Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o.o.

Opinie o Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o.o.

Pablo

Chaos, olbrzymia rotacja, nieosiągalne cele których na pewno nie zrealizujesz więc zostaniesz po ok 1 roku zwolniony. Obecnie zwolnienia.

KM

to forum niestety sie coraz mniej przydaje. z jednej strony pracownicy ktorzy często wykończeni robotą i pracą nie mają ani siły ani ochoty wypisywać rzeczy na temat firmy chyba że ta bardzo mocno im dopiecze... A z drugiej strony pracodawcy którzy regularnie zaglądają na to forum i starają się neutralizować negatywne komentarze lub zwyczajnie wypisywać same pozytywne... Zatem próbując się czegoś obiektywnie dowiedzieć naprawdę trzeba umieć czytać między wierszami i dobrze ocenić które z komentarze są prawdziwe a które nie... Dodatkowo według mojej wiedzy pracodawca ma możliwość zarówno usuwania negatywnych komentarzy jak tez ich modyfikacji...

Adrian
@KM

Dlatego ważne jest, aby każda opinia była odpowiednio uzasadniona i uargumentowana. Dzięki temu mamy możliwość oceny, który wpis jest zgodny z rzeczywistością, a który z nich niekoniecznie. Może Ty będziesz w stanie napisać coś na temat tego pracodawcy? Zastanawia mnie, jak oceniasz tego pracodawcę, dlatego zachęcam do rozbudowania wypowiedzi.

Bezimienny
@KM

Pracodawca nie ma możliwości edycji komentarzy, chyba że zapłaci za taką możliwość całkiem niemałe pieniądze, w praktyce żadna z firm tego nie robi, dlatego masz tak dużo negatywnych opinii które często mało mają wspólnego z prawdą.

Kolo

Proces rekrutacji bardzo długi. Jednak informacja z dzialu HR poniżej krytyki. Utarte frazesy z poradnika HR. Pracownik chyba świeżo po studiach... naprawdę strata czasu.

Dział HR Konica Minolta
@Kolo

Dzień dobry, przykro nam, że właśnie takie odczucia pojawiły się u Pana po zakończeniu tego procesu rekrutacyjnego. Dokładamy wszelkich starań, aby znaleźć odpowiedniego kandydata, zgodnego z profilem naszej firmy pod względem wiedzy, doświadczenia oraz osobowości. Zależy nam, aby wszystkie procesy były utrzymane na najwyższym poziomie oraz o najwyższych standardach, niestety w Pana przypadku czas potrzebny na przeprowadzenie i zakończenie procesu wydłużył się - tak czasem niestety bywa, mimo naszych starań. Odnosząc się do zakresu rozmowy, zapewniamy że zadawane pytania w jej trakcie są niezbędne, abyśmy mogli podzielić się oczekiwaniami oraz wystarczająco ocenić Państwa potencjał pod kątem danego stanowiska. Bardzo dziękujemy mimo wszystko za podzielenie się opinią i ogromnie to doceniamy. Pozdrawiamy, Dział HR

Karol

No niestety firma (usunięte przez administratora). Na stronie i w romzowie zapewniaja ze bez wględu na wynik rekrutacji kazdy kandytadt otrzyma informacja zwrotna. Tymczasem juz 30 dni od rozmowy nie ma żadnej informacji. Nie polecam bo udział w samej rozmowie, to strata czasu.

Aplikowałeś na stanowisko Specjalista ds. Obsługi Klientów i Kontraktów oferowane przez firmę Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o.o.? Czy zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Czy spotkanie odbyło się w formie online, czy w siedzibie firmy? Opisz swoje wrażenia. Jaki był rezultat rozmowy?

Przecież jest mnóstwo opinii wyrażonych. Mamy się powtarzać ? Ogólnie nie było zmian w ostatnich miesiącach

Zofia

Forum pracowników Konica Minolta nieco zamarło. Szkoda, bo firma rekrutuje na różne stanowiska: http://kariera.konicaminolta.pl/oferty-pracy.html Opinie zatrudnionych mogłyby pomóc chętnym zdecydować się na składanie aplikacji.

Karol

Na jakie warunki finansowe może liczyć account manager? Czy premie są do wyrobienia? Jakie dają narzędzia pracy? Co jest na drugim etapie?

