prace w sobotę lub niedziele w wysokości 100% za 1rbh

Wojtek

Żałuję, że nic nie udało się dowiedzieć o pracy w firmie. Zastanawiam się dlaczego przestaliście tu zaglądać?

Nnn
@Wojtek

A czego tu się dowiadywać? Toną z chlupotem! Prezes do końca roku ma się przenieść do Trójmiasta. Firma pod kreską.... Sprawy z pracownikami w sądzie... Brak szkoleń.... Ogólna zgnilizna. BŁEEEE.

Kris
@Wojtek

Zwalniają z każdego działu,serwis prawdopodobnie będzie zewnętrzny jak w Xerox, połowa biura-logistyka i obsługa serwisu ma być w Gdańsku, morale poniżej zera,utracili wielu dużych klientów. Dużo pracowników prowadzi rozmowy z nowymi pracodawcami

@Kris

@Kris Czy to znaczy, że obecnie nie ma szans na zatrudnienie w Ricoh na etacie? Bo na stronie widzę tylko ofertę stażu w dziale finansów. https://www.ricoh.pl/o-nas/kariera/mozliwosc-kariery/index.html

Nnn
@Kris

Nie tylko dealerów wywalili. Kierownik z naszego serwisu Ricoha też tam zwiewa bo tu grunt pod nogami zmiękł. Teraz w Sharpie będzie mieszał i ludźmi targał. U nas radość a tam bida może być.

Techni@k
@Nnn

Ja z Rysiem pracowałem ponad 10 lat i szczerze to uczciwszego szefa i bardziej kompetentnego nie miałem, więc ja osobiście żałuję :( i myślę, że wielu myśli tak samo.

@Techni@k

Wolne żarty ! Kto żałuję ? Tych którzy mieli swoje zadanie już wśród nas nie ma. My siedzimy bo... w zasadzie to po co? Kasa? Szacunek? Poważnie? Profesjonalizm? To wszystko już było.

Edward
@Techni@k

To czemu za nim nie poszedłeś..? Albo dlaczego nie zabrał cię że sobą? Może za dużo wiesz! A może chce startować z czystego poziomu. Dobrze zrobił.

Gh
@Nnn

Patrz! Magia toną ale komin na powierzchni kasę czytaj tlen łapie. Kotłownia zalana potem palaczy by ratować łajbę ale kapitan na kominie krzyczy Sypać węgiel brzeg niedługo!!! I tak sobie dalej płyną w bezkres. :-) Tylko załogi z kotłowni szkoda. Latający Holender? Śp Dealer.

Figa
@Maja

Chętnych zapraszamy : -))) Dużo wrażeń zapewniamy. "Praca szuka człowieka". (usunięte przez administratora)

Odpfiga
@Figa

Podobno szukają nowego HR. Jest ogłoszenie na portalu Pracuj.pl. Coś się znowu zamieszało.

Nana

Polepszyło się.

Jk
@Odpfiga

Za późno z tym szukaniem nowego HR. Muszą restrukturyzować w trybie pilnym dział HR jeśli nie chcą ponosić porażek w sądzie z pracownikami. Wieści donoszą że podobno znów przegrana dla Ricoha. Możecie potwierdzić!?

HumanRescue
@Jk

Tu nie HR jest winny tylko management, który robi co chce włącznie manipulowaniem z działem HR

myślący
@Jk

Nic nie wiem o przegranej w sądzie. TR masz jakieś przecieki?

...chyba inaczej
@myślący

Zadzwoń do niego to ci powie. Się nie bój. Hehe.

.. I wcalę Ci się nie dziwię. Uhaha. Noszenie trocin w miejsce mózgu to też sposób na życie, Jest lekko? Uhaha.

John
@.

Dobre, dobre! Ciekawe frazeologiczne połączenie.

Ile jest zmian w Ricoh Polska Sp. z o.o?