Izabela
@Karol

Postawiłeś bardzo trafne i ważne pytania, które z całą pewnością interesuję wiele osób. Musimy jednak cierpliwie poczekać, aż jakiś pracownik Konica Minolta Business Solutions Polska rzetelnie na nie odpowie. Z ciekawości weszłam na stronę firmy i wyczytałam, że od kandydatów na to stanowisko wymagają między innymi 3 letniego doświadczenia na synonimicznym stanowisku w sprzedaży bezpośredniej B2B w branży IT. Posiadasz już zatem tak duże doświadczenie?

@Izabela

Iza, wydaje mi się że masz na myśli stanowisko Key Account Manager a mi chodzi o warunki na stanowisku Account Manager

Mieczysław
@Karol

Widzę, że w dalszym ciągu nikt nie wypowiedział się na temat warunków na wspomnianym przez Ciebie stanowisku. Zastanawiam się, czy mimo braku odpowiedzi zdecydowałeś, aby aplikować do pracy w firmie Konica Minolta Business Solutions Polska? Odpowiedz, proszę, ponieważ ciekawi mnie, jak potoczyło się dalej Twoje zainteresowanie tym miejscem pracy.

@Mieczysław

Tak droga Pani z działu HR! :)

Mieczysław
@Karol

Zapewniam Cię, ze jestem panem i nie pracuję w dziale HR oraz nie mam żadnych powiązań z firmą, o której rozmawiamy. Jeżeli nie chcesz pisać o swojej rekrutacji, oczywiście nie musisz tego robić, jednak Twoja wypowiedź pomogłaby innym użytkownikom forum, którzy są zainteresowani zatrudnieniem.

Kot
@Karol

Nie, nie są, praca też trudna do wykonania, bez baz klientów. Sprzęt ma każda firma, softy bardzo trudne do ogarnięcia, chaos, brak szkoleń, presja.

Zofia
@Kot

Na czym dokładnie polega ta praca? Brak szkoleń i organizacji rzeczywiście nie brzmi zachęcająco. Jak możesz, to daj jeszcze znać, czy w Konica Minolta jest jakiś system premiowy. Wielkie dzięki.

EATQ

stare lekko przesmiardłe biuro, brak miejsc parkingowych, dojechac masakra

Izabela
@EATQ

Oczywiście, takie rzeczy można uznać za swego rodzaju niedogodności. Jednak nie tylko one wpływają na wartość danego pracodawcy. Zachęcam Cię zatem, żebyś w swoim kolejnym wpisie powiedział coś odnośnie warunków zatrudnienia, na jakie można liczyć w Konica Minolta Business Solutions Polska. Czytałam, iż jednym z etapów rekrutacji do tej firmy są testy (testy techniczne, testy znajomości programów, testy analityczne) lub studiów przypadków. Mógłbyś coś o nich więcej powiedzieć - są trudne do przejścia?

Dział HR Konica Minolta Polska
@EATQ

Dzień dobry, zdajemy sobie sprawę z tego, że biuro oraz jego lokalizacja coraz częściej jest elementem ważnym dla kandydatów. Jesteśmy tego w 100% świadomi i nie zdradzając zbyt wiele planujemy w tym obszarze zmiany. Pozdrawiamy Dział HR

Jarek

# Drodzy aplikuje do Konica Minolta dajcie znać jak się tam pracuje? Na jakie zarobki można liczyć, jaka atmosfera, jakie zabawki dają ?

Agnieszka
@Jarek

Na jakie konkretnie stanowisko postanowiłaś aplikować do firmy Konica Minolta Business Solutions Polska w Warszawie? Zrobiłam rozeznanie w ofertach i zauważyłam, że firma w chwili obecnej poszukuje pracowników na naprawdę wiele różnorodnych stanowisk. A kwestie, o które pytasz, mogą zależeć od bardzo wielu czynników, w tym właśnie rodzaju stanowiska. Firma jednakże we wszystkich swoich ogłoszeniach zaznacza, że oferuje przyjazną i koleżeńską atmosferę pracy. Czy jest tu ktoś, kto wypowie się na ten temat z praktycznego punktu widzenia?

@Bets Czy mogłabyś napisać nieco więcej. Piszesz, że pracowałaś w Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o.o. i że atmosfera jest tam dobra. Miło to słyszeć, w dzisiejszych czasach to bardzo ważne. A czy mogłabyś napisać coś o warunkach pracy, jakie oferuje firma? Czy są to warunku dobre, jak na dzisiejszy rynek pracy? Czy jest system premiowy, czy są benefity pozapłacowe? A może wiesz coś o tym jak wygląda rekrutacja i mogłabyś odpisać coś użytkownikowi @pol ? @pol A może w twoim przypadku tylko sporadycznie coś nie zadziałało w komunikacji pomiędzy działem hr a Panią Kierownik Regionalną. Gdybyś kiedyś otrzymał informację zwrotną i wiedział co się zadziało, napisz, proszę na forum. To jak przebiega rekrutacja, to również bardzo cenna informacja dla potencjalnych kandydatów.

Czarny
@Marta

Ja także uczestniczyłem w tej rekrutacji. ostatnio dostałem mail z podziekowaniem za udział w rekrutacji i zawarte były tam także przeprosiny za długi czas oczekiwania wynikający z urlopów i przypadków niezależnych od firmy. Drugi raz w tym roku uczestniczyłem w rekrutacji na to stanowisko i poprzednio też była zwłokę czasowa. Pozdrawiam Panią Karolina i mam nadzieję że obecnie wybrana osoba popracuje trochę dłużej.

@Czarny

Mógłbyś opisać, jak wyglądał proces rekrutacji do pracy w firmie Konica Minolta Business Solutions Polska? Ciekawi mnie, czy osoba rekrutująca w jakiś sposób weryfikowała Twoją wiedzę i umiejętności, które mogą być przydatne na stanowisku, którego dotyczył proces kwalifikacyjny? W przyszłości zamierzasz jeszcze próbować dostać się do pracy w tym miejscu? Będę wdzięczna za odpowiedź.

pol

Dokładnie miesiąc temu uczestniczyłem w rekrutacji (dokladnie - rozmowie rekrutacyjnej) na stanowisko Account Manager w Olsztynie na którą zaprosiłą mnie przemiła Pani z działu HR. Rozmowa rekrutacyjna odbyła sie w Olsztynie z Panią (usunięte przez administratora) Rozmowa byłą miła, luźna i konkretna. Pani Kierownik wiele razy naciskałą że pilnie poszukuje pracownika, gdyż obecny odszedł do innej firmy i najlepiej gdyby odbyło się to w max 2 tyg. Na koniec rozmowy dowiedziałem się że odpowiedz co do wyników rozmowy i rekrutacji uzyskam do końca tygodnia (rozmowa odbyła się w czwartek). Czekałem do poniedziałku i cisza. Pod koniec tygodnia zadzwoniłem do HR z zapytaniem odnosnie owej rekrutacji bo nie wiem czy nadal trwa czy sie zakonczyła, jakis wynik ? Pani z Działu HR przekazałą mi ze jak Pani Kierownik zakonczy rekrutacje to powiadomi kazdego z uczestników o wynikach. Minął kolejny tydzien i znów zadzwoniłem do Działu HR z zapytaniem czy są juz wyniki rekrutacji poniewaz widze znów ogłoszenie o prace na to stanowisko na portalu Pracuj.pl. Pani z Działu HR odpowiedziałą ze póki Kierowniczka nie zakonczy rekrutacji one podbijaja te ogłoszenie. Ale poprosi Panią Kierownik o odpowiedzi zwrotne do uczestników rekrutacji. I.... ? Dziś mija miesiąc a wiadomości ani widu ani słychu. Szkoda, bo nazywacie się mała korporacją. Słyszałem ze HR działą wg bardzo scisłych zasad itd ale głupiego maila nie umiecie napisac ze Dziekujemy za rozmowe i życzymy sukcesów ? Piszę maila bo na wykonanie telefonu widzę WAs nie stac. Pisze to by wszyscy wiedzieli, jak firma traktuje innych i by dał oto do myslenia coponiektórym.

Jamnika
@pol

Wygląd, że to standard. Przerabiałem podobną sytuację w Warszawie. Miła, fajna rozmowa, ale potem problem z uzyskaniem jakiejkolwiek informacji.