Kierownica

Dwie. 1.Bierzemy. 2. Nie dajemy. Od 11lat to samo.

Kandydatka

Cześć, czy moglibyście podać widełki zarobku na stanowisku data governance specialist ?

ppr
@Kandydatka

to nie ten ricoh.

Ktos2

Kolejna podwyżka urządzeń i materiałów o kilka procent w ostatnich dwóch latach. Ricoh ma markę mercedesa na świecie, jednak w Polsce cena w dalszym ciagu jest głównym wyborem zarówno w biznesie jak i instytucjach publicznych. Moim zdaniem w najbliższym czasie udział rynkowy Ricoh w Polsce mocno zanurkuje. To co będzie trzymało ta firmę przy życiu to głownie kontrakty międzynarodowe z dużymi markami, które w Polsce będą musieli obsłużyć, a to wiąże się z mocno okrojonym składem pracowników. Firma zapewne będzie stwarzać pozory próbującej walczyć o rynek ale nie staraj się tam o prace bo za chwile staniesz się ofiarą ich polityki tak jak zakładnikami stali się obecni zarządzający którzy zapewne za chwile stracą pracę.

@Ktos2

A dlaczego ma być dobrze jeżeli p.o. prezesa jest bodajże deweloperem informacja z KRS. Nie wytrzymałam po spotkaniu firmowym w necie jak p.o. poinformował nas pracowników całym sercem zaangażowanych w ratowanie firmy, że ma problemy z personelem w swoim hotelu czy pensjonacie nad morzem. Zwolniłam się. Nie będę uczestniczyła w tej farsie pseudokorporacyjnej. Jak można być zaangażowanym prezesem w budowanie poważnego biznesu a zarazem duchem być z obsługą swego apartamentu czy jak to tam jest zaaranżowane. To jakieś pomylenie z poplątaniem, (usunięte przez administratora) dla naiwnych. W ogóle jak tak można przekazywać info dla załogi?! Myślę że jeszcze zrobi się głośno o biznesach - transferach Ricoh, ale raczej negatywnie. Powodzenia.

Ktos 2.1
@Ktos2

Będą pracować do końca. Jeszcze jest co brać.

OnA
@Ktos2

Większość się zgadza poza tym mercedesem wśród drukarek. Ricoh nigdy nie był i nie jest mercedesem. Powiedziałabym, że raczej Toyota to też za dużo i nic ponad to. Zachęcam zapoznać się bliżej z konkurencją

Ktos2
@OnA

Dziękuje za radę ale jeśli chodzi o wiedzę na temat urządzeń drukujących i rynku w Polsce to bym Cie mógł schrupać :) Ricoh zbudował sobie markę mercedes na świecie czy to się komuś podoba czy nie. Wystarczy spojrzeć na udział rynkowy na świecie (spojrzeć szerzej niż na własne podwórko) który od nastu lat wynosi dziesiąt procent rok w rok.

Pol
@Ktos2

Może i na świecie to mercedes ale niestety w Polsce to raczej Łada z silnikiem wolkswagena i serwisem ARO MACHINES.made in Albania.

Odp
@Ktos 2.1

Zmniejszaja teraz pow biurowa. Bedzie znów na przetrwanie - kadry.

Hela
@Odp

Zmniejszenie powierzchni biurowej jest ekonomicznie uzasadnione. Po co wynajmować innym firmom salki na wystawki obuwia sportowego lub innego sprzętu. Lubię grać w siatkówkę a tu mamy do tego miejsce. To takie słabe....

Zostaw merytoryczną opinię o Ricoh Polska Sp. z o.o - Warszawa

• Jak się pracuje w Ricoh Polska Sp. z o.o?

Zobacz opinie na temat firmy Ricoh Polska Sp. z o.o tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ricoh Polska Sp. z o.o?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 2 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Ricoh Polska Sp. z o.o
1.4/5 Na podstawie 161 ocen.
  • żwirki I Wigury 18A
    02-092 Warszawa