Dział HR Konica Minolta Polska
@pol

Dzień dobry, dziękujemy bardzo za rzeczową i merytoryczną opinię. Z naszej strony możemy zapewnić, iż prowadząc procesy rekrutacyjne do naszej firmy jasno i rzetelnie informujemy kandydatów o toku procesu szanując ich czas i zaangażowanie. Niezmiernie nam przykro, że tym razem tak się nie stało. Dopełnimy wszelkich starań, aby takie sytuacje nie miały miejsca w przyszłości. Pozdrawiamy serdecznie.

Może w sytuacji braku pracowników firma zdecyduje się podnieść wynagrodzenia?

@Marek

Szczerze oni okradają z kasy wyplacaja jak chcą i kazdy na ciebie tam leje a dorzucaja pracy i robisz na kompie 12h praca nie warta i mobing

Bets

Jaki mobing? Jakie okradanie? Po pierwsze zgadzales sie na wynagrodzenie takie a nie inne, po drugie kazdy problem kazde niejasnosci ewentualnie za niskie wynagrodzenie szczegolnie gdy jest duzo nadgodzin warto komunikowac swojemu przelozonemu lub probowac rozmawiac wyzej dodatkowo jest cos takiego jak hr. Zreszta zakladam ze byles na zleceniu i stad tyle klopotow. Pracowalam w km i raczej mobing jest tam wykluczony. Ludzie tam pracuja po kilkanascie lat i znaja sie na tyle dlugo ze (usunięte przez administratora) sie z etykieta dlatego jesli czules sie urazony wystarczylo powiedziec o tym jasno. W KM sie pracuje a nie jajczy nad swoim losem

@Nick a czy masz porównanie, że tak uważasz? Może zawsze warto zaaplikować do firmy Konica Minolta Business Solutions Polska i się przekonać czy warunki podlegają negocjacji? To jak, zaaplikujesz? Jeżeli się zdecydujesz, to potem nam to opisz na forum. Może to innych również zainteresować.

Kiciunia

Konica poszukuje w Bydgoszczy pracownika na stanowisko account menager, czy był ktoś na rozmowie? Jakie warunki proponują?

@Kiciunia

słabe... jak na stanowisko AM

@Nowy użytkownik 1 widzę, że jesteś zainteresowany pracą w firmie Konica Minolta Business Solutions Polska. Możesz napisać co skłoniło Cie do postrzegania tej firmy jako potencjalnego pracodawcy? Może już słyszałeś jakieś opinie o firmie? Podzielisz się nimi?

Nowy użytkownik 1

Witam Czy może ktoś udzielić informacji na temat pracy w KM Warszawa - Specjalista do spraw magazynowych, jaka jest atmosfera, czy ludzie przyjaźnie nastawieni ? Warto tam pracować ?? Proszę o szybką odpowiedź Pozdrawiam

Grzesiek

Słyszałem , że to dobra firma. Może czas docenić ten fakt!!!

My

Jedno słowo STRASZNIE!!! Szkoda więcej słów 2200- 2400 netto 12h nieraz okolo 19 miesiącu nikt nie pomaga nie tłumaczy praca co miesiac dorzucana pozdrawiam nowych pracowników d.n.o.

Dobra firma to i dobra praca. Dlatego nikt nie pisze?

On
@Zainteresowany

12h praca wypłaty ucinane na rękę mowia ze okolo 3000 tys dostajesz 2250 2400 za 12h na kompie plus co miesiac wiecej pracy juz wiesz czy dobra

Aplikant

Witajcie mam do Was małe pytanie. Właśnie zaproszono mnie na rozmowę na stanowisko: Koordynator ds. Sprzedaży Rozwiązań. Obecnie pracuję na analogicznym stanowisku i zajmuję się sprzedażą systemów zarządzania. Jeżdżę służbowym Mondeo, nie mam limitów paliwowych i komórkowych. Mam podstawe średnio w wysokości (usunięte przez administratora) i prowizję (usunięte przez administratora). Nie mam GPS. Czego mogę się spodzewać w KM i czy warto udać się na takie spotkanie, czy jest to małokorzystne.

On
@Aplikant

Wypłaty zatrzymały sie na roku 2015 około 2500 jak nie bedziesz robił błędów za kazdy blad około 200 zl w dół

były ac
@Aplikant

Samochód to najbiedniejszy golf z czarnymi klamkami 1.2tsi, GPS jest + limit paliwowy, limit na tel. też masz.

Zostaw merytoryczną opinię o Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 23.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 4 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o.o.